en de hele winter Heeft u op 30 september de meeste van deze kroonkurken en dus... f 30.000,- KAMPIOENEN DE KRANT... FORNAX s Mensen strijd om levensgeluk Restanten panties sterk verlaagde prijzen LET OPï vruchtenlimonade zoeken het voor U op spiegel van het land Norah Lofts herschept een wereld 9.50 - 7.50 6.50 SPOEDVEILING TE SCHIEDAM Begin oktober wordt f 30.000,- toegekend. Doe mee! Spaar de kroonkurken waarin Si-Si staat. 30 september 1959 uw grote Si>Si dag? Hoofdprijs f30 Prijswinnaars vanaf 28 augustus Si-Si fabóeken - Bunnik DE ROCDSTRALENDE OLIEHAARD MEENT 104, ROTTERDAM ROTTERDAMSEDIJK 447, SCHIEDAM ,.!k zat je zeggen wat dat betekent. Het betekent, dat dit haardje geknipt is voor ons flatje en dat we hem maar moesten nemen „Oké ik kijk alléén maar naar het mode! en ik vind hem enig. Voor de rest vertrouw ik maar op je technische knobbel De betaamde Engelse schrijfster Norah Lofts, wier roman „Gezegend zij dit huis" in ons land een wijde lezerskring heeft gevonden, verrast haar bewonderaars thans met een nieuw mee slepend verhaal, spelend in de boeiende, romantische wereld van de Amerikaanse trek. De schrijfster heeft de essentie van haar boek 's mensen strijd om levensgeluk reeds aangeduid in de titel van haar roman „De weg volbracht. Want wat de mens ook voort stuwt liefde, drang naar veiligheid, hebzucht of verlangen naar innerlijke bevrijding zijn levensgang is een pelgrimage en zijn werkelijke rust begint pas daar waar hij de weg heeft volbracht. Dit hoek van Norah Lofts bevat het levensverhaal van vele mensen een mengeling van wat deze mensen wilden en hoe zij, vaak tegen hun wil en edelste gevoelens in, gedwongen werden te gaan. Hun wereld was van een nog onaangestaste primitiviteit dit is ook: van een ongereptheid en natuurlijkheid, die onverwachte problemen opriep, spanningen veroorzaakte en tot scherpe conflicten leidde. Velerlei motieven W isselvalligheid Hans Roest Om de Electric.beker VEEL SPANNING TUSSEN HORSTEN EN BORNKAMP N S C in soepele tule elastiek, versterkt voorpand, afneembare jarretelles, uitsluitend le keus artikelen uit onze zomercollectie EEN GROTE COLLECTIE MEUBELEN EN TAPIJTEN RUIM 200 TAPIJTEN WOENSDAG 16 SEPTEMBER 19Ö9 PAOTNA 8 Alle kroonkurken. waarin GE of VI of TA of LI of SEERD staat zijn nu ongeldig. Voor de hoofd prijs gelden alléén maar kroon kurken met Si-Si erin. Zoals de vergrote afbeelding hierboven. Wie op 30 september 1959 de meeste kroonkurken met Si-Si erin heeft, ontvangt f 30.000,-. Dit is uw kans op een eigen huis. Spaar Si-Si kroonkurken. Op iedere fles zit een gemerkte kroonkurk. Alleen kroonkurken waarin Si-Si staat zijn tot en met 30 september 1959 geldig voor de hoofdprijs van f 30.000.-1 Neem nu extra Si-Si voor extra kroonkurken! Uiterlijk 30 september aan staande om 23.59 uur moet uw opgave van het aantal Si-Si kroonkurken in het bezit zijn van Si-Si, Postbus 1, Bunnik. Zend geen kroonkurken. Zet op een briefkaart naast het adres alleen het getal, dat aangeeft hoeveel kroonkurken u heeft, waarin Si-Si staat. Daaronder uw eigen naam en adres. Zorg, dat uw briefkaart op tijd isl van f 100.- A. M. Landwier, Amsterdam Voetbalvereniging Markelo H. C. Leenderts. Bussum H. M. Schutte, Haren (Gr.) J. A. Ris. Amsterdam C. Dragt, Barneveld van f 1000.- E. W. den 'Herder, Harderwijk H. Duijker. Zeist.- CO RSETTEN - KOUSEN - LINGERIE ROTTERDAM: Hoogstraat 157, West Kruiskade 67, Jonker Fransstraat 132, Beijerlandseiaan 120-122, Katendr. La gedij k 392-394 iMHÜMIMIIinillll Af te halen vier jonge katjes, dol op Felix. Parallelweg 242. Gevraagd naaisters en leerlingen cn bekwame strijksters. Aanmel den Wortelboer's Confectiebedrijf, Nieuwe Binnenweg,, 310, Rotter dam. Tel. 34080. Te koop enkele halve witte jasjes geschikt voor kelners, bakkers of slagers of koks. maat 50 en 3 witte sloven. Kleine keukentafel 50 bij 80 cm als nieuw. St.-L.i- duinastraat 98b, winkel. Moffelen van rijwielen, gedemon teerd, gemonteerd met bij leve ring van nieuwe kettingkast, spar ken, spatborden en jasbeschermer, 40.- Frans Waltman, Rotter- damsedijk 240, tel. 68948. Locostar rijwielen van Locomo tief rijwielfabriek v.a. 135.—. Ook gem. bet. Motor- en Rijwiel handel Engelen, Celciusstraat 42 hoek Prof. Kam. Onneslaan Schiedam. die werkelijk nel zo zuinig is als een kolenhaard en daarbij dezelfde prettige stralingswarmte geelt, oök over de vloer. Laat Uw Fornax gerust dag en nacht branden, net als een kolenhaard. Uw kamer blijft dan altijd prettig en gelijkmatig verwarmd en Uw beurs lijdt er niet onder. C De Fornax kan namelijk i 7 uur branden op 1 liter olie, J -«J <7 met ingebouwde 15-litertank 425.- U kunt da Fornax brantfsnJ zien in onze winkels Meent 104, Rotterdam, Rotterdamsedijk 447, Schiedam en in onze stand tijdens de "Femina" (van 11 t/m 23 september) Schoonmaak; Schoonmaak! Laat nu uw oliehaard of kachel vak kundig schoonmaken. O'liespecia- listen N.V. Rola, afd. Rolista, Noordivestsingel 89, tel. 68788. Schoonmaak! Schoonmaak! Laat nu uw oliehaard of kachel vakkun dig schoonmaken. Oliespecialisten N. V. Rola, afd. Rolista, Noord- vestsingel 89, tel. 68788. Huurt voor uw feesten etc. mo derne klapstoelen en tafels. Glaswerk, kop en scho tels, koffieketels 10 liter enz. bij de le Schiedamse Ver- huurinrichting Simon Rosman, Frans Halsplcin 43-45, tel. 65800. Schoonmaak! Schoonmaak! Laat nu uw schoorsteen elektrisch ve gen, geen roet of stof meer. Elektrisch schoorsteenveegbedriif „Rolista", Noodrvestsingel 89, tel. 68788. Bruidsfoto reportage in kerk en stadhuis en thuis, 's Morgens ge maakt, 's avonds gereed. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106, Schiedam. Tien gulden terug bij aahkopp van een Remington shaver bij in levering van een oud elektrisch schcerapparaat. De Mol, Jan- sen-Langekerkstraat 66, telefoon 68570. Tafel- en broodmessen golfslij- pen. Klaar terwijl u wacht. Gras machines, hegscharen, zagen, vij len en gereedschap slijpen. Slij perij Solingen, Nieuwstraat 43 Schiedam. Bruidstoiletten geh. compleet v. a f 40.- moderne zwarte herenkle ding, grijze hoeden, nieuw ge vestigd: kledingverhuur „Broad way" Rotterdam, Hoogstraat 53- 123731. Schiedam L. Kerkstr. 86-64131. Vlaardingen: Kuiper straat 110-6227. 14 dagen gratis op proef alle merken televisies compleet ge plaatst. Min. 1ste betaling; ver der f 7.- p .w. Eigen technische dienst. Tel. K 1800-123153 tot 6 uur. Ook radio's en bandrecor ders. „Kijk.dat is nou de kachel die ik straks, ais we getrouwd zijn, graag voor je wil aanmaken." „ik heb er echt geen verstand van. Moet je die met kolen 'stoken „Wat dacht je! Er gaat niets boven 'n kolenhaard. Die geeft méér dan warmte allééngezelligheid! En we willen t samen toch gezellig hebben, of niet?" Dat is wel de bedoeling. Maar lieverd, moet je die nu è/ke morgen weer aanmaken voor je naar je werk gaat Met houtjes en papier en zo „Ben je ma!! Heb je je Vader daar soms ooit mee in de weer gezien Eén keer aanmaken en de hele winter niet meer uit. Je hebt er in maanden geen omkijken naar. Altijd lekker warm. En we stoken toch goedkoopop oude kranten na is kolenstook het goedkoopste dat er is „Dat is natuurlijk we! héét belangrijk, want reken maar dat zo'n huishouding altijd meer kost dan je denkt. Zeg, wat betekent dat eigenlijk: 12000 Kcal r... .y-'H tfjb V' K 217 Stichting Vaite Brandstoffen, Oen Haag V.. Wat drijft de mens vanuit zijn (betrek kelijke) zekerheid in de wisselvalligheid van het avontuur? Dat is de grote vraag, die Norah Lofts bezig houdt en welke zij in de spannende lotgevallen van vele mensen tracht te beantwoorden. De mo tieven zijn velerlei als in een ketting roman worden zij ons ontvouwd, maar in hun veelheid zijn ze samengeweven tot één geheel, want de schrijfster houdt de lijnen strak in handen. Dit gecompliceerde verhaal van liefde en geluk, gevaar en leed, van achtervol ger- en achtervolgde-zijn, heeft iets sym bolisch: het is als een spiegel van het menselijk leven in het algemeen. Een voortrekkersroman als deze is noodza kelijkerwijs realistisch geschreven. Maar een knap schrijfster als Norah Lofts be hoeft geen gedetailleerde beschrijvingen, zij heeft aan de betekenisvolle suggestie voldoende. De Engelse schrijfster Marguerite Steen brengt ons met „De Zwaan" (Cul tuurserie) in het Engeland van de nc- spel". Deze knap opgebouwde roman, waarin een man in het aangezicht van de dood zijn oude oorlogsmakkers op' zoekt en in hun levens binnendringt, ont' roert mij telkens weer. Hoe onweerstaan baar boeiend is dit verhaal van mense lijke liefde en haat, van bitterheid en ver zoening. Ik kan het volwassenen niet ge noeg ter lezing aanbevelen! gentiendc eeuw: in de bekrompen sfeer van de welgestelde landelijke families dier dagen. De benauwenis van conven ties en vooroordelen kan echter het op bloeien der romantiek niet verstikken, noch een dramatische ontknoping tegen houden. Tussen twee vrouwen, een weduwe en haar ongetrouwde vriendin Julia, groeit een dodelijk conflict als zowel de zoon als de broer van eerstgenoemde liefde voor Julia opvatten. Op beklemmende wijze beschrijft Marguerite Steen hoe de tragi sche verwikkelingen tot een uitbarsting komen. Het is een zeer bewogen verhaal over levende mensen cn juist daar door weet de schrijfster haar lezers zo te boeien. Majorie Kinnan Rawlings is een ras vertelster, voor wie ik, in haar eigen genre, een grote bewondering koester. Zij beschrijft het leven zoals het zich in werkelijkheid aan ons voordoet: hard vaak. maar soms ook met een lichte blij heid; en wie, die de angst en nood van het leven heeft ondervonden, zal de mo menten van vervoering ontkennen? Het wezen van het leven is immers juist de Wisselvalligheid. En deze wisselvalligheid heeft Majo rie Kinnan Rawlings in haar boeken ge stalte gegeven, op haar eigen ontroeren de en boeiende wijze. Ik vind „Gouden oogst", waarvan zojuist een zeer ver zorgde goedkope herdruk is verschenen een uitmuntend staal van haar vertel kunst. Menige episode uit deze pioniers- roman blijft de lezer in het hart gegrift. De nieuwe roman van deze schrijfster „Als een vreemdeling op aarde" (Cul tuurserie) speelt ook in het Amerika van de pionierstijd. Maar geboren romanci're als zij is, weet M. K. Rawlings iets ge heel anders, iets geheel nieuws te bren gen. Ook hier mensen, die zwaar worden beproef, doch zich door een niet te stui ten levensdrang teweer stellen. Ik geloof, dat mevrouw Rawlings in Ashahel Linden (zoon van de pioniers weduwe Hiram) haar krachtigste cn over tuigendste figuur heeft geschapen: een mens met karakter, ten goede en ten kwade. Behalve de schérpe typering van Ashahel. hebben mij in „Als een vreem deling op aarde" twee dingen getroffen: de liefde waarmede de schrijfster de rui ge, ongerepte natuur heeft beschreven in soms meeslepende evocaties, en de klaar heid waarmede zij een ingewikkelde en wijdvertakte geschiedenis heeft gecompo neerd. Ik heb voor dit boek, royaal uit gegeven en rijk geïllustreerd door Anton Pieck, -alle waardering. „Wolken boven Hellesta" is een nieuwe roman van dc beroemde Zweedse schrijf ster Margrit Söderholm. Zij leidt haar le zers en (vooral) lezeressen weer binnen in de familie Anckarberg, die wij reeds kennen uit haar vorige werk. Het boeien de van dit boek is, dat twee generaties met elkaar in botsing komen door een geheimzinnige gebeurtenis uit het verle den, welke haar gevolgen als een voort durende dreiging met zich mede sleept. Het is een jong meisje, Margareta, de verloofde van Carl Anckarberg, die deze mysterieuze ban probeert te doorbreken en daar tenslotte in opofferende liefde in slaagt. Maar intussen is er natuurlijk heel wat doorleefd en doorleden. Tenslotte wil ik graag nog wijzen op de goedkope herdruk van een der beste ro mans van de prins der vertellers, Nevil Shute, namelijk zijn ,,'s Mensen schaak- Bij de wedstrijden om de Eelctri®' beker was er gisteravond veel spa#' ning in de partü tussen Horsten etl Bornkamp. Zeer goed spel van belde spelers leverde in de eerste zes beur ten voor geen van beide een voorsprong van betekenis op, doch toen Horste# vervolgde met 113 en 53 scheen de voile winst hem te zullen toevalle#' Bornkamp versaagde echter niet efl antwoordee met 58 en 76, op welk mo ment beiden nog 36 caramboles nodig had den. Horsten, die een handicap van had te overwinnen, slaagde erin deze i tafel te leggen, doch Bornkamp mis'® de kans en kwam 25 punten tekort v°° een remise. Spanning was er ook volop in het d#c! tussen De Kleijn en Van Gils, waarb'j nu de een dan de ander eert voorspro#» had. Toen na 22 beurten Van Gils zÜJ, 400 vol had, had De Kleyn 355 va# zijn te scoren 375 bijeen, zodat hij me 20 punten verschil verloor. Belangrijk was dc partij tussen Amen en Lieshout, daar de verliezer zlC., uitgeschakeld kon beschouwen. Na beurten had Lieshout de leiding met 11 54, doch door een fraaie serie van "j nam zijn tegenstander deze over. Na#a in de achtste beurt een stand van 188 was bereikt, nam Lieshout twee be#r' ten later een voorsprong, die hij niet m?e afstond. Hij won met 450—332 in dertie' beurten. Buys ondervond bijzonder weinig genstand van Roodhuyzen, wat zijn Pr taties drukte. Ondanks een serie v*a 92 had hij 22 beurten nodig om zijn genstander een fikse nederlaag te #A zorgen. Van de 300 benodigde carambc#j kon Roodhuyzen er niet meer dan Ls maken. Zijn hoogste serie bedroeg slee# 25. Op donderdag 17 september des n.m. 2 uur in Gebouw „Irene", Nieuwe Haven 155 te Schiedam, publieke verkoop van Hierbij zijn: enige bankstellen (Parker en Lancaster) diverse fauteuils, mimi-, bijzet-, salontafels, klep- bureau, commodes, boekenkast, theemeubel enz., enz. waaronder Perzische- (groot Afghanistan, Herez, Meched tapijt), Smyrna-, Oosterse- en andere ta pijten in alle prijsklassen, maten en soorten. Lopers (afgepast en per meter), bedkleedjes, halkleedjes, tafel- en divankleden, kussens, enz. Voorts uit liquidatie van hotelgoederen lakens, kussenslopen, ontbijt- en tafellakens, baddoeken, thee- en handdoeken, matrassen en wat verder ter tafel zal worden gebracht. BEZICHTIGING: Alléén donderdagmorgen 17 sep tember van 1012 uur. Des n.m. om 2 uur begint de Veiling. Tijdens de veiling worden alle goederen getoond. A. H. ZELLENRATH beëdigd makelaar P. C. VAN DUIN deurwaarder

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 8