dagblad voor Schiedam en omstreken Eisenhower acht tijd voor topoverleg nog niet rijp Gesprek met De Gaulle over Wil Nasution aan het roer? Frans-Amerikaans geschil N.V.V. is bezorgd over komend sociaal beleid Calmeyer aanvaardt zijn benoemingDe Jong niet Heidebranden alom in den lande Ongekend aantal meldingen Een verhaal van Klaas Toxopeus Nog geen akkoord over grenscorrectiegebieden FLEXA Baggerwerk voor Europoorthaven Door houding der Russen Westelijk top ge- sprek in Parijs? Constructieve lijn ontbreekt „Dode" komt uit lijkkist |||§§1£ Malinovski terug in Wenen Staatssecretarissen Defensie Nieuw feuilleton Kiespijn teistert Gromyko Regeling kan niet los gezien - ivorden van andere vraagstukken Het weer. Boodschap naar Soe- karno in Tokio Nog deze zomer Antwoord op regeringsverklaring Minister bepaalt: Alleen commandant mag soldatenkastjes openen Negerin aangerand in Amerika Oud-minister Van Thiel Brabants commissaris Adenauer trekt zich in 1962 terug ONDERHANDELINGEN VORDEREN Zonnige perioden Aanhoudend droog Het weer in Europa DONDERDAG 18 JUNI 1959 nrt Klaas Toxopeuslid van een beroemd geslacht van mensen redders en uitstekend verteller over het reddingswerk tef zee, heeft in zijn nieuwste verhaal „DE EILANDER" de avon tuurlijke en dramatische ge schiedenis vastgelegd van een jongeman die met alle geweld naar zee wilmaar door zijn ouders en verloofde wordt tegengehouden. Hij gaat toch. Als een van zijn eigendommen kort na zijn vertrek aanspoelt en gevonden wordt, waant men hem verloren. Maar Hedwig Hedland, zoals de jongeman heet, leeft, en eens zal dat blijken. Van vandaag af treft u dit boeiend geschreven, door en door Nederlandse verhaal dat in de New York Times een zeer lovende recensie kreeg als feuilleton aan in ons blad. SCHILDER Aan zee nieuwe leaamscne courant De stafchef van het Indonesische leger heeft overste Djoehartono, een functionaris van de militaire in lichtingendienst, naar Tokio gezon den - aldus verneemt United Press International te Djakarta - met een voorstel aan Soekarno om bij presi dentieel decreet de grondwet van 1945 weer af te kondigen en tege lijkertijd een militaire regering het beleid in handen te geven, met ge neraal Nasution als premier. Het leger Is, wanneer Soekarno op de voorgestelde wijze de macht uit handen geeft, bereid tot concessies aan de Mohammedanen, van wie het meeste verzet tegen Soekarno's plan nen voor „geleide demokratie" ge komen is. Het leger zou zijn voorstellen hebben gedaan met medeweten van de Nahdatul Ulama. U.P.I. verneemt, dat deze partij de portefeuille van defensie Voor zich heeft opgeëist. Nasution zelf schijnt hier echter ook belangstelling voor te heb ben. Het was hedenochtend onmogelijk dit bericht van U.P.I. officieel bevestigd te krijgen. President Eisenhower van de Ver enigde Staten heeft gisteren op zijn persconferentie gezegd dat de vooruit zichten voor een topconferentie onge lukkigerwijze niet beter zijn dan twee weken geleden, aldus berichten Reuter en AFP. Op de ministersconferentie in Genève scheen, aldus Eisenhower, zo er al geen impasse heerste, van Rus sische zijde geen bereidheid te bestaan om zaken te bespreken die men kon beschouwen als mogelijkheden voor vruchtbare onderhandelingen aan de top. Als er maar enige redelijke voort gang te bespeuren zou zijn die een top conferentie zou rechtvaardigen, zou hij de gelegenheid nooit van de hand wij zen. Eisenhower gaf dit ten antwoord op de vraag of het feit dat de Sovjets hun „ultimatum" ten aanzien van Berlijn niet hadden ingetrokken bete- De Washingtonse correspondent van de New York Times meldt dat er waar schijnlijk deze zomer in Parijs een wes telijke topconferentie van Eisenhower, De Gaulle en Maemillan zal worden ge houden, ook al gaat de topconferentie met de Sovjet-Unie niet door. Het verbondsbestuur van het NVV heeft een adres gericht aan de voor zitter van de raad van ministers, waar- het zijn visie geeft op de regerings verklaring van 26 mei j.l. Die verkla ring bevat, naar het oordeel van het N.V.V.onvoldoende garantie voor de voortzetting van het naoorlogse, in het ■Jlgemeen sociaal verantwoorde, beleid. Met geen woord wordt gerept over de Verruiming van de welvaartsmogelijk heden door opheffing van de bestedings beperking voor de werknemers. Maat regelen tot verhoging vooraf van de buren en van de melkprijs zullen bij het NVV op ernstige bezwaren stuiten. Het 'nslaan van een liberale koers houdt ernstige gevaren in, aldus het NVV. Het ontbreken van een duidelijk con structieve lijn noopt het NVV tot grote Waakzaamheid. De verscherpte kriti sche instelling mag, aldus het ver bondsbestuur, niet worden geïnterpre teerd als zou het NW de regering niet •oyaal tegemoet treden. Naar vermogen dient er naar ge streefd te worden, de greep op de con junctuur te verstevigen. Een fiscale sti- hiulering van de investeringen houdt °P dit moment conjunctureel gevaren in £u moet derhalve worden afgewezen. Het gebrek aan coördinatie in de over heidsinvesteringen heeft in het verleden ®en autonome, conjunctureel verstoren de invloed uitgeoefend. Een dergelijke Coördinatie moet uitermate wenselijk Worden geacht en kan worden gereali seerd door de opstelling van een jaar- hjks centraal plan van overheidsinves teringen, dat de goedkeuring van het Parlement behoeft. Het verbondsbestuur heeft tot zijn spijt in de regeringsverkla ring niet kunnen lezen, dat een integrale aanpak van de problematiek in de pro bleemgebieden door de regering wordt voorgestaan. Het wil met klem aandrin gen op uitvoering van de in het jongste pER-advies vervatte unanieme aanbe veling om per jaar 50 miljoen gulden voor structuurverbetering beschikbaar 'e stellen. Het adres herhaalt de teleurstelling hver de prioriteit, die de regering aan de huurverhoging heeft toegekend, hoe seer de meerderheid van de SER die hiet aanvaardbaar acht. Een interpre- istie van de regeringsverklaring, die 'sidt tot de conclusie, dat met een ver- Werking van de huurbjjslag 1957 of met een begin van de arbeidstijdverkorting de beschikbare ruimte voor verbetering van loon- en arbeidsvoorwaarden is op gevuld, zou op ernstig verzet van het verbondsbestuur stuiten. In dit verband herhaalt het bestuur het te betreuren dat de regering de bestedingsbeperking het door een algemene loonsverhoging ""gedaan maakt. Het NW wijst ten scherpste een om- °tUging van het beleid af, die terug dringing van de woningwetbouw beoogt. Het heeft er voorstrekt geen vertrouwen in, dat de sociale woningbouw bij particuliere ondernemers in goede han den is. Van de aangekondigde liberali satie op het terrein van bouwen, ves tiging en verhuur vreest het, dat de minst draagkrachtigen het slachtoffer zullen worden. Van de komende huur verhoging moeten de vóór 1918 gebouw de woningen worden uitgesloten. Al thans een deel van de meerdere huur opbrengsten moet in ieder geval aan verbetering van de woningvoorraad of van de nieuwbouw ten goede komen. Terzake van de belastingpolitiek staat het NW een heffing op vermogenswin sten voor. Het pleit voor een vermin dering van de ongehuwdenbelasting en van gezinnen, waarin zowel man als vrouw werkzaam is. Over de sociale wetgeving zegt het NVV dat de activiteit in de komende regeringsperiode gericht moet worden op o.a. een vernieuwing van de invali- diteits- en ongevallenwetgeving, waarde vastheid der uitkeringen, totstandko ming van een algemene ziekteverzor- gmgsverzekering, ter vervanging van het reeds te lang gehandhaafde zieken- fondsenbesluit. Ter bereiking van een grotere effi ciency in de uitvoering der sociale wet geving dringt het NVV met klem aan op de volgende technische herzieningen: 1. Afschaffing van de bestaande loon grenzen, die de verzekeringsplicht tot werknemers, behorend tot bepaalde in komensgroepen, beperken. 2. Wijziging van de opzet van het ontwerp algemene kiiiderbijslagverzekering zo. dat de fi nanciering geschiedt uit de algemene middelen. Voorts beveelt het verbond aan de opneming van huishoudelijk per soneel en van bezorgers van kranten en periodieken in de sociale wetten, waar van deze groepen tot nu toe zijn uitge sloten. Het terrein vair de maatschappelijke zorg moet tot de kleinst mogelijke pro portie worden teruggedrongen door uit breiding van de sociale verzekering Niet zonder bezorgdheid neemt het NVV tendenties waar van een streven om het werkterrein van het ministerie van maatschappelijk werk te vergroten. I-Iet verbond acht het wenselijk, het maat schappelijk werk als een afzonderlijke afdeling onder een staatssecretaris in het departement van Sociale Zaken on te nemen. Ten aanzien van het stakingsrecht moet op korte termijn een wettelijke voorziening tot stand komen, die in het geldend recht ruimte schept voor de werkstaking, waartoe door een vereni- van w;G.rknemers wordt besloten, mits dié staking niet in strijd komt met een CAO of wat daarmee kan worden gelijk gesteld. Twee jongens van het Italiaanse platteland zijn in een ziekenhuis in Rome opgenomen teneinde te herstellen van verwondingen en van een shock toen zij een „lijk" uit een lijkkist zagen opstaan, aldus U.P.I. Hel incident gebeurde boven op een volle bus die op weg was van Rome' naar het dorp Albano. Een van de passagiers was gedwongen boven op de bus te gaan zitten omdat er binnen geen ruimte meer was. Omdat het regende kroop hij in een lijkkist die op het dak van de bus was vastgesjord. Even later werden twee jongemannen naar het dak verwezen en namen plaats naast de kist. Tot hun grote schrik zagen zij plotseling het deksel van de kist omhoog gaan. De eerste dakpassagier kwam uit de kist te voorschijn en vroeg met slaperigé stem: „Waar zijn we?" Zonder antwoord te geven sprongen de 'jongens van de rijdende bus. Het „lijk" sloeg alarm en de geschrokken jongens werden naar het ziekenhuis vervoerd om behandeld te worden voor de opgelopen verwondingen en te herstellen van een shock. keilde dat hij geen onderhandelingen aan de top zou aangaan over andere kwesties zoals ontwapening en opschor ting van kernproeven. Eisenhower ze* nog dat de vereiste voortgang, die een topconferentie mogelijk zou maken, niet verbonden behoefde te zijn aan het sluiten van 'n akkoord over de eigenlijke kwestie- Berlijn. Hij schikte de komende reis van vice-president Nixon naar Mos kou en het bezoek aan de V.S. van de Russische vice-premier Frol Koz- iov onder de pogingen die nog op hoog niveau gedaan moeten worden om de voornaamste problemen tussen het Westen en de communistische wereld te regelen. Hij zei dat hij Kozlov, die eind deze maand in de V.S. ver wacht wordt om de Russische han delstentoonstelling in New York te openen, op het Witte Huis zou ont vangen. Op de vraag wat hij dacht van het Britse streven naar een topconferentie koste wat het kost zei Eisenhower, na zijn bekende opvattingen over de rol van onderhandelaars op de verscheide ne niveaus nogmaals uiteengezet te hebben, dat hij geen enkel nut zag in een topconferentie wanneer de weg daartoe door de ministersconferentie niet toereikend geëffend was. Er was zich in de wereld een mening aan het ontwikkelen dat de regeringshoofden dingen tot stand zouden kunnen bren- MË&slI Mae V Baggerwerkzaamheden voor de aan. leg van Europoorthaven op het eiland Aoozenburg aan de monding van de Nieuwe Waterweg. Grpte cutterzuigers graven de toekom stige haven, terwijl het zand met schuiten of per pijpleiding wordt weggevoerd om voor het opspuiten van het grote havenemplacement te worden gebruikt. De grote baggermolens aan het werk. Aangezien het is voorgekomen, dat zonder geldige redenen aan militairen orders werden gegeven om hun kasten, kisten, koffers, e.d. te openen, teneinde gen die niet op andere wijze te berei- de inhoud daarvan te laten onderzoe- txtoom - ,4ken, is th8.ns by ministeriële beschik- ken waren. Maar in de traditonele di plomatie zorgt de minister van buiten landse zaken of de ambassadeur voor het mechanisme waardoor men tot overeenkomsten kan geraken, aldus Eisenhower. Bij een dictatuur was er slechts een man die de uiteindelijke besluiten kon nemen. En nu was de naar zijn mening valse leer aan het op komen dat de gehele diplomatieke pro cedure herzien moest worden teneinde bijvoorbeeld zo om de maand een topconferentie te kunnen houden. Andere onderwerpen die de president op zijn persconferentie aanroerde, waren Aan de Verenigde Staten is niet de nationaliteit bekend van de Mig-straal jagers die dinsdag een patrouille-vlieg tuig van de Amerikaanse Marine boven de Japanse zee hebben aangevallen. Het ministerie van defensie krijgt van do president de opdracht te verklaren hoe het komt dat het voorste boordge- schut van het Amerikaanse vliegtuig niet wilde vuren. Hij wil persoonlijk besprekingen voe ren met president De Gaulle van Frank rijk, in de Verenigde Staten of in Euro pa, om te trachten de Frans-Ameri kaanse geschillen te beslechten. Hij wei gerde echter deze geschillen te om schrijven, maar het is bekend dat De Gaulle staat op een grotere rol voor Frankrijk in de hoge geallieerde raden, en op Amerikaanse bijstand aan Frank rijk voor het ontwikkelen van kernwa pens. king bepaald, dat, onverminderd de bevoegdheden van degenen, die belast zijn met het onderzoek naar strafbare feiten een dergelijke order slechts door of namens de commandant van een compagnie of overeenkomstige eenheid mag worden gegeven. Een dergelijke order mag slechts gegeven worden om vast te stellen, dat de uitrusting die zich in een kast. bevindt, op de voor geschreven wijze is geborgen, of indien cr verdenking beétaat, dat zich in een kast, kist, koffer e.d. geschriften of af beeldingen bevinden als bedoeld in art. 19c van het reglement betreffende de krijgstucht. Dit slaat op geschriften of afbeeldingen, die op last van de mili taire overheid om redenen, ontleend aan de krijgstucht of in het belang van de krijgsmacht, moeten worden geweerd). Te Benton in de Amerikaanse staat Arkansas zijn twee mannen 26 en 21 jaar gearresteerd, omdat zij zaterdag een 21-jarige negerin hebben aangerand. Zij bekenden onmiddellijk. Het meisje, dat uit Little Rock afkomstig is, ver klaarde tegenover de politie dat de bei de mannen haar met een auto zijn ko men halen. Haar was gezegd, dat zij als baby-sit zou fungeren. De mannen namen haar echter mee naar een afge legen plek, waar zij hun misdaad be gingen. Veldmaarschalk Malinovsky, die in 1045 met zijn troepen Wenen binnenmar cheerde, heeft op uitnodiging van minister Graf een bezoek aan Oostenrijk gebracht. In de stromende regen woonde de maarschalk tot in de avond de manoeuvres bij, die door het Oostenrijkse leger werden gehouden. De Rus sprak zijn bewondering over het kleine legertje uit. V.l.n.r.: maarschalk Malinovky, minister Graf en staatsscretaris Stephans. (Van onze parlementaire redacteur) Hoewel officieel nog niets bekend is, wordt in Den Haag aangenomen, dat de onderhandelingen, die de minister van Defensie deze week heeft gevoerd met de beide kandidaten voor het staatssecretariaat bij zijn departement sléchts zullen leiden tot de benoeming van generaal b.d. M. R. H. Calmeyer tot staatssecretaris voor de land- en luchtmacht. Met kapitein ter zee De Jong is minister Van den Bergh niet |Hot overeenstemming kunnen komen. »De heer De Jong schijnt zich verzet te hebben tegen de taakindeling, die hem werd voorgesteld. Hij zou daarin niet voldoende garantie hebben gezien voor een eigen verantwoordelijk ma- rinebeheer. De minister schijnt van plan te zijn. de directeur-generaal en de secre taris-generaal van zijn departement niet-politieke figuren -dus in te scha kelen bij het financieel beheer van de onderdelen van de defensie. Men zoekt thans naar een andere katholieke kandidaat. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat de oud-secre- taris-generaal van marine de heer Moorman, die thans lid is van de Tweede Kamer, voor de KVP-fractie, alsnog in aanmerking komt. Dat de heer Moorman de door kapitein De Jong geweigerde voorwaarden zou ac cepteren, ljjkt echter onwaarschijnlijk. Dat zal wel niemand! doen, die uit de hoogste marinekringen- eventueel wordt aangeworven. De brandweren van Zeist, Soest, Huis ter Heide, Bos en Duin, Bilthoven en militaire mobiele eenheden hebben woensdagmiddag de strijd aangebon den met een hardnekkige bosbrand, die in Bilthoven ontstond, zich via kruinen van bomen snel verplaatste naar Den Dotder, waar het vuur voedsel vond in het kurkdroge mos en gras, vliegdennen en opgaand hakhout en in een mini mum van tijd een bosperceel van hon derd meter breedte en achthonderd me ter diepte tot een smeulende, walmen de vlakte maakte. Boven deze vlakte cirkelde een Harvard van de luchtba sis Soesterberg, die via de verkeers toren in verbinding stond met de mo- bilofoonwagen, die dicht by het terrein was gereden, waardoor de leiding on- middelijk attent kon worden gemaakt op mogelijke uitbreiding van de brand. De algehele leiding was in handen van ir. Overbeek van de technische bos- brandweer. Het getroffen terrein ligt omsloten door de Pleineslaan, de Dolderseweg en een bospad, dat parallel loop met de Soestdjjkerstraatweg. Vele kilometers brandslangen moesten worden uitge legd om de spuitgasten dicht bij de vuurhaard te kunnen brengen. Militai re instanties leverden auto's met pom pen, die het water voortstuwden en druk gaven. Ongeveer 150 manschap pen van de Luwa onder leiding van eerste luitenant P. E. de Rooy begon nen een brandgang te graven. De soms verrassend draaiende wind dreef de rook laag onder de bomen en soms over de huizen. De nabijheid van wo ningen maakte extra voorzieningen noodzakelijk. Aangekoppelde brand slangen lagen gereed om bij het minste gevaar de woningen nat te houden. In het zogenaamde Westerveen is woensdag een heidebrand ontstaan die een zeer grote oppervlakte heide tus sen Nijverdal en Wierden heeft zwart geblakerd. Ömtrent de oorzaak van de brand staat nog niets vast. De brand weren van Heliendoorn en Wierden kregen tegen het avonduur assisten tie van 120 militairen van de vlieg basis Twente. De brand heeft gewoed over een oppervlakte van ongeveer duizend hec taren. Er zijn geen persoonlijke onge lukken gebeurd en er zijn geen gebou wen verwoest. Hoewel het zich gisteren liet aan zien dat de brand tussen Wierden en Nijverdal was bedwongen, lekten van morgen vroeg weer lammetjes over de heide. Daaruit blijkt dat het hier niet alleen een oppervlakte-brand betreft, maar tevens een veenbrand, die zich onder de grond voortzet. Ook vandaag zijn de militairen van lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMlltlillllllllllllllllllMIIIIIII de vliegbasis Twente ewer bij het blus- singswerk betrokken. Men tracht voorts het vuur te stoppen met tegenbranden, bulldozers en een diepploeg. Het front van de brand was gisternamiddag 4 tot 5 km breed. Sinds het begin van de droogteperiode in mei heeft de Veluwse bos- brandweer 75 meldingen van bos- en heidebranden gehad. Normaliter krijgt zij per jaar 60 meldingen te verwerken. De indrukwekkende Zis-limousine van de Russische minister van buiten- iandse zaken. Gromyko, hield gister middag onverwacht voor het Ameri kaanse delegatiehuis stil en de Rus haastte zich met ongewone spoed naar binnen. Zo snel, dat de in het ge bouw aanwezige verslaggevers groot nieuws meenden te ruiken, hem in de doolhof van gangen van het ge bouw kwijt raakten. Waar was hij heen? Een belangrijke bespreking met zijn Amerikaanse collega, Herter? Een Zwitserse tandarts loste het raadsel op. Gromyko had een spoedbehan- deling ondergaan bij een tandarts wiens praktijk in hetzelfde gebouw was gevestigd. Gromyko's commentaar toen hij het gebouw verliet: „Ik voel me nu veel beter." (Van onze parlementaire redacteur) Deze week wordt in Den Haag de benoeming verwacht van een nieuwe commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Brabant. De naam van het Tweede Kamerlid mr. F. J. M. van Thiel, oud-minister en thans voorzitter van de Algemene Katholie ke Werkgeversvereniging, wordt hier voor genoemd. De New York Times meldt, dat dr. Adenauer gisteren ia een persgesprek heeft medegedeeld, dat hij zich in 1962, na de algemene verkiezingen van sep tember 1961, als bondskanselier wenst terug te trekken. De 83-jarige kanselier had een jaar geleden aan de partijlei ders meegedeeld, dat dit zijn voornemen was en dat is zijn plan nog, zo meldt de correspondent van het blad in Bonn. „Wij moeten eerst de verkiezingen winnen. Tegen die tyd zal de interna tionale toestand, hoop ik, wat duidelij ker zijn". (Van een onzer redacteupren) De Nederlands-Duitse onderhandelin gen, die thans in Den Haag worden ge voerd, ontwikkelen zich in gunstige zin. Berichten, die van Duitse zijde worden gelanceerd, als zou er reeds een akkoord zijn bereikt over teruggave van de grenscorrectiegebieden aan de Bonds republiek, worden van officiële zijde in Den Haag echter categorisch tegenge sproken. De kwestie van de grenscor recties maakt, zoals men weet, onder deel uit van een „pakket" van vraag stukken, die in bespreking zijn. Het is derhalve niet te verwachten, dat Neder land zich akkoord zal verklaren met af stand van de Zelfkant en Elten los van een regeling van de andere vraagstuk ken, als de Dollard-Eemskwestie, het smartegeld voor nazi-slaclitoffers, de Auslandsbonds cn andere betwiste vor deringen en enige grenskwesties van ondergeschikt belang. Over een definitieve teruggave van de tien jaar geleden geannexeerde Duitse gebieden, wist men op de Drostambten Elten en de Zelfkant dus uiteraard niets met zekerheid te zeggen. Wel verwacht men tenminste in de Zelfkant, dat beide gebieden inderdaad weer „heim ins Reich" zullen terugkeren. Het wordt ge woon een kwestie van de rekening pre senteren, zo vertelde ons een van de Zelfkant-autoriteiten. In -uil voor de door Nederland sterk verbeterde voor malige Duitse gebieden zal Duitsland de door ons land geïnvesteerde gelden die nen terug te betalen. Voorts maakt de financiële a .ande- ling van de oorlogsschade punt van be spreking uit, alsmede de verheffing van de pas door de Zelfkant aangelegde Rijksweg van Schinveld naar Konings bosch tot exterritoriale verkeersver binding. Een eventuele teruggave van de an- nexatiegebieden wordt door de be woners met zeer gemengde gevoelens begroet. De beide streken, vooral de Zelfkant, die tot vóór de annexatie een sterk verwaasloosd gebied was, zijn onder Nederlands bestuur aan zienlijk verbeterd. Prachtige wegen zijn er aangelegd, woningen en scho len gebouwd en diverse kerken ge restaureerd. De bewoners, speciaal de middenstand, profiteren van de eco nomische voordelen, thans ook te be horen tot de goedkope zóne, waar het voor hun vroegere landgenoten aan trekkelijk kopen is. De arbeiders zijn Advertentie SIKKENS-TJALLEMA PRODUKTEN vraag gratis boekje 'gezelligheid door kleur' (32 pagina's in kleuren) bi] postbus 2 - Leiden zeer te sperken over de sociale voor zieningen in Nederland. Naar verluidt, is een deputatie v^n Zelfkant-arbeiders onlangs naar Bonn gereisd om te pleiten voc het behoud van deze sociale voorzieningen wanneer de Zelfkant weer Duits gebied zou worden. De bevolking van Elten (een gebied van 1800 ha en 3400 inwoners) en de Zelfkant (4100 ha en 6200 inwoners), waartoe natuurlijk ook personen be horen. die de terugkeer naar Duitsland met vreugde begroeten, zou graag zien, dat er over de teruggave een volksstemming zou worden gehouden. In dat geval, zo menen vele Zelfkanters, zou de grotere materiële welvaart in het Nederlandse staatsverband het wel eens kunnen winnen van de liefde voor het vaderland Duitsland. Verwachting tot vrijdagavond (op gemaakt te 11.15 uur) Droog weer met zonnige perioden. Dezelfde of iets lagere temperaturen. Overwegend matige wind tussen west en noord. Zon: 4.19-21.03. Maan: 19.18-3.28. De kans op regen is opnieuw zeer klein geworden en er zal weinig bewol king zijn. In de temperatuur komt over het algemeen slechts weinig verande ring. De wind zal overwegend matig zijn uit richtingen tussen west en noordwest. Ook morgen goed .en zonnig strand weer. In de middag een frisse wind tus sen west en noordwest. Droog weer. Middagtemperatuur tussen 17 en 20 gr. C. Goed zicht. Vooruitzichten: geleide lijk weer iets warmer strandweer met zon. max. mm. neersl. Station Weer temp. temp. afgel. 24 uur Den Helder onbewolkt 18 13 0 ïpenourg onbewolkt 22 14 0 Vlissingen onbewolkt 20 12 0 Eelde onbewolkt 23 9 0 De Bilt onbewolkt 24 12 0 Twente onbewolkt 26 12 0 Eindhoven onbewolkt 26 11 0 Zd.-Limburg onbewolkt 25 14 0 Stockholm licht bew. 18 12 0 Oslo onbewolkt 18 11 0 Kopenhagen onbewolkt 21 12 0 Londen zwaar bew. 27 11 0 Amsterdam onbewolkt 22 12 0 Brussel licht bew. 26 12 O Luxemburg onbewolkt 23 11 1) Parijs licht bew. 26 11 0 Nice onbewolkt 23 16 0 Berlijn onbewolkt 25 13 0 Frankfort onbewolkt 26 9 0 Zürich regenbui 23 14 0.6 München zwaar bew. 25 16 0 Genève half bew. 28 13 0 Wenen mist 22 12 0 Innsbruck licht bew. 27 13 2 Athene onbewolkt 26 20 0 Rome onbewolkt 29 15 0 Madrid zwaar bew. 28 17 0 Mallorca licht bew. 30 19 0

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1