EXAMENS Draadloos Contact 1 illfredo r m 1 Esso, ïïM S Wi. 1 lit a MMMEmMw Nieuwe T.V.-toren in Dortmund naar Radio-V aticana 'TUÏUd' i l wan itii liryJia ZATERDAG 18 JULI 1959 PAGINA 2 'T IS OM TE HUILEN, DAT Nieuive parochies in Eindhoven en Wychen Kosterscongres in Wenen Sir Alfred Munnings overleden Onderscheidingen Benoemingen Tour-finish niet op T.V. Wij kijken naar Wij kijken naar De avonturen van Kuifje en Bobbie Uitstekend Dat boek heb ik pas gelezen, Mary! Dat zal ik onthouden, als je weer eens Maar ik kan toch geen kritiek leveren Lees jij dan romannetjes over liefde? kritiek hebt op mijn literaire smaak! op je literaire smaak, als ik niet weet hoe slecht die eigenlijk is DELFT, T.H. Electrotechn. ing.: M. Luursema Musselkanaal, W. Merck Rot terdam, H. Mulder Amsterdam, Nóndon Gandjar Delft, C. Reedijk 's-Gravenhage, H. Rubingh Winschoten, R. Sekewael Delft, Tjoa Hwie Liat Delft, R. van der Veen Hilversum, H. van de Ven Deur- ne-Vlierden, H. Verdoorn Delft, prop. werktuigk. ing.: L. Edema Leeuwarden, kand. wisk. ing.: B. Boonstra Bloemen- daal, G. van Dam Badhoevedorp, H. Le- mei Delft, W. Masselink Rotterdam, E. te Winkel 's-Gravenhage, kand. civ. ing.: J. Andreae Putten ,W. de Boer IJsbrech- tum, W. Dees Zandvoort, T. Delen Gel drop, C. Heegstra Haarlem, B. van Nes Zwijndrecht, J. van Rossem 's-Graven hage, J. Schotanus Amsterdam, W. Som- bekke Hengelo, C. Sterk Santpoort, T. Thomaes Hoofdplaat, A. Woestenenk Nij megen, kand. bouwk. ing.: B. Dirkse 's-Gravenhage, J. de Haan Velsen, P. Heederik Delft, mej. T. Kiers Leiden, W. van der Lingen Zaandam, R. Ouen- dag Laren, J. Reyes Abcoude, W. Saar- berg Delft, A. de Smet Hoensbroek, H. Spruyt Bussum, J. van der Steur Am sterdam, H. Velthuijzen Rotterdam, A. van der Werf Breda, kand. electrotechn. ing.: A. Aalbers Helmond, L. Biekart Delft, N. Bom IJmuiden, A. Brinkman Doetinchem, G. van Dis Haarlem, A. Dogterom Nijmegen, R. van Dootingh Amsterdam, J. de Groot (met lof) Er- melo, G. ter Hark Hilversum, W. Her-' mens Eindhoven, J. van Heuven Leid- schendam, C. Hoedeman (met lof) Rot terdam, W. de Jonge Amsterdam, J. de Koning Graauw, Fr., T. Kwaaitaal Nij megen, S. Ledeboer Amsterdam, C. Luit- wieler Soestdijk, R. Marcus Rijswijk, Z.-H., J. Mik Hilversum, O. Rikkert de Koe Hilversum, L. Sipman Apeldoorn, G. van der Spek Leiden, R. Verbeek Zeddam, H. Verbiest Hardinxveld, L. Verhoeven Valkenswaard, kand. werk tuigk. ing.: J. Albers Nijmegen, H. Antu- ma Bedum, U. Banga Wageningen, E. Benes Delft, R. de Bont Haarlem, W. Bouma Schiphol, A. Braun Enschede, J. van der Burg Wageningen, E. de Co- ninck Rotterdam, P. Danz Rotterdam, F. Dekker Delft, W. Dorrensteijn Naarden, G. Dreessen Geleen, F. Dijkman Am sterdam, L. Edema Leeuwarden, P. En- gelmann Zandvoort, J. Galjaard Haar lem, W. Geurt Dodewaard, C. van Gorp Eindhoven, C. van de Graaf Papendrecht, A. den Hartog Rotterdam, H. van der Hek Rotterdam, L. Hendriks Groningen, A. Hofman Maasdijk, M. van Holst Rot terdam, H. Hones Winterswijk, J. van der Horst Barneveld, P. Janssen Am sterdam, H. Kapsenberg Rotterdam, P. van der Koogh Noordwijk, A. Kruk Velsen, T. Laban Haamstede, Liem Kiem Gwan Tan Delft, P. Los Souburg, F Meijer Rotterdam, R. van Mill Gorin- chem, A. Moolenaar Lisse, J. Niekerk Hilversum, H. Ophorst 's-Gravenhage, W. Pabon Rotterdam, A. Paulen Tree beek, F. Poot Amersfoort, A. Potters Wouw, F. Rademacher 's-Gravenhage, J. Roodenrijs Rotterdam, H. Schotte 'Hel mond, Sie Dhiam Tjwan Amsterdam, P. Smeijers Rijssen, P. Taselaar IJsselmon- de (R'dam), R. Tikkemeijer Amsterdam, G. Tiktak Nieuwe Pekela, H. Tuil Sneek, H. Velthuis Heerlen, C. Verheul Rozen burg, A. Wisman Amsterdam, E. van Zeijst Utrecht ,kand. electrotechn. ing.: J. Vroegop 's-Gravenhage, R. van Wezel Hengelo, O., W. Wijngaarden Utrecht, J. H. Zwier 's-Gravenhage, kand. scheeps- bouwk. ing.: O. Vos Hilversum, J. Vreug- denhil Delft, Rama Wahab Delft, H. Westers 's-Gravenhage, kand. vliegtuig- bouwk. ing.: D. Broek Kampen, F. van der Jagt 's-Gravenhage, R. Lichtveld 's-Gravenhage, T. Schuringa Hoogeveen, J. Stolz Arnhem, J. Werkman Rotter dam, civiel ing.: H. Adhin Utrecht, A. van Baardwijk Rotterdam, N. van Ba len Tilburg, A. Beenhakker Kloetinge, C. Bosma Delft, H. Breusers (met lof) Rot terdam, P. Deibei Scheveningen, T. Dou- ma Sexbierum, H. van Dijk Delft, J. Elema Delft, H. Klooster Haarlem, L. Koele 's-Gravenhage, J. van de Kreeke Bergen op Zoom, P. van Leeuwen Maar tensdijk, H. Metz 's-Gravenhage, D. van der Meulen Amsterdam, F. Meijer Haar. lem, P. Nieuwendijk Hilversum, P. Olt- hoff Heemstede, T. Prins Delft, J. Smal Rotterdam, A. Velderman 's-Gravenhage, J. Venema Rijswijk, Z.-H., M. Verburg 's-Gravenhage, T. Visser Leeuwarden, P. Wijnands Amsterdam, G. Zoet Oos tendorp bij Elburg, bouwk. ing.: H. Blok Aalst, N.-Br., J. Franken Maastricht, A. Helfferich Rotterdam, J. van Huizen 's-Gravenhage, G. Kievits Voorburg, F. Knols Maastricht, P. van der Kraan Rot terdam, P. Mertens Hoensbroek, P. Phi lips Berg en Dal, M. Slikker Haarlem, A. Stam Capelle aan den IJssel, elek- trotechn. ing.: T. Bennebroek (met lof) 's-Gravenhage, T. Bonnema Hilversum, D. Boomgaard Rijswijk, Z.-H., H. van Daelen Venlo, P. H. Giesbertz Kessel, L., H. Haar 's-Gravenhage, T. Hesseiink 's-Gravenhage, J. van der Horst Gro ningen. A. van Immerzeel Rotterdam. AMSTERDAM, 15 juli. Engels M.O. A: S. A. Fontein Arnhem, mej. M. E. Kla verweiden Overschie, mevr. C. C. M. Zurel-Holty Amsterdam, J, Oosterling Hilversum, H. C. de Rooy Eindhoven, mej. J. Blok 's-Gravenhage, mej. T. A. Faber Leeuwarden, mevr. D. van der Mo- len-Kasemier Sneek, mej. mr. J. v. Om meren 's-Gra'venhage, mej. P. Poelder Apeldoorn. AMSTERDAM, 16 juli. Handelsweten schappen M.O.: H. E. Kuiper Bemmel en W. Th. v. d. Meulen Amsterdam. Boek houden M.O.: A. G. M. Versteeg Amster dam, J. C. v. d. Weele Berlicum en P. P. C. Kreetz Haarlem. AKEN, 16 juli. Textielingenieursschule: J. H. L. M. de Beer, Tilburg. AMSTERDAM. Engels M.O. A dames: mevr. S. van Kleef-Hillesum, Rotter dam; M. Muller, Oegstgeest; W. Tim mermans, Amsterdam; C. van der Harst, 's-Gravenhage; J. Honhoff, Amstelveen; J. de Bondt, Rotterdam; A. Martens, Delft; J. Koeken, 's-Hertogenbosch; en de heren J. Bakker, Amsterdam; O. Cornelissen, Amsterdam; W. Gerritsen, Naaldwijk; A. van der Klooster, Rot terdam; I. Oostburg, Amsterdam; J. Kramer, Lèeuwarden; R. Bootsman, 's-Gravenhage; B. Kloot, Amstelveen; H. Pesch, Heemstede. EINDHOVEN, Midd. Handelsavond school: mej. L. v. d. Loo Geldrop, F. Cor nells Veldhoven ,Th. v. Hooff Dommelen, M. v. Nuenen Steensel, H. Verbeek Dom melen, A. Verwijmeren Geldrop en W. «ijlaars Waalre. s'-HERTOGENBOSCH, St. Janslyceum, dipl. HBS B: H. v. Asperen, T. Blank, V. Boekholt, L. Coopmans, M. Géhénaux, H. Hegge, A. Hoffman, R. Hoogsteden. H. Hooymans, H. v. d. Krabben, W Lam- mers, J. v. d. Linden, J. van Oerle, J. Padt, J. van Passel, B. Spall, W. Thillart, P. Verschure allen s'-Hertogenbosch, T. Baayens Heusden, W. v. d. Oordt Rumph, F. van Dijk Schijndel en H. Denisse Vught. s:-HERTOGENBOSCH, St. Marialy- ceum, dipl, gymn. A: de dames M. Filt- haut, R. van Passel en J. Theunissen, s'-Hertogenbosch, dipl. gymn. B.: mej. M. v. d. Wouw s'-Hertogenbosch. BREDA, Kunstacademie St. Joost. Afd. grafische, en monumentale vormgeving: J.. Rij&dijk Oud-Gastel; afd. reclame, il lustratie en industriële vormgeving: de dames A. Hoes Tilburg en L. v. d. Poll Breda en J. Antonissen Breda; afd. boet seren, beeldhouwen en keramiek: de aa- mes M. Cornelissen Breda en E. De- chesne Leeuwarden, J. Jansen en H. Groenhuis Breda; afd. modetekenen en ontwerpenaccesoires: de dames C. Hor vers Tilburg, A. Moerenburg Tilburg en C. Paukner Oudenbosch en H. de Ruy- ter Zundert; afd. interieur-architectuur en meubeltekenen: C. Arons Dordrecht en N. Mol Breda. AMSTERDAM, HTS, Dongestr., Bouw kunde: G. Boer, F. Brandt, F. Broest, P. J. Burgmeijer, F. Coppoolse, D. T. Dijk graaf, A. J. Engelenberg, H. J. Frederiks, R. J. Groen, W. J. M. de Groot, W. Has, Th. J. Henselmans, S. M. Hottentot, B. Karsenbarg, N. G. J. Kenter, P. C. Klos, A. van der Kooi, K. H. Michel, A. J. H. van Mierlo, mej. D. Oorthuys, J. P. van de Sande, J. Sietses, T. Stork. E. Tas, G. A. Vlasman, O. H. van Walstijn, N. W. van der Weide, F. Wolhoff; weg- en wa terbouwkunde: F. P. Arnoldus, Th. W. Beemsterboer, C. Beverloo, H. Boelen, H. A. Bons, Th. J. Bos, H. J. C. van den Broek, J. C. Buishand, W. A. K Busch, M Carlquist, G. P. G. Dohé, A. P. Don ker, M. G. Eijgenhuijsen, H. P. M. Geene, R. Geers, J. de Graaf, J. W. Grif fioen, Th. G. N. Gubbels. J. N. P. de Haan, A. C. Haanschoten, R. F. Hafkamp, R. E. Haras, F. H. Hulseboom, G. J de Jong, R. de Jong, L. H. Koestal, F. Y Advertentie niet iedereen weet, dat geregeld gebruik van Esso Extra Motor Oil de levensduur van de motor aan zienlijk kan verlengen. Door volmaakte smering, zelfs direct na de start: extra vermogen, extra bescherming, extra zuinigheid. 4, mMI m -1 Ook voor het tanken even denken I Goed zo, stop bij Esso, want MET ESSO BENT U BETER UIT! - - - -* sgl Kops, Th. S. Kramer. H. R. Krol, B. A. Kroonder, P. J. Kuijken (met lof), M. Kuijper, P. Langenberg; J. W. Loen, J. Martens, H. van Meurs, P. Mol, Th. P. G. van Oort, C. Ossebaar, H. den Ouden, W. W. J. Prinzhorn, Th. H. Rem mers, P. M. Reijdon, J. H. G. Rietmul der, D. Roep, H. van Schaardenburgh; mechanische technologie: D. A. Atema, C. J. M. van Baar, J. P. M. Backer, J. A. Baijards, J. C. Beek, P. van Beest J. Blom van Asendelft, H. E. de Boer, H. M. Brüggeman, R. J. L. Bijlhout, G. P. Cock, R. E. van Dijk, H. G. Ficke, J. W. G. de Groot, R. W. G. Hoogstraaten, J. A. Hö- weler, A. G. de Jong, R. A. Jullens, W. KuntZ, J. H. M. A. ter Linden, H. Lip- plaa, L. S. M. Mekel, A. J. Meijer, C. van der Ploeg, H. Pijlman, R. J. Rademaker, H. Ridderhof, P. J. Roelandschap, P F. M. Sanders, K. G. Schmeink, P. J. A. A. Schulte, W. F. Staalberg, H. Storm, J. Swart, N. Valk. Th. P. Veenboer, K. de Vos, H. R. de Wildt, J. Willemse, R. van der Woude. E. J. Zwiers; weg- en wa terbouwkunde: J. E. Schipper, C. L. H. Schneider, C. L. Schong, J. Slootweg, J. J. M. Spooren, R. J. Staal, A. R. van Trigt, N. Verleur. AMSTERDAM, 17 juli. (G.U.). Kand. wis en natuurkunde: H. W. van Döorne (Amsterdam). T,ANJ enrnwen mwen mwen mwen AMSTERDAM, M. O. licham. oefening: G van Aalderen, Amersfoort; J. Boers- ma; Bergen. N.H.; H. Bolek, Hilversum; D. Bout, Wormerveer; B. Demmink, Utrecht; A. van Dijk, Hilversum; J. Fikkert, Almelo; A. Huizinga, Amster dam; D. Jansen, Leeuwarden; R. Koene, Amsterdam; J. van Leeuwe, Santpoort; H. Luxwolda, Amsterdam; Mej. W. Bres- lau, 's-Gravenhage; Mej. A. Bromet, 's-Gravenhage; Mej. A. van der Harst, 's-Gravenhage; Mej. H. Meijerink, Rot terdam; Mej. E. van Thijn, Katwijk; Mej. A. Roodzand, Rotterdam; Mej. J. Spoon, 's-Gravenhage; Mej. J. Bos, Gro ningen; Mej. M. van Enk, Zuid-Laren; Mej H. Meijer, Groningen; Mej. M. Meindersma, Groningen; Mej. J. Smilde, Groningen; Mej. I. Stutterheim, Gro ningen; Mej. E. Visser, Groningen: L. Bos. Groningen; H. Braker, Groningen; Mej. A. Enersdijk, Kapelle; Mej. Th. Gazenbeek, OosterbSek; Mej. A. Koffij- berg, Hilversum; Mej. A. Walinga, Apeldoorn; J. van Asch, Rotterdam; M. Bovenberg, Schiedam; J. Bree, Rhoon; W. Broer, Delft; J. Bijlenga, Leeuwar den. AMSTERDAM, 16/7 Handelsbriefwis seling Engels M.O.: Mej. C. den Hollan der 's-Gravenhage, mej. A. Scharwachter Leiden, de heren M. v. d. Ent, J. de Ruijs- scher beiden te Rotterdam, Th. Holst, F. Munniksma (beiden te Amsterdam), P. Jongejan 's-Gravenhage, W. oKrtland Sliedrecht, Th. Orbons Heerlen, A. Schuur Vlaardingen, .1. van der Steen Arnhem. AMSTERDAM, Boekhouden M.O. L:. Hordijk Vlaardingen, J. v. Ginkel Nw. Loosdrecht, A. van den Goot Wormer- Ingaande zondag heeft mgr. W. Mut- saerts, bischop van Den Bosch, een nieuwe parochie opgericht te Eindho ven, elke parochie is toegewijd aan de H. Aartsengel Michaël. Deze paro chie is afgescheiden van de onlangs op gerichte parochie van de H.H. Harten in het Genderdal, en evenals deze pa rochie toevertrouwt aan de paters van de H.H. Harten. Tot eerste pastoor is benoemd pater G. F. St. Arts SS.CC., op verzoek van de provinciaal der pa ters van de H.H. Harten. Eveneens ingaande zondag heeft mgr. W. Mutsaerts opgericht een nieuwe parochie te Wychen, toegewijd aan de H. Everardus. Deze parochie werd af gescheiden van de bestaande parochies van de H. Antonius Abt te Wychen en van de H. Jozef te Alverna en toever trouwd aan de paters Franciscanen. Tot eerste pastoor der nieuwe, parochie is op verzoek van de provinciaal der paters Franciscanen benoemd pater H. B. G. M. Peeters O.F.M. Op 23 juli a.s. zal te Wenen, Oosten rijk, het vijfde internationaal kosters congres gehouden worden. Vanuit Ne derland zal een groep van 44 personen dit congres meemaken. Mgr. P. van Odijk vicaris-generaal van het bisdom Roermond, is de officiële vertegenwoor diger van het Nederlands episcopaat. Sir Alfred Munnings, oud-voorzitter van de Royal Academie en een bekend kunstcriticus, specialist in moderne kunst, is vrijdagmorgen te Dedham overleden. Hij is 80 jaar geworden. Sir Alfred, die befaamd was door zijn schilderijen van paarden, was voor zitter van de Royal Academie van 1944 tot 1949. Hij stond bekend om zijn vrij moedige uitspraken, in het bijzonder tegen de modernen. veer, J. Hoendervanjers Bergen op Zoom, M. Knotter 's-Gravenhage, W. Huisman Blokzijl, J. Klerks Tilburg, R. Kist Wolvega, C. Jungerling Hilver sum, J. Janssen Tilburg. ROTTERDAM, Academie van Beel dende Kunsten. Dipl. Voortgezet Bouw kunst Onderricht; P. C. Bos, W. J. Kra mer, J. H. Kranendonk, W. J. v. d. Pluym. Aantekening voor voortzetting van de studie aan de cursus voor Hoger Bouw kunst Onderricht (H.B.O.): J. H. Kra nendonk, W. J. v. d. Pluym, M. C. de Ko ning. De Britse choreograaf Frederick Ash- ton heeft de Queen Elisabeth II Coro nation Award gekregen als de ballet persoonlijkheid van het jaar (1958). De ze onderscheiding is hem verleend voor zijn choreografie van het ballet ,,On- dine". Bij K. B. is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau de heer W. J. Smeulers, wonende te Rjjswijk, chef de bureau bij de Raad van Arbeid te 's-Gravenhage. Bp K. B. is met ingang van 3D juli tijdelijk bevorderd tot commandeur ka pitein-ter-zee A. van Strien, voor de duur dat hij zal zijn belast met de functie van commandant der zeemacht in de Nederlandse Antillen, alsmede voor de duur van de daaraan voorafgaande pe riode. Bij K. B. is benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Leidse universiteit prof. dr. K. W. Taconis. Prof. Taconis promoveerde in 1938 bij prof. dr. W. H. Keesom op een disser tatie getiteld: Onderzoekingen betref fende de structuur van vaste stoffen en vloeistoffen bij zeer lage temperatu ren". Daarna is hij steeds in het Ka- merlingh Onnes laboratorium werkzaam geweest, aanvankelijk als assistent, sinds 1940 ais bedrijfschef. Einde 1945 was prof. Taconis tevens docent en na 1950 was hij lector. Van 1 mei 1954 af vervulde hij naast zijn lectoraat een bij zonder hoogleraarschap in de koude- techniek, ingesteld door het Leids Uni versiteitsfonds. Prof. Taconis zal de plaats van prof. dr. A. F. van Itterbeek bezetten, die 1 oktober als hoogleraar te Leiden zal aftreden. Met ingang van 1 oktober is prof. dr. L. W. Kuilman, die reeds sedert 29 ok tober 1955 als buitengewoon hoogleraar aan de Vrije Universiteit is verbonden voor het onderwijs in de tropische plantkunde, benoemd tot gewoon hoog leraar voor het onderwijs in de plant kunde aan deze universiteit. Congo In het gebied van Coquil- hatstad in de Belgische Congo zijn veer tig mensen om het leven gekomen door het eten van vissen, die met behulp van vergif waren gevangen. Het vergif, een insektendodend middel, was tevo ren gestolen. Het blijkt mode te worden tentoonstel lingen op te sieren met hoge en zelfs zeer hoge torens, die blijvend worden be nut door radio en televisie en als toeris tische trekpleister. Krijgt Rotterdam bij gelegenheid van de Floriade zijn Euro mast, in Dortmund, waar komende herfst een grote bloemententoonstelling wordt gehouden, verrijst een betonnen toren, die na afloop zal blijven staan voor de uitzending van radio- en televi sieprogramma's in het Roergebied. De zend- en ontvanginstallatie voor de ge richte radioverbindingen bevindt zich op een hogte van 152 meter. Daar boven zjjn paraboolantennes aange bracht, terwijl nog twee antennemasten tot een totale hoogte van 217 meter rei ken. Op een hoogte van 138 meter draait een café met honderd zitplaatsen en een daarboven liggend terras als een draaitoneel om de as van de toren. De omloopsnelheid kan variëren van 1 tot 6 omwentelingen per uur. Bij éénzijdi ge bestraling door de zon zou namelijk kans bestaan, dat het geheel glazen ven- stervlak zou kromtrekken. Bovendien wi] men alle zitplaatsen in dit cirkel vormige café voor de bezoekers even aantrekkelijk maken. Door de staking van het televisieper- soneel in Frankrijk was het de Neder landse Televisiestichting niet mogelijk vanmiddag de finish van de Ronde van Frankrijk uit te zenden. De reportage van het festival te Aix-en-Provence met optreden van het Nederlands Kamer orkest komt eveneens te vervallen. De openingsvoorstelling van de Bay- reuther Festspiele 1959 wordt volgende week donderdag van 18.55 tot 21.45 uur rechtstreeks door de AVRO uitgezon den. In het Festspielhaus wordt onder leiding van Wolfgang Sawallisch Ri chard Wagners opera in twee akten „Der fliegende Hollander" uitgevoerd. De medewerkenden zijn Josef Greindl (Daland), Leonie Rysanek (Senta), Jon Wickers (Erik), Res Fischer (Mary), George London (Hollander), Georg Pas- kuda (Steuermann) en het koor en or kest van de Bayreuther Festspiele. ZONDAG HILVERSUM I, 402 m VARA: 8.U0 Nws. en postduivenber. 8.18 Gevar. pro- gramma. 9.45 Caus. VPRO: 10.00 V. d. jeugd. IKOR: 10.30 Kerkd. 11.30 Vragen- beantw. VPRO: 11.45 Ber. uit de kerk. AVRO: 12.00 Gram. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Gram. 13.00 Nws. en S.O.S. 13.07 Caus. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gevar. progr. v. d. sold. 14.00 Boekbespr. 14.20 Omroeporkest. 15.45 Volksliedjes. 16.05 Dansmuz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Klankb. 17.15 Nederl. sinds 1945. caus. VARA: 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws. sportuitsl. en sportjournaal. 18.30 Lichte muz. 19.00 Reisbeschr. met muz. 19.30 Cabaret. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.40 Hoorspel. 21.25 Gram. 21.45 Journ. 22.00 Lichte muz. 22.30 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30-24.00 Lichte muziek. HILVERSUM II. 298 m NCRV: 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Orgelconc. 8.30 Morgenwijding. 0.15 Koorzang. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Hol land Festival: Strijkkwart. 11.55 Gram. 12.15 Apologie. 12.35 Instr. octet. 12.55 Gram. 13.00 Nws. 13.05 Caus. 13.10 Lichte muz. 13.35 Gram. 13.45 Boekbespr. 14.00 Viool en piano. 14.20 Kamermuz. 15.05 Pianovoordr. 15.30 Radiofilharm. orkest. 16.00 Gram. 16.15 Sport. 16 30 Vespers. IKOR: 17.00 Geref. kerkd. 18.05 Caus. 18.30 Caus. 18.40 Bijbelvertelling. NCRV: 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Gewijde muz. 19.30 Caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Rep. 20.10 Promenade ork. en solist 20.55 Gram. 21.20 Caus. 21.30 Hoorspel. 22.10 Lichte muz. 22.30 Residentie ork. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Kamermuz. 23.50-24.00 Grammofoonmuz. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m: 13.40 Gram. 14.30 Ork. conc. 18.45 Lich. muz. 21.30 Ork. conc. 22.50 Epiloog. 23.06- 23.36 Strijkkwartet. ENGELAND, BBC Light progr., 1500 en 247 m: 12.00 Verz. progr. 13.15 Gevar. progr. 14.15 Gevar. progr. 15.30 Gevar. muz. 18.00 Populaire liedjes. 19.35 Verz. progr. 20.30 Samenzang. 21.00 Gevar. pro gramma. 22.00 Gevar. muz. 22.40 Gram. 23.30 Lichte muziek. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Gevar. muz. 13.10 Gevar. muz. 14.30 Klass. muz. 15.00 Gevar. muz. 16.30 Lichte muz. 18.15 Ork conc. 18.50 Klass. muz. 20.00 Operette muz. 22.50 Dansmuz. 0.05 Jazzmuz 1.15 Gevar. muziek. FRANKRIJK, progr. III (Nat. progr.), 280 en 235 m: 12.05 Ork. conc. 15.45 La- mascotte, opera. 17.33 Gram. 17.45 Ork. conc. 19.45 Lichte muz. 20.15 Heden daagse muz. 22.50 Grammofoonmuziek. BRUSSEL, 324 m: 12.15 Amus. muziek. 12.34 Amus. muz. 13.11 V. d. sold 14.00 Opera-conc. 16.00 Ork. conc. 17.00 Gram. 18.00 Pianorecital. 18.30 Godsd. halfuur. 19.30 Gram. 20.00 Volksconc. 21.00 Ork conc. 22.15 Ggvar. muz. 23.05 Gram 484 m: 12.15 Gram. 13.15 Verz progr. en sportber. 17.05 Verz. progr. en sport berichten. 17.45 Gram. 19.00 Godsd half uur. 20.00 Rosalind, opera. 20.50 Gram 23.00 Jazzmuziek. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 20.00 En passant. 20.50 Herinne ring aan Hommeles. Gezamenlijk progr. AVRO, KRO. VARA en VPRO: 22.00 Sportact. NTS: 22.20-22.25 Eurovisie: Ned. Kamerork. te Aix-en-Provence. Golflengten: 25m67; 31ml0; 41m21; 196m2. zondag 19 juli 22.15 uur - Pater N. Appel S.J. vertelt over Spanje: het Kruis op de lange muur. 22.15 uur -' Gesprek met de Flo rentijnse pastoor G. Setti over Firenze, stad van tegenstellingen. woensdag 22 juli 22.15 uur - Leken helpen de mis sie in Midden-Afrika. Golflengten: 25m67; 31ml0; 41m21; 48m47; 196m2. donderdag 23 juli 17.00 uur - De sopraan Orlandina Orlandi zingt muziek van Bellini, Rossini, Donizetti, Verdi en Duran te; aan de vleugel Anserigi Taran- tino. Golflengten: 25m67; 31ml0; 41m21; 196m2. vrijdag 24 juli 22.15 uur - Casimir Gnanadickam vertelt de geschiedenis van Padma, een modern Hindoe-meisje. (N.B.: Programma-wijziging voor behouden vanwege actualiteiten). DAGELIJKS: - 21.00 uur - Gezins rozenkrans in het Latijn. (196m middengolf). DUITSE TELEVISIEPROGR. 12.00-13.00 Int. borreluurtje. 14.30-14.55 V. d. jeugd. 15.00-18.00 Zeslandenwedstr. lichte atletiek. (Regionaal progr.: NDR: Geen uitz. WDR: 19.00-19.25 Hier und Heute). 19.30 Weekjourn. 20.00 Nws. 20.05 Der Juxbaron, operette. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 11.00 Parochiemis. 15.00-18.00 Eurovisie: Rep. zeslandenwedstr. lichte atletiek te Duisburg. 19.00 V. d. kleuters. 19.20 V. d. jeugd. 19.30 Nws. 20.00 Feuill. 20.25 Film klucht. 20.35 Feuill. 21.15 Eurovisie: Mu ziekfestival v. Aix-en-Provence. In de pauze (±21.45) Filmrep. Na afloop (±22.40) Nieuws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 15.00-17.00 Eurovisie: Int. atletiekwed strijden te Duisburg. 19.30 De laatste der Mohikanen. 20.00 Nws. 20.30 Gevar. pro gramma. 22.15 Eurovisie: Festival van Aix-en-Provence: Kamerorkest. 22.45 Wereldnieuws. MAANDAG HILVERSUM 1, 402 m AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Pianospel. 8.30 Gram. 9.00 Gymn. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Meded. v. land- en tuinb. 12.33 Caus. 12.43 Orgel spel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade orkest. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.15 V. d. vrouw 14.45 Pia nospel en zang. 15.15 Caus. 15.30 Gram. 17.00 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Regerings uitzending. 18.25 Amateursprogr. 18.50 Gram. 19.00 Muz. caus. 19.25 Pianokwint. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 21.15 Journ. 21.30 Kamerkoor en solist. 22.10 Caus. 22.30 Orgel en mondaccordeonspel. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.17- 24.00 Grammofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw 11.00 Gram. 11.20 Feuill. 11.40 Gram 11.55 Metropole ork. en klein koor. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 gram. ol act. 13.00 Nws. 13.15 Instr. trio 13.40 Gram. 14.30 Gelijk oversteken. 15.30 Gram. 16.30 Radio Philharm. sextet. 17.15 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings- uitz.: Rijksdelen Overzee. 18.00 Orgel spel. 18.30 Koorzang. 19.00 Nws en weer berichten. 19.10 Musette-ens. 19.30 Ra diokrant. 19.55 Gram. 20.30 Jeugdconc. 21.10 Progr. over emigratie. 21.40 Meis jeskoor, met instr kwint. 22.00 Parle mentair comm. 22.15 Muziekkorps v. h. Leger des Heils. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.15-24.00 Grammofoonmuziek. ENGELAND. BBC Home Service, 330 m: 12.00 Ork. conc. 13.10 Gram, en comm. 14.00 Mars- en walsmuz. 19.00 Ork. conc. en sol. 23.06-23.36 Viool en piano ENGELAND, BBC Light progr., 1500 en 247 m 12.00 Gevar. muz. 12.30 Nws. Daarna: Gevar. muz. 13.00 Gevar muz. 15.00 Lichte muz. 15.45 Lichte muz 16.45 Uitsl. races en lichte muz. 17.00 Lichte muz. 18.00 Muz. kaleidoscoop. 19.30 Nws. en lv>orsp. 20.00 Gram. 21.00 Gevar pro gramma. 21.30 Nws. en gevar. progr 22.30 Nws. 22.40 Gevar. programma. NDR/WDR 309 m: 12.00 Lichte muz. 13.15 Gevar. muz. 16.00 Amus. muziek. 17.45 Gevar. muz. 20.00 Ork conc. 22.10 Jazz muz. 23.00 Gevar. muz. 0.10 Operette- en filmmuz. 1.15 Gevar. muziek. FRANKRIJK, progr. III (Nat. progr.), 280 en 235 m: 12.05-13.05-13.50-16.00-17.30 Gram. 18.05 Kamermuz. 19.46 Gram 20.00 Ork. conc. 20.55 Ork. conc. 21.40-22.25 en 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram. 12.42 Gram. 13.15 Gram. 14.00 Gram. 14.30 Ork. conc. 16.02-17.00-17.45 Gram. 18.15 Gram 18.30 V. d. sold. 19.30 Gram. 20.00 Kamer ork. 21.05 Kamermuz. 21.30 Lichte muz. 22.15 Kamermuziek. 484 m: 12.00 Gram. 13.15 Gram 14.00 Kamerorkest en sol. 15.30 Gram. 17.10 Gram. 17.20 Kamermuz. 17.52 Gram 20.00 Gevar. progr. 22.10 Hedendaagse muziek TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 17.00 Voor de kinderen. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. kind. 17.25 Idem. 17.40-18.00 Documentair progr (Regionaal progr. NDR: 18.45 Die NordschaU. WDR: 18.45 Hier und Heute. WDR: 19.25 Borneo- Story. NDR: 19.30 Gram.). 20.00 Nws 20.25 T.V.-spel. 21.35 Discussie. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 Nws. 20.15 Tussen water en wind. 20.45 Amus. progr. 21.30 Documentair progr. 21.55 Getvar. progr. ±22.30 Nws FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 Sportber. 20.00 Nws. 20.35 T.V.- spel. 22.05 Documentair progr. 22.35 We reldnieuws. DE ZONNETEMPEL door HERGE 72 G by Uitgeverij Casterman Wanneer tapir haasthebben.se hor, hij recht vooruitgaanhij alles omverwerpen .Maar tapir braaf c/ier. Hij gemakkelijk ge temd kan worden Zeg me de volle waar heid! U moogt me niets verbergeni'k Werd door 'n autobus omver ge - worpen, is 't niet 0.'ja?...Indien 'k 'm wéér ontmoet, zai 'k hem met karabjnscho- ten temmen! Wel neen, kapitein, t was 'n tapi Ha.'diesmerige muskieten,dui zend bommen'. in ieder geval, één ding is zeker: bij de éérste geie - genheid kom 'k hier m 'ti va cantie doorbrengen.'! is hier zo rustig rl ier, open plekGoed plaats voor nacht doorbrengen Copyright P I. B Box 6 Copenhagen V908 I 11 II ""-V ,..L; ~4vV

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 2