BIJZONDERE AANBIEDINGEN va», AU A - ZIEN IS KOPEN - 62.50 24.95 9.50 DEZE WEEK 28.95 Ga eerst bij ALIA kijken naar de volledige „HAZEWIND" collectie I Koningin Juliana Iaat de „Koningin Wilhelmina" te water Onderzoek naar visstand op de Gouwe bij Gouda v.. d%4JCi Broersvest 111 - Telefoon 67416 - Schiedam Gemmd optimisme heerst op de rederij De M er wede Kath. Oriëntatiecentrum vooi' vreemdelingen Speciale „TWEN" costuums „TERLENKA" pantalons r Heren Weekend Shirts NO IRON Overhemden q rn Passagiersboot op Harwich Priesterfeest op Overzicht graanmarkt Rotterdam „Hageveld Pax Christitocht een openbaring krant kunt U niet missen Geen dag! I K.J Grote sortering BLAZERS en COLBERTS in de modernste dessins Sportieve HEREN- en JONGENSJACKS in diverse modellen Jongens Colberts f Dames-, Heren- en Kinderkleding Uitsluitend contante betaling q mmm WËÉm IL Plaizier begraven Prins Bernhard opent Luchtvaart week in Engeland Maatregelen tegen ivatervergiftiging Negerspirituals in Capelle PREMIELENING ROTTERDAM 1957 3200 kilometer per uuï A insterdams Begi jn hof Leken-vrijwilligers maken toeristen wegwijs NSC DINSDAG 2 JUNI 1959 PAGINA 8 lift met pantalon zonder omslag in de modernste streepsdessins 45-55 prachtige dessins - speciale prijs (ook wit) Heren Harris gmmm Tweed colberts /OU „Hazewind" zomercolberts my - f*»- (structuurweefseï) ATTt/I) Effen blauwe blazers 29.95 „Hazewind" regencoats 42.50 (zeer leuk) leeftijd 9 jaar Bij elke aankoop van 10.ont vangt U een zegel ter waarde van 50 ets ©GRATIS KOPEN® 'Wé* i >-'±J Slachtoffer vliegongeval Onderzoek naar visstand f 100.000 op no. 10, serie 4151 ft MODEL ED«IH Ook op alle merkartikelen w. „Ik geloof, dat ik je ken", zei ko ningin Juliana zaterdag tot een leuk, biond meisje met bloemetjes in haar om het hoofd gebonden vlechtjes. Het meisje knikte opgetogen van ja. Het had zojuist een prachtig boeket bloe men overhandigd, ter verwelkoming op de werf De Mcrwede te Hardinxveld. Inderdaad, enkele jaren geleden had Ino, Margriet», het achtjarig dochtertje van de president-commissaris van de Stoomvaartmy Zeeland, ir. Th. P. Tromp, in Eindhoven aan koningin Juliana bloe men aangeboden. Haar vader is n.I. ook commissaris van Philips. De ko ningin was in een open limousine het dorp Hardinxveld binnengereden, waar overal de vlaggen woeien, een vrolijke nooit opleverend in het reeds door de zon vreugdevol overgoten landschap: het polderland aan weerszijden van de rivier, waarlangs zich een ambitieuze scheecsbouwindustrie aan het ontwik kelen is. In heel de streek was de bevolking uitgelopen om de koningin toe te jui chen. Schoolkinderen waren klassege- wijs en vaantjes zwaaiend opgekomen. Iedereen, die maar even van huis of werk weg kon, zocht ergens een plaats je langs de dijk. De koningin droeg een fraai, oranjekleurig toilet en begaf zich na de gebruikelijke verwelkoming door de autoriteiten en de directie, verge zeld van haar hofdame jonkvrouwe C. E. B. Röell naar de speciaal opge- riclitetribune, vanwaar zij het nieuwe „kanaalschip" Koningin Wilhelmina zou dopen en te water laten Krachtig kionk de stem van konin gin Juliana, toen zij de gebruikelijke doopformule uitsprak. Het linnen, dat de naam van het schip bedekte, viel weg en direct daarop weerklonk een nog krachtiger „en ik wens u behou den vaart". Dan enkele seconden van spanning, het bekende vagevuurtje fvan elke scheepsbouwer. Toen waar de er een collectieve zucht rond, die direct door een algemeen gejuich werd. overstemd. Br kwam bewe- g"u% in de Koningin Wilhelmina en statig gleed het schip In zijn element. .Steepboten trokken het schip ter zijde, om te voorkomen, dat het, de overkant nrat raakte. De duizenden toeschouwers de koningin even een gemoede- i met de officials, dat door een korte technische uiteenzetting werd gevolgd. Bij de tewaterlating van de Koningin Wilhelmina heeft de werf De.Merwede een nieuw systeem toege past, om de vaart bij de val te vermin deren. Men heeft onder het schip een tweetal grote tanks gemonteerd, elk met een mhoud van zestig kubieke me ter en deze tanks doorzeefd, zodat het water onmiddellijk kan ginnentreden. Ze lopen in 15 a 20 seconden vol. De tanks geven het schip tijdelijk een gro tere waterverplaatsing en zijn dusda nig aangebracht, dat ze direct naar de bodem zinken, zodat ze het schip verder niet hinderen. Later worden ze opgevist. Vooral de Engelse journalis ten en officials, die de tewaterlating bijwoonden, interesseerden zich zeer voor deze nieuwe methode. We stippen overigens aan, dat op de werven langs de smalle rivieren reeds lang o.a. tros sen met vaten als „remmen worden gebruikt. Voor de werf De Merwede en in het algemeen voor deze streek langs de rivier was de dag van zater dag een bijzonder gebeuren. Voor de tweede maal in een jaar zag men er een koninklijke gast. Prinses Irene was er, toen het gelijknamige schip te wa ter werd gelaten. Nu eerde de koningin de ondernemingsgeest van een onder neming, die aanvankelijk begon met het bouwen van vissersvaartuigen, kustvaar tuigen, binnenvaartschepen etc. tot er de Avontuur VI, het langste Rijnschip ooit gebouwd, te water werd gelaten. Een nieuwe mijlpaal was de Prinses Irene. Straks gaat men de kiel leggen voor de Prinses Margriet en dan hoopt men Prinses Margriet in zijn midden te hebben. Het spreekt vanzelf, dat tijdens de ontvangst in de grote kantine van de werf, die nu aan 750 mensen werk verschaft en goed van orders is voor zien, de redevoeringen een gezond op timisme ademden. De koningin heeft alles vol belangstelling aangehoord en was daarna zo welwillend, twee cheques, elk van tweeduizend gulden, persoonlijk te overhandigen aan de directeuren van de Kon. Mij tot Red ding van schipbreukelingen en de Kon. Noord Zuid-Hollandse Redding Mij, waarvan zij beschermvrouwe Is. Ze had de wens te kennen gegeven, fn plaats van het sieraad, dat gewoonlijk aan een doopster wordt geschonken, een dergelijk geschenk te ontvangen. Na het officiële gedeelte, waar bij o.a. de nieuwe minister van water staat drs. A. Korthals aanwezig was, werd een aantal oudgedienden aan H.M. voorgesteld, waatrmede zij zich hartelijk onderhtetd, rvenais met de 7»- jarige heer C. Wijnen uit Helmond, de enige thans nog in leven zijnde overle vende van do passagiers van de eerste Koningin Wilhelmina, die tijdens de eerste wereldoorlog bij Vlissingen op een mijn liep en verging. De nieuwe Koningin Wilhelmina zal op Harwich varen, in de dienst van de Mij Zeeland en 1600 passagiers kunnen vervoeren. In de tweede klasse komt een restauratie met zelfbediening, een nieuwigheid, welke overigens reeds op de Deense Oostzeeveerboten in ge bruik is. Ook werd aan haar voorgesteld de burgemeester van Harwich mr. A. C. Moles, die zjjn beroemde gouden ambts keten droeg, een pronkstuk, dat voor 6000 pond sterling verzekerd is en voor deze reis naar Nederland nog eens ex tra verzekerd was, hoger, zoals de mayor ons olijk vertelde, dan het le ven van de drager zelf... Gistermiddag is op de begraafplaats Crooswijk te Rotterdam het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer H. Plaizier voorzitter van het Eerste Nederlandse Parachutistencentrum en één der drie slachtoffers van het vliegongeval bij Beek in Zuid-Limburg. Gistermorgen is het stoffelijk overschot van de heer Plaizier overgebracht naar Rotterdam vanuit de rouwkapel van het St. Annadal- ziekenhuis te Maastricht. Prins Bernhard heeft zaterdag in Brighton een luchtvaartweek geopend d'e is georganiseerd door de R.A.F.-associa tion in samenwerking met de Britse lucht macht en plaatselijke autoriteiten. De Prins verklaarde, dat het hem als voorstander van Europese én Atlantische eenheid verheugde, dat niet slechts de R.A.F., doch ook de luchtmacht van andere Nato-landen aan de week deel neemt. Deze samenwerking legt eens te meer de nadruk op ons krachtige 'er langen ons gemeenschappelijk erfdeel te beschermen, zo zei hij. Aan de taptoes die voor de komende week op het programma staan, zal de kapel van de Ned. Kon. Luchtmacht me dewerking verlenen. Het programma ver meldt voorts ook demonstraties door "en toestel van de Nederlandse luchtmacht. Sinds dezer dagen aan het licht is ge komen. welke stoffen de watervergifti ging in het hoogheemraadschap Rijnland hebben veroorzaakt (namelijk drie insek tenverdelgingsmiddelen, afkomstig van de chemische fabriek van de Shell in Per nis) heeft men besloten, het verbod om afvalstoffen te storten op de stortplaats bij Gouderak. geleidelijk aan op te heffen De hoofdingenieur bij het rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater ir F ,1 Ribbius, heeft echter verklaard dat in de toekomst richtlijnen zullen worden vastge steld waardoor 't aan "bepaalde bedrf-'pr (verboden zal worden giftige stoffen naai buiten af te voeren Op de naleving van deze maatregelen zal dan ten nauwste worden toegezien. De hoofdingenieur achtte het tevens van groot belang, dat tegenover de Shell en andere bedrijven, die giftige stoffen vervaardigen, een overheidsinstantie komt te staan, die een voortdurend toezicht zal uitoefenen op de afvoer van afvalstoffen Overigens toonde de hoofdingenieur zijn waardering voor de behulpzaamheid van het chemische bedrijf van de Shell bij het opsporen en vaststellen van dp herkomst van de giftige stoffen, die in de Hollandse [Jssel zijn terecht gekomen. „Hageveld" heeft ten tweede male binnen enkele dagen een zilveren pries terfeest gevierd. betrof het de geschiedenisleraar A. V. M. Eyckelhof, die 's morgens in de Heemsteedse se minariekapel de plechtige hoogmis op droeg. Hq werd daarbij geassisteerd door de regent, mgr. dr. C. J. Henning (presbyter), pater dr. J. Penmock M.S.C. diaken) en rector C. Nolet (subdiaken). Pater Pennock belichtte in zjjn predi katie de betekenis van het priesterschap. De gezangen werden verzorgd door de Schola Cantorum, De receptie, welke 's middags in de aula werd gehouden, stond minder in het teken van de officiële hulde dan wel, volgens de wens van de jubilaris, in de sfeer van het vriendschappelijk onderonsje. Behalve de seminaristen, waren vele collegae, familieleden en andere gasten bij die ontvangst aanwe zig, welke uiteraard, althans in den be ginne, toch een huldigend karakter kreeg. Een der studenten sprak de jubi laris toe en feliciteerde hem met zijn zilveren jubileum. Hij stelde vast, dat ook dit priester-zijn een zegen voor de mensen is geweest, voor de seminaristen in het bijzonder. Hij gewaagde voorts van de verschillende functies, die de heer Eyckelhof in het seminarie bekleed heeft, maar ging natuurlijk uitvoeriger in. op diens hoofdtaak: lesgever-geschie denis. Het accent van de receptie werd daar op met recht studentikoos, toen een groepje jongelui voor het voetlicht kwam met enkele indrukken en flitsen over het toekomstig leven van de jubi laris als pastoor. Het werd een koste lijk gevalletje, waarin men de toekom stige pastoor aan het werk zag met zijn kerkbestuur, misdienaars, jongensgilde, zangkoor en voetbalclub. Het karakter van de jubilaris werd geestig naar de; toekomst uitgemeten. (Bericht van A. Bosman N.V. Graan- niakelaars, Rotterdam) De vraag naar loco en spoedig goed bleef ook deze week zeer goed en door de schaarste aan mais, milo en haver moes ten weer hogere premies worden betaald. Nadat in het begin van deze week hel recht op sorghums met fl.was ver hoogd, volgde tegen het einde der week gerst. Voor de verhogingen werd er zeer —bef od afladine verhandeld. terwijl ,,Ik ben inoe. Dertig kilometer heb i! gesjouwd, maar ik had het voor gee? geld van de wereld willen missen", z« reünisten van de n"' i* ons een van Christi-beweging zondag- Een anderf blijkbaar stoerdere fig"ur ZCI; --Ik ha nog wel het dubbele ki't'ncn lopen". Man hoe het ook zij. ieder van de welhaa honderd deelnemers van de Pax Christi reünie te Rotterdam was opgetogen ovei de zondag, grotendeels doorgebracht ir Capelle aan den IJssel. De tocht ging 's mórgens door de mooi ste gedeelten van Rotterdams oostrand. het prachtige natuurstuk tussen Bergse Voornlas en Rotte („Rotterdams vriende lijkste wandeling") en door t Kralingse Bos. Daarna leidde de tocht naar de Nes- serdijk en vandaar gingen de Pax Chris- ti-wandelaars naar de schuurkerk ondei aan de dijk tussen Kralingse Veer en Ca pelle, waar de vicaris val) dG toekom stige parochie, pater W. Eevers O.M.I zijn gasten verwachtte. Pater Eevers toon de zich erg verheugd over deze belangstel ling in het gebied, dat nog min of meer als diaspora dient te worden beschouwd Hij heeft een en ander verteld van zijn werk als zielzorger in wat wij thans we ten als de toekomstige Alexanderstad. De verdere tocht leidde naar Capelle Schenkel, waar het vriendelijke noodkerk- je staat, waar pater Damiaan Van Hoorn Ó.F.M. de mis opdroeg- De tocht was rijk aan verrassingen. Er namen ook enkele ni«t7kaJholielten aaP deel en wel de meest in bet oog lopen de figuur was Charles Hughes Overton een neger uit New York-City Hij is me thodist en verraste zijn mede-trekkers met enkele enger-spirituals. Hii demon streerde zich daarbij als een prachtige ba riton. Er zou nog veel meer van de tocht te vertellen zijn, zoals het gastvrije ont haal, waarvoor de paters Oblaten en hun parochianen hadden gezorgd, de voor treffelijke toespraak in de k«rk van Ca pelle en de toch't door de avond, terug naar huis. De die-hards weigerden zelfs busvervoer en aanvaardden moedig de reis te voet naar huis, om er geestdrif tige verhaten kwijt te 'aken. duarna opviel, dat milo terstond een zeer groot gedeelte van de gulden verhoging kon inhalen. Aan de schaarsteperiode zal tegen het midden van de volgende week wel definitief een einde komen, daar er nu velschillende boten intussen zijn aan gediend, hoofdzakelijk bestaande uit mei contracten. MAÏS. Platamais aankomend goed ge vraagd, ook diverse stomende boten ver handeld, terwijl de afladingen weinig le ven vertoonden en ook niet hoger waren. In yellow mais aankomend was grote schaarste, hetgeen tot grote premies leid de, doch volgende week zullen verschil lende boten verlichting in deze positie brengen. Op aflading bleef het marktbeeld onveranderd, terwijl de nieuwe oogste per oct. tot december lager aan de markt kwam, hetgeen tot enige aankopen leidde. Witte Philippijnse mais loco onveranderd verhandeld. GERST. Voor de rechtenverhoging was de aankoopactiviteit groot en werd zowel loco gerst als op aflading veel gekocht. Een rem op deze activiteit vormde het gebrek aan contingenten. Vooral in 3 bar ley juli en aug., alsmede 2 barley 2 row aug. waren de zaken van omvang, terwijl verder loco 2 barley 2 row en 3 barley gezocht waren. Platagerst nog steeds voor ons niet belangrijk, terwijl ook Franse gerst, ofschoon vrij geschikt aan de markt, geen genade kon vinden. HAVER. Voor loco en spoedige haver werden nog goede premies betaald, doch tegen het einde der week volgden vele aandieningen van diverse gewichten, waardoor de premie enigszins in gedrang dreigt te komen. Bovendien was Noord- Amerika op aflading tegen afbrokkelende prijzen aan de markt, hetgeen de belang stelling niet ten goede kwam. Australische haver onveranderd, Platahaver nog steeds uit de lijn. MILO, millet en Granifero. Milo loco prac- tis onvindbaar, zodat voor de eerst- gewachte boot zich een goede premie aan het ontwikkelen is. Voor de rechtenverho ging zeer actief voor de afladingen, daar na meer in de ingeklaarde sfeer. Millet flauwer en enige kooplust trekkend voor de afladingen. Granifero is wat op de achtergrond gekomen en vooral op de af ladingen niet concurrerenrd tegen milo. ROGGE. In Am. rogge enige vraag voor loco en stomend voor thansshipment, ter wijl hier te lande importzaken door het hoge recht nog niet aan de orde zijn. Het aanbod van Duitse rogge is weliswaar teruglopend, doch het is moeilijk meer te maken. INLANDSE GRANEN. Deze spelen een steeds ondergeschiktere rol en waren te genover verleden week weinig veranderd. DE KOEKENMARKT. De vaste stem ming bleef zich handhaven en tegen op lopende prijzen bleven veel zaken ge beuren in een grote verscheidenheid van artikelen. In het bijzonder iijnschilfers en -koeken vonden kopers, evenals usa lijnschrootpellets. Ook katoenzaadschilfers vonden plotseling veel aftrek en het toch al beperkte aanbod is praktisch geheel op gedroogd. Soyaschroot bleef zeer interes sant aan de markt en hierin hebben grote omzetten plaatsgevonden; de prijsverhou ding tussen dit en andere artikelen is nog steeds zeer gunstig voor soyaschroot, zo dat men van dit artikel een zeer groot verbruik mag verwachten. Molenaf vallen werden eveneens met grote hoeveelheden verhandelt als gevolg van de lage prijzen waarvoor Argentinië aan de markt was. Nu de markt nogal wat aangetrokken is, is in deze sektor de rust weer even weer gekeerd. De hoofdingenieur achtte het evenwel niet meer nodig voor het gehele bedrijf van de Shell in Pernis het stortverbod te handhaven, nu men heeft vastgesteld welke afdelingen van de fabriek verant woordelijk zijn voor de watervergiftigjne Er zijn namelijk slechts twee afdelingen van het bedrijf in Pernis, waar de ver- delginesstoffen endrin, aldrin en dieldrin worden vervaardigd. Langs de Oude Rijn en in de omgeving van Gouda is men inmiddels begonnen mei het nemen van steekproeven ter on derzoeking van de visstand op het ogen blik Definitieve cijfers kan men momen teel nog niet geven, daar eerst 'nog een herhaling van die proeven zal moeten volgen, wil men eerst zekerheid hebben Maar de eersle resultaten zijn biizonder verontrustend Volgens het voorlopig on derzoek bedraagt de vissterfte in Riinland minstens tachtig procent van het totaal. maar waarschijnlijk lig dit cijfer nog ho ger. Men verrichtte in Zwammerdam Leiden. Alphen aar. den Rijn etc. enkele proefondervindelijke onderzoekingen door de zegen te trekken, maar de resultaten waren bedroevend Op plaatsen, waar men vorig jaar nog netten vol ophaalde, be droeg de vangst nu enkele tientallen voorns en brasems. Ook bij proeven in de Hollandse IJssel bleken de resultaten bij zonder ontmoedigend. De heer D E. van Drimmelen, Inspec teur vari de visserij, is echter van mening, dat slechts een herhaald onderzoek zal kunnen leiden tot 't vaststellen van dui delijke cijfers. De heer v Drimmelen wilde echter nog niet zover gaan -,n. de hengelaars af te raden in Rijnland te gaan vissen, omdat daardoor de oiaat- -elijke hengelverenigingen getroffen zou den worden, De heer van Drimmelen verwachtte ech ter vee! belangrijke gegevens uit een on derzoek van de visvangsten op (ie i stc- twee dagen van het seizoen, die zoals bekend op zaterdag 30 en zondag 31 me. vielen. De heer Van Drimmelen achtte het hele maal niet onmogelijk, dat het vergiftigde water niet in de kleine, soms uitermate visrijke kanaaltjes van Rijnland is doorge drongen. Aan de hand van de vangsten kunnep wij nagaan, aldus de heer Van Drimmelen. hoe zwaar de visstand is ge troffen en welke soorten vis wij moeten uitzelten om de visstand weer op peil te brengen. Ook op de Gouwe bij Gouda is een on derzoek ingesteld, maar ook hier zal men nog meer proeven moeten nemen, om iets met zekerheid te kunnen zeggen, over de uitwerking van de vergiftiging op het Peil van de visstand ter plaatse. Ook toevallige omstandigheden kunnen de vangst op een bepaalde dag beïnvloeden, en men wil eerst na het bereiken van een volkomen betrouwbaar inzicht de ver antwoording nemen, de hengelaarsvereni gingen van advies te dienen. Gistermorgen heeft op het stadhuis te Rotterdam de uitloting plaatsgevonden var 120 obligaties (12 seriesjvan de 2)4 pet premielening 1957 groot f 20.000.000.-. Hei bedrag van f 100 000.— viel op no 10 var. serie 4151; f 10.000 op no 5 van serie 10.438, f 5000 op no 2 van serie 4151 f 2500 op no 2 van serie 5754 en op no 0 van -serie 7069. f 1000 op no 3 van serie 17697 no 5 van serie 5754, no 8 van serl® 10338 no I van serie 7069 en no 5 van deze serie t 500 op no 2 van serie 5244. no 3 3 van 10378. no 9 van 1365 no 6 van serie 10438 en no 9 van 4151 De overige nu®' meri> der getrokken ser.es zijn uitgeloot met f 125.—. De Amerikaanse luchtmacht heeft ech contract afgesloten met General Electri" voor de verdere ontwikkeling van een nieuw type straalmotor, de J-93, waarmee een bedrag van 22 miljoen gulden is ge' moeid. Deze moet worden gebruikt in ee11 nieuwe lange-afstands-bommen werper. B-70, die een snelheid zal kunnen ontwik' kelen van rond 3200 km per uur. Voori3- zal de J-93 worden gebruikt in een niej1''; wc onderschepjager, die waarschijnlijk nóg iels sneller zal zijn. In het hart van Amsterdarp namelijk op het Begijnhof, heeft de deken van de hoofdstad, mgr. G. van der Burg. zondae een katholiek oriëntatiecentrum voor vreemdelingen ingezegend en officieel ge opend. Duizenden toeristen weten dit char mante historische plekie te vinden en aspecten en de historische achtergrond®® van kath. monumenten en plaatsen: geestelijke verzorging van kath. vreemd® lingen te bevorderen in verband met d® vervulling van hun kerkelijke plicht® samen te werken met andere organi*3, tie? welke de belangen van vreemde'1 iedere keer verbaasde de deken zich op-1 een behartigen en medewerking te nieuw wanneer hij door het open raam lenen aan internat.innai^ nnntnnten toevallig de dwaze verhalen hoorde, welke niet-goed'ingelichte gidsen aan de gretig toeluisterende vreemdelingen opdienden Toen dan ook dp missionarissen van de H. Familie, in de oersoon van pater H Hendriks m.s.f.. enige laren geleden bij hem kwamen met het Plan een katholiek oriëntatiecentrum voor vreemdelingen op te richten, was het fiat er natuurlijk meteen. En nog meer „Wanneer u zo ongevraagd mijn verlangens wilt inwilli gen, krijgt u van mij onderdak tk zorg voor een huis op het Begijnhof!" De deken heeft inderdaad woord gehou den: er komt 'n prachtig bureau in een van de stijlvolle oude Begijnhuizen, on nr 35 Monumentenzorg is druk doende dit huis waarvan de benedenverdieping voor de K.O V.C ingericht wordt te restaure ren. Het zal nog wel twee maanden du ren voordat het werk af is en daarom wordt het centrum zolang gehuisvest op Begijnhof 6 Want de vreemdelingen stro men al binnen en de stichting welke voor dit werk in het leven is geroepen, wil nu vlot met haar voorlichtende arbeid beginnen. In de bisschoppelijk goedgekeurde sta tuten staat bet werk zo omschreven' diensten te verlenen aan vreemdelingen zowel katholieke als niet-katholieke, door hen te oriënteren betreffende het katholie ke leven in Nederlanden zijn verschillende lenen aan internationale contacten "^ft uitgesproken oriënterend karakter he het centrum dus en niemand zal zich het bureau kunnen wenden om diens1 die gemeenlijk reisbureaus en V.V.V.-k3 n toren fwat bijv hotelreservering aan#3 verlenen Drietalige affiches achterin de kerl^t en ook oo de openbare weg. adverted^ in buitenlandse bladen e.d.. zullen de rist wijzen op het bestaan van dit cefle trum, zoals er tot dusver alleen in 1 en Parijs één was gevestigd Een lekenkorps van 22 vrijwilligere zich bij toerbeurt met het dagelijkse belasten. Het KOCV wil ook de vre®' deling die zich voor lange tijd in Aiï!SjcC dam gevestigd heeft gelegenheid tot een gesprek bii eventuele moed £t l1_._ iV»il af1'-' heden en hem behulpzaam zijn bij contact met de eigen parochie. Een a' tai priesters goed thuis in moderne L,- len staat ter beschikking van het trum ..gf Het bureau zal van heden af dage' ufi geopend zijn van 10-5 uur en van 19-21 a, in de wintermaanden alleen In de \c uren Dp voorzitter van de stichting,,r drs. Th de Cloet; in het bestuur 1,1 vSP vertegenwoordigers uit de wereld het toerisme en reizen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 8