Oud-Beijerland terug naar de zestiende eeuw Uit het Boek der Boeken DËT krant EEN LEERKRACHT N T Herdenking van 400-jarig bestaan Zuivering B.B. spiegel van het land NIEUWS het Zó uit het pak in de borden 1400 „papiereiv'-leden afgevoerd doe/ R.K. Verkoopster en Leerl.-Verkoopster den van -*Aem De eer JA. Overbeeke 40 jaar tussen de verf NSC DONDERDAG 1 OKTOBER 1959 PAGINA Tnr Briota is pure tarwe. Gaar in het pak, dus zó in de borden met melk, karnemelk of yoghurt. Stfcvig, smakelijk, licht verteerbaar. Het gezonde, moderne ontbijt voor jong en oud ÉÉlib Prijs p. deel geb. f 5.50 In de boekhandel verkrijgbaar 1 'Nl'-oA W JïïïJp Natuurlijk ziet U Uw kinderen graag vrolijk eten en gezond groeien. Daar om schenkt U ze al Uw aandacht en doet U ze een groot plezier met boter hammen, die altijd lekker smaken. Daar zorgt Blue Band voor. Blue Band laat elk kind smullen. En U weet toch, dat „smullende" kinderen van hun voeding het meeste profijt hebben? Dus... groeien! VERGELIJK DIE VOEDINGSWAARDE EENS TIJDELIJKE UNIEKE AANBIEDING DE GASSPECIALIST N.V., AMSTERDAM Nieuwe beleggingsmij in Frankrijk Deelname van Mees en Zoonen VISSERIJ VOETBALPROGRAMMA VAN DE 2e, 3e EN 4e KLASSEN 1 s Niemand de deur uit zonder een Brinta-ontbijt! O 'Qt •Vj, +Q brmta De 7500 inwoners van Oud-Beijerland in de Hoeksche Waard maken zich, zo als we dezer dagen reeds met een en kel woord hebben gemeld, op om het vierhonderdjarig bestaan van hun ge meente te herdenken. Het zag er aan vankelijk naar uit, dat Oud-Beijerland on gemerkt het 401ste jaar zou binnengaan, maar ongeveer een maand geleden be sloot een aantal ondernemende burgers, dat deze eerbiedwaardige leeftijd van hun gemeente al behoort ze nog tot de „jeugdige" plaatsen van ons land toch wel aanleiding moest zijn om even bij stil te staan. In enkele weken tijds is nu een uitgebreid programma sa mengesteld van beurtelings vrolijke en meer serieuze evenementen voor de periode van 10 tot 24 oktober. Een groot deel van de bevolking is van plan zich gedurende die veertien dagen in middeleeuws kostuum te steken, dat zij zelf vervaardigen. Het comité dat zich met 'de voorbereiding en uitvoering be last, heeft zich van de steun van bur gemeester Molendijk van Amersfoort kunnen verzekeren, die, zelf oud-Beyer- lander. zijn geboorteplaats van advies dient op grond van zijn ervaring tijdens de viering van het zevenhonderdjarig be- Een van de drastische maatregelen: de zuivering van de Bescherming Bevolking aangekondigd op de onlangs gehouden kaderdag van de vrijwillige B.B. in de Rivierahal, wordt, naast andere ingrij- pende veranderingen, thans uitgevoerd, i Naar de thans bekend zijnde gegevens! hebben in de A-kring 1400 „papieren" inactieve leden de B.B. moeten verla ten. Het ziet er echter naar uit. dat door j een intensievere, meer gerichte propa- gandavoering de dienst B.B. niettegen staande dit „verlies" nieuw beter bloed In haar organisatie gaat opnemen. De nieuwe-ledenwerving is in volle gang. Dit vernamen wij gisteravond van de heer K. van Herp, wijkhoofd, die sprak tot de noodwachters van de Pendrechtse wijken 59 en 60, die bijeen waren ter ope ning van het nieuwe B.B.-werkjaar in de school aan de Kerkwervesingel. Een ge varieerde avond, waarbij de leiding zich verzekerd had van de medewerking van de „United States Information Service" Een populair-medisch onderwerp ver duidelijkt door een vijftal Amerikaanse films en een technisch onderdeel na de pauze rond de toepassing van het atoom in de landbouw, geneeskunde en biologie vormden het besluit van de voor de Pen drechtse B.B.-ers gevarieerds bijeenkomst. staan van Amersfoort. Zo heeft hij al een aantal verlichtingsattributen be schikbaar gesteld, die gebruikt zullen worden om enkele markante punten van de gemeente in floodlight te zetten. Schijnwerpers zullen o.a. enkele panden aan de Vliet accentueren, evenals het raadhuis. Op de markt komt een gezellig heidscentrum, dat voornamelijk 's avonds in bedrijf zal zijn. Op zondag vallen de herdenkingsfestiviteiten stil in ver band met de samenstelling der burgerij. De verschillende gebeurtenissen zullen daarom ook geen al te uitbundig karak ter hebben. Hoogtepunten zijn de uit voering van een groot tableau vivant, waaraan honderd inwoners meewerken, een drietal burgermaaltijden voor in to taal 750 personen en een bijzondere raads vergadering op 24 oktober, de dag, waar op Oud-Beijerland precies 400 jaar be staat. Gedurende de veertien dagen der her denking zal de openbare macht in. han den zijn van schout en schepenen en ook overigens zal de zestiende eeuw in het jubilerende plaatsje tot leven worden gebracht. Wij noemen slechts de weder invoering van het schandblok en de herleving van de rakkers, die de taak van de rijkspolitie zullen verlichten. Een standwerkersconcours op de markt die tijdelijk naar de Voorstraat verhuist, een pannekoekenrace voor huisvrouwen (overgenomen uit Engeland) een draai- Drs. J. Eyckeler s.m.m. 1 Van Oudtestamentische Zangen en Denken 2 Hel drama van de Gods gezant, Mazes 3 De profeet en de koning 4 David 5 Politiek en godsdienst 6 In de greep van de wereldmachten Een unieke handleiding voor het lezen en begrijpen van de Heilige Schrift door de bekende radiospreker drs. J. Eyckeler s.m.m. 6 prachtige boeiende boeken <- <*■- .X Hos zwaar moet Uw dochtertje zijn f En hoe lang? Hier vindt U enkele gemiddelde cijfers: 2 jaar 86 cm 12 kg 3 jaar 85 cm 14,5 kg 4 jaar 103 cm 16,6 kg U weet toch dat Blue Band catoteen (provitamine A) bevat? Dat is die waardevolle vitamine voor gezond groeien. Verder geeft Blue Band U natuurlijk volop vitamine A en D. Geen wonder dat de voedings waarde héél hoog is. Vergelijkt U die voedings waarde maar eens met... noemt U zelf maar op! U 4««/vergelijken! Schrijf een briefkaart aan Blue Band, Afd. B, postbus 122, Rotterdam. U ontvangt dan gratis een interessant, leerzaam boekje: „Weet wat Ueet". Het is gebaseerd op de gegevens uit de officiële Nederlandse Voedingsmidde len Tabel. Het geeft U werkelijk inzicht in de voedingswaarde van al Uw dagelijkse voedingsmiddelen. Vraag het snel aan BLUE BAND model 220, capaciteit netto 6090 Kcal. model 230, capaciteit netto 9000 Kcal. WEGENS AANMAAK NIEUWE MODELLEN IN AMERIKA kunnen wij de „PERFECTION" oliehaarden t.w. de types 220 en 230 aanbieden voor slechts f. 159.50 en f. 179.50. Beide modellen zijn voorzien van de beroemde „Midget- Pilot" spaarbrander, welke een verbruik heeft van slechts 1/12 I. per uur, en zijn leverbaaar in zwart en bruin. Capaciteit 220 is 6000 Kcal. per uur en van de 230 is 9000 Kcal. per uur. 10 Jaar schriftelijke garantie op de brander: T.N.O.-rapport ter inzage! PROFITEERT van deze tijdelijke aanbieding, welke slechts geldig is zolang de voorraad strekt. Levering ook via Uw handelaar mogelijk! ALLEENVERKOOP VOOR GEHEEL NEDERLAND: CEINTUURBAAN 342, TEL. 723686-725S8I GEVRAAGD Schoemmtgazijn in het betere genre NIEUWE BINNENWEG 201 - ROTTERDAM - TEL. 52232 De St. Willibrordus Stichting te Schiedam vraagt voor zo spoedig mogelijk aan de U.L.O. Meisjesschool Schoolstraat 8„ liefst met U.L.O. bevoe.gdheden. Brieven vóór 15 oktober a.s. aan het kantoor van de Sint Willibrordus Stichting, Nassaulaan 72, Schiedam. voorstellingen, poppenkast, een vossen- en een balonnenjacht zijn andere pro grammapunten, die aan het vierhonderd jarig bestaan van Oud-Beijerland reliëf orgelwedstrijd en voor de kinderen film-moeten geven. In dc door de firma Hertzberger beschikbaar gestelde ateliers maken de echtgenoten van de notabelen van Oud-Beijerland de historische kleding voor de herdenking van het 400-jarig bestaan. (Echtgenoten Vein burge meester, notarisdokter, hoofdredacteur, streekblad enzj. De Franse beleggingsmaatschappij Société d'Investissement en de Gestion zal binnenkort samen met 9 Europese banken een nieuwe beleggingsmaat schappij oprichten, de „France Inves- tissement" met een beginkapitaal van 2.200 miljoen Franse frank. Ook Mees en Zoonen zal deelnemen in de nieuwe maatschappij. SCHEVENINGEN, 1 oktober, Besomming spanvissers: UK 22 en UK 104 met f 5.020,—. Voorts waren aand e markt tien kuslvissers met in totaal f 13.175,— aan verse vis. Notering per kilogram: grote tong f 4.90 5.44, groot middeltong f 3.50—3.75. klein nvddel- tong f 3.20—3.40, tong I f 2.90—3.18. II f 2.20— 2,40, tarbot I f 3.45—3.70. II f 2.40—2.50. III f 1.60—1.75, IV f 1.35—1.50, griet I f 1,60—1,75. II 1.35—1.50. Notering per 40 kilogram: groot middelschol 38.5042. middelschol f 41—44, kleine schol f 3238, schar f 2530, bot f 24 —26. rode poon f 14—35, wijting f 12—31, pieter man f 50—58, rog f 14.80—18.50. Notering per 50 kilogram: pichards f 11,2013. Aangevoerd 950 kantjes gezouten haring. No tering: volle haring 34.40—47, steurharing f 30 —36.90, ijle haring f 24.20—26.40. alles per kantje. Verwachte aanvoer voor vrijdagmorgen: uit de noord de SCH 54, SCH 242 en voorts circa twintig kuatvissar*. „De men met de kop als een ijzeren ketel, zo kalm en onverstoorbaar". Met deze woorden typeerde de heer G. C. van Roon, die namens het personeel sprak, de heer J. A. Overbeeke op de geanimeer de receptie, die gegeven werd bij gele genheid van zijn 40-jarig jubileum, in de tot een leuk zaaltje omgetoverde schil derswerkplaats aan het Vasteland te Rot terdam. In 1910 kwam de heer Overbeeke zo van de schoolbanken als jonggezel bij de Sectie Schilders van het Technisch Be heer van Gemeentewerken. Vandaag mocht hij als baas van dezelfde afde ling zijn 40-jarig jubileum vieren. De heer J. S. Duyvis, chef van het Technisch Beheer, die namens de directie van de Dienst Gemeentewerken sprak, memoreerde de punctualiteit en vakbe kwaamheid van de jubilaris en overhan digde namens de Dienst een oorkonde en een geschenk onder couvert. De heer J. Kien, oud-chef, die gisteren met pensioen is gegaan, wees met nadruk op de altijd correcte en eerlijke houding van de heer Overbeeke jegens zijn colle ga's en dankte hem voor de prettige wijze, waarop zij altijd hadden mogen samenwerken. Hij overhandigde namens het personeel een oorkonde en een fraaie vaas. De heer Overbeeke dankte God, Die hem de gezondheid had gegeven om zijn taak naar behoren te kunnen vervullen en zei, zich altijd aangetrokken te heb ben gevoeld tot die collega's, die het vak tot in de perfectie onder de knie hadden en waarvan hij veel had mogen leren. Hij waardeerded e vele belangstelling van superieuren en vrienden-collega's en bedankte voor de fraaie geschenken. Helsinki. Dc Finse minister van fi nanciën heeft bij het parlement de be groting voor I960 ingediend. De uitgaven bedragen 334,7 miljard Finse mark, of 30 miljard meer dan dië voor 1959. Formeel sluit de nieuwe begroting met een 'over schot van 133 miljoen mark, doch in wer kelijkheid werd zij door de aankondiging van een nieuwe staatslening van 28 mil jard mark in evenwicht gebracht. Deze lening zal waarschijnlijk niet in het bui tenland worden ondergebracht. De regering heeft afgezien van plannen tot belastingverhoging, om het particulie re initiatief niet te remmen. In verband hiermede zal de vennootschapsbelasting weder tot 38 procent worden terugge bracht. De voor 1959 tijdelijk ingevoerde verhoging van het percentage zal dit jaar niet worden gehandhaafd. Op grond van betere economische voor uitzichten wordt in de komende winter een aantal van 80.000 werklozen verwacht tegen 100.000 in de afgelopen winter. Breda. De opbrengsten van de aardbei enoogst 1959 zijn bekend en daarmee kan met cijfers worden uitgedrukt hoe zeer het afgelopen jaar voor de Zundert- se aardbeienkwekers een rampjaar is geweest. De opbrengst was in 1959 slechts 2.177.196.48 tegen 4.246.829.11 in het jaar daarvoor. In kilogrammen uitgedrukt was de oogst vorig jaar 4.942.391. Dit jaar 2.823.587. Dit alles moet worden geweten aan een virus, dat de Zundertse aarbeienplant heeft aange tast. De droge zomer heeft het daarna toch al verzwakte gewas nog verder van streek geholpen. Dit alles heeft Zundert, waar de aardbeienteèlt van vitaal belang is en voor vele gezinnen de hoofdbron van inkomsten, voor ernstige moeilijk heden geplaatst. In verband met de voetbalwedstrijd Nederland—België staan er voor a.s. zondag, 4 oktober, slechts enkele wed strijden op het programma in de 2e, 3e en 4e klassen van district West II. Tweede klasse A: CVV—De Musschen. Derde klasse C: LeonidasDHS (aan vang 12 uur). Derde klasse D: Transvalia—Over maas. Vierde klasse A: Onze Gezellen—Geel Wit; DOSR—Altior. Aln

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 10