Nieuws uit stad en omtrek merk waardigh eden HOUTMAM Prof. L Bender O.P. komt geboortestad jubileren Geheugen- hulp met Informatrice in uniform SCHIEDAMSE Zomertentoonstellmg „Stoute kinderen, zoete kinderen" geopend bedden... moderne kleine piano's Uwi de GARAGE WALDO Unieke expositie voor grote en kleine kinderen Het Instrumentaal Solistenconcours Schiedamse. kermis BIOSCOPEN Actieve gilde „Werk onzer handen" SG. -bij een koms l R.-k. EHBO-pleister- actie Vakantief eest- evenementen Hooggeleerde vriend van vele Romepelgrims Zwanezang NIEUWS TREKT ALTIJD IEDERE DAG Burgerlijke Stand es ROTTERDAM TIMMERMAN VIEL UIT 16 M HOGE KRAAN ZWETHBRUG GESLOTEN Automobilist verloor macht over stuur Rotterdamse dynamiek in Amsterdam Bij liet vertrek van Pater Bastiaanse -w s c ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1959 PAGINA 3 Leeszaal én bioscoop Geen goud zo goed! nieuw» scr liiedamsclie courant taonsB) Programmet voor zaterdag en zondag NIEUWE VERSCHIJNING: Geachte stadgenotenn benzineverbruik U01 VRAAGT U KM ON ST KA TIE SINGEL U-45 - SCHIEDAM Officieel agent voor Schiedam - Vlaardlngen - Maassluis - Heek van Holland TELEFOON 64.65.0 (3 Iflnen) Onder grote belangstelling heeft de lo coburgemeester, wethouder H. Sabel; gis terenavond de grote zomertentoonstelling „Stoute kinderen, zoete kinderen" welke tot 26 september in het gemeentelijke mu seum gehouden wordt, officieel geopend. Het is tevens voor de negende maal, dat in dit museum in het "kader van de va kantiefeesten een expositie gehouden wordt die ook de mensen naar het mu seum moet trekken welke niet onder de geregelde bezoekers gerekend kunnen worden. Ter gelegenheid van het 10e vakantie- feest heeft men er iets zeer bijzonders 'van, willen maken en 'tyj voorbaat moet gezegd worden, men is in deze opzet dub- "Weegbare-prentenboeken. langstellenden al uren vergen. Het eer ste kinderboek geschreven door Hiero- hymus van Alphen (1746-1803) valt hier te bewonderen en ook het eerste A.B.C.- boek in 1779 door professor J. H. Swil- dens samengesteld, is in een der vitri nes te vinden. De verzameling speel goed voor groot en klein is van zeer uiteenlopende aard. Als tegenstel ling werd bij dit oude speelgoed ook iets geplaatst waarmede onze tegenwoordige jeugd zich pleegt te vermaken. Hoever, de knipkunst zich in die dagen ontwik keld had, hiervan zijn fraaie staaltjes te bewonderen. Voorts een gehele verza meling gezelschapsspelletjes en ook be- bel en dwars geslaagd. „Stoute kindéren zoete kinderen" is er geheel op inge richt om zowel de jeugd als de ouderen iets te brengen wat aantrekkelijk is en tevens van culturele en pedagogische waarde. Bovendien is het hoogst interes sant om te weten hoe in het verleden de kinderen hun spel speelden maar tevens ook hoe onze vo.orouders toen er nog I geen "radio was en bij gebrek aan ont- spanningsmogelijkheden hun avonduren volmaakten. Uit deze tentoonstelling spreekt ook duidelijk het meer intensie ve gezinsleven waarbij ouders en kin deren zich gedurende de lange winter maanden in huiselijke kring vaak met de simpelste doch tevens ook op de meest artistieke wijze wisten te vermaken. Zo geeft deze jubileumtentoonstelling eenie der veel te zienmaar tevens te den ken en vooral dit laatste kan de waarde slechts verhogen. De tentoonstelling bevat °P de eerste plaats een zeldzame verzameling oude kinderboeken. Deze werd in het najaar 1958 onder de naam „Kinderen lazen,' kinderen lezen" in het gemeentelijke Mu seum te Amsterdam geëxposeerd en trok hier ruim vijfentwintigduizend bezoe kers. Uitgaande van deze basis, heeft de conservator van ons museum, de heer P. L. A. Janssen, hieraan weten toe te voe gen een collectie kinderspeelgoed even eens uit het achter ons liggende tijdperk van drie eeuwen. Het aantrekkelijke is bovendien dat er bij dit speelgoed schil derijen zijn opgehangen van de kinderen die destijds met dergelijk speelgoed hun vermaak wisten te vinden. Speelgoed en schilderijen werden welwillend afge staan/ door de grote Nederlandse musea op het gebied van kunst en curiosa. Er is bij de inrichting rekening mee gehou den, dat vooral de kinderen zelf-deze din gen goed moeten kunnen bekijken. Er zijn meer dan zeventig vitrines nodig ge weest om dit alles te rangschikken en dit is met veel fantasie en goede smaak dan ook geschied. Uit de ontwikkeling van de prent is de religieuze, grondslag duidelijk te her- kennen~en alleen het, 'bekijken van dit facet van deze verzameling zal van de be- Op de bovenverdieping is voor de,kin deren een moderne leeszaal ingericht waar zij van alles kunnen lezen. Hier zijn tevens kinderboeken te zien uif bijna alle landen der wereld. Er is voor een .versie ring gezorgd die de kinderen zal aantrek ken en imponeren. In deze zaal zullen ook de marionetten- en poppen kunste naars voorstellingen geven. In de kelder van het gebouw worden voor de kinderen geregeld oude films gedraaid. Het leven van de beroemde filmhond Rin-Tin-Tin zal in het filmpro gramma de belangrijkste plaats innemen. Teneinde de kinderen tevens hun vaar digheid te laten tonen in .het tekenen en schilderen werden epkele muren met te kenpapier behangen. Naar hartelust mag en kan hier uiting gegeven worden aan eigen impressies. De .verwachtingen wel ke de samenstellers van deze tentoonstel ling zich gesteld hebben zullen zo te zien niet teleurgesteld worden. In het stede lijk museum is gedurende de komende we ken veel te zien en te beleven. Ook mr. C. F. van Veen, een verwoed verzamelaar van oude kinderboeken en speelgoed, die het mooiste deel van zijn collectie ter beschikking stelde was öp deze openingsavond aanwezig. De S.G.-voorzitter, de heer F. A. de Wolf, sprak een inleidend woord, terwijl de heer Janssen als laatste nog een korte toelichting gaf op de doelstelling van de ze tentoonstelling. Advertentie BROERSVEST 64 - SCHIEDAM In de grote zaal van „Arcade" vond de openling plaats van het door te sectie-mu- ziek der „Schiedamse Gemeenschap" uit geschreven Instrumentaal Solistencon- ^cours. Er zijn totaal drieëndertig inschrij vingen bijgekomen, voornamélijk van le den van verschillende muziekverenigin gen uit Schiedam en ver daarbuiten. Hoe wel de belangstelling voor dit muzikale evenement op deze openingsavond ver be neden de gestelde verwachting bleef is er aardig gemusiceerd, De jury bestaande uit de heren K[. W. van Bijnen uit Rotter dam en A. Bosch Sr.. Den Haag, kreeg het, spel te beoordelen van een twaalftal inschrijvers ingedeeld in vier afdelingen. In afdeling twee behaalde J. van Ouden aarden van de vereniging „Ontspanning door Inspanning" uit Rozenburg met de accordeon-solo „Valse Melodique". van P. Black. 160 punten. Een zelfde aantal pun ten behaalde het piston-duo A. van Beve- ren en A. Vlekkert uit Voorschoten dat. een vertolking gaf van „La-Golon-Dri- na", van F. Jakma. In de eerste afdeling eindigde de alt saxofonist M. van Etten uit Voorburg met 180 punten als eerste. Zijn vertolking van de Sonatine van René Guillon leverde hem tevens een „Lof van de Jury" op. De' kla rinetsolo ..Concertino Esdur op. 26 van Weber" bezorgde de heer J. P. de Heij, lid van het muziekgezelschap „Crescendo" van hier 180 punten alsmede de dagprijs. De solisten .werden door J. R. Nauta-v. Kreulen, uit Rotterdam op zeer verdien stelijke wijze geaccompagneerd. Vanavond komt de rest vkn de deelnemers(sters) aan bod en opder hij zijn de inschrijvers van de Super-afdeling, hetgeen een bijzondere pp klassiek hoog peil staande avond ga randeert. Dit oude leesbord, geplaatst in de hal van het museum nodigt op' sugges tieve wijze de Schiedammers een kijkje te komen nemen. Advertentie Naast ruime keuze in nieuwe hebben wij voorradig een mooie coII be speelde instrumenten. Bill, prezen. Garantie. singel 114—ns Schiedam Oogblnd w 81ste Jaargang No. 24054 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 ADVERTENTIES f 6.15 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f 0.30 per mm-hoogte. Bij contract specóajbe tarieven. K A M P I O E.N E N tot S» woorden f 0.50 bij vocrtritbe- taMmg. Elk woord moer 3 et. Maxi mum 60 woorden. ■Mil nfciiiilrntir nr"wordien afge sloten en uitgeroeid ororronkCTnetig de Beeelea voor het A4B O per N E M EK TE N f 2.54 per De officiële Schiedamse Kermis is in 1906 aangeschaft. De officieuze van de laatste jaren heeft niets meer van dat intieme, dat wij in onze jeugd mede- maakten. De tegenwoordige zie ik als een geme chaniseerde jaarmarkt met elk jaar nieu we technische uitvindingen. En toch zijn er nog van die kleine trekjes, die ons aan het verleden herinneren. Er is een meneer P. Sanders gewéést, die in kreupel-rijm-vorm de kermis-vie- ring van 1850 beschreven heeft. Het heeft geen zin het meer dan twee meter lange gedicht, compleet onder uw aandacht te brengen en dadrom zal ik volstaan met enige fragmenten. Na een kleine inleiding, waarin hij zegt. dat Schiedam verheugd is. dat er weer kermis komt. kan hij toch niet nalaten even uit te laten komen, dat de kermis een feest voor de gewone bevolking was: Dat was een blijmaar voor de Stadl Men had in langen niets gehad; De 'rijken hadden bals. soiré's. Concert en andere Inzabé's Bijvoorbeeld yachtclub maskerades. En handboogschutterij parades. Komedies, liedertafels-pret En wat nog meer kon neergezet. Wij burgers, zwoegen dag en nacht. Met onverdroten lust en kracht Om in den permanenten nood Van huishuur, kleèren, schoolgeld brood, Belasting, enzoo voorts te zorgen. Van nieuws af aan. met eiken morgen. De dienstmaagd en de ambachtsman, Die spraken er met ophef van, En kinders, niet gewoon te-sparen, Begonnen nu aan 't, centen gareD Om, brak die feestweek voor hen aan. Met geld op zak ter markt te gaan, En dat. bij 't daaglijks vreugd ver- meêren In onschuld, vrolijk te verteren. Dan geeft hij meisjes en „jongmans" de verzekering, dat tijdens het kermisver maak de liefdesdromen zullen worden ver vuld. Hij voorspelt de bakkers, grutters, winkeliers en herbergiers veel voordeel, voora; de laatste: Die wonnen in zoo'n dag of zeven Zooveel, als anders maanden geven! Bij het binnenkomen van het kermisvolk zegt hij: 'k Zag wafelbakkers. Vissers naam, De Nichtren. met zijn pofferkraam; Het houten huis 'van Delftsche Neel. Die altijd voor het beste deel Van Schiedams burgeré wafels bakt, Was ook al bijna uitgepakt, enz. enz Dan ziet hij: Veel zwervend kroost van Abraham. En ook: In Schie en havengracht Tot zinkens bijna toe bevracht. Een enk'le afgedankte schuit. Met zwart gesmeerde opperhuid. Met spellenmatrieëï belaan. Om eerlang op de straat te staan enz. Dan haalt hij bakker Henkemans op. (de voorganger van bakker Dubbeld op de Markt) en prijst de fraaie tent van Boesnach. De inmiddels begonnen ker- misdrukte vindt hij maar matig. Ver der heeft hij 't over Maju's grote schouw toneel bij de Scheveningse markt. Zo noemde men in de volksmond de Breedê Marktsteeg, waar eenmaal per week de vis van de Scheveningse vissets werd verhandeld. Voor openlucht-vermaak zorgde een koordendanserstroep. Ook steltendang. en orgelspel, twee kasten van Polichinel, en schilderstukkenverkoop, Over het bal in de Doelen is hij niet te spreken. Hij heeft hef' over: i Een soort van heeren, voor en na Gesproten uit groot Moffrica. Die daar met uitgezette longen. Wat schreeuwden bij de vreemdste sprongen, 1 enz. enz Toen de dichter in voorafgaande jaren één gulden entree moest betalen, ging het nog, maar sinds de prijzen verlaagd waren, was het de tqoeite van een be zoek niet waard. Dat er niets nieuws onder de zon ls, bewijst het volgende: Die 't voorregt had. van daér te wonen. Waar 't kermisvolk bun krachten Ten minste ik en mijn gezin, Wij sliepen nauwelijjks weder in Of. wakke.r weer. met angst en schrik: Want bijna ieder oogenblik Trok troep aan tróep voorbij mijn huis, Al schreeuwende met groot gedruisch Dat Hupsalied. dat puik der zaögen, vaak. door, „Jeap tout le jour" ver- v vangen Dg koffiehuishouder, van het nieuwe koffijhuis. op het hoekje van de groote sluis die Clauser heette had met grote letters Koffijhuis op zijn gevel aan de Beurszijde laten schilderen, (Dit is nu nog flauw te onderscheiden^) want: In 't Zaturdagsche nieuwspapier Niet zonder ophef kracht en zwier. Tot wering van een concurrentie Bevolen werd dn elks attentie. Men kon daar krijgen: karbonaad. Bouillon en biefstuk delicaat Gekookt, gebakken of gebraden. Om aller eetlust te verzaden, enz. enz. Verder vertelt hij, dat bakker Henke mans goede zaken maakte: De bakker deed, wie zou 't laken. Die kermisweek, charmante zaken. Maar. had men zulk een tijd eens niet. Er gingen er nog meer failliet enz, enz Dat zag er in die tijd ook niet zo mooi uit! Sanders vertelt verder van zestien verklede fatten op een met driekleurig glas verlichte Janplezier, die zich te goed deden aan l.Nicotiaanse kruid" (tabak) wat hij baldadig vindt! Hij constateert tot slot. dat voor deze stad. de kermis niet veel te betekenen had en een voorstander te zijn voor af schaffing. De tijden veranderen, maat^ er lopen thans ook nog vele Sandersen rond! C. A. van der Z'EE Sr. Passage prolongeert voor enkele dagen „De vierkante rekruut" (a.l.). In Monopole-theater draait ..De danse res van de duivel" welke film\wij onze lezerskring moeten ontraden. Van de heer J. C. T. uit Rotterdam is gisteren de bromfiets gestolen in de Korte Singelstraat. De informatrices van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Rotterdam, wier taak totnutoe bestond uit het geven van inlichtingen en het gidsen op de sightsee ingbus, hebben er een nieuwe taak bij ge kregen. Met ingang van heden, zaterdag, zul len zij tevens als gastvrouw voor vreem delingen optreden in daarvoor in aanmer king komende gevallen. Voor deze functie krygcn zij een uniforme kleding, ontwor pen door de Rotterdamse couturier Cees Terlett, De Amsterdammers zullen volgende week in eigen stad kunnen zien hoe dyna misch Rotterdam is. Op woensdag 12 augustus zal mr. Herman Vlug, voorzitter van de Rotterdamse V.V.V., in de exposi tie-ruimte van de n.v. Hoofdstad Boek handel in de Kalverstraat een tentoonstel ling openen, die gewijd is aan „Rotter dam de Nieuwe Stad". Er is medewer king verkregen van Rotterdamse gemeen telijke instanties, „zodat er veel te zien zal Zijn van de wederopbouw en de specta culaire groei van Neerlands tweede stad", aldus de boekhandel, die de expositie or ganiseert ter gelegenheid van de verschij ning van het fotoboek „Rotterdam, dyna mische Stgd", Mijn vakantie is weer voorbij. Maandag 17 aug. om kwart voor één moet ik weer opstijgen in Brussel, om dinsdagmorgen plm. 9 uur weer» in Stan leyville te zijn. ik keer niet terug naar mijn oude post maar onze Bisschop heeft me voor de derde maal als bouwpastoor aangesteld om weer een nieuwe parochie te gaan beginnen. Het zal deze keer in Stanley ville zelf zijn. Het is een stad van 100.000 gwarten. Voor een vijfde gedeelte ervan moet ik van de grondafaan beginnen er een nicuwe Parochie van te maken. Het is niet een van de interessantste gedeelten van die stad. Het is een mengelmoes van vele stammen, verspreid over ons Vica riaat-, die hier tezamen huizen in nog zeer kleine hutten. Ze staan nog op eeh zeer laag peih En met de kleding hier kan men •nog piet zeggen, dat ze nu direct op een hoog peil staan Integendeel! Met Gods hulp en vol vertrouwenop Maria en onze stadsheiiige St. Liduina, ga ik vel moed de taak aanvaarden. Het kruis ligt overal ten grondslag, maar wanneer men weet dat zo'n kruis meegedragen wordt door vele handen, wordt bet licht te dragen. Daarom, beste stadgenoten, wil ik een dringend beroep doen op u allen. Helpt allen een handje mee! Steunt me met een hartelijk gebed voor een welslagen. Maar zonder geltf doet men niets ter wereld! Daarom doe ik één keer een be roep op uw milddadigheid t.er liefde Gods. Zondag a.s. zal ik aan de St. Liduina- kerk zakjes uitreiken met verlof van deken Reijnen. Mochten echter ook andere stadgenoten me nog willen gedenken, welnu, ik ben nog een week in Schiedam en wel op adres, Nieuwe Haven 75b of Dam 5. of I Tuinsingel 27. U begrijpt, heel goed. wat het wil zeg gen daar een geheel nieuwe parochie te gaan opr'c'hten. Ik smeek Gode rijkste zegen over u Billen af. Bij voorbaat mijn warmste dank Vaart wel. Uw stadgenoot Pater IGN BASTIAANSE S.C.J. Tijdens dé openingsuren vah dc tentoon stelling „Werk onzer handen" in het Beursgebouw worden de volgende films vertoond: Over'glas gesproken, door Bert Haanstra; De Zeven Provinciën; Panta rhei (kringloop der natuur) door Bert Haanstra; Maskerage; Het lied van de klok (vervaardiging van klokken); ver toning van dia's o.a. Kleurenpalet, Bont allerlei, Nederland in kleur. Op zaterdag worden films en dia's vertoond, op zon dag alleen dia.'s. De demonstraties op zaterdag en zon dag bestaan uit: glasblazen, tapijtknopen, breien op machine, lino-snijden, maskers maken, hout draaien en snijden, draadfi guren maken, glazuren, beeldjes gieten (alleen zaterdags). Op zondag a.s. 9 augustus worden aan de kerken de jaarlijkse pleisters met ge-' heim aangeboden. De uitslag van dit ge heim wordt die avond door de K.R.O. bekend gemaakt. Deze pleisters moeten via de afdelingen worden gekocht bij de Nationale bond in Rotterdam. Als men bedenkt dat het materiaal, verband e.d. steeds belangeloos beschik baar wordt gesteld en de aanschaffing van nieuw materiaal steeds veel geld kost, begrijpt men wel, dat de opbrengst van deze actie een welkome kasaanvulling is. De E.H.B.O-mensen zijn steeds pa raat bij ongevallen, bedevaarten, enz. Zij offeren dikwijls vrije dagen op om anderen te helpen, zoals bij de bede vaart uit België op 21 juli 1.1. nog het ge val was. Geeft daarom gul! Nu kan men helpen door een gift, waarvoor men een pleister ontvangt. Help dit prachtige werk van naastenliefde door te steunen. Wees gul en offer een kwart je, waarvoor men dan een pleister ont vangt met een geheim erin. waarmede men prachtige prijzen kan 'winnen. Het waren gisteravond voornamelijk de jóngeren die in de plantage de toeschou wers waren bij het theater „Arlequinto" dat hier een tweëtal wagensp-ten opvoer de. Onder regie van Lou Steenbergen werd gebracht „Het Testament van Vader Le- leu" van Roger Martin du Gard en „Het Huwelijksaanzoek" van £nton Tsjechow. Hoewel de groep van deze twee werkjes een aanvaardbare vertolking gegeven heeft zou indien van de wagen gebruik gemaakt was, het spel nog beter tot zijn recht gekomen zijn. Zelfs de simpelste toneel aankleding op een afgebakende ruimte zou de nodige sfeer gebracht hebben die nu geheel ontbrak. Ondanks dit gaf de jeugd blijk het gebodene op prijs te stel len. In de Wippolder te Delft in de Technische Hogeschool-tvijk verrijst de kernreactor welke met een doorsnee van 22 meter tot een hoogte op 28 m. een kolossaal gevaarte gaat vormen. Op zaterdag 15 augustus („te vieren als zondag") komt prof. dr. L. Bender O.P. naar zjjn geboortestad Rotterdam om er. temidden van familie en vrien den, zijn veertigjarig priesterschap te vieren Dat zal geschieden in de paro chiekerk van de H. Albertus de Grote in Blijdorp om kwart over tien met een plechtige hoogmis. Men kan professor Bender niet zonder Rome denken, maar evenmin Rome zon- (v:j: 13.133.857,98); onder-j 43- tel. 69696. (v.j 3.853 965,—). Donderdag 27 aug. 's avonds 8 uur js er een speciale bijeenkomst van de leden van de besï.uiuirsraad. het Vakantiecomité, de sectiebesturen en de secties van de aan gesloten verenigingen. Deze vergadering is bedoeld als af- scneidsavond van de Schiedamse voorzit- f 16.874 945 t®ï: $5 bee,. M. Holl. Deze zal als laatste handse len ngen 'f 7,142 067.36 (vorig jaar otiicielf daad drie nieuwbenoemde leden 7 2S6.399.26): hypotheken 4.297.665.— •van de bestuursraad installeren. r q orv ors Daarna zal hij het voorzitterschap aan zijn opvolger, de heer De Wolf, overdra gen. O.m, zullen het woord voeren de wet houder van Cuturele zaken. mr. M J. M van Kinderen en de heer G. J. Heyboer. Gistermorgen is in de Burg. Honnerlage Gretelaari een zwaan doodgereden. Het dier stak onverwacht over en de bestuur- r v.^n. €en passerende vrachtauto kon niet tijdig meer ontwijken. HÉDEN: Passage Theater: De vierkante rekruut (alle leeftijden), alleen vrijdag, ^aterdag en zondag. Monopole Theater: De danseres van de duivel, (ontoelaatbaar) 7 en. 9 uur, zater dag en zondag 3, 5, 7 en 9 uur. Zaterdag en zondag in de matinees: Sjors van de rebellenclub (alle leeftijden). Stedeljjk Museum: Dagelijks van 105 zondags van 125 uur. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL S.-LIDUINA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en Leeszaal voor volwassenen: dl., do., za Uitleenpost Kerkweg 46. Kethel: zo 11.30 —12.30 uur. Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke thel: di. 48 uur. Filiaal: Rijnstraat 1: volw.: di. 6.308 uur; vr. 78 uur; jeugd: wo. 25 uur. Filiaal Nieuwland. Wijkgebouw Dr. Wi- bautplein (zijingang): jeugd: wo. 1.305 uur: volw.: wo. en vr. 78.30 uur. Uitleenpost Emmastraat 3 ma 7—8 uur. wo. en vr 7—8 30 uur. MEDISCHE ZONDAGSDIENST De medische zondagsdienst zal worden' waargenomen door dr. F. Jungerius, Jacob Catslaan 8, tel. 67355; dr. A. G. C. tegoed van f 25 872 118.64. Klomp, Jul. van Stolbergstr. 3, tel. 69952; Ultimo ju'li was belegd in: effecten dr. W. H. F. Meyer, Swammerdamsingel GUNSTIGE SPAARCIJFERS De maand juli in doorsnede ongun stig voor de spaarbanken in verband met opnemingen voor vakantiedoeleinden eindigde bij de Spaarbank Anno 1820, Schiedam met een aanzienlijk inlegover- schot. Ingelegd werd nl 1.118.570,76 en terugbetaald 812.213,59. Het aantal spaarders nam toe tot 46.358. Deze 'inleggers hadden een gezamenlijk Advertentie Onze fotograaf heeft kans gezien achter de schermen" te fotograferen van de Schiedamse revue „Weet je nog wel?" die maandagavond onder regre van Lov. de Groot haar première zal hebben. Een van do vermakelijke scènes: „Vissen" met beroemde artiesten uit deze revue. Apotheek Van Westendorp, Singel 81. De wjjkvcrplegingsdienst van het Wit- Gele Kruis zal worden waargenomen door zr. Duivestein, tel. 65255. Het Kraamcentrum door zr. De Koning, Philips van Bourgondiëstraat 21, tel. 63334. Deze diensten duren vanaf zaterdagmid dag 1 uur tot en met zondagavond 12 uur. KUI lEliDAM ZONDAG Openluchttheater Dijkzigt, Westzeedijk: Toneelgroep Het Masker; 14.30 uur. MAANDAG Passage Theater, Passage, Schiedam: Re vue Weet je nog wel? o.r.v. Lou de Groot; 20.00 uur. BIOSCOPEN ROTTERDAM Arena: De hond van de Baskervilles (14 j.); Capitol: Fanfare»(a.l.); Cen traal: De levensroman van Joseph Schmidt (a.l.); Cineac-AD: Rio Bravo (14 j.); Cineac-NRC: Actualiteiten' (doori. voorst.) (a.l.); Colosseum: De lachende vagebond (a.l.), donderdag: Gitaren der liefde (a.l.); Harmonie: Zwarte baretten (14 j.); Lumière: Kluchtig en luchtig (a.l.) Lutusca: Die glücklichste Frau der Welt (a.l.); Luxor: Orfeu negro (18 j.); Me tro: Een huis vol heksen (14 j.)'; Passa ge (Schiedam): De vierkante rekruut (a.l.); Prinses: Hey boy, hey girl (a.l.); Rex: Laurel en Hardy bij de luchtbescher ming (a.l.); Thalia: Geen cent voor de belasting (a.l.); 't. Venster: De glimlach van een zomernacht (volw.); Victoria: De man, die te veel wist (14 j.); Mati nees: Heidi en Peter (a.l.), donderdag: Engelen zonder vleugels (14 j.). der professor Bender want bijna heel zijn priesterleven is hij werkzaam geweest aan het Angelicum en de Dominicaanse universiteit- Daar doceerde hij niet alleen, maar in de rust van zijn werkkamer vond hij gelegenheid tot het schrijven van een uitvoerig oeuvre zowel voor de weten schapsmens als voor de leek; meestal be trof zijn wetenschappelijk werk het kerke lijk recht, maar ook op apologetisch ge bied bewooa hii zich vaak zodat zijn me dewerking aan .De Bazuin" en ..Het Schild" bijzonder werd gewaardeerd Wie schrijft, blijft Maar hij is geen „kamergeleerde". Daar kunnen zijn talloze vrienden van ge tuigen. die hij op hun zwerftochten en pel grimages in de Eeuwige Stad ontmoette. Wie schrijft blijft, zegt een spreekwoord en dat is op professor Bender bijzonder van toepassing. Niet alleen schrift hij, maar hij houdt de banden met Rotter dam nauw aan door zijn jaarlijkse bezoe ken Ditmaal heeft, zijn bezoek wel een bij zondere feestelijke aanleiding en derhalve zullen zich zaterdag we) velen naar Blij dorp. spoeden, om hem er aan het altaar te zien en hem na de plechtige mis. in de pastorie geluk te wensen. GEBOREN: Wilhelmina A. dochter van A. Vijfvinke] en N. van der Valk; Hendrik C zoon var. G. J. A. Craanen en W. M S Meeuwie; John, zoon van L G. den HÓu- ting en A. Damme; Harm, zoon van tL Harte en S. M. Bos; Gerard, zoon van A. van der Wende en G. J. van der Kooij; Anthonia J.. dochter van P. C. Koster en A J van Dijk. OVERLEDEN: C. Wies. 70 j. Een hoop afval en zaagsel is gister avond in brand geraakt in de buurt van de modelmakerij fa. P. v. d. Hoeven in de Nijverheidsstraat. De brandweer bluste het vuur. Omstreeks dezelfde tijd brandde er een hoop papier en afval op 'het terrein achter de Parallelweg. Gistermiddag kwam te Rotterdam de 33- jarige timmerman D. van Dijk. gewoond hebbende Herensingel te Haarlem, door een ongeval om het leven. Hij verrichtte aan de Waalhaven werkzaamheden op een 16 meter hoge kraan. Opeens viel hij en hij werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij enige tijd later overleed. Wegens herstelwerkzaamheden zal de Zwethbrug van maandag 10 augustus tot en met woensdag 12 augustus van 7.30 uur tot 17 uur voor alle verkeer gesloten zijn, met uitzondering van wielrijders én voet gangers. In de nacht zal het verkeer nor maal doorgang vinden. Met borden wordt de route aangegeven. Een automobilist, die gistermiddag met grote snelheid over de Gordelweg reed in de richting van de Bergweg, raakte bij-het spoorwegviaduct van het Hofpleintreintje de macht over zijn stuur kwijt. De wagen reed naar links tegen een verkeerspaal en botste vervolgans tegen een houten stel ling bij het viaduct en een tegenligger, ook een personenwagen. De slippende wa gen kwam tegen het viaduct tot stilstand. De eerste auto en de houten stellage werden zwaar beschadigd. Advertentie «..wxvxss ss 1 w' \s< XNV>\V s-v ;.\s^w.sy-^y.ssssss^:..;^^y.s;.sj.s-.'s .ss:.j^y^.- svssy{^s^yyy.yjy>yyywsvyy ^8^"®"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 3