Daablad voor Schiedam en omstreken Atoombommenwerpers I weg uit Frankrijk Ernstige branden teisteren ons land Honderden militairen en burgers druk in de weer C.D.U. -ers twisten met Adenauer Gerstenmaier verlaat woedend vergadering m m Geneefse conferentie wel haast ten eindde? Westerse ministers bridgen in villa van Herter Tour de voor twee divisies Oefening van dertigduizend militairen kost vijf miljoen Koopt op tijd uw zekerheid Gestationeerd in een ander land van de N.A.T.O. SIM Piloot ontdekte hei in vlammen Havezate door brand verwoest Dr. A. H. Giinther Huzaar door zware tank gedood Zware weken in vooruitzicht Prinses Paola hij hard. Van Roey Verdwenen vlieger reeds drie dagen spoorloos .Het weer. BESLISSING VAN NORSTAD Atlantisch Conr bespreekt de kwestie Biechtvader van Paus Zeven personen in slaap verrast Secretaris-generaal Binnenlandse Zaken Bij oefening in Duitsland In Genève Conferentie over kernwapens hervat Koel weer Zon, maar minder warm Het weer in Europa NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK DINSDAG 9 JUNI 1959 WSwmm tÊÊÈÊÊ^..... ...J f.% 9 Aan zee uwe leaamsc e courant "L De Amerikaanse atoombommenwer pers die gestationeerd zijn in Frankrijk, ids een van de NATO-gebieden, zullen in een van de andere NATO-landen wor den gestationeerd, aldus ineldt Reuter. Volgens kringen in de omgeving van de Franse regering is dit besluit van de opperbevelhebber van de NATO- strfjdkraehten, generaal Norstad, kort geleden aan de regering in Parijs mee gedeeld. Volgens genoemde kringen nam de regering zonder commentaar kennis van dit besluit. Volgens genoemde kringen houdt de reden voor de Amerikaanse maatregel verband met het feit dat Frankrijk nog niet heeft ingestemd met de voorwaar den waaronder atoombommen in Frank- kunnen worden opgeslagen. Het Franse standpunt is niet gewijzigd sedert president De Gaulle verklaar de dat Frankrijk een stem moet heb ben bij het beslissen over het gebruik van niet-Franse atoombommen die in Frankrijk zijn opgeslagen en over het gebruik van raketten die van raket bases in Frankrijk zouden worden ge lanceerd. In regeringskringen werd de mening geuit dat „er geen reden is te denken dat niet op tijd overeenstem ming zal worden bereikt". Vernomen wordt dat Frankrijk wil beschikken over eigen atoombommen en over Franse straalbommenwerpers die deze bommen kunnen vervoeren. Ook op het Atlantische congres in Ponden is de kwestie van het overplaat sen van de Amerikaanse bommenwer pers, die zijn ingericht voor kernwa pens, ter sprake gekomen. Op een on verwachte persconferentie, die werd ge- honden tijdens de plenaire vergadering van het congres en voor een groot deel Was gewijd aan het Franse standpunt ten aanzien van de stichting van een .international Development Associati on" voor de hulpverlening aan de on derontwikkelde gebieden, heeft generaal Bilotte van de Franse delegatie onder meer verklaard: „Wij zijn van mening, dat het niet juist is dat bondgenoten zoals wij aar de Amerikaanse regering de verantwoordelijkheid moeten laten voor de defensie van het Franse grond gebied. Er moet een globale strategie zijn, die door alle leden van het At lantische bondgenootschap kan worden gecontroleerd". Generaal Bilotte, de voormalige staf chef van generaal De Gaulle en oud minister van defensie, voegde hieraan toe, „dat president De Gaulle niet kan instemmen met een situatie, waarin Frankrijk al zijn verantwoordelijkheid voor de Franse veiligheid opgeeft en wij de Franse delegatie op het At lantische Congres - zijn het daarmee eens." De kwestie van een globale strategie van de NATO is reeds eerder opge worpen in de vergadering van de poli tieke commissie van het Atlantische Congres. Tfidens een vergadering van deze commissie deed de Franse ge-, neraal Charpentier een aanval op de beperking van de geheimen van kern wapens tot de V.S. en Engeland en h\j hekelde de sfeer van wantrouwen en de verspilling van de krachtsinspanning, die hierdoor in de NATO ontstaat. De secretaris-generaal van de NATO, Spaak, zei: „Indien in Europa voorra den atoomwapens worcen aangelegd, dan moeten de Europese landen in staat zjjn zeggenschap te hebben in het gebruik daarvan." Met belangstel ling wordt thans in Londen afgewacht, welke oplossing op het Atlantische Con gres zal worden gevonden om het Fran se standpunt te verenigen met de meer gematigde standpunten van het meren deel der overige NATO-bondgenoten. Brandweerlieden ijverig in de weer om de zware brand in de Bossche hout- opslagplaats te blussen. Whs*Mi ■C -^ Is .v? - 1 I §88 (Van onze correspondenten) Ons land is gisteren op verscheidene plaatsen door rustige branden geteis terd. In Den Bosch werd, zoals wfl nog in een deel onzer edities van maandag konden melden, een houten opslag plaats door een laaiende vuurzee gro tendeels verwoest, in Nijmegen gingen de bovenverdieping, de zolder en het dak van een kapitaal herenhuis er aan. Vele honderden personen, zowel militai ren als burgers, zijn verder in Bra bant, Gelderland (sehiethei-Oldebroek o.a.) en Overijssel veie uren druk in de weer geweest om gevaarlijke bos- en heidebranden te bedwingen samen met de brandweerkorpsen. Zelfs een vlieg tuig van de basis Gilze-Rijen verleen de medewerking. De piloot ontdekte een heidebrand op de zgn. Gilzerbaan tussen Tilburg en Gilze en meldde dat per radio. Het toestel loodste later de brandweer van Tilburg door het bos- en heidegebied, waar men zich moeilijk kan oriënteren, naar de plaats van de ramp. Invalide meisje gered Door een felle brand is maandagmid dag een der zomerhuisjes aan de „Zo merkamp" te Beekbergen tot de grond De voorzitter van de Westduitse Bondsdag Eugen Gerstenmaier, is gis teren uit een vergadering van de lei ding der christen-democratische frac tie te Bonn gelopen, na een scherp woor denduel tussen hem en kanselier Kon- rad Adenauer, aldus meldt United Fress International. Gerstenmaier, een Plaatsvervangend voorzitter van Ade nauers party, behoort tot hen in de par tij die ongezouten kritiek lieten horen °p het besluit van Adenauer kanselier te blijven. Eerder heeft Gerstenmaier dit besluit „absoluut incorrect" ge doemd. Gerstenmaier keerde na ongeveer oen kwartier in de vergadering terug. Voor hij dat deed, vertelde hij aan de Pers: „Ik hoop dat inmiddels iets ge beurd is dat mijn verdere deelneming aan de vergadering mogelijk maakt". Cerstenmaier werd door een ander lid Jan de fractieleiding, Will Kasner, ge ïnviteerd terug te komen. Vernomen wordt dat tijdens de afwe zigheid van Gerstenmaier andere le den van de fractieleiding de kanselier zijn scherpe kritiek op Gerstenmaier nebben verweten. Het gelaat van Gerstenmaier was food aangelopen toen hij het vertrek Waar vergaderd werd, met grote stap pen verliet. Hij sloeg dc deur achter zich dicht. Hij was zo in de war dat hij niet onmiddellijk in staat leek de vra gen te beantwoorden die journalisten hem stelden. Enkele minuten nadat Gerstenmaier in de vergadering was teruggekeerd, non men horen dat daar licht geapplau disseerd werd. Later vertelde Rasner aan de pers dat Adenauer en Gersten maier elkaar een hand hadden gegeven In het Vaticaan wordt vernomen dat Paus Johannes XXIXI mgr. Alfredo Ma nia Cavagna als zijn biechtvader heeft aangesteld aldus meldt A.F.P. Deze ïplgt de Jezuïetenpater Agostino Bea die biechtvader van paus Pius XII ^s. Mgr. Cavagna is 80 jaar. en hun twist hadden bijgelegd. De kan selier legde een verklaring af, waarin hij Gerstenmaier als een eerzaam man karakteriseerde. Toen Adenauer uit de vergadering kwam, werd hü belegerd door de pers. Men vroeg om ophelde ring. „Ik begrijp u niet. Er is eenheid en harmonie in de partij", aldus de kanselier. Men vroeg hem toen waar om Gerstenmaier de vergadering had verlaten. „O, ja, hij werd naar buiten geroepen", antwoordde Adenauer. miXM De Westduitse minister van economische zaken, Ludwig Erhard, is gisteravond uit Washington vertrokken. Hij wordt van daag op het vliegveld van Frankfort ver wacht. Erhard is vier dagen in de Ver enigde State i geweest, aanzienlijk kor ter dan aanvankelijk het plan was. Het verblijf werd bekort in verband 'met Adenauers beslissing aan te blijven als bondskanselier. toe afgebrand. De invalide dochter van de fam. de Jong uit Den Haag, die in haar wagentje in de onmiddellijke na bijheid van de brandende bungalow stond, kon met moeite door de tijdelijke bewoners van een andere bungalow in veiligheid worden gebracht. Het vuur deelde zich ook mede aan de rondom liggende bossen, terwijl eveneens het rieten dak van een andere bungalow vlam vatte. Dank zij snel ingrijpen van de brandweer van Beekbergen werd er ger voorkomen. De familie had haar bungalow zater dag weer voor een tijdje betrokken. Toen men maandagmiddag ging wan delen bleef de invalide dochter alleen in haar wagentje achter. Opeens ont dekte het meisje, dat de bungalow van haar ouders in brand stond. Met luid gillen wist zij de aandacht te trekken van de bewoners van een andere bun galow. Dezen snelden direct toe en alar meerden de brandweer. Een brand die aanvankelijk niet meer te stuiten leek doch die naar omstandig heden nog vrij spoedig bedwongen was, woedde rond net middaguur in een der opslagplaatsen van Van Swaay-Gips Houthandel N.V. aan de Engelseweg te Den Bosch. Onmiddellijk was groot alarm gegeven doch in de enkele mi nuten die verstreken eer men met het blussingswerk kon beginnen was de brand al uitgegroeid tot een laaiende vuurzee, waarvan de hitte tot op meer dan 100 meter afstand voelbaar was. Gezamenlijk hebben de Bossche brandweer, de bedrijfsbrandweren van Van Swaay en van de aangrenzende bedrijven van Heineken en Nicholson Files en die van de Bossche B.B. met 32 stralen een lawine van water op het vuur gestort. Na anderhalf uur werd hun moeilijke en gevaarlijke arbeid be loond: men had de brand onder con trole. Toen was een deel van 90 bij 30 meter van de opslagplaats verwoest en was voor een kleine j 50.000 aan hout verloren gegaan. De bos- en heidebrand die op de Ol- debrockse hei woedde was van een on gekend grote omvang. Meer dan 200 uectare beplanting ging in vlammen op. De brand begon op de schiethei toen daar oefeningen aan de gang waren. Gezien de grote droogte van ae afgelo pen dagen waren oeieningen met los- tor. en rookgranaten verboden. Men werkte daarom met brisantgranaten, die geen vuur doch alleen scherven ge ven. Niettemin hebben deze granaten het vuur veroorzaakt op een manier die de deskundigen overigens nog duis ter is. Een sterke wind meteorologisch gesproken: windkracht 7 wakkerde net vuur aan. De brandweren van Doornspijk en Oldebroek, het burgerper soneel van het artillerie-schietkamp, en militairen van de 101e genie-ge vechtsgroep uit Wezep alsmede militai ren die voor herhalingsoefeningen on der de wapenen zijn bij de 32e afdeling artillerie, in totaal 450 personen, namen het blussingswerk ter hahd. Zij konden niet in het zogenaamde doelgebied wer ken omdat daar nog onontplofte grana ten zouden kunnen liggen, die door het vuur tot explosie zouden komen. Na ruim zes uur was men de situatie meester. Gevaar voor uitbreiding be stoud niet meer. Do „Prinses Mar- griet"-kazerne te Wezep heeft nog eni ge tijd gevaar gelopen. Men heeft daar echter "en tegenbrand gesticht, waar door het gevaar werd bezworen. Een regenbui hielp bjj de nablussing een handje. Dank zij het doortastend optreden van een groot aantal militairen, de meesten afkomstig uit Groningen, Friesland en Drente, kreeg in de nabijheid van het dorpje Reek, 25 km. ten zuiden van Nij megen, een fel om zich heen grijpende bosbrand niet veel kans. Twee in de nabijheid staande woningen konden voor het vuur dat al tot 25 meter was genaderd worden gespaard. Bij het blus singswerk werd in de loop van de mid dag steun ontvangen van de zes brand weren uit omliggende gemeenten. Ongeveer driehonderd militairen bon den o.m. met bulldozers de strijd aan tegen het vuur dat bezig was een per ceel heide, deel uitmakend van het oefenterrein van de legerplaats Steen- wijkerwold, op te vreten. Toen na ruim vier uur de brand geblust was, was vier ha heide verloren gegaan. Op de Gil zerbaan werd 20 ha vernield. In Beekbergen viel een zomerhuisje ten prooi aan de vlammen. Het naastgelegen b werd door het vuur aangetast. Buren redden ternauwernood een invalide meis je. De brandweer is hier bezig met de nablussing. Een Sovjet-woordvoerder heeft giste ren te Genève aan de pers meegedeeld dat de conferentie van de. ministers van buitenlandse zaken van de Grote Vier welhaast ten einde is, aldus be richt United Press International. „Iede re conferentie moet aan het eind van haar arbeid komen, zelfs als geen re sultaten worden bereikt. Thans nade ren we het stadium van afsluiting van het werk van de conferentie", aldus de woordvoerder van de Russische de legatie. Maar Westelijke waarnemers beschouwen de verklaring van de Rus sische woordvoerder dat de conferentie het einde nadert als prematuur. Het is namelijk mogelijk dat de Russen munt willen slaan uit het ongeduld dat langzamerhand in brede kringen door sijpelt ten aanzien van de ministers conferentie en dat zij het Westen wil len dwingen de Russische opvatting over de topconferentie te aanvaarden. Gisteren hebben de vier ministers van de grote mogendheden weer twee- eneenhalf uur in een geheime zitting met elkaar geconfereerd. Volgens Reu ter heeft het Westen zijn standpunt aan de Russen kenbaar gemaakt ten aanzien van de waarborgen die het Westen eist voor het tot stand komen van een regeling van de Berlijnse kwestie en de concessies die de Weste lijke mogendheden hier tegenover wil len stellen. De Westelijke ministers zou den het de Rus Gromyko hebben dui delijk gemaakt dat dit standpunt een onontbeerlijk element moet zijn voor een slot-communiqué, door beide partij en ondertekend, dat het houden van een topconferentie in de loop van de zomermaanden rechtvaardigt. In krin gen die nauwe betrekkingen onderhou den met de Franse delegatie heeft men echter verklaard dat Gromyko zelfs ge weigerd heeft te bevestigen dat het Westen het recht heeft in Berlijn te zijn. Zoals bekend heeft Gromyko dit recht aanvankelijk erkend. Westerse functionarissen hebben dan ook tegen over een verslaggever van United Press International hun bezorgdheid over de afloop van de conferentie niet onder stoelen of banken gestoken. „Het schijnt dat we op een crisis toegaan. Gromyko wil niet buigen", aldus deze functio narissen. Het Westen zou twee waarborgen van de Russen verlangen en wel: Erkenning van de Westelijke bezet tingsrechten. en Een verklaring dat de Russen de In de afgelopen nacht is een groot deel van een van de laatste oude havezaten van Twente door brand verwoest. Tegen half twaalf brak. waarschijnlijk door kortsluiting, brand Uit op het landgoed „Herinckhave" te Albergen, gemeente Tubbergen. Het vuur werd ontdekt door twee Hengelose kooplieden. Er werd onmiddellijk alarm geslagen. Zeven slaDende men sen bevonden zich in liet huis, name lijk de 85-jarige douairière Th. von Bönninghausen ridder de van der Schue- ren, haar kleinzoon Lotha, oud vijftien jaar, dr. Wiemeyer en zijn echtgenote en het echtpaar Van der Sluis met een acht weken oude baby. Met moeite, maar nog juist op tijd, konden allen zich in veiligheid stellen. De achterzijde van dc zeventiende- eeuwse havezate brandde weldra als een fakkel. Enkele uren hadden de brandweren van Tubbergen en Almelo nodig om het vuur te bedwingen. De havezate moet als verloren worden beschouwd. Het oudste deel brandde geheel uit en het uit 1742 daterende frontgedeelte werd onherstelbaar be schadigd. Van de inventaris ging zeer veel verloren, o.a. waardevolle schilde rijen en een uitgebreide zestiende- eeuwse bibliotheek- Reeds eerder, op koninginnedag, was er een brandje ont staan als gevolg van kortsluiting. Mr. J. m. Kan, die met ingang van 1 oktober is benoemd tot lid van de Raad van State, zal in zijn functie van secretaris-generaal van het ministerie van Binnenlandse Zaken worden opge volgd door dr. A. H. Günthcr, thans secretaris-generaal van het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid. Tijdens oefeningen van het elfde ba taljon zware tanks in kamp Vogelsang in Duitsland is gisteren de 20-jarige ongehuwde dpi. huzaar G.V. uit Eind hoven door een ongeluk om het leven gekomen. De huzaar zat als enige in een jeep, die opgesteld stond achter een Centurion-tank. De tank reed plot seling achteruit en raakte dc jeep. De militair was op slag dood. (Van een onzer verslaggevers) De eerste divisie „7 december" en de vierde divisie, onderdelen van het eer ste legerkorps in totaal omvattend on geveer 30.000 militairen, zullen in het komende tweede halfjaar van 1959 op Franse bodem de graad van geoefend heid opvoeren. Het Westduitse leger heeft het oefenterrein bij Senuelager voor schietkamp bestemd. Daarmee ging dit terrein, dat het groeiende Duit se leger zelf hard nodig heeft, voor Ne derland verloren. Uit vier Franse kam pen werd „La Courtine" tussen Cler mont-Ferrand en Limoges in Centraal Frankrijk gekozen om de Nederlandse troepen in groot verband te kunnen la ten oefenen. Met de Franse autoriteiten werd succesvol samengewerkt zodat op 2 juli de dertiende gevechtsgroep van de eerste divisie naar Frankrijk kan vertrekken voor een oefenperiode van drie weken. De elfde gevechtsgroep zal daarna naar Frankrijk gaan, eveneens drie weken. De staf van de twaalfde gevechtsgroep zal de hele eerste oefen periode fungeren als vaste kampstaf in „La Courtine". Als de eerste divisie „7 december" zo het oefenschema heeft afgewerkt, komt na een maand pauze de vierde di visie aan de beurt om naar Frankrijk te worden gezonden. Deze tweede oefenperiode duurt ook weer zes we ken. Achtereenvolgens zullen de 41ste en de 43ste gevechtsgroep het kamp van „La Courtine" elk drie weken bevol ken. De Staf van de 42ste gevechts groep treedt dit maal op als vaste kampstaf. Luitenant-generaal P. Gips (comman dant van het eerste legerkorps), ziet de zware oefeningen met vertrouwen tege moet. De voorbereidingen zqn goed ge weest. De totale kosten van dit voor de Nederlandse soldaten zeer belangrij ke Franse avontuur worden begroot op ongeveer vijf miljoen gulden. Het ver lies van Sennelager is financieel een nadeel: voor wat betreft de transport kosten zijn de oefeningen in Frankrijk duurder. Daar staat echter het voor deel tegenover dat de noodzakelijke ver plaatsing over 900 kilometer de Neder landse chauffeurs een ruime dosis ex tra ervaring zal opleveren. De Nederlandse militairen zullen in Frankrijk vaderlandse maaltijden krij gen voorgeschoteld, die voornamelijk uit Franse grondstoffen worden bereid. Zij krijgen een extra toeslag die gedeel telijk in francs wordt uitbetaald. De si garetten komen uit Nederland. In ,,La Courtine" zijn stenen legeringsgebou wen, waarin meer dan zevenduizend militairen een plaats kunnen vinden. Folkloristisch verbroederingsfeest Aan ontspanning voor de Nederland se militairen zal geen gebrek zijn. De welzijnszorg organiseert onder meer filmvoorstellingen, excursies, sport wedstrijden en toneeluitvoeringen. Een Dakota van de Kon. Luchtmacht, die koeriersdiensten doet en onder andere de post haalt en brengt, vervoert ook toneelgezelschappen naar „La Courti ne". De eerste gevechtsgroep, die naar Frankrijk vertrekt, wacht bovendien een feest van verbroedering. De pas toor van „La Courtine" wijdt 12 juli zijn nieuwe kapel in de legerplaats in. Hij wil deze dag tot een verbroedering maken en is van plan folkloristische luister aan dit feest te verbinden. De pastoor zal met de zielzorg voor de Nederlanders betrekkelijk weinig van doen hebben, want Nederlandse aalmoezeniers en veldpredikers verge zellen de troepen. Iedere militair krijgt voor zijn ver trek het boekje „Le tour de France", waarin hij allerlei wetenswaardighe den kan aantreffen welke betrekking hebben op zijn verblijf in dit voor hem nog onbekende gebied. Hij zal hierin ook een korte woordenlijst Neder lands - Frans vinden. Prins Albert van België heeft giste ren zijn verloofde, prinses Paola Ruffo di Calabria,voorgesteld aan de pri maat van België, kardinaal van Roey, aldus bericht U.P.I. De prins en prin ses reden gistermiddag naar Mechelen en werden in het aartsbisschoppelijk paleis ontvangen door de secretaris van de kardinaal, mgr. J. Leclef, die hen naar de troonzaal geleidde. Het onder houd tussen de kardinaal en het ver loofde paar duurde een half uur. vrije toegang tot Berlijn vanuit West-Duitsland waarborgen. Volgens diplomatieke waarnemers is het tot nu toe nog niet gebleken dat de Sovjet-Unie deze bezettingsrechten zuilen erkennen en waarborgen. Het standpunt van het Westen is op pa pier vastgelegd en aan de Russen overhandigd. In de tekst zou ook staan dat een eventuele regeling van de kwestie-Berlijn in elk geval van kracht moet zijn tot de Duitse hereni ging een feit is geworden. Vandaag zal een geheime zitting wor den gehouden in de villa van de Ame rikaan Herter. Gromyko heeft gister avond een bespreking met zijn Oost- duitse ambtgenoot, Lothar Bolz, gehad. De Westerse collegae zaten toen aan een partijtje bridge in de villa van Her ter. Drie etmalen na zijn spoorloze ver dwijning is de sergeant-vlieger A. M. van de vliegbasis Woensdrecht nog steeds spoorloos. Dit bevestigde van morgen de Iegervoorlichtingsdienst. De sergeant-vlieger zou een straf van acht dagen streng arrest ondergaan, hem opgelegd wegens dienstweigering. Hij had in april van dit jaar geweigerd zijn privé-correspondentie te laten on derzoeken. Dit onderzoek was door zijn superieuren nodig geoordeeld omdat op de sergeant-vlieger verdenking was ge vallen. Men verdacht hem er van de bron te zijn van een informatie aan een krant, waarin bijzonderheden zijn ver meld over een noodlanding met een defecte Harvard. Het defect was van dien aard dat voor de inzittenden le vensgevaar ontstond en daarom bevatte het bericht een element van kritiek. De Amerikaans-Brits-Russische con ferentie over stopzetting van proeven met kernwapens, die al acht maanden duurt, is gisteren na een reces van vier weken hervat in het Palais des Nations te Genève, aldus meldt U.PX Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Perioden met zonneschijn en op de meeste plaatsen droog weer. Over wegend matige westelijke wind. Koudere nacht. Morgen overdag on geveer dezelfde temperaturen als vandaag. Zon: 4.21-20.58. Maan: 8.20-23.21. Morgen komt het weer in onze om geving geheel onder invloed van een rug van hoge druk. Flinke perioden met zonneschijn zullen dan voorkomen en het zal bijna overal droog blijven. De temperatuur blijft ten gevolge van de aanhoudende aanvoer van polaire lucht beneden normaal. Ook morgen koel maar zonnig strand weer. Temperatuur overdag 16 a 17 gra den Celsius, zeewater 14 graden Celsius. Vrij krachtige, later matige wind uit westelijke richting. Goed zicht. Voor uitzichten: nog gunstig strandweer met vrij veel zon. max. min. neersl. Station Weer temp. temp afgel. 24 uur Den Helder vrijw. on bew. 16 13 5 Ypenburg half bew. 19 12 6 Vlissingen zwaar bew 13 11 3 Eelde half bew. 21 9 7 De Bilt zwaar bew. 20 12 3 Twente zwaar bew. 21 12 1 Eindhoven vrijw. onbew. 21 10 1 Zd.-Limbur* vrijw. onbew. 20 11 1 Stockholm regen 23 10 7 Oslo licht bew. 17 12 0.5 Kopenhagen regen 17 12 4 Londen onbewolkt 18 8 1 Amsterdam zwaar bew. 19 10 5 Brussel half bew. 19 10 0.3 Luxemburg regen 18 11 9 Parijs zwaar bew. 22 11 0.2 Nice onbewolkt 26 19 0 Berlijn zwaar bew. 26 24 26 Frankiort regen 18 13 10 München geheel bew. 23 13 0.5 Zürich geheel bew. 18 11 0 Genève zwaar bew. 17 13 0 Wenen zwaar bew. 27 15 0 Innsbruck motregen 27 14 14 Rome onbewolkt 30 15 0 Madrid onbewolkt 24 12 0 Mallorca licht bew. 25 12 0 Advertentie a Zon op Zon onder

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1