Mr. Van Doorn sprak in Nieuwland Over de katholieken en de politiek van nu de MELKAUTOMAAT r WOLHUIS d. L E E D E N De brand rampzalige IJ sselmondesestraat m de Onze VOETBALGROTEN GEVEKE GEVEKE RADIO Brabant Lager Voetbal in komend weekeinde Schiedamse Parochianen! GAVE, DIE WAT WAARD IS! OVER DE DAM K LEUTER K LEDING 'f TELEVISIE burgerlijke Geheugen-hulp Y. Grote verslagenheid waart door de Gorzen Excelsior 20hij op bezoek VAN LEEUWEN De vlag uit Damwachter Onze Specialiteit HDVS naar Zaandam Schiedamse Kunstkring Veiling FOTO- en FILM- STAND TrSSSVi.'g Sfgftf j» J g Gemeentelijke bekend- Films Rotterdam (Vervolg Stadsnieuws elders in dit blad) J NSC VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1959 PAGINA 3 „lekkere" melk ''••uwe schiedamsdie courant Enige zorg Het Nederlandse volk vraagt zich af De ledenvergadering. Afscheid van de heer Stor in; ZUIVER WOL, ORLON, TERLENKA EN DRALON. Het mooiste van het nieuwste een ongekende sortering en zeer voordelige prijzen! BROERSVEST 4. Vondellaan 65 - Tel. 68631 - Schiedam Ridderstr. 41 - Tel. 3825 - Vlaardingen Derby: SVVFortuna VI. VOOR BROERSVEST 58 TEL. 68447 VOOR BROERSVEST 58 TEL. 68447 Ontwikkelen Afdrukken Vergroten apparatuur TUINLAAN 98 TEL. 67464 Moeilijke thuisbeurt voor DHS SVDPW en Ursus het best geklasseerd In de afd. Rotterdam doen de Schiedamse Boys het goed Bij het zaterdagmiddag- voetbal gaat het beter Dappere reddingspogin gen tvaren tevergeefs ui Kennisgeving Begroting Gemeentelijke Gas voorziening Zuid-Holland voor 1960 In La Gaïté Passage 7 KATJA DICK De voorzitter van de Katholieke Vólks- Partij, mr. H. W. van Doorn, heeft gister avond voor een helaas niet talrijk ge hoor in Nieuwland zijn aangekondigde rede gehouden over „De katholieken en de politiek van nu". Zijn gehoor bestond Voornamelijk uit kader van de afdeling Schiedam, terwijl behalve de burgemees ter, mr. J. W. Peek, ook verschillende ge meenteraadsleden door hun tegenwoor digheid blijk van hun belangstelling ga- Ven. Verder was aanwezig dr. J. A. M. v. d. Linden, voorzitter Gem. Centrale KVP. Mr. Van Doorn, die met een hartelijk applaus begroet werd, begon met vast te stellen, dat het hem als geboren en ge togen Rotterdammer een genoegen Mas, in Schiedam te spreken, M'aardoor hij te vens in de gelegenheid werd gesteld te zien, dat ook daar evenals in Rotterdam flink gebouwd wordt. Hij zag deze fraaie wjjk Nieuwland voor de eerste maal en Was er van onder de indruk gekomen. Schiedam ligt evenals Rotterdam in het gebied van de Europoort. Ook hier zal tnen dus de politiek in een groter, inter nationaal verband bekijken. Dit dient zo te zijn, want de nationale politiek kan niet anders meer dan in internationaal Verband gezien worden. Men moet er re- rekening mede houden, dat de grote Politieke tendenzen in alle landen van West-Europa dezelfde zijn. Ook hier te lande voltrekt zich, evenals elders, de grote strijd tussen het socialisme en de christelijke democratie. Een kort histo risch overzicht gevend, stelde mr. Van Doorn vast, dat de socialisten niet meer dezelfde positie innemen als vroeger. Ze zijn niet de progressieven bij uitstek. En in verschillende landen is hun de leiding ontnomen, zoals in Engeland en «frank rijk wel sterk gebleken is. Dit houdt niet in, dat het heeft afgedaan, maar hun hou ding is onzeker geworden. Echter, ook de arbeiders bekijken het socialisme anders en zien heel goed zijn Achillespees, het sympathiseren zo niet met het communis me, dan toch met het Titoïsme. De jeugd keert zich van het socialisme af en dit Wil het marxisme loslaten, zonder echter oin nieuwe, duidelijke richtlijn te kunnen vinden. De socialisten willen, zoals hier te lande blijkt, volkspartij zijn en tegelijk middengroepen aantrekken. Het blijkt echter steeds meer, dat ze geen volks partij kunnen zijn. In tal van landen zijn de socialisten in de oppositie gegaan of gedrongen en overal blijkt wantrouwen tegen hun stre- (Advertentie) Dit is de primeur voor Schiedam. Het is ook bijzonder en wel omdat zij Ie niet met daglicht in aanraking komt 2e op de juiste temperatuur uit deze automaat aan U wordt geleverd. Probeer eens een pakje. De 2c primeur is onze echte paling- Worst, zuiver varkensvlees en vet. En goed houdbaar (verkleurt niet). Iets lekkers voor de zondag. VOOR PRIMEURS Droenelaan 89 Mgr. Nolenslaan 203 tel. 67967 Tel- 62669 Wij bezorgen ook aan huis. K.E.S.-punten! DE VLAG GAAT UIT. Men heeft het kunnen lezen. Het bijzondere is mmid öels, dat Rotterdammers het voor Schie dam zullen doen. Dat is, geloven we, de eerste keer. Ze daggen weliswaar, omdat ze er op voor at zullen gaan, maar een feit blijft, dat Schiedam er in meer of mindere 'bate de oorzaak van is. Door allerlei Verbeteringen, die werden uitgevoerd en 'h de eerste plaats door het opheffen Van die fameuze spoorwegovergang aan de Schiedamseweg, waaraan Schiedam J>ck financieel het zijne bijdroeg, wordt ket industriegebied van de Spaansepolder Peter bereikbaar. UITERAARD ZAL HET Schiedamse in dustriegebied aan beide zijden hiervan di rect of indirect eveneens profiteren. Waarom zouden wij op 30 september °°k niet de vlag uitsteken? Ieder voor **ch. We gaan een Spoorwegdag houden, °m heel Nederland te vertellen, wat hier ëcdaan is en alsnog gedaan zal worden, °t heil van een heel groot deel ervan. Wanneer we allemaal de vlag uitsteken, Vertellen we het aan degenen in Schie dam, die het nog niet weten en aan hen, door Schiedam komen en het aan de ^eet moeten komen VOORUIT DAN Al of niet met een Wasgele wimpel Of een geelzwarte. Advertentie OooMftd rtwv hintten) «n 81ste Jaargang No. 24094 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 68152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 advertenties t 0.15 per mm-hoog te. Bij contract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELING-EN f 0.30 per mm-hoogte. Bij contract specdafce tarieven. KAMPIOENEN tot 29 woorden 1 0.50 bij vooruitbe taling. Elk woord meer 3 ct. Maxi mum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden afge sloten en uitgevoerd overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie- Wezen. ABONNEMENTEN f 7.40 per kwartaal, f 2.54 per tnaand en f 0.59 per week. vingen als dirigisme etc. te ontstaan. Men geeft zich er allerwegen rekenschap van dat de religieusiteit niet tot het privé- lev-en kan worden teruggeduwd, zoals de socialisten evenals de liberalen willen. Spr. zette een en ander met voorbeelden nader uiteen. Spr. gaf hierna, een over zicht van de recente ontwikkeling der christelijke democratie, die gedurende de laatste jaren belangrijke successen boekte en de socialisten terug of uit de regering werkte. Hier te lande werd de K.V.P. weer de sterkste partij en moest de P.v.d.A. uit de regering wijken. Hierna ging hij de positie van de chris tendemocraten in West-Europa en hun programma's na, er op wijzend, dat de bezitsvorming niet alleen in Nederland door hen nagestreefd wordt. De christen democraten bezetten de belangrijke posi- tieposten en ook buiten Europa vinden hun ideeën steeds meer aanhang. Mr. Van Doorn schilderde hierna de re cente politieke ontwikkeling hier te lan de. er op wijzend, dat de socialisten naar links afzwenkten, na ontdekt te hebben, dat de doorbraak voor hen niet tot groter getal en grotere macht leidde. Hierop nader ingaande, herinnerde hij aan de teruggang van de protestantse par tijen, die ons met enige zorg moet ver vullen. Hij verklaarde, aanvankelijk per soonlijk, veel voor het handhaven van de brede basis te voelen. De socialisten zelf hebben echter de handhaving er van on mogelijk gemaakt. Ze gingen liever in de oppositie, om de eigen radicale vleugel onder de duim te kunnen houden. Tenslotte de politiek van het kabinet- De Quay besprekend, vroeg spr. zijn toe hoorders, een drietal punten in het oog te houden, drie houvasten: de eerste toe lichtende nota inzake regeringsbeleid, de miljoenen nota en de Troonrede. De nota, gaande over de loonvorming en de huren,' is mede een resultaat van prof. Romme's streven, om de strakke lijn van de loon politiek te verlaten, verankerd in de mo- tie-Romme inzake een vrijere niet een vrije loonpolitiek. Spr. wees op het dubbele spel, dat de socialisten zopas ge speeld hebben bij de loonkwesties in de metaal en in het grafische bedrijf. We moeten er rekening mede houden, dat in zake de loonvorming moeilijkheden zul len ontstaan, maar de K.V.P. zal blijven strijden voor een groter aandeel in de winst, tot het ontstaan waarvan hij heeft medegewerkt. Wat de invloed op de re gering betreft wees spr. nog op de wensen van de K.V.P.. o.a. ten aanzien van de da tum van de huurverhoging, welke wer den ingewilligd. Zal het kabinet met een meerderheid van christendemocraten een christelijke sociale politiek kunnen gaan voeren, on danks de liberalen, zo vraagt het Neder landse volk zich af. Zal het de weg terug gaan? Mr. Van Doorn verzekerde, het vol ste vertrouwen te hebben in de progressi viteit van het Kabinet-De Quay. Hij pro testeerde vurig tegen het artikel in „Het Vrije Volk", waarin o.m. gezegd wordt, dat dit kabinet speelt met de belangen van het volk en de christen-democraten er m vermomde liberalen zijn. Hij noem de dit onwaarachtig en schrijven tegen beter weten in en wees er op, 'dat dit te gen elk streven naar samenwerking tus sen de verschillende lagen van ons volk ingaat, omdat men dit geestelijk onmoge lijk maakt. Tijdens de ledenvergadering heeft de voorzitter, de heer Th. A. Stor, medege- i deze m Nieuwland belegd werd omdat dit tijdens de verkiezingen heeft doen blijken, dat het er is. Hij gaf hier na een overzicht van het politieke gebeu ren van de laatste tijd, waarin ook de af deling haar aandeel heeft gehad, wat de gevoerde propaganda betreft. Helaas wa- raari^ ^uitaten zowel bij de gemeente- als bij de onverwach- malr m Tweede Kamer teleurstellend, enthn.isü^oemnS gevend was, toch het de Hnrf en e volharding, waarme- heteeen ai \propagandisten gewerkt is. kan wel h°°Pgevend voor de toekomst taris r beschouwd. Nadat de secre- mans dV „eer yerwer en de heer Sonne- gln hariLP nfmgmeester llun jaarversla- tot een d™, Ult?ebracht, werd overgegaan zitter Aïf;kl,ezil?g van een nieuwe voor- J Ke'vzpr n ?m? werd gekozen de heer zén terwi'il^ zittende bestuur is herko- den toegevoegd^ meUWt' leden aan wer" mïde hdaetrHSt°nvee,de ln Terband hier mede, dat de uitbreiding van het bestuur (Advertentie) werd nodig geacht in verband met de grote uitbreiding van Nieuwland. Het ligt echter in de bedoeling. wanneer de tijd daarvoor rijp is, een afdeling-NieuwIand op te richten. Drie der nieuu'e bestuurs leden hebben in Nieuwland reeds uitste kend werk verricht en zuilen nu in het bestuur de nodige ervaring kunnen op doen. De namen van hen, die aan het bestuur werden toegevoegd luiden: H. Bergkamp, A. H. Dijkstra, C. Kampert, E. B. J. Ma- semi en W. Warnier. Tot afgevaardigde naar de kieskring Dordt werden gekozen de heren Keyzer, Verwer, Sonnemans, Alijk en Sonder- meyer en tot afgevaardigden naar de Sta- tenkring Delft de heren Dijkstra, Koning en Kampert. De heer Keyzer heeft hierna dank ge bracht aan de scheidende voorzitter, er aan herinnerend, dat deze gedurende veertig jaar zijn beste krachten aan R.-K. Staatspartij en Kath. Volkspartij heeft gewijd en daarnaast tevens actief is ge weest in het organisatieleven, o.a. door de opricjiting en voorlopige leiding van de afdeling Schiedam van de r.-k. Bond van Handels- en Kantoorbedienden St.-Fran- ciscus. Na de oorlog hielp hij mede aan de vorming van de noodgemeenteraad en met DE KOK VERF-OAS bereiken. „Wij commandant D. wijlen de heer Van Oppen stichtte hij de gemeentelijke Centrale van de KVP. Hij was de man, die ten behoeve van de ver kiezingen telkens weer het nodige geld bijeen wist te brengen. Spr. sprak de hoop uit, dat men in Schiedam nog lang van zijn steun zou profiteren en overhan digde hem als blijk van erkentelijkheid een fraai boekwerk. De heer Stor dankte hiervoor in het kort. Hij heeft nog zijn erkentelijkheid be tuigd voor hetgeen het heengegane be stuurslid, mr. J. C. W. M. Huysmans, ge- 1 daan heeft cn uitte zijn beste wensen in j verband met de belangrijke functie, welke I hij in Den Haag aanvaardt heeft. Na de rede van de heer Van Doorn zijn door een drietal aanwezigen, de heren Kampert, Bakker en Van Mill vragen ge steld, welke door de spreker uitvoerig be antwoord werden. Zondag gaat Hermes-D.V.S. b(j Z.F.C. op bezoek. De Zaandammers, dit sei zoen voor het eerst in de 1ste divisie uitkomend, zijn uitstekend gestart. Mo menteel staan zij met V.S.V. aan de kop met 2 punten voorsprong op o.m. Her mes-D.V.S. Het ligt dus voor de hand, dat onze stadgenoten op een warme ontvangst kun nen rekenen. Winst voor Hermes bete kent een heel grote stap in de goede rich ting. Nu de Schiedammers de laatste tijd schotvaardiger zijn geworden, achten wij Hermes niet kansloos. Doch dan zal deze ontmoeting in een hoog tempo en zeer tactvol gespeeld moeten worden. Het 2e elftal van Hermes speelt zondag aan de Damlaan tegen N.A.C. 2. De re serves van Hermes zijn na 2 wedstrijden nog zonder winst en zullen dus a.s. zondag alles op alles moeten zetten om met een overwinning uit de strijd te komen. Ook het 3e elftal staat voor een moei lijke opgave. Dit elftal speelt op het „Har- ga"-complex tegen D.F.C. 3, de huidige lijstaanvoerder. Het 4e elftal is vrij. Zondagmiddag yindt wederom de sfeer volle en traditionele ontmoeting plgaft tussen twee oude rivalen, S.V.V. en For tuna, waarbij het aan Schiedamse en Vlaardingse belangstelling zeker niet zal ontbreken en de spanning weer hoogtij zal vieren. Fortuna heeft laatstleden zondag het (Advertentie) sterke NOAD een mooi gelijk spel afge dwongen en een uitstekende wedstrijd gespeeld. Na het zwakke begin van de Vlaardingers ongetwijfeld een goede sti mulans om a.s. zondag aan de bosrand van leer te trekken legen hun oude riva len, zodat de roodgroenen het zeker zwaar te verduren zullen krijgen. De S.V.V.'ers hebben nog steeds niet de juiste formatie in hun voorhoede gevon den en ook tegen Vitesse werd door ge brek aan stootkracht bij de voorwaartsen de punten verspeeld, zij het dat ook in deze wedstrijd de SH.S.V.'ers weer tech nisch beter waren. Doelpunten beslisse.i echter de wedstrijd en dit wordt ook zon dag tegen Fortuna weer de belangrijkste factor. Alleen met effectief aanvalspel zal men de defensie van Fortuna kunnen verschalken en willen de roodgroenen in de kop blijven meedoen, dan zal men beide punten aan de Bosrand moeten trachten te behouden. Door een blessure van G. van Pelt heeft het elftal een klei ne wijziging ondergaan. De opstelling wordt voor a.s. zondag als volgt: Tap; Romein en Hekman jr.; J. v. Schijndel, A. v. Kampen, Hekman sr.; Slavenburg- Könemann, Corbeau, v. Elderen en De Groot. Scheidsrechter is de heer J. Verkerk. Reserves: SVV 2 gaat een moeilijke uit wedstrijd tegemoet in Haarlem tegen RCH 2. SVV 3 speelt aan de Poldervaart tegen ADO 3, terwijl SVV 4 op bezoek gaat bij Excelsior 4. MEDISCHE ZONDAGSDIENST De medische zondagsdienst zal worden waargenomen door: dr D. Houthuysen jr., Swamimerdamsiingel 43. tel. 68516; dr. G. in 't Veld, Willem de Zwijgerlaan 23. tel. 68599; dr. P. J. W. Beukers, Burg. Knaip- pentlaan 76. tel. 68004. Apotheek Goulka. Hoogstraat 29. De wijk verplegingsdienst van 'het Ge'le Kruis zal worden waargenomen doqr zr Roosen, Warande 24b. Het kraamcentrum door zr. Van Kan, Swammerdamsingel 65, tel. 68286. Deze diensten duren vanaf zaterdagmid dag 1 uur tot en met zondagavond 12 uur gelijk de vliering te moesten terug", aldus de Jager, die persoonlijk het reddings werk leidde. Diep onder de indruk moesten doornatgespoten mannen erken nen dat hun pogingen tevergeefs ge weest waren. Het meest tragische is. dat men verschillende malen voor de kast heeft gestaan, waarin het knaapje in panische angst was weggekropen. Alle aandacht was op de brandende vliering gericht. Grote verslagenheid heerste er in de Gorzen over de ramp liet gezin Scholte overkomen. Politieautoriteiten waren op het terrein van de brand aanwezig en ook pastoor Regeer van de H. Hartkerk liet zich voorlichten over de toedracht. Het gezin Scholte behoort tot zijn paro chianen. Tijdens de geanimeerde ledenvergade ring gisteravond in de Amstelbron van de Schiedamse Kunstkring werden de heren C. Holm en mr. P. van Bochove, beiden aftredend, bij acclamatie herko zen. Hedenmorgen is ten overstaan van no taris J. F. W. Meijer het herenhuis Jacob Catslaan 5 ingezet voor een bedrag vam 30.500. Onze doen specialisten het voor u zoals het behoort Alles op het gebied van Het opruim ingsuerk nu de brand in de IJ sselmondesestraat, drie-jarige kind nog niet gevonden teas. toen Omtrent het tragische gebeuren, dat zich hedenmorgen in de IJsselmonde- sestraat heeft afgespeeld, kunnen we nog het volgende melden: toen de moe der haar een-jarig jongste kind voedde, kwam opeens het zes-jarige oudste zoontje, Tommy naar beneden, roepend: Wimpie heeft brand gesticht in de kast onder de vlieringtrap. Mevr. S. legde onmiddellijk de baby neer en holde naar boven, zag in de kast, die vol rook stond, haar zoontje echter niet. Ze moest trouwens voor de vlammen wijken, die haar in het gezicht sloegen, waardoor ze aan het gelaat brandwonden opliep. Het jongetje moet, vermoedelijk reeds door de dikke rook bedwelmd, achter een paar teilen verborgen hebben ge legen. (JEUGDIGE) VOETGANGERSToen rende mevr. Scholte naar haar On de ritmen man niet psneeld I in de omgeving wonende familie, ter- up de rijweg mag niet gespeeia j Qok Tommy het huis uit viuchtte. worden. Doe dit op de trottoirs! De gealarmeerde brandweer was spoedig fankhnr^t 97 1' ^raaiienbrink 29 j. en H. i' S Persiin 22 i r Heinemann 27 i- en a At i -, of y van Dijk 27 j. en T. A. Noordijk 24 j; p. L. A. Buitenhuis 22 j. en M. T. Hollander 19 j; K. E. N. Col- le oo j. en S. Ballijns 65 i- T H M Bier- huizen 30 j- en A, W. van bruten 23 j; J. M. J. Zuidgeest 27 j. en J A Mat- thijssen 19 j; M. A. J. Hüle 24 j en h L. M. van de Water 23 j. j. van Duijven; bode 44 j. en M. M. Franke 30 j- A J de Koning 29 j en M. H. Lensveld 25 ji M. van der Most 27^ en E. Steens 22 j; J. A. Bakker 31 j. en C. J. S. van der Pluijm 25 j. ONDERTROUWD: W. A. Blanker 26 i en G. W. Onverwacht 20 j; T. J. M. de Boer 23 j. en H. L. M. Rost 24 j; H. J. Kinneging 25 j. en W. van Leeuwen 19 j; J. P. Nouwels 20 j. en B. Faber 21 j; h! Salari 21 j. en M. Barvoets 19 j; G. 'van Schijndel 25 j. en H. C. Breuseker 19 j. Na drie weken voetbal begint er voor het Schiedamse lagere voetbal al hier en daar tekening te komen. De betrekkelijk grote nederlaag door Excelsior '20 bij CVV geleden, heeft nu wel duidelijk aan getoond, hoe zwaar deze nieuwe tweede klasser het in dit seizoen gaat krijgen. Misschien is deze zo niet koude dan toch zeker verfrissende douche wel no dig geweest om de zwartwitten hier nog eens extra op te wijzen. Wij weten met de ploeg nu maar met een, dat het voor veertien dagen tegen „de Musschen" al te gemakkelijk is ge gaan. Dat deze „De Musschen" het ge presteerd hebben zondag jl. V.U.C. het eerste verliespuntje te bezorgen is weer hoopvol, want voor de zwartwit ten staat een reis naar Den Haag op het programma, om nu ditzelfde V.U.C. par tij te bieden. Er is tijdens de training leer stof te over geweest en hiervan hopen wij dan zondag de resultaten te zien. Na het verdienstelijk gelijk spel door een onvolledig DHS de vorige week bij DHZ behaald, staat voor de derde klas- sers een bijzonder zware thuiswedstrijd voor de deur. Het sterke „Flakkee" komt naar Kethel en kan alleen met een behoorlijk tempo en open spel met kans op succes bestreden worden. De j eilandbewoners waren vaak in Schiedam, dus de geelzwarten weten waar ze aan toe zijn. Een gevaarlijke klip blijft dit treffen echter te allen tijde. Bij de vierde klassers bezet SVDPW in de afdeling C. zowaar een tweede plaats. Zondag gaat de reis naar Delfia, dat tot dusver nog niet in het strijdperk is geweest. Twee achtereenvolgende overwinningen zullen de roodwitten daar in Delft ongetwijfeld tot ruggesteun zijn. Na een week rust moet Martinit naar Velo, dat na twee wedstrijden nog steeds zonder winst is. Een tweede zege ligt hier dan ook in 't verschiet. SFC heeft voor veertien dagen reeds volop met de hardheid van het heden daagse voetbal kennis gemaakt. Zondag wordt „Rockanje'' de tweede tegenstan der en moet er in de badplaats geprobeerd worden tot de eerste volle winst te komen. „Schiedam" liet zich zondag door BEC overrompelen en blijft nu thuis over e.e.a. napiekeren. In twee achtereenvolgende competities heeft DRZ een leidende rol gespeeld en na op de drempel van de derde klas ge staan te hebben, lieten de roodwitten tot dusver maar weinig goeds zien. Zondag komt „Steeds Volharden" op bezoek, dat ook nog steeds op de eerste winst zit te wachten. „Late haver komt ook op" kan voor dit DRZ een spreekwoord zijn, het overwegen ten volle waard. In de afdeling 4 H dartelt een volledig ingeburgerd Ursus in de vierde klas rond of het nooit anders heeft gedaan. De nieu we aanwinst Weeda blijkt een geduch te versterking te zijn. Zondag komt „Mer- wede" naar het sportpark „Harga" en op de ranglijst is te zien, dat deze ploeg eveneens over een voorhoede beschikt waarin men weet wat doelpunten maken is. De verdediging werd echter zes maal gepasseerd en hierin ligt dan ook de kans voor de Schiedamse voorhoede. In de afdeling Rotterdam hebben de eer ste klassers W.F. en Demos weinig re den tot juichen. Beide zitten tegen drie nederlagen aan te kijken. W. F. verloor steeds met grote cijfers en ook de 6-2 overwinning van „Voorwaarts" op De mos behaald is voor onze stadgenoten veelzeggend genoeg. Zondag komt lei der WRW naar de „Spieringhoek" en hierbij zal weinig kans op herstel aan wezig zijn. W.F. gaat bij het Rotterdam se „Bloemhof" op bezoek, dat zelf uit drie wedstrijden slechts twee punten bin nenhaalde. Misschien dat hier een eerste puntje binnen het bereik ligt. Derde klasser Schiedamse Boys is nog steeds ongeslagen en in de afdeling de meest representatieve ploeg, die de derde plaats op de ranglijst bezet. Zon dag komt „Crooswijk" te gast en hier liggen de punten wederom binnen het bereik. Bij het zaterdagmiddagvoetbal is PPSC danig in de running. Drie overwinningen in successie is een hoopvol begin. Zater dag gaat de reis naar „Melissant", dat de vorige week ZWSH met 4-0 sloeg. On ze stadgenoten wonnen van deze laatste ploeg de openingswedstrijd met 2-1; op passen zal dus de boodschap zijn. GTB heeft nog weinig goeds laten zien. De 6-0 nederlaag tegen „Barendrecht" gele den zal de gas- en lichtmannen wel evei goed wakker geschud hebben. Bij SNS moet zaterdag getracht worden tot de eerste volle winst te komen. Tweede klasser GSS behaalde tot dusver vijf pun ten uit drie wedstrijden. Zaterdag moet aangetreden worden tegen de Energie- Boys met een redelijke kans op een der de overwinning. Het in de afd. K.N.V.B. uitkomende HBSS zal na de struikeling van de vorige week herstel moeten zoeken bij Excelsior, Maassluis. Wij mogen verwachten, dat de oranjehemden zich niet opnieuw zullen laten verrassen. ter plaatse. Inmiddels hadden omstan ders reeds geprobeerd tot de in lichter laaie staande vliering door te dringen, onder wie een zwager van mevr. S.. de heer K. Vuur en rook dreef hem echter terug. Brandweerlieden, voorzien van rookmaskers probeerden later hetzelfde te doen, maar ook zij moesten hun po gingen staken. Door een gat in het dak te maken wist men uiteindelijk de vuurhaard te bereiken en vrij snel wa ren toen de vlammen gedoofd. Men vond het kind echter niet op de vliering en even laaide de hoop op, dat het jongetje misschien in de verwarring weggelopen was. De ontstellende zeker heid kwam echter toen men in een kast het verkoolde lijkje vond. Vermoedelijk is het kind uit angst hierin gekropen, tot het uiterste hoekje, waar het door de rook gestikt moet zijn. Het stoffe lijk overschot is per G.G.D. naar het ziekenhuis vervoerd. Hartroerende tonelen speelden zich tijdens de vertwijfelde reddingspogin gen voor de woning af. De vader, die zelf alles in het werk heeft gesteld om zijn kind te redden, werd met zijn vrouw van de plaats des onheils weggeleid. Brandweer en omwonenden hebben ook al het mogelijke gedaan om zo snel mo- Het College van Beheer van de Ge meentelijke Gasvoorziening Zuid-Holland brengt ter openbare kennis, dat de be groting voor het jaar 1960 van dit inter communale lichaam, zoals die op heden aan de Algemene Raad is aangeboden, gedurende 14 dagen ter secretarie van de gemeenten Delft, Dordrecht, Gouda, 's-Gravenhage, Leiden, Rotterdam en Schiedam voor een ieder ter lezing is neergelegd en aldaar verkrijgbaar is ge steld, Rotterdam, 24 september 1959 Het College van Beheer voornoemd. De secretaris, De voorzitter, N. DE VRIES J. U. SCHILTHUIS Het College van Beheer van de Ge meentelijke Gasvoorziening Zuid-Holland brengt ter openbare kennis, dat de re kening over het jaar 1958 van dit inter communale lichaam, zoals die op heden aan de Algemene Raad is aangeboden, gedurende 14 dagen ter secretarie van de gemeenten Delft, Dordrecht, Gouda, 's-Gravenhage, Leiden, Rotterdam en Schiedam voor een ieder ter lezing is neergelegd en aldaar verkrijgbaar is ge steld. Rotterdam, 24 september 1959 Het College van Beheer voornoemd. De secretaris, De voorzitter, N. DE VRIES J. U. SCHILTHUIS Passage-theater: „Spaanse driften" (vol- wass.) Dagelijks 2 en 8.15 uur, za. en zo 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. do één voorstelling om 2 uur. Monopole-theater: „Liane, de Weisze Sklavin" (volw.), za. en zo. 2. 4.15. 7 en 9.15 uur; werkdagen 2. 7 en 9 uur. Stedelijk' Museum: Dagelijks van 105 zondags van 125 uur. Tentoonstelling Stoute kinderen, zoete kinderen. Dagelijks 1"15 uur (woensdag en zaterdagen ook 's avonds van 7—10 uur). R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL S.-LIDUINA Openingsuren! Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en Leeszaal voor volwassenen: di., do., za. Uitleenpost Kerkweg 46, Kethel: zo 11.30 —12.30 uur. Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke thel: di. 48 uur. Filiaal: Rijnstraat 1: volw.: di. 6.30—8 uur; vr. 78 uur: jeugd: wo. 25 uur. Filiaal Nieuwland Wijkgebouw Dr. Wi- bautplein (zijingang): Jeugd: wo. 1.30—5 uur: volw.: wo. en vr. 78.30 uur. Uitleenpost Emmastraat 3 ma. 7—8 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN Deze week: Apotheek Gouka Groenelaan 27. Co., Arena: Dodende liefde (strikt volw.) Capitol: Joe Dakota (14 j) Centraal: De bloem uit de achterbuurt (onbekend) Cineac AD: Madeleine, telefoon 136211 (ontoelaatbaar). Cineac NRC: Actualiteiten (al.) Colossuem: Complot met de duivel (18 j.) za. en zo. 2 uur: Waaghalzen (al), do: Aanranding (18 j.) Harmonie: Het meisje in de tijgerkooi (volw) Lumière: Paradis des hommes (strikt volw). Lutusca: Opstanding (18 j) Luxor: Onvergetelijke melodie (a.l Metro: Het dagboek van Anne Frank (a.l.) Prinses: Safari (14 j.) Rex: Smokkelaars van Santiago (14 j.) Thalia: Room at the top (onbekend) 't Venster: Slippertje naar de maan (a.l.) Victoria: Danseres van de duivel (ont raden); do. De dood van een wielrijder (volw.) za. woe. 2 zo. 2 en 4.30 uur. Op ranch (a.l.) Advertentie speelt voor U het Duo Bar geopend tot 3 uur 's nachts Doet morgen allen mee aan het BISSCHOPPELIJK LIEFDEWERK ST. LAURENTIUS voor SCHIEDAM (en KETHEL). Leest het persoonlijk schrijven, da{; U ontvangen heeft goed en levert het zakje in met een In de meeste kerken staan „manden" achterin of anders in de brievenbus van de betreffende pastorie bezorgen, In de Singel-parochie worden de zakjes aan huis teruggehaald

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 3