Deutsche Bauernsiedlung wil recreatief deel verkopen CONTACT DRAADLOOS Militairen in Lour des DAG PUZZLE l ra Alfredo Overig gedeelte van landgoed voor agrarische doeleinden bestemd Uitslaande brand in kindertehuis En Passant" en afscheid van Dorus De graanoverslag in Amsterdam Meer dan 40.000 militaire pelgrims Wij luisteren naar Radio V aticaoa <2^ wan ecu Jnng in DEINING ROND DE HAMERT Aartsbisschop bij Passiespelen in Hertme Zonhove*' te Son De appel en de boom? Rotterdam geheel gerustgesteld Twee Congresleden in Kerala vermoord Wij kijken naar V B MAANDAG 22 JUNI 1959 PAGINA 2 De avonturen van Kuifje en Bobbie door HERGE Examens 't tVdd hoog tijd. ..Ze komen OpgepastGeen getuid y ,i"via-w* Q Heb je dat interessante artikel gelezen Ja. Dat wil zeggen ik ben er aan be- maar ik had echt niet genoeg over „De traagheid van ons sociale gonnenenergie om me er door heen te wor- stelsel"? stelen. De deining, welke over de verkoop van het Noordlimburgse landgoed „De Hamert", gelegen te Wellerlooi onder de gemeente Bergen, ontstaan is, is voor de huidige eigenaar van het 468 hectare grote akker-, bos-, heide- en vennengebied, de Deutsche Bauernsied lung, G. M. B. H. uit Dusseldorp, aan leiding geworden om over het doel van de aankoop op een persbespreking na dere mededelingen te doen. Als woord voerder van de Deutsche Bauernsjed- lung trad ir. Hans Naujoks, de procu ratiehouder van genoemde organisatie op. Zoals de heer Naujoks ons reeds onmiddellijk na de veiling van het land goed op 10 juni j.I. in het kort mee deelde, verklaarde hij ook thans weer, dat de Bauernsiedlung „De Hamert" uitsluitend voor agrarische doeleinden heelt aangekocht. „Wjj zyn een organisatie, die de be langen van boeren behartigt", aldus de heer Naujoks, „en beslist geen bouw onderneming, zoals sommige Neder landse dagbladen hebben bericht Der halve hebben wp absoluut geen plannen om op de aangekochte terrein bun galows, weekendhuisjes of hotels te gaan bouwen. Nog minder waar is de bewering, dat wjj van de ,,De Hamert" een recratiegebied voor Duitse indus triëlen willen maken. Wat wij wel wil len is om de circa 125 hectare land bouwgrond van het landgoed, waarop drie boerderijen zyn gelegen, alsmede de circa 100 hectare, heidegrond, die voor ontginning in aanmerking komen, te betrekken by een ruilverkaveling tussen Duitse boeren, die in Nederland grond bezitten en Nederlandse land bouwers, die in Duitsland akkers heb ben liggen. Deze ruilverkaveling dient te geschieden overeenkomstig een tussen beide landen te sluiten ver drag. Voorts willen wp in het kader van een dergeiyke ruilverkaveling met de te ontginnen gronden de meest ge dupeerde Duitse tractaatboeren hel pen." Na de oorlog, in 1945, zyn krachtens het Koninklijk Besluit Vijandelijk Ver mogen alle landeryen, die Duitse boe ren in Nederland bezaten, in handen gekomen van het Nederlandse Be heersinstituut. Vele van deze lande rijen zön inmiddels verkocht. Circa 1500 hectare worden nog door ge noemd instituut beheerd. Deze grond, aldus vernamen wy tijdens de pers conferentie, zal binnenkort aan Duits land worden verkocht, wanneer de besprekingen op hoog niveau tussen Nederland en Duitsland over tal van oorlogskwesties, tenminste tot een gunstig resultaat zullen leiden. Aan gezien deze vpftien honderd hectare evenwel niet toereikend zpn om de gedupeerde Duitse tractaatboeren te helpen, probeert de Deutsche Bau- ernsielung gronden aan te kopen en te ontginnen om ook daarmee de Duitse landbouwers, die nog de oorlog hun landeryen op Nederlands gebied hebben verloren, enigszins schade loos te stellen. De te ontginnen 100 hectare heide grond van het landgoed „De Hamert" grenzen aan de landeryen van Duitse boeren uit de Duitse plaatsen Twiste den, Walbeek en Lullingen, die in to taal in 1945 rond 1100 hectare zgn trac- taatgronden in Nederland verloren. Met minder dan de helft van de gron den van het landgoed „De Hamert" heeft de Deutsche Bauernsiedlung der halve zuiver agrarische plannen t.w. ruilverkaveling, hulp voor gedupeerde tractaatboeren. Voorts is zy bereid om een gedeelte van deze agrarische gron den aan de Nederlandse pachters, die op het landgoed „De Hamert" drie boerderijen exploiteren, te verkopen. De Nederlandse pachters kunnen daar- bü, aldus de heer Naujoks, gebruik ma ken van financieringsfaciliteiten, welke de Deutsche Bauernsiedlung ook in Duitsland aan boeren verleent. Bü het dienen van de belangen van de land bouw, maakt onze organisatie geen on derscheid tussen Duitse en Nederlandse boeren, zo voegde spreker hieraan toe. Interessant is verder de verklaring van de heer Naujoks, dat de Deutsche Bauernsiedlung bereid is om de niet- agrarische gronden van het landgoed „De Hamert", circa 240 hectare bos-, heide- en vennengebied (o.a. het pik- meeuwenwater) te verkopen aan compe tente Nederlandse instanties. Vrees voor het verloren gaan van recreatieterreinen behoeft derhalve in Nederland niet te bestaan, aldus de heer Naujoks. Om te onderstrepen, hoezeer de Deutsche Bau ernsiedlung bereid is om het uit land schappelijk oogpunt bijzonder aantrek kelijke gedeelte van „De Hamert" in derdaad een functie van recreatieoord te geven, kondigde de heer Naujoks aan, dat dit gedeelte van het landgoed reeds thans voor het publiek zal wor den opengesteld. Iets, dat voorheen niet het geval was. De vorige eigenaar liet niemand op het landgoed toe. De openstelling zal in overleg met de V.V.V van Well en van Areen nader geregeld worden. De mededelingen over de bereidheid tot verkoop, alsmede over de openstel ling van het recreatieve gedeelte van „De Hamert" zijn temeer interessant, nu er van de zijde van het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid is meegedeeld, dat het ministerie bezwaar maakt tegen een eventuele ont ginning van de „De Hamert", alsmede dat men de aankoop van het omstreden landgoed overweegt. Een en ander uit natuurwetenschappelijk en recreatief oogpunt. Het standpunt van de Deut sche Bauernsiedlung inzake de recrea tieve functie van „De Hamert" mag niet gezien worden als een antwoord op de mededelingen van het ministerie van volkshuisvesting en bouwnyverheid daar ir. Naujoks dit standpunt reeds vrpdagavond heeft bekendgemaakt, dus vóór de publicatie van de mededelingen van genoemd ministerie. Tpdens de bespreking, welke de heer Naujoks met de vertegenwoor digers van de Nederlandse pers heeft gehad, is ook de reactie van de stich ting „het Limburgs Landschap" ter sprake gekomen, die vlak na de ver koop by monde van haar secretaris de aankoop van „De Hamert" door een Duitse instantie zeide te betreu ren. „Limburgs Landschap" was ook een van de gegadigden voor „De Ha mert". Deze stichting was evenwel niet van plan om voor het landgoed eenzelfde bedrag 955.000) neer te tellen. De bewering, als zou de stich ting „het Limburgs Landschap" al het mogelijke hebben gedaan om „De Ha- met" voor Limburg te behouden, werd tpdens de bespreking tussen de verte genwoordigers van de Deutsche Bau ernsiedlung en de Nederlands pers on juist genoemd. „Limburgs Landschap" had immers, zo vernamen we, in con tact kunnen treden met de notarissen, toen zij in beraad gingen over de vraag of het landgoed al dan niet aan de Deut sche Bauernsiedlung zou worden toege wezen. Advertentie Toebehoren v d Adiesseersystemen ADDRESSOCRAPH - ADREMA - BRADMA fAVAD - CITOCRAF otc. Adrov.eerplaton - Omramingen - Ruiters Opbergladon en -baston etc. N V AMMEFA - AMSTERDAM Vraagt offerte (Tol 020-53941) De aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. B. J. Alfrink, heeft zaterdag in Hertme bij Borne de eerste van een reeks van negen passiespelen, die daar in het prachtige openluchttheater worden opgevoerd, bijgewoond. 95 In „Zonhove", een instituut voor zwakzinnige kinderen te Son, is zon dagavond brand uitgebroken. Het vuur in het grote gebouw werd bestreden door de brandweren uit Eindhoven, Nu- nen, Best en Son. De kinderen werden in veiligheid gebracht en een deel van de inboedel kon gered worden. Het ge sticht is eigendom van de stichting „St. Nicolaas" te 's Hertogenbosch. De kinderen, die in het instituut (een oud sanatorium) waren opgenomen, zyn voorlopig ondergebracht in het klooster van de zusters van Schijndel, welk klooster tegenover het instituut ligt. De brand brak omstreeks negen uur uit en kon om half elf als bedwongen worden beschouwd, vooral door het krachtig optreden van de Eindhovense brandweer, die met groot materieel te hulp was gekomen. Aanvankelyk wor stelde men met een te lage druk op de waterleiding, maar een langs het in stituut stromende beek bracht uitkomst toen een motorpomp was gearriveerd. Van het hoofdgebouw van het tehuis is het dak en de bovenste (de tweede) verdieping afgebrand. De parterre en eerste verdieping zyn gespaard geble ven, al is er waterschade. Ook heeft men enige kleine vleugels, o.a. een af deling voor dubbelgebrekkige jongens, een bygebouwtje en de kapel, voor het vuur kunnen vrijwaren. Het gezin van de vee-arts Sijbesma te Heerenveen is een sprekend voor beeld van het spreekwoord: „De ap pel valt niet ver van de boom." Vader Sijbesma heeft het mogen be leven dat twee van zijn zoons en een dochter zijn beroep hebben gekozen. Zaterdag slaagde de 'laatste van het viertal dierenartsen in dit gezin, de heer U. Sijbesma, aan de Rijksuni versiteit te Utrecht voor het dieren arts-examen. Twee andere zoons uit dit gezin zijn onlangs geslaagd voor het kandidaatsexamen Nederlandse letteren. De regisseur Richard Hager, die de afgelopen jaren secretaris van de Weense Muziekakademie is geweest, is door keizer Haiie Selassie benoemd tot directeur van het Keizerlijk Theater in Addis Abeba De V.A.R.A. bracht zondagavond de tweede aflevering van „En Passant, mensen en meningen in het voorbij gaan" op het scherm. Ook ditmaal kwam de uitzending uit Bellevue in Amsterdam en men was er weer in ge- Het plan tot oprichting van een graanoverslagbedrijf in Amsterdam schijnt de verstandhouding tussen de gemeenten Rotterdam en Amsterdam niet langer in de weg te staan. Dit valt althans af te leiden uit de beantwoor ding van vragen door het Rotterdams college van B. en W. die het raadslid A. R. de Kwaadsteniet schriftelijk had gesteld. De burgemeester van Amster dam heeft, zo blijkt uit het antwoord, zijn ambtgenoot in Rotterdam de ver zekering gegeven, dat de garanties, die de gemeente aan de onderneming heeft toegezegd, in geen enkel opzicht het ka rakter hebben van directe of indirecte subsidie-verlening. Eventuele lage ta rieven zullen derhalve niet het gevolg kunnen zijn van financiële faciliteiten door de overheid. B. en W. zijn voorts van mening, dat, wanneer een particuliere onderneming en het overslagbedrijf zal als zodanig moeten worden beschouwd ondanks de participatie in het aandelenkapitaal door de gemeente Amsterdam, aangezien deze klaarblijkelijk van beperkte omvang is en kennelijk bedoeld om de gemeente Amsterdam in bepaalde omstandigheden een zekere medezeggenschap te geven tarieven in rekening brengt, die be neden We gangbare lijnen liggen, daar op geen aanmerking kan worden ge maakt. Leker niet wanneer de tarieven toereikend zijn om de kosten van de on derneming te dekken. Aangezien de burgemeester van Amsterdam nog heeft verklaard, dat gemeente Amsterdam op de door haar te treffen voorzieningen geen verlies zal lijden, hebben B. en W van Rotterdam geen termen gevonden om stappen te ondernemen, gesteld al dat daartoe de mogeiykheid bestond. Tenzij hogere goedkeuring achterwege blijft, mag worden aangenomen, dat op het gevoerde beleid geen aanmerkingen zijn te maken, zodat ook elders, in voor komende gevallen, op dezelfde wijze kan worden gehandeld. Twee leden van de Congresparty in Kerala zyn doodgestoken, aldus meldt Reuter. Daarmede is het aantal doden tpdens de campagne tot het verdreven van het communistisch bewind in deze staat gestegen tot veertien. De politie heeft gisteren zevenhonderd mensen verwijderd die de wacht hadden betrok ken by openbare gebouwen en scholen in Kerala. Een van de oppositiepar- tyen, de socialistische party, heeft mee gedeeld dat zp haar eigen campagne tegen de regering zal beginnen. De niet-communistische vakbonden zyn van plan op 29 juni te gaan staken. slaagd voorbijgangers van diverse pluimage onder de loep te nemen, waarbij er thans wat meer Nederlanders en wat minder buitenlanders waren dan de vorige keer. Het gezelschap liep uit een van een zestienjarig Nederlands meisje, dat een wereldkampioenschap accordeon had behaald, tot een visser van de Maladieven, die schipbreuk had geleden, was opgepikt door een vracht schip en tenslotte in Rotterdam was terechtgekomen. Hij is thans onder de veilige hoede van de vreemdelingen politie. toonde zich bijzonder op zijn gemak en was blij met de vele geschen ken. Wat ons betreft de aardigste voor bijganger in deze aflevering van En Passant. Ook- Benny Goodman met zijn dochter, op vakantie in Amsterdam, kreeg men nog even te zien, alsmede de wadlopers, mensen die de afstand tussen Friesland en de daarboven liggende eilanden te voet afleggen. Een gevarieerd en goed gebracht programma. Daarna was het de beurt aan: „Af scheid van Saint Germain des Prez". Een bloemlezing uit de uitzendingen van het afgelopen seizoen, waarin Tom (Dorus) Mandeis en zijn medewerkers en gasten enkele van de aardigste ge deelten van hun shows herhaalden en deels ook vernieuwd presenteerden. Het succes van de zogenaamde „Twee stuivers-opera" (mimiek bij bekende operazang) in de vorige uitzending uit Saint Germain des Préz, zal er 'ongetwij feld niet vreemd aan zyn geweest, dat men het nu dunnetjes in een ander „mimisch drama" overdeed. Ook nu toonden Dorus en Sonja Oosterman dat zij voor dit werk bijzonder geknipt zijn KRUISWOORDRAADSEL De trein raast voort, de nacht in, naar het Noorden toe, naar huis, naar de kazerne, naar het hospitaal. Allen proberen nu primitievclijk in slaap te komen, maar de indrukken van de 2e internationale militaire bedevaart van een groots en van een zeer persoonlijk doorleefd religieus hoogty houden de meesten van ons even bezig voor de slaap ons in zijn armen neemt. We zün in Lourdes geweest, wij acht honderd Nederlandse militairen, en nog veertigduizend anderen, We missen nu de stilte aan de. grot, waar we elke avond, geknield in de regen, voor ons zelf het avondgebed baden. Waar we steeds weer het gevoel kregen, dat het goed was daar te zyn, dat het goed was te bidden. Het grootse van de bedevaart is al herinnering een prachtherinnering maar dat avondgebed missen we echt. Twee zijden van de bedevaart: het samen bidden met zoveel andere wa penbroeders, vooral zondag tydens de plechtige Hoogmis en de kruisweg, in de Sacramentsprocessie, en daarnaast, het heel erg eigene; van de zieke op het moment waarop de bisschop hem met het H. Sacrament zegent. ik voelde me indringer als ik naar hun ge zicht keek van de misdienaar of de biechteling, Wanneer hjj met de aalmoe zenier alleen was bü een teken van Gods genade, van die mannen, die tot in de ochtend by de grot bleven waken omdat het zo goed was daar te zijn. Het verzoek van de Moeder Gods aan Bernadette en aan alle pelgrims tot boete en gebed, dat aalmoezenier Schoo- nebeek, de leider van deze tocht, de eerste avond als leidraad gaf, stelde ieder zich tot opdracht: Boete, niet al leen door niet te kankeren op de re gen, door zyn vrüe tyd weet u wat dat voor een soldaat is met zieken de stad in te trekken, maar vooral door te biechten en al of niet een zieken- wagentje meezeulend de kruisweg te bidden. Gebed: elke steen is daar bid den, aldus kol. Buisman, chef over de ziekenwagen. De zieken, troetelkinderen van elke bedevaart, zyn meer verwend dan ooit. De Franse parachutisten namen de spontaan naar voren gekomen Neder landse brancardiers na een dag alle werk uit handen en deden door hun jongensachtige biyheid en para-stoer heid een heel nieuwe sfeer ontstaan. Er waren geen beklagenswaardige of hul peloze zieken, er waren slapies die pech hadden omdat ze niet konden lopen. Deze bpzonder gezonde sfeer had on middellijk tot gevolg, dat ze er bij gingen horen, niet als de meest cen trale en toch aparte groep, maar als de meest verwende en liefst opgezochte kameraden. Zowel de twee doktoren we deden eigenlijk niets, we gingen alleen maar 1 zo nu en dan kyken als de 5 zus ters we hoefden niets te doen, ieder een deed alles waren wel van 5 u. 's ochtends tot 10 uur 's avonds bezig. Dat wy de ziekenaalmoezenier Wouters alleen maar in de trein gezien hebben en byna niet in Lourdes, mogen we onszelf verwijtenwe zijn ook byna niet in het hospitaal geweest. Opvallend was het dat niemand de gezamenlijke plechtigheden missen wil de. De zieken steeds op de eerste, rij, iedereen steeds op tijd, helemaal erbij. De plechtige hoogmis, opgedragen door de coadjutor van Lourdes, mgr. Maury, vonden velen het hoogtepunt. Daar las kard. Feltin de boodschap van paus Joannes voor, die in klare woorden sterkte in het geloof ons wenste en dan ook daaruit vruchtbare daden eiste. Vlak voor en vlak na de consecratie weer klonk het „geef acht" van d» parachu tisten-band. Tijdens het mem ito der doden werd „Last post" gespeeld. Was dat het enige wat anders was dan an ders? Het was de uiting, typisch sol datesk, van de hele geest: de taal waar in ieder voor zich bad, de bereidheid waarmee men voor elkaar bad, elkaar hielp, verstaat men niet, hoort men immers niet; verrassend, recht uit het hart, direct, zo was deze muziek, wel hoorbaar, duidelijk de taal sprekend, die iedereen sprak, maar alleen God hoor de. Honderdtwintig aalmoezeniers reik ten een uur lang communie uit, Chris tus werd naar ons toegedragen; wie knielde, in hem kwam Hij; velen kniel den. Een patiënt mocht van de dokter de kruisweg meelopen, de anderen werden gereden. De liggende zieken wilde men zelfs dragen, maar daar waren geen brancards voor, tot grote teleurstelling vooral van de eventuele dragers. Uren lang, over een ruw bergpad, glad en glibberig, Duiten adem, blijven bidden, 's Avonds was het opvallend vroeg stil, op de ziekenzaal zowel als in de ten ten. Pénitence, pénitence. Velen ervoeren ook de processie en de zegening van alle zieken naar ziel en lichaam, als het mooiste. Generaals, waaronder ook de Nederlandse Gene raal Warringa: „Als jongen ben ik hier geweest, er is erg veel veranderd, maar de geest verandert nooit", militairen meer dan twee divisies sterk, en toch geen militair machtsvertoon, of zelfs een indruk van overweldiging. Allen baden in hün eigen taal om meer ge loof, om Gods licht te mogen zien, Zyn weg te kunnen gaan. Na de zegen bid den allen samen. God zy geloofd, in al Zün schepselen. Een lofzang, naast een stem. Deze indrukken geven maar één dag weer. Er is veel meer gebeurd, mgr. Alfrink heeft de aankomstmis opgedra gen aan de grot, pater van Apeldoorn een meditatie gehouden, waarin hij aan de hand van de geschiedenis van de verschijningen ieders plicht benadrukte zich de heiligheid van deze plaats te Horizontaal: 1 raar, 4. studeren, 6. melaatse. 8 wintervoevtuig. 9 bekende motorrace, 10 vluchtige stof. 11. bezit van een boer. 12 daa,14 muzieknoot, 15 leervak op school, 18. inviteren, 19. onderricht. Verticaal: 1 slag, 2 wintervoertuig. 3 Pausennaam. 4. onderwijzen. 5 aante kenen. 6 drank. 7 bouwmateriaal, 13. drank 16 heks. 17 landtong OPLOSSING 19 JUNI 1. Bern. 2 Erie. 3 rite. 4 neet. 5 lamp 6 ader 7 mpde. 8 pret 9 klip. 10 lade, 11 idee. 12 oeer, 13 leem, 14 Elia. 15. eind 16 made. realiseren en zich zo open te stellen voor de genade. Maar do internationale dag is voor allen dé dag van deze bedevaart geweest, en de bedevaart dé week van hun diensttijd. En daarvoor hebben zich velen inge zet: de kampcommandant maj. Koekc, die met een haast eerbiedige soepelheid tegenover de pelgrim-soldaten zo op trad, dat regen en Franse wanorgani- satie in het kamp op de berg nergens tot stroefheid of hinderlüke wanorde leidde. De aalmoezeniers, die je vond op elk moment dat je ze wilde vinden, om een medaille te wuden of een le vensbiecht te aanhoren, in het kamp, by de grot, maar wanneer je alleen wilde bidden, dit van verre aanvoelden en ver om je eigen stilte heengingen. De organisatoren, die nooit hard liepen of enigerlei indruk maakten, en alle drukte van onze kant tevoren voor kwamen. De redactie van de tienmaal verschenen Lourdes-koerier, die bij nacht en ontij tikte en stencilde, om allen van alles op de hoogte te houden. Al deze medepelgrims hebben hun eigen reis vergeten, onze bedevaart zo doen zün, onze bedevaart goed doen zijn. DE ZONNETEMPEL AMSTERDAM, Gem. Kweekschool Akte onderwijzeres de dames N. Schrik- kel, C. J. v. d. Steen, M. Stokvis, J. G. Slotboom. Akte nuttige handwerken de dames R. A. Hilgenga, J. F. Hosselet, A. v. Hus, J. Ooms, P. Parmentier, R. Rogh, H. Steenmeyer. AMSTERDAM, 20 juni (G.U.) Doet. pol. en soc. wetenschappen (sectie c). mej. N. H. Voltelen, P. H. van Westen dorp en A. Darsono, Amsterdam. Doet. rechten: E. J. Goudsmit, Amsterdam. AMSTERDAM. 4-j. Handelsschool, Roelof Hartstraat: Elly Burnet, Meta Dekker, Janny Harder, Joke Maarse, F. v. d. Bor, P. den Dekker, M. Frank, B Friedlander, A. Haak man, R. Kniestedt, B. v. Kooten, Ch. Leve- ring, R. Meijer, H. Mijne, H. Prins, P. Ren ders, B. Truijens, B. Verkooy. 'S GRAVENHAGE, 20 juni Staats- bevoegdheid voor heilgymnastiek en massage: de dames M. Kruseman, Am sterdam; E. Kuper, Enschede; J. A. van Laer, Bussum; A. F. Lambooij, Voorburg, en C. L. M. Ie Blanc, 's Her togenbosch. 's-GRAVENHAGE, Staatsex. heilgymn. en massage: de dames J. van Lare, Goes; L. Leijten, Maastricht: G. Louet Feisser, Breda; E. Maas Gessteranus, Bilthoven; M. Manger, Amsterdam; J. van Meurs-Jansma, Rotter dam. LEIDEN, 20 juni Notarieel examen 3e gedeelte (z.g. oude st«l): S. Klein, Rotterdam; F. H. Brust, Santpoort, en R. Talsma, Den Haag. LEIDEN. Rijksuniversiteit. Doet., geneesk.: mej. J. Maas, Hoek v. Holland en de heren P. Drabbe. Laren (N.-H.), O. Driessen, Heer len; F. Eikerbout, Voorschoten; J. van Haga, Rotterdam: F. Roelfsema, Den Haag; A, Wintzen, Den Haag en J. van Zanten. Sche- venlngen. Semi-artsex.: P. Pel, Den Haag; G. Schoemaker, Den Haag en C. Sehouwstra, Eindhoven. Artsex.mevr. M. de Soto-Hart- grink, Egmond a. Zee en de heren W. Fran ke, Den Haag; J. Idema, Leidschendam; H. Knape, Warmond: K. Lauw. Leiden; W. Manger, Delft en F. Stapert, Sittard. ROTTERDAM. (Mathenesser H.B.S.). HBS- A: mej. W. H. 't Hart en de heren A. J. Bindenga, J. W. van Erk, J. Groeneveld, F. J. van der Ree en A. J. Wustrow. ROTTERDAM. St.-Franciscuscoll. Eindex, R.K. H.B.S. afd. B: A. W. M. van den Bo- gaerdt, F. Th. H. Dekkers, F. G. M.. van Driel, F. A. M. de Graaf, S. van Heusden, P. J. van Huuksloot, C. M. Karreman, F. J. J. van der Knaap, P. Konings, Th. J. Kroes, F. H. L. M. Müller, J. H. A. de Smit, A, Ch. M. Timmermans, H. F. Vermeire, J. Ch, A. de Waard, R. M. A. Willems, H. J. Aben L. L. J. van Geloven, B. F. Heerland, A. C de Jong, G. J. Kok, F. Kuipers, P. W. N. M. van Leeuwen. P. A. M. Niessen, J. A. Poetsma, P. L. Ragetlie, G. Schoots, P. J. M. Thüssen, J. M. Titulaer, M. J, Welling, L. A. Willemse. DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V d vrouw. 9.35 Waterst 10.25 Caus. 10.40 Gram. 11.00 V. d. vrouw 11.30 Gram. 11.50 Caus. 12.00 Middagklok noodklok 12.03 Metropole-ork. en solist (12.30-12.33 Land- en tuinb.meded.). 12.50 Act 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer 13.20 Platennieuws, 13.30 Lichte muziek. 14.00 Kamermuz. 14.35 V. d. vrouwen v. h. land. 14.45 Kamerork. en soliste 15.35 Operettemuz. 16.00 V. d. zieken. 1630 Ziekenlof. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings- uitz. 18.00 Lichte muz 18.20 K.V.P.: pol. caus. 18.45 Caus. 19.00 Nws. 19.10 Act. en rep. tenniskamp. Wimbledon. 19.25 Tour de France 1959. 19.35 Gram. 20.00 Idem. 20.15 Holland Festival 1959: Radio Phil- harm. ork., koor en sol. (21.15-21.45 Gram.). 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM *1. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. 9.10 De groenteman 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11.00 V. d zieken. 12.00 Orgelspel. 12.20 Regeringsuitz. 12.30 Land- en tuinb. meded 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Mcded. of gram. 1".20 Promenade-ork. en solist. 13.55 Beursber. 14.00 Hoorsp. 14.30 Gram. 15.00 Vocale polyfone muz 15.30 Caus. 15.45 Gram. 17.30 Lichte muz 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Gram 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.50 Hoorsp. 22.00 Gram. 22.15 Act. 2230 Te nor en piano. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.17 New York calling. 23.22-24.00 Gram. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m: 12.00 Ork. conc. 13.10 Lichte muz. 15.15 Gram. 19.00 Gram. 20.00 Gevar. muz. 21.45 Ork. conc. 23.06-23.36 Pianorecital. ENGELAND, BBC Light progr., 1500 en 247 m: 12,00 Gram. 13.30 Nws. en ge- var. muz, 15.00 Ork. conc. 15.45 Lichte muz. 17.15 Pianospel, 20.30 Nws. en gevar muz. 22.00 Gram. 22.40 Gevar. muz. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Lichte muz. 13.15 Gevar. muz. 16.00 Ork. conc. 17.45 Lichte muz 18.20 Orgelspel. 19.20 Ope rettemuz. 23.30 Kamermuz. 0.10-1.00 Dans muziek. FRANKRIJK, progr. III, (Nat. progr.). 280 en 235 m: 12.05 Ork. conc. 14.10 So- listenconc. 14.40 Romantische muz. 17.00 Kamermuz. 17.25 Gram. 19.16 Knapen koor. 20.00 Kamermuz. 21.50 en 23.13 Gram. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram. 11.15 Maandag 22 juni 22.15 uur Het hart. Dat het mid delpunt der wereld is. Golflengten: 25m67; 31ml0; 41m21; 196m2. Woensdag 24 Juni 22.15 uur Vatikaanse wetens waardigheden. Golflengten: 25m67: 31ml0; 41m21; 196m2. Donderdag 25 juni 17.00 uur -- De Filippijnse sopraan Lilia Teresita Reyes zingt muziek van Schumann, De Falla en Filip pijnse volksliederen. Golflengten: 25m67; BlmlO; 41m21; 196m2. Vrijdag 26 juni 22.15 uur Wat denkt de H. Stoei over. Golflengten: 25m67; 31ml0; 41m21: 196m2. DAGELIJKS: 21.00 uur Gezinsrozen krans in het Latijn (196m2). IN.B. Programmawijziging voorbe houden vanwege actualiteiten) Pianospel. 12.34 Pianospel. 13.11 Gram. 14.30 Kamerork. en sol. 15.15 Gram. 16.02 Ork. conc. 16.30 Operettemuz, 17.10 Zang en piano. 18.30 V. d. sold. 19.40 Gram 20.30 Gram. 22.15 Pianorecital. 484 m: 12.00 Gram. 13.20 Gram. 14.45 Ork. conc. 15.30 Gram. 17.10 Gram. 20.00 Ork. conc. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Filmprogr. 21.00-22.30 Speelfilm. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d, jeugd. 17.40-18.00 Yoga. (Re gionaal progr,: NDR: 18.45 Die Nord- schau. WDR: 18.45 Hier und Heute. WDK 19.25 Amus. progr. NDR: 19.30 Naschool- blilven voor volwassenen). 20.00 Nw- 20.20 Filmrep. 20.30 Kunstenaarsportret 21.00 Speelfilm. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 Luchtvaartkron. 20.00 Nws. 20.35 Toneelstuk. 22.05 Rep. 22.40 Wereldnws VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR 19.30 Nws, 20.00 Blijf jong. 20.15 Gevar progr. 21.00 Toneelstuk. 21.50 Maande- liikse luchtvaartkron. 22.30 Nws. by Uitaeverii Casterman U moet langs 'n ande re kant proberen,ka pi teint hier ia de door gang te moeilijk

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 2