Gemeenten zullen na 1 juli nog niet vrij kunnen lenen Passiespel van Jan Naaykens in het paradijselijke Hertme Rentespaarbrieven Co-Op in de officiële notering DAGPUZZLE EXAMENS w c Alfredo Premieverlening voor woning bouw ondervindt vertraging Rainier en Gracia bij de Paus Figuren waarachtig en overtuigend Eerste verhandeling op '29 juni De vrijlating van atoomspion Fuchs Militairen koken voor kinderen V B DINSDAG 23 JUNI 1959 PAGINA 2 Spanning op de bouwmarkt herleeft Tarieven en arbeidsvoorwaarden Vervoersorganisaties willen geen binding Bedrag f 2V2 miljoen Einduitvoeringen in de Bachzaal WHITE HORSE Scotch Whisky Kapitein gestraft omdat hij zelf het roer nam Wij kijken naar De avonturen van Kuifje en Bobbie door HERGE Daar komt de Lafste Dean derenz'jn uit zicht. Nu met meerqetalmd 50 daèr qtnds a dn Jij ons zeggen of jouw vnend met jou is Waar Kuifje Jij wetenJij ons zeggen waa r hij is, anders jij sterven En ik zeg stik En stik En nog eens stikEn 7 No set En trouwens en trouwens Ten slotte, vermits jullie er zo op gesteld zijn, daar is, m 'n vriend,daar achter iu/lie t> De minister van Binnenlandse Zaken heeft aan de gemeenten medegedeeld, dat de tot 1 juli aanstaande geldende regeling, volgens welke de gemeenten voor de verkrijging van langlopende fi nancieringsmiddelen tegen marktvoor- waarden,. de tussenkomst moeten in roepen van de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten, voorshands ge handhaafd moet blijven. De verhouding tussen het volume van de middelen, welke op de kapitaalmarkt beschikbaar komen en de potentiële kapitaalvraag van de gemeenten maakt het naar het oordeel van de regering nog niet mo gelijk de bedoelde regeling in te trek ken. In een circulaire aan de gemeente besturen deelt de minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid mede, dat de bedrijvigheid in de bouwvakken in de afgelopen maanden zodanig is toe genomen, dat zich thans in verschillen de delen van het land weer spanning op de bouwmarkt begint af te tekenen. Dientengevolge zullen de aanvragen voor Rijksgoedkeuring met grote zorg worden geselecteerd en zal de opdracht- stroom streng moeten worden geregu leerd; in veel gebieden en voor sommige sectoren zal dit betekenen aan krachtige afremming niet is te ontkomen. Hoewel het reguleringsbeleid er steeds op gericht is om in de eerste plaats vol doende ruimte voor de woningbouw be schikbaar te hebben, zal extra opstuwing in die sector vermeden moeten worden. De aantallen aanvragen om premie voor particuliere bouw, welke in de laatste maanden aanzienlijk zijn toegenomen, zullen dientengevolge slechts geleidelijk kunnen worden afgewikkeld. Met de reeds ingediende aanvragen is de grens van de in de Rijksbegroting voorziene mogelijkheden tot subsidiëren van pre miewoningen reeds bereikt. Dit betekent, dat vele aanvragers er rekening mee moeten houden dat de door hen gevraagde premietoezeggin gen met grote vertraging zullen af komen. De aanvragen zullen binnen het voor het gehele land toelaatbare aantal per provincie volgens datum van binnenkomst worden behandeld, waarbij de beschikkingenzullen wor den afgegeven in het tempo, dat zal zijn afgestemd op de ruimte, die de bouwmarkt biedt. De aanvragen om premie, welke na 16 april doch voor het sluiten van de dienst op 22 juni 1959 door de hoofd ingenieur-directeur van de Volkshuis vesting en de Bouwnijverheid in de pro vincie zijn ontvangen, zullen volgens de bestaande regeling worden afgewerkt. Omtrent aanvragen, welke na 22 juni zullen worden ontvangen, ka geen zeker heid worden gegeven, dat zij volgens bedoelde regeling zullen worden be handeld, omdat thans nog niet vast staat in welke mate en op grond van welke subsidieregelingen de woning bouw in 1960 zal kunnen geschieden. Naar aanleiding van de door de re gering aangekondigde wijzigingen in de loonpolitiek hebben de werknemersver voersorganisaties (de Nederlandse bond van vervoerspersoneel, de Neder landse katholieke bond van vervoers personeel „St.-Raphael", de Protes tants-christelijke bond van vervoers personeel, de Katholieke bond van werknemers in het transportbedrijf „St.-Bonifacius" en de Christelijke te- drjjfsgroepencentrale) zich maandag te Utrecht beraden over de problemen, die deze wijzigingen voor de werkne mers in het beroepsvervoer met zich brengen. Bij de uitvoerige bespreking werd on der andere vastgesteld, dat de voor de vervoersbedrijven van overheidswege streng geleide tarievenpolitiek een spe ciale moeilijkheid zou kunnen vormen bij de te voeren onderhandelingen over de arbeidsvoorwaarden van het perso neel. In verband hiermee werd een mogelijke binding zonder meer tussen tarieven en arbeidsvoorwaarden ten enenmale onjuist geacht. Besloten werd, zo spoedig mogelijk na te gaan hoe de situatie in de afzonderlijke sec toren van het vervoer ligt, waarnaast uiteraard de lopende onderhande'ingen over de loon- en arbeidsvoorwaarden van het vervoerspersoneel zullen wor den voortgezet. De hoofdbesturen zien met het oog op verder beraad in hun kring de regeringsnota over de loon politiek, die binnenkort aan Je Tweede Kamer zal worden aangeboden, en het daarover te houden debat in het parle ment met grote belangstelling tege moet. Prins Rainier en prinses Gracia van Monaco hebben in Vaticaanstad een officieel bezoek gebracht aan paus Joannes. Prins Rainier bood de paus een antiek kerkboek aan en ontving uit handen van de H. Vader een gesigneerde foto en zilveren me dailles. De foto laat zien hoe het prinselijk paar naar een welkomstwoord van de paus luisterd. Claude Goodchild te Crawley in Engeland is er thans wel van over tuigd, dat hij de naam van zijn land huisje moet veranderen. „De open deur" werd n.l dezer dagen voor de vierde maal binnen enkele maanden door in brekers bezocht. De rechter van het Amerikaanse plaatsje South Bend in Indiana heeft ue 31-jarige Benjamin Charlier vrijge sproken van een aanklacht wegens te hard rijden. Charlier stond op zijn recht de aanklager te ontmoeten en te ondervragen. Deze aanklager was een elektronisch apparaat voor het meten van snelheden. De 15-jarige Bunty de Carey uit Nai robi heeft haar leven te danken aan de gehoorzaamheid van haar Duitse herdershond. Toen zij onlangs met haar viervoetige vriend wandelde en in het Kikoejoe-reservaat bij Nairobi via ste nen een rivier wilde oversteken, gleed Canada Tengevolge van een rnge- luk met een sluis in het Wellandka- naai tussen het Eriemeer en het Meer van Ontario is maandag hei verkeer op deze belangrijke waterweg voor en kele dagen gestagneerd. 54 schepen moesten voor anker gaan. Het kanaal moet over ruim een kilometer werden drooggelegd om de schade te herstel len. De heren R. Mees en Zoonen en de firma Beels Co.-De Clercq Boon Hartsinck zullen van maandag 29 juni af ter beurze van Amsterdam doen verhandelen Co—Op rentespaarbrieven in stukken van f 1000» deel uitmakende van een lening groot f 5 miljoen, ten laste van de Coöp. Vereniging U.A. „Centrale der Nederlandse Verbruiks coöperaties" te Rotterdam. De huidige koers van de rentespaarbrieven is circa 106 pet. De rente op de onderhavige stukken is ingegaan op 1 februari 1959. Op 1 februari 1972 zullen zij tegen de koers van 200 pet. worden afgelost. In deze prijs is 5Vs pet. rente op rente ingecalculeerd. Vervroegde aflossing van de zijde der debitrice is niet toegestaan. De lening wordt aangegaan voor een periode van 13 jaar. Houders van rente spaarbrieven kunnen evenwel gedurende de looptijd aflossing vorderen, doch op zijn vroegst op 1 februari 1964. De aflossings- koers voor deze vervroegde aflossing ver loopt volgens een bepaalde schaal, te be ginnen met 120% voor het jaar 1 febr. 1964 t/m 31 jan. 1965 en vervolgens voor ieder volgend jaar resp. 124, 128, 136, 144, 152. 164 en 176%. De minister van Financiën heeft op deze rentespaarbrieven dezelfde faciliteit van toepassing verklaard als destijds voor de rentespaarbrieven van de B.N.G. is ver leend, hetgeen betekent dat yoor de bij verkoop of aflossing verschuldigde inkom- KRUISWOORDRAADSEL 1 23456789 10 stenbelasting over de afgelopen rente toe passing van het bijzonder tarief kan wor den aangevraagd. Bij aflossing geldt daar voor als voorwaarde dat de houder op het tijdstip van aflossing langer dan gedurende drie jaar onafgebroken bezitter van de rentespaarbrief is geweest. Omtrent het doel van de lening vermeldt het introductieprospectus dat de dyna mische ontwikkeling terzake van de opzet cn inrichting van de plaatselijke bedrijven, waarbij vooral in het algemeen levensmid- delenbedrijf de zelfbedieningswinkels meer en meer op de voorgrond treden, hoge eisen stelt aan de geldmiddelen. Voor een groot deel zullen de plaatselijke coöperaties daar voor zelf kunnen opkomen, maar voor het overige zal een beroep op de „Nederlandse Verbruikscoöperaties" het overkoepelend orgaan worden gedaan. Daarnaast zal laatstgenoemde organisatie moeten voort gaan met gedeeltelijke vernieuwing en uitbreiding van haar machine- en wagen park, terwijl zij rekening houdt met het vestigen van meer districtsmagazijnen zo als die thans reeds in Hengelo en Roer mond bestaan. Voor dit alles zal zelffinan ciering een belangrijke rol kunnen spelen, terwijl ter aanvulling van het ontbrekende besloten is tot het aangaan van de onder havige geldlening in de vorm van rente spaarbrieven. Machtiging is verkregen voor een bedrag van f 12 miljoen, maar hiervan zal voorshands inclusief de onderhavige lening van f 214 miljoen niet meer dan f5 miljoen worden uitgegeven. Sedert de zomer van 1957 wordt in het openluchttheater van het paradijse lijke Twentse kerkdorp Hertme jaar lijks een reeks uitvoeringen gegeven van het passiespel dat Jan Naaykens speciaal voor dit theater heeft geschre ven. Hij schreef een zeer speelbare tekst en streefde er niet naar een stuk te leveren dat zou opvallen door ori ginaliteit of door al te persoonlijke in terpretaties. Hij heeft getracht het pro bleem van Christus' lijden zo te stellen dat het de moderne mens zou boeien. Hij heeft zelfs de mens van deze tijd een rol toebedeeld in zijn passiespel. Nathan, die proloog en epiloog zegt en ook in het spel gelegenheid krijgt zijn visie op de gebeurtenissen te geven, vertegenwoordigt de mens met zijn hoop en verwachting, met zijn wanhoop en teleurstelling, met zijn vurig enthou siasme als de zaken naar wens lijken te gaan en met zijn verbittering als het ideaal een fictie blijkt te zijn geweest. Nathan is het prototype van de eeuwig twijfelende mens. Jan Naaykens heeft Maria, de moe der des Heren, een tekstloze rol toe bedeeld. Hij heeft zich trouwens wat de hoofdfiguren uit het lijdensdrama be treft toch niet te ver uit de buurt van de uiteraard gecomprimeerde teksten van het bijbelverhaal gewaagd. De zelf opgelegde plicht tot beperking heeft echter de dramatische kracht van zp stuk niet geschaad. De uit het bijbel verhaal bekende scènes heeft Naaykens verbonden met afleidbare of uit de fan tasie voortgesproten teksten. Hij toont zich in deze inleidende of overbruggen de teksten als toneelschrijver het sterkst. Er valt dan dikwijls een knap geschreven stuk toneel te bewonderen met briljante zetten en tegenzetten, spit se dialogen en inspirerende sfeeraan- ouidingen, maar het zijn soms ook te veel toneelstukjes op fcichzelf. De aan het bijbelverhaal ontleende figuren zijn over het algemeen traditioneel opgezet. De., psychologische verantwoording is summier. Toch ziin deze figuren in hun eenvoudige karakterisering zo waar achtig en overtuigend dat zij het vier uur durende passiespel kunnen dragen en de aandacht geboeid weten te houden. De uit verschillende kringen geselec teerde Twentse amateurs hebben de re ligieuze intenties weten te verwezenlij ken in een artistiek verantwoorde vorm. De première van de derde reeks pas siespelen, die werd bijgewoond door mgr. dr. B. J. Alfrink, heeft aangetoond dat de vertolking aan diepgang heeft gewonnen. Van bijzondere kwaliteit was het spel van Judas en Petrus. Pater Genesius OFM Cap vertolkte de Chris- tusrol en hij deed het waardig en met grote overtuigingskracht, al herkende men soms wat ai te nadrukkelijk de gevierde muzikant. De voorstellingen wörden gegeven op alle dagen van deze week. F. Het Britse ministerie van binnenland se zaken heeft enige verwarring ge zaaid met betrekking tot het lot van de atoomspion Klaus Fuchs. Het is niet zeker, of hij thans op vrije voeten is of niet. Wegens het doorgeven van atoomgeheimen aan Rusland is Fuchs, die van Duitse oorsprong is, in 1950 door een Britse rechter veroordeeld tot veer tien jaar gevangenisstraf. Wegens goed gedrag is hem vijf jaar van zijn straf kwijtgescholden. Tijdens zijn verblijf in de gevangenis is Fuchs de Britse na tionaliteit, die hij had verworven, ont nomen. Volgens UPI kwam er gisteravond een mededeling van het Britse minis terie van binnenlandse zaken, dat Fuchs reeds was vrijgelaten uit de ge vangenis van Wakefield. Later werd die mededeling echter ingetrokken en men neemt nu aan, dat Fuchs is overgebracht naar een onbe kende plaats in Zuid-Engeland, waar de autoriteiten zijn vrijlating en zijn vertrek naar het buitenland in alle stil te kunnen afhandelen. Volgens de ..News Chronicle" heeft Fuchs onlangs de wens te kennen gegeven zich bij zijn vader in Leipzig (OósMDuitsIand) te voegen. zij uit. Tot haar grote schrik kwam zij, tot aan haar hals in het water staande, klem te zitten. Met veel moeite slaag de zij er in een van haar schoenen uit te trekken. Ze bond de schoen aan de halsband van haar hond en smeekte hem: „Naar huis. ga naar huis!" Het verstandige dier begreep haar en kon, met de stomme getuige aan zijn hals band, alarm slaan in Nairobi. Spoedig was een reddingsploeg, geleid door dp hond. ter plaatse om haar uit haar be narde positie te verlossen. De bedrijfsleider van een bioscoop in Leicester, Frederick Coleman, wilde breken met het voor alle Britse thea ters gebruikelijke spelen van het „God sayg the Queen" aan het einde van elke voorstelling. „Ik vind nog", zei hij, „dat het publiek alleen maar in verlegenheid wordt gebracht. Men kijkt eikaar schichtig aan en probeert voor de inzet van het volkslied uit de zaal te komen, wat een afschuwelijk gedrang geeft. Niet dat wij onvaderlands zijn, integendeel, wij zijn ware patriotten in Leicester". Na een gesprek met de eigenaars van het theater heeft Cole man ingestemd met een compromis. Het „God save the Queen" zal nu bij het begin van de voorstelling ten gehore worden gebracht. In de Bachzaal worden op 24 en 30 juni de einduitvoeringen gegeven met medewerking van het orkest van het Amsterdams Conservatorium Ter nage dachtenis van de in het afgelopen cur susjaar overleden docenten worden een sinfonietta voor zangstem en orkest van Ernest W. Mulder en een orgelcom positie van Jacob Bijster uitgevoerd. Verder staan op het programma het hoorn- en harp-fluitconcert van Mo zart, een orgelconcert van Handel, het cello-concert van Schumann, het viool concert van Mendelssohn en het piano concert van Tschaikowski. AMSTERDAM, Montessorilyceum, MMS: Marijke v. d. Berg, Berthe Bletz, Ursie Brugman, Annelies Erwteman, Li- dy Goudriaan, Els Hellinga, Ineke Hen- kens, Ria Hui, Ada Jurriaans, Esther Kroon, Chaja Polak, Agnes Postmaa, Liesbeth Prakke, Ariane Reesink, Mimi v. d. Rhee, Ellen Santen, Elly Wesselius. LEIDEN, R.K. Lyceum St. Bonaven- tura, HBS A: Wijnand van Appel Lei den, Jan Blom Rijnsburg, Rob Fallaux Leiden, Han Foppen Leiden, Herman van Geest Den Haag, Jan van der Geest Noordw.hout, Eddy 't Hart Leiden, Peter Hoogduin Leiden, Lucia Janssen Leiden, Piet de Jong Roelofsarendsveen, Fia Kemp Oegstgeest, Ed de Keuning Lei den, Marg iet Neefjes Noordwijk. Adrie v. d. Poel Zoeterwoude, Marijke Schrier Leiden, Harry Vlasveld Zoeterwoude, Ton Vollebregt Oegstgeest. Jos Vreeburg Leiden, Jos Vreeswijk Alphen a.d. Rijn. Ank Wesselingh Zoeterwoude, Peter Wit- leman Hoogmade, Ad l'Abée Lisse. Gijs den Dubbelden Oegstgeest, Hans Nipper Wassenaar, Hubert Vlaming Sassenheim, Sjaak v. d. Voort Noordwijk, Ria Wesse- ling Sassenheim, Helène Zandbergen, Warmond. Vier kandidaten afgewezen AMSTERDAM, R.K. Lyceum voor meisjes „Fons Vitae", HBS A: A. E. M. Aders Amsterdam, C, H. Berbée Aals meer, J. W. M. van den Berg, E. M A Brugman, M. C. J. Buijs Amsterdam, H J. M. van Dam Amstelveen, E. M. Dou- wes Amsterdam, A. J. Paanakker Ilpen- dam, I. G. Grondman, M. L. C. Kersthoit, P. A. Koch, E. M. A. Kok, L. C. van Jer Meer, A. M. Mersel, B. C. M. Nooy. T: H. Oei, A W Oostenbrink, A. C. M. Peters. T. J. H. Ravelli, J. I. M. Robijns. M. A. A de Roos, A. M. Schreuder. H. F. E. Smits, I. A. Steinert Amsterdam. W. J. F. Stockmann Amstelveen, J. A. J. Vis ser, I. M. W. van den Wijngaart, A. J B. Zwarts Amsterdam. AMSTERDAM St.-Ignatiuscollege) H.B.S.-B: J. Amesz, P. v. Banning, C. Bos, G. Bosscher, W. v. Breukelen, W. ten Cate, L. v. Diemen, L. Driessen, F. Fabisch, C. Geldermans, J. Hattink, C. v d. Heijden, L. Heijdra, H. Heyke, A. Herps, M. v. Kasteren, E. Koper, N. Korebrits, G. Meijssen, J. Piret, L. Pot- huizen, J. de Rijk, M. de Rijk, J. Smith, A. Spaan. F. Vinkenburg. B. v. d. We gen, A. Weijmer, P. Yap. AMSTERDAM, 22 juni (G.U.) Doet. geneeskunde: P. v. d. Endt, Ierseke; J. Hoek, Wormerveer; R. B. J. de Jong, Al melo: W. v. Alten-Peper, Zaandam; A. C. Breebaart, Arnhem; Oey Wie Siong, C. H. Vroom, C. v. d. Sluis, mej. W. A. Verburg, mevr. S. N. Busé-Tjiong, J. M. M. Hermans, A. Rubens, A. Klerk, C. J. Weidema. mej. A. Minnis, A. J. Geer link, H. J. M. Velthuyse, J. P. R. van Seters, Th. van Lookeren, A. J. Janssen, W. P. H. de Groot, R. Hauben, P. A. Vcrsluys, H. J. Wiener, allen Am sterdam DEURNE (Missiehuis S.V.D.) Gymn. A: A. van Beers, Bi-cda; H. Bek- kcr. Winterswijk; A. Gordijn. Delft; L. van der Helm, Pijnakker; J. van de Homberg. Horst; Marid Koop, Sing- garadja. Bali. 'S GRAVENHAGE, 22 juni Examen staatsbevoegdheid voor heilgymnastiek en massage: H. J Kessler, Amstelveen; J. M. Kuipers, Almelo; H. C. Leeflang 's Gravenhage, en H. J. v. Leeuwen, Amsterdam. ROTTERDAM (Het Charloise Ly ceum). Na verlengd examen afd gymn. A; mej. E. de Gast. TILBURG (Sint Theresia Lyceum. Midd. Meisjesschool) C. de Beer, C. v. d. Berg. M. Blom, W. Brekelmans, Marga de Cock, Mary de Cock, H. Couwenberg. J. Droge, A. v d. Gevel, M Haen. M. van Herk, G. Mommers, I, Oostelbos, E. de Rooy. M. Roosma len. W. Rijken, M. Schijvens, Th. Smarnis. UTRECHT, 22 juni Doet. rechts geleerdheid (vrije studierichting); mevr. M. M. v. d. Berkhof-Van IJssel Smits, Utrecht. Prop. examen theologie: C. Snoei, Ouderkerk a. d. IJssel; F. Th. Boerwinkel, Driebergen; G. Voordijk. Ouci-Beieriand: A. Vlietstra, Hoogeveen; I. F. A. A. dc Beaufort, Utrecht. Kerke lijk examen; P. C. Janse, Rotterdam; T. Tysma, Workum; M. Leeflang, Utrecht; J. P. Verkade, Stolwijk. Apothekers examen: mej. J. Trijssenaar, Arnhem. Semi-arts: H. J. v. Breda. Gorinchem; W. Bouw, Ede; mevr. M. S. Laverman- Mantel, Utrecht; J. W. Scheele, Arnhem. Arts-examen: J. v. d. Berg. Utrecht; A. M. Kayser, Hilversum; W. A. A. A. van Os, Rotterdam; mej. J. G. Jonker, Ren- kum. Tandarts examen; E. R. F. Aal- ders, Rotterdam: B. F. v. Elburg. Ermelo; J. H. Gillet, Rotterdam; F. Raadsheer, Bussum. Notarieel examen deel 3: H. H. J. Linssen. Roermond. NIJMEGEN, St. Alfonsusseminarie „Nebo" Gymnasium, afd. A: A. M. J. Beugelsdijk, Leiden; J. J. M. de Blok, Sluiskil: J M. E. Cox. Oetrange (Luxem burg); C. van Dael, Stamproy; Th. J. Klein. Haarlem; G. J. Ch. Liesker, Arn hem; O. E. P., Luske, Nijmegen; A. L. D. Meijer, Heerlen; G. J. Schmitz, Me- lick: A. G. Smale, Baak; J. C. Vernooy, Houten, en B. J. de Waal, Ossenisse. Afgewezen geen. AMSTERDAM, St.-Pius-MMS Suze Baart, Badhoevedorp. Mieke Berding, Marijke Binnendijk. Brigit Bünnemeijer, Cary Butzelaar; Marieanne Driessen, Be Gerritsen, Hanny Gosselink, Anne ke van der Helm, Amstelveen. Jos Hel sloot, Mieke Kolk. Aalsmeer, Marijke ten Kortenaar. Lidy van Marissing, Bussum, Ireen Ophoff. Amstelveen. Ria Pels. Rita Posthuma. Amstelveen. Ireen Prein, Bussum. Ellen van Putten, Amstel veen: Rietje Raeven. Erna Ronken. Maja Scholten. Diny Schwirtz, Monique Smit. Anneke Steenbeek. Ineke Voogel. Trees Wouaa, Corry Zandvliet, Aalsmeer. Advertentie per fles 16.65 VOOR DE HANDEL ANDRé KERSTENS N.V. TILBURG „Door zelf het roer ter hand te ne men, verlaagde de kapitein zich feitelijk tot roerganger, die slechts de roercom mando's te controleren", aldus de raad voor de scheepvaart te Amsterdam in een uitspraak tegen een kapitein uit Groningen, wiens 399 brt. metende mo torschip „Sagitta in de nacht van 11 februari 1958 in een Nors fjord enige malen etaan de grond met hei gevolg dat er water binnen stroomde. Dit alles geschiedde eterwijl de kapitein zelf het roer hield en de commando's van een loods uitvoerde. De raad strafte hem met een perisping. Uit de legerplaats Oirschot is maan dag een complete veldkeuken met per soneel gezonden naar het kindertehuis in Son (N.-B.), dat zaterdag ernstig heeft geleden door brand. De man schappen, die deel uitmaken van het 17de bataljon infanterie, zullen maal tijden voor de kinderen koken, zolang als dat nodig is. Horizontaal: 1. doel; 2. baby-artikel, antilope; 3. in de weer, plaats op Ve- luwe; 4. hinderen; 5. lengtegraad, aanw. vnw.; 6. Engels lidwoord, stad in Oosten rijk, 7. baarsvis, voor (in samenst.); 8. huish. bezigheid, voorzetsel: 9. Ameri kaanse havenstad (afk.), dientafel op priesterkoor; 10. uitvoerder van vonnis; 11. vervoermiddel, natuurverschijnsel. Verticaal: 1. bekende diergaarde, li chaamsdeel; 2. gebrek, nagelsteen; 3. tooi, aansporing, getij; 4. vader van Abraham, hulpbatterij; 5. Ierland, Grieks landschap; 6. Gem. Geneesk. Dienst, hen nepbraak; 7. gewicht, bewoner van be paald gebied; 8. traagheid, samengestel de klinker; 9. ongaarne, toegang; 10.'vol strekt niet. oplossing 22 juni Horizontaal: 1. mal - 4. leren - 6. leproos - 8. ar - 9. T.T. - 10. gqs - 11. ve> 12. er - 14. re - 15. rekenen - 18. noden - 19. les. Verticaal: 1. mep - 2. arre - 3. Leo - 4. leraren - 5. noteren - 6. lager - 7. steen - 13. mede - 16. kol - 17. nes. WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.50 Een woord v. d. dag. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst 9.40 V d vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram. 11.30 Orgelspel. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Kamerork. en solist. 12.37 Kerk dienst. 13.00 Nws. 13.15 Caus 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 15.30 Oude muz. 17.20 Amus muz. 17.40 Beursber. 17.45 Caus. 18.00 Gram. 18.15 Boekbespr. 18.30 R V.U.: lezing 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Koorzang. 19.30 Radiokrant 19.55 Gram. 20.00 Lichte muz. 20.20 Kamermuz. 21.00 Klankb. 21.30 Muz. luisterwedstrijd. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS- ber. 23.15 Sportuitsl. 23.20-24.00 Platen- nieuws. HILVERSUM II, 298 m. VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gymn. v. d. vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 R.V.U.: Willam Shake speare. 11.30 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.30 Hammondorgelspel. 13.00 Nws 13.15 Dansmuz. 13.50 Rep. 14.00 Gram. 14.30 Muz. caus. 17.00 Vakanlietips 17.50 Regeringsuitz. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Act. 19.10 Toespr. VPRO: 19.30 V d jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tour de France. 20.15 Metro- pole-ork. en soliste. 20.45 Hoorsp. 22.00 Lichte muz. 22.20 Caus. 22.35 Strijkork. en solist. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30 Orgelspel. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m: 12.00 Gram. 13.40 Pianospel. 18.40 Dansmuz. 19.50 Ork. conc. 23.06-23.36 Pianotrio. ENGELAND, BBC Light progr., 1500 en 247 m: 11.30 Nws. en gevar. muz. 12.30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Lichte muz. 15.00 Verz. progr. 15.45 Lichte muz. 18.00 Gevar, muz. 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.30 Nws. en gram. 22.40 Gevar. progr. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Lichte muz. 13.15 Ork. conc. 16.00 Pianorecital. 17.35 Gram. 19.50 Kamermuz. 22.10 Dansmuz. 22.30 Cabaret. 23.00 Lichte muz, 0.10-1.00 Lichte muz. FRANKRIJK, progr. III, (Nat. progr.), 280 en 235 m: 12.05 Ork. conc. 13.25 Gram. 14.20 Kamermuz. 15.10 Gevar. muz. 16.55 Gram. 20.11 en 23.10 Gram. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram. 13.11 en 14.00 Gram. 14.45 Ork. conc. 16.02 Gram. 16.15 Muz. v. d. jeugd. 16.30 Gram. 16.45 Muz. v. d. jeugd. 17.10 Polyfone Woensdag 24 juni 22.15 uur Vatikaanse wetens waardigheden. Golflengten: 25m67; 31ml0; 41m21; 196m2. Donderdag 25 juni 17.00 uur De Filippijnse sopraan Lilia Teresita Reyes zingt muziek van Schumann, De Falla en Filip pijnse volksliederen. Golflengten: 25m67: 31ml0; 41m21; 196m2. Vrijdag 26 juni 22.15 uur Wat denkt de H. Stoel over Golflengten: 25m67; 31ml0: 41m21; 196m2. muz 18.00 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.40 Volksliederen. 20.00 The Geisha, operette. 21.30 Gram. 22.25 Houtblazerstrio. 23.00 V. d. zeelieden. 484 m: 12.00 Gram. 13.15 en 14.00 Gram 14.15 Belgische muz. 15.15 Koorzang. 15.30 en 16.05 Gram. 17.10, 17.20 en 17.45 Gram. 18.30 Jazz. 18.55 en 19.10 Gram. 21.18 Gram. NTS: *17.00 Jeugdjourn. AVRO: 17.10- 17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Gastenboek. 20.40 Gevar. progr. 21.10 Filmfragm. 21.30 Mor gen vertrekt 'r een betere trein. T.V.- spek Daarna: Epiloog. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. kind. 17.15 V. d. kind. 17.35- 18.00 V. d. vrouw. (Regionaal progr. 18.25 NDR: 18.45 Die Nordschau. WDR. 18.45 Hier und Heute. WDR: 19.25 Do cumentair progr. NDR: 19.30 Dader on bekend). 20.00 Nws. 20.20 Progr. over de opsporingsdienst v. h. Duitse Rode Kruis 20.30 De Familie Schölermann. 21.00 Een balans in bewegende beelden. 21.15 Do cumentair progr. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 17.00-18.00 V. d. kind. 19.30 Les Chré- tiens dans la Vie Sociale. 20.00 Nieuws 20.35 Film. 22.00 Lectuur voor u. Daarna: Wereldnws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Lekenmoraal en -filosofie. 19.30 Nws. 20.00 Filmrep. 20.30 Speelfilm. 22.30 Nws! DE ZONNETEMPEL Verdorie!hij i* njdr beneder, qeótorH. „kHoop dit hij ..Neen, hij hcefrnietsgebro- ken. Jij krabbelt overeind. Ze hebben m beet O by Uitgeverij Casterman Wjrrr Copyright I. TB MOCO "S//S//A

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 2