Nieuws uit stad en omtrek If Jan Jansen en Bert Zoet stapelen zege op zege Xerxes draaide beter troef dan S.Y.V.3-5 ONDER Niet alleen DE DRIE KRONEN... op cle wereld... Geheugen-hulp Oi?er da aw» Nu de Ronde van Alblasserdam M. s. Alcliiba te water gelaten Aanbeveling BIJNA Gemeentelijke bekendmaking Zesde klassers van de St.-Agnesscliool namen afscheid Hand werkten toon stelling hij de St.-Maria- school Jaarverslag 1958 der Ver. lot Bestrijding van tuberculose Een neomist uil Porlo Rico Tienduizendste inwoner van Pijnacker Rotterdamse defensie was betrouwbaar Wees heer in 't verkeer Geslaagd li Zilveren jubileum Burgerlijke stand 25.000ste bezoeker bij het Lichtfestijn Recreatieoord Kethel krijgt naam Afscheidsavond 3t.-Martinusscliool in Oud Mathenesse N S (J DONDERDAG zó JULI lSu9 Artikel 5 Wegeirverkeers*. reglement Yerde Igt muggen, motten, vliegen MVPKS ORGANON-OSS Zondag a.s. in de Singelkerk Damtvarhtp- nieuwe scl liieJamsclic (Ss- amsche courant J Jaarverslag huisbezoekster „Prinses Beatrixpark" GY RUÏTEROAM ii A 3 hhh Ee.n kijkje op de expositie van hel werk der leerlingen van de St.-Mariaschool. „Het is altijd een heugelijk iets, een schip te water te zien gaan", aldus mr. H. Smuldens, ,,ook nu het lijkt, alsof er schepen te veel zijn. Maar na de downs komen er weer ups en dit geeft ons het no dige vertrouwen". Hij zei dit na de tewater lating van het m.s. „Alchiba", dat op de werf Gusto voor rekening van v. Nie- velt Goudriaan en Co te Rotterdam werd gebouwd. Het schip is er een van een se rie van vijf, welke op verschillende wer ven voor deze rederij in aanbouw is. De doopplechtigheid werd verricht door me vrouw G. C. J. Duyfhuizenv. d. Ent Braat, echtgenote van een der commissa rissen der rederij. Namens de rederij sprak de heer Willy Goudriaan, die zich speciaal tot de doopster richtte in ver band met het feit, dat haar echtgenoot gedurende 54 jaren de maatschappij in verschillende functies heeft gediend. Hij bood haar als herinnering aan de plechtig heid het gebruikelijke souvenir aan. Aan wezig waren o.a. burgemeester mr. Var Walsum van Rotterdam, ails commissa ris van V. Nievelt Goudriaan en Co en burgemeester Peek. Tijdens de tewa terlating cirkelde een helikopter boven de helling met op-een dundoek een geluk wens vanwege de firma Lips die de schroeven voor het schip levert. Er is bij de raad een aanbeveling bin nengekomen van B. en W. ter benoeming van de heer Th. H. Mouwens, hoofdcom mies ten kantore van de gemeente-ontvan ger. tot eerste vervanger van de gemeen te-ontvanger en van de heer A. P. C. van As tot diens tweede vervanger. Gedurende de al of niet (vermoedelijk) afgelopen warmteperiode, die ons tropi sche temperaturen bracht, is de dorst der Rotterdammers op enkel® dagen zo groot geweest, dat ze volgens de statistiek bij na een glas bier per dag gedronken heb ben. Dat is niet veel, zou men zo zeggen, maar men heeft er vrouwen, kinderen en ouden van dagen bij inbegrepen Er waren dagen, dat de Rotterdamse brouwerijen 150.000 liter ofwel 600.000 glazen bier afleverden. Of elke Rotterdammer op een bepaald aantal dagen een gids limonade dronk, heeft men nog niet kunnen schatten, om dat het teveel werk wks, al die grote e,n kleine limonadefabrieken af te lopen, ten einde cijfers te krijgen. Hier in Schiedam kunnen w« wat de consumptie betreft slechts gissen, zowel wat het bier als de limonade en andere verfrissende dranken betreft. Maar zowel uit Rotterdam als uit andere steden ko men berichten over een nijpend tekort aan flessen, wat de verfrissende dranken be treft. We hebben hier een Coca Cola-fa briek. Daar wordt met hoogspanning ge- Werkt en men levert er ongekende hoge Veelheden af. Maar het verkoopgebied van dit produkt is niet tot onze stad be perkt. Natuurlijk is de omzet hier ter stede be kend. doch ten slotte is wat d® N.V. Bot,- telo maakt, niet de enige verfrissende drank. Laten we het er overigens maar op hou den, dat de Schiedammers niet voor de Rotterdammers onderdoen en eveneens op bijna een glas bier per dag kunnen bogen, mitsgaders de niet te benaderen hoeveel heid limonades, etc., eigengemaakte kwast inbegrepen Overigens, er is weer een verfrissend drankje op komst. De jonge rode bessen komen en de bessenfe® is zich al voor een triomfantelijke tocht aan het voorbereiden. Een der grootste producenten van dit verfrissende vocht is zopas gereed geko men met een flinke uitbreiding. Hij had geen beter tijdstip kunnen kiezen.... Burgermeester en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat zij in hun vergadering van 25 juni 1959 besloten krachtens art kei 5. eerste lid, sub c van he-. Wegenverkeersreglement vast te stel len de volgende ..Wijziging van het Ver- keersbe. iuit voor de Gemeente Schiedam" (Gemeenteblad 1957 no. 17; 1958 nrs 1. 6. 15 en 18; 1959. nrs. 3. 4. 7 en 10). Enig artikel. ..Onder het hoofd ..Wachtverbod" wor den tussen dc rubriek ..Vlaardingerstraat" en de rubriek ..Westmoienstraat" inge voegd de volgende rubrieken: ..weg tussen de spoorbaan Schiedam— Vlaardingen en het Sportveldencomplex .Harga" vanaf de spoorbrug tot de grens met de Gemeente Vlaardingen. nummer 55" (bord model W.V.R.)"; „weg tn het sportveldencomplex ..Thuj. lede" tutsen de Oudedijk en de toegangs weg tot de Spiritterreinen, nummer 53" (bord model W.V.R.)". Van o'iit. besluit staat voor ieder belang hebbende beroep open tot het einde van een te: mijn van dertig dagen na heden Het adres van beroep wordt aan H. M da Koningin gericht, maar ingediend bij de Commissaris der Koningin in de pro vincie. die een bewijs van ontvangst heeft. Dit besluit is in afschrift verzonden aan de desbetreffende Hoofdingenieur-Direc teur van de Rijkswaterstaat, aan de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A. N. W. B de Koninklijke Nederlandse Automobielclub. de Koninklijke Neder landse Motorrijders Vereniging en aan Gedeputeerde Staten dezer provincie. Het besluit ligt gedurende de genoemde beroepstermijn ter Visie ter Gemeente secretarie. (Stadhuis. afd. Algemene zaken). Advertentie De beide nog veel belovende renners I bezit van de premie voor de strijdlustig- Jan Jansen en Bert Zoet hebben gis" ste renner. De volledige uitslagen in deze ronden, waarvan de opbrengst bestemd was voor SCHIEDAM. 22 juli 1959 Ook voor dc ouders van dc leerlingen der St.-Mariaschool in het <Mosten van Schiedam wa« er gisterenavond gelegen heid ccn kijkje te komen nemen naar al hetgeen hun kinderen in het nu aflo pende schooljaar op het gebied van handwerk en handenarbeid .gepresteerd hebben. De meisjesvervaardigden wederom ve le praktische dingen. Die van de zesde klas maakten een „Baby-Do'H"-pyjama en tevens een petticoat een stukje werk overigens, waarvan het hoofd der school, mej. J. C. Th. Kamp, zelf moest zeggen, dat het „monnikenwerk" was geweest. Knap gedaan was het in elk geval, even als trouwens de werkstukjes van de meis jes der lagere klassen, waaraan ook gro te. zorg was besteed. Er werden de no dige poppen aangekleed, wollen sjaals ge breid, terwijl er voor moeder en cook voor de kleinste' zusjes weer het een of ander werd gemaakt. De jongens uitten hun creatieve geest tijdens de handenarbeid voornamelijk in het. boetseerwerk Knap pe dingen wisten zij te maken waarbij zij hun eigen indrukken konden weerge ven. Het jaarlijkse schoolreisje was in hun werkstukjes terug te vinden waarbij het terrarium verschillende jongens in spireerde. Hoe het in het algemeen met de teken en schilderkunst gesteld is werd ook op uitvoerige wijze gedemonstreerd. Er viel veel „moderne kunst" te bewonderen, maar tevens toonden de kinderen hun aanleg in het uitbeelden van gebeurtenis sen in he.t dagelijkse leven, thuis en op school. De in het begin der week ge houden ouderavond gaf aan Willy Gun- neweg en Ineke F re de riks genoeg stof om er een driedubbel schoolbord mee te vul len. Ook bij de moderne leermethodes komen tegenwoordig de tekenstift en het kleurpotlood vaak te pas. Allee was zo gearrangeerd, dat de ouders zich een in druk wisten te vormen hoe er bij de verschillende vakken t.e werk wordt ge gaan. Uiteraard was er dan ook grote belangstelling .van de zijde dezer ouders die hun waardering voor dit alles niet on der, stoelen of banken staken. Het was opnieuw een expositie, waarmede het hoofd en de leerkrachten veel eer inleg den en die het eigen karakter van de school weer eens bijzonder accentueerde. De St.-Mariaschool telt momenteel ruim tweehonderd leerlingen, bestaande uit jongens en meisjes. Eenendertig meisjes gaan de school verlaten. Twee gaan mid delbaar onderwjs volgen aan lyceum en M.M.S. terwijl er dertien naar de Ulo gaan. De rest gaat naar de Huishoud school met uitzondering van twee meis jes die nog liever een jaartje bij mej. Kamp blijven. Uit het jaarverslag 1958 der Ver. tot Bestrijding van Tuberculose blijkt, dat het aantal uitgezonden patiënten naar satiato- ria dit jaar 23 bedroeg. Aan vele gezinnen werd hulp in de huishouding, huurtoeslag en reisgeld verstrekt. In de vacature van de secretaris is nog niet voorzien. Het se cretariaat wordt tijdelijk waargenomen door de penningmeester. De Emmabloemcollecte heeft dit laar door ongunstig weer een niet 20 schitte rend resultaat gehad. De opbrengst was f 3.847,37. Het bestuur was als volgt samengesteld: Dr. A. Hoogendijk, voorzitter; S. J. Kleijn, penningmeester; dr. H. J. Ormel; mej. M. P. S. Cool; A. M. Sunderman; mevr. M. Smit-Huizinga; mevr. .H Walsmit- Megens; mevr. I. Adriaansens-Hezemans. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris. N. J. POST De Burgemeester, J. W. PEEK. Era Antonio 0.1 Zondag a.s. zal de Singelparochie een bij zondere gebeurtenis beleven. Dan draagt frater Antonio Zayas-Ortiz O.P. zijn eer ste plechtige h. mis op. Deze neomist werd op 12 dezer in de kloosterkerk van San Esteban te Salamanca in Spanje tot pries ter gewijd na een uitstekende studietijd. Zijn kloosternaam is Fra Antonio O. P. Hij werd niet, in Spanje maar op Porto Rico ofwel Puertorico geboren, het mooie eiland in de Caraïbisch® Zee. op 5 april 1932 en wel te Comério. Op zijn geboorte- eiland bezocht hij het kleinseminarie der Dominicanen van San Alberto werd in 1953 novice en maakte zijn noviciaat door 'n de St.-Josephs Priory Somerset, Ohio. Verenigde Staten Fra Antonio is een be schermeling van de Dominicaanse leken Gemeenschap hier ter stede die in zijn studiekosten heeft biigedragen. Zijn eerste Plechtige h. mis draagt hij om 9.45 op Daarna is er gelegenheid, in de pastorie de neomist geluk te wensen. Hem zal dan tevens, namens de twee afdelingen, een geschenk worden aangeboden. We vesti- gen er nog' de aandacht op. dat de feest predikatie wordt gehouden door pater veerkamp, een Spaanse Nederlander Ook voer die leerlingen uit de hoogste klas van de St.-Agnesschool is over enke le dagen de lagere-schooltijd voorbij. Van de tweehonderd drieëntwintig meisjes gaan er vierendertig de school verlaten. Tweeëntwintig van hen deden met goed gevolg toelatingsexamen vo-or de verschil lende middelbar®, scholen terwijl de rest diep Nteuwlandi intrekt, om bij Zr. Conso- latrix de kunst van het huishouden te gaan leren. In het Wijkcentrum aan het Dr. Wiboutplein was er vooor deze zesde klassers en hun ouders een afscheids avond belegd waar tevens de diploma's werden uitgereikt. Er was bovendien een kleine expositie ingericht, van werkstukjes tijdens de handwerklessen vervaardigd, waarbij een aantal tekeningen was gevoegd, want ook dit kunnen de oudste leerlingen van de St.-Agnessohool op bijzondere wijze. Uit dit alles valt te constateren, dat men hier ook in alles met. de tijd mee gaat. Modern is het gemaakte handwerk, modern zijn de tekenonderwenpen door de meisjes gekozen. Het was voor de ouders bijvoorbeeld e®n genoegen eens t®, bladeren in de schriften gebezigd bij de studie in mens-, dier- en plantkunde, die met de aardrijkskundecahiers op aan schouwelijke manier het hoge onderwijs niveau van deze school wel bijzonder naar voren brachten De verworven Prijzen tijdens 'het hand- baltoernooi toonden aan dat ook op sport gebied de school 'n belangrijke plaats in neemt. Na een welkomstwoord van het hoofd der school, mej. A. J. Jeisman, werd een aantrekkelijk programma afge werkt. verzorgd ctoor de zesde klassers zelf.^ Goede zang onder leiding van me.) I L. Schouten met een repertoire van een internationaal karakter. Het schoolhoofd zelf had de leiding over de verschil lende deelamatrices, d'ie hun diverse goed gekozen werkjes voordroegen, met veel kennis en onder toepassing van de z.g. vrije expressie. Aardige dansjes, ingestudeerd dooi mei. J. Meyer, deden het. ook goed, ai leent in deze zaal het toneel zich nu een maal slecht voor dergelijke uitvoeringen Alles was verzorgd en gezellig. Zelfs de programma's werden door de meisjes zeli getekend en geschreven. Als parochiepas toor heeft de zeereerw. heer J. Ouds hoorn in een toespraak het grote belang van 'n samenwerking tussen de ouders en de school geaccentueerd. Het. r.-k. onder- Wijs heeft geen propaganda nodig, zo merkte de pastoor o.m. op. De wijze waarop gewerkt wordt is van dien aard dat het veel belangrijker js op de inge slagen weg voort te gaan aldus pastoor Oudsnoorn tcrenmiddag in Alblasserdam de gele genheid te baat genomen aan hun reeds rijke hoeveelheid overwinningen er nog één toe te voegen. Jan Jansen, de winnaar van de ronde van Zuid-Hol land 1959 en nog pas 19 jaar oud, sleep te eigenlijk alles in de wacht in deze door Roel de Ruiter met technische medewerking van rennersclub De Mol georganiseerde wielerronde, welke door burgemeester Looy van het startsein werd voorzien. Door zijn aanvallend rijden namelijk veroverde Jan zowel de leidersprijs als de exptra premie voor de strijdlustigste renner. Van alle individuele pogingen, welke al vrij kort na de start tot stand kwamen en waarbij renners als Sijthoff, Swane- veld, Breure en ook Van de Klooster be trokken waren, slaagde er in eerste in stantie geen enkele. Meer succes had Jansen na plm. 20 km. In weerwil van alle tegenacties van Brinkman, Heiden, weer Sijthoff, die het peloton tot groter 6poed wilden aanzettten. slaagde Jansen er in na 45 minuten koers een ronde voorsprong te nemen, een prestatie, waartoe wat later ook Straver, Van der Putten, Den Outer, Kouwenhoven en nog een stel anderen in staat bleken te zijn Onder hen ha'd aanvankelijk ook Van Bast.elaar behoord, maar deze kwam door een lekke band aan de kant. Na de tot stand gekomen hereniging waren er opnieuw speldeprikken vanuit de groep Jansen en Sijthoff probeerden het samen, direct gevolgd door een sa mengaan van Stolk en Van Krbuningen. welke laatste het toen nog eens probeer de met Van de Putten, maar niets mocht baten. Min of meer gelijk verging het met Breure en Van de Berg. welke laat ste overigens in hot eindklassement gé- heel ontbreekt. Na 80 km liepen dan toch eindelijk vijf man weg. te weten Brinkman. Van Leeu wen. Stolk, Mesters en de enige, welke Jansen zou kunnen bedreigen, de Leidsen- dammer Kouwenhoven Weinig ronden waren nodig hen tot de orde te roepen, waardoor Janse de zege moeilijk meer kon ontgaan. In de eindfase wist hij Kouwenhoven achter zich te houden en boekte zijn zevende ze ge in dit seizoen. Bert Zoet was zaterdag aan zijn 17e overwinning bij de nieuwelingen toe. De eerste, die uiteraard voor eigen volk de neus liet zien. was De Ruiter, de broer van organisator Roel. Zijn eerste bedrij vigheid bleef niet onopgemerkt en zette Den Braber aan tot wat meer snelheid hetgeen later bleek te hebbben geleid tot- het behalen van de leidersprijs door deze Rotterdammer. Zoet kwam in het de Alg. Ned. Invaliden Bond afd. Alblas serdam, waren: Amateurs en onafhanke- lijken; 100 km in 2.24.33. 1 Jansen. Noot dorp; 2 Kouwenhoven, Leidsendam; 3 in 2.25.08 Broure Rotterdam; 4 Van de Puttten. Den Haag; 5 Van de Klooster Rotterdam; 6 Straver. Haarlem; 7 D. Ouer, Nieuwerkerk; 8 Brinkman, Rot terdam; 9 Mesters. Den Haag; 10 Sijthoff, Rotterdam; 11 Stolk. Zwijndrecht; lï Van Leeuwen, Gouda; 13 Swaneveld,Dor drecht; 14 De Vries, Rotterdam; 15 Van Straten. Schiedam Nieuwelingen: 60 km in 1.29.39. 1 Zoet, Sassenheim; 2 Schuiing. Den Haag; 3 stam; Rotterdam; 4 Tijm. Warmenhur zen; 5 Kriellaard. Den Haag; 6 Barten, Zevenbergen; 7 De Jager, Den Haag; 8 Motké Roermond; 9 Van Dungen, Ma de; 10 Liebregts, Vlaardingen. Waar Pijnacker reeds bijna een half jaar op wacht, is thans' gebeurd: de tiendui zendste inwoner van Pijnacker werd in geschreven, nl. Robertus Ton, het eerste kind uit het huwelijk van het echtpaar G. W. Ton-C. Meyer, Acacialaan 25. SVV en Xerxes hielden gisteren wapen schouw, die voor de R'danise Zebra's een meer bevredigend resultaat dan voor de Schiedammers opleverde. Want niet al leen wonnen de gasten verdiend met 53, maar zij hadden ook een overwicht, dat steunde op een degelijke verdediging. SVV was gehandicapt door het ontbreken van Tap en Corbean. In de Schiedamse verdediging werden te veel fouten gemaakt, terwijl halfspelers Hekman jr en Clarijs nogal eens faalden in de opbouw. In de aanval speelden twee nieuwe wingspelers een proefwedstrijd: Van Rees (ex-VFC) en De Groot (DFC). Mochten de onderhandelingen met de Dordtenaren een gunstig verloop hebben, dan zal De Groot zeer zeker een aanwinst betekenen. Van Rees in iets mindere ma te, maar deze werd, vooral in de eerste helft te veel verwaarloosd om een zui vere indruk te kunnen krijgen. Een fraai staaltje voetbal van Van Rees en De Groot was de inleiding van het eer ste Schiedamse doelpunt. Uit de combina tie met de naar binnen geswitchte Van Rees ontstond een listige voorzet van De Groot, waaruit Könemann voor het in koppen had (10). Geel, de vroegere SVV-crack en np door Xerxes gecontracteerd, had tweemaal pech: een kogel van zijn voet vloog ra kelings naast, terwijl hij een volgende kans om zeep bracht. Van Schijndel had een voornaam aan deel in SVV's tweede doelpunt: uit zijn combinatie met De Groot lepelde deze de bal wéér op het hoofd van Könemann, die Vermeer opnieuw kansloot liet (20). Nadat De Rot meteen daarop de SVV- paal bekogeld had, wist Xerxes' tweede aanwinst De Waal (ex ZFC) uit een pass Mevrouw M C. v. BW. is gistermor gen m de Burg. van Haarendaa.n gevallen met haar fiets, toen de jongen F. F. de J pvotseiir-o vlak voor haar langs reed. E>e dame had ook twee kinderen op de fiets; de vierjarige I&a Hendrika liep bij de val enkele schaafwonden op en vermoedelijk een hersenschudding. Maandag jj, ;s onze stadgenote mej. J Leenders geslaagd voor M.O.-akte Neder, lands. QagblnH WileJoe omitr«jta> 81ste Jaargang No. 24040 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 ADVERTENTIES f 0J5 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f 0.30 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. kampioenen tot 80 woonden f 0JJ0 bij vooruttbe- tatowg. Etk woord meer 3 ct. Maxi mum 60 woonden. Afle adhpertemtae-oa-deTS warden afge sloten en uitgevoerd overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie- wezen. ab-onnementen f per kwartaal, f 2.54 per en f 0.59 per week. Aantal onder toezicht staande gezinnen 1 januari 1958: 204 gezinnen met 239 pa tiënten. Nieuw ingeschreven gedurende 1958 18 gezinnen met 20 patiënten. Totaal 222 gezinnen met 259 patiënten. Afgeschre ven gedurende 1958 14 gezinnen met 16 patiënten. Onder toezicht 31 dec. 1958, 208 gezinnen met 243 patiënten. Afgelegde huisbezoeken: 1680. Er is een nadelig saldo van f 1026.95. De brigadier van gom e entep'O'litie J. H van Duijl hoopt op vrijdag 31 juli zijn zil veren öiienstjubideum te vieren. Om drie uur 's middags viindt de huldiging plaats in de kantine van het hoofdbureau aan de Lange Nieuws traat. GEBOREN: Yvonne E. M., dochte.r van J, J. van der Horst en E. J. P. van de Water; George, zoon van J. van der Haar en V. Mc Millen; Yvonne D., dochter van J. Muuren en D. Bakker; Hendrika J C dochter van H. A. W. Jellema en P. G. Pronk; Susanna, dochter van P. A. Harte- veld en G. van Dijk; Magdalena E. A. M. dochter van A. C. de Vette en C. A. M van Velzen; Adriaan W., zoon van K. Pan. man en T. K. van der Heide; Marcel J H., zoon van J. R- H. van der Meulen en J E. L Swagerman. OVERLEDEN: J. Genet, 62 jaar. echt- gen. van A, C, van Eijk. Natuurlijk hebben dc lezers met grote belangstelling in onze krant dc fraaie re. rpoduktie bewonderd van een van de be faamde drie Kronen, waaronder bijna we kcljiks een hele seriR misstappen haar ge rechtelijke bekroning vindt Reeds verscheidene malen was naar de aard van deze Kronen geïnformeerd en aanvankelijk heeft dan ook (je bedoeling voorgezeten ook de tweede en derde kroon in twee opeenvolgende edities op te nemen, va„ welk voornemen werd afge zien, omdat het drietal op elkaar lijkt als de bekende drie druppels water. De kroon die u te zien kreeg is even- we] de voornaamste, omdat ze zweeft bo ven het hoofd van de Kantonrechter, sub- sidair plaatsvervangend kantonrechter en dat was gisteren mr. dr.. ir M M van Praag. Een ding is wel zeker, nl. dat deze Kan- tonrechter-plaatevervanger zelf frequent weggebruiker, een fel standpunt inneemt tegenover de bromfietsenorgie, die zo langzamerhand ons land onbewoonbaar dreigt te maken. Ook nu was er weer een heer contingent van dit soort roofridders die zich te verantwoorden hadden, man nen als uit de dagen van „Maloot": „Al leen op de wereld"!.. „Het is een schan de'1. aldus de Kantonrechter, „zo het le ven van andere mensen in gevaar te brengen! Er gebeuren in Nederland meer ongplukken met bromfietsen dan er bromfietsen in Nederland zijn" Deze diag nose laat aan duidelijkheid niets te wen sen over en bij het bepalen van de straf maat wekte mr v Praag sterk het ver moeden, dat het hem speet dat de wet hem niet toestond zwaardere straffen op te leggen. Hier volgen dan de „heren in het verkeer": J. v. F. reed in de B. K.-laan met een snelheid van 38 km: f. 20 of 8 dagen. C. M. te Schiedam, op de smalle Schie- damseweg 42 km: f 25 of 10 dagen. E. K. t® Schiedam in de B.K.-laan 40 km, (er was zo'n storm, voerde verd. aan als ex cuus!): f 20 of 8 dagen A. v M t® Rot terdam 45 km! f 20 of 8 dagen. M. te Schiedam. 40 km. f. 20 of 8 dagen. F. H te Schiedam. 45 km: f. 25 of 10 dagen. H, S. te Vlaardingen zou op zijn brom fiets ook op de B.K.-laan, de maximum snelheid hebben overtreden. Hij werd la" ter bij de B.P.M. te Vlaardingen aange houden en geverbaliseerd. Verd. ontken de zelfs in de B.-K.-laan geweest te zijn. Zijn zaak werd aangehouden om alsnog de verbalisant te horen. De waterstoker H. B. te Schiedam hakte op straat stoelen kapot. O neen geachte lezer, het ging al les in pais en vree! Het was bedoeld als brandstofvoorziening voor zijn ketel. Na afloop van dez® bezigheid droeg hij „het gehakt" naar binnen maar liet de spijkers op de rijweg liggen. Het was maar voor een ogenblikje Edelachtbare om de be zem te halen, verdedigde verd. zich. Maar dat ogenblikje was juist voldoende om de fietsbanden te laten klappen van een juist passerend politieagent! Erger kon het haast niet! Natuurlijk volgde procesver baal. De pechvogel stond nu terecht en dramatiseerde levendig het stoelenhak- kersbedrijf. De kadi streek .over zijn hart en veroordeelde verd. tot f. 2.50 subs. 1 dag. „Ik ga er mee akkoord Edelacht bare" Dit was het. laatsie woord van een opgeluchte waterstoker. J. v. d. H. te Rotterdam gaf met zijn auto in de Mgr. Nolenslaan geen voorrang Het gevolg was een aanrijding, waarbij verscheidene personen verwondingen op liepen. Verd. kreeg f 40 of 20 dagen. Daar hij niet verzekerd is. zal dit muisje voor hem nog wei een staartje hebben EEN STRUISVOGEL. De 18-jarige W. v. L. te Vlaardingen reed in een auto. maar had geen rijbewijs. Toen hij de politie zag naderen, zette hij' de auto stop en ging plat op de vloer lig gen een manoeuvre die hij wellicht van de struisvogels heeft afgekeken! Hij voelde zich niet op zijn gemak en dat. was niet verwonderlijk, de knaap was nl. vol gens de kantonrechter een doorgewinter de joyrider die voor zo'n geva] nog veer tien dagen tuchtschool voorwaardelijk te goed had. Nu kreeg hij 30 of 15 dagen. L. v. d. W. te Vlaardingen had een scoo ter. Op zijn naam had hij geen rijbewijs, maar wel een aanrijding. Het omgekeer de zou beter geweest, zijn! De scooter, een fonkelnieuwe, was in beslag geno men. Verd werd veroordeeld tot f. 25 spbs. 12 dagen. Hij kreeg zijn scooter' nu nog terug, maar de officier verzekerde, dat. verd. hem bij een volgende bekeuring kwijt zou zijn. J. L. te Vlaardingen vis te in voordelig viswater, d.w.z. in ander-1 mans viswater zonder vergunning. Hij deed dit om zijn vijfjarig zoontje te ple zieren. Verd. beloofde. dat_ dit niet meer zal gebeuren, ze doen nu in duiven! f. 5 nf 2 dagen. ALLERHANDE. ,J S te 's Gravenhage. met auto in ver boden richting afgeslagen: f. 7.50 of 3 da gen. A. D. te Schiedam op de fiets met beide handen los gereden f. 3 of 1 dag J. S. te Rotterdam reed met brommer door stoplicht: f. 15 of 6 dagen M. v. d W. te Vlaardingen reed met fiets door stoplicht: f. 8 of 4 dagen. J. v. P. te Rotterdam reed met auto zonder licht: f. 15 of 6 dagen. G. B. te Rotterdam stop te op De Dam, Daar is een stopverbod: f. 3 of 1 dag H. M. t® Vlaardingen reed met brommer op verboden tijd in het park aldaar: f 6 of 3 dagen. Mevrouw J. de B. te Vlaardingen reed niet brommer op do rijweg f. 5 of 2 dagen. Zij gaf ook geen richting aan: f. 1.50 of 1 dag en daarbij nog f. 5 of 2 dagen en f. 1.50 of 1 dag voor waardelijk, met een proeftijd1 van 1 jaar J v. d V te Vlaardingen verleende met auto geen voorrang; f. 15 of 6 dagen plus f. 15 of 6 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar. D. H. te Schiedam opende onvoorzichtig het portier van zijn auto. Een bromfietser kwam er mee in botsing de bromfietser kwam te vallen en bezeerde zich. Verd. kreeg f. 25 of 10 dagen. J. v. J. te Hoorne gaf geen voor rang met bromfiets. Gevolg: een aanrij ding en f. 25 of 10 dagen M. v. S. te Vlaar dingen, een zelfde geval, dezelfde straf f 25 of 10 dagen. J. P. te Vlaardingen reerf met brommer 45 5 50 km. Hij gaf bovendien geen voorrang aan een auto: f 50 of 20 dagen. J. v. te Vlaardingen zette zijn brommer niet op slot: f 3 óf 1 dag. UITGESTELDE ZAKEN. Met mr. O. Sipkes als kantonrechter werd in de volgende uitgestelde zaken uitspraak gedaan. N H. W. te Schiedam. mei auto niet ge stopt bi.i stopstreep in de Vlaardingsestr f. 15 of 6 dagen. C. te Schiedam met drie- wielig motorrijtuig op de linkerhelft van de rijweg gereden: f. 5 of 2 dagen J. v. St. was bij het optrekken van zijn au to op ,,De Wip" te Maassluis in botsing gekomen met een bestelwagen: t 7.50 of 3 dagen In deze zaak werden twee getui gen gehoord. Tenslotte kreeg J. B. de V. te Rotterdam wegens het niet-verlenen van voorrang aan een politieauto f.15 boe te of 6 dagen Gisteravond ongeveer half tien heeft men In het Julia-na-park, dat nu al ongeveer twee en een halve week feestelijk verlicht is, de vijfentwintigduizendste bezoeker mogen verwelkomen. Deze bevond zich onder de familie A. Mooy, bestaande uit vader, moeder en drie kinderen van resp. 2, 5 en 8 jaar. Het f«it dat deze familie uit Vlaardingen kwam bewijst wel dat de aantrekkings kracht van het Julianapark zich niet alleen tot Schiedammers beperkt. De gelukkigen die in het geheel niet wisten dat die avond de 25.000e bezoeker verwacht werd, wer den gelukgewenst door de heer F. A. de Wolff, voorzitter van de S.G., die in' dit feit de gelukkige voorbode van de komen de S.G.-festiviteiten zag en de verwach ting uitsprak, dat indien het aantal dage lijkse bezoekers zo blijft, het record aantal van 70.000 dat 6 jaar geleden werd genoteerd, gebroken zal worden Ver volgens bood hij de familie Mooy namens de Schiedamse Gemeenschap een taart aan. De beide exploitanten van het zitje op de rotonde, de heren A. Lugten en A M. van den Most, boden tenslotte de fa milie een waardebon aan. die zij naar eigen keuze kunnen besteden. Zoals bekend, heeft de Schiedamse Ge meenschap op verzoek van B. en W. een prijsvraag uitgeschreven inzake ccn pas sende naam voor het nieuwe recreatie- gehieci in Kethel. Als resultaat daarvan kan vorden medegedeeld, dat 175 inzen dingen zi.il- binnengekomen, waarvan som mige gelijkluidend waren. Onder dc ge lijkluidende inzendingen verkreeg de naam van prinses Beatrix het hoogste aantal Met deze naamgeving hebben B. en tV, zich gaarne verenigd, zodat zij aan van Hendriks kort voor rust tegen te scoren (21). Zelf maakte midvoor Hen driks meteen na de hervatting, na een de- fensiefout keurig gelijk (22). Het spel was na de rust aan beide zijden een stuk beter. maar aan Rotterdamse zijde tevens meer efficiënt: in de tiende minuut viel Verboeck over een ver schot ven de nuttig .spelende 'linkshalf Smits heen (2—3). Een open doekje oogstte De Groot in de 15e minuut. Via Van den Oever en Köne mann ontving hij in lastige positie de bal, maar toch trof hij keurig de roos! (3—3). Een schromelijke misser va-n Van den Oever gaf Geel in de 25ste minuut ge legenheid Verhoeek te passeren (34) en kort voor het einde zag De Rot kans we de rem na een verdedigingsfout, uit oen voorzet van De Waal de stand op 3—5 te brengen. Bij de St.-Martinusschool in Oud Mathe nesse gaan over enkele dagen vijfenveer tig van de ruim driehonderd jongens da school verlaten. In het schoolgebouw na men zij in tegenwoordigheid van hun ouders afscheid en ontvingen tevens hun diploma's. De jongens van de vijfde klas verzorg den hier het programma, dat er weer een was van het beproefde „broedersrecept", onderhoudend en gezellig. Een goed geko zen selectie liedjes, onder leiding van broeder Rogatus gebracht en een leuk toneelspelletje onder de titel „De zwarte Bandiet" waren wel de belangrijkst» punten waarvan ouders en jongens van hart® genoten hebben. De steeds meer op de voorgrond ko mende quiz ontbrak ook hier niet. Quiz master G. Morel verstond de kunst om zijn taak op geestige wijze te verrichten. Hij liet een vader en zoon de lagere school nog eens in ijltempo doorlopen, waarbij de zooon de beste leerling bleek te zijn. Pastoor Cr Koning heeft zich in een korte toespraak tot de jongens en hun ouders gericht. Hij memoreerde het be gin van de lagere-schooltijd toen in 1953 in de houten noodschool aan de Hoeker- singel werd begonnen. Op 2 juli 19J4 werd de nieuwe school betrokken waar aan de jongens niet alleen onderwijs werd ge geven, maar tevens aan hun opvoeding gewerkt. De pastoor uitte de verwaehing, later nog eens te mogen vernemen, dat de i jongens van deze zesde klas het nog eens ver geschopt hebben en wenste mey hen de ouders ook veel sucoes bij de verdere studie. Ook het hoofd der school, broeder Vianney richtte zich tot de ouders en zijn jongens. De ouders dankte hij voor 't in de school gestelde vertrouwen. Hei schoolhoofd roemde tevens de geest van samenwerking welke er tussen de schoool en het personeel enerzijds maar ook anderzijds tussen school en ouders heeft bestaan. Voor de jongens had hij tevens een ernstig woord waarin hij hun advi seerde steeds de hulp in te roepen van de daarvoor aangewezen personen, wan neer zij voor de moeilijkheden van het leven geplaatst zullen worden. Tenslotte ontvingen de jongens uit han den van de pastoor hun diploma's. Door de zesde klassers werd geld bijeenge bracht voor 'het aanschaffen van een schoolvlag met welk bedrag het school hoofd, zo hij verheugd opmerkte, volledig uit de brand is. HEDEN: Passage Theater: De Dictator (14 jr) dagelijks 2 en 8.15, zaterdag en zondag 1.30, 4.00, 6.45 en 9.15 uur; donderdag ook filmvoorstelling. Monopole Theater: Met getrokken revol vers (14 j.). 2, 7 en 9 uur; zat en zond. 3, 5. 7 en 9 uur. Stedeljjk Museum: Dagelijks van 105, zondags van 12—5 uur. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL S.-LIDTJINA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en Leeszaal voor volwassenen: di„ do., za. van 1012 uur: dl. t/m za. van 25 uur. ma., di., wo., vr. van 78.30 uur. Uitleenpost Kerkweg 46, Kethel: zo 11.30 12.30 uur. Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke thel: di. 48 uur. Filiaal: Rijnstraat 1: volw.: di. 6.308 uur; vr. 7—8 uur; jeugd: wo. 25 uur. Filiaal Nieuwland. Wijkgebouw Dr. Wl- bautplein (zijingang): jeugd: wo. 1.308 uur: volw.: wo. en vr. 78.30 uur. Uitleenpost Emmastraat 3 ma. 78 uur, wo. en vr 78.30 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN Deze week: Apotheek Rembrandt. Rem. brandtlaan 5- VRIJDAG Grooie Schouwburg, Zuidplein 60: De Witte Ncn. Spel van Marion Crawford, door D® Schouwspelers o-r.v. Theo van Duyn; 20 uur. FILMS IN ROTTERDAM Arena: Houseboat (a.l.); Capitol: Tim- boektoe (volw.); Centraal: Met muziek meer mans (a.l.); Cineac-A.D.: Rio Bravo (14 jr.); Cineac-N.R.C.: actualiteiten (door lopende voorstelling) (a.l.); Colosseum: Tarzan in New York (a.l.), donderdag: Blackboard jungle (18 j.); Harmonie: De terugkeer van Lemmy Caution (volw.); Lumiere: It happened to Jane (a.l.); Lu- Hare Koninklijke Hoogheid verzocht heb- tusca: De grote jazz-cocktail (a.l.); Luxor: ben toestemming te willen verlenen om De Indische graftempei (18 jr.); Metro: dit park de naam te geven van „Prinses Die Beine von Dolores (18 jr.); Passage Beatrixpark". (Schiedam) De dictator (14 jr.); Prinses: De Indische graftempei (18 jr.): Rex: Ik ben er kapot van (a.l.); Thalia: Witte Wil dernis (a.l 't Venster: De glimlach van een zomernacht (volw.); Victoria: Won derman (14 jr.). donderdag: De rode -.choentjes (18 jr.); zat., zond., woensdag matinee: Bambi (a.l.). Heden ontvingen zij bericht, dat de ge vraagde toestemming is verleend. in ver band waarmede zij dc raad voorstellen tot de voorgestelde naamgeving te be sluiten-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 3