Nieuws uit stad en omtrek Afscheid van de lieer Holl van' Schiedamse gemeenschap SCHOOL-VULPENNEN REBERS bril nodig HUIZE „BRABANT" - Tuiniaan 98 - Telef. 67464 Rotterdamse schuif voor Amsterdamse sluis Onze VOETBALGROTEN Geheugen-hulp „Hef Sprookje van Zundert" t il i y. d. AREND zondag 6 september VAN LOENEN VOOR LIJSTEN 01jmr dm Met onze lezers naar 4 R.K. Tafeltennisveren. „Service" Vakantie (V) Bezoek uit Khartoem Voor ontwikkelenafdrukken en vergroten Jeugd-liengelcompetitie Burgerlijke stand Driemaal brand Wat Schiedam verloor en vond Been gebroken NSC VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1959 PAGINA 3 NIEUWE VOORZITTER GEÏNSTALLEERD tijdens onze vakantie in het fHend Ziekenfondsleverancier Damwachter PRACHTIGE OPNAMEN VAN UW VACANTIE ZIJN EEN GOEDE BEHANDELING WAARD ONZE SPECIALISTEN MAKEN HET VOOR U, ZOALS HET MOET Vondellaan 65 - Tel. 68631 - Schiedam Ridderstr, 41 - Tel. 3825 - Vlaardingen S VV OEFENT TEGEN EB OH Trust, een bijzonder aantrekkelijk voet bal gespeeld. De rood-groenen komen Aangezien de competitieleider S.V. in dezelfde samenstelling in het veld V. voor a.s. zondag reeds een rustdag, als tegen NO AD, t.w. Tulp, Romein heeft opgelegd heeft de S.V.V.-leiding en v. Elderen; Jan v. Sohijndel, A. v. ie courant '"•uwe seliiedamscl O O WW- Hermes.DV SLeeuwarden Traditioneel organiseren wij voor onze lezers weer een trip per luxe touringcar naar het prachtige bloemencorso te Zundert, en wel op Op de heenweg zal een bezoek aan het „LIESBOS" worden gebracht, terwijl op de terugweg nog gelegenheid zal worden gegeven om even te Breda te vertoeven. De kosten voor deze trip, inclusief een kop koffie en een tribune-zitplaats van f 2.50, bedragen f 7. Advertentie Tijdens de bijeenkomst, welke de be stuursraad der Schiedamse Gemeen schap in tegenwoordigheid van het va kantiecomité en afgevaardigden van de bij deze S.G. aangesloten verenigingen gisteravond heeft gehouden, heeft de heer M. Holl officieel zjjn taak aan zijn opvolger, de heer F. A. de Wolff over gedragen. Meer dan tien jaar is de heer Holl voorzitter van de S.G. geweest. In 1949 Volgde hij de heer P. Alberts bij diens vertrek naar Brabant op en onder zijn stuwende leiding is er in Schiedam veel tot stand gekomen ter bevordering van het gemeenschapsgevoel en de culturele Verheffing van zijn bewoners. Ook de wethouder van culturele zaken, Hr M. J. M. van Kinderen, was op deze bijeenkomst in de kantine van de H.A.V. bank werd gehouden, aanwezig. Aan het begin van deze voor de heer Holl laatste vergadering als voorzitter verrichtte hij de installatie van de drie nieuwe leden van de bestuursraad, de heren B. Drukker, mr F. van Heycop ten Ham en drs. P. Th. J. Kuyer die "Waren aangezocht de bestuursraad te Versterken. Gekomen bij het agendapunt „be- stuursoverdracht" deed de heer Holl «en beroep op de leden van deze be stuursraad steeds achter de nieuw be noemde voorzitter te staan en te helpen tvaar dit nodig was. Bij de heer de Wolff wist de scheidende Voorzitter de hamer in goede handen want deze heeft steeds getoond uit het goede hout gesneden te zijn. Hoewel zijn taak moeilijk zal zijn, vertrouwde de heer Holl er op, dat het voor hem ook een zeer Vreugdevolle mag worden. Vervolgens bracht hij dank aan 'zijn haaste medewerkers, in het bijzonder aan de directeur van de S.G., de heer H. Groenendaal voor de prettige en en thousiaste samenwerking steeds onder- Vonden. Hierna nam de wethouder van culturele taken het woord, die zei, het zeer op Prijs te stellen, bij dit afscheid tegen woordig te kunnen zijn. Mr. van Kinde ten schilderde de persoon van de heer Holl, die in deze afgelopen tien jaar rich voor honderd procent gaf voor al ms, wat hij heeft willen bereiken. „Gij hebt van deze S.G. niet iets persoonlijks Semaakt, maar een organisatie waar- Van wie er ook voorzitter mag zijn de geest zal blijven voortbestaan bij de bestuursleden", aldus sprak o.m. de ivethouder. Schiedam is dankbaar, zo Vervolgde hij, voor alles wat gij de S.G. hebt willen geven en hij besloot met het uitspreken van de wens, dat ook de nieuwe werkkring in de Zaanstreek de heer Holl grote voldoening mag schen ken. Vervolgens sprak de nieuw aangestel de voorzitter, die gewaagde van de gro ter verplichting welke een bestuursfunc tie in de S.G. met zich meebrengt. De nieuwe voorzitter legde nogmaals de na druk op de doelstelling van de S.G. Men heeft in het begin getracht deze van een bepaald politiek etiket te voorzien, doch er zal steeds getracht worden plaats te bieden aan mensen van alle politieke en levensbeschouwingen. De heer de Wolff bracht hulde en dank aan zijn voorganger aan wie, tijdens een vorige bijeenkomst van de bestuursraad door de burgemeester de S.G.-ere legpenning werd uitgereikt. Hij sprak het vertrouwen uit. dat de prettige samenwerking met mr. van Kinderen mag blijven voortduren en zeide dankbaar te zijn met de toezegging van zijn medebestuurders, hem in alles ter zijde te staan. Dank bracht de heer de Wolff ook aan de man achter de schermen, de heer Groenendaal, die aan het begin van het jaar nu reeds tien jaar de functie van directeur bekleedt. Moge deze prettige samenwerking ook in de toekomst bestendigd blijven, aldus de heer de Wolff. Verwezenlijking van een schouwburg en sporthal zag spr. wel als een belangrijke taak, maar de hoofd zaal is toch de culturele ontwikkeling GROTE SORTERING J AP Prjjzen vanaf J J met volle garantie BOEK- EN KANTOORBOEKHANDEL HOOGSTRAAT 146 Adrvertentie) Inlijsten van foto's, platen, enz. DAM 41—43 - TELEFOON 66192- Per 1 september a.s. gaat de R.K. T.T.V. „Service" haar tweede vereni gingsjaar in. Het afgelopen" vereni gingsjaar is een jaar geweest met ups en downs, met in het begin een grote aanwas van leden, doch kwantiteit is geheel iets anders dan kwaliteit en we kunnen gelukkig zeggen, dat bij het be gin van het 2e jaar de vereniging een enthousiaste kern van actieve leden heeft. Gaarne ziet het bestuur dat het aantal leden rond deze kern groeit, maar zij let toch allereerst op kwa liteit. Hoewel per 1 september a.s. het nieuwe verenigingsjaar begint zal de algemene ledenvergadering medio ok tober worden gehouden. Voor eventue le nieuwe leden, adspirant-leden en nieuwsgierigen hieronder enige gege- geven: junioren afdeling: jongens en meisjes van 14 tot 17 jaar; senioren afdeling: vanaf 17 jaar. Het ligt in de bedoeling, dat bij een voldoende aantal leden er een speciale speelavond gehouden zal worden voor volwassenen en gehuwden. Er zijn mo menteel twee speelavonden per week. Geestelijk adviseur is kapelaan G. v. Dijk, pastorie Jan Steenstraat 93. In lichtingen en opgave voor lidmaat schap: heer J. J. v. d. Horst, Telefoon 63819, Vlaardingerdijk 196; heer F. W. v. Grieken, telefoon 63644, dr. Kuy- perlaan 93. Zt>nnige zuiden konden we meemaken, >°e <je nieuwe verkeerswetten er in rile strengheid worden toegepast. Ita- dat evenals elk land ieder jaar dui- Zenden doden als slachtoffers van het shelverkeer moet registreren, nam in grijpende maatregelen. Een er van is, dat de voorschriften voor de zebra's, dus de oversteekplaat sen voor de voetgangers, nog eens ^ktra verscherpt zijn. De auto's naderen thans met grote °rnzichtigheid elke streep. Het is niet z°> dat de lieden achter het stuur er eens een schepje opgooien en har der gaan rijden, wanneer ze een over stek naderen, met de bedoeling, de v°etgangers al bij voorbaat van de weg te vegen, alleen reeds door angst- ^anjaging, al of niet van dreigend mo- °rgeronk vergezeld Wanneer men een half uurtje ?e oversteek bij de Koemarktbrug fc>e- Hijkt, kan men telkens weer dat ge- opmerken. De wijze, waarop ook Zxvaar beladen vrachtauto's al of nici riet opleggers langs De Kroon sche en, is daarbij angstwekkend en soms 8ehier misdadig. Natuurlijk, evenals alle automobilis- eb zijn we stom verbaasd, dat er niet yeel meer ongelukken gebeuren. Maar feit, dat er niet telkens slachtof- ®rs vallen, behoeft toch geen reden te z'ib, om deze ongebreidelde boel riaar te laten betijen. De VOETGANGERS, die menig- rriaal, na tergend lang te hebben moe- en wachten, tot een heer in het ver- (Advertentie) HOOGSTRAAT 91 keer overigens soms op onvoorzich tige wijze en zonder achter zich te kij ken even stopt, om hun de mogelijk heid te verschaffen, naar de overkant te komen zich eenvoudig maar in 't verkeer werpen „en massa" tenein de een doortocht te forceren, doen onverstandig, maar. Wat elders kan, zal ook bier kunnen, al geven we toe, dat men hier in Schie dam niet meer mag en kan doen, dan de wet voorschrijft. Toch vonden we het aardig, in het stadje Lecco aan hét Meer van Lecco een oversteek te kie ken, waarneven nog een waarschu wingsbord was geplaatst, met daaron der Precedenza ai pedoni, voetgangers hebben voorrang. Zoiets hebben we reeds in 1937 al in Stockholm meegemaakt, waar de oversteekplaatsen toen reeds eveneens een soort heilige grond waren en de voetgangers zich volkomen veilig kon den voelen, al had het snelverkeer nog zo'n haast. Toen bestond er in Nederland nog niets van dien aard. van de Schiedamse bevolking, welke de S.G. steeds voor ogen zal staan. Als nestor van de leden van de be stuursraad bood de heer K. J. Heyboer tot slot de heer Holl een radiotoestel aan, een geschenk van alle bij de S.G. aangesloten verenigingen. Voor mevrouw Holl was er een kleurrijke toef bloemen. Het laatste woord op deze plechtige bijeenkomst was aan de heer Holl, die dank bracht voor de eer aan hem en z'n echtgenote bewezen. Als laatste bood schap wilde de heer Holl de S.G. nog me degeven: vooral de mensen die zich in Schiedam komen vestigen tegemoet te treden. Tot slot raadde hij de leden aan het randschrift van de legpenning, „Eendrachtig samen streven" in het hart te griffen, dan zal het met de Schie damse Gemeenschap steeds goed gaan. Voor de leden van de aangesloten verenigingen was er hierna nog gelegen heid persoonlijk afscheid van de heer en mevrouw Holl te nemen. De vriendelijke en innemende gouver neur van de provincie Khartoem in de onafhankelijke staat Soedan, de heer Mo hammed Khalil Biteik heeft nu een goed idee hoe de politie in Nederland en ook in Schiedam functioneert. De gouverneur is thans op een onofficieel werkbezoek in Nederland om verschillende sociale pro blemen te bestuderen, en daar hij oud politieman is, heeft hij ook zeer veel be langstelling voor politie-aangelegenheden. Nadat in Den Haag mr. Cleveringa, hoofd van de afd. Politie van het Ministe rie van Binnenlandse Zaken hem een al gemeen overzicht had gegeven van de or ganisatie van de politie, heeft hij zich in Schiedam kunnen overtuigen hoe de ge meentepolitie werkt. Schiedam is name lijk ongeveer net zo groot als de stad Khartoem, waar de heer Biteik zetelt. Commissaris K. Rijpma heeft de gouver neur ontvangen en hem rondgeleid over de verschillende afdelingen, waarvoor de heer Biteik zeer veel deskundige interes se aan de dag legde. Zijn belangstelling ging vooral uit naar de verkeers-politie en de recherche en verder naar de technische hulpmiddelen. In Khartoem, een modern gebouwde stad, met brede staten en grote parken, heeft de politie ook'mobilifoons in gebruik, terwijl de agenten zelfs de beschikking hebben over walkie-talkies. Maar de politie-melders (de z.g. „blikken brigadiers") waar Schiedam over beschikt, waren iets nieuws voor hem. De gouver neur heeft een demonstratie daarvan bij gewoond; daarna is ook het politie-post- huis Kethel bezocht. Van de top van de Pr. Wilhelminaflat heeft de heer Biteik nog kunnen genieten van het mooie uit zicht over de stad en de Nieuwe Maas. De heer Biteik zal na zijn bezoek aan Nederland ook nog Engeland, Oostenrijk. Frankrijk en Italië bezoeken. Advert en tü» Wethouder mr. M. J. M. van Kinderen neemt afscheid van de heer Holl, oud-voorzitter der Schiedamse Gemeenschap. Na enige weken van verslapping is in de twaalfde week van de jeugd-hengelcom- petitie door de deelnemers met grote ac tiviteit gevist. Karper werd weer niet ge vangen, maar voor hen die de juiste stek ken wisten te vinden, viel er ruisvoorn van bijzondere grootte te vangen. Deze werd verschalkt in ondiep water met rijke vegetatie, waar ze vlak onder de water oppervlakte gretig aasden op de toege worpen broodvlok. In deze klasse was H. Giesen met zijn twee gevangen ruis- voorns van resp. 29% en 26% cm de ge lukkigste en verdiende hiermede de week- prijs. In de algemene witvisklasse werd Chr. Zalm eerste met 52 cm gevangen vis. Totaalklassement ruis voornklasse: 1 A. v. d. Slot 327% cm; 2 H. Giesen 297% cm; 3 F. Giesen 175% cm. In de algemene witvisklasse is de totaalstand: 1 J. Beer man 283 cm; 2 W. den Hollander 253% cm; 3 A. v. d. Slot 135% cm. Voor de hengelsportliefhebbers in het algemeen, zij tot slot vermeld, dat er in de Schie de laatste weken veel witvis wordt gevangen. Dit wijst op een verbete ring van de waterkwaliteit. Hieruit valt te constateren, dat de genomen maatrege len om de watervervuiling te bestrijden, reeds beginnen door te werken. GEBOREN: Karin, dochter van N. C. Vervoort en J. B. Engels; Theodorus A. M., zoon van J. M. van Es v C. M. Th. Bosch; Johanna T., dochter van C. Mak en M. G. Krommenhoek; Roelof A. L zoon van A. Bovenberg en C. J. Slui mer; Pedro, zoon van P. M. Balvers en A. Crezee. ONDERTROUWD: A. Bleiksloot 23 jaar en W. T. Visser 21 jaar; E. Boekee 22 jaar en J. Verwaal 22 jaar; R. Braat 22 jaar en J. M. van Pelt 19 jaar; J. van der Draai 23 jaar en M. van Pelt 21 jaar; J. H. Koks 24 jaar en J. de Jong 26 jaar; J. Kuijl 23 jaar en" J. C. van der Knaap 22 jaar; J. J. M. Muishout 27 jaar en M. van der Most 21 jaar; P. Schuitemaker 26 jaar en B. Putters 23 jaar; Th. L. Timmers 29 jaar en M. C. van der Meer 24 jaar; C. J. van der Toorn 25 jaar en L. Schop 20 jaar; F. Visser 24 jaar en J. van Veerr 20 jaar. GEHUWD: A. U. J. van Triet 21 jaar en A. van Rossum 19 jaar; L. J. van Vessem 23 jaar en H. Harte 22 jaar; G. B. Eversen 24 jaar en M. M. Donkersloot 21 jaar; Th. J. Soudijn 25 jaar en D. J. Noqrdam 22 jaar; S. van Eijk 27 jaar en E. Heijnemans 20 jaar; A. B. van den Berg 24 jaar en C. A. Korsten 21 jaar; A. Poot 26 jaar en H. L. Nieswaag 25 jaar. OVERLEDEN: P. Krielaart, echtg., Wan- sink 55 jaar; M. J. van der Touw, wed. Waterman 81 jaar; G. M. de Vette, echtg. Lansbergen 78 jaar; G. Freij 63 jaar; E. Gudde, echtg. van den Hoek 61 jaar. Advertentie VERF-G1AS VU"-:::: de Dordtse tweede divisieelub E.B. O.H. bereid gevonden a.s. zaterdag middag aan de Bosrand in het veld te komen tegen de roodgroenen. De Dordtse ploeg beschikt over een stevig team, hetgeen Hermes D.V.S. enige weken geleden tot zijn schade heeft ondervonden. Het werd met een nederlaag naar Schiedam gestuurd. Voor de roodgroenen beloofd dit dus een goede oefenwedstrijd te worden. De start van 1. 1. zondag tegen NOAD hield ongetwijfeld goede perspectieven in en er werd in het bijzonder voor de Onohlnrf «w Wvedam omstr«kei 81ste Jaargang No. 24070 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 6 6 15 2 POSTREKENING NR. 6 MMJ ADVERTENTIES f 0.15 per mm-hoogte. Bh coo-brae* speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN 0.30 per mm-hoo®fee. Bij contra** speciale tarieven. KAMPIOENEN tot so woorden i 0.50 bij voorróttoe- toldng. EHc woord meer 3 et. Maxi mum 60 woorden. Alle adwertentoe-orders warden afge stoten en uitgevoerd overeenkomstig Regelen voor het AUv*»4en4ie- toeaen. A.B»0 N M E M E-N T E N per -kvaa-rtoal, 1 2.5* per toBwd-en f "0-.50 per week. Voorrang Qfwr voetganget s, zegt dit hord de weggebmikets in het Italiaanse stadje Lecco, Mat*—. Kampen en H. Hekman; voor: Slaven burg, Könemann, Corbeau, G. v. Pelt en de Groot. De wedstrijd vangt za terdagmiddag om 4 uur 'n.m. aan. Voor de grote aanhang van Hermes- D.V.S. is de start van hun favorieten in de nieuwe en zo belangrijke compe ti-tie natuurlijk een teleurstelling ge weest. En de 10 nederlaag in de uit wedstrijd tegen V.S.V. doet, terecht, vermoeden, dat de blauw-witte aanval niet best heeft gedraaid. Het behoeft daarom geen verwon dering te wekken, dat deze linie nogal ingrijpend is gewijzigd. De jeugdige Coen Groenewegen viert zijn rentree als rechtsbuiten, Frans v. d. Burg, rechtsbinnen, good old Gerard Bur ger bezet de moeilijke midvoorplaats en de linkervleugel wordt gevormd door Cock v. d. Tuyn, binnen en Piet Henke, buiten. De middellinie en ver dediging blijven, hoe kan het ook ande-rs, ongewijzigd. Zondag komt Leeuwarden aan de Damlaan, de ploeg, die nu reeds wordt getipt als kanshebber. En waarom niet? Vorig jaar eindigden de Friezen op de 2e plaats en dit seizoen worden zij nog sterker geacht, hetgeen wel blijkt pit de 4-0 overwinning op Limburgia. Verder hebben zij op de transfermarkt niet stilgezeten, want één van hun aankopen zal vooral onze stadgenoten ■interesseren. Tinus Osterholt, eens steunpilaar van Hermes-D.V.S., is via Holland-Sport en Feyenoord, door Leeuwarden gecontracteerd en is na tuurlijk van de partij. Verder beschik ken de Friezen over een gerenom meerde voorhoede en het duel tussen deze linie en de hechte Hermes-verde diging belooft interessant te worden. Als daarbij de Schiedamse aanval het doel weet te vinden, kunnen de pun ten in Schiedam blijven. Gisteren is de Schiedamse brandweer drie maal uitgerukt. 's-Morgens was het voor een brandje in de keuken van de familie v. S., in de Geervlietsestraat. De gasvlam in een fornuis was door de wind aangewakkerd en had een gordijntje in brand gestoken; ook het verfwerk van de muur was gaan branden. De heer v. S. had met een slang op de kraan het vuur al geblust, zod*t de brandweer geen dienst hoefde te doen. Verder is er 's-middags brand geweest op de vuilstortplaats aan de Nieuwpoort- weg, waar de brandweer ook te pas is ge komen. Tenslotte moest tegen het midder nachtelijk uur Uitgerukt worden voor een brandje in een schuur bij een huis aan het sind van de Broersvest, dat onbe woond is en voor sloop bestemd. In de schuur lag wat oude rommel, die is gaan branden, waarschijnlijk doordat kinderen daar met vuur hebben gespeeld. Eerst beeft een passerende agent met emmers water het vuur proberen to blussen, maai de brandweer heeft met da bggjelsgu-ftl het HEDEN: Passage-Theater: Het verborgen leven van Walter Mitty (14 jaar) tot en met don derdagavond 3 september, dagelijks 2 en 8.15 uur. Zaterdag en zondag 2, 4.15, 19 en 21.15 uur. Monopole-theater: De weg van het ge weld (14 jaar) zaterdag en zondag 3, 5, 7 en 9 uur; werkdagen 2, 7 en 9 uur. Stedelijk Museum: Dagelijks van 105 tondags van 125 uur. Tentoonstelling Stoute kinderen, zoete kinderen. Dagelijks 1015 uur. (Woensdag en zaterdagen ook 's avonds van 710 uur). R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL S.-LIDTIINA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en Leeszaal voor volwassenen: di., do., za Uitleenpost Kerkweg 46. Kethel: zo 11.30 —12.30 uur. Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke thel: di. 48 uur. FUiaah Rijnstraat 1: volw.: di. 6.308 uur; vr. 7—8 uur; jeugd: wo. 2—5 uur. Filiaal Nieuwland Wijkgebouw Dr. Wi- bautplein (zijingang): jeugd: wo. 1.30—5 uur: volw.; wo. en vr. 78.30 uur. Uitleenpost Emmastraat 3 ma. 7—8 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN Deze week: Apotheek F. H. Backer, St.- Liduinastraat 58. MEDISCHE ZONDAGSDIENST De medische zondagsdienst zal worden waargenomen door: dr. F. Jungerius. Ja cob Catslaan 8, tel. 67355; dr. J. Mokken- storm, van Ruysdaellaan 53b, tel. 64098; dr. G. in 't Veld, Willem de Zwijgerlaan 23, tel. 68599; dr. A. L. J. Kunze, Nieuwe Haven 115, tel. 67760. Apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41 en apotheek Nieuwland, dr. Wibautplein 17. De wijkverpleglngsdienst van het Wit- Gele-Kruis zal worden waargenomen door zuster Van Zijp, tel. 41673. Het kraamcentrum door zuster De Ko ning. Philips van Bourgondiëstraat 21 tel 63334. Deze diensten duren v.a. zaterdagmiddag 1 uur tot en met zondagavond 12 uur. BIOSCOPEN ROTTERDAM Programma's van 28 aug. tjn. 3 sept. Arena: Opstand der gladiatoren (18 jaar); Capitol: Dwars door de hel (14 jaar); Centraal: Die Sunderin (on toelaatbaar); Cineac-AD: Vrijgezel in de knel (onbekend); Cineac-NRC; Actualiteiten (doorl. voorstelling, a.L); Colosseum: De zwarte orchidee (14 jaar), donderdag: Beklemmende uren (18 jaar); Harmonie: Sahara (18 jaar); Lumière: Al Capone, dictator van de onderwereld (strikt volw.); Lutusca: Flitsende degens (14 jaar); Luxor: Orfeu Negro (18 jaar); Metro: Timboektoe (volw.); Prinses: Hier bin ich-hier bleib ich (a.l.); Rex: Pijn en gijn in de kazerne (a.l.); Thalia: Tiger Bay (14 jaar); 't Venster: De glimlach van een zomernacht (volw.); Victoria: Kluchtig en luchtig (a.l.)! donderdag: The green man (18 jaar), Twee drijvende bokken hebben gister morgen in de Keilehaven een 140-ton zware schuif behoedzaam oip een serie pontons gezet. De schuif 50 meter breed en 8 meter hoog was toen gereed voor het transport naar Amsterdam, waar hij zal worden aangebracht in de keer sluis in de noordelijke uitgang van het Amsterdam-Rijnkanaal ten zuiden van de nieuwe oeververbinding bij Schelling- woude. De schuif moet in verticale stand naar zijn bestemming worden gesleept daar anders het invaren tussen de twee hef- torens van de keersluis onoverkomelijke moeilijkheden oplevert. Dit verticale, hoge vervoer, stelt de versiepers thans voor problemen. De twee sleepboten zullen he.t gevaarte niet langs de kortste weg naar zijn bestemming kunnen voeren, doch zullen een aan zienlijke omweg moeten maken over Arnhem. Via Deventer, Kampen en het IJsselmeer zal de schuif naar de hoofd stad worden getransporteerd, waar hij op 1 september hoopt te arriveren. De schuif werd gebouwd bij de Neder landse Staalindustrie te Rotterdam. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie tussen 912.30 uur en 26 uur: aktentas met inhoud; bruine portemonnee met inhoud; zwarte da mesportemonnee met inhoud; man chetknoop; ijzeren gewicht, leesboek studieboek. Te bevragen bij de vinders motorhandschoen, Hoogstad, Alberd. Thijmstr. 39a; 1 p. witte dameshand schoenen, Liefhebber, Groenelaan 97b; bedrag aan geld, Pluijmers, Maasdijk 128a; damesjapon, Mazee, v. Iden- burgstraat 106; padvindersriem, W. Vink, Lekstraat 62b; d.blauwe slip over, A. Hertendorp, Lekstraat 121; zwarte damesmantel, v. Eijk, West- frankelandsestraat 75b; zwembroek en baddoek, P. Stelt, v. 's Gravesande- straat 33a; groene trui, C. Huigen, Halleystraat 36a; geruite herenjas! politiepost Kethel; 1 p. crème kinder- schoentjes, R. de Ronde, Mgr. Nolens- laan 808; 1 blauw damesjasje, G Mul ler, Dr. Wibautplein 119; zwart kin derschoentje (r) Rosman, Ridderkerk- sestraat 26; oranje dam'esvest, v d Maat, Mariastraat 55b; zwarte trui met witte streep, S. Putters, Prof. Aalberselaan 10; zonnebril, M. Verhoe ven, Hoofdstraat 185; 4 kleuren balpen, J. Lelieveld, Gordonstraat 17a; lips- sleutel Prins, Hobbemastraat 5a; bril, J. C. Geel, Boylestraat 23; con tactsleuteltje, A. Bakkes, Stadhouders laan 87; kettinkje met sleutels, G. Pappers, Hoogstraat 74; bril in etui, J. Prein, Oosterstraat 85; 2 huissleu tels, de Papaver, St. Liduinastraat 56; ring met, sleutels, v. Selm, Noord - emde 3 Kethel, etui met sleutels, G, Schellingerhout, Galileistraat 80a; reistas met inhoud, P. den Ouden, Lan ge Nieuwstraat 31; beige portemonnee met inhoud, G. Wijdenes, Hargsingel 23, Kethel; aktentas met inhoud, A. Keijzer, Damlaan 43; gebreid tasje, de Mos, Vlaardingsedijk 303; portemonee met inhoud, M. Brussé, Marconistr. 1 aktentas met inhoud, P. v. Valderen Kempenaarstraat 19b, Rotterdam; zwarte portemonnee met inhoud, T. v. Dijk, v. Musschenbroekstraat 13b. In de kinderspeelplaats van het Prinses Beatrixpark heeft de 11-jarige Tonny A., uit de Boilestraat gistermiddag een been gebroken. Hij was op de draaimolen ge klommen en er toen afgesprongen, daarbij bleef hij met het been achter een spijl haken en werd zo enkele meters voortge sleept. Per ambulance is hij naar de dr. Noletstichting gebracht. Wij vertrekken om 9.10 uur precies vanaf de Koemarkt te Schiedam en zijn weer terug om ongeveer 20.00 uur. Deelnemerskaarten zijn van heden af verkrijgbaar aan ons kantoor te Schiedam, Dam 18. De afd. Propaganda ii I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 3