Baldini uit de schaduw door zege in Aosta Sunil wast stralend wit. Nieuw Europees record van Cockie Gastelaars GRILLIGE WIND ZORGT VOOR VERRASSINGEN E m i Uitslag achttiende etappe iéSM en spaart uw linnenkast Bestrijding van pijn belangrijkverbeterd! Chefarine 4 Italiaanse vreugde na eerste Alpenrit i WITTER DAN DE WITSTE GEIT Weer zege van Mensonides Internationale Braassemweek Vijf favorieten vergroten hun kansen op eindzege WOENSDAG 15 JULI 1959 (Van onze sportredacteur) AOSTA, dinsdagavond. Terwijl wat late zonnestralen in de verte een spookachtig licht deden vallen op de witte kegels van de Matterhorn en de grote Sint Bernhard, juichte Aosta. De verzamelde menigte, die was samengestroomd uit heel de Po-delta, kon haar vreugde niet op. Bal-di-ni, Bal-di-ni klonk het door de straten, zoals eens duizenden Cop-pi, Cop-pi en Bar-ta-li, Bar-ta-ii geroe pen hebben. Eén hoefde er maar Baldini te zeggen of andermaal ratelden de bellen, zwaaiden de vlaggen, gingen de spandoeken hoog de lucht in en klonk opnieuw gescandeerd door de straten Bal-di-ni, Bal-di-ni. Tienmaal. Honderdmaal. Duizendmaal. Want, Ercole Baldini, de boerenzoon uit Forli dig. in zijn nog jonge jaren reeds Olympisch kampioen, houder van het werelduurrecord en wereldkampioen op de weg geworden is en deswege de ongekroonde koning van de huidige Italiaanse wielernatie, deze in het spel van de Grote Mannen van de Tour de France inmiddels wat naar de ach tergrond gedrongen Baldini, heeft in Aosta in een sprint met een groepje van zes man de eerste Alpenetappe op zijn naam gebracht. mm wÊ De Tour en de radio WEER GELD IN BEURS VAN NELUX - Hier is met Sunil gewassen, dat hemelsblauwe Sunil, waarin al het wasgoed stralend wit wordt... werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs vergeten. Met Sunil hebt u min der waswerk, minder te wringen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet, blijft alles veel langer nieuw. Ook was machine en wringer varen er wel bij! Neem meteen, het voordelige reuzenpak tfilj I.C. Nederland klopt jeugdcracks Seaweek te Den Fielder Op 100 meter vrije slag in Parijs tr Ronde van Vienne Jo de Haan tweede Strijd tegen doping Sergeant-majoor zwemt over het Kanaal Internationale biljart kalender Om wereldtitel driebanden in Buenos Aires Een wat onbeduidende Alpenetappe overigens, want nimmer is er een aan val van formaat ingezet. Maar wat deert dat de Italianen? Voor hen telt alleen, dat Ercole Baldini gewonnen heeft. Het is al voldoende om hun Held van de weg te bejubelen, alsof hij juist teruggekeerd is van een triomfantelijke krijgstocht. Terwijl echter de Italianen juichen en Charly Gaul andermaal met genoegen terugziet op een welbestede dag, rouwt de ploeg van de Franse na- tionalen. Die heeft eerst een bittere pil moeten slikken, omdat de moeilijk ademhalende Louison Bobet als een ge broken man van de fiets is gestapt, ver voor de eindstreep in zicht was. Die heeft vervolgens ondanks een felle jacht niet kunnen voorkomen, dat de zege voor Baldini was en dat in de schaduw van de Italiaan de jonge regionaal An- glade, de huidige kampioen van Frank rijk, andermaal een morele triomf boek te. Anglade staat zelfs op de tweede plaats in het algemeen klassement, dank zij het falen van de Belg Pauwels en omdat Hoevenaers in de laatste kilo meters zóveel lekke banden kreeg, dat h{j bijna zes minuten moest prijs geven. Voortreffelijk gekozen was het ogen blik, waarop Baldini uithaalde voor de aanval, die overigens weinig verder zou reiken dan het doen beslissen van de etappe. De aanvoerder van de squa- dra leek vleugels te krijgen op het mo ment dat de Franse douaniers de kara vaan een „tot morgen" toeriepen en hun Italiaanse collega's de bomen met een verrukt gebaar openden. Nauwelijks ontwaarde Baldini het bord „Italia" of iiiiiiiiiiiniiiiniiiiMiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimimiHiiiiiiiii! 15-7-'59 251 km Forclaz£Martlgny-Cr. ChamonixfFr" Grand St. Bernard Fpr-\fMegève laz T-^ugjne Aos-^ Faverges ST VINCENT \2 000 Êk at, De radioreportage van de 20e etappe van de Tour de France is morgen tussen 15.45 en 17.15 uur. De herha ling volgt om 18.15 uur en de nabe schouwing is om 22.50 uur. Alle uitzendingen via 402 m. Louhans Cuiseauxy STAmour" Arinthodl U Oyonnax9Vcb/-e t d,' SÏGermain de JouxV <-.Echauon i ET.20 116-7-59 I 202km Bellegardë\ Frangy ANNECY WL. 500 hij verhoogde zijn vaart op onverant woordelijke wijze. Onverantwoordelijk, omdat de hoofdmacht van de karavaan juist begonnen was aan de afdaling van de Kleine Sint Bernhard, de laatste van de toppen die deze dag overwonnen moesten worden, op een weg, die alle be schrijvingen tartte. Het „plaveisel" be stond uit wat aangestampt zand met daarop losse kiezelstenen. Het geluk was met de dappere. Want. terwijl van teen snel naar boven, waardoor hij als eerste passeerde het gedenkteken, dat is opgericht voor Henri Desgranges, de stichter van de Tour de France. Dat leverde de aanvoerder van Nelux een vette premie op. En passant incasseer de hij toen de punten en het geld, die 200 meter verder gereed lagen op de top van de Galibier. Daarna sloot ook top hij de schermutselingen. Er werd Gis- mondi en Christian geen strobreed in de weg gelegd, toen zij, ver voor de klim naar de tweede berg, de bijna 2800 meter hoge Iseran, begonnen aan een vlucht. De twee hadden bi) de eer ste hellingen zelfs een voorsprong van bijna elf minuten. Bij het begin van de klim brak ech ter wél het peloton. Bobet, eens drie maal achtereen winnaar van de Tour de France, in 1950 winnaar van het bergklassement, en in 1954 wereldkam pioen op de weg, was de eerste die te rugviel. Moeilijk draaiend snakte hij naar adem. Toen reeds wist de kara vaan, dat hij de eindstreep niet zou ha len en dat hij voor het laatst in de Tour de France verschenen was. Van Nelux verdween eerst Bolzan uit de groep. In zijn gezelschap bevond zich onder ande re de aanvoerder van de Zwitsers, Graf. Kersten en Ernzer vielen samen terug en even later verdween ook Damen met die hoofdmacht, waarin op de Belg Paul wels na alle Belangrijke Mannen van deze Tour de France verzameld waren, de een na de ander afviel, omdat een voor- of achterband sprong en soms wel allebei, terwijl het dus een chaotische toestand was tijdens de „val" in de del ta, snelde Baldini ongehinderd voort. Zijn fiets en zijn banden begaven het niet. Baldini kreeg in eerste instantie slechts gezelschap van de Duitser Reitz en van Anglade. Later volgden ook Gaul en Saint. Al de anderen werden teruggeworpen. Baha- montes, omdat hij weigerde zo vond hij tenminste zijn leven te wagen in die dolle afdaling. Andere gerenommeer- den als Anquetil en Rivière en al de Belgen, omdat zij hadden af te rekenen met het defecte materiaal. Zo ontstond het vijftal, dat in de laatste veertig ki lometer jacht ging maken op Gismondi en Christian, die reeds na zestig kilo meter ontsnapt waren en meenden on derling te mogen uitveenten, wie in Aosta de zege zou grijpen. Vijf kilome ter voor de finish streek het door Baldi ni met hartstocht aangevuurde groep je, waaruit intussen de Duitser Reitz teruggevallen was het tempo was hem te hoog op de vluchtelingen van het eerste uur neer. In die laatste kilo meter rook de geïnspireerd rijdende Baldini de zege. En ook Riviöre en An quetil, de Belgen en Bahamontes, ont trokken aan het kleine peloton met ach tervolgers, zij konden de minuut, die zij in het begin van de afdaling verspeeld hadden, niet meer goed maken. Baldi ni bereikte het eerst de sintelbaan van Aosta. Hij was ook de eerste die over de eindstreep vloog. Achter hem zat Charly Gaul, die dankbaar de winst van de 30 seconden bonificatie naast de mi nuut voorsprong, die in het laatste uur veroverd was, incasseerde. Maar na tuurlijk bleef Bahamontes nog in de ge le leiderstrui. Vraagtekens blijven Zo kwam het einde van de eerste etap pe door de Alpen, die overigens alle vraagtekens, welke er sinds gisteren nog bestonden, heeft laten staan. Er is namelijk in de meer dan 240 kilometer lange rit van de top van de Col du Lau- terat tachtig kilometer buiten Greno ble, haar Aosta geen werkelijke strijd meer geleverd. Het schijnt, dat even als in voorgaande jaren de tweede rit door het hooggebergte voldoende moet zijn om de posities definitief af te bake nen Nu beperkten bijvoorbeeld de er kende specialisten als Bahamontes en Gaul zich tot het meewandelen in het tempo van de weliswaar ook gere nommeerde mindere grootheden-op- de-bergtoppen als Adriaenssens, Hoe venaers en Brankart, Anquetil en Ri vière, Baldini, Mahé, Saint en Anglade. Dat tempo bracht slechts 'n lichte schei ding tussen het eerste peloton, waarin zij zich allen verenigd hadden, en de groepjes met de zwakkere broeders. Vette premie Charly Gaul heeft zich overigens niet uitsluitend beperkt tot het spelen van een actieve rol in de door Baldini uit gelokte vlucht naar Aosta. In het begin van de etappe, toen de zon nog aan de hemel moest verschijnen, klom hij met- De 18e etappe van Grenoble naar St. 3 Vincent d'Aosta (234 km.): 1 Baldini (It.) 7.48.43 (met bonif. 7.47.43), 2 Gaul (Nelux) 7.48.43 (met bonif. 7.48.13), 3 Saint (West Zuid West) z.t., 4 Anglade (Centr. Zuid) z.t., 5 Gismondi (It.) z.t., 6 Christian (Int.pl.) z.t., 7 Robinson (Int. pl.) 7.49.30, 8 Anquetil (Fr.) z.t., 9 Bran kart (B.) z.t., 10 Rivière (Fr.) z.t., 11 Adriaenssens (B.) z.t., 12 Mahé (West Zuid West) z.t., 13 Van Aerde (B.) z.t., 14 Bahamontes (Sp.) z.t., 15 Gomez del Moral (Sp.) z.t., 16 Reitz (Zw./Dld.) 7.53.22, 17 Hoorelbeeke (Parijs Noord oost) 7.55.52, 18 Geminiani (Fr.) z.t., 19 Sutton (Int. pl.) z.t., 20 Delberghe (Pa rijs Noordoost) z.t., 21 Bergaud (Centr. zd) z.t., 22 Rohrbach (Centr. zd.) z.t., 23 Hoevenaers (B.) z.t., 24 Dotto (Centr. zd.) z.t., 29 Damen (N.) 7.58.52, 30 Ern zer (Nelux) z.t., 35 Kersten (Nelux) z.t., 50 Pauwels (B.) 8.04.32, 57 Bolzan (Nelux) 8.13.9. Algemeen klassement 1 Bahamontes (Sp.) 97.14.06, 2 Anglade (Centr. zd.) 97.18 10, 3 Mahé (West Zuid West) 97.22.04, 4 Anquetil (Fr.) 97.23.22, 5 Baldini (It.) 97.23.46, 6 Hoevenaers (B.) 97.24.36, 7 Adriaenssens (B.) 97.24.52, 8 Rivière (Fr.) 97.25.42. 9 Pauwels (B.) 97.33.10, 10 Gaul (Nelux) 97.35.32 (op 21 min. 26 sec.), 11 Saint (West Zuid West) 97.35.34, 12 Brankart (B.) 97.36.06, 13 Vermeulin (Parijs N. O.) 97.45.25. 14 Bergaud (Centr. Zd.) 97.47.03, 15 Man- zaneque (Sp.) 97.49.27, 16 Dotto (Centr. zd.)97.50.18, 17 Van Aerde (B.) 97.59.59, 18 Desmet (B.) 98.02.28, 19 Robinson (Int. pl.) 98.06.44, 20 Darrigade (Fr.) 98.09.21, 31 Ernzer (N.) 98.26.35, 47 Bolzan (N.) 98.49.41, 49 Damen (N.) 98.52.18, 55 Kersten (N.) 98.59.31. Loder (Zwitsers Duitse pl.), Gainche (West Zuid West), Bobet (Fr.) en An- naert (Parijs noordoost) hebben in deze etappe de strijd gestaakt. Er zijn thans nog 72 renners in de wedstrijd. Ploegenklassement 1 België (Branxart, Adriaenssens, Van Aerde) 23.28.30, 2 Intern, ploeg 23.34.05, Fr. 23.34.52, 4 It. 23.35.18, 5 West Zuid West 23.37.05, 6 Sp. 23.37.52, 7 Centr. Zd. 23.40.27, 8 Nelux-ploeg (Gaul, Damen, Ernzer) 23.45.57, 9 Parijs Noordoost 23.50.36, 10 Zwitser-Duitse ploeg 24.08.09, Algemeen ploegenklassement 1 België (Hoevenaers, Adriaenssens en Pauwels) 292.22.38, 2 Centr. Zd. 292.55.31, 3 Fr. 292.58.25, 4 West Zuid west 293.15.50, 5 Sp. 293.34.56, 6 It. 294.04.55, 7 Nelux- ploeg (Gaul, Ernzer en Bolzan) 294.51.04, 8 Parijs Noordoost 294.57.37, 9 Intern, ploeg '295.42.23, 10 Zwitser-Duitse ploeg 296.14.10. Algemeen bergklassement 1 Bahamontes (Sp.) 60 pnt., 2 Gaul (Nelux) 49 pnt., 3 Saint (West Zuid West) 44 pnt., 4 Huot (Centr. Zuid) 42 pnt., 5 Rivière (Fr.) 24 pnt., 6 Bergaud (Centr. Zuid) 22 pnt., 7 Ex aequo: Christian (Int. pl.) en Gismondi (It.) heiden 19 pnt., 9 Anglade (Centr. Zuid) 15 pnt., 10 Mahé (West Zuid West) 12 pnt. Puntenklassement 1 Darrigade (Fr.) 501 pnt., 2 Anquetil (Fr.) 372 pnt., 3 Saint (West Zuid West) 370 pnt., 4 Bahamontes (Sp.) 360 pnt., 5 Gaul (Nelux) 359 pnt., 6 Anglade (Centr. Zuidi 330 pnt., 7 Van Aerde (B.) 296 pnt., 8 Hoevenaers (B.) 289 pnt., 9 Graf (Zwitsers/Duitse pl.) 281 pnt., 10 Rivière (Fr.) 273 pnt. Suikerprijs De premie voor de strijdhfstigste ren ner ging in deze 18e etappe naar de Italiaan Gismondi, de prijs voor de grootste pechvogel was voor de Oosten rijker Christian. Doordat Charly Gaul als eerste de top van de Galibier bereikte legde de Luxemburger beslag op de premie van 100.000 Franse franken ter nagedachte nis aan Henri Desgrange. naast zich onder andere Robic, Caza- la en Darrigade, uit het peloton. Op dat moment werden de posities vrijwel de finitief bepaald. De achterblijvers deden weliswaar verwoede pogingen om de hoofdmacht weer in te halen, alleen Robic bracht het echter zo ver tijdens de tocht langs de sneeuwmuren. Robic viel later, on danks alle toejuichingen, die hij, het kleine, wat zielige mannetje met zijn 38 jaren, van de duizenden op de hel lingen kreeg, toch weer terug. Hij kwam terecht in het groepje, dat zich in de afdaling van de Iseran reeds geformeerd had en dat daarna ook op de Kleine Sint Bernhard bijeen bleef. Daarin za ten onder andere Damen, Kersten en Ernzer, Darrigade, Cazala en Debruy- ne. Zij hadden in Aosta een achterstand van tien minuten. Opwindend waren overigens de tonelen, die zich op de hellingen van de reuzen van de Alpen afspeelden. Het publiek, dat zich bjj de doorkomst van de Grote Mannen be perkt had tot luide toejuichingen, was bereid om alles te doen, wat de achter blijvers zou kunnen sterken in hun moei lijke tocht. Het vulde, meerennend naar boven, de kruiken van de „kleinen" met water of bier. Het deelde met gul le hand parten sinaasappel uit, het ver friste met natte sponzen de gezichten en het klapte en juichte. Dat ailes baat te echter niets. Weinig veranderd Hoe zijn nu de posities? Veel Is er niet veranderd. Bahamontes blijft de grote favoriet en Charly Gaul is nog steeds de grote outsider. Zeker nu voor de tweede Alpenrit veel regen, strómen regen zelfs voorspeld wordt. Anglade en Mahé zullen natuurlijk blijven trach ten hun posities als best geklasseerde Fransen te handhaven, daarmee de na tionale garde van Bidot de derde ver pletterende nederlaag toebrengend. De eerste is, dat Anquetil en Rivière niet bij machte zijn gebleken een rol van betekenis te spelen in de strijd om de gele trui. De tweede is toegebracht door de Belgen. Ook al verspeelden Hoevenaers en Pauwels terrein, toch nemen zij mede door het uitvallen van Bobet een voortreffelijke positie in het ploegenklassement. in. Slechts voor Darrigade daagt een triomf. Hem kan de groene trui moeilijk ontgaan, vooral nu Anquetil de voornaamste be lager is. Ad ver'ertie >.V SUN 16.680 De kandidaten voor de ploeg, die Ne derland zal vertegenwoordigen in het tennistournooi om de Galea-beker, heb ben dinsdag in een oefenwedstrijd op het Woburn-tennispark te Vught met 4-1 verloren van de I.C. Nederland. Een partij werd wegens duisternis gestaakt. De uitslagen waren: I.C. Nederland - kandidaten Galea-beker enkelspel: Ka- ramoy verl. van Maris 1-6, 6-8; Deh- nert versl. Biesheuvel 6-3, 8-6; Goris versl. Haks 6-2, 6-3;Kloezen versl, Koerts 6-1, 7-5. Dubbelspel: Goris en Kloezen versl. Beukers en Koerts 6-1, 6-2; Dehnert en Karamoy - Maris en Biesheuvel 7-5, 7-9 gest. Dinsdagmiddag weid op het IJssel- meer bij Mcdemblik je tweede race van de zeilwedstrijden in de Draken- klasse gehouden. Ieder land zeilt met een boot. Xii verband met enkele inge diende protesten kan in onderstaande uitslag nog een wijziging komen. Het vcrlop'ge resultaat van de tweede race: 1. Nederland 879 pt., 2. Griekenland 578 pt., 3. Zweden 402 pt., 4. Noorwegen 277 pt., 5. België, 180 pt., 6. Italië 101 pt. Te Den Helder is het onderdeel hin- dernisbaan van de vijïkamp verwerkt. De uitslag luidt: 1. O. H. W. Krause (Ned.) 2 min. 28,8 sec.; 2. Polarin (It.) 2.31.5; 3. C. van der Tol (Ned.) 2.34.-; 4. W. J. de Wijn (Ned.) 2.38,8; 5. Roy (Noorw.) 2.39,3. Het tweede onderdeel van de marine vijfkamp, het reddend zwemmen lever de een overwinning op voor de Zweed Nilsson. De Griek Patlakos werd tweede. De uitslag was: 1. Nilsson (Zweden) de 75 meter in 1 min. 22,7 sec.; 2. Patlakos (Griek.) 1.31; 3. Olsson (Zweden) 1.35; 4. Wahlberg (Zweden) 1.38,6; 5. De Wijn (Nederland) 1.42,4; 6. Roy (Noorwegen) 1.42,8. Na twee onderdelen luidt de stand: 1. De Wijn (Ned.) 9 pnt; 2/3 Patlakos (Gr.) en Roy (Noorw.) beiden 11 pt.; 4. Krause (Ned.) 13 pnt.; 5. Kristiansen (Noorw.) 16 pnt. MËÊËÊÊÉËmtm. MÉ I jH Zoals eens Bartali en Coppi, is dinsdag Baldini door vele honderden Italiaanse wielerenthousiasten gehuldigd. Hun Ercole duwde zijn wiel als eerste over de eindstreep in Aosta. De boerenzoon uit Forli heft zijn armen juichend ten hemel. Ook op de derde en laatste dag van de internationale zwemwedstrijden te Parijs behaalden de Nederlandse deel nemers goede resultaten. Behalve Coc kie Gastelaars, die de 100 nieter vrije slig won in de nieuwe Europese re cordtijd van 1 min. fj,9 sec., waren er ook overwinningen van Kroonenburg en Mensonides in de series van de 200 me ter schoolslag heren. De tijd van Men sonides was echter aanzienlijk beter dan die van Kroonenburg (resp. 2 min, 42 séc. en 2 min. 51,7 sec.). Voorts werd Theo Hoogveld tweede op de iOO meter vr je slag achter de Pool Salomon. Cockie Gastelaars had op de 100 me ter vrije slag dames reeds dadelijk na de start een voorsprong op de Zweedse Kate Jobson, die haar in de finale van dit nummer tijdens de' laatste Europese kampioenschappen een verrassende ne derlaag had toegebracht. Ook het keer punt nam de Schiedam.se het eerst. Een aanval van de Zweedse had geen suc ces. Integendeel, Cockie verhoogde het tempo en aan de finish bedroeg haar voorsprong ruim twee meter. Zij kwam tot 1 min. 2,9 sec. en bleef daarmee niet minder dan 0,8 sec. beneden het oude record dat „sinds de Europese zwemkampioenschappen in Boedapest van het vorig jaar op haar naam stond met 1 min. 3,7 sec. Ook Ab Kroonenburg nam in zjjn serie 200 meter schoolslag heren reeds bij de start een voorsprong. Aanvankelijk werd hij het meest bedreigd door de Fransman Lusien, maar deze viel na het nemen van het laatste keerpunt te rug en werd gepasseerd door zijn land genoot Audoly. Deze slaagde er echter niet meer in Kroonenburg in te halen. In de tweede serie ging het aanzienlijk sneller. De Pool Boczkaja had na 100 meter de leiding voor Wieger Mensoni des. Op de laatste 50 meier viel Boczka ja echter terug, zodat Mensonides als eerste finishte voor de Italiaan Lazzari. Theo Hoogveld moest in zijn serie 100 meter vrije slag zijn meerdere erken nen in de Pool Salamon, die bij het ne men van het keerpunt reeds de leiding had. Een felle eindsprint van Hoogveld was niet toereikend en zelfs moest de Nederlander in de slotfase alles geven om zich de Italiaan .Perondlni van het lijf te houden. Ria van Velzen deed een vergeefse poging om het wereldrecord op de 100 meter rugslag dames te verbeteren. Zij kwam tot 1 min. 12,3 sec. en bleef De Nederlander Jo de Haan is dins dag tweede geworden in de 29e ronde van het Franse departement Vienne. Winnaar werd de Fransman Ducart, die het 228 km lange parkoers aflegde in 5 uur 58 minuten 22 seconden. De Haan finishte in dezelfde tijd, evenals de Fransen Scribante en Colette, die rep. derde en vierde werden. Dejouhannet, die pas enkele dagen geleden de strijd staakte in de ronde van Frankrijk, werd vijfde met een achterstand van 45 se conden. De masseurs-soigneurs van de ronde van Frankrijk hebben maandagavond onder voorzitterschap van tourdokter Dumas een vergadering belegd, waarin zij spraken over het gevaar van doping. Zij kwamen tot de conclusie dat de strijd tegen deze onwettige middelen slechts kan worden gevoerd met de hulp van doktoren, de masseurs en de organisatoren van alle wielerwedstrij den. Maar voor alles is het volgens hen nodig dat de U.C.I. aan de masseur- soigneur een speciaal diploma toekent dat hem onderscheidt van de gewone masseur. In de tweede plaats zou, on der toezicht van de U.C.I. door elke nationale wielerfederatie een lijst van masseurs-soigneurs moeten worden op gemaakt, waaruit de organisatoren van wielerwedstrijden een verplichte keuze zouden moeten maken. Op die manier zou men volgens de bonafide soigneurs een eind kunnen maken aan de praktij ken van onbevoegden en zou men het gevaar van doping beter kunnen be strijden. daarmee 0,4 sec. hoven de tijd van de Engelse Judy Grinham. De Italiaan Frederico Dennerlein die zondag het Europees record op de 100 meter vlinderslag op zijn naam bracht, heeft dinsdag hetzelfde gedaan met het Europese record op de 200 meter vlin derslag. Hij kwam in Parijs op die af stand tot 2 min. 19,5 sec. en verbeterde daarmee het record dat op naam staat van de Duitser Zierold niet 1.9 sec. De tijd van Zierold was 2.21.4 en werd op 14 september 1957 in Leipzig gemaakt. De „strijd" om het Kanaal is weer begonnen. De 26-jarige Denis Pearson, een sergeant-majoor van het leger van Zuid-Rhodesië, is er dinsdag als eerste van dit jaar in geslaagd zwemmend het Kanaal over te steken. Pearson ging koi/t na middernacht bij kaap Gris Nez (Frankrijk) te water en kwam na 15 uur en 36 min. bij Folkestone aan land. De tweede divisieclub Tubantia zal de Hongaarse speler Beres van Sport club Enschede dezer dagen contracte ren. De internationale biljartkalender voor het seizoen 1959/60 is op de algemene vergadering van de Confédération Euro- péenne de Billard (de Europese Biljart federatie) te Brussel goedgekeurd en ziet er als volgt uit; 20-22 november 1959: Europees kampioenschap voor ju niores (47/2 en libre) te München. 11-13 december 1959: Coupe Ave (47/1 en drie banden) te Lyon; 4-7 februari 1960: Europees kampioenschap kader 71/2 te Luik; 5-8 mei 1960: Europees kampioen schap bandstoten te Badalona; 6-10 ar 1 I960; wereldkampioenschap kader 71/2 te Murcia (Sp.): september 1960: we reldkampioenschap driebf.nden te Bue nos Aires. Het Europees kampioenschap artistie ke kunststoten zal worden gehouden in het Spaanse Tarrasa en de finale van het toernooi om het Europese clubkam pioenschap te München-Gladjbach. De data van beide toernooien zijn nog niet bekend. Het toernooi om het Europees kam pioenschap driebanden wordt van 7 tot en met 10 januari 1960 gehouden te Düsseldorf. Het congres, waarop negen landen, waaronder Nederland, vertegenwoor digd waren, nam als nieuwe leden aan Zweden en Italië. Op voorstel van West-Duitsland werd besloten, dat voortaan in internationale toernooien spelers en arbiters tijdens de partijen niet mogen roken. De heren Georges Troffaes (België) en onze landgenoot J. van Beem wer den, respectievelijk als president en pen ningmeester, herkozen. Een zwakke wind die zeer verander lijk van richting was en zo nu en dan behoorlijke uitschieters had, maakte het op de derde dag voor de zeilers in de internationale Braassemweek zeker niet gemakkelijk. De keuze van zeilen was een kwestie van belang en voorts het inzicht om de schiftende wind voor al in de kruisrakken zo goed mogelijk te benutten. Een opmerkelijk feit was het dat vijf zeilers erin slaagden on danks het geheel andere weertype voor de derde maal de overwinning in hun klasse te behalen en daardoor hun kans op de hoofdprijs vrijwel zeker stelden. Dit waren Jan van Staveren in de 12 m2 Sharpies, Jacques Kraan in de Flying Dutchman, Egon Rolf von den Baumen in de Valken, Henk de Ruyter in de Pampus en Bouw van Wjjk in de Vrijheidsklasse. In alle klassen wijzigde zich de volg orde tijdens de races voortdurend. Ze ker in de kruisrakken was het moeilijk voor degenen die de leiding van een veld hadden en zich dus geen fouten konden veroorloven. Herhaaldelijk kwam het evenwei voor, dat de wind 40 of meer graden van richting veran derde, zodat de zeilers op een andere boeg het veel gunstiger kregen en on verwacht voordeel boekten. Het laatste vak naar de finish was het ene ogen blik geheel bezeild, het andere ogen blik weer niet, zodat er op- het juiste moment nog een slag gemaakt moest worden. Desondanks was het een ge slaagde en vooral spannende zeildag. Uitslagen: Flying Dutchmanklasse: 1. Jacques Kraan (Braassemermeer) met Mustang, 2. J. Bol (Aalsmeer) met Teal. 12 m2 Sharpieklasse: 1. J. van Sta veren (Braassemermeer) met Marian- del, 2 B. Kraan jr. (Braassemermeer) met Meteor. Valkenklasse A: 1 Egon Rolf von den Baumen (De Kaag) met Bounty II, 2. E. J. Hoppe (De Kaag) met Tarentelle. Finn-klasse: 1. Koos de Jong (De Kaag) met Zomerweelde, 2. Karl A. Stolze (Lübecker Yacht club) met Wipi. Olympiajollenklasse: 1. Sj H. Haaks- ma (De Kaag) met Glipper, 2. Werner Virck (Lübecker Yacht Club) met Fla mingo. Pampuskiasse: 1. H. J. de Ruyter (Nieuwe Meer) met Westeinder, 2. G. Biesot jr. (De Kaag) met Wervelwind. Drakenklasse: 1. W. Klomp (Verme- meer) met Eska, 2. J. C. P. Hofkes (KNZRV) met Norremeer II. RegenboogklasseJohn Hofland (Aegïr) met Beneventum, 2. L. de Wit (Zaanlandse Zeilvereniging) met Saen- den. 16 m2-streepklasse: 1, A. A. Tase- laar (IJsselmonde) met Taas, 2. J. A. de Haas MZN. (Het Witte Huis) met Ple-De-Palo. Vrijheidsklasse: 1. Bouw van Wijk (Braassemermeer) met Rakker, 2. J. F. Kesting (Het Witte Huis) met Beata. 12 voets jollenklasse: 1. J. J. van 't Hoogerhuys (Ondine) met Positron, 2. mevr. Plantenga-Tims (De Kaag) met Glipper. Advertentie V/er werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderen I Geleerden hebben ontdekt, dat bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij zonder weldadig effect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatie krachtiger te werken dan kon worden verwacht. De vier middelen verenigd in Cbefarine „4" elk afzonderlijk al be roemd werken tezamen nóg beter. Ze hebben millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep, vaak ook dan wanneer andere middelen falen. anaere miaaeien raten. BEROEMDE GENEESMIDDEL EM IN EEN TABLET legen pijnen en griep. GticSikl voor de gevoeligste neeg, «•lil dit wordt beschermd door hoi bestanddeel Chtfliu.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 4