Oagblad voor Schiedam en omstreken Russisch—Chinees meningsverschil Moskou zou zich ergeren aan Pekings storingsmanoeuvres Koningin gast bij de roeiers aan de Ainstel Nieuwe achtriems giek De Hoop" gedoopt Dalai Lama verzoekt tussenkomst van V.N. Agressie van communistisch China tegen Tibet duurt voort ZWARTE MAN - WAT NU? Marine-vliegtuig verongelukt Het weer Albert en Paola in Madrid an» „Operationele" Atlas afgevuurd Ruimtecapsule is geborgen Pool maakt amok in bioscoop Hevige explosie in Belfeld New York sticht nozemkampen De Darul Islam op Celebes zou zich willen overgeven OVER DE KWESTIE-INDIË Bemanning per helikopter gered Warm weer KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM TEN EINDE Prins Bernhard bij de plasticindustrie Zelfde weertype Het weer in Europa LHASA IS EEN DODE STAD Prinses te laat HONDERDDUIZEND OP NO. 12337 DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1959 SCHILDER IV! ET £- N F C/ R G De lokKRUPP van de Europoort Aan zee DODELIJK ONGEVAL OP OVERWEG IN EDE Een Duits journalist, Erik Verg, is tien weken in het zwarte werelddeel geweest. Hij trok door het centrum van het ont wakende Afrika, van Kameroen naar Senegal. De vrucht van deze reis is een serie van elf artikelen. Zij kwamen niet tot stand door Afrika te bekijken vanuit het venster van een gerieflijke hotelkamer. Voorlichtingsambtenaren, die voor hun optimisme worden betaald, hebben slechts een gering deel aan de artikelen bijgedragen. De ervaringen van vroegere Afrika- reizigers werden alleen benut als ze bij de hernieuwde confron tatie werden bevestigd. Erik Verg sprak met ministers en analfabeten, met markt vrouwen en koningen, met blanke artsen in het oerwoud en zwarte medicijnmannen. En vooral: hij ging te voet. Iedere dag, urenlang, bij 35 graden in de schaduw en een vochtigheidsgraad van 98 procent. Op deze manier zag hij veel dat voor toeristen, die de aangelegde wegen berijden, verborgen blijft. En hoorde bovendien veel dat zelfs de meeste ter plaatse wonende blanke zo goed als onbekend is. Het eerste artikel van Erik Verg, dat de lezer elders in dit blad vindt, opent een serie van elf verhalen, die het „Hamburger Abendblatt" het eerst heeft gepubliceerd. nieuwe leaamscne courant Een vergelijking tussen twee tlocu- hienten, die gisteren zijn gepubliceerd, één in Moskou en één in Peking, toont aan, dat de betrekkingen tussen de 'wee communistische wereldmachten, de Sovjet-Unie en de Chinese Volksre publiek, thans een ernstige crisis door- biaken. Van het officiële Russische Persbureau is een verklaring afkom stig over de incidenten aan de Chi- hees-Indische grens, waarvan het voor naamste kenmerk dit is, dat iedere Vorm van instemming met het Chine se standpunt achterwege blijft. De eni ge poging om het gezicht van Peking te redden ligt in deze zin besloten >.De westelijke berichten over de inci denten aan de Chinees-Indische grens zijn bedoeld om de spanning in de we reld te versterken aan de vooravond Van Khroesjtsjevs bezoek aan de Ver enigde Staten. Ook wil men met die berichten een wig tusen Indië en Chi na drijven". Geheel anders luidt een brief, die de premier van communis tisch China, Tsjoe En-lai, gisteren aan premier Nehroe van Indië heeft Advertentie SIKKENS-TJALLEMA PRODUKTEN vraag gratis boekje 'gezelligheid door kleur' (32 pagina's in kleuren) bij postbus 2 - Leiden (Van onze Haagse redactie) Eerst nu is bekend geworden dat dinsdag voor de Nederlandse kust een Avenger-aanvalsvliegtuig van de ma rine-luchtvaartdienst in zee terecht is gekomen en verloren gegaan. De be manning van vier marinemensen kon door een helikopter worden gered. Een van de bemanningsleden was gewond en werd met de helikopter naar het vliegkamp Valkenburg vervoerd. Het Avenger-marinevliegtuig, voor de onderzeebootbestrijding oestemd, was opgestegen van het vliegkamp schip „Karei Doorman". Op een be paald moment ontdekte de bemanning een brand in de motor, voordat het vliegtuig weer op het vliegkampschip zou landen. Vlieger Aldewerelt van Ro denburg, luitenant ter zee vlieger twee de klasse, besloot zijn toestel op zee te laten landen. De reddinghelikopter van de Karei Doorman" pikte de vier be manningsleden uit het zinkende vlieg tuig op. De marine beschouwt het ge beurde als een bedrijfsongeval. Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Aanhoudend droog, zonnig cn warm weer. Zwakke, in de namiddag ma tige wind uit oostelijke richtingen. Zon: 6.06-19.07. Maan: 15.43 gestuurd. Tsjoe stelt de Indiërs volle dig verantwoordelijk en schrijft de ge spannen toestand aan de grens toe aan „grensoverschrijdingen en provo caties van Indische troepen". De Chinese premier beschuldigd de Indiërs van het binnenvallen in en het bezetten van Chinees grondgebied en het in bescherming nemen van gewa pende Tibetaanse opstandelingen. Hij schrijft, dat Indië onrechtmatig de stad Longdjoe heeft bezet (volgens In dië is Longdjoe een Indische grens plaats) en dat Chinese grenswachten te Migyitum door Indiërs zijn aange vallen, zodat zij uitx zelfverdediging moesten terugvuren. Tsjoe dringt bij Nehroe aan op „vriendschappelijke onderhandelin gen" om te trachten tot een alge meen akkoord te komen. Intussen moet „de reeds lang bestaande sta tus quo aan de grens" worden ge handhaafd. In deze brief van Tsjoe dus geen toespelingen op de valse berichtgeving van het westen: de Indische regering draagt de verant woordelijkheid en anders niemand. In de verklaring van Tass wordt juist getracht dit toespitsen van de geschil len te voorkomen. „Leidende Sovjet kringen", zo heet het, „hebben de hoop geuit, dat China en Indië op basis van hun gemeenschappelijke belangen en de traditionele vriendschap tussen de beide volken het gerezen misverstand over de gemeenschappelijke grens zul len regelen. De incidenten aan de grens zijn zeker betreurenswaardig. De Sov jet-Unie onderhoudt vriendschappelijke betrekkingen zowel met de Chinese volksrepubliek als. met Indië. Plet Chine se en het Sovjetvolk zijn verhonden door onverbrekelijke banden van broederlij ke vriendschap, gebaseerd op de grote beginselen van het socialistisch inter nationalisme. De vriendschappelijke sa menwerking tussen He Sovjet_Unie en Indië ontwikkelt zich goed, in overeen stemming met de denkbeelden van vreedzame coëxistentie". Het trekt onmiddellijk de aandacht, dat Moskou in dit stuk zijn Chinese bondgenoot niet openlijk steunt tegen Indië en zich niet schaart achter de be schuldigingen van Tsjoe En-lai aan het adres van Nieuw-Delhi. In minder opvallende vorm is dit al gebleken op 31 augustus jl„ toen de eer ste vice-premier van de Sovjet-Unie, Anastas Mikojan, en de voorzitter van de Russische staatscommissie voor bui tenlandse hulp, Skachkov, te Moskou een „vriendschappelijk gesprek" voer den met de Indische commissaris-gene raal voor economische zaken, B. K. Nehroe. Dat gesprek had plaats, toen de incidenten aan de Chinees-Indische grens in volle gang waren. In diplomatieke kringen te Londen meent men, dat uit de beide stukken opnieuw duidelijk blijkt, dat de Sovjet regering zich ergert aan de eigenmach tige wijze, waarop communistisch Chi na aan de vooravond van de Amerikaan se reis van premier Khroesjtsjev de spanningen in de wereld tracht te ver groten. (Van onze verslaggevers) Het traditionele bezoek van het Ko ninklijk Paar aan Amsterdam is woens dag geëindigd met een diner in het pa leis aan de Dam waar tal van hoofd stedelijke autoriteiten aanzaten. Aan het eind van de middag had koningin Ju liana het aan de Amstel gelegen riante clubgebouw bexocht van de Koninklijke Amsterdamse Roei- en Zeilvereniging „De Hoop". Zij was hier gast van een der eerbied waardigste roeiverenigingen, in een schone omgeving, aan de Amstel, waar op de zon met bijna verpletterende warmte scheen. De koningin, in een De temperaturen werden gedurende de laatste dagen in West-Europa over het algemeen iets hoger. Op sommige plaatsen in Frankrijk werd woensdag middag 29 graden gemeten. Tamelijk koud weer is het in Rusland, waar de temperaturen 's middags rond 15 graden schommelen. Er kan in Ne derland nog steeds op aanhouden van het fraaie nazomerweer worden gere kend. Het bijzonder mooie strandweer duurt ook morgen voort met een zwak ke oostenwind en middagtemperaturen tot bij 25 graden Celsius. Zeewater ruim 19 graden. Goed zicht. Vooruitzichten: tot het einde van de week nog aan houdend zonnig strandweer. max. min. Station Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd.-Limburg Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Wenen Innsbrück Athene Rome Madrid Weer temp. temp gisteren jicht bew. 23 16 jicht bew. 25 12 onbewolkt 25 14 onbewolkt 26 10 onbewolkt 26 11 vrijw. onbew. 27 13 licht bew. 26 8 vrijw. onbew. 25 11 zwaar bew. 23 13 zwaar bew. 22 14 onbewolkt 21 12 onbewolkt 27 19 licht bew. 25 12 onbewolkt 26 10 onbewolkt 25 12 onbewolkt 28 10 onbewolkt 23 16 onbewolkt 23 10 onbewolkt 26 10 onbewolkt 20 6 onbewolkt 22 7 onbewolkt 24 8 onbewolkt 22 8 mist 24 4 zwaar bew. 26 19 onbewolkt 27 14 zwaar bew. 19 14 neersl. af gel. 24 uur 0 O 0 0 O 0 0 0 0 0 0 0 0 O 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 9 Prins Albert van Luik en zijn echtgenote, prinses Paola, zijn dezer dagen in Madrid gearriveerd waar ze enige tijd zullen logeren in de residentie van de Belgische ambassadeur. Het paar kwam van Majorca waar ze hun wittebroods weken hebben doorgebracht. zeegroen zomertoilet, betrad langs een erehaag van in blauwe blazers gesto ken jeugdleden getooid met roeiriemen, het clubgebouw, waar zij na de begroe ting door de bestuursleden van „De Hoop" een ruiker rozen in ontvangst nam uit handen van de zestienjarige Nicolette Kerkhof. Zij werd naar een vlot aan het vater geleid en moest wat voorzichtig lopen om niet met haar hak ken in de spleten te blijven vastzitten. Een lange, glanzende achtriems-giek, waarvan de voorplecht door een vlag was bedekt, stond er op schragen. Het was een nicuve boot voor „De Hoop", die door de koningin, als bescherm vrouwe van de vereniging, zou worden gedoopt. Met bewonderende blikken be tastte de vorstin het hout en het taft. Deze nieuwe „acht" zou de naam „Ko ningin Juliana" krijgen, een passend vervolg op de twee oudere gieken, die de namen van „Koningin Emma" en „Koningin Wilhelmina" dragen. De voorzitter van de roeivereniging, mr. C. T. de Bjjll Nachenius, gewaagde van de vroegere koninklijke bezoeken aan „De Hoop". De oorkonde, die koningin Ju liana even later zou tekenen, zou de zesde koninklijke oorkonde zijn welke „De Hoop" in haar clubgebouw mocht ophangen. De oudste bootsman van de vereni ging, de 64-jarige Rein Muurling, reikte de vorstin een emmertje met Amstelwater. Met een forse zwaai goot de koningin het uit over de giek met de woorden: „Ik doop u Konin gin Juliana en wens u behouden vaart". Van de wal en de terrassen van het clubgebouw, waar reikhal zend drommen mensen stonden, klonk er luid gejuich. Een veteranen-acht legde het px-achtige, slanke vaartuig in het water en roeide na een „klaar... af!" in snelle vaart weg, nagewuifd door de vorstin. Als een passende hommage bij deze feestelijke gebeurtenis roeiden van de Berlagebrug wherries, gestuurde twee's, oefen- vieren, overnaadse vieren en ach ten van Amsterdamse roeiverenigingen als o.a. „De Amstel", „Poseidon", „Nereus" en R.I.C. naar' het gebouw van „De Hoop". Dc een na de ander dreef voorbij, de riemen voor even ge streken, de hoofden der roeiers naar de vorstin gewend. Ongeveer dertig boten namen aan deze vlootrevue deel. Zij le ken nietig op het glinsterende water van de majestueuze Amstel, voordat men het wist, waren ze voorbij. Konin gin Juliana, die intussen genoot van ver frissende jvo d'orangc. zag hoe even la ter een aantal boten snel een J. vorm de, waarmee het einde kwam aan de ze korte schouw. Voor het protokol tot vertrek noopte, waren er nog een paar minuten voor een gesprekje met enke le leden, van roeiverenigingen. Herhaal delijk liet de koningin zich bewonderend uit over de schone roeisport, waarvan zjj deze middag, al was het maar voor kort, een stijlvolle demonstratie had aanschouwd. Des morgens had het Koninklijk Paar een rondrit door Amsterdam-Noord en de dorpen er om heen gemaakt; waar bij het zich uitvoerig liet inlichten over de huidige en toekomstige situatie van dit stadsdeel. De koningin heeft des middags ten paleize een drietal delegaties van so ciale instellingen te Amsterdam ontvan gen. Het waren de voorzitter, mr. U. W. H. Stheeman, en de directeur, mr. O. W. Heldring, van de vereniging „Hulp voor Qnbehuisden", pater H. Winkeler S.C.J. en de heer Lenglet van het St. Franciscus Liefdewerk, en mej. M. E. Crok en mej. A. M. Bosshardt der afdeling Goodwillwork van het Le ger des Heils. Prins Bernhard heelt des middags langdurig de vervaardiging van een ivoren biljarthal gadegeslagen. Dat ge schiedde in een oud huis aan de Prin sengracht in Amsterdam, waar Dirk Hogetoren mei gepaste trots zijn kunst aan de hoge bezoeker vertoonde. Dirk Hogetoren is de enige man in Europa, die de bijzonder moeilijke techniek nog verstaat. Hij behoort geheel thuis in het merkwaardige meer dan een eeuw oude bedrijf van de gebroeders Wetzlar, waar de moderne technieken nog hand in hand gaan met stokoude tradities. In de pakhuizen van het bedrijf zag de Prins de enorme voorraad ivoor, die het bedrijf als enige in Europa, verhan delt. Jaarlijks verwerkt men ongeveer 75.000 kilo ivoor, overeenkomend met het gewicht van 10.000 slagtanden van Afrikaanse olifanten. Na bewerking wordt vrijwel de gehele voorraad geëx porteerd, grotendeels naar Azië. Ook voor de andere unieke tak van het be drijf de handel in schildpad, is Azië de grootste afnemer. Het zwaartepunt van alle activiteiten is echter reeds lang verschoven naar de productie van plastic artikelen. De aard varieert van ingewikkelde onderdelen van televisiekasten tot speelgoedpopjes, doch het lag voor de hand dat in de kostbare geschenken, die de Prins na de rondgang voor de koningin en de prinsessen werden aangeboden, geen plastic te vinden was .Voor de koningin en de prinsessen waren er wonderlijk mooie toiletartikelen van het fijnste schildpad en voor de prins een oli fantstand, die door een neger-kunste naar was bewerkt. De Dalai Lama, het 23-jarige gees telijk en wereldlijk hoofd van Tibet heeft gisteren een officieel beroep op de Verenigde Naties gedaan om onver wijlde tussenkomst in het Tibetaanse vraagstuk. Hij deed dit in een brief aan de secretaris-generaal, Hammar- skiöld. Tibet is geen lid der Verenigde Na- Leden van de Amerikaanse strategi sche luchtmacht hebben gisteren voor het eerst van de basis Vandenberg in Californië een intercontinentale raket van het type Atlas gelanceerd, die een reikwijdte van ruim 10.000 km. heeft. De lancering was een succes. De raket heeft een afstand van ruim 6.000 km. afgelegd en kwam terecht in het doel gebied in de omgeving van het eiland Wake in de Stille Oceaan. De Atlas, die afgeschoten werd door militairen die waren uitgerust als in tijd van oorlog, is hierdoor het eerste Amerikaanse bal listische projectie) geworden, dat een kerniading over de oceanen kan ver voeren. Tot dusver was de raket alleen door ingenieurs en geleerden van de basis Cape Canaveral afgeschoten. De Thor, die een reikwijdte van ruim 2700 km, heeft, is al eerder voor opera tioneel gebruik gereed gekomen. De Amerikaanse torpedobootjager „Strong" heeft gisteren in de Atlanti sche Oceaan de onbemande ruimte capsule „Big Joe", die in de ochtend te Cape Canaveral was gelanceerd, terug gevonden. „Big Joe", die het prototype is van het ruimte-voertuig waarmee men over twee jaren een mens in een baan om de aarde wil brengen, viel een paar honderd mijl voor het doelgebied door het verkeerd functioneren van de Atlas-raket die de capsule lanceerde. In een bioscoop te Sydney heeft een 36-jarige Pool, Bogden Mazurski, amok gemaakt, aldus bericht U.P.I. Hij sloeg met e.en bijl in het rond en trof een 80-jarige man dodelijk. Tien andere per sonen raakten gewond, drie hunner ern stig. Een van hen, een Jehova-getuige, weigerde bloedtransfusie. De politie heeft de dader na een wilde jacht kun nen grijpen. De faculteit der rechtsgeleerdheid aan de universiteit van Kopenhagen heeft de studie woensdag aangevat en voor het eerste college was veel be langstelling. Toen de eerste-jaars zich in de banken verdrongen en profes sor Als Ross zijn college „Over de be tekenis van de vorst in de Deense grondwet" al begonnen was, kwam prinses Margrethe, oud 19 jaar en ook eerste-jaars, de zaal binnen. Ze moest helemaal achteraan blijven staan, want zitplaatsen waren er niet meer. Na afloop van het college heeft ze de prof haar verontschuldigingen aangeboden. Prinses Margrethe is de toekomstige koningin van Denemar ken, daar zij de eerste is in de lijn van opvolging. In de teerafdeling van de ijzergiete rij De Giobe te Belfeld heeft zich woens dagmorgen tengevolge van gasontwik- keling een ernstige ontploffing voorge daan. Het gebouw, waarin deze afde ling is ondergebracht, werd vrijwel ge heel vernield. Een arbeider, K. uit Bel feld werd met vrij ernstige verwondin gen naar het ziekenhuis te Tegelen overgebracht. Een andere arbeider, die zich op enige afstand bevond, liep en kele lichte verwondingen op. Van de omliggende gebouwen werden door de explosie vele tientallen ruiten vernield. In dc 544e staatsloterij is de prijs van f 100.000 gevallen op nummer 12337 Serie A van het lot werd verkocht in Maastricht en wel in de vorm van een half lot, een kwart lot en verder coupures van tiende en twintigste de len. Vast staat, dat het kwart lot naar één persoon ging. Het halve lot is waarschijnlijk aan een clubje ten deel gevallen. Het winnende lot in de serie C kwam terecht in Voorburg bij twee perso nen die ieder een half lot kochten. In serie D werd het lot verkocht in een kwart deel dat terecht kwam bij een speelelubje op het eiland Tho- len en verder in tiende en twintig ste delen. In Utrecht is iemand die daar het gehele lot in serie E kocht vandaag aanzienlijk rijker geworden. In Gronoingen werd slechts 9/20 van het lot uitgegeven. Eén persoon kwam in het bezit van zeven van deze loten en de twee overige werden aan ande ren verkocht. Gouverneur Nelson Rockefeller van de staat New York heeft volgens U.P.I. een programma ontvouwd voor de be strijding van de jeugdmisdadigheid. De kern van het projekt zijn twee soorten jeugdkampen, waarin men de naar schatting 60.000 jeugdige misdadigers wil opvoeden tot jongemensen met be sef van hun maatschappelijke verant woordelijkheid. Er komen kampen voor potentiële mis- dadigertjes, waar jongens worden onder gebracht die tot het nozemtype behoren maar nog niet in contact zijn geweest met kinder- of strafrechter. Verder ko men er kampen voor jongelui, die wel met de rechter in aanraking zjjn ge weest. Beide typen kampen komen on der gezag van de staat New York, en in beide typen kampen wordt de „inwo ners", die onder een zekere tucht zul len staan, nuttig werk geleerd. Gouverneur Rockefeller verklaarde, dat een kern, die ongeveer een percent van het totaal der jeugdige delinquen ten omvat, de oorzaak van de moeilijk heden is. ties. De Dalai Lama vraagt daarom, dat de Algemene vergadering de kwes tie „op eigen gezag" in bespreking zal nemen. In de wandelgangen van het gebouw der volkerenorganisatie te New York zag men geen aanwijzingen, dat een andere staat, die wel lid is, het Tibetaanse vraagstuk in de komen de zitting van de Algemene Vergade ring als „sponsor" ter sprake zal brengen. Dit melden Reuter cn UPI. De Dalai Lama schrijft: „Ik moet u met het diepste leedwezen medede len dat de agressie van de commu- nistisch-Chinese strijdkrachten nog niet is geëindigd. Integendeel, het aange vallen gebied is steeds uitgebreid, met als gevolg dat thans vrijwel geheel Ti bet door de Chinezen is bezet. Mijn regering en ik hebben herhaal delijk oproepen gedaan om tot een vreedzame en vriendschappelijke rege ling te komen, doch de communistisch- Chinese gezagsdragers hebben hier niet in het minst acht op geslagen. Onder deze omstandigheden en met het oog op de onmenselijke behandeling van mijn volk en de misdaden tegen het mensdom en de godsdienst, die de com munistische Chinezen in Tibet begaan, moet ik de Verenigde Naties om on verwijlde tussenkomst verzoeken". De Dalai Lama voegt hieraan nog toe: „Het lijden der Tibetanen is onbe schrijfelijk. Het is daarom een gebie dende noodzaak dat onmiddellijk een eind wordt gemaakt aan de moedwil lige en meedogenloze moord op mijn volk. Er bestaat in Tibet geen veilig heid meer van lijf en goed. Onze hoofd stad Lhasa is thans een dode stad." Volgens een beriqht van „Antara" heeft de aanvoerder van de Darul Is lam in Zuid-Celebes, Bahar Mattaliu, contact gezocht met de regeringstroe pen om te onderhandelen over een overgave. Hij zou een samenwerking tussen de regeringstroepen en de op standelingen in dit gebied hebben aan geboden. Een boodschapper, die met het aan bod door Mattaliu naar de comman dant der regeringstroepen was gezon den, zou volgens het bericht van „An tara" hebben verklaard, dat Mattaliu na hevige gevechten tussen de opstan delingen onderling het commando over hen heeft overgenomen van Kahar Muzakkar. De onenigheid tussen bei de aanvoerders had, volgens de bood schapper, een zeer slechte invloed ge had op het moreel der opstandelingen, van wie velen zich thans wensten over te geven. De Darul Islam welks doel het is van Indonesië een staat op godsdiens- tig-Islamietische grondslag te ma ken, is thans ruim zeven jaren met de regering in een strijd gewikkeld, die grote sommen gelds verslindt. De laatste massa-overgave van leden der Darul Islam had drie jaren geleden plaats, toen twee aanvoerders met 20.000 man de strijd staakten. Op de door rode knipperlichten en met belsignalen beveiligde spoorweg overgang in de Horsterweg te Ede is tegen de middag een personenauto door de elektrische trein Amsterdam-Keulen gegrepen. De automobilist, de 63-jarige schilderspatroon T. Zaaijer uit Wage- ningen werd daarbij °P slag gedood. De trein die om acht minuten over half twaalf aan het station te Ede had moeten arriveren, kreeg bijna veertig minuten vertraging. De automobilist stopte voor de overweg om een uit de richting Ede komende trein te laten passeren. Direct daarop naderde uit de richting Utrecht de sneltrein. Deze werd door het slachtoffer blijkbaar niet op gemerkt. Ondanks het feit, dat de rode knipperlichten bleven branden en de bellen bleven klinken, reed hij de over weg op, waarbij de auto midden op de rails door de trein werd gegrepen. De wagen werd ongeveer 200 meter mee gesleurd en totaal vernield.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1