DE EZELTJES van het Hei li Land In Jeruzalem doen zij wat bij ons de vracht auto's doen iervliet Weer feest in Parijs mooiste winkelstraat WEMEF MAÏZENA DU RYEA [efefere Bruidstoilet van Paola Jongetje in vijver verdronken 220 miljoen voor katholieke scholenbouw Dure" kopers komen 's avonds laat EXAMENS $u6emumi BLANKENHEYM DE MEEST ASCETISCHE ONDER DE DIEREN De „Navis" naar Amsterdam gesleept Uw haar is veel mooier dan U denkt! Amersfoort gaat nieuw stadhuis bouwen In Engeland Verplegenden vragen opheffing achter stand Zwendelaar troggelde spaarduiten af 4» Tricotage met Franse charme. Dr. A. H. Giinther ouwe JONGE (7.50) „iet ii VRIJDAG 12 JUNI 1959 PAGINA 9 Nes 23-25 Amsterdam-C. hor»n Prachtig afgewerkt Prima pasvorm jv*. "v iïw Thans benoemd aan Binnenlandse Zaken ^xquise heeft de sleutel van de gezelligheid om van die goeie te spreken. ii jUiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiimiiiiiii '"■iiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiimiiuj ""iiiiiiiiiHiiiiiiniiiiitiiiiiiiiiiiiif miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Over de ezeltjes zouden wij het eerst willen vertellen, de ezel tjes van het heilig land. De ezel tjes in Jeruzalem, die met hun ontroe rd ezelgeduld alles doen wat de 'Jachtauto's bij ons doen. Ze dragen waarbij soms ook nog hun eigen „ben- *hie" mee, hun voer, een leren zadel dak volgestouwd met distels. Bijbels 'oer, want het dons van de paarse dis_ jalbloemen heft een doordringend zoe- geur als de „honing uit de rots", ^aar het lied van Mozes over spreekt Als men het voorrecht heeft gehad, het heilig land te zijn geweest, de pandend hete grond onder zijn voe- ten gevoeld te hebben, het wijde heu- Mlandschap in het blinkende zonlicht °hder de egaal blauwe lucht onder daan te hebben, met de zwervende kud den schapen en geiten, die er sinds aet oude testament nooit verdwenen ^ijn, dan komt men in de eigen om geving terug zo rijk beladen met in rukken, dat men maar ergens hoeft 'tijpen om er over te gaan vertellen. Men kan beginnen bij het hoogte punt: de plechtige en aangrijpen de intocht als pelgrim in de basi liek van het Heilig Graf te Jeru salem; men kan zijn verbeelding het eerst terug laten gaan naar het teerblauwe meer van Galilea, dat oneindig veel mooier is dan men het zich heeft voorgesteld en waar van de rijk begroeide oevers nu vol staan met overdadig bloeiende ro se oleanders. Men kan ook begin nen bij de ezeltjes, die er al horen zolang er distels groeien op de ste nige warme grond. De lieve ezel tjes, de nederige, verdraagzame lastdieren met hun engelengeduld. Mogen de engelen het ons vergeven, de ezeltjes van het heilig land zijn, zo niet de heiligste, dan toch zeker de meest ascetische onder de die ren. Ze vragen niets, ze doen alles. Ën zijn de ezeltjes niet uitverkoren geweest om Christus, de Men senzoon, die hier geleefd heeft ■h het land zijn onuitsprekelijke wij- ?.'hg gegeven heeft, die het nooit ver hezen zal, op hun rug te mogen dra den? Wij hebben er de helaas dichtge metselde Gouden Poort in Jeruza- lehi telkens op moeten aankijken, dat Jezus door die poort, die toegang leeft tot het machtige tempelplein, 'Jerusalem is binnengetrokken op palmzondag. Palmen staan daar, aan he buitenkant van eJruzalem nu niet hteer, maar wel veel olijfbomen en ^getwijfeld hebben de jubelenden hem ook met sierlijke groene olijf- 'akken toegezwaaid. En het ezeltje Jas te gehoorzaam om aan dat groen gaan knabbelen. Hartveroverend zijn de ezeltjes die tnen al dadelijk in het oude Jeru salem gedwee ziet staan binnen de stadspoort, waar da autobus niet door kan. Ze nemen van de auto bus met pelgrims de bagage over en dragen die op hun rug stap voor stap door de nauwe trappenstraat- jes naar het hotel. Zonder een klacht laat het sjouw-ezeltje 's och tends in alle vroegte al de wijde zijzakken, die aan zijn lijf gegroeid üjken, vullen met het zand, dat bij een verbouwing, met emmers van kameelhuid er in wordt geschept. Het ezeltje is ook vuilnisophaler. Bij iedere straathoek komt er een last afval bij, die in de wijd uit staande zijzakken gestouwd wordt. Hoogstens rilt het even en stapt dan verder op zijn fragiele trage Pootjes. .Hoeveel tegels kan een ezel ver deren, die uit de kleine bakkerij in 3t smalle straatje op zijn ruggetje arden gestouwd? Het is niet te gelo- ï?h. En aan de lege bezineblikken Je één ezel meeneemt, komt geen Jhde. Wij konden nooit genoeg kij- !Jh naar die volgepakte ezeltjes, die pluidloos hun eeuwenoud werk doen daarbij alleen de stenen water krui en in benzineblikken zijn veran- ^rd) met een gelijkmatigheid en ,;eh rust en ook nog een sierlijke stap d helemaal niet weten hoe ze bij lagen tot de poëzie en de schoon- ?eid van het Oosten, dat het onmid- dllijk verband met de natuur nog Jet verbroken heeft. Hartveroverend ze voor de Westerling, die zijn ei- jachtige stad vol met bromfiet- jjh een plaag vindt. Persoonlijk heb- Jn wij in ons eigen land nog nooit .ptlangd om zo'n knetterend mon- ler te kopen. Maar in het Heilig Advertentie voer modern bestek Land hebben wij er wel naar ver langd om een ezeltje te kopen. Ze kosten dertig Jordanische ponden, dat is zowat driehonderd gulden, zei men. Maar neem maar eens zo'n ezeltje mee op de terugreis over de Middellandse zee! Och nee, laat de Oosterse ezeltjes maar daar blijven en de gesluierde vrouwen naar het land brengen, die op de kleine akkers tussen de stenen het rijpe koren met de sikkel neerslaan. Laat ze het hoog opgetaste hooi naar huis brengen en laten ze ae oude grootvader dragen, die trots het kleine Arabische klein zoontje vóór zich in het zadel zet, en de jongetjes, die met hun donker bruine blote beentjes het ezelenlijf di rigeren naar de bron, waar het dier niet eens gulzig drinkt, hoewel het toch ook uitgedorst moet zijn in die droge warmte. In het schaars begroeide en on bewoonde bergland kan een mens helemaal niet reizen en trekken zonder lastdier. Hij moet toch mins tens water meenemen, in leren zak ken. Hij moet „leeftocht" bij zich heb ben voor onderweg. Dat*, draagt de Advertentie ADVIEZEN VOOR SLECHTHORENDEN In onze gehoorgang zitten kliertjes, die de z.g. oorwas (cerumen) afscheiden. Deze oorwas kan zich soms zo overvloedig in de gehoorgang opzamelen, dat zich een prop vormt, die het kanaal geheel of gedeeltelijk afsluit Er treedt dan een aanzienlijk gehoorverlies op. Uw oorarts kan dit gemakkelijk verhelpen door de cerumenprop met lauw water weg te spuiten of deze op andere wijze te ver wijderen. Ga vooral niet zelf in het oor peuteren; dit kan tot beschadiging van het trommelvlies leiden I Deze serie adviezen wordt U aangeboden door zien KEIZERSGRACHT 441 AMSTERDAM TEL 37728 Fit HU.EN - DEM HAAG-HAARLEM-UTRtCHT. NIJMEGEN ezel. Toen Jacob voor zijn vertoornde broer Ezau vluchtte naar oom Laban en het gebergte door moest trekken, zal hij toen geen ezeltje bij zich ge had hebben voor die dagenlange reis? Het is niet helemaal te reconstrueren want de bergen waren in de tijd van het Oude Testament meer begroeid dan nu, er was dus meer „leven". Maar men kan, als pelgrim, noch het Oude, noch het Nieuwe Testament, dat men in het gewijde landschap bij elke stap ontmoet, levend laten wor den zonder de ezeltjes. „Ihmar" heet een ezel in het Ara bisch, leerden we van de gids, die het met gewone en met Arabische letters voor ons opschreef, maar die zijn hoofd schudde over de westerse uitspraak van de begin-keelklank. Een keer hebben we een „ihmar" eens een aalmoes gegeven. Dat was in het plaatsje Hebron, ten zuiden van Jeruzalem. Daar beleefden we het aangrijpende moment, dat we stonden aan het graf van Abraham. Er zijn niet zoveel momenten in je leven, dat de jaren niet met eeuwen maar met duizendtallen van je af vallen. En hier, diep onder dit irrïpo- sante grafmonument zouden dan de resten liggen van Abraham, de aarts vader met zijn ontzaglijk geloof, de hoog vereerd door christenen, joden en moslims. In de donkere moskee zaten enkel mohammedanen gehurkt op de grond te bidden. Een moskee betreedt je nooit met je schoenen aan. Je krijgt grote platte sloffen aan of je trekt je schoenen uit. Toen wij, ongeschoeid, weer op de drempel bij de uitgang stonden in het daverend felle zonlicht van het bijbelse land en onze schoenen aantrokken viel ons oog op een geduldig wachtend ezel tje, dat er vierduizend jaar geleden net zo had kunnen staan. In een impuls wilden wij dat ezltje. op deze plek van Abraham wat ge ven. Wij legden een stuk van vijf tig fils, dat is vijftig cent op zijn warme rug. Maar het lag er nog niet of de bedelende jongetjes, die altijd als vliegen om de vreemde lingen heenzwerven, sprongen er op af en gristen het weg. Het ezel tje keek niet eens op. Het rilde even. A. Bgl. De 496 ton metende Groningse kust vaarder Navis, die dinsdagmorgen op de kop van de Noordpier te IJmuiden liep, is donderdagmiddag omstreeks 3 uur opgenomen in het drijvende dok van Verschure's Machinefabriek en Scheepswerf te Amsterdam. De schade aan het schip is aanzienlijk groter dan men aanvankelijk dacht. De halve bodem aan stuurboordskant onder de kimkiel moet vernieuwd worden. Het schip heeft op de blokken van de pier veel deuken en scheuren opgelopen. Het is nog niet bekend welke werf de re paratie zal uitvoeren. In het ateUer van de Napalitaan- se ontwerpster Con- cettina Buonano werken vele nijvere handen aan het bruidstoilet, dat prinses Paola zal dragen op 2 juli in Brussel bij haar huwelijk niet prins Albert. Prinses Pao la, die de makke lijke moderne stijl heeft om zich te kleden, is trouw gebleven aan haar modehuis in Napels en heeft dit de voorkeur gegeven boven de beroemde Romeinse en Tu- rijnse createurs. Signora Buonano heeft ook de rose japon gemaakt, die de prinses droeg op het bal, toen ze prins Albert voor het eerst ontmoette. De bruidsjapon wordt vervaardigd van twintig meter witte tule. De sluier i« van Brusselse kant. Advertentie Maak het weer fris en fleurig, mooier van kleur en prachtig glanzend met POLYCOLOR Kleurshampoo 't hoort hij uw make-up! Tintgevende haarwassing om thuis zelf toe te passen. Bij allé drogisten en parfumerie-zaken. Imp. LAHNEMANN Uren N.H. Postbus 18* Gisteren omstreeks twaalf uur is het driejarig zoontje van de familie De Loor uit Haarlem in een vijver van de Noorderhout in Haarlem-noord ver dronken. De vijver is slechts één meter diep, maar het kind moet spelender wijs te water zijn geraakt. Het werd ontdekt door de 17-jarige mejuffrouw W. van der Schrier, die het kind uit het water haalde en naar de plantsoen opzichter bracht. De politie heeft nog geprobeerd door toediening van zuur stof het leven van het kind te redden, maar de levensgeesten bleken al ge weken. In het ziekenhuis St.-Joannes de Deo kon men slechts de dood consta teren. Om elf uur was het kind met twee vriendjes van huis gegaan om bij zijn kameraadjes thuis te gaan spe len. Daar bleek het drietal later echter niet te zijn geweest. Advertentie maakt Uw groenten zo lekker. Aan de vooravond van de viering van het zevenhonderd-jarig bestaans- feest van Amersfoort als stad. is de gemeenteraad donderdag in een buiten gewone zitting bijeen geweest. De bur gemeester, de heer H. Molendijk, deel de mede dat Amersfoort de bouw van een nieuw stadhuis, naar ontwerp van architect prof. A. van Kranendonk, gaat voorbereiden. Het wordt het mo derne bestuurscentrum van een ver nieuwde stad, die ook bezig is met een plan de laatste krottenbuurtjes te doen verdwijnen. De voorzitter van het feestcomité bood het gemeentebestuur een oorkon de en een gouden eeuwfeestpenning aan. Bovendien begiftigde hij de gemeente met een stadsmanier. De Britse minister van onderwijs, Ge offrey Lloyd, heeft gistermiddag in hef Lagerhuis verklaard, dat de katholie ke scholen in Engeland en Wales on geveer 22 miljoen pond zullen ontvan gen voor hun scholenbouw-program, het maximum waarop de katholieken hadden gehoopt. Er heerst grote vreug de in katholieke kringen, dat de rege ring deze beslissing genomen heeft, ook al moet deze nog door een wet worden bekrachtigd. Deze wet zal spoedig wor den ingediend en nog voor het zomer reces worden behandeld; zij zal zon der twijfel geen hevige tegenstand van de zfjde der andere Kerken ontmoe ten, ofschoon er vroeger herhaaldelijk oppositie uit die kringen gevoerd is. De katholieken hadden in het gun stigste geval op een deelneming van de regering voor 75 pet. van hun scho- lnbouw-program gerekend. Dit hebben zij nu gekregen. In Schotland wordt het bijzonder onderwijs reeds lang ge subsidieerd. De Engelse katholieken hebben de afgelopen 10 jaren reeds 160 miljoen gulden voor scholenbouw bijeengebracht. Het totale scholenbouw- program zal naar schatting 800 tot 1600 miljoen gulden vergen. Tijdens de donderdag in Arnhem ge houden jaarvergadering van de groep verplegenden in overheidsdienst, aan gesloten bij de Algemene r.-k. Ambte- narenvereniging, heeft de voorzitter,, de heer L. Kommeren, in zijn openings woord gewezen op de nog steeds voort durende achterstand in salariëring, die de verplegenden zich moeten laten wel gevallen. Hij betoogde dat het'nog steeds met onverminderde kracht voortwoekeren de tekort aan verplegenden zeker mede hieraan te wijten is. Het beroep zal, mits het aantrekkelijker wordt ge maakt ook op het gebied van de ma teriële voorwaarden, voldoende jonge lui met een behoorlijke algemene ont wikkeling kunnen aanspreken. Zoals het nu is wordt het beroep steeds ver der gedevalueerd. De politie heeft een assurantie-agent uit Vlissingen gearresteerd. De man heeft de laatste jaren een groot aan tal inwoners van deze Zeeuwse stad en omliggende gemeenten bewogen gel den af te staan voor een firma, tot plaatsing van hypotheken op panden en bouwwerken tegen een vrij hoog ren tepercentage. Het is de politie gebleken dat de firma niets had uit te staan met deze zaak. De rente werd vrij geregeld betaald, doch van het plaatsen van hypotheken was geen sprake. De agent had het ont vangen geld voor zichzelf gebruikt. Ve len van de gedupeerden hebben zelfs hun spaargelden afgestaan. Het totaal bedrag van deze zwendel beloopt enke le duizenden guldens. Advertentie Advertentie Verkrijgbaar in de betere zaken 55' (Van onze medewerkster in Parijs) Hoe de Fransen het klaar spelen, is eigenlijk onbegrijpelijk, maar als ze een comité voor het een of ander oprichten, wordt er meteen een tweede in elkaar gezet. Dit ge schiedt dan door mensen, die hetzelfde doel beogen, maar het niet eens zijn met de wijze, waarop de zaak wordt aangepakt. Op die manier zijn er velen geluk kig gemaakt, want er zijn dan twee presidenten in plaats van een en als er iets is, wat alle Fransen hopen te bereiken, dan is het wel om „Mon sieur le Président" genoemd te worden, onverschillig van wat. Zo is het ook in de Faubourg Saint Honoré gegaan, waar twee verschillen de groepen eigenaars van luxe zaken, die er huis aan huis gevestigd zijn, wedijveren om gedurende enkele da gen hun etalage tot iets heel bnzon- ders te maken. De Faubourg Saint Honoré is ontegenzeglijk de mooiste winkelstraat van Parijs, alleen al om dat de grootste antiquairs er gevestigd zijn. Bij die gelegenheid stallen ze hun voornaamste schatten uit, voorwerpen, die anders zorgvuldig in de brandkast bewaard en slechts aan bijzonder goe de klanten getoond worden. En gedurende drie avonden zijn alle etalages verlicht en bieden de eige naars van al dat moois hun klanten champagne aan. Dat alleen is voldoen de om „les belles dames et les beaux messieurs" naar de Faubourg Saint Honoré te doen gaan. Maar met voor tien of elf uur, al zijn de winkels van negen uur af verlicht. Op dat vroege avonduur komen alleen de eenvoudige mensen, aan wie een respectabel za kenman nooit champagne zal aanbie den en die het ook niet in hun hoofd zouden halen, de drempel van een luxewinkel te overschrijden. Ze zijn zonder enige bijgedachte gekomen, al leen maar om al dat moois te bewon deren en staan met devote aandacht voor alle etalages stil. Die drie avonden Is het gezellig druk in de Faubourg, waar anders 's avonds alles donker is en die er na sluitings tijd altijd verlaten uitziet. Bij Henry a Ia Pensée werden door enkele bekende kunstenaars gezamen lijk enige carrés beschilderd. De wach tende nam na enige minuten het werk van zijn kunstbroeder over. Het resul- fïi In de luxe-etalages van de Faubourg Saint Honoré kan men sieraden bewon deren als deze diadeem van geslepen glas en Tiroolse steen (ontwerp Francis Winter) gestoken in een ravenzwarte pruik. taat moet wonderlijk geweest zijn, maar de carrés werden laat op de avond bij opbod verkocht voor een lief dadig doel. Hermès, de bekende leerzaak, ont wierp een Louis XIV geheel van hand- schoenenleer en Yvonne de Brémond d'Ars liet Esmeralda op het voorplein van de Notre Dame dansen. En overal was het een gezellige drukte, kennissen ontmoetten elkaar en zetten een stevige boom op, dood bedaard of ze niet in een overvolle straat stonden. Ze behoorden immers tot de klanten. Voor een etalage, waarin maar een enkel stuk Chinees porselein stond, ke ken- de bewonderaars soms de mensen aan die naast hen stonden en hen to taal onbekend waren en zeiden dan te gelijkertijd: „wat mooi" En daarom zijn de nocturnes van de Faubourg St.-Honoré heus niet enkel een mondain gedoe. DINY K.-W. ROTTERDAM, 11 juni Geslaagd voor het propaedeutisch examen in de economische wetenschappen, 1959: N. v. Antwerpen, Nieuwdorp-z„ A. Baumgar- ten, 's-Gravenhage., H* F. Beek, Nij megen., F. van Beek, Wageningen., W. J. van Beelen, Maassluis., G. A. C. Beerens, Rotterdam., R. den Bésten, Rotterdam., A. W. van Blitterswijk, Rotterdam., J. D. Bol, 's-Gravenhage., A. J. Bouma, Drachten -Fr., J. F. van den Bovenkamp, Enschede., G. Brands 's-Gravenhage, D. van Breugel, Zwijn- drecht., L. I. van den Broek, Voorburg., J. G. J. X. M. Broekmeyer, Voorburg., A. Bruynzeel, Kruiningen., G. J. Co- lenbrandër, Utrecht., E. M. Corporaal, Rotterdam., A .J. Derksen, Bodegra ven., J. C. M. van Deurzen, Voorburg., J. H. Diekema, Gouda., H. L. F. H. Don kers, Bergen-NH., A. van Dorp, 's-Gra venhage., M. F. Driessen, Nieuwer Am- stel., F. Drost, Amsterdam., W.A. J. F. Egging, Heerlen., N. R. Elema, N. O. polder., J. van den Engel, Rotter dam. A. Fontijnen, Schiedam., J. D. A. de Fremery, 's-Gravenhage., M. J. Goedhart, Rotterdam., E. M. de Graaf, Oss., L. van Hall, Amsterdam., H. den Harder, Vlaardingen., H. L. Hartmann Leiden., B. L. Hausdorff, Rotterdam, E. Hazelaar, Rotterdam, P. F. van Her wijnen, 's-Gravenhage, F. C. Hoeder- mis, 's-Gravenhage., W. E. den Hol lander, Rotterdam., J. I. Hoogcarspel, Rotterdam., J. J. Houtkamp, Wassenaar H. B. Jacobs, 's-Gravenhage., C. Jan sen .Hillegom., A. de Jong, Slikkerveer., A. P. W. de Jong, Montfort-L„ mej. E. D. de Jonge, Dordrecht., R. G. Jonk man, Rijswijk-ZH., D. Kamsteeg, 's-Gra- Venhage., B. L. Kanters, Voorburg., J. N. J. Th. Kloes, Rotterdam., C. G. v.d. Koogh, Noordwijk., B. W. M. de Kor te, Dordrecht., G. van der Linde, Delft., C. Lockhorst,Rotterdam., H. van Lon den, Breda. J. 'C. Mannot.Oss., J. F. Meeder, Rijswijk-ZH., A. C. Mendel, 's-Gravenhage., mej. C. C. Nooteboom Rotterdam., E. P. Nuytinck, Vlaardin gen., G. W. Ohm, Amsterdam., J. H. van Ommen, Voorschoten., M. J. van der Poel, Rotterdam., R. D. Poelijoe, 's-Gravenhage, E. del Prado, Amster dam., A. H. J. Risseeuw, 's-Gravenhage, C. J. Schieman, Den Helder., H. W. Schmelling, Rotterdam., W. J. Schoen makers, Geldrop., A. Schouten, 's-Gra venhage., E. J. Schreuel, Utrecht., H. R. J. Sierevelt, 's-Gravenhage., A. M. van der Sleen, 's-Gravenhage„ F. G. Stafleu, 's-Gravenhage., A. G. Sterk, 's-Gravenhage., L. M. Straatsma, Dok- kum., H. E. Swarte. Rotterdam., mej. N. Tan Swan Ie, Leiden., P. G. Tee- kens, Rotterdam., H. J. A. M. Ter- Wisse, Nijmegen., Tjoa Hin Soey, Oegstgeest., P. M. Toolens, Wassenaar., E. Uithol, 's-Gravenhage., A. J. H. Veldhuyzen van Zanten Hillegom., J. P. Velthuizen, Vlaardingen., T. Vis ser, 's-Gravenhage., G. P. M. Vree burg, 's-Gravenhage., J. B. G. Vrolijk, Rotterdam., J. W. Wagenaar, Rotter dam., J. G. Weegenhuise, Maartensdijk J. Wertheim, Amsterdam., J. G. Wes- termann, 's-Gravenhage., J. B. We vers, Aalten., G. W. Wisselink, En schede., J. E. B. Wittermans, Rotter dam., H. H. van der Woude, Bakkum., W. A. IJsseldijk, Rotterdam., A. van Zeideren, Polsbroek., K. Zollinger, Arnhem., L. J. M. Zwinkels, Honselers- dijk P. A. M. Zwolsman, 's-Gra- venhage., J. Kranenburg, Rotterdam en W. L. Benard, Poeldijk. ROTTERDAM, 11 juni - Gesl. voor het semi-artsexamen mej. H. M. Bak ker, Nuenen, en de heren J. Griep, Den Haag, en T. L. Rinzema, Bergum. Geslaagd voor het artsexamen: mej. J. C. Been, Rotterdam, en de heren J. D. Burger, Reeuwijk, F. H. J. M. Harbets, Lochum, W. Hoetjer, Rotter dam en S. L. A. M. van der Kolk, Den Haag. LEIDEN, 11 juni Geslaagd: Cand. wis- en natuurkunde C. F. Woensdregt té Katwijk; doet. geologie J. J. C. Geul, G. W. Verspijck en F. Kalsbeek (cum laude), allen te Leiden. AMSTERDAM, 11 juni De heer P. N. Aarsen uit Haarlem, hoofdassistent op het farmaco-therapeutisch laborato rium te Amsterdam, is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift getiteld: „Preventie van i maagzuursecretie en experimentele maagzweren door floxine", een bijdrage tot de pathogenese van maagzweren. Promotor was prof. dr. B. Mendel, hoog leraar in. de farmacologie aan de Am sterdamse universiteit. LEIDEN, 11 juni. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „Geomorphologi- cal aspects of the pisuerga drainage area in the Cantabrian mountains (Spain)", de heer J. J. Nossin, gebo ren te Amsterdam en thans wonende te Santpoort. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „Tertiary and quaternary sedimenta tion in an part of the duero basin (Pa- lencia, Spain)", de heer J. M. Mabe- soone, geboren en wonende te Amster dam. Geslaagd voor het doet. ex. En gelse taal- en letterkunde mej. M. F. Boerseman te Leiden (cum laude). 's-GRAVENHAGE 11 juni. Voor het examen ter verkrijging van de staats- bevoegdheid voor heilgymnastiek en massage zijn geslaagd de heren J. C. Messink te Nijmegen., W. B. Elschot te Boxtel., C. F. Boelhouwer te Nijme gen. Bij K. B. is aan dr. A. H. Günther met ingang van 1 oktober 1959, onder dankbetuiging voor de vele en gewich tige diensten als zodanig aan den lan de bewezen, eervol ontslag verleend als secretaris-generaal van het ministe rie van volkshuisvesting en bouwnijver heid en is hij met ingang van diezelf de datum benoemd tot secretaris-ge neraal van het ministerie van binnen landse zaken. Advertentie DUBBEL GEBOD ROTTERDAM dn dttt kfuik Zllf0 mde Oud» v„,k (met de baard)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 9