MARINUS tranen met tricot op Derksen voor droogt zijn kampioens- de baan achtste keer Nederlands beste sprinter mm CONTACT DRAADLOOS DAGPUZZLE KIEKEN Alfredo Coppens tegen Real Madrid? Moeilijke inbraak Stirling Moss aangeklaagd Winnaars radio spel „The spur of the Moment'9 Uitbundig wel kom voor prinses Paola Wij luisteren naar. Radio-Vatieaoa Speeltuin geknipt om te V B VRIJDAG 12 JUNI 1959 PAGINA Z Derksen zonder concurrent Van der Lans favoriet Een van de gastspelers in Amsterdams elftal Kloezen tenniskampioen van de studenten per pakje Verantwoordelijk voor dood van Meyrat Nencini niet in de Italiaanse Tourploeg HONGAARSE ATLEET KOVACS GEWOND Recordpoging 4 x 1500 m HONKBAL PROGRAMMA Bekerfinale op 17 juni in Djn Haag De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak Ronde van Champagne Militaire atletiektitels Kunen en Jonkers zijn kampioen Basketballstunt Europees seiectieteam door Amerika Tweede etappezege van Jo de Haan i Ook G.Z.C. kansloos tegen Joegoslavië Olmedo sterker dan Rus Potanin Mur trainer van Xerxes Zomercompetitie Vanavond Explosies in Italiaanse munitie-opslagplaats (ook in kleur) Twee roeiers verdronken De avonturen van Kuifje en Bobbie door HERGE 41 Aldus.. .Zie da a r Angst?...Ik?... Voor die ersatz-kamelen?..ik Hoef ze slechts éénmaal in 't wit van de ogen te kijken, en ze zijn voor Immer zo kalm a/s lammetjes Ellendige beet denstormers!.. Jij niet slaan, senor H0ELALALA! 3 (Van onze sportredacteur) Ontroostbaar was zondagmiddag de jonge Amsterdamse wieleramateur Hen- ny Marinus. Het fel begeerde Neder landse wegkampioenschap was hem op het nippertje ontgaan. Sinds gisteravond echter is de bittere pil niet onaanzien lijk verguld. Trots torste hij een enorme lauwerkrans, die bijna zo groot was als hijzelf en daaronder fonkelde in het helle licht van de schijnwerpers van het Olympisch Stadion te Amsterdam een gloednieuwe trui in de nationale kleu ren. Een scherpe eindsprint na een at tent gereden wedstrijd had hem het Nederlands kampioenschap over vijftig kilometer op de baan gebracht. Twee en zestig man sterk was de groep, die sprintte om de titel. Een omvangrijke groep dus aan het slot van een even om vangrijk programma, dat op de eerste dai van de Nederlandse baankampioen- schappen is afgewerkt en dat Jan Derk sen, twintig jaar nadat hij zich als ama teur-kampioen aandiende bij de Neder landse sprinterselite, het achtste kam pioenschap bij de profs gebracht heeft. De strijd, waarin Marinus zich het recht verwierf onder de tonen van het Wilhelmus een ereronde te mogen rij den, is de opwindendste geweest in de reeks wedstrijden, die 's morgens om negen uur begonnen zijn. Eigenlijk was die opwinding er al voor het startschot voor het sluitstuk gelost werd. Zesen tachtig amateurs vertrokken namelijk voor het gevecht om het kampioenschap over vijftig kilometer; angstig, om niet t- zeggen onverantwoordelijk veel voor een baanwedstrijd. Dat bleek dan ook vrij snel na de start, foen de Amster dammer Schipper bij het gedrang hoog in de bocht zijn evenwicht verloor, over het beton met kletterend geraas naar beneden tolde en in zijn val vijf anderen meesleepte. Het incident liep wonder boven wonder zonder al te ernstige ge volgen af. Schipper moest met een hoofdwonde naar het ziekenhuis ge bracht worden. De andere onfortuin- lijken liepen alleen maar wat schaaf wonden op. De strijdlust van de overigen bleek door de valpartij allerminst getemperd. Voortdurend werd er gedemarreerd, maar geen enkele vluchtersgroep kreeg meer dan honderd meter voorsprong. 'Meestal onder aanvoering van de titelhouder van het vorig jaar. Van der Lans. óf van Marinus, riep de grote groep de. dap peren telkens weer tot de orde. De be slissing moest dus vallen in een massale eindspurt De strijd ging tussen de. Rot terdammer Verdoorn en Marinus. De Amsterdammer haalde de eindstreep met een voorsprorg van enkele band- dikten. Veel minder moeite had Jan Derksen met het prolongeren van zijn sprint- kampioenschap. Op één been wandelde hij door de series en met even veel ge mak versloeg hij Hijzelendoorn in de halve finales. Ook Schotman, die zich vieen overwinning op Captein in de andere halve finale naar de eindstrijd gewerkt had, was geen bedreiging voor de veelvoudige Nederlandse kampioen De poging van het tweetal om die eind strijd een schijn van spanning te geven had weinig effect. Captein tenslotte werd „per ongeluk" derde. Zijn eigen protest tegen de overwinning in de beslissende rit om de derde en vierde plaats, werd door de jury zonder veel or,,haal van de hand gewezen. Het kampioenschapsprogramma op de eerste dag bestond uit een aantal inlei dende schermutselingen voor de vol gende week, als nog v er titels verdeeld moeten worden. Zo plaatsten bijvoor beeld de amateur-sprinters de Graaf en Gerritsen zich voor de finale. De Graaf wees Arie van Vliet's lievelingspupil, de debuterende Paul, terug in de halve finales en Gerritsen bleef de baas over een andere nieuweling uit de Neder landse sprintschool, van der Touw. Ger ritsen moest overigens toestaan, dat die halve finale uit drie ritten bestond. Kampioen Derksen. Van der Lans, die dus zijn afstands kampioenschap aan Marnus verloor, heeft zich intussen aangediend als de grote favoriet voor het amateurkam pioenschap in de achtervolging. Zowel in de series, toen hij in de eerste de beste rit na een fraai duel Jan Buis ver sloeg, als in de kwartfinales maakte hij de beste tijd. Buis, die in de serie de op een na snelste tijd gemaakt had, slaagde er niet in die prestatie in de kwartfinales te evenaren. Hij plaatste zich wel voor de halve eindstrijden, die de volgende week gehouden worden, maar van de vier winnaars maakte hij de slechtste tijd. Het gevolg is, dat van der Lans en Buis elkaar aanstaande donderdag weer zullen ontmoeten, om uit tc maken wie van de twee een gooi naar de titel mag doen. De andere halve finale gaat tus sen van Egmond en tot aller verras sing van Bruggen. De laatste immers zegevierde tegen Hopman, die in de se ries aanzienlijk sneller geweest was. Dat tenslotte van Houwelingen heer en meester geweest is in de rit over vijftig kilometer achter grote motoren voor amateurs, mag niet onvermeld bli;ven. Van Houwelingen's superiori teit was, ook al door de afwezigheid van Henk Buis, zo groot, dat daarmee pijnlijk werd vastgelegd, dat Nederland schaars in zijn troeven voor de komende wedstrijden om het wereldkampioen schap zit. Advertentie (Van een verslaggever) De kans bestaat, dat de Belg Eik Coppens middenvoor zal staan ik het Amsterdamse elftal, dat op 30 juni a.s. in het Olympisch Stadion tegen de Spaanse club Real Madrid speelt. Cop pens is door het bestüur van de Am sterdamse voetbalbond uitgenodigd en heeft reeds laten weten graag van de partij te willen zijn. Of hij meespeelt hangt nu af van de toestemming die zijn club, het Antwerpse Beerschot, en de Belgische voetbalbond moeten geven. Ter versterking van het hoofdstede lijke team zijn ook uitgenodigd de in ternationals van Fortuna: Van der Hart en Notermans. Het is bovendien zo goed als zeker, dat Wilkes meespeelt. Het herenenkelspel van de nationale studenten-tenniskampioenschappen, die te Noordwiik worden gehouden, is door Ab Kloezen gewonnen. In de finale won hij met 3-6, 6-2, 9-7 van Hans van de Weg. De resultaten van de halve eindstrij den waren: Kloezen versl. Deutman 6-1, 7-5; Hans van de Weg versl. Ver hulst 6-3, 6-4. Onder de titel van „De bankrovers" bracht de V.A.R.A. gisteravond een t.v.- thriller, in dewelke een ontsnapte gang ster, Luce Dorell, een directeur van een industriële onderneming, een procuratie houder, een reclame-chef en een in genieur prest tot het verrichten van een ondergrondse inbraak in een bank. Eerst via het dwangmiddel van de respec tieve echtgenoten die bedreigd zouden zijn, hetgeen achteraf niet waar blijkt te wezen .later via dat van een re volver die bij nader inzien niet geladen blijkt te zijn. Het werd alles bij elkaar een „reportage" van een zeer moeilijke en moeizaam verlopende inbraakpartij met veel ondergronds gewroet, snij- branden en ontploffingen. De gangster laat zich zelf bij dit alles ook niet on betuigd, zo weinig zelfs dat hij er het loodje bij legt. Wij hebben alle respect voor de manier waarop Willy van He- mert het gecompliceerde graafwerk in de studio in scène had gezet. De stof wolken vlogen ons bij wijze van spre ken om de oren. Maxim Hamel was een De weduwe van de Zwitserse coureur lausto Meyrat, die zondag tijdens een race over 1000 km op de Nürburgring levensgevaarlijk werd gewond en dins dagavond in een ziekenhuis te Adenau overleed, heeft tegen de Britse coureur Stirling Moss een aanklacht ingediend. Mevrouw Meyrat is van mening dat Mess, die de race won, verantwoorde lijk is voor de dood van haar man. Zij heeft haar aanklacht gedeponeerd bij het bureau van de staatsprocureur in Koblenz. D° officier van justitie in deze plaats zal een gerechtelijk onderzoek instellen. De snelle Aston Martin van Moss en de Auto Union van Meyrat kwamen met elkaar in botsing toen de Zwitser, die midden op de baan reed, kennelijk niet zag dat Moss hem snel achterop kwam. De wagens raakten elkaar licht, maar Meyrat schrok zo, dat hij de macht over zijn stuur verloor. De wa gen sloeg over de kop en de Zwitser werd met enkele gebroken ribben naar het ziekenhuis in Adenau vervoerd. De dokter van de Nürburgring heeft ver klaard, dat Meyrat is overleden aan een longontsteking, welke een gevolg was van het ongeluk. De dokter zei dat een van de gebroken ribben ver splinterd was en dat een splinter in een long was binnengedrongen, waar door een longontsteking werd veroor zaakt. Uit de verklaringen van ooggetuigen na afloop van-de race bleek, dat Moss niet verantwoordelijk was voor het on- Alfredo Binda, technisch commissaris van de Italiaanse ploeg, die zal deel nemen aan de Ronde van Frankrijk, heeft de volgende twaalf renners aan gewezen voor de Tour: Baldini, Favero, Baffi, Gismondi, Padpvan, Fallarini, Falaschi, Bartolozzi, Pambianco, Tosato, Pettinati, Fabri. Reserves: Cestari en Sabbadin. Lajos Kovacs, de bekende Hongaarse hardloper, is woensdag bij een auto ongeluk ernstig gewond geraakt. In de buurt van het Balatonmeer kwam zijn wagen in botsing met een tegenligger. Kovacs liep o.a. een zware hersen schudding op. Zijn passagier werd ge dood. De estafetteploeg van Sprint zal zater dagavond in Breda een poging doen het Nederlands record 4 x 1500 meter te verbeteren. Het staat met een tijd van 16 min. 18,2 sec. op naam van Thor (Roosendaal). Het team bestaat uit de lopers Henk Christ, Anton Jonkers, Gerard Damman en Frans Kunen. Als tegenstanders zul len waarschijnlijk de ploeg van PSV (Eindhoven) en het Maastrichtse Kim- bria fungeren. Zij komen met de lopers Haus, Van den Broek, Van Dorst, Ver stegen (PSV); Delnoye, Beemer, Hup- perts en Lahaye (Kimbria). Het honkbalprogramma voor het ko mende weekeinde luidt als volgt: zater dag 13 juni: Hoofdklasse: EDO-HHC. Eerste klasse: ABC-Ajax, Kennemer-, land-SC Haarlem, Volewijckers-Blauw "Wit Zondag 14 juni: Hoofdklasse: OVVO -WV/HEDW, Schoten-EHS, Sparta- VVGA. Eerste klasse: UVV-HCK. De finale van het toernooi om de Nederlandse voetbalbeker, waarin zich ADO en VVV hebben geplaatst, zal woensdag 17 juni worden gespeeld. equiperV van ^Meyrat'1 was SS cSfbs z^ ov^eenleko^^d* toegedaan. Volgens hem is de aanklacht ingediend op advies van de Auto Union- fabriek, waarvoor Meyrat reed. Op vrijwel alle nummers zekere win naars. Dat was het beeld van de natio nale militaire atletiekkampioenschappen, donderdag op de sintelbaan van het Sportpark Leidsche Hout te Leiden ge houden. Bekende atleten, die wekelijks eerste prijzen wegslepen, bleken ook In de Sleutelstad de sterksten. Frans Kunen won zonder moeite de 5 km (15 min. 6,1 sec.), Anton Jonkers triom feerde gemakkelijk op de 1500 m (4 min. 1,3 sec.), Marius Bos werd eerste op de 200 m en 110 m horden in resp. 22,1 sec. en 15,4 sec. en Blankenstein zegevierde op de 800 m in 1.56.8. Maar verrassingen waren er ook. Daarvoor zorgde bijvoorbeeld de sol daat Henk Kalkman. De lange Hage naar maalde met grote snelheid de 400 m onder zijn benen weg en klopte zo waar de in de landenploeg tegen België opgenomen Kortleve. De tijden waren resp. 50,7 sec. en 51 sec. precies. De bekende Fra se basketballcoach Robert Busnel h°eft een Europees team geformeerd, dat op uitnodiging van de Amerikaanse manager Abe Saperstein aan het einde van het jaar een tournee De Nederlander Jo de Haan heeft na een zege in de tweede etappe, ook de derde rit van de Ronde van Cham pagne op zijn naam gebracht. De Haan finishte nt de 238 km van Charleville naar Epernay met een voorsprong van aan iiei uuue van u« jaai een luurnee 7 seconden op een peloton waarbij zich van drie maanden door Amerika zal MAGISCH% VIERKANTEN 1 2 3 i 9 10 11 12 2 10 3 11 t 12 7 8 13 15 16 6 U 7 15 8 16 Horizontaal en vertikaal dezelfde woorden invullen. I. munt - 2. zoogdier - 3. wreed heerser - 4. slaginstrument - 5. dierenverblijf - 6. meisjesnaam - 7. tijdperk - 8. niet vroeg - 9. paar - 10. deel van een trap - II. plaats in Z.-Vlaanderen - 12. smart - 13. wintervoertuig - 14, plaats bij Nij megen - 15. slot - 16. gast. Oplossing 11 juni Horizontaal: 1. Pentagon 2. riool, ruit. 3. afgeven, or 4. af, savanne 5. test, aai 6. slaaf, ge 7. traan, iel 8. toonkunst 9. urn, Italië 10. leger, tae! 11. pn, est, mrs. Vertikaal: 1. praats, tulp 2. Eiffeltoren 3. nog, sarong 4. toestaan ee 5. Alva, fakirs 6. Eva. nut 7. ornaat, nat 8. nu, ni, islam 9. ion, getier 10. strekel, els. o.a. Cazala en Aure bevonden, die hem daardoor voor hieven in de algemene rangschikking. Deze luidt: 1. Cazala (Fr.) 19 uur 56 mm. 40 sec.; 2. Aure (Fr.) z.t.; 3. Jo de Haan (Ned.) 19.57.56. Uitslag van de derde etappe: 1. De Haan (Ned.) 6.30.04; 2. Dejouhannet (Fr.) 6.30.11; 3. Geneste (Fr.) z.t.; 4. De Cabooter (Belg.) z.t.; 5. Hassenforder (Frz.t; 6. Declercq (Belg.) z.t.; 7. Cazala (Fr.) z.t.; 8. Van der Plaetsen (Belg.) z.t.- 9. Van den Bosch (Belg.) z.t. In het peloton, dat ex aequo als 12e werd geklasseerd, bevonden zich o.m. Van Steenbergen, Desmet, Vlayen (allen Belg.) en Gainche (Fr.). De eerste klasser GZC, versterkt met twee spelers van de Robben, Harry Lamme en Kees de Wit, heeft donder dagavond in Gouda met 7-3 verloren van het Joegoslavische zevental, dat een tournee door Nederland maakt. Bij de rust leidden de Joegoslaven slechts met 3-2. Nadat Nardelli de score had geopend, maakte Lamme, die deze avond bijzon der op dreef was, gelijk. Lamme was ook degene, die. na treffers van Ivkovic en Trumbic de achterstand bij rust tot één doelpunt beperkte. Na de hervatting drukte de Joegoslavische ploeg het ver schil in klasse wat duidelijker uit. O.a. door drie doelpunten van Nardelli. Har ry Lamme zorgde voor een persoonlijk succes door tegen de sterke verdediging van de Joegoslaven nog een derde tref- ;fer te scoren. maken met als tegenstander de Harlem Globetrotters. De ploeg, waarvan de spelers zijn geselecteerd tijdens het toer nooi om het Europese kampioenschap te Istanbul, bestaat uit: Victor Zubkov (Rush), Jiri Baumruk (Tsjechosl.), Hen ri Grange (Frankr.), Laszlo Banhegyi (Hongarije), Atanas Atanasov (Buig), Willy Steveniers (Belg.), Marek Cit- kowsky (Polen), Armand Novaqek (Roem.), Radivoj Koraqs (Joegosl.), Gian Franco Pieri (It.). In de kwartfinales heren enkelspel van een internationaal tennistoernooi, dat te Beckenham in Kent wordt ge- beiden, heeft Alex Olmedo (V.S.) met 6-3 en 6-4 van de 18-jarige Rus Potanin gewonnen. Het was voor de eerste maal, dat de Rus aan een toernooi in het westen deelnam. Evert Mur, die de laatste twee jaar als oefenmeester verbonden was aan het Haagse HBS, zal per 1 juli a.s. in dienst treden van de Rotterdamse tweede- divisieclub Xerxes. Mur; die oud-speler is van 't Gooi, heeft ook Veenendaal ge traind en was voorts een jaar tweede oefenmeester van Feijenoord. Voor dc waterpolocompetitie van de KNZB zijn donderdag de volgende wed strijden gespeeld: heren: hoofdklasse: rZVAZPC 9-6, MeeuwenNeptunus (Arnhem) 1-3. Eerste klasse A: Dolfijn Nereus 4-4. Eerste klasse B: AZ '70— Y 2-5. duidelij ke gangster-met-sigaret-in-de mondhoek en Rob Milton, Herbert Joeks, Guus Verstraete en Wim v d. Heuvel deden eveneens wat zij konden om aan het moeilijke verhaal enig re liëf te geven. Enfin, wij hebben aange naam gegriezeld. En daar ging het, als wij alles goed hebben begrepen, om. Uit de vele duizenden deelnemers aan het nationale radiospel „Merck toch hoe sterek", dat zaterdag j.l. op initiatief van de Nederlandse padvin dersorganisaties door AVRO, VARA, KRO en NCRV is gehouden, heeft de jury als prijswinnaars aangewezen: 1. de gidsen Liduina, Winterkoninkjes te Breda (Nederlandse Gidsenbeweging), 2. de Zwaluwenpatrouille, Dodogroep te Doetinchem (eVreniging Neder landse Padvinders) en 3. leerlingen van de schippersschool Sint Nicolaas te Nijmegen. De leden van de winnende groepen zullen hun liefste wens zien vervuld, respektievelyk een rondvlucht boven Amsterdam met een bezoek aan de luchthaven Schiphol, een bezoek aan de radio- en televisiestudio's en een vlucht per helikopter. Aan de operawedstrijd, die in augus tus te Salzburg wordt gehouden, zal Groot-Brittannië deelnemen met een speciaal voor de BBC-televisle geschre ven opera, „The Spur of the Moment" („De Ingeving van het Ogenblik"), die gisteren voor het eerst is uitgezonden. Het is een fantastische komedie over een tachtigjarige dichteres, die hoorn blaast, de nicht is van een hertog en die met een papegaai, een Pekineesje en een zitbad de wereld rondreist. ZD is ontsproten aan het brein van twee vrolijke jongelui, die in de grootste ver legenheid raken, als hun fantasie wer kelijkheid wordt. Op het televisiescherm krijgen we vanavond de „Revue der Weltelite im Eiskunstlauf" te zien, een telerecor- ding van de zender „Freies Berlin" van een ijsrevue, die door de NTS wordt uitgezonden. Vooraf het week overzicht van het NTS-journaal. Limburg als gastvrouwe van de we reld wordt hedenavond aan de luiste raars gepresenteerd in de KRO-ru- briek „Waar de brede stroom der Maas". Tom Bouws stelde voor dit streekprogramma een klankbeeld sa men, waarin vooral de aandacht wordt gevestigd op het Limburgse hotelbe- drijf, dat een grote rol speelt in het vreemdelingenverkeer. Vooraf geeft de koninklijke zangvereniging „Venlona" onder leiding van Jos Vranken een concert, waaraan medewerken Trees Schins met declamatie, Jan Trimp, bariton, het jeugdkoor „Venlona" en het Tegels Symfonie Orkest. De VPRO zendt vanavond onder re gie van Coos Mulder een klankbeeld uit ter herdenking van Jacques Perk's geboortedag, honderd jaar geleden. Daarna kan men luisteren naar de ervaringen van dr. J. C. A. Fetter, emeritus-predikant in Den Haag, eer ste spreker in een nieuwe rubriek „Daar gaat een dominee voorbij", die op twaalf vrijdagavonden zal worden uitgezonden. „Vrijdagavondrejtour" van de VARA de ontmoeting óp het terrein van ADO voert de luisteraars vanavond met ir het Zuiderpark in Den Haag zal i Henk van Stipriaan als gids naar Blok- plaats vinden. zijl. Prinses Paola en haar verloofde, prins Albert, zijn gisteren in Luik uit bundig ontvangen, aldus meldt Reuter. Het leek wel of heel Luik op de been was toen het jacht met de prins en prinses meerde aan de Maasoever in de stad. Men schatte de wild enthousias te menigte op ongeveer een half mil joen. Mensen uit alle lagen van het volk boden de prinses bloemen aan. De prinses maakte een verontwaardigd ge baar in de richting van de politie toen deze kinderen met bloemen in de ar men tegenhield. In een munitieopslagplaats van het Italiaanse leger te Rivoii nabij Verona in het noorden van Italië hebben zich gisteren enkele grote ontploffingen voorgedaan waarbij minstens een per soon is omgekomen en een aantal is ge wond, aldus bericht Reuter. Verder hadden de ontploffingen tengevolge dat rotsblokken een weg en een spoorlijn hebben versperd. De twee verkeerswe gen leiden van Verona naar de Brenner pas Ook zijn telefoonverbindingen ver broken. De gewonden zijn overgebracht naar een ziekenhuis in Caprino, dicht bij het dorpje Rivoii. Advertentie JONKER FOTO TOE STEL ZEGT: Twee leden van de acht van. „Esperia" uit Turijn zijn woensdag tijdens een trainingstocht op de Po verdronken, De boot sloeg tengevolge van de heftige stroming om. De stuurman en zes roei ers zagen kans zwemmende de oever te bereiken. ZATERDAG IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IMIIIIIIIIIIIIIIIMII HILVERSUM I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 De douche. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. (9.35-9.40 Waterst.). 10.15 Alt en piano 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Chansons. 12.00 Middagklok- noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Amus. muz. 14.10 Fanfare-ork. 14.30 Kron. v. letteren en kunsten. 14.55 Kamerkoor. 15.15 Me- tropole-ork. en soliste. 15.50 De schoon heid v. h. Gregoriaans. 16.50 Gram. 17.20 Lichte muz. 18.00 Journalistiek week- overz. 18.10 De springplank. 18.45 Vra- genbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Caus. 19.40 Kamerork. en solist. 20.35 Gevar. progr. 21.30 Amus progr. 22.10 Golflengten: 25m67; 31ml0; 41m21; 196m2. vrijdag 12 Juni 22.15 uur Wat denkt de H. Stoel over (N.B. programmawijziging voorbe houden vanwege actualiteiten) DAGELIJKS: 21.00 uur Gezinsrozen krans in he' Latijn (196m2). IlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiillillUllll FRANKRIJK, progr. III (Nat. progr.). Caus. 22.20 Gram. 22.35 Wij lulden de 280 m 235 m: 12.05 Ork. conc. 13.05 Gram zondag in. Aansluitend: Avondgebed en i4 30 j puritani, opera 16.55 Ork. conc. liturg, kal. 23.22-24.00 Gram. - - - HILVERSUM II. 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 V. d. vrouw. 9.05 Gymn. v. d. vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Caus. 10.05 Morgenwijding. VARA- 10.20 V. d. vrouw. 10.45 Gram. 11.25 Buitenl weekoverz. 11.40 Viool, cello en contra bas, 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Dansmuz. 13.00 Nws. 18.25 Instr. kwart. 19.55 Operamuz. 23.05 Gram. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram. 12.45 Gram. 15.00 Gram. 15.30 Vlaamse muz. 15.45 Gram. 17.20 Gram. 17.30 Gevar. muz. 18.00 Mannenkoor. 18.30 V. d. sold. 19.30 Gram. 20.00 Lichte muz. 20.30 Gram. 21.15 Amus. muz. 22.15 Verz. progr. 23.05 Gram. 484 m: 12-15 Gram. 13-15 Verz. progr. 13.15 Instr. kwint. "lT40MuziekrevueJf00 GJla™- *7-10 £rfftmA^389o®L 1212 14.15 Streekuitz. 14.40 Hammondorgel- Gram. 20.00 Gram. 22.10 Gram. 23.00-23.55 spel. 15.05 Boekenwijsheid, 15.25 Koor, Gram. Noord-Hollands Filharm. ork. en sol. TV/" J 'IK 16.05 Caus. 16.20 Vers van de pers. 16.45 W11 K11K.CI1 ïlclcir Vakantietips. 17.30 Act. 18.00 Nws. en J comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staal- NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: kaart. VPRO: 19.30 Caus. 19.40 Caus. 19.55 20.20 Balletprogr. 21.00 Filmprogr. 21.20 Caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.35 Act. 21.30-22.35 Gevar. progr. Promenade-orken solist. 21.30 Hoe was tvtttt-qv- tt-t T-vTCTrppnr-iï dat ook weer? 22.00 Sportnws. 22.30 Instr. DUITSE televisiepkogk. sext. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Gram 16.00 Progr. met Peter Frankenfeld. 17.15 Kookpraatje. 17.30-18.30 Intern. ENGELAND, BBC Home Service, 330 zwemfeest. (Regionaal progr.: 18.45 NDR: m: 12.25 Gevar. muz. 13.40 Gram. 15.45 Die Nordschau WDR: Hier und Heute. Ork. conc. 18.45 Gevar. muz. 20.00 Gevar WDR: 19.25 Quiz. NDR: 19.30 Muz. ren- progr. 23.06-23.36 'Gram. dez-vous. ENGELAND, BBC Light progr., 1500 FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR-.- en 247 m: 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.35 Gevar. muz. 14.05 Accordeonspel. 16.00 fn r" J o Ork. muz. 18.35 Jazzmuz. 19.30 Nws. en d.kind._20.00 Journ. 20.30 Mister Box- dansmuz. 20.00 Festival v lichte muziek P iSe- ?p35 Chansons 22.40 Festival v. 1959. 20.40 Gram. 21.00 Festival v. lichte h- Napolitaanse „ed. 23.15 Wereldnws. muziek 1959 (verv.). 22.00 Gevar. muz. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 22.40 Gevar. muz. (verv.). 23.00 Gram. 17.00-18.00 V. d. jeugd. 19.00 Vedetten NDR/WDR, 309 m: 12.00 Lichte muz uit de dierenwereld. 19.30 Nws. 19.45 De 13.15 Gevar, muz. 15.30 Volksmuz. 13.30 week in beeld. 20.20 Gevar. progr. 21.00 Gevar. progr. 20.10 Amus. muz. 22.10 Ork. Feuilleton. 21.30 Variété-progr, 22.30 Fes- conc. 23.00 Jazzmuz. 0.05 Gram. 1.00 Ge- tival v h. Napolitaanse lied. 23.15 var. muz. 2.15-5.30 Gevar. muz. Sluiting. DE ZONNETEMPEL by Uitgeverij Casterman Copyright P. I. B. Box 6 Copenhagen MOCO

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 2