c? 7 8 J *S <- s 3 s 8 8 8 P VOOR DE GROOTSTE SORTERING KLEDINGMA GAZIJN s Knoppenboot" laatste woord in de Rijnsleepvaart Reclame m MMPlOm l EXTRA VOORDELIG DEZE WEEK NIEUWS TREKT ALTIJD - IEDERE DAG T 8 N HEEL BLEISWIJK OP DE FILM Speciale Self Service aanbiedingen UITZONDERLIJK LAGE PRIJS Antwoord op duwboot? Damco 21 op Maas overgedragen Kasstuk99 voor Crescendo óók advertentie-nieuws A, o O ar o A. NAAR Uitsluitend contante betaling !15I -I Drie ton voor geveilde Toulouse Lautrecs Langste nylon-touw Wereldhaven hervat dividend met 4 pet Maakt DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS KAMPIOENEN STAAN VOOR NIETS 11. chïedam Bedien Uzelf bij Smoorenburg Het spaart U tijd Het spaart U geld PTT jeugdige manneg, krachten LET OP l 140 c.m. breed; doorgeweven streep, in diverse kleuren voor de van slechts 1.98 per meter Als speciale aanbieding DAMESTRUITJES in bleu en aqua, met slechts 1.93 BSC VRIJDAG 5 JUNI 1959 PAGINA 4 C O A i ~'f "T/f ■■J Televisie Stuurinrichting K.S.G- Kolenafzetcrisis zal nog verergeren Commercieel i Herentino Herendassen fmmmmmmmSS Pupshort i Kinderjack 2.5°. ofcLEfGH Post- en Telegraaf kantoor Schiedam voor plaatsing als besteller dat is overal bruikbaar voor en dan die prachtkwaliteit moderne V-hals. Welke U moderne V-hals. Welke ook neemt, NU deze week door elkaar voor één prijs O i i I 8 afyü BROERS VEST 111 55' Gisteren heeft op de Nieuwe Water weg de overdracht plaatsgevonden van de Damco 21, het nieuwste type Rlln- sleepboot. dat volgens de deskundigen een omwenteling in de Rijnsleepvaart teweeg zal brengen. De velen uit schieepvaartkringen, die zaterdag ge tuigen waren van de tewaterlating van de „Koningin Wilhelmina" van de werf „De Merwede" te Hardinxveld, konden daar reeds een glimp opvangen van deze nieuwe Rijnsleepboot, die op de werf „De Waal" te Zaltbommel ge bouwd is en voor enkele verdere voor zieningen na de proeftocht naar „De Merwede" gedirigeerd was. De „Damco 21" staat reeds bekend als de .knoppenboot' vanwege de verre gaande mechanisering. Zelfs de stuur man regelt alles met knoppen. De „Damco 21" wordt beschouwd als een antwoord op de duwboten en verte genwoordigt het nieuwste van het nieuwste in de Rijnsleepvaart. De boot isgebouwd voor bet traject Rotterdam tot a'an Bazel. Door de diep gang van 120 m met 65 ton brandstof aan boord is het mogelijk, ook in laag- waterperloden het traject Mannheim— Bazel te bevaren. De voortstuwing geschiedt door 2 Deutzdieseimotoren elk met een vermo gen van 820 IPK bij 310 omw, en 1000 IPK bij 380 omw. Deze motoren drijv m elk via een asieiding van plm. 27 m een driebladige schroef met een diameter van 1.70 m aan. De schroeven draalen :n kortstraalbuizen. De hoofdmotoren zijn ook uitgerust met een alarminrichting tegen te hoge koelwatertemperatuur en te lage smeeroiiedruk. Oo de brandstof- dagtank is een alarminstallatie aange bracht, welke gaat werken zodra het vloeistofniveau te laag komt. De tros6enlier bestaat uit 8 hoofdtrom mels met bijbehorende aondrijvingen en 8 adhaesietrommels. De bediening van deze lier geschiedt geheel pneumatisch door middel van handles in de bedie- nlngskas-t in het stuurhuis. Als bijzonderheid dient vermeld te worden, dat de lier beveiligd is tegen te hoge trossentrek (breken van stragen) De eleetrisch-hydraulisehe stuurinrich ting is van het fabrikaat Tenfjord. De be diening geschiedt in een centrale bedie ningsstand in het stuurhuis. Men kan de stuurmachine bedienen zowel door mid del van een handle, hetwelk de electr. hydiraul.pomp bedient in de motorkamer als door een stuurwiel, dat een lische pomp bedient in de bedienings stand. Een bijzonderheid van de ankerlier is. dat men de ankers (Danforthankers van 900 kg elk; 2 ankerkettingen met een dia meter van 35 mm) kan laten vallen door met pneumatische cilinders de remmen op te lossen. De bediening van deze ci linders kan geschieden zowel d.m.v handles bij de ankerlier als d.m.v. handles in het stuurhuis. In de stuurhut, is de hydraulische stuur machine en de dekbediening voor de hoofdmotoren opgesteld. Zij kan worden bediend: le. vanuit de motorkamer; hiervoor worden de bedieningshandles in het stuurhuis uitgeschakeld De commando's worden doorgegeven met de telegraaf in het stuurhuis of met de telegraaf bij de strangenlier. 2e. vanuit het stuurhuis; hiervoor moe- j ten de bedieningshandles in het stuurhuis worden ingeschakeld. Aan de, achterzijde ln de stuurhut is de bedieningsstand voor de bediening van de trossniier met 8 klokken voor het registreren van de trekkracht op de sleepstran.gen en 8 klokken, waarop de uitgevierde lengte van de diverse stran- gen kan worden afgelezen. Om een geringe diepgang te bereiken, moesten de afmetingen van het schip vrij groot worden. Hierdoor was er voor de verblijven een grote ruimte ter beschik king waarvan een gedeelte is ingericht voor het meevaren van gasten der Dam co Scheepvaart Maatschappij N.V. Tenslotte zij nog vermeid, dat de kapi tein in zijn salon op een beeldscherm de omgeving van het schip kan zien. Het beeld wordt opgenomen d.m.v. een tele visiecamera op het dak van het stuur huis. Het beeldscherm kan ook gebruik! worden voor amusementstelevisie Het schip is 61.90 meter lang en 10 meter breed. Een veiling van tekeningen, litho's en boekillustraties van Toulouse Lautrec heeft dinsdag in Parijs 34.493.000 frank (een kleine drie ton) opgebracht. De kleu rentekening „In het circus" bracht alleen al 9.600.000 frank op. In Schotland is waarschijnlijk wel het langste nyiontouw ter wereld vervaar digd. Het bevat miljoen nylonvezels genoeg om 60 maal de equator te om spannen. Het touw zelf is ca 240 meter lang. het weegt bijna 3000 pond en er kan een gewicht van 126 ton aan wor den voortgetrokken. Het touw werd vervaardigd voor ber gingswerkzaamheden in de olievelden van het Meer van Maracaïbo in Vene zuela. Een groep deskundigen in dienst van de regeringen der K.S.G.-landen heeft voorspeld, dat de kolenafzetcrisis in de K.S.G. nog ernstiger zal worden. Zij schatten, dat de voorraden onverkochte kolen in het derde kwartaal van dit jaar nog met 2,2 miljoen ton zullen stij gen. De voorraden steenkolen bij de mijnen in de K.S.G. heiopen thans bij na 31 miljoen ton. De deskundigen verwachten verder, dat de vraag naar kolen in het derde kwartaal van dit jaar 3 a 5 procent la ger zal zijn dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. 99 Het tuinbouwcentrum Bleiswijk is één dag een centrum van filmactivi teit geweest. Niet dat er filmdiva's zijn gekomen, die rustend op de lau weren in glansrollen ge oogst, zich minzaam tus sen het publiek bewo gen. Niet dat er Oscars te vergeven waren. Dat laat Bleiswijk maar lie ver. over aan steden en organisaties in het bui tenland. Maar wel snor den er de camera's en de rollen werden vervuld door de dorpsbewoners zelf. De kleuters en de leerlingen van de lagere scholen zijn evengoed op bet celluloid gekomen ais de muziekvereniging Crescendo, welke vereni ging het initiatief nam tot vervaardiging van deze rolprent over het dorps- en verenigings leven. Het lege unifor men- en instrumenten fonds deed het bestuur plannen beramen, om de kas op een aantrekkelij ke manier te spekken. „We laten een film maken," dacht men, welk laatste woord gerust vrij vertaald kan worden in voorzitter A. v. Glessen „Die film moet zich zelf betalen, want we schu wen de reclame niet. We nemen er advertenties in op en we draaien de film af; de opbrengst komt ten goede aan ons korps. En als iedereen er óp staat, komt ieder een kijken óók," Daar is geen speld tus sen te krijgen meent men in Bleiswijk en zo reed dinsdagmorgen vroeg een auto van de Film dienst Enschede het dorp binnen. Het draaiboek wees het gemeentehuis als beginpunt aan en burgemeester Bakker viel de eer te beurt, om als eerste d? cameradoop te ondergaan. Van de overheid ging het naar de adverteerders. „Ik wil er alles op heb ben," had aannemer Luiten gezegd. „Het kan me niet schelen wat het kost, maar mijn hele be drijf en alle huizen die ik gebouwd heb, moeten er op." Dit is een gees teshouding, die tot mon- sterprodukties kan lei den. Niet iedereen even wel ging zo ver Andere adverteerders waren voor de somma van 25 bescheidener in hun wensen. En zo is het leven van alle dag en het verem- ginsieven zwart op wit vastgelegd met als hoog tepunt een optocht langs de camera. Crescendo zelf, „Zanglust", de BB de wandélsportvereni ging enz. toonden zich in volle omvang en in vol ornaat. In de komende wintei zal de film vertoond worden. ,Een keer of zes minstens," verwach ten de initiatiefnemers, die niet twijfelen aan het zakelijk succes. Zakelijk of niet zake lijk, het is roch maar een liefhebberij geweest daar in Bleiswijk. Wam alle adverteerders ten spijt was strikt genomen Bakker Ammerlaan, die onder het spiedende oog van de camera en onder de tientallen toeziende ogen van de gehele schooljeugd zijn brood afleverde aan de woning van het schoolhoofd, de enige, die medewerking verleende, om den bro de De geconsolideerde verlies- en winst, rekening over 1958 van de Mij tot Ex ploitatie van Onroerende Goederen de Wereldhaven te Rotterdam toont een saldo bedrijfsrekeningen groot f 449.436 (299.783). De exploitatieopbrengst pan den beliep f 371.220 (157.439). Interest en opbrengst effecten beliep f 73.943 (97.726). Tezamen met het saldo Ao-P° ad f 35.764 (35.901) en diverse opbreng sten ad f 47.097 (11.243) komt het to taal aan baten op f 977.462 (602.093). Na betaling van interest tot een bedrag van f 246.565 (170.356) en na aftrek van al gemene kosten ad f 31.369 (24.472) en afschrijvingen op bedrijfsmiddelen ad f 456.403 (448.343 en tevens f 100.000 op deelnemingen) komt het winstsaldo op f 207.358 (v. j. verlies van f 176.979. dat uit reserves werd gedekt). Voorgesteld wordt een dividend van 4 (nihil) uit te keren en f 172.191 toe te voegen aan de algemene reserve en f 10.931 naar nieuwe rekening over te brengen. De noodzakelijkheid om de reserves te versterken na de onttrekkingen van de laatste jaren en de geringe liquiditeit verbieden een hoger dividend voor te stellen, aldus de directie. Alhoewel de bestedingsbeperking langer nawerkt dan verwacht werd ziet men de toekomst met een gerechtvaardigd optimisme te gemoet. In alle afdelingen en dochter ondernemingen verminderden de zorgen aanmerkelijk en werden grotendeels in winsten omgezet. siiiiiniiiiiiniiTiiiniiintifnrfiifiitiitifiiifiiinniiiHiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiifiiriiiifiifiiffiiiiKiiifiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirHiHifiiiiifiiifiiiHiiiiiiHiiiiiiMttifiu; MET Ga eens na, hoeveel genot en comfort mooie meubelen U kunnen geven en voor hoeveel jaren! Dan is het - indien het niet anders kan - zeker ver antwoord, gebruik te maken van de credietservice, die de Schiedamse woninginrichters U kunnen aanbieden. Zoals U uit onze collectieve annonce zult hebben vernomen, zijn onze financieringstarieven laag en ontvangt U bovendien twee procent van Uw aankoop (in goederen) terug bij prompte be taling van alle termijnen. gtiüSiÖHÜS Wij verschaffen U gaarne nadere inlichtingen! LANGE HAVEN 95 - SCHIEDAM - TELEFOON 68411 Gemakkelijker kan hel niet I Met frisse vacantie-strepen. Veel plezier voor heel weinig geld Q 88 (met lange mouwen 4.88) 20 woorden SO CU, woord meer J ct< extra tot een maximum van oo woorden bt) vonrultbetalin Moffelen van rijwielen gedemon teerd, gemonteerd met bijlevering j van nieuwe kettingkast, spaken spatborden en jasbeschermers. 40,- Frans Waltman, Rotter- damsedijk 240. Tel. 68948. Zoekt u een exclusieve kop en schotel? Fa. Solingen heeft het.i Hoogstraat 2. Telefoon 63143. Personeel gevraagd Gevraagd nette werkster 3 och tenden per week. Mevr. C. Smul ders, Casper Fagellaan 1, Rotter dam tel. 186978 Wildebraspoppen met kambaar haar 4,95. Bokhorst, Groenelaan 36, Hoogstraat 34. Glaskisten voorradig, alle maten voor tuin- en zomerhuisjes. Van Katwijk's glashandel, Lange Kerk straat 38. Tel. 68735. Let op het juiste adres. Diversen Wasbare perlonzijde. Allernieuwste streepdessins. Bijzonder goedkoop 68 Vergeet niet zondag tussen 4 en 7.30 u. een bezoek te brengen aan 't Allerheiligste in de St.-Wil- librorduskerk. Beukelsdijk. Komt u van ver of van nabij, loop nooit de Eendrachtskapel voorbij. Kniel neer een moment, voor het H. Sacrament. Geen dag zonder gebed. Geen week zonder H. Mis, Geen maand zonder biecht. Geen jaar zonder retraite. Parmantige opgestikte zakken. Keus uit bleu, maisgeel, rood, marine. Een keurig afgewerkt broekje voor slechts met kleine stijging per maat Nieuw is het^ ingeweven streepdessin. Nieuw is het grappige model met rits en capuchon. Geheel gevoerd!] En verrassend voordelig 50' Gevraagd een net meisje voor de huishouding. Mevr. Sterk Cho- pinlaan 56, Hillegersberg. Tel. 189964 Gevraagd naaisters en leerlingen. Aanmelden Wortelboer's Confec tiebedrijf. Nieuwe Binnenweg 310 Rotterdam. Telefoon 34080. Dienstaanbiedingen Voor bromfietsen o.a. Berini, Ba- tavus, Sparta, magneet, N.S.U. Monarkscoot en ook voor onder delen naar motor- rijwielhandel Engelen, Celsiusstraat 42, Schie dam. Rieten popenwagens nog 4.40. Kruiwagens vanaf 2,98. strand- schoppen in plastic, hout me_ taal. Vanaf 25 ct.; Groenelaan 36. Hoogstraat 34. B.z.a. jongeman, 28 jaar, als winkelbediende, onverschillig welke branche. Heeft midden stand, studeert personeelsleiding, bereid vakdiploma te halen. Goo- sens, Beverstraat 119b, R'dam Z. Een studeeraccordeon te koop: 5 rijen, 125,-. Boutestein, Albar- dastraat 53, Schiedam-Nieuwland. Voorkom prikkelbaarheid die vaak de oorzaak van slecht en onrustig slapen is met Calrqa Dragées. 2.- bij elke drogist. Handel en Bedrijf Melcher. voor bromfietsen en reparaties. Singel 4 bij de Rot- terdamsedijk. Tel, 67544, Schie dam. a pyama van exclusief struc tuurweefsel met decoratief dessin, uni poplin pantalon, diverse kleurencombinaties b. koket cloqué (no-iron) nacht hemd met grote noppen, in bleu, rose of mandarin, wijde rok met 2 stroken, kittige lengte c. interlock pyama, soepel, prac- tisch. kreukt niet, vlot, wijd jasje, sportieve 3/4 pantalon, in citron en aqua S; v SCHIEDAM HOOGSTRAAT 31-A2 AMSTERDAM - NIEUWENQIJK 190 ROTTERDAM - BINNENWEG 42 (Cr C.nlrum) Van der Smans drogisterijen, Hoogstraat 115. Speciaal vopr elastieke kousen en breukbanden. Deskundige adviezen; paskamer aanwezig. Voor schoorsteen vegen en alle metselwerken alleen fa. V.L.Bor- rani Lange Achterweg 33, Tel. 68421. vraagt nog enige Salaris volgens Rijksregeling. Op 25-jarige leeftijd bedraagt dit f 81,08 bruto per week. Voor bepaalde onregelmatige diensten geldt een toeslagregeling. Bij gebleken geschiktheid volgt na één jaar aanstelling in vaste dienst als besteller, mits de leeftijd van 21 jaar is bereikt. wm C IENTLINNEN Rotterdam: Meent 67 Burg. Baumonnlaan 124 Noordsingei 39 Schiedam: Oronjegalerij Groene Hilledijh 267 VlaardingenGed. Bierstoof Oordtseioan II2 hoek Korte Hoogstraat Aanmelden bij de directeur van het Post- en Telegraafkantoor Schiedam, Tuinlaan 114 te Schiedam. BOSSERS Broersveld 124 - Broersvest 117 - Groenelaan 42 - Aleidastraat 64

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 4