Oagblad voor Schiedam en omstreken BRANDEND GAS over zwemmers Amerikaanse publikatie over mei-dagen van 1940 Kansen van Lübke nu nog kleiner Kiesmannen vandaag op weg naar Berlijn Inbreker schiet zichzelf kogel in de buik ISchröder Prinses Paola in Brussel bij recreatie- Tankwagens centrum van 35 doden en 75 brug gestort daverende Ernstig ongeluk in de V.S. Professor De Quay offert voor Anjer-fonds gewonden Melk in papier Het weer. Eerste encycliek van de Paus V tin Klef fens maakte zich zorgen over Britse zelfverzekerdheid Westduitse presidentsverkiezingen opruiming Zeven inzittenden gered Bij achtervolging in Maastricht Aan het verkeer de adres Staking in Londen Vijftig gulden voor een plaats langs de route Plaatselijk buien Oproep van de Paus en de Wereldraad van Kerken Schepen gereed voor evacuatie uit Londen naar Canada Auto te water in de leidsestraat amsterdam Russische vice-premier Kozlov in New York Twee kinderen en een vrouw verdronken Door bliksem getrof fen en gedood Russische verklaring over Genève Thorez herkozen op F rans p artijcon gres Botsingen op over wegen in W.-Duitsland MAANDAG 29 JUNI 1959 O OPLICHTING VAN 12.000 Noordwestelijke wind Aan zee Het weer in Europa „Waarheid, naastenliefde en vrede" Wereldvluchtelingen jaar Geschenk voor prins Albert in Blerick aangekomen Zes doden; overwegwachter in hechtenis Het prinselijk huwelijk in België nieuwe schiedamsche courant Bij Meldrim, in de Amerikaanse staat Georgië, is gisteren een goede rentrein met butagastanks bij een groot recreatie-centrum van een spoor wegbrug gestort en terechtgekomen tussen een grote menigte zwemmers en vissers. Minstens twee tankwagens ont ploften en overdekten het water en de aangrenzende bossen met vlammen. Het aantal slachtoffers is nog niet vast gesteld, maar in een politiebericht werd gesproken over 35 doden en 75 gewonden, aldus meldt UPI. Het duurde twee uur voordat red dingsploegen zich een weg konden banen tot dicht bij de plaats van de ramp, waar gisteren veel ouders met kinderen de zondag hadden doorge bracht. Tijdens het reddingswerk de den zich nieuwe ontploffingen voor. Verscheidene leden van de reddings ploegen liepen brandwonden op. Vol gens een chauffeur van een ambulan cewagen zijn allen die aan de noorde- Arnhem heeft de primeur van de vér koop van de kwartlitersverpakking ge koelde melk langs de treinen. Met het bijgeleverde rietje zuigt men gemak kelijk het papieren driehoekige pakje leeg. De Haagse politie heeft een 46-jarige handelaar aangehouden, verdacht van oplichting van f 12.000. Hij had dit be drag weten los te krijgen van een an dere handelaar, die daardoor zijn com' pagnon kon worden. Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien. Matige tot vrij krach tige noordwestelijke wind. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. Zon: 4.23-21.04. Maan: 1.16-15.34. Op de westelijke helft van de oceaan bevindt zich een diepe depressie, die naar het noordoosten gaat koersen. Voor de depressie uit komt een rug van hoge druk tot ontwikkeling. He' is daarom te verwachten, <5 boven Ierland en Engeland en later ook in onze omgeving de barometer weer zal gaan stijgen. De onstabiliteit van de atmosfeer neemt hierdoor geleidelijk af, maar toch zullen zich ook morgen nog plaatselijk buien kunnen vormen. Wisselende bewolking met op enkele plaatsen nog een bui, maar morgen ook flinke opklaringen. Matige wind uit westelijke richting waarbij koele lucht wordt aangevoerd. Overdag 16-18 gr.C., goed zicht. Vooruitzichten: koel strand weer, maar iets bestendiger. Station Weer Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd.-Limburg Oslo Kopenhagen Stockholm Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfort München Zürich Wenen Innsbruck Borne Madrid ^allorca regenbui half bew. licht bew. zwaar bew. half bew. geheel bew, onweer geheel bew. regen zwaar bew. regen half bew. regenbui regenbui zwaar bew. half bew. half bew. zwaar bew. zwara bew, 21 regen regen regen regen mist licht bew. onbewolkt max. min. neersl. temp. temp. afgel. 24 uur 14 15 14 12 13 10 11 11 10 13 11 11 13 11 10 11 17 14 14 14 13 16 19 18 21 15 18 19 19 19 20 20 20 20 24 20 28 23 20 21 19 21 29 23 21 21 27 25 30 33 XX 1 0.6 5 13 8 10 0 0 3 0 8 3 0.1 0.1 1 5 0 2 2 4 14 4 4 0 0 0 Ujke oever zwommen of zonnebaad den om het leven gekomen. T\/rA!le- verkeer op de hoofdweg tussen Meldrim en Savannah werd stilgelegd om de weg vrij te maken voor ambu lancewagens. Twee helikopters van de luchtmacht werden ingeschakeld om de gewonden op te halen. In de ziekenhui zen van Meldrim en Savannah speel den zich hartverscheurende tonelen af. vele gewonden riepen om hun fami lieleden die op de plaats van de ramp waren achtergebleven. Alle gewonden hebben ernstige brand wonden. Een van hen vertelde aan journalisten, dat hij net aan het zwem men was, toen de ramp gebeurde. Hij zag de trein naar beneden komen hoor de de ontploffing en zag toen hoe de vlammen ruim een kilometer ver langs de oever voortsprongen. Toen de trein naar beneden kwam, bevonden zich veel mensen onder de spoorweg brug. Kinderen schreeuwden het uit om hulp, maar ze waren onbereikbaar door de vlammen. Paus Joannes heeft gisteravond in de Sint Pieter verklaard dat de eerste encycliek tijdens zijn bewind binnen en kele dagen zal worden bekendgemaakt. Deze heeft tot onderwerp waarheid, naastenliefde en vrede. In de ency cliek wordt het thema ontwikkeld dat de vorst der duisternis op alle mogp- ljjke manieren werkt tegen de vrijheid die de Kerk nodig heeft, en dat hij een muur heeft opgetrokken dip sommi ge delen van Christus' kudde scheidt. Sommige punten in de encycliek zijn niet in overeenstemming mét het mo derne denken, aldus verklaarde volgens Reuter de Paus, zonder hier evenwel op in te gaan. De Paus heeft gisteren in een bood schap via de Vaticaanse radio, ter ge legenheid van het begin van het \ve- reldvluchtelingenjaar der Verenigde Na ties, de katholieken in de gehele wereld opgeroepen gul en effectief mee te wer ken aan het welslagen van deze actie. Hij wees er op, dat in veel gevallen de trouw van vluchtelingen aan hun kerk en aan Christus niet vreemd is aan hun huidige moeilijke omstandighe den. Het is een droevig verschijnsel, zo verklaarde hij, dat de moderne maat schappij, die trots is op haar technische en sociale vooruitgang, nog het schouw spel biedt van zovele mannen, vrouwen 6n ln<^eren die buiten hun schuld be- Fa u?e meest elementaire menselijke rechten moeten ontberen. De Paus noopte dat de bevoegde autoriteiten hun inspanningen om het vluchtelingen vraagstuk op te lossen, nog zullen ver groten Pe Wereldraad van Kerken heeft gis teren om gebed en offer gevraagd om J16,' 3aar der vluchtelingen het vraagstuk der verdrevenen op te lossen. In een te Genève uitgegeven ver klaring wordt het probleem van de on geveer 45 miljoen van huis en haard verdrevenen „de grootste menselijke tragedie van onze tijd en onze genera tie", genoemd. De boodschap van de Raad ging uit naaar de 173 leden-kerk genootschappen in 52 landen. Leden van de toneelgroep „Het Masker", gekleed in de kostuums uit het toneel spel „Pas op voor stille waters" van Calderon, hebben zaterdag in Den Haag gecollecteerd voor het Anjerfonds. Minister-president prof. dr. J. E. de Quay droeg op het ministerie van algemene zaken temidden van de collectanten ook zijn steentje bij. (Van onze correspondent in Bonn) De kansen van de C.D.TJ.-C.S.U. om haar candidaat voor het presidentschap der bondsrepubliek woensdag a.s. in Berlijn döor de 1.038 leden tellende Bundesversam mlung" (dubbel parle ment) te doen kiezen, zijn er sinds za terdag niet beter op geworden. De coa- liticgenote der partij in de Westduitse regering (met 2 ministers), de „Deut sche Partei", heeft op een congres in Bremen besloten om geen van de drie candidaten (Lübke-C.D.U., Becker- vrije democraten en prof. Schmid- S.P.D.) te ondersteunen. Dit betekent alvast, dat de C.D.U.-C.S.U.-candidaat het in de eerste twee stemmingen (waarvoor de absolute meerderheid van het voltallige college noodzakelijk is, d.w.z. 520 stemmen) waarschijnlijk niet tot president zal brengen. De C.D.U.- C.S.U. heeft in de „Bundcsversamm- lung" 517 van de 1.038 stemmen en komt voor de absolute meerderheid dus 3 stemmen tekort. Die hadden kunnen worden geleverd door de „Deutsche Partei", die over 21 mandaten beschikt. Bovendien zullen niet alle 517 C.D.U.- C.S.U.-ers aanwezig kunnen zjjn. Dr. Lübke zelf mag niet meestemmen. Af gezien daarvan rekent öe C.D.U.-C.S.U. er op. dat 5 pet. der kiesmannen niet zal verschijnen en dat haar stemmen- tal met vee] meer dan 490 zal zjjn. Eventueel zal echter dr. Lübke het in een derde stemming, waarvoor een eenvoudige meerderheid voldoende is net kunnen halen, vooropgesteld, dat de overige partijen (vrjje demokraten, so cialisten, vluchtelingenpartij en „Bayernpartei") het niet onderling over een andere candidaat eens wor den. Een protest, dat de Sovjet-Unie bij de westelijke grote drie en de bonds regering heeft ingediend tegen de bij eenroeping van de „Bundesversamm- lung" in Berlijn, heeft de bondsrege- Advertentie ring naast zich nm gelegd. Zij moet dat wel, want de machine loopt. Alles is geregeld voor de overbrenging van de kiesmannen (per vliegtuig meren deels) naar Berlijn. In regeringskringen in Bonn wijst men er op, dat de vorige presidentsverkiezingen (in 1953, toen pres. Heuss voor nogmaals vijf jaren werd herkozen) ook in Berlijn zijn ge houden en dat de Sovjet-Unie toen niet protesteerde. Kandidaat Lübke is gisteren per vliegtuig naar Berlijn vertrokken. De reisplannen van de andere twee candi daten zijn niet bekend. Natuurlijk heerst in Bonn enige on zekerheid omtrent de verdere stoorma- noeuvres. die de Russen cn hun Oost- duitse zetbazen eventueel zouden kun nen ondernemen tegen het houden van de verkiezingen in Berlijn. In een re devoering in Rostock verklaarde de Oostduitse vicepremicr en partijsekre- taris Walter Ulbricht, dat men „wel zou zien" wat er zou worden gedaan. Ook zonder dat de Russen en Oostduit sers het verkeer naar en van Berlijn geheel behoeven te blokkeren zouden zij b.v. kunnen besluiten om per dag niet meer dan 10 auto's aan de grens posten door te laten. Dit zou veie reis plannen in de war sturen. De eerste kiesmannen, die per auto naar Berlijn zijn gereisd, zijn gisteren ongehinderd de grensposten gepasseerd. De grote „trek" begint echter pas vandaag. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft opnieuw docu menten over de betrekkingen met Ne derland tjjdens de oorlog gepubliceerd. Zo is onthuld dat president Roosevelt koningin WÜhelniina op 18 mei 1940 een boodschap zónd, waarin hij aan bood een kruiser naar een Ierse haven te zenden, wanneer het verblijf van de Nederlandse koninklijke familie in En geland met het oog op de Duitse bom bardementen ongewenst werd. De ko ningin behoefde haar verlangen naar de Verenigde Staten te gaan maar aan de ambassadeur in Londen, Joseph Kennedy, of de ambassadeur in Du blin David Gray (een neef van Roose velt) kenbaar te maken en binnen een week zou een kruiser naar Ierland vertrekken. Twee dagen later berichtte ambas sadeur Kennedy zijn minister van bui tenlandse zaken Cordell Huil dat ko ningin Wilhelmina „zeer dankbaar" was voor het aanbod. Op 25 mei had de toenmalige Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. E. N. van Kleffens een onderhoud met Ken nedy. Hij wees er op dat wanneer de koningin naar de Verenigde Staten zou gaan, zij zeer moeilijk aan het hoofd van de regering kon blijven. Gesteld dat vertrek uit Engeland noodzakelijk was dan zou de koningin naar Canada moeten gaan. Volgens Kennedy voelde minister van Kleffens zich niet bij machte de Britse regering ervan te overtuigen, dat de situatie voor Engeland kritiek werd wanneer de slag om Frankrijk werd verloren. Elke maal dat de Duitsers een ander land overvielen bleken zij tot dusverre iets nieuws te hebben, aldus minister Van Kleffens tot Ken nedy. „Zij hebben stellig ook iets ver schrikkelijks voor Engeland in petto". Er waren slechts weinig ervaren En gelse soldaten om een Duitse invasie het hoofd te, bieden, en voor het ove rige troepen van de Home Guard. Zondagmiddag omstreeks half zes reed een bestelauto uit Den Haag be stuurd door de heer M. Plaatsman uit Voorburg, op de dijk te Benthuizen achteruit in de richting van de Dorps straat. Toen het linker achterwiel van de weg raakte zakte de auto in de berm en kantelde in de ringvaart. De be stuurder met twee dames, die in de cabine zaten, alsmede één man met drie kinderen, die in de laadruimte een plaatsje hadden gevonden konden met behulp van omwonenden die waren toe gesneld worden gered. Na van droge kleding te zijn voor zien kon het gezelschap met dezelfde auto, die middels een kraanwagen op het droge was gehesen de thuisreis ver volgen. (Van onze Limburgse redacteur) In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben zich rond half vier in Maas tricht wild-west taferelen afgespeeld. Een dief, die in het restaurant van het stadspark wilde inbreken, sloeg voor de politie op de vlucht. Een achtervolging werd ingezet. De vluchteling sloeg een patrouillerend agent half bewusteloos, maakte zich van diens revolver mees ter en schoot zich later, toen hjj door andere politiemannen werd aangehou den, in de buik. Dit gebeurde op de brug over het kanaal Maastricht-Luik ter hoogte van het Plem-gebouw. De gewonde inbreker viel in het ka naal en werd met moeite door de politie gered. Levensgevaarlijk ge wond werd hij naar het Maastrichtse St.-Annadalziekenhuis overgebracht. Hier volgde een geslaagde operatie. Het levensgevaar is thans geweken. De avontuurlijke inbreker bleek een 29-jarige los arbeider uit Rijswijk te zjjn, die meer in Limburg opereert. Zaterdagnacht kreeg de Maastrichtse politie een seintje, dat er werd inge broken in het restaurant van het Maas trichtse stadspark. Bij aankomst van de politie bleek de inbreker gevlucht te zijn. Een patrouillerend agent trof de inbreker op de Blekerij aan. De agent sommeerde de man om te blijven staan. Na deze sommatie ging de voortvluch tige inbreker evenwel aan de haal, waarop de agent enkele waarschuwings schoten loste. De vluchteling zonk in een en simuleerde aangeschoten te zijn. Toen de agent zich naar de vermeende gewonde begaf, richtte deze zich plotse ling op en sloeg de agent met een kof fertje op diens hoofd. Er ontstond een handgemeen, waarbij de agent bewus teloos werd geslagen. De inbreker maakte zich van de revolver van de neergeslagen politieman meester en zet te zijn vlucht voort. Op de kanaalbrug ter hoogte van het Plem-gebouw, liep hij evenwel zijn achtervolgers in han den. De inbreker richtte de revolger op de politiemannen, die hem sommeerden het wapen weg te gooien. Plotseling ging het pistool van de inbreker af. Zwaargewond viel hij in het water. Met moeite kon de politie hem redden en naar het ziekenhuis laten overbrengen. De heer Stanley Lamp een inwoner van Curasao, die aan de kweekschool voor onderwijzers te Blerick studeert, verwachtte van thuis een zending over hemden. Dezer dagen arriveerde er op het adres een kist, waarvan de om vang reeds enige verwondering bij de heer Lamp opwekte. In de veronder stelling dat men hem extra goed had willen bedenken, opende hij de kist en deed toen een wonderlijke ontdekking. De inhoud was met een fluwelen doek afgedekt en daarop lag een verzegel de brief, waarvan hij het schrift niet kende. Toen hij het doek verwijderde, kwam er een kostbaar zilveren thee servies te voorschijn. Bij nader onder zoek bleek men hier te doen te heb ben met een geschenk van de koning van Thailand voor Prins Albert van België. Kennelijk was hier een vergis sing in het spel. De heer Lamp heeft Gend en Loos gewaarschuwd, welke instantie zich heeft gehaast de kostbare zending weer onder haar hoede te nemen. Hoe ove rigens de zending op het adres te Ble rick is terechtgekomen, is nog een raadsel. „Het is belachelijk te denken dat deze mensen de Duitse overmacht het hoofd kunnen bieden", aldus de Nederlandse minister. Van Kleffens vertelde Kennedy „zeer vertrouwelijk", dat in Fal mouth twee Nederlandse oorlogs schepen gereed lagen. Maar als gas ten konden de Nederlanders hun re gering niet uit Londen evacueren voordat de Engelsen het voorbeeld gaven. De Engelse trots was er de oorzaak van dat zelfs geen maatregelen waren genomen om de Engelse regering op kor te tijd uit Londen te kunnen evacue ren, aldus minister Van Kleffens vol gens ambassadeur Kennedy „Minister Van Kleffens maakt zich bezorgd dat Engeland het gevaar niet onderkent, en zich de ernst van de toestand pas bewust wordt wanneer hef onmogelijk is nog daadkrachtig op te treden", al dus rapporteerde de Amerikaanse am bassadeur. De Russische eerste plaatsvervan gende premier, Kozlov, is zondag per vliegtuig te New York aangekomen. Zijn vliegtuig, een nieuwe Tu-114 legde de afstand Moskou-New York zonder tussenlandingen af. Vandaag later op de dag zal hij in New York een Russische tentoonstelling openen en besprekingen voeren met president Eisenhower en diens minister van Buitenlandse zaken, Herter. Het zevenjarig zoontje van de heer W. Spaakman te Scheerwolde, gemeen te Steenwijkerwold, is met zijn fiets in een gracht gereden en verdronken. In een der vijvers van het Haagse Hos is zaterdag het driejarige jongetje A. J. Rutjes verdronken. Een surveil lerende politie-agent zag het kind drij ven. Hij ging gekleed te water, bracht hem op het droge en paste kunstmatige ademhaling toe. Dit hielp echter niet meer. Zaterdagmiddag is de 52-jarige Rot terdamse mevrouw M. de Jong-Ver- bruggen in het Brielse Meer door ver drinking om het leven gekomen. Me vrouw De J. was nabij het kampeer- centrum Kruiningergors aan het baden. Ze heeft zich waarschijnlijk te ver van de oever verwijderd en geraakte in een gevaarlpke diepe geul. Verenigde Staten President Eisen hower heeft zaterdag een dreigende al gemene staking in de metaal-industrie voorlopig afgewend. Zijn verzoek om zonder voorwaarden te stellen weer aan het onderhandelen te gaan werd snel door beide partijen aanvaard. Daarmee heeft de president een uitstel van twee weken verkregen. (Van onze correspondent) Tijdens een kort maar hevig onweer is zondagavond in De Blesse bij Steenwijk de 52-jarige veehouder H. G. Smale uit Blesdijke door de bliksem getroffen. De heer Smale. die gehuwd was en vader van vijf kinderen, was op slag dood. Een van zijn knechts, J. Staalsmit, liep brandwonden op. Vier koeien werden eveneens door de bliksem getroffen. Twee van de dieren waren onmiddellijk dood. Het Russische ministerie van buiten landse zaken heeft gisteren een verkla ring uitgegeven waarin uitdrukking wordt gegeven aan de hoop dat het Westen de tijd waarin de Geneefse con ferentie is opgeschort, zal gebruiken voor het innemen van een realistischer standpunt in het Duitse en het Berlijnse vraagstuk. Xn de verk'aring, opgesteld door minister Gormyko, wordt een overzicht gegeven van het Russische standpunt in de genoemde kwesties. De Geneefse conferentie heeft zekere re sultaten bereikt en het is te hopen dat er een definitieve overeenstemming uit zal voortvloeien, aldus de verklaring. De Sovjet-Unie zal van haar kant alles in het werk stellen om tot een aan vaardbare overeenkomst te komen, al dus Gromyko. Maurice Thorez, sedert 1930 secreta ris-generaal der Franse communistische partij, is gisteren als zodanig herkozen aan het eind van het eerste grote con gres van de partij sedert drie jaar. Du- clos. thans senator, en vier anderen werden in het secretariaat benoemd en er werd ook een politiek bureau van twaalf leden gekozen. De 600 afgevaar digden naar het congres, dat gedurende vijf dagen in Parijs werd gehouden keurden een verklaring goed waarin o.m. uiting wordt gegeven aan de on tevredenheid der partij over het be wind van president De Gaulle. Sedert De Gaulle aan de macht kwam is de communistische partij vrijwel als parle mentaire kracht verdwenen. De afge vaardigden werd meegedeeld dat de partij nieuwe bronnen van inkomsten nodig heeft,,aldus melden Reuter en A.F.P. Twee auto's zijn zaterdagavond op overwegen in West-Duitsland door een trein gegrepen waarbij zes mensen zijn omgekomen. Een van de auto's reed nabij Keulen met grote snelheid onder de voor een derde gesloten bomen van een overweg door, aldus de lezing van de overwegwachter. Vier mensen, on der wie een Amerikaanse militair, von den hierbij de dood. De overwegwach ter is in hechtenis genomen. De ande re auto slipte bij de gesloten bomen van een overweg bü Neustadt am Rü- benberge, vloog door de afsluiting en botste tegen een goederentrein. Twee personen kwamen om en één werd zwaar gewond. Volgens de politie heeft de bestuurder van de auto te iaat ge zien dat de bomen gesloten waren. Een overzicht van Londens „krantenstraat" Fleetstreet, waar een grote aroen stakende typografen demonstreerde tegen het uitkomen van „The Times". De stakers droegen borden met zich mee, waarop gevraagd werd het gewraakte 'blad te boycotten. Er is in Brussel een bloeiende markt voor plaatsen in particuliere huizen en kantoorgebouwen langs de route die prins Albert en prinses Paola donder dag, hun huwelijksdag, zullen volgen. Sommige plaatsen brengen ruim vijf tig gulden op. De gasten die de huwe lijksplechtigheden zullen bijwonen, be ginnen reeds in de Belgische hoofdstad aan te komen. Ex-koning Umberto van Italië en familieleden behoorden tot de eerstaangekomenen. Prinses Paola is gisteravond per vliegtuig in Brussel aangekomen. Zij werd begroet door prins Albert en ko ning Leopold. Een menigte van 3.000 enthousias te Belgen omzwermde de auto van prins Albert bij het verlaten van het vliegveld. Velen wierpen boeketten door de geopende raampjes. Kenne lijk bezorgd dat de prinses door een boeket letsel zou oplopen draaide prins Albert de vensters haastig om hoog. Onge\ eei tien minuten werd de auto door de menigte tegengehouden. Enke le belangstellenden gingen zelfs op de bumpers staan, waardoor de wagen Kei7eerJ schommelde. Gendar mes hadden de grootste moeite een X11,1 je maken v°or prins Alberts auto en de auto met koning Leopold, prinses Luisa en prins Antonello, de moeder en jongere broer van prinses Paola. De komst van koning Leopold was volkomen onverwacht. Ter gelegenheid van het huwelijk van prins Albert met prinses Paola Ruffo di Calabria te Brussel kunnen belangstel lenden een register ondertekenen, dat 2 juli tijdens de diensturen zal open liggen te 's-Gravenhage: ambassade van België, Andr. Bickersweg lc; te Am sterdam: consulaat-generaal van België, Joh. Vermeerstraat 17; te Rotterdam consulaat-generaal van België. Koningin Emmaplein 11.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1