Daablad voor Schiedam en omstreken Algerijnse terreur België in Sabotage op schepen Antwerpse haven m Lodge vergezelt Khroesjtsjev op diens reis door de V.S. Grote opdrachten voor de Nederlandse zeeslepers Brazilianen zouden Fokker- Rio gaan bezetten Heel Noorwegen leeft mee met huwelijk van Rockefeller jr. mm 15 H. Vader bidt het Angelus IjiMMÊwill Bi Feestverlichting in Rotterdam Vier kinderen verdronken Sovjet-leider stuurt Adenauer in Cadenabbia persoonlijk schrijven Scooter vliegt uit de bocht Drie slepers in konvooi met vi jf vliegkampschepen van de V.S. naar Japan Gegadigde voor ruim 70 mille Enthousiaste menigte bij de kerk Het weer Auto schiet over Kromme IJssel Incident aan de Oostduitse grens V Volgens „La libre Belgique" En een jongeman Bestuurder en duo- rijder omgekomen Halve ton in Staats loterij op nr. 15461 Vochtige warmte Twee inzittenden zivaar gewond Verhoging bouwvak- lonen met vijf procent gevraagd MAANDAG 24 AUGUSTUS 1959 BIN NENVERFNGBED SCHUIMRUBBERBED Tegen motorlawaai in Kerkrade Centrum „verboden gebied" in de vooravond In Verenigde Staten Brand in gevangenis eist acht doden Eerste winnaar K.N.V.B.-toto? Voorzitter Achilles raadt alle uitslagen Droog Aan zee Het weer in Europa - - - mms s H IWiil ÉK - wmm 'Mi ■■W-'i" PASTOOR JJ. VAN SANTÉ OVERLEDEN - 1 n i e u we leaamsche courant Het blad „La libre Belgique" heeft taterdag in een uitvoerig artikel ge meld, dat het bestaan van een Algerijn se terreur in België niet langer kan wor den ontkent. Het blad dringt aan op maatregelen tegen de „terroristen en contra-terroristen", die hun strijd op Belgische bodem uitvechten, voordal de toestand verslechterd en het Alge rijnse Bevrijdingsfront maatregelen gaat nemen tegen Belgische eigendom men in Algerije. Het blad stelt, dat Wiet alleen het Algerijnse Bevrijdings front en de concurrerende Nationale Algerijnse Beweging in België actief «Ün, maar ook de Franse geheime or ganisatie „De rode hand", die zowel in Frankrijk zelf als daarbuiten zou optre den tegen een ieder, die materiaal aan het Algerijnse Bevrijdingsfront levert cn volgens het blad in het bijzonder in Antwerpen actief is geweest. Ér zou den grote hoeveelheden wapens en uit rusting, afkomstig van de Amerikaan se strijdkrachten in Duitsland, via Bel gië naar Algerije worden verscheept. Buiten twijfel zou zijn vastgesteld, dat Franse elementen sabotagedaden heb ben gepleegd op schepen in de haven van Antwerpen, waarmee dit materi aal zou worden verscheept. ,,La libre Belgique" herinnert aan de ontploffing aan boord van het Duitse vrachtschip „Atlas" op 1 oktober van het vorige jaar, dat drie dagen tevo ren in Antwerpen bleek te zijn onder mijnd. Bijna op dezelfde plaats aan de Antwerpse havenkade werd in maart van dit jaar het 2700 ton metende Egyp tische vrachtschip „Alkahira" van mij nen voorzien. Het explodeerde in de ha ven van Oostende, maar het had vol gens schema op dat moment al op vol le zee moeten varen. Beide schepen hadden aldus „La libre Belgique" al enkele reizen voor het Algerijnse Be vrijdingsfront gemaakt. Uit een onder zoek kwam vast te staan, dat van de zelfde explosieven en van dezelfde me thode gebruik was gemaakt om de schepen te vernietigen. Het blad maakt voorts melding van be stellingen door het Algerijnse Bevrij dingsfront bij Belgische fabrieken, die eerst werden uitgevoerd, waarna een Franse geheime agent werd ingelicht, zodat de produkten bij verzending kon den worden onderschept. „La libre Belgique" schrijft voorts dat in de haven van Antwerpen het politietoezicht aanzienlijk is verscherpt, zowel op de kaden als te water. Voor al wordt het oog gehouden op gebou wen, die voorkomen op de „zwarte lijst" van „De rode hand" die een der- j tigtal namen zou bevatten. Franse saboteurs zouden vooral belangstel ling hebben voor ladingen, afkomstig uit Duitsland. Het Algerijnse Bevrijdingsfront zou de Belgische geheime dienst hebben be- Advertentie HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN Om paal en perk te stellen aan de midruchtige vooravond-invasies van zo- ^el Duitse „halbstarken" als Neder landse nozems, in het centrum van ^-erkrade, hebben B. en W. besloten, de "farkt en omliggende straten voortaan pverboden gebied" te verklaren voor et gemotoriseerde verkeer. Het verbod |ieldt van 7 uur tot 10 uur in de avond. is reeds aan enkele jongeren, die zich ^an het rijverbod niet stoorden, proces v®rbaal opgemaakt. schuldigd van samenwerking met de Fransen in deze kwestie. Het blad be sluit met te zeggen, dat België al dan niet tegen haar zin niet mag worden betrokken in acties van terroristische en contraterroristische organisaties. „Bel gië" mag niet toestaan, dat op zijn grondgebied sabotagedaden worden be dreven. Hieraan moet, eens en voor al tijd, een einde worden gemaakt. Het is de hoogste tijd. Niet alleen onze repu tatie als gastvrij land, maar ook de veiligheid van de Antwerpse haven staat op het spel. Het Algerijnse Bevrij dingsfront heeft onlangs een staat op gemaakt van Belgische bezittingen in Algerije. Met welk doel werd niet ge zegd, maar men kan zich de bedoeling voorstellen". In de Waal bij Nijmegen is zondag middag de twintigjarige H. W. M. Arts uit Ubbergen verdronken. De jon geman sprong van een krib ter hoogte van de Vlietberg in de rivier en kwam niet meer boven. De rijkspolitie te wa ter haalde enkele uren later het stoffe lijk overschot boven. Een uur later liep bij het strandbad De Sprokkelenburg de negenjarige H. Vonken uit Nijmegen met zijn zusje te ver de Waal in. De kinderen kwamen in moeilijkheden. Het meisje kon nog gered worden, maar het jongetje ver dween in de diepte en werd niet terug gevonden. In de Maas bij Cuyk vielen zondag middag twee jongetjes uit Groesbeek uit een roeiboot waarin zij zaten te vis sen. Het waren de veertienjarige H. en de twaalfjarige C. L. Lenssen. De r-ks- politie te water haalde de beide broer tjes vrij spoedig op, maar de levens geesten waren toen reeds geweken. Zondagochtend is de driejarige Hans Peter Roest van het achterdek van het in de Vlothaven te Amsterdam gemeer de woonschip Roelfjo in het water ge vallen en verdronken. Een grote menigte van Italia..en en toe risten bidt met Paus Joannes het Ange lus. De paus staat op de loggia van zijn buitenverblijf it, Castelgandolfo. Via een luidsprekerinstallatie is het moglijk dat de gelovigen op het binnenplein van het paleis met de H. Vader kunnen mee bidden. In de nacht van zaterdag op zondag is een scooter, bestuurd door de 22-jarige H. Bosma uit Groningen, komende uit de richting Paterswolde, uit de bocht ge vlogen ten westen van de Meerweg- brug. De scooter kwam tegen de lin kerzijde van de bovenbouw van de brug terecht. De bestuurder was op slag dood. De 21-jarige duo-rijder, A. van Rijn uit Groningen, overleed enkele uren na aankomst in het Academisch ziekenhuis in Groningen. De mist heeft in dit ongeluk waarschijnlijk een rol gespeeld. De directeuren van de Fokker vlieg- tuigenfabriek in Galeon hebben gewei gerd de sleutels van de fabriek te over handigen aan het Ministerie van Lucht vaart tijdens een bijeenkomst van de Nederlandse directie en de Brazilianen. Desondanks zou de fabriek vandaag be zet worden. Een woordvoerder van het ministerie van luchtvaart deelde de pers mede dat hij voorzien had dat de directie van de fabriek zou weigeren de sleutels te overhandigen. Hij zou de employé's maandag op het ministerie ontbieden. Eerst raadpleegde hij de juridische adviseur van het ministerie en vervol gens de procureur-generaal van de republiek alvorens te besluiten de fabriek te bezetten, die op last van pre sident Kubitschek op 8 augustus had moeten worden heropend. De woordvoerder zei dat op maandag Italië. De drie olifanten van het circus Togni zjjn zaterdag uit Bergamo vertrokken. Vandaag wordt begonnen aan de tocht over de Alpen via de Col du Clapier, waarbij de route, die inder tijd de Carthaagse veldheer Hannibal zou hebben genomen, in omgekeerde richting wordt gevolgd. De directeur van het circus, Dari Togni, en drie dompteurs begeleiden de karavaan, waarvan ook twee lama's en twee kamelen, als lastdieren, deel uitmaken. (AFP). eerst de schoonmaakstaf de gebouwen zal betreden, vervolgens de cantine-staf, dan de administratieve employé's en tenslotte de arbeiders. De fabriek van Fokker in Galeon, Rio, is sinds 85 dagen gesloten wegens ge schillen tussen Fokker en het ministerie van luchtvaart, waarbij beide partijen elkaar beschuldigen van contractbreuk. Bij een brand in de gevangenis van Toms River, in de Amerikaanse staat New Jersey, zijn gisteren acht gevan genen om het leven gekomen, aldus meldt Reuter. De brand brak uit in de cel van een geestelijk gestoorde en het vuur verspreidde zich snel, doordat zich in de nabijgelegen cel een ontploffing voordeed. Het gebouw, waarin 58 ge vangenen zaten opgesloten, brandde geheel uit. De geredden werden over gebracht naar andere gevangenissen. Onder de omgekomenen bevond zich de 22-jarige Richard Cavalier, die be schuldigd was van moord op zijn doch tertje van twee jaar. Uit de staatsgevangenis van Iowa te Fort Madison zijn gisteren zes „bijzon der gevaarlijke" gevangenen ontsnapt. Vier vluchtelingen zijn inmiddels weer gegrepen, maar de andere twee bevin den zich nog op vrije voeten. De gevan genen ontsnapten tijdens een kerk dienst in de gevangenis. Twee Nederlandse zeesleepvaart- maatschappiien, j,. Smit en Co's in ternationale sleepdienst te Rotterdam en n.v. Bureau Wijsmuller te IJmui- den, hebben ui F tu t buitenland op dracht ontvangen voor het uitvoeren vaii enige bijzonder lange sleepreizen met voor de sloop bestemde Ameri kaanse vliegkampschepen en tankers. Zes vliegkampschepen zullen van de oostkust van Amerika over een af stand van ruim 10.000 mijl naar Ja pan worden gebracht, twee vlieg kampschepen worden van Amerika naar België getransporteerd. De Ver enigde Staten hebben in de afgelopen maanden een groot aantal oorlogs schepen, vrachtschepen en tankers van de sterkte afgevoerd. Vele daar van lagen in de z.g. mottenballen vloot. Zij zijn nu voor de sloop ver kocht aan Japanse, Belgische en Amerikaanse scheepsslopers. Met het uitvoeren van de transporten naar Japan is reeds eind mei een be gin gemaakt door de „Zeeland" (van Wijsmuller). Dit schip nam in Provi dence de ruim 8.000 ton metende tan- Verul tank" op.sleeptouw voor een tocht van 11.000 mijl naar een sloop- werf in Osaka in Japan. Deze reis is vrijdag beëindigd. Een reis van bijna honderd dagen lag toen achter de rug. De tweede reis met een voor de sloop bestemd schip naar Japan wordt thans gemaakt door de sleepboot „Barents- zee (van Smit en co.). Deze sleper heelt in Curasao de ongev. 3.000 ton metende „Waalhaven" op sleeptouw genomen. Ook dit schip wordt in Japan gesloopt. De uitvoering van de grote transporten met de acht vliegkamp' schepen die elk 8.000 tot 10.000 ton me ten staan voor de komende maanden op i Programma. Over enkele dagen zal <?e zeesleepboot „Elbe" (van Smit er. Go.) in Boston twee vliegkampsche tegelijk op sleep nemen naar Bel- gie- Voor de Nederlandse zeesleepvaart betekent dit transport met twee sche pen tegelijk een experiment. Een Cana dese sleepboot voert thans reeds een soortgelyk transport uit met twee voor de sloop bestemde vrachtschepen tus sen de westkust van Amerika en Japan, ,,,¥en van de grote sleepboten van ijsmuller zaj vervolgens een vlieg- kampschip van New Orleans naar Ja pan brengen, een reis van 10.000 mijl. t'e Elbe het transport naar Belgie heeft uitgevoerd keert dit schip terug naar Amerika om opnieuw twee vuegkampschepen op te halen en naar Japan te slepen. Iegelijk met de „Elbe" zullen uit Ame rika de sleepboten „Clyde" met twee vliegkampschepen en de „Tasmanzee" met een vliegkampschip naar Japan vertrekken. De Elbe, Clyde en Tasman- zee brengen de vijf vliegkampschepen in konvooi naar Japan om elkaar in slecht weer eventueel bjj te staan. De Amerikaanse afgevaardigde bij de Verenigde Naties, Henry Cabot Lod ge, zal de Russische premier Khroesj tsjev, vergezellen op zijn reis door de Verenigde Staten, aldus heeft de pers chef van het Witte Huis, James Hager- ty, volgens United Press International meegedeeld. Lodge is door president Eisenhower aangewezen als zijn per soonlijke vertegenwoordiger. Khroesj- tsjevs bezoek zal van 15 tot en met 27 september duren. Dc tocht door Ameri ka begint en eindigt in Washington. De Russische leider zal zes Amerikaan, se steden bezoeken, namelijk Washing ton, New York, Los Angeles, San Fran cisco, Des Moines, in de staat Iowa, en Pittsburgh. Het reisplan van Khroesj tsjev verschilt op verscheidene punten van dat van de vice-premiers Mikoyan en Kozlov, respectievelijk in januari en juli van dit jaar. Opvallend is dat de stad Detroit, waar Mikoyan met eie ren is bekogeld en waar Kozlov door de burgemeester is genegeerd, niet op de lijst voorkomt, evenmin als de grote industriesteden Chicago en Cleveland. Reuter bericht dat volgens het hoofd van de medische afdeling van de dienst voor ruimtevaart van het Amerikaanse leger, Strughold, de Sovjet-Unie waarschijnlijk tijdens Khroesjtsjevs verblijf in de Verenig de Staten zal trachten een mens in een baan om de aarde te brengen. In Parjjs zouden bepaalde Franse ministers bij president De Gaulle aan dringen op een onderhoud met Khroesj tsjev. Deze bewindslieden willen de Sovjet-leider uitnodigen na zijn be zoek a-an de Verenigde Staten op de terugreis Parijs aan te doen. Een an der voorstel in regeringskringen is dat De Gaulle het voorbeeld van de Brit se minister-president, Macmillan, na volgt en een bezoek aan Moskou brengt. Onze correspondent in Bonn bericht voorts Zoals zo vaak vlak voor belangrijke ontmoetingen en besprekingen in Wes telijke kring waartoe - de bezoeken van president Eisenhower aan Bonn, Londen en Parijs ongetwijfeld mogen worden gerekend leggen de Russen in nota's, memoranda en brieven al van te voren hun standpunten neer ten aanzien van de verscheidene interna tionale kwesties, die mogelijkerwijze in discussie zullen worden gebracht. Na dat Khroesjtsjev reeds nota's heeft ge zonden naar Londen en Parijs en een schrijven richtte aan president De Gaulle, heeft hij woensdag naar eerst gisteren is bekend geworden ook de Westduitse bondskanselier, Ade- ka["da9 la9en het vroe3ere en het huidige vlaggeschip van de Holland-Amerika-Lijn zusterlijk naast elkaar aiïh de hnks van de maatschappij te Rotterdam. Rechts het nieuwste schip van Nederlands koopvaardij, de „Rotterdam", en „Nieuw Amsterdam tot nu toe vlaggeschip van de H.A.L. Ter gelegenheid van dit feit waren beide schepen estelijk verlicht. Honderden Rotterdammers hebben zater dagavond van het schouwspel, dat de trots van 's lands vloot bood, genoten. De heer W. Wensink, de voorzitter van de r.k. sportvereniging Achilles" te Hengelo heeft alle vyftien uitslagen van de K.N.V.B.-toto goed geraden. Tot nu toe is^ de heer Wensink de enige die v?llep.viJ|tien uitslagen goed geraden heeft. De heer Wensink is sinds enkele maanden voorzitter van de Hengelose r.k.-sportvereniging Achilles" en is nog altijd, ondanks ztjn 38 jaren, ac tief speler in een der lagere elftallen, in spanning wacht hij thans of hij inder daad alleen de hoofdprijs zal winnen of dat hij deze zal moeten delen met een of meer anderen. In de 544ste staatsloterij, 4e klasse, lste lijst is een prijs van ƒ50.000 ge vallen op 15461. In het Lutherse kerkje van het Noor se dorp Sogne is zaterdagmiddag de 21-jarige Anne-Marie Rasmussen, de dochter van een Noorse vishandelaar, in het huwelijk getreden met de 23- jarige Steven Rockefeller, een zoon van de miljonair Nelson Rockefeller, die gouverneur van de staat New York is. Ongeveer vijfduizend belangstellen den, die zich lang tevoren bij de kerk Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog weer met in de nacht en ochtend op vele plaatsen mist of laaghangende bewolking. Overdag zonnige perioden. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. On geveer dezelfde temperaturen als vandaag. Zon: 5,38-19.45. Maan: 22.48-13.11. Gedurende het weekeinde is de lucht druk in ons land regelmatig gestegen. Met een zuidwestelijke stroming wordt vochtige lucht van subtropische oor sprong naar onze streken gevoerd. Bo ven zee en 's nachts ook boven land komt hierin mist voor. Overdag is het echter tamelijk zonnig en drukkend warm weer. In deze situatie zal in de komende dagen niet veel verandering komen. De neerslagkansen zijn gering en de temperaturen zullen waarschijn lijk nog iets hoger worden. Hogedrukgebied boven West-Europa brengt ons nog zomers strandweer. Zwakke wind tussen zuid en zuidwest. Temperatuur in de middag 22 tot 24 gra den. In de ochtend plaatselijk mist. Voor uitzichten: de eerste helft van deze week nog zamers strandweer te verwachten. max. min. neersi hadden verzameld, werden overvallen door een regenbui die twee uur duur de Kort vóór het begin van de plech tigheid werd het echter droog. Vol gens een Noors spreekwoord betekent regen vóór een huwelijk rijkdom. De plechtigheid in het kerkje duurde iets langer dan een half uur. De bruid heeft twee jaar geleden als keuken meisje bij de Rockefellers gewerkt. Heel Noorwegen heeft meegeleefd met de plechtigheid. Buiten de kerk werd de stoet opgewacht door een en thousiaste menigte en een 150 journa listen en fotografen. Deze laatsten werden bij het opstellen van de groep vriendelijk geholpen door Rockefeller sr. Hijzelf poseerde met mevrouw Ras mussen en haar 18-jarige dochter Tor- hild. Gejuich steeg op. telkens als een wagen met bruiloftsgasten wegreed naaT het hotel in Kristiansand. De tocht van de kerk naar hotel- Klubben in Kristiansand, waar de receptie en het diner zouden plaats hebben werd een ware triomftocht. Langs de gehele route van 20 kilome ter stonden overal mensen met vlag getjes. Ook veel huizen en schepen hadden de vlag uitgestoken. Het meeste applaus was wel voor Rockefeller sr., die na een dag in Noorwegen te zijn geweest een zeer populaire figuur is geworden. Toen hij in het hotel was aangekomen, hielden de mensen niet op met roepen, totdat hij even op het terras was verschenen om voor de ontvangst te bedanken Een harmonie-orkest van het Noorse leger bracht het jonge paar en hun fa milieleden een serenade. Station Weer temp. temp afgei. gisteren 24 uur Den Helder mist 22 15 0 Ypenburg mist 23 11 0 Vlissingen mist 22 16 0 Eeide geheel bew. 26 15 0 De Biit mist 24 15 0 Twente mist 27 13 0 Eindhoven mist 26 14 0 d.-Limburg mist 26 15 0 Stockholm half bew. 30 17 0 Oslo geheel bew. 27 16 0 en hagen zwaar bew. 25 15 7 Londen geheel bew. 26 16 0 Amsterdam mist 25 13 0 Brussel half bew. 24 13 0 L uxemburg onbewolkt 25 16 0 Parijs geheel bew. 25 14 0 Nice onweer 27 17 11 Berlijn onbewolkt 29 17 0 Frankfort onbewolkt 29 18 0 München onbewolkt 26 14 0 Ztiricb mist 25 14 7 Genève licht ew. 21 16 0 Wenen onbewolkt 28 15 0 Innsbruck geheel bew. 28 13 7 Athene onbewolkt 33 Rome zwaar bew. 21 0 Madrid onbewolkt 29 15 0 Mallorca licht bew. 15 0 i Na de huwelijksplechtigheid reden Steven Rockefeller. z00n van de aouvemevr van de staat New York, en zijn Noorse bruid Anne Marie, staande in een oven auto door een enthousiaste menigte belangstellenden. nauer, met een persoonlijke brief be dacht. Het schrijven is doorgezonden naar Cdenabbia aan het Como- meer. waar de bondskanselier zijn zo mervakantie doorbrengt, die hij woens dag zal onderbreken voor het bezoek van Eisenhower aan Bonn. De brief is zestien kantjes lang. Over de inhoud is niets bekend. Hij zal, vanwege de persoonlijke inhoud, vermoedelijk ook niet worden bekendgemaakt. Zeker is, dat de brief verband houdt met de be sprekingen die Adenauer deze Week met de Amerikaanse president zal voeren. Zaterdagavond laat is een personen auto, bestuurd door de 37-jarige J. van der H. uit Utrecht, nabij de brug te Vreeswijk van rijksweg Utrecht - 's Her togenbosch geraakt en met een grote vaart naar beneden gereden. De auto kwam daarna eerst terecht op een be tonnen rand die de Kromme 3ssel mar keert, sloeg over de kop en kwam ten slotte aan de overkant van de vijf me ter brede Kromme. 3ssel op de oever te recht. Uit de geheel vernielde auto heeft men later de bestuurder en zijn zeventienjarige passagier D.Z. uit Jut- phaas gehaald. Beiden zijn in zorgwek kende toestand naar het Antoniuszie- kenhuis te Utrecht gebracht. Voor bei der leven wordt gevreesd. Het Oostduitse ministerie van binnen landse zaken heeft zaterdag bekendge maakt, dat vrijdagochtend vroeg onge veer dertig mensen uit West-Duitsland nabij Erfurt enige posten en draadver sperringen langs de zonegrens hebben vernield, aldus bericht Reuter. Het mi- msterie noemde het gebeurde een „ernstige provocatie". Volgens de be kendmaking hadden Westduitse douane beambten en leden van de grenspolitie werkeloos staan toekijken. Westduitse fotografen zouden van het incident fo- to's hebben gemaakt. „Dank zij de verstandige houding van de Oostduitse grenspolitie hebben zich geen ernstige incidenten meer voorge daan", aldus het Oostduitse ministerie. Volgens het Westduitse persbureau DPA werden twaalf van de ongeveer 45 posten, die de Oostduitsers in het niemandsland hadden opgericht, door onbekenden vernield. De Westduitse politie verdenkt een tiental jongelui uit Walkenried ervan, de hand in het gebeurde te hebben ge had. De grenspolitie en de douane heb ben hun patrouilles in het grensgebied uitgebreid om verdere incidenten te voorkomen. Volgens DPA zijn de be trokken posten vrijdagavond door de Oostduitsers hersteld. (Van onze Haagse redactie) De drie werknemersbonden in het bouwbedrijf hebbe tot de werkgevers organisaties een schrijven gericht, waar in zij voorstellen doen vo een verho ging van de bouwvakionen met 5 pro cent met ingang van 1 oktober aan staande. Zulks op grond van de pro- hcid IV' j^in^ 'n bouwnijver- Zaterdag is in het St. Elisabeth Zie- Kenhuis te Alkmaar, waar hij enige da gen wegens een hartaandoening werd verpleegd, overleden de pastoor van Onderdijk, de zeereerw. heer J. J. van if*?Fastoor van Santé werd op 22 oktober 1885 in Zaandam geboren en op 15 augustus 1910 tot priester gewijd. Na zyn priesterwijding was hij eerst werk zaam als assistent te Bovenkarspel en daarna als kapelaan te Castricum. Lei den (H. Petrus) en Den Haag (HH En gelbewaarders). Op 19 juli 1930 werd hij benoemd tot pastoor te Onderdok.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1