Dagblad voor Schiedam en omstreken Weer spanning in Midden- Oosten Fel luchtgevecht Israëliërs en Egyptenaren Syrië sluit grens met Jordanië A V, BRUSSEL bejubelt prinses Paola Feestvreugde in Belgische hoofdstad tart beschrijving Geen vooruitgang op ministersconferentie Regering stuurt aan op stabiel prijsniveau Khroesjtsjev belust op sardientjes uit Albanië Rus dreigt met aanleg raketbases bij Griekse Italiaanse grenzen van 721.300 personen ontvangen A.O.W.-uitkeringen I? 8H Het weer. Met ongekende geestdrift Ulbricht en Grotewohl reizen vandaag naar Khroesjtsjev Loongesprek met bedrijfsleven Werktijdverkorting alternatief van loonsverhoging KoningBoudewijn naar Noordwijk Hatta waarschuwt voor geweld Premie per 1 januari 1962 niet met 1.15 pet. verminderd MMNDAG 8 JUNI 1959 Veel wind Opklaringen na regen Aan zee Het weer in Europa 5*1° ë*rlUn frankfort SPbiehen «ttMch Om jeugdherinneringen op te halen SCHUIMRUBBERBED nieuwe leaamscne courant Een luchtgevecht op grote hoogte ge voerd tussen Egyptische en Israëlische straalvliegtuigen, gevolgd door een Egyptische beschuldiging dat Israël op nieuwe agressie uit is, heeft weder spanning in het Midden-Oosten teweeg gebracht, aldus meldt United Press In ternational. De spanning werd nog ver groot door nieuwe twist tussen Ara bische naties onderling. De gebeurtenis sen hebben in snelle opeenvolging plaats gehad tijdens het onrustigste Weekeind dat het Midden-Oosten sedert maanden heeft beleefd: Syrië, met Egypte de Verenigde Arabische Republiek van Nasser vor mend, sloot zjjn grens met het Ara bische buurland Jordanië, wegens „provocerende handelingen". Straaljagers van Israël en de V.A.R. raakten hoog in de lucht met elkaar in gevecht, ergens in de buurt van de Egyptisch-Israëlische grens. De partij en beschuldigen elkaar over en weer Van gebiedsschending en het aanval len van de vliegtuigen van de ander. Het persbureau van het Midden-Oos ten, een spreekbuis van de V.A.R. beeft in Beiroet bekendgemaakt dat in Arabische kringen inlichtingen ontvan gen zijn, volgens welke Israël plannen beeft om aanvallen te ondernemen op schepen en vliegtuigen van de V.A.R. Het persbureau zei dat Israël die plan nen smeedt als vergelding voor de in beslagneming van liet Deense schip ..Inger Tolt", dat Israëlische lading vervoerde, in het Suezkanaal. Die in beslagneming was geschied op grónd Van het standpunt van de V.A.R. dat de V.A.R. en Israël nog steeds met elkaar in oorlog zijn. Syrische autoriteiten hebben Jorda nië meegedeeld dat zij de grens zater dag gesloten hebben omdat de Jordaan se strijdkrachten aan de grens ver sterkt waren, Syrische boeren geen toe stemming kregen de oogst op hun vel den in Jordanië binnen te halen, en Jordanië niet bereid was over een grensbotsing die in april plaats had te praten. Jordanië ontkent alle beschuldigingen en een woordvoerder der regering heeft gisteren ook ontkend dat Jordanië zijn grens voor het Syrische verkeer heeft gesloten. De woordvoerder zei dat Jor danië de grens van zijn kant open iaat, bi de hoop dat Syrië zijn actie, welke Jordanië als onrechtvaardig beschouwt, berziet. Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Vannacht veel bewolking met tij delijk enige regen, morgen opkla ringen en slechts hier en daar een bui. Matige tot krachtige, tijdelijk harde wind aanvankelijk tussen zuid en zuidwest, later westelijk. Iets lagere middagtemperaturen. Zon: 4.21-20.57. Maan: 7.19-22.47. Op het noordelijk deel van de oceaan bevond zich zondag een tweetal actieve depressies. De ene trok via Schotland haar IJsland, maar de andere volgde een oostelijke baan en lag vanochtend )h het zeegebied ten westen van Schot land. Het erbij behorende frontensysteem beweegt over Engeland naar het oosten. ■Het zal vermoedelijk in de nacht verge zeld van vrij veel wind en enkele regen •Nederland passeren. Na de frontpassage stroomt morgen nicht van polaire oorsprong binnen yaarin opklaringen voorkomen. De tpmperatuur handhaaft zich daarbij op °hgeveer hetzelfde niveau. Winderig en koel strandweer, echter Jhorgen opnieuw met zonnige perioden, temperatuur overdag 17 a 18 gr. C. Didelijk krachtige, later matige wind hit westelijke richting. - Vooruitzichten: koel strandweer met 'hnke opklaringen. Nation ïjen Helder ■rPenburg •YÜssingen gelde ge Bilt iwente gibdhoven gd.-Limburf Stockholm Copenhagen jonden £*hsterdam grussel Luxemburg y enen yinsbruck home Afcdrtd max. mm. neersl. Weer temp. temp. afgel. 24 uur onbewolkt 18 10 0 geheel bew. 19 11 0 onbewolkt 17 10 0 onbewolkt 23 5 0 onbewolkt 21 7 0 half bew. 23 11 0 zwaar bew. 22 12 0 zwaar bew. 22 13 0 regen 27 14 0.1 licht bew. 20 11 0.6 geheel bew. 24 11 0 geheel bew. 21 10 0 geheel bew. 19 10 0 half bew. 21 11 0 regen 21 11 0 onbewolkt 20 6 0 zwaar bew. 25 19 0 zwaar bew. 31 16 0 geheel bew. 27 16 0 zwaar bew. 27 14 0 regen XX 14 16 zwaar bew. XX 14 2 onbewolkt 26 15 0 zwaar bew. 30 13 22 onbewolkt 30 17 0 onbewolkt XX 7 0 geheel bew. *8 13 22 Het luchtgevecht van gisteren, dat zowel uit Israëlische als uit Egyptische bron is gemeld, was aanleiding tot een hele serie tegenstrijdige berichten. De V.A.R. verklaarde dat twee Israëlische vliegtuigen het luchtruim van de V.A.R. binnenkwamen en een aanval deden op een formatie vliegtuigen van de V.A.R. die een oefenvlucht maakte. Een van de Israëlische vliegtuigen vioog bran dend terug over de grens en het an dere ontkwam onbeschadigd. Een woordvoerder zei dat de V.A.R. naar aanleiding van dit incident geprotes teerd heeft bij de Israëlisch-Egyptische bestandscommissie der Verenigde Na ties... De versie van Israël is de volgende: Vier Egyptische straaljagers van het type Mig-17 drongen het luchtruim van Israël binnen en raakten nabij de grens van de Sinaï-woestijn met een (niet onthuld) aantal Israëlische vlieg tuigen verwikkeld in een luchtgevecht van vijf minuten. In de Israëlische le zing wordt niet aangeduid wie het eerst heeft geschoten. Wel wordt verteld dat twee van de Egyptische straalvliegtui gen de vlucht namen naar boven de zee, voor het luchtgevecht begon. Over de schade of verliezen der partijen zwij gen de Israëliërs. V X De Belgische koninklijke familie en Prinses Paola hebben op het paleis te La eken de 25ste verjaardag van Prins Albert gevierd. V.l.n.r.: Koning Boude- wijn, Prinses Marie-Christine. Prinses Liliane met Prinses Esmeralda, Prins Albert, Prinses Paola, Koning Leopold en Prins Alexander. Vanaf het stadhuisbalkon in Brussel hebben prins Albert en prinses Paola zondagavond een folkloristisch feest gadegeslagen. De ministers van buitenlandse zaken van de yerenigde Staten, de Sovjet- Unie, Groot-Brittaimië en Frankrijk hebben zaterdag te Genève weer ruim twee uur in een geheime zitting over het Berlijnse vraagstuk gesproken maar zijn desondanks niet tot enige overeenstemming gekomen, aldus meldt Reuter. De onderhandelingen over Berlijn zouden worden opgehou den door de volgende punten: de Wes telijke verwerping van het Russische voorstel Russische of neutrale troepen aan het Westberlljnse garnizoen toe te voegen; de Westelijke verwerping van de Russische eisen tot beëindiging van de bezettingsbasis van de Westelijke strijdkrachten in West-Berlijn en het Westelijke oordeel dat de Russen tot dusver niet voldoende waarborgen heb ben gegeven voor het militaire en het burgervervoer van en naar West-Ber lijn. Enkele Westelijke ambtenaren heb ben verklaard van oordeel te zijn dat de Russen aan een compromisvoorstel werken. Veel zal afhangen, zo meen den deze ambtenaren, van de besprekin gen die de Russische minister-presi dent, Khroesjtsjev, met de Oostduitse leiders Ulbricht en Grotewohl zal heb ben. Een achttien man sterke Oostduitse afvaardiging is vandaag onder aanvoe ring van dit tweetal voor een vriend- schapsbezoek van veertien dagen naar Moskou vertrokken. De delegatie is uit geleide gedaan door vertegenwoordigers der Oostduitse arbeiders, diplomaten van communistische landen en een met de ganzepas paraderende erewacht. Vele waarnemers zien dit bezoek van de Oostduitsers aan Moskou als de be langrijkste gebeurtenis uit de vijfde week van het overleg tussen oost en west. In Genève komen vandaag de vier ministers weer in geheime zitting bij een. Minister Herter van de Verenigde Staten heeft de burgemeester van West-Berlijn, Willy Brandt, uitgeno digd naar Genève te komen en vrij dag met de ministers van buitenland se zaken van de drie Westelijke gro te mogendheden en de Duitse bonds republiek het noenmaal te gebruiken. Brandt heeft de uitnodiging aanvaard en reist naar Genève. Het is nog niet bekend hoe lang hij daar zal blijven. In officiële Westerse kringen zijn de berichten uit de Franse pers, volgens welke het werk van de Geneefse con ferentie zo ver gevorderd is dat van daag een begin kan worden gemaakt inet het opstellen van een slot-commu- niqué, tegengesproken. Men verklaar de dat meer onderhandelingen en over eenstemming nodig zijn, voor de Gro te Vier het stadium van opstellen van de „afsluitende" documenten zullen be reiken. (Van onze Brussqj correspondent) BRUJAJL,'- hedenmorgen „Evviva la principessa Paola". De Italiaanse mijnwerker, die met zijn forse bei canto-stem een golf van en thousiasme over de gespannen wach tende menigte op de Bruselse Grote Markt joeg, deed vergeefse moeite. Uit de zware Amerikaanse wagen, die gisteravond kort voor zes uur het plein opreed, stapte alleen maar een groepje persfotografen uit, die snel op de tribune plaats namen om de historische ontvangst van prins Albert en prinses Paola op het Brus selse stadhuis te vereeuwigen. De prins en de prinses waren een flink stuk op het tijdschema ten achter geraakt, maar daar hadden de Brusselaars zelf schuld aan. Want chagrijnig en humeu rig wanneer zij aan politiek doen, be zitten de Brusselaars toch ook een warm hart, en dat hebben zij gisteren spontaan en uitbundig voor de blonde Italiaanse sprookjesprinses openge legd. Do feestvreugde tart iedere be schrijving en de tocht door de hoofd stad was een uitgave in superlatief van de triomftocht, welke koning Boude- wljn enkele dagen geleden bij zijn te rugkeer uit de Verenigde Staten te beurt was gevallen. Er was een versterkte ordedienst op de been gebracht en er waren niet minder dan 1250 verkeersagenten en 800 gendarmen gemobiliseerd, maar deze indrukwekkende machtsontplooi ing van witte en zwarte helmen bleek tegen het Brussels temperament niet opgewassen. Op vele plaatsen werden de houten hekken omgeworpen en de ordewacht onder de voet gelopen. Om stuwd door duizenden wuivende men sen geraakte de prinselijke stoet slechts stapvoets vooruit. Vooral aan het memoriaal van prins Alberts moe der, de betreurde koningin Astrid, waar piëteitvolle handen een bloemen krans neerlegden en in het populaire Marollenkwartier, het Brusselse Montmartre, was de volkshulde bijzon der warm. De Grote Markt stelde dit alles ech ter ver in de schaduw. Het plein bood een feestelijke aanblik. Rijkelijk gebor duurde oude corporatievlaggen en ori- flammen wapperden vrolijk aan de ba rokke gildehuizen. Hellebaardiers met glanzende zilveren helmen en in bonte costuums uit de tijd van Egmond en De Zwjjger stonden voor de ingang van het stadhuis opgesteld om de zowat vijftien- a twintigduizend nieuwsgieri gen op afstand te houden. Op de galerij van het Broodhuis hadden de Brussel se notabelen en hun dames, waarvan sommige met weelderige pelzen tot de feesttooi van deze snikhete dag meen den te moeten bijdragen, plaats geno men. Maar ook de kapitaalkrachtige „derde stand" had een goede uitkijk post bemachtigd en de neringdoenden van de Grote Markt hebben gisteren aan hun vensters een flinke stuiver verdiend. Een oude Brusselaar had bur gemeester Cooremans om een plaatsje op de tribune naast prins Albert ver zocht. „Ik ben oud-strijder uit de eer ste wereldoorlog," schreef hij, „en bo vendien help ik door mijn belastingen de prins en de prinses aan hun dage lijks brood. Ik vind dat ik er recht op heb." Onbeschrijfelijk was de geestdrift toen de open wagen met de prinsen te kwart na zes het marktplein opreed. De prinses, die een eenvoudige na tuurzijden jurk droeg en een diadeeem van rode en witte anjers, leek ietwat overweldigd door deze stormachtige hulde. Ontroerd wuifde zij verlegen links en rechts. Prins Albert trotseerde de lawine flegmatiek en met tederheid keek hij naar zijn verloofde. De receptie in de gotische zaal van het stadhuis was kort en dat mag nog een geluk heten. Want de heren in hun donkere pakken en de dames in hun dure cocktailjurken hadden het zicht baar warm. Burgemeester Cooremans sprak een korte toespraak uit. Eerst in het Frans, vervolgens in een Neder lands, waarvan alle klemtonen bepaald verkeerd lagen. Prins Albert glim lachte en prinses Paola, die .sedert vier weken een stoomcursus in de Neder landse taal krijgt, deed ëèn zichtbare inspanning om toch ergens een aankno pingspunt te vinden. Het officiële gedeelte was daarmee afgelopen en het volksfeest kon een aanvang nemen. Want Brussel had prinses Paola en prins Albert ook een geschenk willen offreren, een levend geschenk van folkloristische dansen en historische taferelen. Zo is gisteren tussen Brussel en prinses Paola het eerste contact gelegd. Brussel was zichtbaar tevreden, want ook de prinses was allercharmantst en ook de prinses was opgetogen, want de spontane hulde van haar nieuwe vaderland heeft haar recht naar het hart gegrepen. (Van onze parlementaire redacteur) Zaterdag heeft de regering met het georganiseerde bedrijfsleven, zoals wij eergisteren nog in een deel van onze edities konden berichten, een eerste be spreking gehad over de invoering van de gedifferentieerde loonvorming, dus met vermijding van iedere algemene „loonronde". De samenkomst werd ge houden in hotel „Wittebrug" omdat de grote vergaderzaal in het ministerie van Economische Zaken te klein bleek. De Rijksvoorlichtingsdienst gaf na af loop een communiqué uit, waarin mee gedeeld werd, dat verschillende verte genwoordigers van het bedrijfsleven „op open wijze een belangrijk aantal vragen stelden waarop van regerings wege werd geantwoord". Hierbij werd door de vice-minister-president, die de vergadering leidde, uitdrukkelijk vast gesteld, dat de regering in dit onder houd niet had gevraagd om een uit spraak over de door het kabinet gefor muleerde uitgangspunten, maar dat zij van de organisatie-vertegenwoordigers een commentaar op het eerste gezicht verwachtte. Hiermee zal de regering bij haar nadere positie-bepaling - voor afgaand aan de toezending aan de Tweede Kamer van de toegezegde no ta - rekening kunnen houden. Tot zover dit weinig onthullende com muniqué. Op de vertrouwelijke bijeen komst, welke door ongeveer zestig deel nemers werd bijgewoond, was het ka binet behalve door minister Korthals verder vertegenwoordigd door de be windslieden Van Rooy (Sociale Zaken), De Pous (Economische Zaken), Zijlstra (Financiën), Marijnen (Landbouw) en Van Aartsen (Volkshuisvesting). Drie excellenties, nl. de heren De Pous, Ma- rijnen en Van Aartsen, zijn bij uitstek deskundig op het gebied van de loon politiek, want ze zijn alle drie secreta ris geweest van een werkgeversver eniging. Aan het overleg namen ook deel de staatssecretarissen Schmelzer en Veldkamp, terwijl voorts van het georganiseerde bedrijfsleven een vijf tiental centrale organisaties alsmede de Stichting van de Arbeid vertegen woordigd waren. Wij vernemen nog dat de regerings vertegenwoordigers sterk de nadruk hebben gelegd op de algemene regel, dat noch de vrijere loonbeweging, noch algemene loonbewegingen ter compen satie van prijsverhogingen mogen door werken in de prijzen. Op deze regel zullen bepaalde uitzonderingen wel niet achterwege kunnen blijven. In ieder ge val stuurt de regering aan op een sta biel prijsniveau. Hierbij zal zij zich vooral bedienen van een verscherpt kartelbeleid. Het schijnt dat de regering, de gemiddelde produktiviteitsstijging in het gehele land als richtsnoer nemend, de bedrijfstakken, die met hun loonstijgingen sterk boven dit gemiddelde uitgaan, het eerst voor een prijzenonderzoek in aanmerking wil laten komen. Dit wordt de algemene De Russische minister-president, Khroesjtsjev, heeft zaterdag, na zijn te rugkeer uit Albanië in Moskou op een massabijeenkomst in het sportpaleis gezegd dat indien Griekenland en Ita lië de Russische voorstellen voor een vredeszone op de Balkan niet aanvaar den, „de Sovjet-Unie, Albanië, Bulga rije en andere landen van het Pact van Warschau gedwongen zullen zijn lan- ceerbanen voor raketten dichter bij de bases van de aanvallers te bouwen. Wij kunnen natuurlijk zelfs nu reeds de ra ketbases in Griekenland en Italië van uit de Sovjet-Unie wel bereiken. Maar waarom zouden wij onze projectielen over zulke lange afstanden afvuren als wij ze van dichterbij en met meer tref zekerheid kunnen lanceren?" aldus vroeg volgens Reuter de premier. Het verstandigste zou zijn. aldus Khroesj tsjev, van de Balkan een gebied zonder atoom- en raketwapens te maken. De Sovjet-leider zei in Albanië „nut tige besprekingen" te hebben gevoerd met de Oostduitse minister-president, Grotewohl. Ook had hij met de Chinese minister van defensie, maarschalk Peng Teh Hoeai, gesproken. Te Boeda pest heeft de Russische afvaardiging „zeer nuttige besprekingen" gehad met de Hongaarse leiders. De reis naar Al banië heeft, zo zei de premier, „ander maal aangetoond dat er een algeheel wederzijds begrip bestaat over letterlijk alle kwesties." Verder zei Khroesjtsjev dat de Middellandse Zee vermaard is om haar goede sardientjes. Daarom moeten de Russen met de Albanezen een akkoord sluiten over uitbreiding van de visserij op sardientjes. Dadelijk na aankomst op het vliegveld van Moskou na zijn reis van twaalf da gen naar Albanië en Hongarije reed Khroesjtsjev naar het sportpaleis. Zijn toespraak duurde drie kwartier. Khroesjtsjev heeft voor zijn vertrek uit Boedapest tegen een correspondent van het Hongaarse persbureau M.T.I. gezegd dat de internationale toestand nu beter is dan drie jaar geleden. Ook over Genève was hij optimistisch ge stemd en hij laakte het „pessimisme uit de Westelijke landen". Khroesjtsjev zei niet te willen wijken voor Westelijke druk om tot een akkoord te komen waarbij het bezettingsbewmd iu West-. Berlijn gehandhaafd wordt. Hij achtte een totstandkoming van een Duits vre desverdrag een grote stap naar de be ëindiging van de koude oorlog. De Rus drong voorts nogmaals aan op het hou den van een topconferentie, daar zijn inziens alleen de regeringshoofden de belangrijkste internationale vraagstuk ken kunnen oplossen. regel, maar er is niet meegedeeld bij welk percentage loonsverhoging de regering haar verscherpte prijzenonder zoek zal laten ingaan. Dit laatste sluit dan wel aan bij de opvatting van de voorstanders der vrijere loonvorming, volgens welke bij een vrijere loonvor ming geen gemiddeld percentage moet worden genoemd aangezien anders voor magneetwerking moet worden gevreesd. Uit de bespreking is, naar verluidt, verder gebleken, dat de regering over de werktijdverkorting een standpunt inneemt, dat afwijkt van het S.E.R.- advies over dit onderwerp. De S.E.R. wilde slechts daar werktijdverkorting waar deze zou leiden tot een extra pro- duktiviteit. De regering heeft dat crite rium niet overgenomen en stelt nu de werktijdverkorting eenvoudig als een alternatief tegenover de loonsverhoging. Als er ruimte is in een bedrijfstak kan men uit de twee mogelijkheden kiezen. Als werktijdverkorting de produktiviteit verhoogt komt er, zo schijnt de regering te denken, ruimte vrij waarover dan later wel weer kan worden gesproken. Uiteraard zijn de partijen in het ge sprek niet over alle punten tot klaar heid gekomen. Zo is nog niet precies duidelijk hoe de vrijere loonvorming in de tijd gespreid zal zijn, hoe de positie van de ambtenaren in deze loonvorming zal zfln, wanneer de huren en de melk prijzen worden verhoogd, hoe het bud get er uit zal zien enz. Over vele van deze punten zal eerst nadere ophelde ring worden gegeven wanneer de rege ring met haar bekende nota komt. Andere punten zullen moeten wachten tot de nieuwe miljoenennota verschijnt. Koning Boudewijn hoopt bij zijn bezoek aan Nederland donderdag 9 ju li ook in Noordwijk te komen. Hij zal met koningin Juliana en prins Bern- hard door de burgemeester van deze badplaats mr. G. F. W. van Berckel, bij het Zuiderbad worden verwelkomd. De koning heeft in zijn jonge jaren in Noordwijk gelogeerd om de Neder landse taal te leren en hij wil nog wel eens de plaatsen zien, waar hij als jon gen heeft gespeeld en een duik heeft ge nomen in de Noordzee. Voorts stelt hij zich voor de Noordwykers te ont moeten met wie hij in die dagen gere geld omging. De vroegere vice-president van Indo nesië, Mohammed Hatta, heeft erop aangedrongen het hoofd koel te houden gezien de politieke situatie van Indo nesië en waarschuwde ervoor, dat „ge weld conflicten zal oproepen, die ramp zalig zouden kunnen zijn," aldus meldt United Press International. Hatta, die gisteren uit Djakarta is vertrokken voor een reis naar Zweden, Denemarken en andere Europese landen, maakte die opmerkingen in een verklaring vlak voor zijn vertrek. Het doel van de reis van de oud-vice-president is een studie van de coöperatieve bewegingen in de landen, die hij zal bezoeken. Advertentie BIN N ENVERI NGBED HAZET-FABRIEK EN ZEVENBERGEN Uit het financieel verslag over 1957 van de Sociale Verzekeringsbank betref. jende de algemene ouderdomsverzeke- ring blijkt dat het aantal personen dat recht op pensioen heeft 721.300 bedraagt. Per 1 januari 1957 was dit aantal ge schat op 712.000. Ondanks het hogere aantal pensioen gerechtigden is 't totaalbedrag der pen sioenuitkeringen over 1957, ter grootte van rond f835 miljoen, vrijwel gelijk geweest aan het destijds geraamde be drag ad f 836 miljoen. De oorzaak hier van is o.m. gelegen in de omstandigheid, dat bij de schatting is uitgegaan van hogere pensioenbedragen dan in feite zijn toegekend. De totale premie-opbrengst over 1957 is op grond van gegevens van de be lastingdienst vastgesteld op f 1045 mil joen, dat is f92 miljoen meer dan des tijds was geschat. Dit verschil is ont staan omdat de inkomens over 1957 be langrijk groter zijn geweest dan voorzien kon worden. Bij de aanvankelijke schattingen was, bij een constant premiepercentage ge durende een periode van vijf jaar. ge rekend op een overschot ©ver 1957 het verslag. f 45 miljoen. Dit overschot was te zamen met een dergelijk overschot over 1958 noodzakelijk ter compensatie van over de jaren 1960 en 1961 geraamde tekorten. In feite heeft het saldo over 1957 het als noodzakelijk geraamde be drag met f 144 miljoen overtroffen. In het verslag wordt tenslotte stilge staan bij de voorgenomen tijdelijke fi nanciering der algemene weduwen- en wezenverzekering uit de reserveringen van het algemene ouderdomsfonds. Om de AWW tot 1962 te kunnen fi nancieren, zal behalve het overschot ad f245 miljoen, tevens nog f170 miljoen aan de noodzakelijke reserves van het algemeen ouderdomsfonds moeten wor den onttrokken. Deze reservering zal dan echter moeten geschieden in de periode na 1 januari 1962. Het gevolg van een en ander zal zijndat per 1 januari 1962 naast de AWW-premie voorlopig te ra men op een pet.), een AOW-percentage van 6,60 zal moeten werden geheven. Door de becijferingen wordt tevens de circulerende misvatting, als zou het AOW-percentage met 1,15 kunnen wor den verminderd, afdoende weerlegd, al-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1