r Avond aan strand in Wijk-aan-Zee Deskundigen willen huidig be leggingsstelsel handhaven Theo Huizenaar: Boksen is harde doch sportieve sport Europees titelgevecht voor Leen Jansen? E PARKA M Je neemt er wat van meel 11 pent as m KAMPIOENEN Afval visverwerkende fabriek in Beverwijk gaat dicht Speciale Self Service aanbieding Oudedagsvoorziening Op 14 september begint het seizoen 50 KRANT, de spiege? van hef land Subsidie meer dan verdubbeld Jeugdig slaapwandelaar België verhoogt lonen Leonidas in finale tegen The Rising Hope Pugilistentraining is zeer zwaar Poging tot doodslag op Rijksweg 13 Paus over Maria en de protestanten Muziek en ovatie voor gemeentebestuur Nationaliteit van emigranten NSC VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1959 PAGINA 6 ry temmingsbeeld van de kust in Wijk-aan-Zee in het avondlijk uur. De honderden gasten en dagjesmensen zijn, gesterkt en gebruind door de zon, heengegaan; een enkeling maakt nog een wandeling over het verlaten strand, waar de zon lange slag-, schaduwen werpt van mensen m dingen. Het ruisen van de golven klinkt indrukwekkender dan overdag, wanneer er het rumoer van\ spelende kinderen is, het geronk van reclame-vliegtuigen, de actiei van de reddingsbrigade en de roep van de man die zijn koopwaar aanprijst. De wind jaagt over de duintoppen en speelt met een donkere wolk. Niet velen kennen dit beeld van het strand, waarover de avond valt en straks de nacht eenzaam zal staan, totdat vroeg in de morgen opnieuw de stranddag begint, bij goed weer druk en levendig, omdat men zoveel mogelijk wil genieten van zon en natuur in deze over, het geheel genomen onvergelijkbaar schone zomer van 1959. Zilveren Gordelivegbal Het Kralingse Bos op een doordeweekse ochtend ziet er uit als een marathonloper na een succesvolle 42 km. De bomen en het groen lijken te herademen na de immense drukte van de tienduizenden wan delaars in het weekend, 's Ochtends vroeg ziet men maar weinig- mensen in de „groengordel langs de Kralingse Plas". Op de Toerweg, zoals de Prinses Beatrixlaan nog steeds betiteld wordt, rijdt een een zame bromfietser door het natuurschoon naar zijn dagelijks brood en voor het overige is het bos het domein van de kwinkelerende vogels èn van Theo Huizenaar, die hier een uitstekend oefenterrein voor zijn jongens heeft gevonden. Schermen en boksen Nederland niet in tel „zo'n jas wil ik ook hebben! Geen wonder: alles even leuk en vlot. Geheel dubbel. Met prachtig gesloten capuchon. 9 jaar. Stijging f L-p, maat. Verkrijgbaar tot 17 Bedien Uzelf bij Smoorenburg Het spaart U tijd Het spaart U geld Zief onze etalages...! Prima kwaliteiten en toch... lage prijzen PYAMA'S 7,96 6.95 6.98 UW ADRES 1,48 1.*9 4,95 September SECRETARESSE TYPEN STENO BOEKHOUDEN TALEN MIDDENSTANDS- CURSUS Tweemaal daags trainen In de aankoopprijs zit voor drie ton stank Algemeen verlof tot treden in vreemde staatsdienst „Ouders en Opvoederswenst: Een commissie van deskundigen, in gesteld door het convent van christe- lijk-sociale organisaties, is van mening, dat eenvolledige oudedagsvoorziening door middel van een centralistisch om slagstelsel op' verschillende gronden moet worden afgewezen. Het huidige stelsel van bedrijfs- en ondernemings pensioenfondsen wordt ook voor de toe komst aanvaardbaar geacht, naar de commissie in een rapport inzake de oudedagsvoorziening door middel van bedrijfs- en ondernemingspensioenfond sen te kennen geeft. De commissie onderzocht de vraag naar de betekenis van de bedrijfs- en ondernemingspensioenfondsen in het kader van de oudedagsvoorziening in Nederland. Men is daarbij uitgegaan van de huidige situatie, waarin de oude dagsvoorziening in Nederland is gere geld door een bodempensioen in de A.O.W. en aanvullende uitkeringen via de bedrijfstakgewijze, ondernemingsge wijze of individuele regelingen. .V Men onderzocht de mogelijkheid of deze aanvullende uitkeringen niet cen traal geregeld kunnen worden, zoals dat thans bij de A.O.W. geschiedt. Men stuit hier echter op te veel moeilijkhe den, aldus het rapport, daar de moge lijkheden in verscheidene bedrijven sterk uiteenlopen. Centralisatie betekent de in troductie van een uniform stelsel. Daarbij komt, dat een volledige oudedagsvoor ziening via dit centrale systeem, dat al leen volgens het omslagstelsel zal kun nen werken omdat men geen zekerheid heeft over de deelname, een te zware druk op de volkshuishouding zou leggen. Het is dus zaak, zegt de commissie, deze verzekering volgens het kapitaalbe- leggingsstelsel te handhaven, waarbij echter het bezwaar van de geldontwaar ding een belangrijke rol speelt. Er wordt immers nu geen premie betaald voor premietrekkenden van nu, doch voor pre- mietrekkenden van later. De commissie geeft daarom in overweging een premie in te stellen, welke in gelijke mate met de lonen stijgt. Voorts beveelt de commissie een zodanige hantering van de actuariële rentevoet bij het vaststellen van de pre mies aan, dat een jaarlijkse rentewinst van één procent gemaakt kan worden om de gevolgen van de geldontwaarding op te vangen. De commissie sluit het rapport met een aantal aanbevelingen van maat regelen die reeds toegepast worden, zo als de belegging in waardevaste objec ten e.d. Juist omdat de commissie mo gelijkheden ziet de gevolgen van de ge leidelijke geldontwaarding te mitigeren, acht de commissie het niet verantwoord deze vorm van oudedagsvoorziening te wijzigen in een centralistische regeling volgens het omslagstelsel. (Van onze correspondent) Dc negenjarige Piet te V. te Stadska naal heeft midden in de nacht zijn ouders uit bed gébeld. Lang heeft hij bij de voordeur moeten staan, voor zijn slapende familie door kreeg wat er precies aan de hand was. Vader Te V. was niet weinig verbaasd, toen zijn zoon hem vroeg te worden binnenge laten. Even van te voren was Piet uit zijn bed gekomen slaapwandelend en zonder dat zijn ouders het merkten had hij een raam, dat zich vier meter boven de begane grond bevond, geopend en was naar beneden gesprongen. Hij kwam op het gazon terecht en bezeerde zich helemaal niet. Piet was echter van de „plof" wel wakker geworden. Van daar dus het bellen aan de voordeur. Om voortaan nachtelijke escapades te voorkomen heeft men de volgende dag het raam zodanig beveiligd dat ont snappen langs die weg niet meer mo gelijk is. De Belgische detailprijzenindex is in de loop van de maand augustus met 0,54 procent gestegen, zodat de alarm- grens van 110 procent, welke automa tisch loonsverhoging voor het staats- personeel, de zware industrie en de pensioenen tot gevolg heeft, thans over. schreden is. Oorzaak van de index-haus se zijn de abnormaal hoge prijzen van aardappelen, varkensvlees en eieren. Ook leder en schoenen zijn duurder ge worden. In de industrie zal de loonsver hoging met ingang van 1 september 2,5 procent bedragen. Voor het staatssper- soneel volgt de aanpassing van het sa laris in oktober. De kindertoeslagen zul len met 5 procent worden vermeerderd. Leonidas is kennelijk van plan om in zijn jubileumjaar grootse prestaties te verrichten. Als geslaagd oefenprogramma voor de competitie, nam Leonidas weer deel aan het toernooi om de „Zilveren Gordelwegbol", waar de blauwbroeken het uitstekend deden. Zondag om 2 uur komt het op eigen terrein aan de Gordelweg voor de finale uit t.egen The Rising Hope, In Rotterdam, in Nederland en ook ver daarbuiten wekt de naam Huizenaar onmiddellijk associaties met de boks- sport, waaraan „Theo" zijn ziel heeft verpand en waarin hij reeds sedert 1914 leeft. Begin met Huizenaar te praten en van zelf komt men dan op het uitgestrekte terrein van de pugilistiek. Niet, omdat Huizenaar geen andere interessen heeft, maar louter omdat boksen voor hem meer dan een sport is. Hij heeft de tragiek van de ring gezien en hij heeft met trots grote kampioenen gebracht. Hij is grijs geworden tijdens de vele in structie-uren van de jonge jongens, die bij het begin van het seizoen met tien tallen komen om boksen te leren, maar waarvan hooguit één of twee werkelijk iets worden. Het is een oud hartzeer van Theo Hui- Het is maar schijnboksen, maar toch blijken uit deze foto al de verschillen in stijl. Leen Jansen (rechts), het hoofd diep in de schouders in de aanval, Piet van Klaveren is even teruggetreden om de stoot van de fictievetegenstander te blokkerenOp do achtergrond houdt Theo Huizenaar zijn pupillen nauivlettend in het oog. zenaar, dat boksen zo slecht staat aan geschreven onder het grote publiek. Hij wijt het aan onwetendheid, terwijl bo vendien de sensationele berichten uit Amerika over corruptie en gangsterdom in de bokssport, de ring bepaald niet op populair niveau verheffen. „Kijk, als ik nu in gesprek raak met mensen, die er blijkbaar geen ver stand van hebben, dan vraag ik altijd hoe of ze schermen vinden. De meesten vinden dat een mooie sport. En als ze dat zeggen, heb ik ze gevangen, want dan kan ik antwoorden, dat boksen precies hetzelfde is alleen zonder flo ret of sabel". „Je hoort de mensen ook vaak zeggen dat boksen werkt op de lage instincten van de mens, dat het gemeen en wreed is, maar laat ik u vertellen, dat twee bok sers hoe hard een gevecht ook geweest is, altijd als vrienden uit elkaar gaan. Al zal bij de verliezer natuurlijk wel de ge dachte aan een revanche door het hoofd spelen, maar daar is hij tenslotte sport man voor". „Wat de sportiviteit in de ring betreft kan ik wel een voorbeeld geven. In een van de laatste wedstrijden van het sei zoen moest Piet van Klaveren tegen een Franse jongen (zijn naam weet ik niet meer uit mijn hoofd; je ziet er zoveel). De strijd ging gelijk op, totdat Piet zich in de vierde ronde verstapte en met zijn been begon te trekken. In plaats dat de Franse jongen deze gelegenheid aan greep om de strijd in zijn voordeel te beslissen, ging hij „schijnboksen" om Pietje aldus de gelegenheid te geven zich te herstellen. Tenslotte knikte Van Klaveren naar hem, dat hij weer kon „komen" en wilt u wel geloven, dat het Piet en ook mij in de Nederlandse hoek bijna speet, dat Van Klaveren deze wed strijd had gewonnen, zo graag hadden wij deze buitengewoon sportieve Franse knaap een beter resultaat gegund." Een tweede grief van Huizenaar is, dat Nederland zo weinig in tel is by de aanwijzing van uitdagers om de Eu ropese titel. Dit komt doordat in ons land bokswedstrijden lang niet zo veel publiek trekken als In bijv. Duitsland, Frankrijk of Italië, waar bij belangrijke wedstrijden 30 a 40.000 mensen komen kijken, waardoor de verlangde hoge gages kunnen worden betaald. Wat talent en kracht aangaat behoren Piet van Klaveren en vooral Leen Jan sen tot de besten van Europa in hun resp. klassen, maar de grote cracks krijgen wij niet'hier, omdat zij geen 30.000 toe schouwers trekken en dus tg duur zijn, Theo Huizenaar, met meer dan jO jaar ervaring in de bokssport, heeft nog ge noeg plannen voor de toekomst. Als ma nager, vriend en raadsman is hij voor zijn jongens onmisbaar. SCHIEDAM - HOOGSTRAAT 31-4} AMSTERDAM - NIEUWEHUMK III DAMES SLIPS van sterke interlock, O O _x maten 40 t/m 46©O Gt 3 stuks voor 2.7S Interlock MEISJESHEMDJES of-SLIPS SO „x reeds vanaf Gt De grote mode NAADLOZE NYLON KOUSEN Onze reclame-aanbiedingMm 2 paar voor 2möO MOOIE NAADLOZE f QjE NYLON KOUSEN 1e kwaliteit M Als speciale aanbieding 2 paar voor 3,SO CLOOUE DAMES PYAMA'S in diverse fancy dessins Mooie zwanendons flanellen DAMES PYAMA'S brengen wfj reeds voor Onze prima flanellen HEREN PYAMA'S in moderne streepdessins Enorm lage prljeïlï Alleen HIER... STERKE WERKSOKKEN 2 paar voor 2.SO Grote grasRnnen SLOPEN 2 stuks voor 2mSO Prima kwaliteit flaneHen LAKENS bekend Twentsch fabrikaat! ROTTERDAM - BINNENWEG 42 (Crty Centrum) Aanvang nieuwe clubs Corresp.Stenotypist(e) Talen-Stenotypist(e) Blind en Rythmisch Ned. en vreemde Talen Grammatical Beginners Hand.eorr. J en ConversatieGevorderden Op!. Pzalctbkexamens Inschrijving dagel. g/VOOB BtTCO OMDeeWUS SINGEL, TZ TEL. 68847 SCHIEDAM Rotterdam en Omgeving A. VOOGT Meent 19. Rotterdam Tel. 13 6817 WtlIIG GEDEPONEERD Van 't Hoffplein 8 Hoogstraat 42 Wij nemen spaarzegels van Mij „De Voorzorg" en „De Schakel" in betaling aan. TafeL en broodmessen golfslij- pen, klaar terwijl u wacht. Gras machines, hegscharen, zagen, vijlen en gereedschapen. Slijpe. rij Solingen, Nieuwstr. 43, Schie dam. Gevraagd leerling draaier-bank werker» en een halfwas autogee. lasser. Aanmelden Fana-metaal, Strickledeweg 55, Spaansepolder. Schiedam. Bas van der Heijden, zelfbedie ning, vraagt flinke verkoopsters en cassièreu. Prettige werkkring goed loon. Aanm. Kantoor Ma th enesserlaan 476, Rotterdam. Gevraagd naaisters en leerlin gen en bekwame strijksters. Aanmelden Wortelboers Con fectiebedrijf. Nieuwe Binnenweg, 310, Rotterdam. Tel 34080. Voor bromfietsen o.a. Berini, Ba- t.avus. Sparta, Magneet, N.S.U., Monarkscoot en ook voor onder delen naar Motor-en Rijwielhan del Engelen, Celciusstraat 42, Schiedam. Glaskisten voorradig, alle maten voor tuin- en zomerhuisjes. Van Katwijk's Glashandel, Lange Kerkstraat 39. tel. 68735. Let op het juiste adres. Chemisch reinigen, prima vak werk. Dinsdags brengen, za terdags klaar. Wordt ook afge haald. W. Klein, West Fra'nke- landsestraat 38, tel, 63940, Fa- bristraat 29, tel. 69592, Rozenbur gerplein 3. Te koop kajuit motorsloep 9 rft lang, in prima staat^ Pr-s 1800. Te zien bij: G, Meijer, Spoor- burg, Schiedam. Moffelen van rijwielen gedemon teerd, gemonteerd met bijleve ring van nieuwe kettingkast, spa ken, spatborden en jasbescher- mers 40,- Frans Waltman, Rot- terdamsedijk 240. tel, 68948. Bruidstoiletten geh. compleet v.a. 40,- moderne zwarte herenkle ding, grijze hoeden» nieuw ge vestigd: kledingverhuur Broad way" Rotterdam. Hoogstraat 53 —128731; Schiedam, L. Kenkstr. 86—64131. Vlaardingen, Kuiper straat 110—622T. 14 dagen gratis op proef alle merken televisies, compleet ge plaatst. Min. 1ste betaling; ver der 7,. p.w. Eigen technische dienst. Tel. K 1800—12353 tpt 6 uur.' Ook radio's en bandrecor ders. terwijl de Nederlandse boksers voor het buitenlandse publiek niet veel te bete kenen hebben, ondanks hun prachtige staat van dienst. De Nederlandse bokswereld hoopt ech ter, dat de E.B.U. de vaderlandse kans paarden de gelegenheid geeft uit te ko men in een gevecht, dat hun past: de striid om het Europese kampioenschap. Aan de boksers zelf zal het niet liggen. Welke sportman zal tweemaal daags kei hard oefenen? De training is na een maand volstrekte rust, drie weken gele den weer begonnen. Iedere ochtend kan men Theo Huizenaar met zijn jongens in het Kralingse Bos vinden, waar een vlot programma van schijnboksen, gymnastiek en hardlopen wordt afgewerkt. Boven dien staan er 's avonds na de dagtaak touwtje springen, sparring-partijen, etc. op het programma. Dit alles om straks op 14 september voor het eerst in het nieuwe seizoen, wanneer de grote lampen de ring in een wit schijnsel zetten in conditie ,te zijn. Misschien gaan dit jaar wel de wensen van Theo Huizenaar in vervulling. FRANS VAN DER MESPEL. Chauffeurs hadden verschil van mening Door de Delftse politie is gistermiddag de chauffeur O. R. uit Leidschendam ge arresteerd. Hij wordt verdacht van poging tot doodslag op rijksweg 13. Gistermiddag om ongeveer kwart over vijf reed een vrachtauto in de richting Den Haag. Ter hoogte van de oprit vanaf de Delfgauwseweg nabij de Pauwmolen werd hij ingehaald door de 47-jarige J. Rauwenhorst uit Voorburg, die in een personenauto reed. Omdat over de oprit een andere auto kwam, bestuurd door de 49-jarige O. R. uit Leidschendam, die zon der op het verkeer te letten de rijksweg op kwam rijden, moest de bestuurder van de vrachtauto naar links uitwijken en daar door ook J. R. uit Voorburg. Deze laatste kon door hard remmen een aanrijding voorkomen. De man uit Voorburg passeer de daarna weer de vrachtauto en haalde vervolgens R uit Leidschendam in. Bij het voorbijrijden wees hij naar zijn voor hoofd, waarop R. uit Leidschendam met een vuist zwaaide en J. R. uitnodigde te stoppen langs de rand van de weg. Beiden zetten hun auto op een parkeerstrook, waarna R. uit Leidschendam als een ra zende om zich heen begon te slaan en te schoppen. De vrachtautochauffeur was inmiddels ook naderbij gekomen en plaatste eveneens zijn auto langs de weg, welk voorbeeld nog gevolgd werd door een chaufeur van een tankauto. Toen er zoveel mensen bij kwamen, liep R. uit Leidschendam naar zijn auto en kwam terug met een groot dolkmes, waarmee hij begon te steken. Door snel opzij te sprin gen kon men de woesteling nog ontwijken. Een van de vrachtautochauffeurs werd het te gortig. Hij liep naar zijn auto en kwam met een crick terug, waarop de woeste ling tenslotte wegreed. De Delftse politie werd in het geval ge mengd en met medewerking van de rijks politie is de man in zijn woning te Leid schendam aangehouden. Hij werd naar Delft overgebracht, waar hij is ingesloten. Hem zal poging tot doodslag subsidair het toebrengen van licham°iük letsel ten laste worden gelegd. '"U" toespraak die paus Joannes A.XIII tijdens de algemene audiëntie ge houden heeft, zinspeelde de Heilige Va der volgens het K.N.P. op dc zorgen die ieder mens te dragen heeft. „Menigmaal" zo zei de paus, „is het een echt kruis, verschillende malen is het ook een zicht baar kruis, zoals dat het geval is bij het bruis, dat de bisschoppen op de borst dragen en bij het kruis, dat Jcsus zelf te dragen had en waaraan Hij moest sterven. Dat was zwaarder dan ieder ander". „Maar", zo vervolgde de paus, „toen Hij aan het Kruis genageld werd, had Hij de Heilige Maagd Maria, Zijn moe der bij zich. De protestanten nu zou men willen vragen, wat zij met Onze I Lieve Vrouw gedaan hebben. Zij hebben haar uit het huis gebannen. En dat is een onrecht, een belediging haag aange daan". In een gisteren op het raadhuis van Beverwijk gehouden persconferentie heeft burgemeester Bruinsma meegedeeld, dat de gemeente de chemische fabriek Noord- Holland zou aankopen. Deze fabriek, waar afvalvis wordt verwerkt tot vismeel, heeft jarenlang de gemeente Beverwijk en Vel- sen overlast bezorgd door haar versprei ding van onfrisse geuren. Enige maanden geleden brak een grote brand uit in de fabriek, waardoor voor anderhalf miljoen gulden schade werd aangericht, maar de werkzaamheden konden normaal doorgang vinden. Op 1 maart 1960 wordt de fabriek defi nitief gesloten. Voor de 75 personeelsleden van wie er 25 in de laboratoria werkzaam zijn en 50 in de fabriek zelf, hoopt men tegen die tijd een andere werkkring ge vonden te hebben, hetgeen vermoedelijk geen moeilijkheden zal opleveren, daar er in de IJmond grote vraag is naar arbeids krachten. In aansluiting aan de woorden van bur gemeester Bruinsma heeft de heer R. Ver beek, wethouder van openbare werken te Velsen, verklaard dat de gemeente Velsen bereid is zich garant te stellen voor een- Ten einde te vermijden, dat Nederlan ders en Nederlandse onderdanen, die geen Nederlanders zijn door burgerlijke staats dienst. in landen, waarheen op grote schaal wordt geëmigreerd de Nederland se nationaliteit verliezen aleer zij een an dere nationaliteit hebben verkregen, is thans een Kon Besluit verschenen, waar in het volgende is bepaald: Aan Nederlanders en Nederlandse onder- danen-niet-Nederlanders, die uitsluitend de Nederlandse nationaliteit bezitten en die zich begeven of na 9 mei 1940 hebben begeven in burgerlijke staatsdienst van Argentinië, Australië, Canada. Nieuw Zeeland, de Federatie Rhodesia en Nyas- saland. de Verenigde Staten van Ameri ka de Verenigde Staten van Brazilië of de Unie van Zuid-Afrika, wordt hiertoe, tot wederintrekkens, algemeen verlof ver leend. Voor zover de dienst reeds is aangevan gen wordt het verlof geacht te zijn ver leend met ingang van de dag van indienst treding. Wij behouden ons voor om te bepalen dat met ingang van een nader vast te stel len datum het verlof niet meer zal gel den voor bepaalde met name te noemen personen of bepaalde groepen van perso nen. Een en ander is niet van toepassing op dienst bij diplomatieke of consulaire ver tegenwoordigingen in het koninkrijk. derde van de onrendabele top, die door het sluiten van de fabriek voor Beverwijk ontstaat. Dit voorstel moet nog in de ge meenteraad van Velsen komen, maar zal ongetwijfeld worden aangenomen. Sinds de oprichting van het bedrijf in 1917 heb ben zowel Velsen sis Beverwijk er de last van ondervonden en de gemeente Velsen acht het niet meer dan billijk ook haar deel aan de liquidatie bij te dragen. Donderdagavond heeft de gemeenteraad van Beverwijk van harte ingestemd met de aankoop. De koopsom bedraagt 854.000 De gemeente wordt hierdoor tevens eige nares van een 2 ha groot industrieterrein de waarde van dit stuk grond is ruim f 575.000 aldus het college van B. en W. „Zodat we voor bijna 300.000 gulden aan stank hebben gekocht". Muziekkorpsen marcheerden op naar het raadhuis en duizenden inwoners van Be verwijk brachten het gemeentebestuur een huldebetoon. „Door het sluiten van de vismeelfabrieK zal de waarde van de industriegrond bij Beverwijk ongeveer 50 cent per vierkante meter stijgen", aldus B. en W. „Vele ver zorgende industrieën die reukgevoelig zijn, willen zich thans in Beverwijk vesti- gen. De bijzondere raadsvergadering werd o.a. bijgewoond door de vier wethouders van de gemeente Velsen. De Ver. Nationaal Reizend Museum Ouders en Opvoeders, dat gevestigd aan de 's-Gravendijkwal te Rotterdam, kreeg tot nogtoe naast de volledige huur- vergoeding van de gemeente bovendieh 3000 per jaar aan subsidie. De vere niging vraagt thans 7000. Met deze verhoging beoogt de vereni ging de salarissen op hoger, zij het da° nog bescheiden, peil te brengen en ed1 pensioenverzekering te sluiten voor de vaste medewerkers. Deze vereniging heeft bovendien f' Rotterdam-zuid een zelfstandige afdeling „Het Baken", die 2000 subsidie kreeg en waarvoor met ingang van het boekjaar 1959 een verhoging van 2000 wordt ge vraagd. „Het Baken" beschouwt zich als voor lichtingscentrum voor kinderverzorging- opvoeding en sociale zorg en om dit werk te kunnen voortzetten heeft het verdubbe ling van subsidie nodig. B. en W. staan gunstig tegenover de ze verzoeken en stellen voor, ze in te willigen maar dan „als maximum va" gemeentelijke deelneming" met dien ver stande, „dat de vereniging in de toekomj1 voor het verkrijgen van ruimere geldmidf delen in de eerste plaats een beroep z»J moeten doen op rijk, proviricieel en par ticulieren."

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6