Dagblad voor Schiedam en omstreken Droogte veroorzaakt weer vele bos- en heidebranden 1 Trein grijpt bus op een bewaakte overweg 37 doden31 gewonden sa Betwiste percelen in Baarle: Belgisch Int. Gerechtshof wijst arrest SOOY VAN DEN EIJNDEN VOELT ZICH OPGELUCHT Ijooilwill Prof. Zijlstra waarschuwt tegen inflatiegevaar "I Koninklijk familiebezoek in Luxemburg Twee jongens door granaat gewond ALLE 25 even knap" Uitspraak in grensgeschil Brand in duur Romeins hotel Reacties in Baarle Nachtbarhouder maakt zich geen zorgen over eventuele sluiting .Het weer. Gezamenlijke eisen overschrijden begroting met vijftig pet. Liftster springt bij Nice uit auto Walter Ulbricht sprakeloos Charmante gastvrouwen 39 MAANDAG 22 JUNI 1959 Brandweer service voor Veluws wild ilf» mmÊMlÊËÊÊMm IN WÜRTTEMBERG Vier kamermeisjes om het leven gekomen Ietsminder warm Op Idlewild „Cornet" vliegt tegen omheining 45 inzittenden met de schrik vrijgekomen Zware storm aan Canada's oostkust: twaalf doden BINNENVERINGBEP S CHUIM RU-B&EJLB-E4) Huisarrest voor honderd kinderen Vermoedelijk geval van difterie gesignaleerd Geen tweede bestedingsbeperking; Algerijnse bestuurder gearresteerd Aan zee nieuwe schledamsche courant De enorme droogte heelt in het al gelopen weekend weer verschillende waarbij weer vebgkqjmfwppeao hrdlud bos- en heidebranden veroorzaakt, waarbij weer veel schaae werd toege bracht aan natuurschoon en recreatie gebieden. Vooral rond Apeldoorn wa ren de branden talrijk. Op de Hoenderlose berg te Ugchelen ging tien are jonge dennen verloren, terwijl bij de Bakenberg in Ugchelen drie hectare heide en vliegdennen een prooi der vlammen werden. Tussen Nunspeet en Vierhouten werd een hal ve hectare dennen door het vuur ver teerd en aan de Berg en Dalweg te Beekbergen ging eveneens een halve hectare verloren. In het Spalderbos na bij Garderen woedde het vuur in de bossen en brandde ongeveer vier hec tare jonge dennen af. Er ontstond ook brand aan de Spoekweg en in .Spelder- holt te Beekbergen, waar respectieve lijk een halve hectare zware vliegden nen en een oppervlakte ruigte een prooi der vlammen werden. Zondagmiddag ontstond een felle brand in de dennenbossen aan de Putterweg in de onmiddellijke o 'geving van het kampeercentrum ,,De Dellen" te Gar deren. In korte tijd waren tien hecta ren een prooi der vlammen. Door het snelle ingrijpen van de bosbrandweer, de vrijwillige brandweercorpsen van Garderen en omgeving-en militairen kon het vuur worden beteugeld. Een varkensfokkerij werd ernstig bedreigd, maar kon door snel optreden worden behouden. Ongeveer tegelijkertijd is nabij het dorp Onstwedde een hectare bos en hei de in vlammen opgegaan. De brand weer van Stadskanaal was 's-avonds tegen acht uur het vuur meester. Het Belgische leger is gisteravond te hulp geroepen om een bos- en heide brand ten zuidwesten van Eisden, nabij de Nederlandse grens, te blussen. Meer dan 400 ha heide waren één vlam menzee, aldus de autoriteiten. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gemeld. De Zandvoortse brandweer is zondag middag urenlang bezig geweest met het bestrijden van een felle duinbrand in de nabijheid van het z.g. Boogka- naal in de Amsterdamse waterleiding duinen. Het vuur breidde zich zo snel uit, dat de hulp van de Bloemendaalse brandweer moest worden ingeroepen, omdat gevreesd werd voor het in de nabijheid gelegen trekkerskamp. Het gevaar werd na een uur bezworen, maar nog lange tijd had men nodig voor de nablussing. Een kleine opper vlakte beplanting ging in vlammen op. De Edese brandweer is ingeschakeld om te voorkomen, dat liet wild in de Veluwse bossen door de aanhou dende droogteperiode van dorst om komt. Daarvoor bestond vooral voor de herten, de reeën en de ever zwijnen ernstig gevaar, doch nu rukt de brandweer geregeld met tank wagens uit om de al dagen droog staande drinkkolken van het wild weer van water te voorzien. Een groot gebied op de Veluwe, dat o.m. het nationale park „De Hoge Veluwe" om vat, wordt op deze wijze bewoonbaar gehouden voor het wild, dat een dankbaar gebruik maakt van de brandweerservice. Tijdens een bosbrandje, dat zon dagmorgen te Nunspeet woedde, wer den twee jongens gewond, toen een in het bos liggende Duitse granaat door het vuur tot ontploffing kwam. Een der knapen werd in de nek, de ander aan de arm getroffen door de rondvliegende scherven. De verwon dingen waren niet van ernstige aard, zodat zij ter plaatse konden worden behandeld. SlïISi -V. Vijftien grote luchtvaartmaatschap- pijen, waaronder de K.L.M.hebben vijfentwintig stewardessen, de knap ste van de onderscheidene korpsen, naar Rimini (Italië) gestuurd voor het concours om „de eerste interna tionale gastvrijheids-OscarMaar van het concours, dat had zullen draaien rond een schoonheids wedstrijd is niets gekomen. De heren juryleden waren bij het aanschouwen van de 25 knappe stewardesjes met besluiteloosheid ge slagen. Ze wilden echt geen onder scheid maken en keurden alle 25 m.eisjes stuk voor stuk een eerste prijs waardig. O. rijdens zijn bezoek aan het Groot-Hertogdom Luxemburg heeft koning Boudewijn van België ook vertoefd op het kasteel de Betzdorf, residentie van de erfprins, zijn zwager. Daar is deze foto gemaakt. Hij staat achter prinses Marie-Astrid. 5 jaar oud, het oudste dochtertje van zijn zuster, erf prinses Joséphine-Charlotte. Aan weerszijden van Marie-Astrid staat de prinselijke tweeling, Prins Jan en prinses Margareta, twee jaar oud. Het prinsje Henri, vier jaar oud, staat voor zijn moeder. Daarnaast prins Charles, jongste zoon van aartshertogin Charlotte. Achter de koning erfprins Jan, naast zijn vader, prins Felix. (Van onze Haagse redacteur) j dat er twee percelen, in strijd met het Het Internationale Gerechtshof te Den grensverdrag, waren ingeschreven in Haag heeft zaterdagmiddag uitspraak bet Nederlandse kadaster. Deze gang gedaan in de kwestie-Baarle. Met tien v?n zaken betekent niet, dat de Bel- f/jrï/3 /yi L. Un* U X - Cf] OAO\7oroin ïlmf T,A».\rn n rtA V, jp rlnr**» tegen vier stemmen sprak het Hof uit, dat di soevereiniteit over de twee om streden percelen in het gebied van Baar le niet aan Nederland, maar aan België toekomt. Dit betekent, dat Baarle-Nassau 14 ha kleiner wordt. De tien huizen, die op deze grond staan, vallen voortaan onder de Belgische gemeente Baarle- Hertog. Het hof heeft bij zijn arrest verklaard, dat de bindende kracht en de geldigheid van het grensverdrag van 1843 en het daaraan toegevoegde grensbeschrijvend proces-verbaal niet bestreden kunnen worden door te stellen, dat er een fout is gemaakt bij het overschrijven van het gemeentelijk proces-verbaal inzake de verdeling van de percelen. Afgewezen is de Nederlandse stelling, dat het grens verdrag voor Baarle-Nassau en Baarle- Hertog niet de status quo vaststelde, doch alleen het bestaan van de status quo erkende. Van Nederlandse zijde was voorts aan gevoerd, dat ook al zou de soevereiniteit over de bewuste percelen krachtens het verdrag van 1843 toegekend zijn aan België, door Nederlandse soevereiniteits- daden nadien de soevereiniteit naar ons land zou zijn overgegaan. Het arrest be strijdt deze redenering. De situatie der enclaves in Baarle is ingewikkeld; het was voor België moeilijk zijn soeve reine rechten uit te oefenen en de soe- vereiniteitsdaden, waar Nederland zich op beroepen heeft, zijn niet meer dan routinedaden van plaatselijke ambte naren, die voortvloeiden uit het feit. Wat er overbleef van de bus. Bij een brand jr. Hotel Ambasciatore te Rome zijn gi^rochte-ud vroeg vier kamermeisjes om het leven gekomen, aldus meldt A.F.P. Zij zijn van de zes de verdieping op straat gesprongen. Twee Italiaanse gasten werden licht gekwetst. De brand, die was uitgebro ken in een liftschacht, woedde op de zesde tevens bovenste verdieping. Een woordvoerder van het hotel, een dor duurste van Rome, heeft verklaard dat de vrouwen niets zou zijn over komen als zij niet in paniek waren ge raakt. Hun kamers zijn niet beschadigd en ook de brandtrap niet, zei hij. De gasten, die het blussingswerk op straat in nachtkleding gadesloegen, konden bun kamers korte tijd later weer be trekkeu. Frankrijk. Op het Parijse station Saint Lazare is zaterdagochtend een I trein op twee stilstaande wagons gere den. Door de schok worden 21 reizigers in de trein gewond. Vier van hen zjjn er vrij ernstig aan toe. (A.F.P.). gische soevereiniteit vervangen is door de Nederlandse, aldus het Internationaal Gerechtshof. In de overwegingen van het Hof wordt verder nog gezegd, dat Nederland en België in een nooit van kracht geworden verdrag van 1892 over eengekomen waren, dat de twee be twiste percelen zouden worden overge dragen aan Nederland. De rechters Lauterpacht (Groot- Brittannië), Spiropoulos (Grieken land), Arm.nd-Ugon (Uruguay) en Moreno Quintano (Argentinië) spreken in verklaringen, die bij het arrest zijn gevoegd, een ander oordeel uit. De Britse rechter wijst er op, dat de echt heid van het enige exemplaar van het gemeentelijke procesverbaal (dat van Baarle-Nassau) niet betwist is. Bovendien heeft Nederland het om streden gebied in feite bestuurd. De Griekse rechter acht de Ne derlandse hypothese minder twijfel achtig dan de Belgische. Volgens de Uruguayse echter moet de tekst van het gemeentelijke proces-verbaal van Baarle-Hertog gelijk geweest zijn aan die van Baarle-Nassau. De Argentijn se rechter voert aan, dat de meeste internationale rechtsgeleerden de me ning zijn toegedaan, dat een fout, zo als die, welke gemaakt werd bij het overschrijven, de instemming van de partijen met een verdrag ongeldig maakt. Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veranderlijke bewolking met hier en daar onweer. Over het algemeen iets minder warm. Meest zwakke veranderlijke wind. Zon: 4.20-21.04. Maan: 22.42-7.42. Een „Cornet" van de Engelse lucht vaartmaatschappij B.O.A.C. met 45 in zittenden is gisteren tegen de omhei ning van het New Yorkse vliegveld Idle wild gevlogen, aldus meldt U.P.I. Het onderstel werd licht beschadigd, maar de piloot wist het toestel veilig aan de grond te zetten. Het vliegtuig verloor plotseling hoogte toen het de landings baan naderde. Het bijna drie meter hoge metalen hek werd vernield. Een zware storm in het gebied van de Sint-Laurensbaai aan de Canadese oostkust heeft vrijdag en zaterdag twaalf mensenlevens geëist, aldus heeft AFP gisteravond uit Halifax vernomen. Er worden nog 22 mensen en vier vissers vaartuigen vermist. De vissers m het gebied van de Sint-Laurensbaai ver wijten de weerkundige dienst van Hali fax dat zijn weerverwachtingen met juist waren. Volgens de weerkundige dienst waren de vereiste stormwaar- schuwingen echter tijdig uitgezonden. Soedan Dertien Soedanese commu nisten zijn vrijdagavond te Khartoem gearresteerd. Onder hen bevinden zich de leider Abdel Chalek Maghoeb en Abdel Rehim el Oeasila, de secretaris generaal van de partij. Er zitten thans meer dan honderd communisten in de gevangenis. (A.F.P.). Advertentie HA ZET-FABRIEK EN ZEVENBERGEN Een verschrikkelijk ongeluk heeft za terdagnamiddag tussen Lauffen en Memsheim in de Zuidduitse staat Württemberg aan 37 mensen het leven gekost, aldus meldt Reuter. Een volle bus van een streekdienst werd op een bewaakte overweg door een trein ge grepen en opengescheurd. De overige 33 passagiers werden gewond. Slechts twee van hen, een man en een kind, raakten licht geblesseerd. De chauffeur behoort tot de omgekomenen. Er zijn geen slachtoffers onder de inzittenden van de trein. De seinwachter is gearresteerd. Toen de bus tien meter van de over weg was, gingen de spoorbomen pas omlaag. De chauffeur, die niet meer kon stoppen en de spoorbaan niet kon overzien, meende blijkbaar nog tijd te hebben om over te steken. Een vrese lijke slag volgde. Het voorste gedeelte van de opengescheurde bus werd over vierhonderd meter meegesleurd en tal rijke slachtoffers kwamen over die af stand aan beide zijden, van de spoor baan terecht. De inzittenden van de bus waren voornamelijk mensen die van hun werk naar huis reden of familie leden gingen bezoeken. Er waren ook mensen bij die zojuist van een begra fenis kwamen. De meeste slachtoffers, onder wie vrouwen en kinderen, zijn afkomstig uit het gebied van Heilbronn, ongeveer zestig kilometer ten noorden van Stuttgart. De reddingswerkzaamheden duurden in de nacht bij het licht van schijnwer pers voort. Gewonden moesten met ace tyleenbranders uit de bus worden be vrijd. De dienst op de spoorlijn moest worden stilgelegd. Lauffen, in de na bijheid waarvan zich het ongeluk voor deed, is een stadje aan de rivier de Neckar, ongeveer vijftig kilometer ten noorden van Stuttgart. De bus was door de drukte van het weekeinde vol en meer dan twintig mensen die niet meer mee konden, ontsnapten daardoor aan het ongeluk. Aan de honderd kinderen die het te huis „Dominicus Savio" aan de Wester- singel in Rotterdam bewonen, is een week huisarrest opgelegd wegens een geval van vermoedelijk difterie dat in hun midden is geconstateerd. Zaterdag middag is een vierjarige kleuter naar het, Sint Franciscus Gasthuis overge bracht en daar in een box geïsoleerd. Vandaag zou de uitslag van het onder zoek bekend worden. De gezondheids dienst wil de bewoners van het kinder tehuis, dat toebehoort aan de Stichting Dominicus Savio, zo spoedig mogelijk tegen deze besmettelijke ziekte in enten. Hun leeftijden variëren van 1 tot 18 jaar. Dominicus Savio trekt zich het lot aan van verwaarloosde of misdeel de kinderen. (Van onze parlementaire redacteur) In een vergadering van het kader van zijn partij te Utrecht liecft de minister van Financiën, prof. J. Zijlstra, ernstig gewaarschuwd tegen het overschatten van onze financiële mogelijkheden, het geen ons regelrecht naar inflatie en een nieuwe overbesteding zou voeren. Hij gebruikte het woord „inflatie" of „in flatoire dreiging" zes maal in een korte toespraak, waarmede het A.R. Partjjcon- vent werd besloten. Wij kunnen, volgens prof. Zijlstra, niet aan de steeds verder gaande eisen voldoen, hoe gerechtvaar digd die op zich zelf beschouwd ook mogen zijn. De minister was dankbaar voor het enthousiasme, waarmede de vergadering zich. in aansluiting aan het geen de AR-fractievoorzitter, dr. Bruins Slot, had gezegd, achter het kabinet-De Quay stelde, waarvan men had gezegd, dat het moet slagen. Maar hij voegde eraan toe: „wanneer wij nog eens een bestedingsbeperking zouden moeten toe passen, omdat het schip van staat in een inflatoire situatie komt, maak ik mij geen enkele illusie, dat wij het vier jaar vol zullen houden". Wat de Nederlandse volkshuishouding nog van overspanning en inflatoire dreiging scheidt, is geen nauwelijks overbrugbare afstand meer, zo constateerde hij. Over de hoofden van zijn partijge noten, wier blijvende trouw hij vroeg voor de komende periode, deed prof. Zi.jlstra een beroep op het gehele be drijfsleven, om de dreigende spanningen te helpen voorkomen. De verantwoorde lijkheden hebben in het vorige systeem, dat uit nood was geboren en te lang is volgehouden, verkeerd gelegen, aldus de minister. Hij wees in dit verband op de vrijere loonvorming, die een duide lijk teken is, dat er verandering van systeem op komst is. Maar dan moet men ook andere verantwoordelijkheden aanvaarden. Het bedrijfsleven moet in zien, dat het nu meer verantwoordelijk- beid heeft, vooral als het erom gaat spanningen tegen te gaan. Het is duide lijk, dat in ons land voor de vele eisen en prioriteiten niet meer voldoende mid delen. zijn. Ik kan mij niet onttrekken aan de indruk, aldus minister Zijlstra, dat een van de dingen die na de oorlog scheef gegroeid zijn, is, dat wij allen wetens en willens er te veel van zijn uitgegaan, dat de staat alles wel kan. Als het geld er niet meer is, kan men wel zeggen: wij zijn bereid het zelf op tafel te leggen, maar men vergeet dan dat Nederland in een situatie ver keert, waarin zelfs daarin niet meer de oplossing kan worden gevonden. Het zou betekenen, dat de belasting betaler het moet opbrengen, maar op de eerste plaats moet er voor belasting geld gevochten worden. Men kan zeg gen: dat is normaal. Daar is het parle ment voor om voor zo iets te vechten. Maar er i^ volgens de minister- van Financiën een geheel andere reden, waarom zelfs in het parlement aanvaar de belastingverhogingen voor Nederland de oplossing niet meer zouden kunnen brengen. „Hier en daar is de grens reeds overschreden, waar de belastingdruk niet meer verzwaard kan worden op de manier, die men zich Voorstelt. Onze directe belastingen drukken al zo zwaar, dat een verdere verhoging voor de ge middelde burger prijsstijging zou gaan betekenen, terwijl de bedoeling wel zal zijn, dat de producent uit de winst, die hij maakt, die belastingen opbrengt. Dit zou betekenen, dat men de directe be lastingen zou gaan afwentelen op de burgers en dan ontstaat het gevaar dat met zci'n verhoging het doel volkomen voorbij wordt geschoten. De minister zei, dat prijsstabilisatie, althans in engere zin, hem niet meer zo bezig houdt, maar dat zijn zorgen en verantwoordelijkheden sinds hij minis ter van financiën is, hoewei zij anders zijn, er niet minder om zijn geworden. Hq had berekend, dat als aan alle eisen die thans gesteld worden, zou worden voldaan, de begroting voor het lopende jaar met vqftig procent zou worden overschreden. Dat is eenvoudig niet meer betaalbaar, zo stelde hij met na druk vast. (Zie voorts elders in dit nummer) Het bericht over de uitspraak van het Internationaal Gerechtshof over het be twiste gebied te Baarle Nassau is bq de naast betrokkenen met zeer gemeng de gevoelens ontvangen. Sooy van den Eijnden was content, hoewel hij zich niet zo enhousiast toonde als kon wor den verwacht. „De bewijzen die ik had", aldus Sooy, „waren zo doorslaggevend, dat ikzelf eigenlijk nimmer aan de uit spraak heb getwijfeld. Toch ben ik thans opgelucht, omdat een gerechtelijke uit spraak altijd nog risico's met zich brengt". Op de vraag, wat er nu gaat gebeu ren met de nachtclub, die in een van zijn huizen gevestigd is, antwoorde hij spontaan „ik hou niet van bars en speelclubs en ik hoop, dat ze zo snel mogelijk zullen verdwijnen. Dat ik er in heb toegestemd was alleen maar, om deze zaak aan het draaien te krijgen". Debewoners van de betrokken panden toonden zich over het algemeen niet erg enthousiast over de uitspraak. Zij wa ren altijd de mening toegedaan, dat het' In een ziekenhuis te Nice is vrijdag het 20-jarige meisje A. Smilde uit Gro ningen overleden. Het meisje was met een vriendir op vakantie in Frankrijk. Ongeveer 50 km buiten Nice vroegen en kregen de meisjes woensdag een lift van een Algerijn. Onderweg hebben de meisjes getracht de Algerijn tot stoppen te bewegen, maar hij gaf aan hun drin gende verzoek geen gehoor. In paniek stemming is het meisje daarop uit de wagen gesprongen. Ze smakte op de straat en kreeg een schedelbasisfrac- tuur. Ze werd naar het ziekenhuis te Nice overgebracht, waar ze vrijdag aan de gevolgen van de val is overleden. De politie heeft inmiddels de Algerijn weten te achterhalen en gearresteerd. De Oostduitse communistische par tijleider, Walter Ulbriclit, heeft bij de besprekingen die hij in Moskou ge voerd heeft zijn stem verloren, aldus meldt U.P.I. De naar schatting 10.000 Oostberlijners die hem en premier Grotewohl zaterdag bij hun terug keer opwachtten, bleven verstoken van de redevoering van de partijlei der, maar zij namen het goed op. Er ontstond grote hilariteit onder de menigte, toen via de luidsprekers bekend werd gemaakt, dat kameraad Ulbricht te hees was om het woord te voeren. In zijn plaats sprak nu Grotewohl, die zei dat Oost-Duitsland en Rusland vastbesloten zijn ten koste van alles de weg naar de, vrede te bewandelen en dat Oost-Duitsland bereid is vredesverdragen te sluiten met ieder die maar wil. gebied, waarop zij woonden, Nederlands was en Nederlands bleef. Zeven van de bewoners wonen nog slechts korte tijd in de betrokken woningen en betalen daarvoor de zgn. Belgische huur. Twee bewoners echter woonden er al, voordat Sooy de huizen in eigendom kreeg en hebben sindsdien geen huur meer be taald, omdat zij destijds slechts f 23.- per maand verschuldigd waren, terwijl Sooy er 900 francs per maand voor vroeg (f 67.50). Zij maken zich thans ernstige zorgen over de achterstallige en de toekomstige huur, die met een Nederlands loon niet te betalen is. Interessant was de reactie van de eigenaar van de bar, die in een der huizen zonder enige vergunning ge vestigd is. „Voor mijn zaak", aldus de nachtbarhouder, „is deze uitspraak gunstig. De toepassing der wetten is in België nu eenmaal soepeler dan in Nederland. Ik maak me voorlopig geen zorgen over een eventuele slui ting. Destijds is mij zowel van Ne derlandse als van Belgische zijde me degedeeld, dat men niet bevoegd was, de vestiging van een nachtgelegen heid te verbieden. Nu zal er rekening mee moeten worden gehouden, dat dit een gevestigde zaak is". De reacties van de gemeentebesturen van Baarle Nassau en Baarle Hertog waren gelijkluidend en wel deze: door de uitspraak van het internationaal ge rechtshof wordt een jarenlang bestaan de toestand abrupt afgebroken. De ad ministratieve moeilijkheden, die daaruit zullen voortvloeien, zijn niet te over zien. Overigens dragen de Belgen en de Nederlanders in de beide Baarle's el kaar om deze uitspraak geen kwaad hart toe. Een bewijs daarvan is wel, dat het Nederlandse hotel „De Engel" on middellijk na de uitspraak de Belgische vlag uitstak. Int het afgelopen weekeinde is het in het westen en zuidoosten van ons land plaatselijk tot een buitje gekomen, maar voorzover bekend viel er nergens meer dan een halve millimeter regen. Aan de droogte is dan ook nog geen einde geko men. De maanden mei en juni zijn tot nu toe in ons land nog uitzonderlijk droog. Het record staat op naam van 1857, toen er in deze twee maanden in De Bilt 26 millimeter regen vieL Tot dusver viel er in beide maanden nog maar 23 millimeter. Ook zijn er vanaï 1 mei al 500 uren zonneschijn geregis treerd, waardoor deze periode al zonni ger is dan de hele zomer van 1956. Er wordt warme lucht aangevoerd, waarin gisteren in Oost-Brabant 29 graden Cel sius werd gemeten. De onweerskans blijft weliswaar aanwezig, maar overi gens houdt het weer een zomers karak ter. Afnemende buienkans met morgen weer zonnige perioden. Temperatuur in de middag 19-21 gr. C. Zwakke tot ma tige wind uit Z.W. richting. Vooruitzich ten: iets minder warm, maar goed strandweer met zon. max. mm. neersL Station Den Helder ïpenburg Viissmgen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd.-Limburj Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfort München Ztirich Genève Wenen Innsbruck Rome Madrid Weer temp. temp. afgel. 24 uur vrijw. onbew. 18 15 0 zwaar bew. 27 16 0.1 half bew. 24 17 2 licht bew. 25 12 0 zwaar bew. 28 16 0 licht bew. 28 13 0 half bew. 29 17 0 half bew. 26 16 0.2 onbewolkt 18 4 0 onbewolkt 20 8 0 onbewolkt 18 11 0 zwaar bew. 24 14 0 zwaar bew. 26 16 0 zwaar bew. 27 17 0.5 regen 26 16 4 geh. bew. 27 16 1 onbewolkt 27 19 0 onbewolkt 26 14 0 zwaar bew. 31 17 4 half bew. 27 15 0 zwaar bew. 26 15 28 zwaar bew. 23 15 03 regenbui 27 16 1 zwaar bew. 29 13 2 zwaar bew. 32 19 0 licht bew. 30 17 0 Over een maand zal „Hart van Brabant" de poorten van het Leypark in Tilburg wijd openen en ruim drie weken bezoekers uit binnen- en buitenland een indruk geven van het levenwónen en werken in midden-Brabant. Zaterdag trad „Hart van Brabant voor het eerst in het openbaar. Die dag stelde het bestuur van de stichting de gastvrouwen van de expositie aan de Tilbu^gse bevolking voor. Er zijn xn totaal twaalf charmante hostesses, van wie men er hier vijf ziet. Mevrouw Janssen—Van Kemenade, echtgenote van de voorzitter der stichting ik) k?71 e^e^an^e Garderobe voor deze hostesses ontworpen, bestaande uit een kobci'lblauw deux-pièce met grote wijkende witte kraagwaarop het tentoon- stellmgsembteem, een wit strooien hoedje en witte pumps. Het geheel wordt gecompleteerd door een witte tas, witte handschoenen en een witte parapluie.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1