W.v.d.BURG f bewijst zijn kwaliteit: drink het... proef het.... Oranjeboom Z0MER0PRUIMIN6 10%korting TYPISTE Betrekkelijk grote economische expansie in Nederland verwacht I HUUR UW FRIGIDAIRE Leuke pyama's T MEISJE^ Bulletin van economische commissie voor Europa der Verenigde Naties £Unule 1 J.A. DE LANGE opnieuw als beste en lekkerste bier met goud bekroond! r FABRIEKSKANTOOR TE SCHIEDAM JONGSTE BEDIENDEtmoivr.) Kampioenen Dominee op reis bevolen Huisvrouwen hielden haar handen niet thuis Russische lening voor Ethiopië Ernstig ongeval in Uitgeest DAMESKLEDING 0*"" H.W. DAMES LIKDOORNS J kA NSC DINSDAG 21 JULI 1959 PAGINA 8 Vakantie ontijdig afgebroken Manlief wist niets van rechtszaal Alle modellen koelkasten met recht van koop Alleen een FRIGIDAIRE wordt gebouwd door General Motors en is nu binnen Uw bereik reeds v.a. Als hoofddealer van General Motors leveren wij alle kasten met een origineel Ned. G.M.- Fabrieksgarantiebewijs. Neem géén genoegen met winkelgarantie OUDE BINNENWEG 146 - TEL. 124067 BEIJERLANDSELAAN 31 - TEL. 71593 JONKER FRANSSTRAAT 106 - TEL. 123251 JOHANNES JACOBUS DE WIT Duizenden en nog eens duizenden Nederlanders deden de laatste 14 dagen een 'nieuwe smaakontdek- king toen ze het nieuwe, met goud bekroonde Oranjeboom bier dron ken! Geen wonder, Engelse bier experts kozen dit voortreffelijke Oranjeboom bier (Voor de 2e maal in 3 jaar) als beste en lekkerste bier uit tientallen beroemde mer ken. Til het glas op en houdt het tegen het licht. U ziet een spran kelend, goudgeel bier. Proef dit bier en ook U zult zeggen "dat is bijzonder bier, dat is héél bijzon der bier". Overtuig Uzelf! Uw slijter, Uw winkelier, Uw restaurant, hotel en stamcafé hebben het voor U in voorraad. Vers gebotteld heerlijk! A ft Tubenf 1.-, f 1.50, f 2.65. Pottenf 1.50 voor de vakantie! en... eerst passen dan kiezen, natuurlijk ook in de zomer, opruiming! op alle niet afgeprijsde corsetten, gaines, beha's, step-ins, enz. Profiteer van dit unieke aanbod! M/êq. edit, 10 jjiioStMr vaw DE KROON WOL WIT vraagt voor spoedige indienst treding tAAMBEIEMj verwijderd met WONDEROLIE juivelier BLOM Leeftijd 1517 jaar. Brieven onder no. 40623 S bureau Nwe Schied. Courant, Dam 18, Schiedam. VACANT IN ONZE ORGANISATIE; De economische commissie voor Europa van de Verenigde Naties schrijft in haar jongste economische bulletin dat de industriële produktie in West-Europa als geheel over het eer ste kwartaal van 1959 weliswaar met groter is geweest dan in het overeen komstige kwartaal van 1958, doch dat de produktie in maart vrij belangrijk hoger is geweest dan in het voorgaan de jaar, terwijl er aanwijzingen zijn dat de opwaartse beweging in maart en april zelfs nog algemener en uitge sprokener is geweest. De commissie onderscheidt in dit verband vier groepen landen. In de landen van de eerste groep West- Duitsland, Italië, Denemarken, Ne derland, Zwitserland en Ierland is een matige graad van industriële expansie blijven bestaan of duidelijk ingetreden. Voor wat betreft de twee- i de groep landen Engeland, Zwe den, Noorwegen, Finland en België zijn er tekenen die wijzen op een ingetreden herstel, zonder dat dit in I alle gevallen duidelijk blijkt uit de beschikbare statistische gegevens. De i industriële produktie in Oostenrijk en 1 Frankrijk is daarentegen niet verder gestegen, terwijl tenslotte in de lan- den van de vierde groep Zuid-Euro- 1 pa de groei van de industriële pro- De predikant der vrije Hervormde Gemeente te Brummen, ds. S. Pennne kamp, die in gezelschap van zijn echt genote en de familie Van den Brink oc vakantie was is in een hotel te Trevisco in de nabijheid van Venetië, tijdens zijn slaap beroofd van 160.000 lire (circa 1.000,50,aan Nederlands geld zijn paspoort en zijn rijbewijs. De ho telkamerdeur was afgesloten. Doordat men bij wijze van voorzorg het geld had verdeeld, werden het Oos tenrijkse geld en de Italiaanse benzine bonnen door de dieven niet gevonder evenmin als de autopapieren, die eer der reisgenoten onder zijn berustinf had. Door het gebeurde zagen de pre dikant en zijn reisgenoten zich genood zaakt naar huis terug te keren. Vijf Amsterdamse huisvrouwen, resp. 26 35, 47, 51 en 55 jaar oud, hebben giste ren voor de politierechter aldaar terech gestaan wegens diefstal subs, verduiste ring in een supermarkt of zelfbedienings zaken. In vier van de vijf gevallen eist< de officier van justitie, gezien de toene ming van dit soort diefstallen, die hij ver geleek met de frequentie van rijwieldief stallen (waarvoor gevangenisstraffen var enkele maanden worden opgelegd), een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 10 dagen. De politierechter wilde echter voor deze keer clementie betrachten. Hij ver oordeelde de verdachten, die allen eer blanco strafblad hadden, tot geldboeten van resp. 25 en dertig gulden benevens een voorwaardelijke gevangenisstraf van veer tien dagen met een proeftijd van twee jaar. Alle verdachten, die kennelijk onder de indruk bedeesd het haar ten laste ge legde toegaven en bij het aanhoren van de eis in tranen uitbarstten, waren zichtbaar opgelucht en dankbaar, toen ze het vonnis vernamen, waardoor ze nog net de gevan genis ontliepen. De waarde van de gestolen pakjes soep, boter, leverworst, jam, koffie, spek, ham enz. was resp. vier, vijf, zeven en acht gulden. Uit vragen van de politierechter bleek, dat de resp. echtgenoten allen een betrekking hadden. Enkele verdachten ble ken haar man van een en ander niets te hebben verteld. duktie betrekkelijk snel blijft verlo pen. In de tweede helft van 1958 is de in voer uit Noord-Amerika aanzienlijk ge ringer geweest dan in dezelfde periode van 1957. Ditzelfde gold eveneens voor de invoer uit de overzeese gebieden van de bij de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking (OEES) aangesloten landen en uit Latijns-Ame- rika. Een zeker herstel deed zich echter voor in de invoer uit de onafhankelijke overzeese landen van het sterlingblok en deze verbetering heeft zich in 1959 voortgezet door de vastere markten voor koper, rubber, tin en wol. De Westeuropese uitvoer naar Noord-Ame rika was in het eerste halfjaar van 1958 enigszins achteruit gegaan, doch herstelde zich zodanig, dat de uitvoer in het tweede halfjaar 15 procent ho ger was dan in de tweede helft van 1957. Over het eerste kwartaal van 1959 was de uitvoer echter bijna 25 pro cent groter dan een jaar eerder. Het grootste deel van deze stijging komt op rekening van de export van auto's en machinerieën. De commissie komt tot de conclu sie dat de huidige situatie in West europa kan worden beschreven als een situatie waarbij de expansieve krachten, die reeds in 1958 en begin 1959 werkzaam waren, geleidelijk sterker zullen worden, zodat een op leving van de economische activiteit definitief onderweg lijkt te zijn. Aangezien het economische herstel in de Verenigde Staten aanhoudt en in West-Europa in versneld tempo ge schiedt, verwacht de commissie een om kering van de wijzigingen in de inter nationale liquiditeiten, zoals die m 1957—1958 hebben plaatsgevonden. De stijging van de export van bepaalde grondstoffenlanden in het bijzonder in het sterlinggebied zal waarschijnlijk aanhouden, terwijl de Amerikaanse uit voer naar West-Éuropa zich eveneens zal kunnen herstellen. Als landen, voor welke een betrekke lijk grote mate van expansie kan wor den verwacht, noemt de commissie West-Duitsland, Denemarken, Italië, Nederland en Finland en verder de lan den Griekenland, Spanje en Joego-Sla- vië. Voor de andere industrie-landen is een bescheiden groei waarschijnlijker. Alles tezamen rekent de commissie dat het bruto nationaal produkt in West- Europa dit jaar met meer dan 3 pro cent zal toenemen, tegen nauwelijks 2 procent in 1958. Kolensituatie Over de kolensituatie schrijft het bul letin, dat naast reorganisatie en bestu dering van dé vooruitzichten op langere termijn, tevens aandacht zal worden ge schonken aan mogelijke andere midde len om het bestaande niveau van de kolenvoorraden te verlagen of aan het aanmoedigen van afnemers om hun aankopen te vergroten, hetzij voor on middellijk verbruik, hetzij voor voor- raadvorming. Zulke maatregelen zou den kunnen bestaan uit prijsverlagingen in het bijzonder in sectoren waar prijsverlagingen de kolen meer direct concurrerend zouden kunnen maken met olie of uit financiële steun of andere aanmoediging door de regerin gen, individueel of collectief, aan ver bruikers van produkten met een hoge kolenwaarde zoals staal om hun voorraden van deze artikelen te ver groten. In een in de Sovjet-hoofdstad uitgege ven bekendmaking wordt gezegd, dat do Sovjet-Unie aan Ethiopië een lang lopen de lening van bijna 380 miljoen gulden (vierhonderd miljoen roebel) met een la ge rentevoet, heeft toegestaan Dit meldt AFP. In het communiqué, dat. werd uitgege ven aan het slot van het officiële bzeoek. dat keizer Haile Selassie aan de Sovjet unie heeft gebracht, wordt voorts gezegd dat er besprekingen zijn gehouden over he» sluiten van een handels en een econo misch verdrag tussen de Sovjet-Unie en Ethopië. Tenslotte wordt meegedeeld, dat pre mier Kroesjtsjev en president Vorosjilov „met dankbaarheid" een uitnodiging heb ben aanvaard om Ethopië op een nader te bepalen datum te bezoeken. Het 11-jarig zoontje van de familie V., komende per rijwiel van het zwembad te Akersloot, is komen te vallen, waarbij hij zich ernstig aan het hoofd verwondde. Nadat de jongen per auto naar zijn woning werd vervoerd, is hij later, na een inge steld onderzoek door dr. Karsemeijer overgebracht naar het Rode Kruis-Zieken- huis te Beverwijk, waar hem de Sacra menten der Stervenden werden toege diend. Vandaar is hij verder overgebracht naar het Wilhelmina Gasthuis te Amster dam. Oost-Europa Het bulletin bevat een afzonderlijk artikel over de buitenlandse handel van de Oosteuropese landen en de Sovjet- Unie. Tot het jaar 1957 toe, was er wei nig ruimte voor onderlinge handel tus- sen deze landen, mede doordat de ont- 1 wikkelingsprogramma's in hoge mate gelijkgericht waren, waardoor elk land behoefte had aan dezelfde soort pro dukten. In 1957 is de situatie aanmerke lijk veranderd omdat de Sovjet-Unie I haar uitvoer naar de Oosteuropese lan- den met 40 procent verhoogde. Het ni veau van de internationale handel in genoemde landen is echter met gemid deld 120 dollar per inwoner in Oost- Europa en zelfs slechts 40 dollar per inwoner in de Sovjet-Unie. betrekkelijk aag gebleven in vergelijking met de Vesteuropese landen en de Verenigde 'taten (resp. 280 en 175 dollar). De buitenlandse handel van deze ■ommunistische landen is bovendien sterk gericht op onderlinge uitwisseling an goederen binnen het communis- isch blok. Zo wordt 75 procent van de toor communistische landen ingevoerde nachinerieën en uitrusting geleverd 'oor de andere communistische lan- 'en. Over Oost-Europa schrijft de com- nissie nog dat niet slechts in die lan- len waar formeel een nieuw 7-jarenplan is ingegaan de Sovjet-Unie en enke le andere landen doch tevens in de andere Oosteuropese landen, 1959 het jaar is van een nieuwe start bij de eco nomische planning. Het meest opval lende kenmerk in de plannen van alle Oosteuropese landen is de aanzienlijk grotere mate waarin wordt voorzien in de vorming van vast kapitaal, dit in op vallende tegenstelling tot de politiek in het jongste verleden. KOOPJES HALEN Lange Kerkstraat 19 Schiedam - Telefoon 66135 Met diep leedwezen geven wij kennis van het plotse ling overlijden van. de Heer Ridder in de Orde van de H. Gregorius de Grote; Voorzitter van de Nederlandse Katholieke Bond van Administratief, Verkopend en Verzekeringspersoneel St. Franciscus van Assisië; Tevens voorzitter van de Christelijke Bedienden- Internationale. Met bijzondere bekwaamheid en grote toewijzing heeft de overledene onze organisatie gedurende S3 jaar op voortreffelijke wijze gediend en bijna 12 jaar als voor zitter geleid. Zijn nagedachtenis zal bij ons ln hoge ere blijven, Hij ruste in vrede. Namens het Bondsbestuur van de H.K.W, HET DAGELIJKS BESTUUR De plechtige uitvaartdienst vindt plaats in de Parochie kerk van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand, Brinklaan te Bussum op donderdag 23 juli a-s. om 10.30 uur. waarna begrafenis op de nieuwe R.K. begraaf plaats te Bussum. Amsterdam, 20 juli 1950 ranjeboom 'fit-, yaW*»-- i. Zon bleekt Uw haar, water maakt het dof. U kunt dat echter voorkomen met Wellaform. Dit is één van de vele voordelen van Wellaform, de haarqrème van 's werelds grootste concern op haarverzorgingsgebied. Uiteraard ook voor heren de beste haarcrème Let U ook op het nieuwe etiket? Een garantie dat U het nieuwe opnieuw met goud bekroonde Oranjeboombier krijgt! ,.**V i-»d WELLA haarspecialistcn sedert 1880 Keizersgracht 298-300 - Amsterdam Vlot model zonder slui ting met moderne hals. voetvrije pantalon, leuk origineel dessin, ver schillende modetinten Clocqué pyama (niet strijkenleuk model met ronde hals pas, van voren gesloten, pantalon normale lengte, alleraardigst nopdessin, blauw, rood a Rotterdam: Meent 67 Noordsingel 39 Groene Hilledijk 267 Dordtselaan 112 Burg. Baumannlaan 124 SchiedamOranjegalerij Vlaardingen-.Ged.Biersloot hoek Korte Hoogstraat Met ÉÉN flacon wolwit van Echfa No-iron overhemden en blouses weer hagelwit en opnieuw kreukvrij. echfa CORSETTEN - KOUSEN - TRICOTAGES ROTTERDAM: Hoogstraat 157. West Kruiskade 67, Jonker Fransstraat 132. Beijerlandselaan 120-122. Katendr Lagprlijk 392-394 iiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii SCHROMPELEN WEG g Pijn en jeuk wèg jj1 Bloeden houdt op k De wetenschap heeft thans O V een helende substantie ont- jj f dekt met de verbazingwek- kende eigenschap de aam- [j "j beien eenvoudig te doen weg- a drogen - pijn verdwijnt, bloe- A rh den houdt op. Toegepast i in SPERTI, doet dit weefsel- vernieuwende Bio-Dyne zelfs «s '2 de meest hardnekkige aam- g beien ineenschrompelen, zó h f, afdoend dat ze thans geen ft probleem meer zijn. 5 Spcrti Zalf en Zetpillen S SPERTI Is zacht en desinfec- ,1 ijl terend - bevat géén verdo- 5 vende middelen. Voor veill- jl ge, rechtstreekse behande- S ling van aambeien. SPERTI S JUWELEN, GOUD ZILVER INKOOP Kruisstraat 19 - Haarlem b d Ridderstr Tel l«9l« Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pijn weg ln 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie. Jodium en het pijn stillende benzocalne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Llkdoornmlddel van f. 1.60 bespaart U veel ellende. Lijnbaan 40 (naast Thalia Theater). Tel. 136673, R'dam In- en verkoop occasions goud, zilver en briljant Jonge'katjes, gewend aan Fel»*' af te halen, Dr. Zamenhofst. 35- Schilder» en Decoratiebedrijf tel. 65076. Ant. Muysstraat 67. 'Plak katen voor Opruimingen worde** binnen 24 Uur na opgaaf be zorgd. Bel op 65076, Wegens, vakantie tot en met 3l oktober- gesloten. Gebroeders Si mons mr. Schoenmakers. Sinds 1929 alleen Broersveld 12. Ook de vakantie zaterdags nie* aanwezig. Te koop: kinderledikantje met bedje, 3-delig kapok bed f 12.50» 1 aquarium, met kweekbak, vis lichtkap enz, f 35. Overgangsleeftijd? Migraine? On gezonde teint? Jeugdpuistjes Verstopping? Vetzucht? Natter- mann's Bloedzuiverende thee n?: 8 helpt! Groot pak 1.85 bU elke drogist. 14 dagen gratis op proef allc merken televisies compleet £e' plaatst. Min. 1ste betaling. Ve*' der 7.- p.w. eigen techn. diens* tel. K 1800-123153 tot 6 uur. Ook radio's en bandrecorders. gevraagd om 6 weken met gezin naar buiten te gaan en te helpen in gezin. Lief voor kinderen. Aanm. Me vrouw Jansen. Julianalaan 28, Schiedam, Telef. 67291 Woensd. 22/7 a.s. de gehele dag, ook 's avonds. Voor ons verkoopkantoor Rotter dam, vragen wij voor spoedige indiensttreding een Leeftijd 17—20 jaar. Ulo-opleiding strekt tot aanbeveling. Met vakantie-afspraken zal rekening gehouden worden. Schriftelijke of mon delinge sollicitaties aan ons kantoor: Een- drachtsweg 4, R'dam kontoormachines

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 8