P8T8R Pftll SOCIALE WEGWIJZER De ongewenste tweeling... Vondst inhet 79S Wedstrijd om de laagste prijzen li C&A winnaar van alle etappes!! f a. ASSISTENT b. ASSISTENT Bedorven maag5 en diarree ENTOSORBINE i secretaresse m 395 495 595 voor volmaakte pasvorm wel nagemaakt nooit overtroffen. 8" ^aambeien! is er aan de hand! Een voetreis naar Rome Internationale vechtpartij NSC MAANDAG 29 JUNI 1959 PAGINA 10 Zeldzame aanbieding voor grote maten! Flatteuze, slank- kledende japon in kreukher- stellende cotonette. Grote keuze in fraaie dessins en kleuren. 44 tfm 52 Zonnejapon met bolero, on misbaar in de vacantie! Slank- kledend model in frisse coton imprimé; zonnige dessins in vrolijke tintenf 095 42 tfm 50 3 Ideale Zomer-House-dressesl in leuke frisse katoen! Overgooier Espresso Duster Extra aanbieding vacantie-dusters! In Amerikaanse reliëf-katoen of Italiaanse cotonettes! Onmisbaar op Uw reis! qqc Alle maten: V Moderne Chemisier-japon, bijzonder geschikt voor de va cantie! Geheel door geknoopt; van fijn geweven katoen. Rijk gevarieerde strepen #Q95 en kleuren.42 tfm 48 '7 y^jgggjj Srote Maten-japon in heer- 'ijk koele imitatie shantung. Slankkledend verwerkt met plissé-garnering. In nop- of bloem dessinverschi Q Jij lende tinten. 47-57 A/ Charmante zomerjapon, voor jeugdige types! Katoenen im primé met medaillon-dessin!Zeer wijde rok met petticoat! 6 kleur stellingen! 1750 38 tfm 46 Japon met vlot, modern jasje, één van de meest geslaagde modellen van dit seizoen! Vele prachtige fantasie stoffen Tal van kleuren en dessins 1Q75 42 tfm 50 DOUWE EGBERTS Koninklijke Tabaksfabriek - Koffiebranderijen Theehandel N.V. zoekt ter vervulling van de functie op een van haar stafafdelingen te Utrecht een beschaafde en intelligente kracht, leeft, tot plm. 30 jaar, die de mid delbare school met succes heeft doorlopen en over een ge degen ervaring beschikt als steno-typiste Nederlands. Sollicitatiebrieven met zo volledig mogelijke inlichtingen omtrent opleiding en ervaring, te richten aan de perso neelsafdeling te Utrecht. gDe wetenschap heeft thans» A een nieuwe helende substan- - g tie ontdekt met de verbazing- ,1 S wekkende eigenschap, des a aambeien eenvoudig te doen^ «wegdrogen - pijn verdwijnt,^ f bloeden houdt op. Toegepast a in SPERTI, doet dit weefsel- g I vernieuwende Bio-Dyne zelfs S de meest hardnekkige aam- J, 5 beien ineenschrompelen, zó j u afdoend dat ze thans geen probleem meer zijn. jj „aantrekkingskracht". (bederven het plezier' I -cfeSA. van uw Weggelopen Ongevallemcet l.W. en pensioen Ahelt V TOUR DE FORCE VAN C&A mmmmmmmmmmmmmmmmMmmummmmm C&A „-■"-.--«a* '7. X V '««««MX»»»»»' Met grote droefheid geven wij U kennis, dat na een geduldig gedragen lijden voorzien van de Genade middelen der H. Kerk is overleden, mijn lieve Man en onze zorgzame Vader. Behuwd- en Grootvader. Broer, Behuwd-Broer en Oom, de Heer HENDRIK MONSTER Echtgenoot van Margaretha Johanna van Putten, eerder Weduwnaar van Petronella Maria van Eijk. op de leeftijd van 52 jaar. Wij bevelen de Ziel van onze dierbare Overledene in Uw godvruchtige gebe den aan. M. J. Monster- Van Putten kinderen en kleinkinderen Schiedam, 27 Jund 1959. Nieuwe Maasstraat 15 A. Rozenkransbidden maan dagavond te 7.30 uur, in de rouwkamer van het Ge meente Ziekenhuis, Nas- saulaan 75. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op dinsdag 30 juni a.s., in de parochiekerk van het H Hart van Jezus, Lekstraat 55, Schiedam. De stille H.H. Missen zijn te 7 en 7.45 uur en de gezongen H. Mis van Requiem te 9.30 uur, waar na de begrafenis zal ge schieden van uit de kerk op de R.K. Begraafplaats te Schiedam. De Overledene ligt opge baard in de rouwkamer van het Gemeente Zieken huis. Het bezoekuur is v.m. te 11 uur en 's avonds te 7.30 uur. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden, voorzien van de Genade middelen der H. Kerk, van onze trouwe en gewaar deerde medewerker, de Heer HENDRIK MONSTER die gedurende meer dan 38 jaar zijn beste krachten aan onze drukkerij heeft gegeven. Dat hij ruste in vrede. DE MAASBODE N.V J. H. KUIJPERS, Directeur Rotterdam, 27 juni 1959 Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlij den, voorzien van de Ge nademiddelen der H. Kerk, van onze geachte collega de Heer HENDRIK MONSTER Zijn sympathieke persoon lijkheid zal bij ons steeds in herinnering blijven. TECHNISCH PERSONEEL DE MAASBODE N.V. Rotterdam, 27 1uni 1959 Het nieuwe model met elastieken rand om de buste, waardoor grote be wegingsvrijheid en vormvast- 19TS heid verkregen wordt 1® Het bekende, etevige voorgevormde SJ4 beugel- model, met groot elastiek midden stuk, en elastieken rug, onovertref- bare pasvorm Het jeugdige model met voorgevormd binnenwerk, ajournaden over de buste, elastiek midden- Q7S stukje, in A en B Een heel apart |eugdmodel met-rond- stiksels en ajournaden, extra fijne witte popeline, in A en B ROTTERDAM: Hoogstraat 157 - West Kruiskade 67 - Jonker Fransstraat 132 Beijerlandselaati 120-122 Katendr. Lagedijk 392-394 ■Svöiül k SCHROMPELEN WEG 8 Pijn en jeuk verdwijnen bloeden houdt op 5 SPERTI is zacht en desinfeo- i 8 'terend - bevat géén verdo-f Jt-vende middelen. Voor veili- Vge, rechtstreekse behande- K ling van aambeien, SPERTI «zalf f3.30 per tube. supposi- s j toria f4.90. S woorden 60 ets. woord meer S ets extra tot een maximum van 50 woorden bij voorn I the? s»1tn Alles op het gebied van muziek instrumenten Van Krogten heeft het. Rotterdamse<$ijk 148. Telef. 67026. smPfSM Gevraagd naaisters en leerlingen. Aanmelden Wortelboers Con fectiebedrijf. Nieuwe Binnenweg 310, Rotterdam. Telefoon 34080. Bruidstoiletten geh. compleet v.a. 40,- moderne zwarte herenkle ding. grijze hoeden, nieuw ge vestigd: kledingverhuur Broad way", Rotterdam. Hoogstraat 53 tel 128731, Schiedam. L. Kerk straat 86 tel 64131, Vlaardingen Kuiperstraat 110 tel 6227. Deze vraag ligt iedereen op de lippen wanneer een straatbeeld iets zonders vertoont Redacties en journalis ten vergaren het nieuws en zorgen er voor, dat U „bij" blijft NIEUWS TREKT ALTIJD IÉDERE DAG. Advertenties in het kader van het dagelijks nieuws geven dagbladreclame een bijzondere METAALINDUSTRIE bü ROTTERDAM zoekt voor de inkoopafdeling Enige bekendheid met inkoopaangelegenheden in de metaalindustrie is zeer gewenst. voor een van de administr. afdelingen. .Bij voorkeur in het bezit van het praktijkdiplo ma Engelse handelscorrespondentie en goed kunnende typen. Brieven met vermelding van leeftijd, opleiding, ver richte werkzaamheden enz. onder letters ZST aan Nijgh Van Ditmar, Advertentiebureau, postbus 830, R'dam. Overgangsleeftijd? Migraine? On gezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstopping? Vetzucht? Natter- mann's Bloedzuiverende thee no 8 helpt! Groot pak 1,85 bij elke drogist. J Weg van huls.ander eten, J J ander drinkwater, verande-1 ■ring- vanlucht... opeens voeltl u zich onpasselijk en ..loopt (u leeg": maag en ingewanden» zijn totaal overstuur. Bedorven maag en diarree zijn nü geen probleem meer. ENTOSORBINE - witte, aan-1 gename tabletten - bevat 6 I snelwerkende geneesmidde-1 (len die de maag tot rust brengen en de ingewanden zuiveren - de diarree stopt. 2 Voor die typische zomer- narigheid hoort ENTOSOR-1 in I J BINE (f 1,90 per buisje) elke reis-apotheek. I xSESk ENTOSORBINE» I Svyvs helpt direct - u Addas' is zo weer in orde Wvf, en hoeft geen dag" -=Ss=NH te missen. Bvuil mag vakantie" I I zuivert maag en ingewanden De heer J. v.d. R. te D, had een knecht in dienst. Op zekere middag is die knecht zonder opgaaf van reden weggelopen en niet meer op zijn werk teruggekeerd. Briefschrijver wiil ou weten, of de man nog recht heeft op een on-tslagfoewijs, op betaling over snipper- en vakantiedagen en op vakantiegeld. Het wil er bij ons niet helemaal jn. dat de knecht in kwestie zo zonder enige ver klaarbare reden weggelopen is. Aan een dergelijke ongewone gebeurtenis gaat meestal een geschiedenis vooraf. Én om dat briefschrijver die geschiedenis niet vermeldt, is het ons niet mogelijk ons om. trent de motieven van het weglopen een juist oordeel te vormen. En zonder de ge schiedenis te kennen kunnen we ook niet zeggen, of de knecht nog enige rechten uit de door hem verbroken dienstbetrek- ing geldend kan maken. In het algemeen willen we wel wijzen op de bepaling van art. 1639 onder o van het Burgerlijk Wetboek. Daar staat na melijk. dat de partij (werkgever of werk nemer), die de arbeidsovereenkomst ver breekt zonder de andere partij op te zeg gen schadeplichtig wordt indien de ande re partij met dat verbreken van de ar beidsovereenkomst niet akkoord gaat. In dien een knecht dus zonder verklaarbare reden zijn arbeidsterrein verlaat en daar niet terugkeert, dan kan die knecht wor den verplicht aan zijn gedupeerde werkge. ver een schadeloosstelling te betalen. An dersom geldt hetzelfde. Als een werkgever zijn werknemer zonder verklaarbare reden verhindert om zijn werkzaamheden uit te oefenen, dan is de werkgever ten opzich te van de werknemer schadeplichtig. De heer H. v. G. te S. is sedert 1 augus tus 1958 invalide. Hij ontvangt invalidi- teitsrente en kinderbijslag voor een kind. Zijn vrouw, wier gezondheid niet best is, is noodgedwongen in loondienst gaan wer ken. Nu kan briefschrijver van de Kamer van Koophandel vergunning krijgen om een winkeltje in chocolaterie te beginnen, maar het beginkapitaal is niet aanwezig. Briefschrijver wil nu weten, of de Sociale Verzekeringsbank bereid kan worden ge vonden om hem aan dat beginkapitaal te helpen. Hij hoeft dan zün vrouw niet meer te laten werken. Voorzover ons bekend is, is hiervoor bij de S.V.B geen mogelijkheid aanwezig. En uiteraard zeker niet. als Uw motief is, dat uw vrouw dan niet meer behoeft te werken. Misschien ic de S.V.B. wel bereid iets te ondernemen, indien de mogelijkheid aanwezig is, dat u met het winkeltje zo veel zou verdienen dat Uw rente t.z.t. kan worden ingetrokken. Overigens lijkt zulks ons voor de S.V.B wel een zeer riskan te onderneming Als u zekerheid op dit punt wilt hebben, dan adviseren wij u. uw vraag aan de S.V.B voor te leggen. De heer W O. te R. is afgekeurd voor zijn werk bij de Nederlandse Spoorwegen. Hij wordt binnenkort gepensioneerd. Nu vraagt hij: „Als ik van de S.V.B. tevens invaliditeitsrente ontvang, moet ik di« rente da-n afdragen aan de N.S.?" Het antwoord op die vraag is afhankelijk van hetgeen daaromtrent -is bepaald in hei pensioenreglement van de N.S. Als u vol doet aan de voorwaarden voor invalidi teitsrente, dan krijgt u die in ieder geval Dat is een persoonlijk recht, dat u ver worven heeft doordat voor u rentezegels zijn geplakt. Of de N.S. bij het vaststellen van 't pensioen rekening houden met in validiteitsrente kunt u vinden in 't pen sioen reglement. Vragen omtrent de sociale verzekeringE- wetten kunnen schriftelijk worden inge diend bij onze sociaal-economische re dactie. Kortenaerstraat 1 te Rotterdam. Hij staat er een beetje verlóren bij Hansje van 6 jaar en kijkt met saam- geknepen lipjes, de handjes stoer op de rug, maar de twee kleine popjes in het ledikantje. Een broertje of een zusje zou hij krijgen en nu zijn het maar liefst twéé zusjes. Dat vader daar nu hele verhalen tegen kan houden. Ze luisteren niet eens, slapen maar. Het lijken wel twee oude mannetjes, nee, Hans vindt er echt niets aan en kijkt verontwaardigd toe. Dan draait hij zich resoluut om, zucht eens diep en wil de kamer uitgaan. Als vader toch geen tijd meer voor hem heeft. Op datzelfde moment kijken ze el kaar aan, vader en zoon. Hij ziet het verongelijkte gezicht van Hans, de bo ze ogen, die proberen langs hem heen te kijken. Och, dat mannetje is jaloers, denkt hij vertederd, dat zullen ze sa men eens even uitpraten! „Vind jij de zusjes niet lief, Hans?'" vraagt hij dringend. Hans ziet hem open aan. „Nee, ik vind ze naar en ze slapen maar. Een broertje is veel leu ker, wat heb je nu aan die meiden", zegt hij fel. „Het zijn geen meiden, maar het zijn je zusjes", corrigeert vader met een glimlach. Is hij vroeger niet precies hetzelfde geweest bij de geboorte van zijn zusje, hoewel, Hans krijgt er met een twee. Hij doet net, of hij de onwil van het ventje niet merkt, om dichter bij de wieg te komen. De handjes blijven stoer op de rug, heel zijn wezentje drukt zoveel tegenzin uit, dat de vader er toch even van moet zuchten. „Weet je, dat blondje, dat is Anja en die zwartkop Connie. Een heet er naar oma Overberg en een naar tante Connie, wat zal die blij zijn, joh". „Wéét ze het dan nog niet", vraagt Hans ongelovig. Als ongemerkt houden zijn handen nu het ledikantje vast. Doch de zusjes slapen maar, nee, daar vindt hij nu juist helemaal niets aan. Hij had het zich heel anders voorgesteld, maar die slapende, rimpelige zusjes, nee, niks an hoor. Hij herhaalt dit nogeens hardop. Uit Oberammergau komt een zeer merk waardig en bijna pijnlijk bericht.Anny Rutz, die de Moeder Gods speelde in het Passiespel, wil zich te voet naar Rome begeven om daar aan Paus Joannes XXIII raad en bijstand te vragen in de uiterst precaire situatie, waarin ze verkeert. Anny Rutz is kort geleden burgerlijk getrouw^ met een gescheiden man, die indertijd een katholiek huwelijk heeft ge sloten. In de eerste jaren na de oorlog is zijn vrouw er met een Amerikaans onder officier vandoor gegaan, haar man en haar drie kinderen achterlatend, zonder ooit meer iets van zich te laten horen. Anny Rutz werd huishoudster bij de man. die bij de rechtbank een echtscheiding aan vroeg en verkreeg op grond van het ge drag van zijn vrouw. Negen jaar lang verzorgde Anny Rutz zijn kinderen. De man is lokettist van het station te Garmisch Partenkirchen. Een ,iaar geleden ongeveer vroeg Josef Berger haar ten huwelijk. Na lang aarzelen en mede op dringend verzoek van de kinde ren stemde ze too. Er werd een burger lijk huwelijk gesloten. Sindsdien leefde Anny Rutz in conflict met de Kerk. Haar biechtvader, pastoor Borgenrieder van Oberammergau, heeft haar herhaal delijk op haar fout gewezen. Zelf bleek ze tenslotte niet in staat hef, te verdragen van de Sacramenten uitgesloten te zijn Ze vroeg hem om raad maar de pastoor kon niets anders antwoorden dan dat ze volgens de Kerk in zonde leefde en daar uit de consequenties moest trekken Anny Rutz, verteerd door wroeging, heeft nu een besluit genomen, waarvan de pastoor haar niet heeft kunnen afbren gen. Ze wil zich te voet naar Rome be geven en hoopt, dat de Paus haar dispen satie zal verlenen De pastoor mag nog zo betogen dat ook de Paus aan de wet ten van de Kerk gebonden is, ze wenst haar wil door te zetten en vertrouwt stel lig. dat daar in Rome een middel zal kun. nen worden gevonden om haar in stant te stellen, de vrouw van Josef Berger te blijven. Men vreest in Rome. dat haar de toe gang tot het Vatikaan en de Paus gewei gerd zal worden en hoopt, dat ze nog op het laatste ogenblik het enige besluit zal nemen dat voor haar mogelijk is. „Ik ben katholiek, ik houd van Onze Lieve Heer, mijn ouders hebben me ge leerd braaf te zijn. Ik heb nooit *ets kwaads gedaan. De Paus zal dit begrij pen", blijft ze volhouden. In Oberammergau volgt men met een zekere bezorgdheid de ontwikkeling van dit drama en vreest, dat Anny Rutz eniger mate ïi haar geestvermogens ge krenkt moet zijn. Iedereen heeft medelij den met haar. maar men neemt het haar kwalijk, dat ze door dit buitennissige op treden de naam van Oberammergau en de goede faam van de Passiespelen in op spraak brengt. In de nacht van zaterdag op zondag heeft om drie uur bij het sluiten van een nachtclub op de kruising van de Burg. Knappertiaan en de Burg. van Haaren- laan een internationaal gevecht plaats gehad, waarbij ongeveer dertien zeelie den van Noorse. Griekse en Turkse natio naliteit betrokken waren. Het is een groot tumult geweest in dat nachtelijk uur. maar wonderlijk genoeg schijnen er geen slachtoffers gevallen te zijn. Volgens een toekijkende- ieree zeeman zijn de Noren begonnen met het beledigen van ds Griekse en Turkse zeelieden, waarbij naar zijn zeggen ook een mes getrokken is. Een politieagent trachtte de vechtenden te scheiden tnaar werd door een paar Noren in de rug aangevallen De Ier heeft de politieman uit zijn hachelijke positie kun nen ontzetten, zonder dat er bloed ge vloeid is. Zoals wel meer gebeurt waren na dit „incident"' plotseling alle vechtenden in een® verdwenen, waarschijnlijk weer naar hun bij verschillende werven liggende schepen, zodat de oorzaak van de rel on- bekend is gebleven. I Maar dan vertelt vader, dat hij en mamma zo verschrikkelijk blij met deze kleine meisjes zijn, twee zusjes voor Hans, die eens ook zo klein ge weest is. Als ze over een paar maan den in de box liggen, Hans, dan zul je eens wat zien. Jij bent dan de oudste en de sterkste en jij moet er dan altijd voo-r zorgen, dat ze zich geen pijn doen En als ze weer wat groter zijn, kij ken ze in de school voor het raam naar je uit, als je uit school komt. Je bent toch wel rijk joh, met twee zusters te gelijk, vind je, dat ze erg op elkaar lij ken? Hans haalt zijn schouders op, het kan hem tóch niets schelen. Maar als je goed kijkt, weet je eigenlijk niet, wie of Anja en wie of Connie is. Oei, ze hebben allebei dezelfde gezichtjes, alleen dat haar is anders. „Wie is nu Anja en wie is nu Connie", vraagt hij verwonderd over zoveel gelijkenis! „Onthou het maar, die met dat blonde haar en de kleinste, dat is Anja, die met dat zwarte haar is Connie." Meteen gaat de deur open, een jonge vrouw, die haar intrede doet. „O tan te Con, mijn zusje heet naar jóu", twee armpjes slaan zich verrukt om haar hals. Met Hans op haar arm feliciteert zij haar zwager, „wat een verrassing en wat zal jij er blij mee zijn, Hans, twee zusjes, ik ben gewoon jaloers op je. Vind je het ook geen schatjes?". „Ja," weifelt de grote broer met een ■vuurrode blos, ik vond ze wel een beet je leuk, maar ze zeggen maar niks", verdedigt hij zijn jaloezie. Een klein protesterend geluidje van de allerklein ste. Hansje houdt zijn adem in, gaat nu heel dicht bij het kleintje staan. Twee blauwe oogjes, twee vingertjes, die hun weg naar het mondje vinden, dan is het babytje weer stil. Maar nu maakt ook de andere alarm, haar geluid is echter krachtiger, ze schelen ook niet voor niets drie pond „Och, stil maar hoor, ik ben bij je, ik Hans, weet je wel?" Nee, Connie is zich daarvan blijkbaar nog niet be wust, want ze blijft huilen. „Eerst vond ik jullie echt niet lief, maar nu wel", praat Hans verder. „Je hoeft niet te huilen, slaap maar weer, ik ben toch bij je". Met een voorzichtig gebaar houdt hij even een klein handje vast, och, wat is dat allemaal klein, nee, niemand die deze zusjes meer hebben mag, denkt hij vastberaden, al had hij ze nog geen kwartier geleden met alle liefde voor een echte leren bal of mooie knikkers geruild. Twee volwassenen knikken elkaar toe: Hansje heeft zijn twee zusjes geaccep teerd, mogelijk, dat hij in de toekomst misschien nog wel eens jaloers zal zijn maar hij heeft gelukkig verstandige ouders, die hem overal in zullen be trekken, als het om de zorg voor deze tweeling gaat. Met een stralende lach doet hij zijn moeder dan ook verslag van die klei ne zusjes, waarop hij mag passen. Maar eerlijk als hij is, zegt hij ronduit: „Mam, ze waren echt eerst verschrik kelijk, maar toen ik hun oogjes gezien had, toen was ik er toch wel blij mee". Op moeders bed, heel dicht bij haar, geniet hij van twee beschuiten met muisjes Het is toch ook wel fijn, als je twee zusjes tegelijk krijgt", denkt hij trots. En wat zullen ze op school allemaal wel niet zeggen. Als een pijl uit een strak gespannen boog vliegt hij even later daar naar toe, het middelpunt van de belangstel ling voor de school en struikelend over zijn eigen woorden, bij de broeder. Dat hij na schooltijd de halve klas mee naar huis neemt, om hen te laten zien och, vader vindt dat niet erg, als ze maar heel zachtjes lopen. Met het air van: daar liggen ze nu, wijst Hans op het ledikantje, leest in al die ogen de bewondering om die twee, die nu toch echt zijn zusjes geworden zijn

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 10