Nieuws uit stad en omtrek Hoe groen was ons Groenoord.. Programma's R.-k. Sport verenigingen GEVEKE RADIO Nieuwe autospuit voor brandweer de RADIO - DE MOL-JANSEN - TELEVISIE Sport in het komende weekeinde Geheugen-hulp GEVEKE van BEURDEN TELEVISIE VAN LOENEN VOOR LIJSTEN Gvmr dm *tD<su* Carl-Upmann Zondag een afscheid hij Spirit Kantinebouw Van Nelle op hoogte i Inhumaan Mooie weder stuurde er alles in de ivar Afscheidsfeest open- luchtbad Groenoord 30 september spoorweg- in Schiedam dag Tennispark „Spieringshoek" V oorlichtingsambtenaar Concert in de Plantage Voor Katwijk Verkeerslesje voor voetgangers Gemeente leent f 551.000 FOTO- en FILM- apparatuur Voor Excelsior "20 begint zondag de competitie Hermes-DVS naar de Koekstad V erduisteringsgordijnen voor r.-k. g.l.o.-school Nieuwe constructie- werkplaats Ze schrok Mooier dan vóór de brand Voor de UVG-hand- ballers begint competitie NSC VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1959 1 Ze kwamen mei ploegen.... /Damivnrfirer Vondellaan 65 - Tel. 68681 - Schiedam Ridderstr. 41 - Tel. 3825 - Vlaardingen Specialiteit in SIGAREN Siiarenhandel ST. LIDUINASTRAAT 55 VOOR BROERSVEST 58 TEL. 68447 rhiecL .J Bezoek van president-directeur der Nederlandse Spoorwegen Film Ontwikkelen Afdrukken Vergroten Onze specialisten doen het voor u zoals, het behoort TUINLAAN 98 TEL. 67464 LANGE KERKSTRAAT 66 - TEL. 68570 SCHIEDAM Ook voor 3e. en 4e-klassers volledige programma's Afdeling Rotterdam met te veel waarde bqgjjtea, dit SVV ontvangt Veendam Reserves VOOR Iflh Hy* v/m&f*a>y ---^ «W s«8}®^™s»kww awwi Vat er iverd van de groene grasmat ln GroenoordEen grauwe massa. Maar die wordt het volgend jaar weer groen.. Advertentie Inlijsten van foto's, platen, enz. DAM 41—43 - TELEFOON 66192 ln een Parijs dagblad lazen we dezer ?agen een artikel, waarin er over ge daagd werd, dat de énorme, nieuwe wij den, welke rond de ville Lumière ge bouwd worden, zo inhumaan, d.w.z. van bjenselijkheid verstoken zijn. Ze mogen biterst modern genoemd worden, maar ontbreekt de noot van menselijkheid, beter gezegd, er ontbreken de sporen van het werk van zorgende mensenhan den, die van elk plekje een klein tehuis •haken. Nu is deze klacht algemeen en er wordt door sommigen op geantwoord, dat in de °ude wijken dié zorgende mensenhand er soms eeuwen over gedaan heeft, om er een mensenlijk, vertrouwd, gezellig stempel op te drukken. Het zijn tegenwoordig machines, onze huizen, machinaal gemaakt en ze wor den machinaal bewoond, hebben we al eens horen zeggen. Dit heeft natuurlijk allemaal zijn oorzaken en het komt mis schien op den duur terecht. De mens is hu eenmaal een gezellig dier. Toch, als we af en toe door Nieuwland dwalen, besluipt ons het gevoel, alsof de ï"arijse jammerklacht er eveneens, zij het 'in geringe mate, van toepassing is. Het materieel overheerst, het is te wei- - k t herstellen big bezield en doet daardoor onmenselijk dit J"|fSjop tejmappen en te herstellen. ban. Er komt geen einde aan de zomer ^n het moet heus niet lang meer duren, want anders gaan we werkelijk foeteren over. het steeds maar aanhoudende mooie weer! We zitten, om het zo maar met de volksmond te zeggen, te wachten tot het weder omslaat en dat zal me dan een klap gaan geven. Regen kan een lelijke spelbreker zijn maar sinds gisteren zijn we tot de ontdekking gekomen dat ook het mooie weer sommige zaken lelijk in de war kan sturen. Die zaken betreffen onze gemeentelijke plantsoenendienst alsmede het openlucht- bad „Groenoord". Normaal moest het zo zijn dat, nu wij half september reeds na deren nog slechts enkele dapperen hun da gelijkse gang naar Kethel maakten. Even nasudderen nog om het prachtige aange kweekte zomerbruin zo lang mogelijk te consolideren. Nu is het echter zo, dat nog dagelijks hele stromen men sen, baden, kuren en bruinen en de gevol gen hiervan zien wij dagelijks in de vorm van diep gebronsde gezichten en ver schoten haarlokken in onze straten pa raderen. Er is echter nog een gemeen telijke plantsoenendienst, die, een naar het jaargetij afgestemd werkprogramma heeft af te wikkelen en in dit werkpro gramma komt ook voor, zorg te beste den aan de grasvelden in „Groenoord" Zo kon het dus gebeuren, dat gistermor gen een gemechaniseerd werkteam van deze dienst begon met het treffen van de nodige voorzieninge enlaat ons dit onmiddellijk beamen,dat dit hard nodig is. Geen grassprietje op het gehele complex is deze zomer ongeroerd gebleven en bovendien is de boven laag van de grond doorkerfd met scheu ren en gaten als of er een aardbeving heeft plaats gehad. De plantsoenendienst heeft tot taak Men mist er vogèlengezapg, het kraai en van een haan is er èen onbekend iets, daarvoor velen overigens niet veel voe den, op de vroege morgen. Dat men er Seen konijnen en dergelijk gedierte mag houden is een maatregel, die begrijpelijk is. Gelukkig mogen duivenliefhebbers, hetzij dan min of meer gereglementeerd ban hun liefhebberij doen. Natuurlijk, niemand zal er voor gepor teerd zijn, om in Nieuwland ergens een bieuw „Quartier Lapin" te maken, zoals hij Hermes-D.V.S. de Konijnenbuurt ge- boemd werd. Letterlijk en figuurlijk was is de Konijnenbuurt een anachroms- •be. Desondanks geloven we, dat in Nieuw land de menselijke noöt meer tot gelding *al moeten worden gebracht en we me ten te mogen aannemen, dat in de nieu we bebouwing hiermede reeds rekening ïvordt gehouden. Het mag niet zo zijn, dat de mensen van hun woonwijk uit een half uur moeten lopen, alvorens ze een hrokje natuur aanschouwen. Meer bomen, meer plantsoenen met bpgaand loof zou het devies moeten zijn. Het is waarlijk niet het heimwee van de °uder wordende mens, die iemand daar- baar doet verlangen. Een boom herbergt gedierte van allerlei slag, brengt daar door gezelligheid. Dat er in de mcubelhandel bij de men sen een zekere hang naar het oude ge constateerd wordt en men vaak modern bieubilair voor ouderwets inruilt, of pro beert een synthese lussen het oude en het nieuwe te vinden of omgekeerd, valt stellig niet alleen te wijten aan het onbe hagen in deze gemechaniseerde tijd van gemechaniseerd worden. Die klacht in het Parijse blad gaat eigenlijk overal op en het zal niet kwaad zijn, dat men er rekening mee houdt. Men begon gisterenmorgen met het op hogen van het grasveld aan de meest wes telijke zijde. Een laag vruchtbare grond werd aangebracht en toen de eg er over. Het stuk grasveld gelegen tussen het terras en de herenkleedkamers moest zelfs geheel omgêploegd wor den, om met enige kans op succes over te kunnen gaan tot het inzaaien van een nieuwe grasmat. Dit alles gebeurde, ter wijl er nog heel wat gasten in het bad wa ren, die van het op deze wijze bewerken van de grond nou niet bepaald veel ple zier beleefden. De nodige stofwolken dre ven over de bassins en terrassen en op de te bewerken stukken was „rustig zon nen" er natuurlijk niet bij. Zo waren er gisteren in „Groenoord" gezichten te bestuderen, die boekdelen spraken. Op die der gasten viel af te lezen „moet dit nu gebeuren", terwijl de gemeentelij ke tuinlieden met gezichten rondliepen van „Nou ja het kan wel doorzome ren tot de Kerstdagen...."!! Hoe in deze een „Salomons-oordeel" uit te spreken, is geen eenvoudige taak. Wij voor ons voelen er veel voor om beide partijen gelijk te geven met en passant de verzuchting te uiten, dat wij zo zoetjes aan weer trek beginnen te krijgen in een pot erwtensoep met kluif en een stevige hap zuurkool met worst. Zaterdagmiddag om half twee wordt 1» het bad Groenoord een afscheidsfeest ge houden voor de diploma's 1. 2 en 3 van de z.g. vrije inschrijvingen. Aan deze wed strijden zijn enkele attracties verbonden, zoals hindernis baan en luchtbeddenTaces- De sluitingsdatum van het bad wordt be paald tijdens de stichtingsvergadering welke as. maandagavond wordt gehou den, DE KOK Ad verten tip) Advertentie De r.-k. hockey-club benut de nog vrije zondag met het spelen van enkele oefen wedstrijden waarvoor het Delftse Ring Pass met vier elftallen naar het uiterste puntje van „Thurlcde" komt. Zowel de hoogste twee dames- als herenclftallen zullen binnen de lijnen komen maar voor het eerste herenteam zal deze wedstrijd een dubbele betekenis krijgen. Het oefenpartijtje tegen Ring-Pass wordt namelijk voor aanvoerder Turn ter Braak tevens een afscheidswedstrijd, want deze gaat Schiedam en dus ook Spirit verlaten. Rond twintig jaar heeft Turn ter Braak deel uitgemaakt van de Spirit sportgemeenschap die hij op voortreffelijke wijze heeft helpen groot maken. Als speler van het eer ste herenteam de laatste vier jaar als aanvoerder deelde hij de ups and downs waarbij de naam „ter Braak" op de hoc keyvelden een uitstekende klank had. Moest er in vroeger jaren een Spi rit-revue" op poten gezet worden, Tum ter Braak klom er met hart en ziel in om hiervan een succes te maken; een poging waarbij hij steeds op uitstekende wijze slaagde. Uit het recente verleden dateert zijn (grote) activiteit bij het tot stand ko men van het clubblad, waarvan hij de grote promotor is geweest. Zondag speelt dan Tum ter Braak zijn laatste wedstrijd voor de oranjehemden die er voor de rest van de dag een ware feest dag van zullen maken. Deze wordt beslo ten met een gezellige avond, te houden in de parochiezaal naast de Havenkerk en geldt tevens ter opening van het nieu we hockey-seizoen. Ter ere van Tum zal dus van Ring Pass gewonnen moeten worden evenals dit verleden week bij Leo- nidas het geval is geweest. Dit laatste zij vermeld, omdat wij de treurige moed ge had hebben dit eerste een nederlaag in ie courani nieuwe schiedamse! QnoNrwt s«rv "w ►"«•«In»» 81ste Jaargang No 24082 DAM 18 SCHIEDAM TFLFFOON 6 6 15 2 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 —a— advertenties f 0.15 per mm-hoogte. Bij contract specnale tarieven- INGEZONDEN MEDEDELING-EN f 0.30 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven- KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 bij vooruitbe taling. Elk woord meer 3 ct. Maxi mum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden afge sloten en uitgevoerd overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie- weren. abonnementen f T.40 per kwartaal, f 2.54 per maand en f 0.59 per week. De uitslagen van het Parktoernooi lui den als volgt; Klasse A/B: HE: H. MeyerJ. v. d. Laan 63, 63; DE: mevr. G. Padtmej. J. Scholte 61, 60; DD: mevr. E. Blaisse/ mej. G. v. Zeylmevr. Lamberts/mevr. Werst 64, 64; GD: mevr. P. Bernard/A. Hofmanmevr. Lamberts/Lamberts 60, 6—1; mevr. M. Kilayin/E. Kilayin—mevr. p. Ruseler/H. Hoogendoorn 6—2, 6—2. Klasse C: HE: H. ParentN. Spithoven 6—2, 10—8; H. Wieche—R. v. Zeyl 6—3, 6—3; DE mevr. M. de Kreek—mej. L. Kleiss 61. 46, 60; HD: W. Magnin/H. Stal—B. Schaeffer/P. Poolman 6—2, 9—7; DD: mevr. E. Voorwinde/mej. E. Voorwin de—mej. T. Mulder/mej. Cambeen 0—6, 6—3, 64; mevr. Schipper/mevr. Marke- stijn—mevr. T. Albers/mevr. T. Brugman 7—5, 5—7, 6—4; GM: mevr. De Kort/H. Bos —mevr. M. Sigterman/J. Marx 6—3, 6—1; mevr. A. Beukers/H. Sigtermanmevr. M, Timmer/H. Syberden 7—5, 6—3. Ook de gemeente Schiedam heeft thans een ambtenaar, die zich speciaal bezig zal houden met het geven van voorlich ting aan de pers. Het is de heer C. Brunt, die verbonden is aan de afdeling Alge mene Zaken ten stadhuize, de schoenen te schuiven. Mogen er steeds meldingen van grote overwinningen naar Amsterdam gaan, waar Tum ter Braak zich gaat vestigen en waar hij natuurlijk steeds zal blijven meeleven met zijn „Spi rit" dat hij zelf heeft helpen „groot" maken. In verband met de uitgebreide .werk zaamheden. welke ten behoeve van de nieuwe spoorweg werken te Schiedam ge durende de afgelopen jaren werden uit gevoerd. wordt e,r op 30 september a.s een Spoorwegdag gehouden, die zal wor den bijgewoond door de president-direc teur van de Nederlandse Spoorwegen. Ir. J. Lehman. Zoals bekend zijn er ver hoogde spoorbanen aangelegd en nieuwe viaducten en overgangen gebouwd, wer den er nieuwe perrons en een groots® overkapping gebouwd, terwijl er tevens een nieuw modern station op het pro gramma staat. Het programma van het concert te ge ven op maandag 14 september te 20.00 uur in fie Plantage door de Christelijke Muziekvereniging „Harpe Davids" luidt als volgt: 1. Koraalmuziek (Psalm 119 en gezang 174) 2. De Gladiator, mars Sousa <arr. P. J. Molenaar) 3. B. B. A. mars F. J. Vermeeren 4. Fantasie over de opera „Maritana" Jos Kessels 5. Folkloristische parafrase Gerard Boedijn 6. Bruiloft van de wind (wals) John T. Hall (arr. F. Jakma Sr.) 7. Arromanches, mars A. E. Kelly 8. Nationaal Embleem, mars E. G. Bagley (arr. M. Viot) 9. Koraalmuziek (Gezang 284 en Gezang 94). Zaterdag. 5 september jl. heeft te Kat wijk de Schiedamse Reddings Brigade als eerste binnen-brigade in Nederland, zes leden afgeleverd voor het Strandwacht- diploma A van de K.N.B.R.D. De Schie dammers kregen hun opleiding op Post 2 van de Haagse Vrijwillige Reddings Brigade te Kijkduin. De geslaagden zijn; Dames: J. Hoppe. Heren: R. Witberg, D. Elderkamp, J. de Ronde, B. Berkhout en P. Vredebreght. Woensdagavond jl. zwommen enkele andere leden van de S.R.B.het vierde en vijfde diploma van de K.N.Z.B. Het was de eerste maal, dat het vijfde diploma binnen de brigade verzwommen werd. De geslaagden waren; Diploma 4. Dame. L. Markestein. Heren; R. Krommenhoek, R. Berkhout. Diploma 5. Dames M. Vink A. Mekes. Heer M. Elderkamp. VERFGLASl Als het verkeer door verkeerslichten wordt geregeld, mag u alleen oversteken, wanneer het verkeer, dat uw richting kruist tot stilstand is gekomen of aan dit verkeer een stopteken is gegeven. Houdt echter rekening met het afslaande verkeer! Van de N. V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage ontvingen B. en W. een aanbieding tot het aangaan van een vaste geldlening ad 551.000.- tegen 4% pet. voor de financiering van: a. de aanschaffing van een gecarbu- reerdwatergasinstallatie en raffinaderij- gasluchtinstallatie; b. de aankoop van een bulldozer en een hefkraan, het maken van een stalling en de reparatie van een loodsdak. alles ten behoeve van de Ge meentelijke Vervoer-, Reinigings- en Ontsmettingsdienst. Zij stellen voor deze aanbieding te aanvaarden. (Advertentie) Alles op het gebied van In de geleidebrief bij de begroting 1959 komt onder de daarin vermelde „nieu we kapitaalswerken" een nieuwe auto spuit voor de brandweer voor. Al eerder heeft de toenmalige comman dant van de brandweer de noodzaak van de aanschaffing van een nieuwe auto spuit betoogd. In verband met de inves teringsbeperking werd toen evenwel be sloten prioriteit te verlenen aan de aan koop van een trekker-manschappenauto. Voor de autospuit merk „Magirus Maybach" bouwjaar 1929, werd in 1956 door de Rijksdienst voor het Wegverkeer geen nieuw kentekenbewijs uitgereikt, om dat de auto voorzien is van cushionban- den. Bij beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat werd bepaald. dat voertuigen, welke niet zijn voorzien van een geldig kentekenbewijs, met in gang van 1 januari 1957 niet meer op de weg mogen verschijnen. Het gevolg van het vorenstaande is, dat niet langer aan de brandweerchauffeurs kan worden opgedragen met dit voertuig te rijden, af gezien nog van de grote risico's, welke daaraan, zowel voor de chauffeurs zelf als voor de Gemeente, zouden ziin ver bonden. Op verschillende manieren, zo deelt de commandant van de brandweer mede, is de mogelijkheid van het aanbrengen van luchtbanden onderzocht, doch steeds is gebleken, dat voor dit verouderd type chassis geen passende wielen voorhanden zijn. Ook doet zich het grote euvel voor, dat voor de motor, die zo goed als ver sleten is, geen onderdelen meer ver krijgbaar zijn. Op grond van voormelde motieven ach ten B. en W. het, met de commandant van de brandweer, dringend gewenst zo spoedig mogelijk voormelde „Magirus Maybach" door een nieuwe autospuit van dezelfde capaciteit te vervangen. De kosten van aanschaffing van een nieuwe autospuit ter vervanging van de autospuit „Magirus^. Maybach" worden geraamd op 40.000. In dit bedrag ziin begrepen de kosten van chassis, de carros serie, een pomp groot vermogen, lad ders, water- en schuimvormende arma turen, enige draagbare blustoestellen, schoppen, rieken, draaglampen, timmer en motorgereedschap, enz. B. en W. stellen de raad voor, voor het beoogde doel een krediet tot voor noemd bedrag ten laste van de kapitaal- dienst van de gemeentebegroting voor het lopende dienstjaar te verlenen. Mede met het oog op het streven naar uniformiteit van het wagenpark van de branwdeer ligt het in het voornemen een chassis van het merk „Commer" aan te schaffen. In de praktijk is gebleken, dat dit type, voorzien van het z.g. front- stuur, voor de brandweer uitstekend vol doet. Advertentie Voor de eerste maal gaat a.s. zondag bij het Schiedams lager voetbal de com petitie op volle toeren draaien. Voorna melijk zal hierbij de belangstelling uit gaan naar de verrichtingen van het naar dc tweede klasse gepromoveerde Excel sior, dat in het sportpark „Thurlede" als eerste tegenstander het Rotterdamse „de Mussehen" krijgt te ontmoeten. Er is de laatste weken veel geëxperi menteerd met jonge spelers, doch de zwartwittcn zullen allereerst op hand having spelen en zondag met het beproef de oude elftal in het strijdperk treden. Dit althans wat achterhoede en midden linie betreffen, want in de voorhoede zal Harry Vermaas als aanvalsleider fun geren, terwijl Martin Kerklaan de links buitenplaats zal gaan bezetten. Zuider- wijk en Ooms zijn beiden niet ter beschik king, hetgeen deze opstelling in de voor hoede ook enigermate beïnvloed heeft. Er heerst in Excelsior-kringen een ge rechtvaardigd optimisme en men ziet met vertrouwen de entree in deze nieu we omgeving tegemoet. Programma lagere elftallen: Exc. 2 RDM; Transvalia 2Exc. 3; VFC 3 Exc. 4: Exc. 5HDVS 7; Hion 3—Exc. 6; CVV 9—Exc. 8; CVV 10—Exc. 9. Na de eerste winst op RCD binnenge haald te hebben, krijgt DHS het Rotter damse VOC op bezoek. Van ingrijpende verjonging was bij dc geelzwarten j.l. zondag geen sprake. Op doelman Sedijn na en de jeugdige De Kievith, zijn het de oude krachten geweest, die voor de eerste winst gezorgd hebben. Ook hier wordt, overigens zeer terecht, de be proefde handhavingstactiek toegepast. Bij de vierde klasse speelt Martinit weer thuis en nu tegen Quick-Steps. Het verlies van de vorige week kunnen de roodwitten als de eerste tegenslag in deze nieuwe competitie noteren. In dezelfde afdeling gaat SVDPW bij Duno op eerste verkenning uit. In de afdeling E. starten „Schiedam" en SFC met frisse moed. Het laatst ontvangt „Tediro" met onder de lat de oud-veldspeler O. Juin .terwijl „Schiedam" moet proberen bij EDS tot winst te komen. De nieuweling in 4 H is het gepromoveerde Ursus en „Dirksland" komt in het sportpark „Harga" de kracht van dit elftal op de proef stellen. Na op de drempel van de derde klas gestruikeld te zijn, gaat DRZ het opnieuw proberen in een uitwedstrijd tegen „Woer den" en ook hier heeft men weer plannen om in deze afdeling een duchtig woordje te gaan meespreken. In de K.N.V.B. zaterdagmiddag speelt HBSS tegen „Capelle" met de eerste winst op zak wordt de thuiswedstrijd met vertrouwen tegemoet gezien. Hier krijgt een misschien wat ontmoe digd W.F. het op eigen terrein tegen Zui derster op te nemen. De nieuwelingen kregen vorige week bij „Puttershoek" hun vuurdoop en dat zal hun misschien zondag voor eigen publiek ten goede ko men. Ook *Demos krijgt in eigen omge ving tegen DJC een tweede kans om tot de eerste winst te komen. In 3 A hebben de Schiedamse Boy's deze reeds binnen, hetgeen hun tegen „Smeetsland" van nut kan zijn. Bij het zaterdagmiddagvoetbal komt PPSC op eigen veld tegenover „Baren- drecht" te staan. Het goede begin is ook hier reeds gemaakt GTB is vrij. na in de openingswedstrijd met ZBVH de pun ten gedeeld te hebben. Tweede klasser GSS krijgt bezoek van de Goudswaard- se Boy's en zal na de eerste zege ook wei nig last van plankenkoorts aan de dag leggen. Voor Hermes-D.V.S. staat de uitwed strijd tegen Go-Ahead op het program ma. De zo juist gepromoveerde De- ventenaren behaalden evenals Hermes 4 punten uit 3 wedstrijden. Afgelopen zondag boekten zij de eerste nederlaag en nog wei met 40. Toch moet men aan de laa'.ste uitslag was in Brunssum tegen Limburgia. Insi ders weten, wat dit zeggen wil. Op eigen veld is Go-Ahead heel wat mans, vooral a .s. zondag, nu de ploeg zich voor eigen publiek wil revancheren. Hermes zal het dus heel wat moeilijker krijgen dan vorige week tegen de Graafschap doch indien de blauw-witten in dezelfde vorm en met hetzelfde elan spelen, dan zit er winst in. Het 2e elftal begint de competitie met de thuiswedstrijd tegen B.V.V. 2. aan de Damlaan. Afgaande op het spel en de resultaten in de oefenwedstrijden, komt het ons voor, dat de Hermes-reserves sterker zijn, dan vorig jaar. Of wij dit juist zien, kunnen zij zondag bewijzen. Het 3e elftal zal zich natuurlijk hebben voorgenomen het verloren terrein te her winnen. Maar dan is het nodig, dat zij de le wedstrijd winnen. Het 4e elftal, vorig jaar kanshebber, gaat naar Tediro 2, een vrijwel onbe kende tegenstander. Daarom zullen de Hermes-mensen er goed aan doen, niets aan het toeval over te laten. Zondag ontvangt S.V..V aan de Bos rand het onbekende Veendam dat vorige week haar debuut heeft gemaakt in de eerste divisie met een uitstekende wed strijd waarbij zij slechts een ongelukkige 10 nederlaag kreeg te incasseren van het ongetwijfeld sterke NOAD. De Veendammers beschikken blijkbaar over een hechte defensie met aan het hoofd de uitstekende stopper Rosies, ter wijl zij in de voorhoede in Amara over een zeer fantasierijke middenvoor be schikken die knap gesteund door diverse agressieve voorwaartsen het de S.V.V.- verdedigers knap lastig zal maken. De rood-groenen hebben 1.1. zondag hun tweede gelijke spel geboekt in deze com petitie en zekekr niet onverdienstelijk ge speeld. Wanneer de S.V.V.-voorwaart- sen wat meer stootkracht ontwikkelen, is de mogelijkheid voor een eerste overwin ning in deze competitie zeker niet uitge sloten. Voor de Veendammers dient men zich echter terdege in acht te nemen. Het zal in ieder geval een interessante ontmoeting worden tegen deze aan de Bosrand nog onbekende tegenstanders. S.V.V. komt weer in de navolgende sa menstelling in het veld: Tap-Romein, J. v. Schijndel, A. v. Kampen, Hekman, v. Elderen, Slavenburg, Könemann, Cor- beau, G. v. Pelt, de Groot, Scheidsrech ter is de heer G. J. Ipenburg. Reserve: .S.V.V. 3 start de competitie met een thuiswedstrijd tegen Sparta 3, S4 gaat op bezoek bij Sparta 4. Door het bestuur van de St.-Willibror- dussstichting is aan B. en W. verzocht, medewerking te verlenen voor de aan schaffing van verduisteringsgordijnen ten behoeve van een lokaal van de g.l.o.- school aan de Joppelaan. Zij hebben hier tegen geen bezwaar en stellen de raad voor de geraamde kosten ten bedrage van 3.50 te brengen ten laste van de be groting 1959. De heer B. .A van den Bor alhier heeft zich tot het gemeentebestuur ge wend met het verzoek hem in erfpacht uit te geven een persceel grond, gelegen tussen de Schie en de Strickledeweg naast het terrein van de firma Rieveld, groot ca. 1500 m2, teineinde daarop een con structiewerkplaats op het gebied van scheeps- en fabrieksinstallaties te ves tigen. Bij B. en W. bestaan hiertegen geen bezwaren; de grond zal bouwrijp worden opgeleverd, terwijl dat gedeelte, dat thans nog deel uitmaakt van de Over- schieseweg, eerst zal worden uitgegeven, wanneer deze weg in feite aan zijn be stemming is onttrokken. De uitgifte zal geschieden onder de bekende voorwaar den. De canon is bepaald op 1,25 per m2 per jaar; onderhoud en instandhou ding van de oevervoorziening komen ten laste van de erfpachter. De 54-jarige mevrouw N. T. V. is gis termiddag omstreeks zes uur op de Appel- marktbrug zo geschrokken van een pas serende motorrijder, dat zij viel en haar linkerenkel brak. De G.G. en G.D. heeft haar naar het Gemeenteziekenhuis ver voerd, waar zij is behandeld. Woensdagmiddag was het hoogtepunt bereikt van de herbouw van de kantine van Van Nelle N. V. De vorige kantine, tevens recreatiegebouw, brandde af op 26 september 1958, waarmede zowel het schaftlokaal als de toneelzaal verloren gingen. Nog geen jaar later is de her bouw zover gevorderd, dat het hoogste punt, nl. het dak van het speciale toneel- gebouw bereikt was. Bij de kantine in aanbouw waren aan wezig de onder-directeuren, de staf en de ondernemingsraad van Van Nelle. In een korte toepsraak stelde de personeels chef, de heer H. F. W. Bantje, vast, dat de brand destijds meer betekende dan het verlies van een gebouw alleen. De lunch voor het personeel moest in geïm proviseerde afdelingen plaatsvinden, ter wijl het verenigingsleven zwaar was ge handicapt. Direct na de brand reeds werden maat regelen getroffen voor de herbouw. De heer Bantje dankte de architecten Van den Broek en Bakema voor de frisse ge dachten die aan het nieuwe recreatie gebouw ten grondslag liggen. Wat ver kregen wordt, is mooier dan wat verlo ren ging. De firma Zonneveld, aanneemster, werd dank gebracht voor het élan, waar mede de herbouw begunstigd door droog zomerweer werd uitgevoerd. Het ontplooien van de vlag en een driewerf hoera van alle aanwezigen vormden het bewijs van de waardering. Het recreatiegebouw zal plaatsbieden apn circa 900 personen. Het werd in an. der karakter ontworpen dan de fabrieks gebouwen. Om de verandering van om geving tijdens de schafttijd ook ruimte lijk vorm te geven, werd een gebouw ontworpen van houten constructie, waar bij de lichtinval speciaal aan de voorzijde plaatsvindt. De beoordeling is aan deze voorzijde, die op het zuiden ligt, een ter ras te verbinden zodat 's zomers buiten kan worden geluncht. Dit gebeurt ook reeds thans in de tuinen van het bedrijf. Er is door de architecten een overgang ontworpen van het grasgazon via een ter ras naar een gebouw, dat aan de ene zijde van glas is en aan de andere zijde slechts een strook ruiten draagt. In een gedeelte van het nieuwe ge bouw is een toneelzaal ontworpen, plaats biedende aan circa 400 personen. HEDEN: Passage-Theater; Met de kapitein aan tafel 18 jaar. Tot en met donderdagmid dag 17 september dagelijks 2 en 8.15 uur. Zaterdag en zondag 2, 4.15, 19 en 21.15 uur. HEDENAVOND: Voorstelling K.F.A. Monopole-Theater: King Creole 18 jaar zaterdag en zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 werk dagen 2, 7 en 9 uur. Stedelijk Museum: Dagelijks van 105 condags van 125 uur. Tentoonstelling Stoute kinderen, zoete kinderen. Dagelijks 10—15 uur. (Woensdag en zaterdagen ook 's avonds van 710 uur). R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZOtAL S.-LIDL'INA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau eD Leeszaal voor volwassenen: dl., do., za. Uitleenpost Kerkweg 46, Kethel: zo 11.30 —12.30 uur. Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke thel: di. 48 uur. Filiaal: Rijnstraat 1: volw.: dl. 8.308 uur; vr. 7—8 uur; jeugd: wo. 2—5 uur. Filiaal Nieuwland Wtjkgebouw Dr. Wl- bautplein (zijingang): jeugd: wo. 1.305 uur: volw.: wo. en vr. 78.30 uur. Uitleenpost Emmastraat 3 ma. 78 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN Deze week: Apotheek Rembrandt, Rem- brandtlaan 5. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN Programma's van 1117 september a.s. ARENA: Some came running (strikt volw.); CAPITOL: Union Pacific (14 j.); CENTRAAL: Die geschdedene Fr au (volw.); CINEAC-A.D.: Hunde wollt lhr ewig leben (14 j.); CINEAC-NRC: Actualiteiten (doorl. voorst.) (ad.); CO LOSSEUM: De nacht vóór de première (a.l); donderdag: Terwijl Parijs slaapt, (strikt volw.); HARMONIE: De Wraak van Frankenstein (strikt, volw.); LU- MlèRE: Middle of the night (volw.); LUTUSCA: Freddy, die Gitanre und dae Meer (a.l.); LUXOR: uitsluitend mati nees: Annie get your gun (al.); ME TRO: Tabarin (18 j.); PRINSES: War lock 18 jaar); REX: De Beul van Springdale (14 jr.); THALIA: Tiger bay (14 jr); 't VENSTER: De glimlach van een zomernacht (volw.); VICTORIA: Het lokkend moeras (volw.) donderdag: La Ronde (ontoelaatbaar); zaterdag, zon dag en woensdag matinee: De Lichtboei (al). MEDISCHE ZONDAGSDIENST De medische zondagsdienst zal worden waargenomen door: dr. Geerdes, Veen- lantstraat 2. tel. 68357; dr. Pantbrink, Mgr. Noienslaan 183, tel. 62562; dr. De Ridder, Stadhouderslaan 46, tel. 67590. Apotheek Evers, Lange Haven 81. De wijkverplegingsdienst van het Wit- Gele Kruis door zr. Van Zijp, tel. 41673. Het kraamcentrum door zr. De Koning, Ph. van Bourgondiëstraat 21, tel. 63334. Deze diensten duren vanaf zaterdag middag 1 uur tot en met zondagavond 12 uur. Voor de r.-k. sportvereniging „UVG" begint dit weekeinde de handbalcompeti tie met uitwedstrijden voor zowel de se nior- als junior-elftallen. De dames van het eerste reizen hiervoor naar Gouda om „Viris et Celeritas" te ontmoeten terwijl de heren op Laag Zestienhoven „de Meeu wen" als eerste tegenstander krijgen. De dames-junioren trekken de Polder vaart over om bij de R.K.W.I.K. hun ge luk te gaan beproeven. Dit zelfde doen zaterdagmiddag de aspirantenelftallen meisjes A en jongens, terwijl meisjes B. het Rotterdamse de Spaktaan gaan opzoe- ken. Advertentie BROERSVEST 58 TEL. 68447 Er is een nieuwe wegwijzer geplaatst bij het kruispunt Nieuwe Damlaan VI aard ingerd ijk.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 3