ZITTEN BLIJVEN LA GERE school Momentopname Ooohwat een verschil! GROOTSCHEEPS ONDERZOEK NAAR Herziening van de lerarensalarissen Annastraat één uitdragerswinkel Oud-politie-inspecteur bij inbraak betrokken Geen loonsverhoging door prijsverhoging W. G. Gerritsen en echtgenote. DONDERDAG 23 JULI 1959 PAGINA 5 Pracht-foto's, en met diepe gestoken-scherp nuance. Elke foto 'n meesterschot Organisaties antwoorden in september Christelijke werkgevers Advertentie Naar eerst thans bekend wordt, is een dezer dagen een 31-jarige oud-in specteur van de Heerlense gemeente politie gearresteerd, verdacht van me deplichtigheid aan een inbraak in een tankstation te Hunnecum-Nuth. In de nacht van 25 op 26 juni zijn ei auto materialen en wisselgeld ontvreemd. Behalve de oud-inspecteur die slechts enkele jaren bij de Heerlense politie heeft gediend en vóór het plegen van de inbraak is ontslagen, is ook nog een vijftienjarige jongeman uit Hoensbroek bij de roof betrokken. Het is weer de tijd van de over gangsrapporten. Men ziet veel kin- deren thuis komen met stralende gezichten, doch daarnaast is er een niet gering aantal andere gevallen, waarin thans grote teleurstellingen verwerkt moeten worden. Wat de lagere school betreft worden acht procent van de leerlingen en hun ouders persoonlijk geconfronteerd met het probleem van het zitten blijven. Acht procent het lijkt misschien niet zoveel, maar als men het narekent, dan komt men op een aantal, dat niet te bagatelli seren is: rond 120.000 zittenblijvers per jaar. De direct belanghebbenden stel len zich in deze dagen de vraag: moet dit nu werkelijk? In het V.H.M.O. liggen de doubleer-per- centages nog veel hoger, maar daarbij spelen dan ook nog weer geheel andere factoren een rol als in het lager onderwijs. Als een kind blijft zitten op de gewone lagere school, waar ligt dat dan aan? Aan de leerling of aan het onderwijs? Het zijn niet alleen de ouders, die zich met deze vragen bezig hou den. Het onderwijs zelf ervaart het zitten blijven ook als een euvel. Voor de ouders is de kwestie er tenslotte toch nog altijd een van voorbijgaande aard. Voor de school is het doubleren een permanent probleem, dat zeker een nader on derzoek verdient. In de bijzondere commissie voor het georganiseerd overleg voor het voorbe reidend hoger en middelbaar onderwijs, het kweekschoolonderwijs en het mid delbaar nijverheidsonderwijs hebben de gedelegeerden der organisaties ge zegd, dat zij deze week hun oordeel zouden geven over de herziening der lerarensalarissen. Inmiddels hebben zij echter de minis ter van O. K. en Wetenschappen schrif telijk medegedeeld dat het hun ondoen lijk is gebleken een verantwoord stand punt te bepalen zonder hun hoofdbestu ren te raadplegen. Dit heeft tot gevolg dat een definitief antwoord pas in sep tember kan worden verwacht. Blaren en stijve spieren Al voor de warmste tijd van de dag hadden gisteren de 1064 overgebleven tippelaars van de Apeldoornse Vierdaag se het vastgestelde parcours „genomen". Slechts één uitvaller moest men af boeken. Velen kampten met grote of kleine blaren, ook waren er nogal wat. stijve spieren. Deze klachten gaven de EHBO'ers op de medische hulpposten (yan onze correspondent) Het is niet helemaal duiaelijk of ,,ien het aan een massale zonnesteek moet toeschrijven, maar een feit is dat de Nijmegenaren gisteren reeds met hun overtollig huisraad begon nen te slepen, om vrijdag van een zitplaats verzekerd te zijn tijdens de triomfantelijke terugkeer van het door hitte geteisterde Vierdaagse- leger. Bij het vallen van de avond booa de St. Annastraat over vele kilometers lengte de aanblik van één uitgebreide uitdragerswinkel. Een bonte verzameling van wrakke tuin meubelen, uitgewoonde crapauds en invalide keukenstoelen. Ieder jaar maken de Nijmegenaren het bonter, door steeds vroeger met hun huis raad naar de St. Annastraat te sjou wen, maar om ruim 48 uur van te voren reeds met deze volksverhui zing te beginnen, zo erg heeft men het nog nimmer gemaakt. De hitte verklaart veel, maar niet alles. Aalmoezenier op de vlucht Het bestuur van het Verbond van protestants-christelijke werkgevers in Nederland heeft woensdag met verte genwoordigers van de aangesloten or ganisaties van gedachten gewisseld over de uitvoering van de gedifferen tieerde loonpolitiek. Ter inleiding van deze discussie hield het bestuurslid, de heer H. H. Wemmers, president-direc teur van de Staatsmijnen in Lim burg een causerie, waarbij hij zich een voorstander toonde van het laten delen door de werknemers in de grotere welvaart die het gevolg is van een gro tere produktiviteit. Hij zeide het terecht te vinden dat geen loonsverhoging kan plaatsvinden indien de werkgever deze niet uit de winst kan betalen doch haar door middel van prijsverhogingen op de afnemer moet verhalen. J

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 5