VN Dagblad voor Schiedam en omstreken Regering maakt ernst met de vrijere loonvorming Overeenstemming over aanwijsing aan College van Rijksbemiddelaars Geneefs overleg wordt woensdag afgebroken Herter kan niet in lengte van dagen" blijven Donkere wolken boven wereld jeugdfestival Regering van Kerala nog deze week de laan uit? „Expeditie Sterrengebergte kan nu goed verlopen" Droogte in België Betekenisvolle slag om de arm Molotovs balling schap ten einde? Akkoord of geen akkoord voor grote problemen Nieuw Delhi onderneemt actie tegen communistisch kabinet Queen Elizabeth in botsing Gouverneur iveigert antwoord op vragen over censuurkwestie Het weer GESPREK MET BESTUUR STICHTING VAN DF, ARBF.TD Passagiers verwachtten het einde De „Johan van Olden- barnevelt" trotseerde het noodweer Benzineprijs in Spanje niet ca 50 verhoogd Terrein in Wenen in moeras veranderd Verkeer son geluk De Bilt Nog een slachtoffer overleden Geen gewonden schade gering Dr. P. J. PLATTEEL IN NEDERLAND Kindje verdronken Aanhoudend koel Katholieken ruilen van kerkgebouw met protestanten Koel en buiig 'AGINA 3 DONDERDAG 30 JULI 1959 HP SCHSIOE^ SSET Nabij New York In Londense voorstad Aan zee nieuwe schieaamscne courant Dinsdagmiddag heeft de regering het gesprek voortgezet met het bestuur van de Stichting van de Arbeid over de aan wijzing van de regering aan het college van rijksbemiddelaars voor wat betreft de toepassing van de gedifferentieerde loonvorming, zo deelt de voorlichtings dienst van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid mee. Tevo ren was aan de Stichting van de Arbeid een concept van te verstrekken alge mene aanwijzingen toegezonden. Het be stuur van de stichting heeft naar aan leiding van dit concept zijn opmerkin gen schriftelijk aan de regering kenbaar Het was een hevig noodweer waar de ..Johan van Oldenbarnevelt", het Ne derlandse schip met emigranten en andere passagiers op weg naar Mel bourne, zich doorheen heeft gewerkt. Dit gebeurde al vrij spoedig na{\at het schip de haven van Freemantle had verlaten. Kapitein P. A. de Groote vertelde woensdag in Melbourne hoe de bijna 20.000 ton metende „Johan van Olden barnevelt" moest gaan bijliggen voor de zware storm die daar opstak. Een Australische bariton, die met zün vrouw naar Melbourne terugkeerde Van een oezoek aan Europa vertelde dat hij zjjn bijna twee jaar oude doch tertje in haar bedje vastgebonden had. De passagiers op het hevig slingeren de en stampende schip werd over de geluidsinstallatie gevraagd in hun hut ten te blijven maar zeker honderd men sen gaven aan dit verzoek geen gehoor. Niet zwemvesten om bleven zij op het oootdek, wachtend op het einde dat scheen te naderen. „Die mensen waren zó bang dat ze niet eens zeeziek wer den", vertelde de Australische zanger. De prijs van benzine in Spanje is thans officieel met onmiddellijke in gang verhoogd en wel voor benzine met ®en 90 pet. octaangehalte van 7 tot 10 Pesetas per liter en voor benzine met een 62 pet. octaangehalte van 6 tot 9 Pesetas per liter. Spanje importeert jaarlijks voor theer dan 100 miljoen aan benzine- Produkten. Volgens de officiële be kendmaking nemen die importen de Voornaamste plaats in op de Spaanse betalingsbalans met het buitenland. Volgens een speciale correspondent J'an het Britse conservatieve blad „Dai- 'y Telegraph" die buitenlandse diplo maten in Oelan Bator, de hoofdstad Van Buiten-Mongolië, aanhaalt, staat Premier Khroesjtsjev op het punt een e'nde te maken aan de. ballingschap J'sn de voormalige minister van bui tenlandse zaken Molotov. De Sovjet-leider heeft duidelijk te kennen gegeven, dat hij vertrouwen beeft in Molotov als diplomaat, on danks diens Stalinistische opvattingen Aangaande de politiek. Molotov, aldus "e correspondent, zou weer een plaats ?P het ministerie van buitenlandse za ken kunnen krijgen. gemaakt. Onder leiding van de minis ter-president, prof. dr. J. de Quay, na men van regeringszijde aan het overleg deel de ministers Van Rooy, De Pous en Marijnen en de staatssecretarissen Roolvink en Schmelzer. Ook de voor zitter van het college van rijksbemidde laars, mr. J. A. Berger, was bij het over leg aanwezig. In een openhartige beschouwing werden de vele aspecten van het sys teem van meer differentiatie in de arbeidsvoorwaarden in beschouwing genomen. Gegeven de aanvaarding van de gedifferentieerde loonvorming als neergelegd in de nota van de regering, en voorts gegeven het com plex van maatregelen met betrekking tot de subsidies voor de melk en met betrekking tot de huren, kon in begin sel overeenstemming worden bereikt over de inhoud van de aan het colle ge van rijksbemiddelaars te verstrek ken algemene aanwijzing, aldus het communiqué. Onze Haagse redactie tekent hierbij het volgende aan: De algemene aanwijzing, waarom het gaat, zal vermoedelijk acht punten gaan bevatten, welke kort samengevat er on geveer als volgt zullen uitzien. De loon. voorstellen moeten zijn gebaseerd op de gestegen produktiviteit, waarbij ook van te verwachten stijgingen mag wor den uitgegaan, echter rekening houdend met compensaties voor de huur. en melkprijsverhoging in 1960. Voorstellen die een voorzichtig begin maken met de vermindering van de gemeenteklas sen-verschillen worden bij voorbaat af gewezen, terwijl het College welwillend zal staan tegenover spaar- en winstde- lingsvoorstellen. Het College is ook meerjarige contracten welwillend ge zind. De betrokken partijen moeten zich sterk maken voor het niet doorbereke nen van de loonsverhogingen in de prij zen. Loonsverhogingen mogen niet zo ver boven de gemiddelde nationale pro- dukti' iteitsstiiging uitgaan, dat zij naar het ooi-"vel van liet Cuüege moeilijkhe den gaan veroorzaken. Voor sectoren, waar de norm van de produktiviteit niet opgaat, wil het college een algemene trend vaststellen, die dan tot richtsnoer voor de loonsverhogingen in die secto ren kan dienen. Bij gebrek aan gege vens over de produktiviteit of rentabi liteit in een sector geeft het College pas goedkeuring aan een loonvoorstel, wanneer in overleg met de regering overeenstemming is bereikt over het niet doorberekenen in de prijzen. Al leen C.A.O.'s die aflopen mogen gewij zigd worden, Dnzij zij eerst na 31 maart 1960 aflopen. Laatstbedoelde kunnen namelijk reeds o- die datum gewijzigd worden. Het summiere communiqué meldt dat er slechts ,,in beginsel" overeen stemming bereikt is. Het zal dus van de ervaringen in de komende tjjd gaan afhangen, in hoeverre deze betekenis volle slag om de arm benut gaat wor den. Deze overeenstemming „in be ginsel" zal vermoedelijk samenhangen met twee andere voorzichtigheden, die ii het stuk tot uiting komen. Op de eer ste plaats gaat men van de aanvaar ding van de gedifferentieerde loonvor ming „als gegeven" uit. Zonder over dreven scherpzinnigheid zou men 'lier- uit kunnen afleiden, dat deze uitdruk king er door de socialistische werkne mers in is aangebracht, aangezien zij immers niet akkoord gaan met de poli tieke beslissing tot vrijere loonvorming, hoewel zjj aan de praktische uitvoering loyaal willen meewerken. Een andere terughoudendheid, na melijk het aanvaarden van de huur verhoging en de melkprijsverhoging als gegeven, is waarschijnlijk van al le werknemersvertegenwoordigers af komstig. Deze terughoudendheid is van grote betekenis. Gisteren heeft de K.A.B. zich in haa blad „Ruim Zicht" zeer sceptisch uitgelaten over de geringe mogelijkheden, welke voor de vrijere loonvorming zouden over blijven, nu ook de huurverhoging en de melkprijsverhoging doorgevoerd worden. Door deze omstandigheid, gepaard aan de voorzichtigheid waar mee de regering te werk gaat. ver wacht men ook niet veel van de vrp- heid, welke het bedrijfsleven bp de loonvaststelling gelaten wordt, aan gezien men vreest, dat het College van Rijksbemiddelaars onder de nieu we loonpolitiek nog drukker werk zal hebben dan onder de politiek van de algemene loonrondes het geval was. Het gesprek van gisteren schijnt voor een groot deel aan deze omstandig heid besteed te zijn. Er is veel gesproken over de „open- brekingsclausule", de clausule, welke in de oude loonpolitiek gebruikt werd om de C.A.O. vóór afloop te wijzigen, als zich een nieuwe situatie voordeed. De regering schijnt de grootste voor zichtigheid op dit punt te betrachten, terwijl de werknemers liever nog een uitbreiding van deze clausule zouden wensen. Van werkgeverszijde is uitvoe rig geïnformeerd naar de wijze, waarop het zich sterk maken voor niet doorbe rekenen moet worden uitgelegd. Het schijnt dat minister De Pous zich zeer krachtig over deze aangelegenheid heeft uitgelaten. De regering heeft ver der gewezen op de belangrijke taak, welke rust op de voorstanders van de gedifferentieerde loonvorming ten aan zien van een beheerste uitvoering van deze politiek. De ontwerp-aanwijzing moet nog in de ministerraad komen. Men verwacht, dat met een aantal voorstellen van de Stichting van de Arbeid van voorname lijk psychologisch getinte aard reke ning zal worden gehouden. Het betreft hier wijzigingen in tD ontwerp-aanwij zing, welke materieel gezien niet veel verandering in het ontwerp kan bren- - gen. De verwachting is, dat de algeme ne aanwijzing over een week het colle ge zal bereiken. Minister Herter van de Verenigde Staten en zijn Russische ambtgenoot Gromyko zijn gisteren overeengekomen, dat zij alles in het werk zullen stellen om dè conferentie van Genève tegen volgende week woensdag te beëindigen, ongeacht of er een akkoord is bereikt of niet. Een westelijke woordvoerder die dit bekendmaakte, zei dat men hiertoe besloten heeft omdat minister Herter de daaropvolgende dag Genève zal ver laten met het oog op de bijeenkomst in Chili van ministers van buitenlandse zaken der Amerikaanse republieken. De Amerikaanse minister he< zijn westelijke collega's en On i in kennis gesteld van zijn Oornenicn om op 6 augustus te vertrekken en er zijn geen bezwaren gemaakt, cldus de wes telijke woordvoerder. Hjj voegde hieraan toe, dat het de be doeling is. nog zoveel mogelijk bijeen komsten te houden om te zien, of men vóór genoemde datum tot een regeling van de kwestie-Berlijn zou kunnen ko men. Overigens kunnen, volgens hem, Bij onze zuiderburen houdt de droogte nog aan. Dat betekent, dat het leger met tankwagens de dorpen en landerijen afgaat om geheel van drinkwater verstoken gebieden te bevoorraden. fe - ;D* •V..f :.W" U U f i" Een van de officiële foto's van het jeugdfestival te Wenen. T De communistische regering van de 'hdische deelstaat Kerala zal voor het ®'nde van deze week door president ^■"asad worden ontslagen en vervan gen door een bestuur onder zijn lei- ?.,ng. zo verneemt Beuter in goedinge- {■phte politieke kringen in Nieuw Del- i11- Naar verluidt is dit denkbeeld gis teren uitgewerkt op een kabinetsver gadering in Nieuw Delhi. De meeste Ministers achten de tijd rijp voor in- Ptjpen in de staat, de enige van Indië waar de communisten aan het bewind 'tin. By de campagne van de niet- ^arnmunistische oppositiepartijen zijn feeds zestien mensen om het leven ge komen. Verwacht werd dat het, kabinet vandaag nog een definitieve aan beveling aan president Prasad zal opstellen om de grondwet van Kera- op te schorten en het bestuur over te nemen. Dit zou automatisch het ontslag van de communistische regering met zich mee brengen en algemene verkiezingen binnen een half jaar. Kerala is, zoals gemeld, in de af gelopen zes weken het toneel geweest van massabetogingen tegen de rege ring, die er door de oppositie van be schuldigd wordt meer de partijbelan gen voor te staan dan het volk te die nen. In verband met beschuldigingen dat de communisten geknoeid hebben met de kieslijsten verwacht men dat het stelsel herzien zal worden voor er verkiezingen worden gehouden. De communisten in Indië zijn inmid dels een vergeldingscampagne begon nen en hebben de regering van de deel staat West-Bengalen van wanbeheer beticht. West-Bengalen is na Kerala het sterkste communistische bolwerk in het land. Een door zware regenval vergezelde onweersbui brak gisteren los boven het Weense terrein, waar het zevende, door de communisten geïnspireerde wereldjeugdlestival wordt gehouden, zodat het tijdelijk in een soort moeras veranderde.' Diicli ook in figuurlijke zin wordt het communistische wereld- jeugdfestival door onweer bedreigd. De strqr' tussen twee groepen Amerikaan se deelnemers, respectieveiyk uit New Vork en uit Chicago afkomstig, die beide zeggen de Amerikaanse jeugd te Wenen te vertegenwoordigen, duurt voort. Jean Garcias, de Franse secretaris generaal van de commissie, die het festival heeft 'vóórbereid, neeft mede gedeeld dat de commissie verschillen de voorstellen heeft gedaan om tot een regeling van het geschil te komen, die echter dan door de ene en dan door de andere groep werden verworpen. Hij voegde hieraan toe dat sommige le den der Amerikaanse afvaardiging des nachts pamfletten vermenigvuldigen en ronddelen, waarin wordt gezegd dat hun leiders en de organisatoren van het festival communisten zijn. Een van de Amerikaanse deelne mers, de 27-jarige jazz-musicus Will Ruff, heeft verslaggevers medegedeeld dat hij de commissie van voorberei ding een protest heeft gezonden, waar in hij ook heeft medegedeeld niets meer met het festival te maken te wil len hebben. Hjj verklaarde dat er al lesbehalve een atmosfeer van „vrede en vriendschap" op het festival-terrein heerste. Zo hadden kampwachten dins dag j.l. drie maal zijn identiteitspapie ren gecontroleerd. H;j vertelde verder dat zich een ge schil heeft voorgedaan tussen een groep Amerikanen en enige kamp wachten, die zich niet als zodanig had den willen legitimeren en die hadden gepoogd geweld te gebruiken. „Ik pro beerde een foto van dit voorval te ma ken, waarop ik door een Oostenrijkse communistische wacht werd aangeval ten, die mij van het hek afduwde, waarop ik voor het nemen van de foto was geklommen. Vervolgens gooide hij mijn fototoestel op de grond," aldus de Amerikaan. Later op de avond moest de poli tie optreden in een handgemeen tus sen verscheidene honderden festival deelnemers en anti-communisten, welke iaatsten een openluchtbijeen komst trachtten te verstoren. Op uitnodiging van de Oostenrijkse jeugd- en studentenorganisaties die het festival boycotten, is thans ook een Tibetaanse delegatie in Wenen aange komen. Deze staat onder leiding van een broer van de Dalai Lama, aldus meldt Reuter. De Tibetanen hebben zich voorgenomen de Aziatische en Afrikaanse deelnemers aan het festi val over het Chinese bewind in Tibet in te lichten. Advertentie fieXa SIKKENS-TJALLEMA PR0DUKTEN vraag gratis boekje 'gezelligheid door kleur' (32 pagina's in kleuren) bij postbus 2 - Leiden In hetacademisch ziekenhuis te Utrecht is thans ook overleden mevr. Werner uit Soest, die zwaar gewond werd bij het ernstige verkeersongeluk dat dinsdagmiddag in De Bilt gebeur de. Haar man werd toen op slag ge dood. Zeven personen werden ernstig gewond. Het 63.673 ten metende Britse passa giersschip „Quecn Eilzi.lv ï.h" het grootste ter wereld heeft gisteren lichte schade opgelopen, toen «et bij het verlaten van de haver New York ter hoogte van Cone;. in aanvaring kwam met het 8.f"l tpn me tende Amerikaanse vrachtschip Ame rican Hunter". Ook dit schip liep sjeclf's iichte schade op. Er ded- t ;F,»t -en I doenlijke i r-1 o raring gebeurde ln 'een iftcu.u nis j De Queen Elizabeth" was anderhalf uur tevoren met 1.959 passagiers en een bemanning van 1.100 leden naar Europa vertrokken. De „American Hunter" keerde terug van een reis naar Frank rijk. Het Britse schip is voor een onder zoek naar New York teruggevaren. Het heeft, een klein gat in de boeg boven de waterlijn. De „American Hunter" heeft een deuk van zes meter lenge opgelo pen. De botsing had gisteravond omstreeks zeven uur (twee uur 's nachts plaatse lijke tijd) plaats in de drukbevaren aan looproute naar het lichtschip Ambrose. Deze route geldt ais de drukste scheeps- route ter wereld. In dit gebied, waar langs alle verkeer van en naar de New- yörkse haven geleid wordt, zijn ook de „Stockholm" en de „Andrea Doria" op elkaar gevaren. De „Constitution", een schip van dezelfde maatschappij als de „American Hunter", is er in maart van dit jaar op een tankschip gevaren. De Amerikaanse kustwacht maakte gister avond aanvankelijk groot alarm en zond een reddingsboot uit. De noodmaatre gel werd echter spoedig ingetrokken. ae westelijke mogendheden geen teken an voorui' vang in het Russische docu ment over dit vraagstuk ontdekken. Zjj onderzoeken echter nog of het stuk ten aanzien var, <F Rususche oorstellen van 10 en 19 juni enig vooruitgang be tekende. Toen Herter tijdens de. lunchbjjeen- komst, die drie nir en veertig minu ten duurde tot Gromyko zei, dat hij niet tot in lengte van dagen te Genève kon blijven, maar uiterlijk 6 augustus wilde vertrekken voor de conferentie van Santiago die op 12 augustus begint antwoordde de Sovjet-minis ter olgens Reuter en AFP: „Zoals u eet-heb ik geen haast en het ini tiatief om de conferentie te onderbre ken zal niet van m\j uitgaan. Toch zal ik u niet verhinderen naar Santia go te gaan. Welbeschouwd hangt het slechts van u, westelijken, af of wij zo spoedig tot een akkoord zullen ko men en u op de gewenste datum zult kunnen vertrekken. Laten we nu zon der tjjd te verliezen er naar streven, onze standpunten dichter bij elkaar te brengen". Na afloop van het onderhoud verklaar de een Russische woordvoerder, dat er nog „aanz enlijke meningsverschillen" bestaan. V n Amerikaanse zijde werd gezegd, det r geen voortgang was ge maakt. Een franse woordvoerder deel de mee. dit er waarschijnlijk nog slechts één nlenaire vergadering zal worden gehouden, en wel volgende week woensdag, de laatste dag van Her- ters verblijf i Genève. Hij verwachtte een zeer druk weekeinde, waarbij het vermoedelijk <rd tegen hard zal gaan. De vraag i a of de conferentie al leen maar za- orden verdaagd, of dat er nog een ze re mate van overeen stemming zal arden bereikt. Ameri kaanse functii irissen hebben ver klaard. dat he westen de voorkeur geelt aan een n w reces boven een af breken an tl* mferentiè zonder dat men tot een Lr oord is gekomen. Het tweejarig zoontje van de familie van den Nieuwendijk te Voorhout is gisteren verdronken. De familie woont op een woonark nabij de Piet Gijzen- brug. Urenlang is de Rijkspolitie bezig geweest met het zoeken naar het jonge tje. dat om omstreeks half twaalf door zijn moeder werd vermist. Pas om vijf uur vond de Rijkspolitie te water van Warmond het stoffelijk overschot. Weersverwachting tot donderdag avond, opgemaakt te 11.15 uur. Aanhoudend koel weer met veel be. vvoiking en enkele buien. Matige, in de kustgebieden af cn toe vrü krach tige wind in hoofdzaak tussen west en noord. Zon: 04.58-20.34. Maan: 01.27-17,14. Advertentie MINDER WE CAVA SEUL Met een vertraging van ongeveer tien uur is de gouverneur van Neder lands Nieuw-Guinea dr. P. J. Piat- teei met het KLM-vliegtuig via de Poolroute woensdagavond op Schip hol aangekomen, waar hy werd ver welkomd door de minister van Zaken Overzee a.i. drs. H. A. Korthals en door mr. B. Krijger, secretaris-gene raal voor Zaken Overzee. Na een be spreking van twintig minuten tussen de minister en de gouverneur stond dr. Platteel de journalisten te woord. Op vragen over de censuur-kwestie in Nieuw-Guinea wenste dr. Platteel geen enkel antwoord te geven. De gou verneur meende, dat tijdens zijn bezoek aan Nederland er echter nog andere be langrijke aangelegenheden aan de or de zouden worden gesteld o.a. de ex peditie naar het Sterrengebergte, waar over hij gaarne enkele gegevens wilde verstrekken. Juist voor zijn vertrek naar Neder land had dr. Platteel in gezelschap van zijn echtgenote een bezoek aan het basiskamp gebracht. Hij had er anderhalve dag voor uitgetrokken, maar door de slechte weersomstandig heden zijn het er vier geworden. De resultaten van de expeditie zijn inder daad sterk afhankelijk van hét weer. De organisatie inzake transport en ver binding ligt thans zeer goed en men heeft, het vertrouwen de expeditie goed te kunnen afwikkelen. Hij sprak de hoop uit, dat de benodigde fondsen alsnog zouden kunnen worden gevon den van het aanbod van de heer Verolme was de heer Platteel nog niet op de hoogte om de voorgenomen op zet geheel te kunnen vegwerkelpken. Men heeft nu een goede combinatie voor het transport gevonden door de opvoering van het materiaal en voed selvoorraden per hefschroefvliegtuig en de verdere expeditie daarvan door dragers. De diverse wetenschappelijke groepen kunnen zich nu ook gemakke lijker bewegen en men kan door deze organisatie met vrij weinig dragers toe. Dr. Platteel noemde zich zelf d» laatste gouverneur van het stenen tijdperk, omdat de ontwikkeling met grote snelheid voortgang vindt. In de streek van het Sterrengebergte had men nog nooit een Europese vrouw gezien en uit dien hoofde had het op perhoofd van de Papoea-stam belang stelling voor de echtgenote van de gouverneur. Tenslotte kwam het hoofd met het voorstel de vrouw van dr. Platteel te ruilen voor drie van zijn vrouwen. „Ik heb mijn beslissing over dit voor stel opgeschort", voegde dr. Platteel er lachend aan toe. De gouverneur vertrekt 5 augustus naar Biak. In deLondense voorstad Tolling- ton Park zijn katholieken en pro testanten van de congregationalis- tenkerk overeengekomen om van kerk te ruilen. De katholieke kerk was voor het aantal gelovigen veel te klein, terwijl de congregationa- listen met. een weliswaar prachtige maar veel te grote kerk zaten. Door deze ruiling en door de krachtdadige hulpverlening der parochianen krijgt pastoor Peter Lyons nu een kerk, die aan alle eisen voldoet. De kosten die met de ruiling gepaard gaan, bedragen slechts een fractie van wat de bouw van een nieuwe kerk of vergroting van de bestaande kerk zou vergen. De nieuwe kerk biedt de katholieken 1400 zitplaatsen. Vrijwilligers uit de parochie ma ken de. protestantse kerk geschikt voor de katholieke eredienst, al dus meldt het K.N.P. De hoeveelheden regen, die sinds het einde van de droogteperiode in Neder land zijn gevallen lopen door het buiige karakter van de neerslag nogal uiteen. Tot vanochtend 7 uur heeft het vlieg veld Volkel de grootste hoeveelheid ge meten, namelijk 16 mm. Meer dan 10 mm viel er ook in Terschelling, Leeu warden, Den Helder, Deelen, De Bilt, Vlissingen en Woensdrecht. In IJmuiden en op het vliegveld Valkenburg werd gedurende dezelfde periode echter slechts 3 mm afgetapt. De buien werden veroorzaakt door een lagedrukgebied, dat via Engeland in een langzaam tempo naar ons land is getrokken. Dit lage drukgebied, dat zich naar Duitsland verplaatst, zal ook morgen invloed op het weer in Nederland kunnen uitoefe nen. Het blijft dan ook koel, terwijl de buiigheid zal voortduren. Aanvankelijk nog veel bewolking, maar geleidelijk beter strandweer. Mor. gen vrijwel overal droog met wat meer opklaringen. Temperatuur in de middag ongeveer 18 a 19 gr. C. Zwakke wind uit noordelijke richting. Vooruitzichten: wat zonniger en iets hogere middagtempera- tuur. max. min. neersl. Station Den Helder Ypenburg Vjissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd.-Limburg Stockholm Oslo Kopen br. Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfort München Ziirlch Genève Wenen Weer temp. temp. afgel. gisteren 24 uur zwaar bew. 20 15 2 zwaar bew. 20 14 2 mist 30 14 0.4 regenbui 20 12 5 mist 20 12 5 regen 21 12 8 regen 22 13 5 zwaar bew. 20 12 6 zwaar bew. 26 14 0 licht bew. 25 14 1 regenbui 24 17 0.3 zwaar bew. 18 13 0.3 onweer 20 12 5 regen 20 13 4 regen 18 12 14 regen 21 13 1 licht bew. 32 20 0 zwaar bew. 24 14 0.2 regen 22 14 1 regen 22 14 10 zwaar bew. 22 14 7 regenbui 25 15 0.2 zwaar bew. 27 16 0.3

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1