Indonesië heeft volkenrecht op duidelijke wijze geschonden VLAER&KOL Expeditie van Sterrenwacht naar Canarische Eilanden EXAMENS I Jpk 3 Alfredo Fel pleidooi van mr. Sieveking voor Ver. Deli en Senembah Hammarskjöld bij De Gaulle Di ie jaar voorbereiding voor waar neming van enkele seconden BRIEVEN van lezers Wij luister en naar Radio-V aticana KrlpvcniMPii van ern Jong in Bremense tabaksaffaire in hoger beroep Advocaat van tegen partij verrast PE»SOONI#KJE AANDACHT U Gesprek over Algerijnse kwestie en de V.N. Drie olifanten op Hannibals spoor anno 1691 TOTALE ZONSVERDUISTERING Italiaanse douane grijpt smokkelaar Nederlandse kust vaarder heeft machinepech Wij kijken naar ij kijken naar Vj|jT~TT^r Föl z V B ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1959 PAGINA 2 Bankiers mor generaties van zabmUtden en Meggers Voor al Utv financiële belangen TIPS VOOR COURSES Kettinghonden De avonturen van Kuifje en Bobbie door HERGÉ II 'ij Prachtig! -u Ziezok Werp Gedaa n Uitstekend.Nu kunt U hierheen komen 't Einde van't koord moet Ustevig aan de rots beves tigen. Ik doe hier evenzo W..W.Wat Daarheen komen 'k Meende in het tegendeel dat U- Absoluut niet7 I Klamp Ustevigaan U. 't koord en komdoor de waterval heen 't Is slechts 'n dun watergordijnU - zult zien minim z V Hoe laat is het Het is zo laat, dat als die nare we uit vrije wil zullen moeten op- wekker niet aflooptstaan (Van onze correspondent) BREMEN, 1 augustus. De Verenigde Deli Maatschappij en de Senembah, de twee vroegere Neder landse cultuurmaatschappijen tegen Su matra's oostkust, die al sinds maanden met de Indonesische regering strijden over de op hun genaaste plantages in l'Jhf) geoogste tabak, hebben zich gister middag in Bremen een nieuwe kans ge schapen om de 5100 pakken Sumatrata- bak alsnog in handen te krijgen. Voor het „Hanseatische Oberlandesgericht", waar zoals bekend de eis der beide maatschappijen tot beslaglegging op de ze 'abak, die omstreeks Pasen jongstle den uit Indonesië in Bremen arriveerde om daar te worden verkocht door de „Deutsch-Indonesische Tabakhandelge- sellschaft", in hoger beroep diende, werd met grof geschut geschoten, vooral door mr. Sieveking, oud-burgemeester van Hamburg, die als pleiter voor de Ver. Deli en de Senembah optreedt. Mr. Sieveking betichtte niet alleen de Indonesische autoriteiten rondweg van schending van het volkerenrecht, doch maande bovendien de Duitse rechter om dit onrecht niét te dulden en de om streden tabak in bewaring van een neu trale derde te geven, tot over het eigendom ervan in een civiel proces (dat reeds aanhangig is gemaakt) kan worden beslist. Het zou anders kunnen geschieden, aldus mr. Sieveking, dat de vier en eventueel nog volgende partijen tabak door de Deutsch-Indonesische Tabakhandelgesellschaft zouden wor den verkocht (het ligt in de bedoeling ze, in geval van een gunstig vonnis, in september aanstaande te veilen) en dat de werkelijke rechthebbenden dan met een schadeloosstelling zouden worden afgescheept. De schending van het volkenrecht door Indonesië argumenteerde mr. Sie veking met het uitblijven van een serieu ze restitutieregeling voor de in beslag genomen ondernemingen, de discrimi natie ten nadele van Nederlandse be drijven en het gebruik van de naasting als politiek drukmiddel met het doel westelijk Nieuw-Guinea te krijgen. Mr. Sieveking betoogde verder, dat niet mag worden toegelaten, dat Indonesië dat tenslotte ook lid is van de Ver enigde Naties ongestraft het volken recht schendt. Bovendien stelde hij, dat de vruchten van deze schending in West Duitsland -ouden worde-' geplukt in zoverre, dat de omstreden tabak daar wordt verkocht zodat er voor de Duitse rechter wel degelijk aanleiding is om zich met deze kwestie te be moeien en zich uit te spreken over- de wettigheid van de door Indonesië geno men maatregelen. Voorts wees mr. Sieveking er op, dat het volkenrecht in artikel 25 van de Westduitse grondwet ook tot Duits recht is verheven, zodat het de plicht is van de rechter om dit korte geding te verwijzen naar het constitutionele hof in Karlsruhe. Dit is een mogelijk heid, waaraan tot dusverre nog nie mand had gedacht, het allerminst de advocaat van de D.I.T.H., mr. Will- ner, die door dit argument van de pleiter der Nederlandse ondernemin gen volkomen werd verrast. De Indonesische vertegenwoordigers waaronder een Hamburgse advocaat als waarnemer van de regering in Dja karta waren ter zitting verschenen met een soort witboek over de Indone sische geschiedenis, waarin werd ge tracht aan te tonen, dat Indonesië al tijd een geografische eenheid is geweest en dat de tegen Nederlandse bedrijven Advertentie genomen maatregelen derhalve geen politieke achtergrond hadden. De advocaat van de V.D.M. en de Se nembah, mr. Delius, die overigens gisteren geen grote rol speelde weer legde dit witboek op een aantal pun ten. Hij wees op verschillende (waar schijnlijk opzettelijke) onvolkomenheden in dit witboek, waarin onder meer niet is vermeld, dat de Nederlandse rege ring heeft aangeboden het geschil over westelijk Nieuw-Guinea aan het Inter nationale Hof van Justitie in Den Haag voor te leggen. Het Oberlandesgericht zal op 21 augustus aanstaande uitspraak doen. De secretaris-generaal der Verenigde Naties, Dag Hammarskjöld, die thans in Parijs verblijft, heeft gisteren met president De Gaulle en premier Debré beraadslaagd, aldus meldt Reuter. Of ficieel bezoeki Hammarskjöld Frank rijk voor het leggen van contact met De Gaulle en Debré, die hij tevoren nog niet had ontmoet. Doch van gewoonlijk welingelichte Parijse zijde wordt verno men dat Hammarskjöld met de beide Franse staatslieden van gedachten heeft gewisseld over het komende de bat over Algerije in de Algemene Ver gadering der Verenigde Katies. De Gaulle heeft hierbij, naar verluidt, duidelijk gemaakt dat Frankrijks bond genoten zijns inziens voor Frankrijk moeten stemmen, wanneer de Algeme ne Vergadering zich met Algerije gaat bezig houden. De Verenigde Staten heb ben zich verleden jaar bij het debat in de Algemene Vergadering over deze aangelegenheid van stemming onthou den. Het verluidt nu te Parijs dat De Gaulle zijn Amerikaanse ambtgenoot, Eisenhower, mogelijk binnenkort een nota over dit onderwerp zal zenden. Hammaiskjöld vliegt vandaag terug naar zijn hoofdkwartier in New York. De poging van de Engelse „Alpen- Hannibal expeditie" om met een oli fant de Alpen over te trekken is mis lukt. Het was de bedoeling dezelfde route te volgen, die Hannibal ten tijde van zijn Italiaanse expeditie zou heb ben genomen, maar men is niet verder gekomen dan de „Col de Clapier". Jum bo, en zijn verzorger zijn vrijdagavond na een zwerftocht van veertien dagen in de dierentuin van Turijn terugge keerd. De directeur van een groot Italiaans circus heeft echter bekendgemaakt dat drie olifanten van zijn circus eveneens een poging zullen doen de route van Hannibal te volgen, maar nu in omge keerde richting. Hij meent, dat de fout van de Engelse expeditie is geweest de poging met een enkele olifant te wa gen, terwijl de dikhuiden de gewoonte hebben bij het afleggen van grote af standen in kudden te trekken. ROTTBRDAM I 2e Weucwtgeoitof I-—-telefoon 12 7+93- 13 59 96 UTRECHT telefoon 26351 BILTHOVEN telefoon 2571-2572 1 i Prof. dr. N. Perquin S. J., onlangs benoemd tot heogleraar in de paedago- giek en psychologie aan de universi teit te Utrecht, heeft vandaag afscheid genomen als directeur van het Hoog veldinstituut te Nijmegen Ter gelegenheid van de totale zons verduistering op 2 oktober zal, zoals is gemeld, 13 augustus een weten schappelijke expeditie van de Utrechtse Sterrenwacht naar de Cana rische Eilanden vertrekken, met het doel meer kenrtis te vergaren over de structuur en de straling van de zon. De expeditie is georganiseerd dooi de eclipscommissie van de Kon. Ned. academie van wetenschappen en zij wordt gefinancierd door de Nederland se organisatie voor zuiver wetenschap pelijk onderzoek. De groep bestaat uit zéven waarnemers. Dr. J. Houtgast, lector in de sterrekunde aan de Rijks universiteit te Utrecht, heeft de leiding en hij wordt geassisteerd door dr. D. Koelbloed van het sterrekundig insti tuut té Amsterdam en de heren T. de Groot, wetenschappelijk ambtenaar te Utrecht. M. Kuperus en A. Schadee, kandidaten in de sterrekunde en N. van Straten en J. van den Broek, instru mentmakers. Drie jaar geleden is men al begonnen met de voorbereidingen voor de expeditie. De waarnemingen zullen zich vooral concentreren op de verschijnselen die zich aan de rand van de zonneschijf voordoen. De waarnemers zullen zich installe ren op het eiland Fuerte Ventura, ze ven kilometer binnen de noordelijke grens van de honderd kilometer brede „totaliteitszone" van de verduistering. Het eiland is wegens zijn gunstige lig ging ook uitverkoren door sterrekundi- gen uit andere landen, uit Amerika en Engeland. De totale zonsverduistering geschiedt 2 oktober om kwart voor elf plaatselijke tijd. De kans op een helde re hemel is op dat moment ongeveer zestig procent. In een onderhoud niet het ANP deel de dr. Houtgast mee. dat er ongeveer drie jaar nodig zullen zijn voor de uitwerking van de gegevens. Daarna zullen de uiteindelijke resultaten pas kunnen worden bekend gemaakt. De to tale kosten van de expeditie belopen naar schatting rond 30.000 gulden, in clusief de verschillende automatisch werkende instrumenten, die in Utrecht zijn ontworpen en gemaakt. De expeditie zal zes weken voor de verduistering reeds in Gran Tarajal op Fuerte Ventura arriveren. De voorbe reidingen vergen namelijk veel tjjd.De instrumenten, die in vijftig kisten wor den vervoerd, moeten worden gemon teerd en opgesteld, er moet een ge schikte plaats voor het kamp worden gezocht. Men wil eerst proefopnamen maken en in de laatste twee weken voor de verduistering zal het program ma dagelijks enkele malen volledig worden gerepeteerd. Want op de dag zelf moet men uiterst accuraat werken omdat alle waarnemingen in slechts en kele seconden dienen te worden ver richt. (Van onze paardesportmedewerker) Zondag a.s. wprden op Duindigt en te Groningen paardencourses gehouden waarvoor wij hieronder onze tips laten volgen: Duindigt: Lord Maire-prijs, 2520 m. 16 inschrijvingen. Windy Hanover, Wan da, William Z. Illustre Hanover-prijs, 2000 m. 16 in schrijvingen. Ville France, Walküre, Vaurien. Gen. G. J. A. Baron van Heemstra beker, 2600 m. 12*inschrijvingen. Théo Messidor, Quicksilver S, Q. Bascom. Derby X, 2500 m. 17 inschrijvingen. Xema S, X, Mieke Hollandia, X Pluto. MacKinley-prijs, 2100 m. 19 inschrij vingen. Wijbo K, Uranus, Vita Kinley.. Johan Smit-prijs III (amateurs). 2100 m. 13 inschrijvingen. Théa Cornelia, Seigneu Bascom, Souveraine Maire. Sans Valeur-prijs, ren 1200 m. 12 in schrijvingen. Dynamo, Spoetnik, Phrolic. Lucas Bols-prijs, ren 2700 m. 9 in schrijvingen. Early Sun, Bold Cavalier, East Wyn. Gen. G. J. A. Baron van Heemstra beker, ren 2100 m. 14 inschrijvingen. Marialva II, Sans Valeur, Sir Carston. Groningen: Wazicalme-prijs (ama teurs en amatrices), ren 1800 m. 8 in schrijvingen. Balcunnin, Wunderlampe, Monpti. Drafsport-prijs, 2220 m. 13 inschrijvin gen. Walina Hollandia, Willy Z, Uganda. Eigenarenprijs I, 1800 m. 22 inschrij vingen. Xetra, Vaandrig, Spencer Mor gan A. J. Eigenarenprijs II, 1800 m. 17 inschrij vingen. Tabor Harvester D, Vite Hollan dia, Uitloper. Eigenarenprijs III, 1800 m. 17 inschrij vingen. Quicksilver S, Us Hompie, Ura nia. Draverssport-prijs, 2240 m. 18 inschrij vingen. Umberto Scott, Williams Juweel, Verity D. H. v. d. Pol-prijs, 1300 m. 12 inschrij vingen. Yvonne, ,Y Norton, Ykosa. De Italiaanse douane heeft een om vangrijke smokkel van sigaretten ont dekt, aldus bericht AFP. Te Genua werd 24 ton smokkelwaar in beslag ge nomen met een waarde van ongeveer twee-en-een-half miljoen gulden. Acht Italianen en een Nederlander, van wie de identiteit niet nader bekend werd gemaakt, zjjn ter beschikking van het parket te Genua gesteld. De smokke laars hadden voor bet vervoer van de als „kunstmest" aangegeven goederen gebruik gemaakt van het internationa le wegvervoer. De gepleegde ontduiking van douanerechten wordt geschat op een miljoen gulden. AMSTERDAM. -- .««uiflglswetensctl. M.O.: C. Brevoord, Ah-fiterdam; J. Wee- zenberg, 's-Gravenhage; W. Gielen, 's-Hertogenbosch. AMSTERDAM, 20 juli. Engels M.O. A: mej. M. B, v. Harte (Hilversum); J. C. Hutte (Amsterdam). SCHOONHOVEN. Vakschool Goud en Zilver, afd. goudsmeden: J. Broos, K. van Dijk en IC. H. van Rijswijk, allen te Utrecht: J. Faber. de Jonge te Apel doorn; C. J. F. H. Jansen te Weert; J C. J. de Klerk te Roosendaai; D. J. H, J Punte te Arnhem. Afdeling zilversme den: J. Wibbens te Oene (gem. Epe) Afdeling horlogemakers: P. Buys te Schoonhoven; J. A. A. Heuvelmans te Valkenswaard; F. P. M. Krol te 's-Gra- venhage; W. P. Maaskant te Apeldoorn; E. J. G. A. Pfennings te Weert, Afdeling graveren; mé], W. M.' Koopman te Pur- merend; F. L. Preidel te Rootterdam: D. Touwen te Scheveningen. Voor de examens praktijkjaar zijn geslaagd: af deling goudsmeden: M. G. Hoogeman te Amsterdam. Afdeling horlogemakers: H. Kramer te Leeuwarden; W. Vrieling *.e Beilen; H. Jonge Poerink te'Hengelo, G. J. Vreriks te Losser; J. Muller te Rijssen; J, W. Swaters te Lochem; G. Coes te Barneveld; W. Ringenoldus te Soest; A. R. Bijkerk te Bussum; A. van Golstein-Brouwers te A'dam; C. P. M. van Dijk te A'dam; L. J. Goetheer te Haarlem; J. Nijssen te Balkbrug; G. J R. P. Oostengaa te Bodegraven; F Scheer te Bodegraven; J. Stol te Cu- lemborg: L. Veer te Lopik; A. Metthij- sen te Oirschot; J. M. van Kempen te Sittard: J. P. A. Coenen te Venrav L. UTRECHT. Frans M.O. A: E. Ade- ma, Den Haag; E. Bekins, Rotterdam: J van As, Oudenbosch; B Beinema, Gro ningen; J. Bergmans, Bussum; J. Bion - da, Arnhem; B. Verheijen, Breda, A. Vissers, Hilversum; S. de Vries, Dalfsen en de dames W. de Waal, Rijswijk; C. Wiriter-Bal, Zwijndrecht; C. Sloots, Ven- lo. Het 224 Ion metende kustvaartuig „Catharina-W". van G. Grunefeld in Delfzijl heeft vrijdagmiddag noodseinen uitgezonden. Het schip bevond zich op dat tijdstip in de buurt van het eiland i'ory, ten noordwesten van Donegal, op weg naar Ballina in de Ierse republiek. De reddingboot va. Arranmore. een vaaituig van de Britse marine en een verkenningsvliegtuig van de R.A.F. na men aan het opsporen van de kustvaar der deel. Drie mijl ten noorden van Ar ranmore heeft de reddingboot de „Ca tharina-W" bereikt. De kustvaarder kampte met machine-moeilijkheden. Zij wist niettemin op eigen kracht Burton- port te bereiken. 's-GRAVENHAGE. Nederlands M.O. B: H. Esser, Deventer; A Geert- jens, Maastricht; C. de Vries, Leeuwar den. Nederlands M.O. A: mej. M. jan Anrooy. Voorburg; mej. P van Ernst, Ermelo; J. Geverts, Overveen; A. Har mans, Gorinchem; mej. L. Klijnsmit, Amsterdam; J. Meilof, De Bilt; L- Mos terd. Rijswijk; mej. E. van Muijen. Den Haag; P. Overschie, Poeldijk; mej G. van Reenen, Woubrugge; mej. 1. Stubbe, Groningen; H. Tholen, Amsterdam: K. Troost, Zwijndrecht; P. Veen. Gronin gen; mej. A. van Veen, Rotterdam: N. van Velzen, Rotterdam; mej. A, Ver- daesdonk, Tilburg; mej. J. Verdonk, Eindhoven: W. Verhoeven. Zeve naar; J. Verkruisen, Rotterdam; A. Verschelling, Den Haag: mej. C. Visser, Amsterdam; P. Westland, Ede; F de Wit, Haarlem; M. Wondergem. Vlissingen; J. Wijnberg, Keijthuisen; N, IJtsma, Har- denberg; J. de Zanger, Vlaardingen; Th. Zegers, 's-Hertogenbosch; J. Zoetbrood, Deventer; C. Zonderland. Dordrecht: J. Zuidgeest. Rotterdam; K. Rosens, Hen gelo. Opneming in t/eze ruOneh is niet no< id zakelijk een öéwijs van in stemming Begaan met het lot van kettinghon den, maar ook overtuigd, dat deze nooit geheel gemist kunnen worden, wil ik een suggestie aan de hand doen, die het leven van deze dieren dragelijke! kan maken. Een ijzeren band om het hok leggen, een hoepel dus, die met pennen in de grond stevig wordt vastgelegd. Aan beide zijden van de opstaande band een gleuf. Door deze gleuven loopt een beugel, De ketting 2 meter) van de hond wordt aan deze beugel bevestigd. Nu kan de i.orid een terrein bestrijken met een middellijn van 5V. meter, veel groter dan aoit met een looplij n mogelijk is, terwijl hij met zo'n rail nooit in zijn loop geremd ord.t. Nog een voordeel is, dat hij beschut ting kan vinden tegen zon en regen, omdat hij zijn hok van alle kanten kan benaderen. In grote hoeveelheid geproduceerd, kan zo'n rail nooit een ostbare aan schaf worden, maar door iedereen te betalen die het goed met zijn trouwe waker meent. Hoop hiermede enige nonden van dienst te zijn. HERM. ""ARMENTIER ZONDAG HILVERSUM i; 402 m. VARA; 84)0 Nws. en postdulvenber. 8.18 Gevar. progr. 9.45 Toespraak. VPRO: 10.00 V. d. jeugd. IKOR: 10.20 Ned. Herv. kerk. 11.30 Vra- genbeantw. AVRO: 12.00 Gram. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Gram. 13.00 Nws. en SOS-ber. 13.07 Caus. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gevar. progr. v. d. sold. 14.00 5 Boekbespr. 14.20 Omr. ork. en solist. 15.15 Caus. 15.35 Klein koor. 15.55 Dansork. en sol. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Klank beeld over Suriname en de Nederlandse Antillen. 17.15 Caus. VARA: 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sportultsl. en sport- journ. 18.30 Lichte muz. 19.00 Reisbeschr. 19.30 Cabaret. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.40 Hoorsp. 21.20 Gram. 21.45 Act. 22.00 Gram. 22.15 Pianospel. 22.30 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30- 24.00 Theaterork. en solist. HILVERSUM II, 298 m. NCRV: 8.00 Nws. en weerber. 8,15 Gram. IKOR: 8.30 Goede Morgen. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.45 Pianospel 12.15 Caus. 12.35 Instr. octet. 12.55 Gram. 13.00 Nws. 13.05 Caus. 13.10 Gram. 13.45 Boekbespr. 14.00 Bas en piano. 14.25 Strijkkwartet. 15.00 Gram. 16.00 Idem. 16.20 Sport. 16.30 Vespers. CONVENT v. KERKEN: 17.00 Ger. kerkd. NCRV: 18.30 Orgelspel. 19.00 Sao Paulo 1959. caus. 19.10 Omr. ork. 19.30 Caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Gram. 20.25 Hol land Festival 1959: Suor Angelica, opera. 21.20 Caus. 21.30 Hoorspel. 22.25 Lichte muz. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Gram. ENGELAND. BBC Home Service, 330 m: 13.40 Gram. 14.30 Ork. conc. 16.00 Pianorecital. 18.45 Lichte muz. 21.55 Lich te muz. 23.06-23.36 Koorzang. ENGELAND, BBC Light progr., 1500 en 247 m: 12.00 Verz. progr. 13.15 Gevar. progr. 14.45 Filmprogr. 15.30 Gevar, muz. 18.00 Populaire liedjes. 19.35 Verz. progr. 20.30 Samenzang. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Gevar. rrniz. 22.40 Gevar. muz. 23.30 Lich te muz. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Operettemuz. 13.10 Gevar. muz. 14.30 Klass. mfiz. 15.00 Gevar. muz. 16.30 Amus. muz. 17.00 Volks liederen, 18.15 Ork. conc. 20.00 Ork. conc. 22.50 Dansmuz. 0.05-1.00 Jazzmuz. 1.15 Gevar. muz. FRANKRIJK, progr. in (Nat. progr.) 280 en 235 m: 12.05 Ork. cone. 15.45 Pas- sionnement, opera. 17.30 Gram. 17.45 Ork. conc. 19.40 Lichte muz. 20.15 Kamermuz. 22.15 Vocaal progr. 22.50 Gram. BRUSSEL. 324 m: 12.15 Amus. muz, 12.34 Amus. muz. 13.15 V. d. sold. 14.00 Operaconc. 16.15 Gram. 17.05 Gram. 17.30 Dansmuz. 18.00 Viool en piano. 1930 Pia nospel. 20.00 Festival v. Salzburg 1959: 11 Mondo della Luna, opera. 22.45 Gram. 23.05 Lichte muz. 23.35-24.00 Gram. 484 m: 12.15 Gram. 13.15 Verz. progr. en sportber. 17.05 Verz. progr. 17.45 Gram. 20.00 Holland Festival: II Mondo della Luna. opera. 22.10 Brussel bij nacht. 23.00 Jazzmuz. NTS: 11,15-12.30 Eurovisie: Festival v. Saizburg: Krönungsmesse. AVRO: 20.00 In AVRO's Televizier. 20.10 The Perrv Como Show. 20.55 Filmdocumentaire. 21.10 Spaans ballet. Pauze: Gezamenlijk progr. v. AVRO. KRO, VARA en VPRO: 22.00 Sportact. Golflengten: 25m67; 31ml0; 41m21; 48m47196m2. Zondag 2 augustus 22.15 uur - Pauselijke maandinten- tie van het Apostolaat des Gebeds: Heer. moge de maatschappij-leer van de Kerk over de hele wereld meer doorgang vinden". Maandag 3 augustus 22.15 uur - Het gelaat van de Pastoor van Ars. Woensdag 5 augustus 22.15 uur - Oogsttijd in de Kerk van Indonesië. Donderdag 6 augustus 17.00 uur - De Spaanse sopraan Maria Alos zingt muziek uit eigen vaderland. Aan de vleugel: Ketty Spagnoli. Vrijdag 7 augustus 22.15 uur - Nogmaals: het geheim van de H. Joannes Vianney, de Pastoor van Ars. (N.B. Programma-wijziging voor behouden vanwege actualiteiten). DAGELIJKS - 21.00 uur - Gezins rozenkrans in het Latijn (198m mid dengolf). DUITSE TELEVISIEPROGR. Eurovisie: 11.15 Krönungsmesse v. Mo zart. 12.30 Intern, borreluurjte. 13.10-13.35 Progr. overz. 14.30 V. d. kind. 15.00-17.30 Duitse zwemkampioensch. 1959. (Regio naal progr.: WDR: 19.00-19.25 Hier und Heutei. 19.30 Weekjourn. 20.00 Nws. 20.95 Chronik der Avus: Geschiedenis v een beroemde straat. 2035 T.V.-spel. 22.10 Wereldkampioensch. v. d. Formel-1- Races. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 11.15-12.30 Eurovisie: Pontificale H. Mis vanuit de St.-Pieters Domkerk te Salz burg. 16.45-17.45 Eurovisie: Rep. Motor cross te Luik. 19.30 Nws. 20.00 Feuill. 20.23 Filmprogr. 21.15 Intern, folklore. 22.00 Ork. conc. 22.20 Nws. en joum. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 11.15-12.30 Eurovisie: Krönungsmesse v Mozart in de Kathedraal van Salzburg. 16.45-17.45 Sportrep. 19.30 De laatste der Mohicanen. 20.00 Joum. 20.35 Heisbeschr. over Tibet. 22.15 T.V.-spel. 22.40 Wereld nieuws. MAANDAG HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nws 8.15 Pianospel. 8.30 Gram. 9.00 Gymn. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11.00 Ka- merork. en sol. 11.40 Voordr. 12.0(1 Orgel- en pianospel. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.43 Jazzmuz. 13.00 Nws. 13.15 Meded en gram. 13.25 Theater ark. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.15 V. d. vrouw. 14.45 Vocaal ens. 15.15 Caus. 15.30 Alianora, oratorium. 16.40 Gram. 17.00 Idem. 18.00 Nws. 18.15 Regeringsuitz. 18.25 Gram. 19.00 Muzikale caus. 19.30 V d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Der Vogel handier. operette. 21.20 Act. 21.35 Piano recital. 22.15 Voordr. 22.45 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.15 Beursber v. New York. 23.17-24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. - NCRV; 7.00, Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw 11.00 Gram. 11.20 Feuill. 11.40 Gram. 11.55 Pianospel. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb.meded. 1233 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nw", 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.00 Muz. caus. 14.30 Gelijk oversteken. 15.30 Gram 16.30 Kamermuz. 17.00 V. d. kleuters. 17 15 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Rege ringsuitz. 18.00 Orgelspel. 18.30 Koorzang. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Lichte muz. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Gram. 20.30 Jeugdconc. 20.55 Klankb. 21.25 Gram 21.40 Koorzang. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Amus. muz. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS- ber. 23.15 Gram. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m: 12.00 Ork. conc. 13.10 Gram 16.25 Muz. caus. 19.30. Henry Wood Promenade- concerts. 21.15 Henry Wood Promenade- conc. (verv.). 22.00 Filmprogr. 23.06-23 36 Fluit en harp. ENGELAND, BBC Light progr., 1500 en 247 m: 12.00 Gevar. muz. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.35 Lichte riiuz. 19.30 Nws. en Gevar. progr. 20.00 Ork. conc. 20.30 Nws. en gevar. muz. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.40 Gevar. progr. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Lichte muz. 13.15 Gevar. muz. 14.15 Vioolrecital. 14.50 Klass. muz. 16.00 Dansmuz. 17.45 Amus. muz. 20.00 Ork. conc. 22.45 Jazzmuz. 23.35 Gram. 0.10 Gevar. muz. 1.15 Gevar. muz. FRANKRIJK, progr. Ill (Nat. progr. i "80 cn 235 m: 12.05 Ork. conc. 13.05, 13.50. 14.30, 15.00 en 16.00 Gram. 17.30 Gram. 18.05 Kamermuz. 20.00 Salzburg-Festival: Ork. conc. 22.00 én 22.25 Gram. 23.10 Gram.1 BRUSSEL, 324 m: 12.00 Operamuz. 12.42 Gram. 13.11 Gram. 14.00 Operettemuz. 15.00 Ork. conc. 17.10 Lichte muz. 17.45 Kinderkoor. 18.00 Volksliederen. 18.30 V d. sold. 20.00 Kamerorkest. 20.30 Beiaard spel. 21.30 Amus. muz. 22.15 Strijkkwar tet. 22.45 Gram. 484 m: 12,00 Gram. 13.15 Gram. 14.00 Intern. Festival Edinburgh: Ork. conc. 15.00 Gram. 15.30 Idem. 16,05 Lichte muz IT.10 Gram. 17.20 Orgelspel. 18.30 Lichte muz. 20.00 Gevar. progr. 22.10 Gram. AVRO: 17.00 Voor de kinderen. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. kind. 17.25 Tips v. consu menten. 17.35-18.00 De Duits-Zwitserse Himalaya-expeditie. (Regionaal progr.. NDR: 18.45 Die Nordschau. WDR: 18.45 Hier und Heute. WDR: 19.25 Een grool schip komt in de vermoeide stad 19.30 NDR: Mantovani en zijn ork.). 20.00 Nws. 20.25 Beelden uit de bonte wereld: Zwart wit in Afrika. 20.55 Muz. causerie 21.40 Hep. kampioensch. lichte atletiek: Groot- Brittannië—Duitsland te Londen. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR 19.30 Nws. 20.15 Intern. Jeugdkrant. 20.45 Perry Como-show. 21.30 Feuill. 21.55 NWj. en joum. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 Sportber. 20.00 Joum. 20.35 Gevar. progr. Daarna: Wereldnws. DE ZONNETEMPEL 84 hg Uitgeverij Caiierman 1 V992 -z--" Z Og Copyright P. I. B. Boa 6 Copenhagen MOCO

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 2