DAGPUZZLE DRAADLOOS Onderzoekcentrum van Euratom in Petten CONTACT TRIO" WERD EEN FIASCO Overeenkomst verwacht Vol-automatische garage oneven van Penelope gisita Storm eist slachtoffer afbetaling neemt toe Bernard Ilaitink naar Amerikli Zilveren priesterfeest drs. Lucas Hoogveld Oplichter gegrepen in Antwerpen De avonturen van Kuifje en Bobbie Benoemingen MTTf? m" Mth \i'Vy Pastoor dood in zijn auto aangetroffen V B Examens Ziezo, 'tdn - dere eind is Jtan 'n boom beves tigd... En nu, w ie gddt 't eerst over? ^n>\\ v/ Zorrino, met geweer van Kuifje, om bewij -^m.zen koord zeer stevig is l voorzi orrmo Hoerd getukt! m Buizend bommen 'n Zee men is hier op z'n ptddts Duizend grdndten M'n pet! A. van Schalen O.FM. te Leiden Waarom zou ik? Het zou me niet helpen Paps en mams zijn geen van bei' H=n thuis. MAANDAG 27 JULI 1959 PAGINA 2 Advertentie KRUISWOORDRAADSEL Ververs geregeld met Esso Extra Motor Oil en alles loopt gesmeerd. Zowel bij een hete als koude motor heeft deze multigrade motorolie de juiste vloeibaarheid. Esso Extra Motor Oil houdt de motor schoon en bestrijdt slikvorminjj effec tief. Dankzij de anti-slijtage eigenschappen een 'langer en gelukkiger autoleven.! Horizontaal: 1. behoeftig; 4. neger- dorp; 6. klem; 8. landbouwwerktuig; 9 dierengeluid; 10. vreemd; 11. vertra gingstoestel; 12. lengtemaat: 14. muziek noot; 15. bezorgen; 18. inviteren; 19, vreemde munt. Ook voor het tanken... even denken! Goed zo, stop bij Esso, want..,. Verticaal; 1. deel van een wet (afk.l; 2. getroffen; 3. eiland in de Ierse zee; 4. omvallen; 5,: niets uitvoeren: 6. olatte steen; 7. bij elkaar; 13. toespraak; 16. roofdier; 17. kippenloop. Oplossing 24 juli lj solo; 2. odol; 3. loos; 4. olst; 3. pari; 6. Arie; 7. riem; 8. ieme: 9. rats; 10. aloe, 11. tooi; 12. sein; 13. prei; 14. reet; 15. Eede; 16. item. MET ESSO BENT U BETER UITÏ In het eerste kwartaal van 1959 is over de gehele linie het afbetalin.gs- en consumptief geldkrediet belangrijk ge stegen, aldus werd ten opzichte van het eerste kwartaal van 1958 door de staats secretaris van Economische Zaken aan de Tweede Kamer medegedeeld. De financieringsmaatschappijen staan als verstrekker- van kredieten boven aan met in totaal 107 punten tegen 84 punten in het eerste kwartaal '1958 (1957 100) en bij de verkopen op af betaling de postorderbedrijven met 131 (101) punten. De Nederlandse dirigent Bernard Hal- tink is uitgenodigd om eind maart, be gin april 1960 een serie concerten te di rigeren van het San Francisco sympho ny orchestra. Hij heeft deze uitnodiging aanvaard. Zaterdag vierde de provinciaal der Augustijnen in Nederland, drs. Lucas Hoogveld O.E.S.A. in het klooster te Culemborg zijn zilveren priesterfeest. De jubilaris heeft in de kloosterkapel een plechtige H. Mis uit dankbaarheid aan God opgedragen. Als presbyter fungeerde de broër van de jubilaris, pater L. Hoogveld O.P., als diaken pa ter I. Seroe, prior van het klooster te Culemborg, en als subdiaken pater A. Sturkenboom, pastoor, te Banneaux in Frankrijk. De feestpredikatie werd uit gesproken door pater J. Kobussen, eerste definiton dte sprak over de ver hevenheid en heiligheid van het pries terschap. De misgezangen werden ge zongen door de schola van de paters Augustijnen. Tegen het middaguur werd in de aula van het klooster een drukbezochte feestzittihg gehouden. Hierbij hebben verschillende sprekers het woord gevoerd o.a. pater O.' Al berts die de leiding had van deze mid dag en het geschenk van <je provincie aanbood in de vorm van een studie beurs voot» de leerlingenschool in Boli- bia. De feestzitting werd besloten met een persoonlijk dankwoord van de ju bilerende provinciaal die getroffen was door zoveel huldebetoon., De beruchte oplichter J. R. uit Delft, die vorige week de Larense recjierche te glad af was, toen de mannen hem in een Larens hotel wilden arresteren, hij vluchtte toen via het privégedeelte varr het hotel door een zijingang is door de Antwerpse politie zaterdagavond ge arresteerd. Hij is toen als ongewenste vreemdeling bij Putte over cfe grens gezet. Hier werd hij gearresteerd door de marechaussee, die hem vandaag naar Utrecht begeleidde. Daar werd hij over genomen door de Larense' rechercheurs, die hem op het bureau te Laren achter slot en grendel hebben gezet. - UTRECHT, examen beroepskeuze adviseur. Getuigschr. adj.-beroepsk. ad viseur: mej. L. A. v. Amelsvoort, Eind hoven: mevr. M. H. Burgemeister-Hup- kes, Zeist; J. Bijnen, Eindhoven; mej. I. Grevers, Deventer; P. Hellinga, Rou- veen; mej. Th. Hofstee. Den Haag; me vrouw A. Holm-Boer, Leiden; A. de Jong, Weert; H. van Kampen, Zwanen burg; O. Koeter, Venlo; H. Kohier,. Utrecht; mej. J. Lange, Almelo; F. v. Loon, Tilburg: mej. W. Meijer, IJssel- stein; mej. dra. A. Schippers, Amster dam; mevr. G. Timmer-Prins, Amers foort; mej. A. Wartena, Leeuwarden; mevr. J. Wijnekus, Blöemendaal; M. van Zanten, Rotterdam. In Engeland- zijn plannen bekend gemaakt voor een vol-automatische ??r?£e»n kosten voor het acht-verdiepingen lellende gebouw worden op f 1.300.000 geraamd. De garage zal plaats bieden aan 256 auto's. Het gebouu is geprojecteerd naast het oude Empire-Theater in Woolwich. Het kan in ae zomer van I960 gereed zijn. De garage is ontworpen door J. A. Stirling, directeur van Stirling auto-stackers. Bij aankomst bij de garage, wordt de quto naar een lift gereden. Daar betaalt de chauffeur de kosten en hij ontvangt een sleutel, die het nummer van de boxe draagt, waarin de wagen wordt gestald. Door de sleutel in een slot onder een rood lam.pje te dóen, wordt de lift in beweging gesteld en deze brengt dc auto naar de verdieping én vervolgens naar de box. Om zijn wagen terug te krijgen, behoeft de chauffeur alleen maar de sleutel in een slot onder een groen lampje te doen en de lift brengt de auto weer netjes op het voorplein van de garage- de 18-jarige Èelgische leerling die on dervraagd werd omtrent zijn kennis van de oude Griekse geschiedenis werd maar liefst geassisteerd door twéé do centen en door een kegelaarster en een kegelaar. Hij werd door al dat rumoer en gepraat gewoon weggespoeld. En in een goed geregelde quiz behoort het „slachtoffer" de hoofdpersoon, te we zen. Guido was dat niet. Maar, hij, won gelukkig wel 10.000 Belgische francs. H. Hn Gromyko heeft in Genève gezegd dat Rusland geen eenzijdige stappen zal doen om de uitoefening van de weste lijke bezettingsrechten Tn Berlijn onmo gelijk te maken gedurende de tijd dal de voorlopige regeling zal gelden. Ook zullen de Russen geen eenzpdige maat regelen nemen inzake deze rechten zo lang er over de Berlijnse kwestie tus- door HERGE G bv Uitgeverij CeilermiB van mee". Trouwens, het zat hem za terdagavond erg mee. want alle deelne mers, onder wie de Napoleon-kenner Erkens. die een verdiende herkansing r kreeg, wisten de vuurproef glansrijk te doorstaan. De hengelaar Leijdsman ging zelfs met de hoofdprijs naar huis. Maar toch wordt deze quiz gemaakt door Eerdmans, die de deelnemers uit hun tent weet te lokken en hen interes sante verhalen laat doen. zonder zich zelf op de voorgrond te dringen. Tussen beide programma-onderdelen in werd het tweede gedeelte van een telerecording vertoond, die onder regie van Eimert Kruidhof is gemaakt tij dens het concert, dat Louis Armstrong and His Ail Stars op 7 en 8 februari hebben gegeven in het Amsterdamse Concertgebouw. Zondagavond bracht de K.R.Ol-TV een „Grieks televisiedrama" van Eli Asser, dat „De brieven van Penelope" heette. Asser is sterker in het verzin nen van kolderieke situaties dan in het schrijven van een meeslepende tekst. Dat bleek althans in dit „drama", dat ons een soort parodie leek op de socie ty-gebeurtenissen, die een Onassis, de Griekse reder en „een van de rijkste mannen tér wereld" nog wel eens wil arrangeren. Een aardige parodie onge twijfeld. Wij hebben ons wel, zij het niet uitbundig, geamuseerd. En dat vooral door toedoen van Conny Stuart, die met haèr „Sjieke Lilo" veel leven in de merkwaardige brouwerij, bracht. Als zij „goed gek" gaat doen, kan men er tenminste van op aan, dat er wat te lachen valt. Welnu, zij dééd goed gek. „Tele-Dubbel" was ditmaal jets ge comprimeerd. Dat wil zeggen men deed het ,nu op één avond af. Maar een rom melig geval blééf het. Guido Dierickse, i Zevenenvijftig jaar oud is te Leiden overleden pastoor Auxentius van Scha len o.f.m., herder van de St. Leonar- dusparochie te Leiden en bouwpastoor van de in Leiden-zuid-west op te rich ten St. Antoniuskerk. Pastoor van Scha len was in februari van dit jaar reeds ernstig ziek geweest; hij werd voorzien van de Sacramenten der Stervenden. Voorlopig herstel trad in, maar zijn toe stand liet niet toe, dat hij opnieuw het pastoraat op zich nam. Hij bleef echter ijveren voor zijn parochie en onder dit werk is hij gestorven. Zaterdagmorgen trof men hem aan. in zijn auto op het voorplein van dé pastorie aan de Haag- weg. De arts stelde vast, dat hij de voor afgaande avond reeds moet zijn over leden. Pater Auxentius heeft vooral be kendheid gekregen in de vijfentwintig jaar missieprediking, die hij vanuit het klooster te Woerden in het gehele land verzorgde. Hij werd in 1954 tot pastoor in Leiden benoemd; Zijn dubbele functie van bouw- en parochiepastoor vroeg zijii gehele persoon. Hij. boorde vele finan ciële bronnen voor zijn nieuwe kerk aan en verkocht onder meer een grammo foonplaat. .die hem de naam. ,.de rin gende bouwpastoor" bezorgde. HOCQ

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 2