JAARLIJKSE GROTE COLLECTE Gemeenteraad besprak stationsplein De lieer Schueler (K.V.P.) deed zijn intrede HOUTMAN ond Verbetering visstand in en het recreatiegebied BIOSCOOP-PROGRAMMA'S DAG.NACHT Geheugen-hulp JVREDEBREGT v. LEEUWEN moderne kleine piano's V GARAGE WALDO IERS BEZOEK ZONDAG IN ALLE Programma's KERKEN r.-k. sportverenigingen VOOR DE ONDERSTEUNDE GEZINNEN VAN HET R.K. PAROCHIEEL ARMBESTUUR DE WINTER STAAT VOOR DE DEUR - GEEFT GUL BIJ VOORBAAT DANK. De lieer Reynart (KVP) hield zijn maidenspeech als fractievoorzitter Voorlichting R.-k. Armbestuur Schiedam Schiedam krijgt station als torengebouw Mits vergunninghouder vanaf 4 oktober in liet gehele gebied vissen Onvoorzichtig overgestoken aan nieuw stations- emplacement Oud-St.-Josephgezellen komen weer eens bij elkaar Jongenskoor Frankenland Leider der verkeers- brigadiertjes gaat lieen Stadgenoot onder scheiden SVDPW speelt in het sportpark Tlmrlede (Vervolg Stadsnieuws elders in dit blad) Passage Theater Monopole Theater ZEVEN TONEELAVONDEN SCHIEDAMSE KUNSTKRING MELK en/of CHOCOLADE-MELK Bioscopen Rotterdam NSC ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1959 PAGINA 3 Goedkoper geld? pi o kolen "1 aft» Damivarh tp* De fractieleiders aan het noord Koopje CITROEN 2 cv .j Een zeer goed plan W' ethouder v. d. Berg aan het woord 1 oktober begint het Snoekseizoen Alsnog worden nieuwe vergunningen uitgereikt Plaatselijke hoekey-derby voor Spirit UV G-handhal Und Abends in die Scala Maracaibo il MORGEN Voor de aanvang van de gemeente raadsvergadering gisteravond werd het nieuwe lid van de Katholieke raads-frae- tie, de heer J. B. Schueler, beëedigd, die in de plaats van ir. W. H. v.d. Toorn ge kozen werd. Na door de gemeente-secre taris, mr. N. J. Post, binnengeleid te zijn en de eed had afgelegd, wenste de burgemeester, mr. J. W. Peek, hem ge luk met zijn benoeming, het vertrouwen uitsprekend dat de heer Schueler zich een waardig opvolger van de heengegane, zo verdienstelijke heer v.d. Toorn zou tonen. De heer Van Woerkom vroeg hierna het woord, om er de aandacht op te vesti gen, dat iets, door de heer Kok gezegd, in de notulen hem in de mond was ge legd. Bjj een korte discussie bleek, dat de gewraakte passage, die ging over de ar beidsprestatie in Nederland, (vermoede lijk) door ir. v.d. Toorn was uitgespro ken. Op voorstel van de burgemeester werd besloten de kwestie nader te onder zoeken en de notulen conform de werke lijkheid te veranderen. De heer Kok (CHU) maakte naar aan leiding van het eervol ontslag van de havenmeester, de heer Van Reenen, en kele opmerkingen. Hij wilde graag' we ten, wat de plannen van B. en W. zijn ten aanzien van het bestuur der havens. Zün er reorganisatieplannen? zo informeer de hij. De wethouder, mr. Van Bochove, ant woordde hem, dat er natuurlijk een nieu we havenmeester zal komen, maar hij was het met de heer Kok eens, dat on danks de grotere bedrijvigheid in de Wil- helminahaven de functies van haven meester en adjunct-havenmeester gecom bineerd zouden kunnen worden, wat ove rigens sinds geruime tijd aan de orde is. Men zal ten deze het advies van de haven commissie moeten afwachten. Spr. ves tigde er nog de aandacht op, dat door de N.V. Tankercleaning het loodsen is toegenomen. Bij de benoemingen van de raadscommissie die overeenkomstig de voordracht geschiedden, protesteerde de heer Collé (comm.) tegen het feit, dat nog steeds geen communist in de raadscommissies wordt toegelaten. Hij noemde dit een gebrek aan zin voor rea liteit, gezien het bezoek van Khroestsjev aan Eisenhower en vond voorts, dat deze uitsluiting geen goede bestrijding van het communisme is. Helaas gaf hij geen ander middel aan de hand Advertentie hij' 'Boterstiaat 64 tel. 684§1 WE HOORDEN DEZER dagen, dat de architecten van het nieuwe stadhuis een bezoek hebben gebracht aan pastoor Beekman en hem op de hoogte brachten van de veranderingen, welke zich in de omgeving van de Singelkerk zullen vol trekken, wanneer de omgeving van het te maken Stadhuisplein gesystematiseerd zal worden. De Singelkerk zal geheel vrij komen te liggen, hetgeen haar ongetwijfeld in elk opzicht ten goede zal komen, haar do minerende positie in dit stadsdeel nog beter zal doen uitkomen. Dat is verheugend, kerkgebouwen kun nen een belangrijke functie in het stads beeld vervullen. In dit geval wordt 'n brok oud en waardig Schiedam behouden. Na tuurlijk niet oud in de zin van antiek, maar als een herinnering aan het Schie dam, dat voor vele Schiedammers nog steeds hèt Schiedam is. Minder verheugend lijkt het ons even- Maar men moet er gevoel voor hebben, misschien wel een journalistieke neus voor nieuws. Toch zit het hem niet alleen in die lange, door sommigen zo gevrees de journalistieke neus. WE ZIJN BENIEUWD of de pers de finesses van de nieuwe situatie rond de Singelkerk te horen zal krijgen. Wanneer ze die niet krijgt, zal ze de ze overigens ongetwijfeld toch wel te pakken weten te krijgen. Ditzelfde geldt voor de Rune van Ma- thenesse. Het zou toch heus wel de moei te waard zijn, indien men zelfs het voor lopige plan of de gedachte, welke men heeft, om haar in een nieuw millieu te plaatsen, eens in het openbaar te berde bracht. Er zijn heus mensen, die zich er voor interesseren. Advertentie Naast ruime keuze In nieuwe hebben wij voorradig een mooie co!l be speelde 'nstrumenten Bill, prijzen. Garantie. SINGEL 114—lis SCHIEDAM TiedamscLie courant meuw« sc (Viob'nd «y V onnti»»». 81ste Jaargang No. 24089 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON mil POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 o— ADVERTENTIES f 0.15 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. ING-EZONDEN MEDEDELINGEN f 0.30 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. kampioenen tot 20 woorden f 0.50 bij vooruitbe taling. Elk woord meer 3 ct. Maxi mum 60 woorden. Alle advertentie - o-r de r s worden afge sloten en uitgevoerd overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie- wezen. o— abonnementen t 7.40 per kwartaal, f 2.54 per maand en f 0.59 per week. Hierna kwam een voorstel van B. en W. ter sprake, om alsnog, behalve de reeds vermelde, een lening bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten aan te gaan, voor het financieren van de ver bindingsweg Broersvest-Burg. van Haa- renlaan met inbegrip van het maken van een brug etc. ad f 3.078.000,—, eveneens tegen 4% pet. De heer Kok (CHU) vroeg zich in ver band hiermede af, in hoeverre de moge lijkheid bestond zelf een lening a 414 pet. uit te schrijven, gezien de kleine vijf mil joen, die de gemeente thans wil gaan le nen tegen 4y2 pet. Amsterdam en Rot terdam zijn reeds aan de markt. Aan Gel derland is het gelukt 10 miljoen te lenen tegen 414 pet., terwijl Schiedam nog steeds tegen 4% pet. leent. De wethouder voor de financiën, mr. P. van Bochove, vestigde er de aandacht op, dat Schie dam in een andere positie verkeert dan bijv. Amsterdam en Rotterdam. Hij wees overigens op de gevaren, welke nu de kapitaalmarkt en daardoor het rente gamma gaan bedreigen door de grote toe loop van gegadigden. Dit zal weer naar een opjagen daarvan voeren. Overi gens verklaarde hij weinig bewondering te hebben voor het beleid van de Bank voor Nederlandse Gemeenten, die wel eens meer achter de markt heeft aange lopen. maar B. en W. van Schiedam heb ben besloten een afwachtende houding aan te nemen. Men is er nu in geslaagd, het grote bedrag bijeen te brengen, nodig voor het onmiddellijk uitvoeren van ui terst belangrijke werken. Dit is een groot voordeel. Hij stemde de heer Kok toe, dat het hier om een subtiele kwestie gaat en men zeer attent moet zijn ten aanzien van de komende ontwikkeling. Het uitschrijven van een eigen lening zou inmiddels door de grote lasten het verschil van nog geen 14 pet., waar het praktisch omgaat, het eventuele voor deel daarvan miniseren en tot een quan- tité négligeable maken. Schiedam wacht dus af en zal zijn voordeel doen, zodra dit mogelijk blijkt. Na nog enkele kwesties behandeld te hebben, o.a. een, waarvoor mr. Van Kinderen even in het geweer moest ko men, werd het voorstel tot het nemen van een principebesluit inzake het plan voor het nieuwe stadhuisplein in behandeling genomen. Het bleek, dat alle fracties de grootste waardering koesterden voor het geen tot stand zal worden gebracht, al klonk er af en toe bezorgdheid door, o.a. ten aanzien van het afbreken van huizen. Mr. Engelsman (PvdA) zei, dat er naar zijn mening iets groots verricht werd. met geniale oplossingen. En ook ten aan zien van het verkeer over de Schie. De eerste woordvoerder namens de fracties was ir. Dominicus (A.R.), die oordeelde dat het plein op laag niveau voor de voetgangers wel wat klein is. Hij verklaarde over fase 4 niet enthousiast te zijn. Het afbreken van een groot aantal woningen aan de Prof. Kamerlingh Onnes- laan geeft er een bitter aspect aan. Het is bovendien erg kostbaar. Maar is dit gedeelte van het plan wel urgent? Het deed hem goed, dat B. en W. deze vierde fase voorlopig buiten beschouwing willen laten. Hij vestigde er de aandacht op, dat het plan nog geen goede verbinding met de binnenstad oplevert. De heer Kok (CHU) gaf blijk van bewondering voor het plan. maakte eveneens bezwaren te gen het slopen van huizen in de Prof. Kamerlingh Onneslaan. De heer Van Woerkom (VVD) sloot zich bij de vorige sprekers aan. Hij meende echter, dat er bij het nieuwe station toch nog gevaar lijke verkeerskruisingen zullen komen. Hij achtte de standplaats der taxi's niet gelukkig. Kan voorts de geplande par keerplaats niet beter voor het verkeer gebruikt worden? zo vroeg hij. Hij had overigens graag de verkeers- commissie ingeschakeld gezien en ver onderstelde vast, dat fase vier wellicht niet zal worden uitgevoerd, althans niet zoals deze nu geprojecteerd is. Hij wees nog op moeilijkheden bij het uitvoeren van de verschillende werken ten behoe ve van het verkeer. In fase 4 begrepen is de zes miljoen, welke het nieuwe stationsplein zal vergen en hoeveel kost globaal elke fase afzonderlijk, informeer de hij nog. Mr. Engelsman (P.v.d.A.) sprak zijn bewondering voor het plan uit en loofde de medewerking en samenwerking van en met Rotterdam, ten aanzien van de verkeersproblemen. Hij bracht inmiddels toch enkele bezwaren naar voren, o.a. ten aanzien van de rijwielkelder onder het station. Die zal niet gemakkelijk te bereiken zijn. Nieuwe Waterweggebied. De heer v. d. Berg weidde uit over het werk, dat aan de voorbereiding en uitvoering van dit alles door alle betrokkenen ten koste is gelegd. Hij bracht hulde aan de functionarissen, die er al hun gaven aan gewijd hebben, noemde hier speciaal de stedebouwkundige, de heer Horvath. Dank zij aller krachtsinspanning is Schiedam op weg, een der mooiste steden van ons land te worden, waarbij elke rechtge aarde Schiedammer trots zal kunnen zijn. In de vorige eeuw heeft een niet vooruitziend stadsbestuur prachtige kan sen voor onze stad voorbij laten gaan. Deze fout mag niet opnieuw begaan wor den. We moeten er naar streven, onze stad Schiedam een waardige plaats in westelijk Nederland te geven. Spr. ging hierna uitvoerig in op de opmerkingen, die door de verschillende woordvoerders te berde werden gebracht en merkte op. dat het nieuwe stationsplein niet te klein zal blijken. Ook hij ziet in, dat de nieuwe verbinding van het station met het cen trum zo snel en zo goed mogelijk tot stand moet komen. Hij betreurde het. evenals heel het college van B. en W. dat in fase 4 zovele goede huizen zou den moeten worden afgebroken. Deze zaak zal ernstig bekeken worden en men zal niet verder gaan, dan beslist nodig is. Wat de bijdrage van Schiedam betreft aan de spoorwegwerken stelde hij vast, dat onze stad, vergeleken bijv. met Lei den, er goedkoop afgekomen is. Hij kon voorts mededelen, dat het nieuwe station er een van grootse allure zal zijn. Hij erkende de bezwaren van de heren van Woerkom en Engelsman als juist en be loofde, deze kwesties nader te zullen la ten bestuderen De heer v. d. Berg wees er nog op, dat met afbreken van het station pas kan worden begonnen, als het nieuwe station klaar is en dus daarvan ook het gereed komen van de nieuwe verbindingen af hangt, welke nader zullen worden uitge werkt. Wat betreft de informatie van de heer Reynart (KVP) ten aanzien van hetaanvragen der benodigde kritieken betoogde de heer v d Berg, dat de aanvragen daarvoor, evenals bij andere werken, op de gebruikelijke wijze de raad zullen worden voorgelegd Ten aan zien van de kosten der verschillende fa sen gaf hij nog de cijfers: 1100000. 2500000 voor de tweede en rond 2 miljoen voor elk der volgende Over wat er met de Singel zal gebeuren kan nog niets definitiefs gezegd worden, aange zien ook te dien aanzien druk gestudeerd wordt. Tenslotte gaf hij nog als zijn me ning te kennen, dat de kosten van het stationsplein de globale zes miljoen niet zullen overtreffen. De benoemingen, zoals we die reeds aangekondigd hebben, vonden volgens de betreffende voordracht plaats. Ook de diverse voorstellen, door ons reeds vermeld, werden aangenomen, o.a. dat van het aanschaffen van een nieuwe brandweerauto. Zondagmorgen komt het r.-k. armbe stuur van Schiedam In al onze kerken een beroep doen op Uw goedgeefsheid en medeleven ten bate van de stille ar men van onze stad. Zonder de daadwerkelijke en royale hulp van alle katholieken, kan het r.-k. Armbestuur onmogelijk haar verplichtin gen ten opzichte van de hulpbehoeven de' geloofsgenoten nakomen. Daarom hoopt het r.-k. Armbestuur, dat. U zon dag met een welwillend oor zult luisteren naar de predikanten en met een welwil lend gebaar de collecteschaal zult ge denken. De predikaties worden verzorgd:. In Frankenland: past. W. Beekman O.F.M. uit Nijmegen; in Havenkerk: p. N. de Boer o.p. van de Havenkerk; in Bijkerk van de Haven: p. M. v. Kalmthout o.p. van de Singelkerk; In de Gorzen: past. Regeer van de H. Hartparochie; in de Singel: kap. C. v. Wel uit Vlaardingen; in O. L. Vr. Visitatie: pastoor of een der kapelaans. In de gemeenteraadsvergadering van gisteravond deelde de wethouder voor de bedrijven van Schiedam mede, dat het nieuwe station dat aan het nieuwe sta- stionsplein zal verrijzen, van bijzondere allure zal zijn. Naar wij vernamen zal dit nieuwe stationsgebouw volgens da plan nen een torenflat van ongeveer zeven of acht verdiepingen worden. Met uitzon dering van de woning voor de stationschef zullen er alleen bedrijfsruimten in onder gebracht worden, o.m. een cursuszaal voor opleiding van het personeel. Advertentie benzineverbruik Mt VRAAGT L>KMON f* I K A TIB SINGEL 4J-45 SCHIEDAM Officieel agent voor Schiedam Vlaardingen Maassluis Hoek van Holland TELEFOON 84.65.0 (3 «Unen) Namens de katholieke raadsfractie sprak de heer Reynart, de nieuwe voorzitter, die de niet geringe taak had, zijn maidenspeech te houden over het lang niet gemakkelijk te beoordelen plan voor het nieuwe stationsplein. Evenals de andere spreker uitte hij zijn bewon dering voor de wijze, waarop het is uit gewerkt, vervolgens naar voren bren gend, dat het uiteraard vragen opwerpt. Hij wenste gaarne nader te worden ingelicht over de kosten der afzonderlijke fasen en betreurde het eveneens, dat fase 4 door het afbreken van een groot aantal huizen een bittere noot bevat. Ook ten aanzien van de indeling van het tijdschema en andere praktische vragen wenste hij nader ingelicht te wor den. Doch zijn eindconclusie was toch: een zeer goed plan. Hij informeerde in- I middels, hoe het wel met de benodigde kredieten zou gaan. Het laatste woord inzake het voorstel voor het nieuwe stationsplein had de wet houder voor de bedrijven, de heer v. d. Berg, die zijn erkentelijkheid uitsprak voor de woorden van lof, welke door de voorzitter van de verschillende fracties waren geuit. Hij wees er op, dat de Schiedammers van nature bescheiden zijn en niet gauw uitbundig worden, maar hij mag trots zijn op de harmonische ontwikkeling van zijn stad, die met de regelmaat van de klok tot stand komt. Spr. liet de talrijke werken de revue passeren, die in de laatste tijd werden beëindigd of begon nen en waardoor Schiedam een eigen plaats inneemt in de symfonie van het Tijdens een gehouden gecombineerde vergadering door de besturen van de hen gelsportverenigingen „Schiedam en Om streken" en de „ASHV", zijn enkele be sluiten genomen die door de vergunning houders voor de van de gemeente gepach te viswateren met vreugde zullen begroet worden. De Schiedamse hengelaars in georgani seerd verband goed viswater te bezorgen en uiteindelijk velen onder hen in de ge legenheid te stellen deze sport in eigen omgeving te beoefenen, is het voornaamste streven van beide besturen. Hoeveel sport er werd genoten bij het vissen op de uitgezette karper is aan in gewijden voldoende bekend. Er moet ech ter nog meer vis in de verschillende sin gels en vijvers komen en hiervoor is nu het moment aangebroken. Begin oktober worden de singels in oost en west opnieuw afgevist, alsmede die san de Vlaardingerdijk en het water ach ter de algemene begraafplaats. Dit afvis- sen wordt nu door de bestuursleden van de genoemde verenigingen zelf gedaan en de jeugdleden mogen hierbij een handje helpen. Men beschikt hiervoor over twee zegens; een van 17 meter werd aange kocht en de grootste, die een wateropper vlakte van 43 meter kan bestrijken, werd door enkele leden uit oude visnetten zelf geboet. De gevangen karper wordt uitgezet in het gedeelte ten oosten van de Polder vaart; alle andere witvissoorten gaan in de vijvers en singels waarin momenteel gevi'st mag worden. Bovendien wordt er nog voor 1000 vis aangekocht; dit bedrag werd verkregen uit de opbrengst van de vergunningen verhoogd met een bijdrage door de ge meente verstrekt. Zo zal in het nieuwe gebied worden uit gezet 1500 stuks twee-zomerige karpers, reeds eerder besteld bij de O.V.V., doch welke het vorige najaar niet leverbaar waren. Nog duizend één-zomerige karpers zullen in de verschillende singels van de stad worden ondergebracht als een re serve voorraad welke men hierin laat groeien en gedijen. Bij verschillende broodvissers worden 50 tot 60 snoeken van allerlei grootte be steld. Deze worden verdeeld over het oude en nieuwe gebied. Ongeveer duizend ruisvoorns zullen eveneens dit nieuwe ge bied gaan bevolken want.... dit nieuwe gebied mag met ingang van 4 oktober door de vergunninghouders bevist wor den, er mag echter alleen witvis gevan gen worden, met die restrictie, dat de gevangen vis onmiddellijk wordt terug gezet. Het snoekseizoen loopt voor de vergun ninghouders van 1 oktober tot en met 31 De 63-jarige mevr. C. V„ wonende Oos tersingel 43, is gisteren omstreeks 6 uur op de Rotterdamsedijk aangereden door de motorrijder H. de N. toen zij plotseling tussen het verkeer door de rijweg over stak. Bij de aanrijding brak zij haar rech terdijbeen. De GGD heeft haar naar het Gemeenteziekenhuis gebracht. december. Voor dit jaar geldt dit alleen voor het water gelegen ten westen van de Poldervaart. Op vergunningen voor jeugd leden en bejaarden mag echter niet ge snoekt worden. De op de vergunningen aangegeven bepalingen dienen strikt in acht genomen te worden. Het vorig jaar is er door verschillende vergunninghou ders een ware roofbouw gepleegd op de snoek, die met zakken vol mee naar huls werd genomen. Overtredingen worden ge- straf' met. intrekking van de vergunning. Ook de hengelaars die in het nieuwe ge bied de snoekhengel uitwerpen plegen een strafbaar feit en er zal zware controle worden uitgeoefend op naleving van de bepalingen. Hengelsportliefhebbers die alsnog voor een vergunning in aanmerking wensen te komen, kunnen zich aan de bekende adres sen hiervoor opgeven. Voor het seizoen 1960-61 zal bij aanmelding f 2.50 inschrijf geld geheven worden (met uitzondering van bejaarden), dit ter ondersteuning van de visuitzet. Vandaag, zaterdag, zijn de hengelaars, die zich belast hebben met het opnieuw afvissen van de stadssingels, begonnen met het schonen van deze singels; dit om te voorkomen, dat de netten scheuren wanneer ze aan de in het water geworpen rommel blijven haken. Hedenochtend heeft de minister van Verkeer en Waterstaat van Ierland, Mr. Erskine Childers, vergezeld van zijn echt genote, een bezoek gebracht aan het nieu we stationsemplacement te Schiedam. De Ierse bezoekers kwamen met een speciale inspectiewagen van de Ned. Spoorwegen aan. waarin zich ook de president van de N.S., ir. J. Lohmann en enkele offi cials van de Ned. Spoorwegen en van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Mr. Erskine sprak zijn bewondering uit voor de prachtige stalen overkapping van de nieuwe perrons en toen ir. Lohmann hem uitnodigde over enkele jaren nog eens terug te keren, wanneer het nieuwe sta tionsgebouw gereed zal zijn, alsmede het nieuwe stationsplein, zeide hij, dit ernstig in overweging te zullen nemen. De Ierse bezoekers maken een toernee door ons land ter bezichtiging van de voornaamste in de laatste tijd gereed gekomen wer ken op het gebied der Ned. Spoorwegen en van Waterstaat. Van Schiedam zijn ze naar Rotterdam gegaan om daar het sta- I tion te bezichtigen, vervolgens naar Baarn, Uitgeest, ter bezichtiging van da Vlser tunnel, en ook naar Naarden. Reeds geruimen tijd loopt pater A. van Dieren O.P., kapelaan van de Singelpa rochie, met plannen rond om de oud- St.- Josephgezellen weer eens bijeen te roepen Juist nu in onze dagen zoveel jonge man nen alleen staan omdat zij weinig voor het geüniformeerde jeugdwerk voelen en zich ook niet aan wensen te sluiten bij andere groeperingen is er een zekere behoefte om dg grote Kolping-gedachte weer eens in het volle daglicht te stellen. Qud-Kolping- vrienden herinneren zich de gespreks- avonden, eens een der belangrijkste pro grammapunten van de Josephgezellen. Pater Van Dieren destijds kapelaan van de Havenparochie was een goede vijfentwintig .jaar geleden praeses van Schiedam 1 eii stichter van het Joseph- gezellen-tehuis aan de Nieuwe Haven. Al in het begin van de oorlog werd het Kol- pingwerk door de bezetter verboden en na de bevrijding is deze vorm van jeugd werk opgegaan in de organisaties „De Jon ge Werkman" en de „K.A.J.". De gezellen van destijds hebben nu reeds lang hun levensbestemming bereikt en zijn vaders en opvoeders van grote jon gens, die op hun beurt een weg moeten zoeken door het leven in een tijd, die meer dan ooit vol moeilijkheden en problemen is. Een dezer dagen heeft pater Van Dieren een oproep gericht tot deze oud-gezellen van geheel Schiedam en hen uitgenodigd om nog eens bij elkaar te komen en eens gezellig oude herinneringen op te halen. De bijeenkomst wordt gehouden a.s. maandagavond in de torenzaal van de Singelkerk, ingang naast de pastorie. Ge zien de reacties van verschillende zijden mag verwacht worden, dat deze gelegen heid door de oud-Kolping-vrienden met beide handen zal worden aangegrepen. Ook de jonge mannen van rijpere leef tijd, die nog nooit met het jeugdwerk kennis gemaakt hebben zijn op deze avond welkom. Zij worden met de oud-gezellen om 20.15 uur in deze torenzaal verwacht. Vaste plannen heeft pater Van Dieren niet, doch uit een bijeenkomst van men sen, die in hun vormingstijd de steun on dervonden van een door vader Kolping voorgehouden levensregel, kan alleen maar iets goeds geboren worden, meent hij. Met het oog op de plannen voor het komende Kerstfeest is uitbreiding van het jongenskoor der St.-Liduinakerk dringen- i de noodzaak. Op dinsdag 22 september a.s., des na- middags om 5 uur, is er in het K.A.J.- gebouw, Nieuwe Haven. naast de St.-1 Liduinakcrk, gelegenheid tot aanmelding van jongens in de leeftijd van 9 t/m 12 I jaar. De medewerking van de ouders wordt i hierbij ingeroepen, opdat alle jongens, die aan de vereiste leeftijd voldoen en over een goede stem beschikken, van deze ge legenheid gebruik zullen maken. De hoofdagent van politie, de heer A. Wessel. die sinds vijf jaar de verkeers- brigadiertjes heeft opgeleid en geleid, gaat de politiedienst verlaten, om opzich ter te worden bij de gemeentelijke Ver- voer-, Reinigings- en Ontsmettingsdienst. Tot zijn opvolger is aangesteld de hoofd agent, de heer P. de Heer. Onze stadgenoot de heer B. C. A. Gun- newegh ontving hedenmorgen ten stad- huize uit handen van de burgemeester de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in brons, die hem bij K. B. van 9 september 1959 was toegekend, wegens langdurige en trouwe dienst bij de N.V. Van der Meer en Schoep, alwaar betrokkene als bakker werkzaam is. In tegenwoordigheid van familieleden en een vertegenwoordiging van het be drijf vond deze uitreiking plaats. De ju bilaris, die veertig jaar aan het bedrijf verbonden is, werd hedenmorgen in zijn woning aan de Villastraat nog gecompli menteerd door de directie van Van der Meer en Schoep, waarbij hij het gebrui kelijke geschenk ontving. Hij mocht nog talrijke andere bewijzen van belangstel ling ontvangen. A.s. zondag gaat SVDPW niet bij RAVA op bezoek, maar speelt tegen de Hage naars de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen op het sportpark „Thur- lede". Voor Spirit begint a.s. zondag de hockey-competitie met voor de heren van het eerste en tweede elftal een plaatse lijke derby tegen elftallen van de goede buur Asvion. De eerste teams van beide verenigin gen komen uit in de promotie-klasse K.N.H..B terwijl Spirit 2 met Asvion 3 in de derde klas is ingedeeld. De matado- ren ontmoeten elkaar op het Spirit-ter rein en de derde klassers vechten het uit op een der velden van Asvion. Het eer ste tegenstander krijgen. Het tweede da-I derde klas thuis „Dordrecht" 1 als eer ste tegenstandster krijgen. Het tweede da mesteam dat in de vierde klas is inge deeld, ontvangt „De Kieviten." uit Wasse naar. Dames 3 speelt bij Aeolus 3 een vriendschappelijke wedstrijd. Ditzelfde doen de meisjes A die echter op „Thur- lede" als gastvrouwen optreden. Heren 3 speelt eveneens thuis een oefenwed strijd tegen een elftal van hetzelfde Aeo lus terwijl jongens A en B tegen elkaar zullen uitkomen. Na een minder goede start staan voor alle elftallen van E.V.G. deze week thuis wedstrijden op het programma. De dames ontmoeten A.D.O. 2 en de heren ontvan gen St.-Lodewijk 4. De dames-junioren moeten proberen tegen Spartaan tot be tere resultaten te komen dan dit vorige week bij R. K. W.I.K. het geval was. In de Duitse film „Und Abends in die Scala" kunnen liefhebbers van schlagers hun hart ophalen. Caterina Valente zingt ze en ze doet dat op een spectaculaire manier, bijgestaan door verscheidene ar tiesten van naam. Ze heeft een stem als staal zo hard en bezit een aardige dosis acteertalent, zodat ze ook in het ver haaltje, dat in deze showfilm wordt op- j natuur in de omgeving van Havana, geschoteld, geen onbelangrijke plaats in- waarvan de cameraman mooie gekleur- rol. Het verhaal is simpel dat van een schatrijke oliebrandblusser, die kennis maakt met een lieftallige schrijfster van liefdesromans. Als de periode van afwij zen is overgegaan in die van aantrekken moet de man naar een oliebrand. De vrouw volgt hem en als hij bij het ge vaarlijke karwei bijna het leven: laat, wor den ze zich van hun wederzijdse grote liefde bewust. Daaromheen zijn wat ne venfiguren gegroepeerd. Het geheel speelt zich af in de fraaie neemt. Ze kan ook imiteren. Charlie Chaplin, Maurice Chevalier en het jonge tje Elvis Presley krijgen een beurt. De film is voor iedereen toegankelijk en als men van musicals houdt met de no dige show en bovendien een zwak heeft voor Duitse humor, zal men er zich mee kunnen vermaken. wel, dat wanneer er dergelijke besluiten worden genomen, deze niet aan de open baarheid prijs gegeven worden. We kun nen ons niet goed voorstellen, wat voor bezwaren hieraan verbonden zouden zijn. HET GAAT HIER UITERAARD om een onderdeel van het grote plan en mis schien, dat de ontwerpers en uitvoerders daarvan er niet zulk een grote nieuws waarde aan hechten. Maar deze finesses interesseren de burgerij. Bovendien, door het verstrekken van deze finesses stimu leert men haar belangstelling en daarme de de burgerzin, die in de huidige massi ficatie toch al zozeer in het gedrang komt Bij het gemeentebestuur betreurt men dit. Welaan, late men dan zijn gevoel voor de publiciteit en haar waarde ver scherpen en in deze wat vooruitzien. Er valt beslist heel wat over het nieuwe stationsplein en het nieuwe stadhuisplein te vertellen, ondanks de ruime, officiële voorlichting aan de leden van de gemeen teraad. Cornel Wild en zijn echtgenote Jean Wallace leveren het leeuweaandeel aan de film „Maracaibo". Cornel voerde de regie en vervulde naast haar de hoofd- (Advertentie) Vanaf zaterdag a.s. geven wij U een extra service de opnamen maakte. De film kan door personen vanaf 14 jaar worden gezien. fAdvertentie) UNIEKE KANS tot het bijwonen van De Schiedamse Kunstkring kan nog een aantal leden plaatsen. De contributie is 18.- per jaar (pim. f 2.57 per voorstel ling) te voldoen in kwartalen. Besproken plaats en programma ontvangt u tijdig thuis. Eerste voorstelling 1 oktober a.s. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bijl onze administratie; adres: ROTTERDAMSEDIJK 47 - SCHIEDAM TELEFOON: 65994 kunt U dan bekomen uit onze speciaal ge koelde melk-automaat. (De eerste tel Schiedam). Uit deze melk-automaat be komt U de lekkerste melk) dus gekoeld en niet met licht in aanraking geweest. voor service. MGR. NOLENSLAAN 203 SCHIEDAM - TEL- 62669 Aan de Damlaan achter hel Hermesterrein, is men op het ogenblik bezie met liet vernieuwen van de rioleringhetgeen zal moeten dienen voor ontlasting van de riolering in Kethel. HEDEN EN ZONDAG Passage-theater: Und abends in d'ie Scala (a. 1.) dag. 2 en 8.15. zat. en zondj I 2. 4.15. 7 en 9.15. donderdag alleen 2 uur. Monopole-thcater: Maracaibo (14 jr) zaterdag en zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 werk-! dagen 2, 7 en 9 uur. Stedelijk Museum: Dagelijks van 105 zondags van 125 uur. Tentoonstelling Stoute kinderen, zoete kinderen. Dagelijks 1015 uuf (woensdag en zaterdagen ook 's avonds van 710 uur). ZONDAG R.-K. Instuif: ontvangst Instuif Het Cen trum. Rotterdam, met de Evergreens, 8 uur, Zalencentrum, dr. Wibautplein. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL S.-Llü UIN A Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en Leeszaal voor volwassenen: dl., do., za Uitieenpost Kerkweg 46. Kethel: zo 11 30 —12 30 uur. Uitieenpost Molensingel Noodkerk Ke thel: dl. 48 uur. Filiaal: Rijnstraat 1: volw.: dl. 6.308 uur: vr. 7—8 uur: jeugd: wo 25 uur Filiaal Nieuwland Wijkgebouw Dr. Wi bautplein (zijingang): jeugd: wo 1.305 uur: volw.: wo. en vr 78 30 uur. Uitieenpost Emmastraat 3 ma 78 uur. MEDISCHE ZONDAGDIENST De medische zondagsdienst zal worden waargenomen door: dr. Van Buuren, Ruys Balletsingel 72-76, tel 69661; dr. G Pet, Tuinlaan 38, tel. 66898; dr. V. d. Veer. Ruys de Beerembroucklaan 16, tel. 69873. Apotheek Gouka Co, Groenelaan 27. De wijkverplegingsdienst van het Wit- Gele Kruis zal worden waargenomen door zuster Houbaer. Rubensplein 20a. Het kraamcenfrum door zr. Van Kan, Swammerdamsinge! 65. tel, 68286. Deze diensten duren v.a zaterdagmid dag 1 uur t.m. zondagavond 12 uur. Arena: Dodende liefde (strikt volw.); Capitol: The colossus of New York (18 jaar); Centraal: De slag om de V-l (14 jaar); Cineac-AD: Vlammen over de Philippijnen (14 jaar); Cineac-NRC: Ac tualiteiten (doorl. voorst.; a.l.); Colos seum: Verboden moederliefde (14 jaar); donderdag: The Eddie Duchin Story (14 jaar): Harmonie: Fort Bowie (14 jaar); Lumière: Babette op het oorlogspad (on bekend); Lutusca: Zij was één van hen (strikt volwassenen); Luxor: uitsluitend matinees: De wereld der dieren (a.l.); Metro: De vrouw, die tweemaal leef de (18 jaar); Prinses: Paspoort der schande (strikt volw.): Rex: De pas des doods (14 jaar); Thalia: De vallei van de zon (14 jaar); 't Venter.' Nachten zonder liefde (18 jaar); Victoria: Geen cent voor de belasting (14 jaar)l don derdag: Julias Caesar (14 jaar), zaterdag, zondag en woensdag matinee: John and Julie (a. 1.) ZONDAG Rotterdamse Schouwburg, Aert van Nesstraat 120: De vrouwenstaking van Eduard Veterman, door het Rotterdams Toneel, o.r.v. Ton Lutz; 20.00 uur. Luxor Theater, Kruiskade 30: Rim Ram cabaret door het ensemble Wim Sonne- veld, 20 uur. MAANDAG Rotterdamse Schouwburg, Aert van j Nesstraat 120: Cavallena Rusticana van Mascagni en Paljas van Leoncavallo door de Nederlandse Opera. Dirigent; Arrigo Guarnieri; 20.00 uur. Luxor Theater, Kruiskade 30: Rim Ram cabaret door het ensemble Wim Sonne- veld, 20 uur. Doopsgezinde kerk, Pompenburg: Con cert door het Rotterdams Kamerorkest, m.m.v. Hans Henkemans, piano en Koos Bons, orgel; 20.00 uur.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 3