Klap in Baily-brug Deltawerken Vondst Reclame SMcro BURG KAMPIOEN- \DVERTENTIE SIKKO SNELHEID Beroep op agrariërs van Goeree-Overflakkee Laatste schakel in vaste ver binding Flakkee-Bouwput Commissie van onderzoek geïnstalleerd Maakt Specie Self Service aanbieding J DCM lx EZ IN méér kracht véérkracht van MEURS Weer is de herfst in aantocht! 79.50 35.75 in het Zoeklicht Duffel- coat ,Help bedrijven; die door droogte in moeilijkheden zijn geraakt99 Niets nieuws Bestuursbenoemingen bij Zwanenberg- Organon Aardappeltermijnmarkt Rotterdam Verkeersregeling bij Nederland-België NSC VRIJDAG 2 OKTOBER 1959 PAGTNA 4 Statutenwijziging van Ned. Overzee Bank ir t model Monty Geheel gevoerd, dus heerlijk warm Pracht kwaliteit HOOGSTRAAT 51 E Hl BUITEN 6 jaar Stijging f 1.25 p. maat. kxqu irtuiUHtfnn inut&H Bedien Uzelf bi| Smoorenburg laak Het spaart U tijd Het spaart U geld GOED, GOEDKOOP EN SNEL Elke morgen door de van HERMAN Reeds v.a. f 74.50 r <5 n 1 j ALLEEN GEVESTIGD TE SCHIEDAM Aan de bezoeken van bet stadion VISSERIJ Deze week is men bezig geweest om de laatste schakel aan te brengen In de vaste verbinding van de Flakkeese wal van de bouwput in het Haringvliet, de klap in de brug, die leidt van de klei ne bouwput waarin de scheepvaart- sluis zal worden gebouwd naar de bui tendijk nabij Stellendam. Dit opklapbare gedeelte moest worden gemaakt, omdat de vissersvloot van Stellendam en de daar gestationeerde reddingboot „Konin gin Wilhelmina" de zee moeten kunnen bereiken. In de door pontonniers gebouwde bai- lybrug is voor dit doel een opening van 12 WE BEHOEVEN U NIET te vertellen waarde lezer, wat de wijze Salomon al zei: niets nieuws onder de zon. We ver geten de waarheid van deze uitspraak echter af en toe. Daarom hebben we ons verbaasd over die meneer Khroesjtsjev die in Amerika allerlei onvriendelijke op merkingen ten beste gaf en bij zijn thuis komst verklaarde dat zijn bezoek aan de VS hem allerminst de overtuiging had bijgebracht, dat het kapitalisme beter was dan het communisme Hij zal nu vermoedelijk zijn burgers ge legenheid geven, zich eveneens van deze waarheid te overtuigen. Of zou hij hen liever naar de maan willen laten gaan? Maar ter zake. Dit uitwisselen van on vriendelijkheden, om niet te zeggen on aangenaamheden en zelfs schampere op merkingen is ook vroeger tussen staats lieden en leiders van volken voorgeko men, wanneer de een bij de ander op be zoek kwam Zo haalde een Frans blad dezer dagen op, wat zoal gezegd toen Napoleon en Alexander, tsaar aller Russen, elkander te Tilsit ontmoetten, voor een vriend schappelijke bespreking. Het was in het jaar 1807 De twee potentaten zaten ge noeglijk aan een delicieuze lunch, gezel lig koutend. Opeens wendde Alexander zich tot Napoleon en merkte ietwat vinnig op: „Belet die affaire met de graaf d'En- ghien je niet, rustig te slapen?" DE GRAAF D'ENGHIEN, een Bourbon was door de Franse geheime politie van die tijd in Duitsland ontvoerd en naar Frankrijk gebracht en daar wegens hoog verraad gefusileerd. Een soort Koetjepof- geval, zoals men ziet Koetjepof was een wit-Russische generaal, die voor de bol sjewieken naar Frankrijk was gevlucht en daar een grote anti-communistische orga nisatie leidde. Hij werd door de geheime politie van het Kremlin ontvoerd. Men heeft nooit meer iets van hem gehoord De affaire was in de jaren voor de afge lopen oorlog frontpagina-nieuws Napoleons gezicht betrok op Alexanders vraag. Hij antwoordde met een boos ge zicht, haar een provocatie te vinden, de zaak van de vrede helemaal niet die nend. Maar aldus de IJzeren Corsicaan, ik wil van deze gelegenheid gebruik ma ken, om een lastercampagne te brand merken, waaraan elke grond van waar heid ontbreekt. MEN ZAL TOEGEVEN, het was niet erg hoofs om een keizer indirect te be schuldigen mee te doen aan een laster campagne. Alexander dook met zijn neus in zijn kopje van Sèvresporselein, ging er niet verder op in. Bij het dessert had Napoleon zijn goede humeur teruggevonden, zo ongeveer als Khroesjtsjev in Californië Tussen twee haakjes, Alex, monkelde hij, heb jij niet een klein beetje de hand gehad in de moord op je vader, de tsaar? Alexander werd vuurrood en even kwaad als Napoleon kort te voren Dus jij leent je oor aan die achterklap en col porteert hem verder? voer hij uit Ik zie goed, wie er achter mijn rug om lachen Maar wie het laatst lacht, lacht het best. Misschien lachen we samen nog eens in Moskou, zei Napoleon. Zou je denken? antwoorde Alexander. Enfin, we zouden een afspraakje kunnen maken. Na de maaltijd, die verder ongestoord verliep, namen Alexander en Napoleon de troepen de revue af, gemoedelijk gearmd staande. Als ze in onze tijd hadden geleefd, zou den ze een communiqué hebben uitgege ven: hartelijke verstandhouding. De on derhandelingen verlopen goed. meter breedte gehouden en daarin is nu de klap aangebracht. Als de visserssche pen, de reddingboot en het schip van de Flakkeese Rondvaartdienst voor de Del tawerken er door moeten, zal dit brug- deel omhoog geheven worden. Dit werk stuk is vervaardigd door de Werf Gusto te Schiedam en op zijn plaats gebracht door de grote drijvende kraan „De Krachtpatser" Het karwei is, mede door het gunstige weer. zeer vlot verlopen. Intussen is men ook druk bezig met het maken van de aansluiting van de bai- lybrug naar de Flakkeese wal; men legt daarvoor een dam en vandaar een ver bindingsweg naar Stellendam, Dit laatste werk wordt uitgevoerd door Aannemers bedrijf A. J. Dijkers en Zoon te Middel- harnis. Het ligt in het voornemen, dat reeds volgende week, zo mogelijk al a.s. maan dag, de op de bouwputten werkende Flak- keeënaars over de brug zullen gaan, zij het dan nog op eigen gelegenheid, per rij wiel of brommer. Als brug, dam en weg geheel klaar zijn, kan het vervoer met autobussen geschieden. De tijdsbespa ring voor de arbeiders en aannemers zal groot zijn, want tot heden moet het ver voer per schip geschieden en moeten de boten een enorme omweg maken daar de vaargeul van Stellendam naar de bouw put tot ver in het Goereese Gat gaat, waarna langs de Voornse kant moet wor den gevaren, een reisje van bijna een uur. In de op 9 oktober te houden buiten gewone vergadering van aandeelhou ders van de Nederlandsche Overzee Bank zal een statutenwijziging aan de orde komen, o.a. inhoudende, dat bij de verdeling van de overwinst achter de 15%, die voor de directie bestemd is, wordt toegevoegd: „Door hen in onder ling overleg te verdelen; indien om trent deze verdeling geen overeenstem ming kan worden verkregen, beslist de raad van commissarissen, directeuren gehoord. Ook bij de verdeling van het bij liquidatie aan directeuren toekomend deel is eenzelfde toevoeging geplaatst." In de vergadering zal tevens een voor stel worden gedaan tot ontslagverle ning op eigen verzoek van de heer drs. H. J. Manschot, directeur. Aan een binnenkort te houden buiten- 1 gewone vergadering van aandeelhouders in de Koninklijke Zwanenberg-Organon zal een voorstel tot benoeming van een commissaris aan de orde komen. Als eer- ste staat op de bindende voordracht prof. dr. L. J. M. Beel. Tevens zal worden I overgegaan tot benoeming van drie leden van de raad van bestuur, waarvoor op de resp. voordrachten als eerste Vermeld staan de heren P. J. van Helden jr (pre sident Organon Inc. U.S.A.). G. H. Krayenhoff (directeur N.V. Organon) en C. D. de Wolff (directeur Zwanenberg SBA Fabrieken N.V.). De heer Bouwman, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor de Termijnbsnrtel in Aardappelen heeft tergelegenheid van de installatie van de commissié voor het onderzoek naar de economische betekenis van de aard appeltermijnmarkt te Rotterdam een rede gehouden, waarin hü o.a. een beeld gaf van de ontwikkeling, welke heeft geleid tot de oprichting van deze termijnmarkt. Op dit moment, aldus de heer Bouw man, hebben we ruim een jaar erva ring achter de rug en nu is gebleken, dat de eerste vraag, welke de oprich tingscommissie had te bestuderen, nl. is een termünnjarkt aardappelen mo gelijk, ook door de praktijk bevestigend werd beantwoord. De doorlopende stij ging van de omzetten en het steeds toenemend aantal aangeslotenen wijzen daarop. De tweede vraag echter, kan een termijnmarkt een algemeen han delsbelang zijn, een vraag wwarop voor de oprichting de commissie en de organisaties een bevestigend antwoord gaven, is en blijft nog zeer actueel. Nu blijkt, dat er vele bedrijfsgenoten zijn, die de neiging hebben deze vraag ontkennend te beantwoorden en het is derhalve zeer gelukkig, dat het be stuur van de vereniging wel degelijk rekening houdt met het belang van het bedrijfsleven in het algemeen en niet slechts met de termijnhandelsbelqngen van de aangeslotenen. Ook het internationale belang van een aardappeltermijnmarkt in Neder land mag niet uit het oog verloren wor den. In Frankrijk overweegt men reeds een termijnmarkt in aardappelen op te richten en ook in Duitsland en Enge land heeft men grote belangstelling voor de Nederlandse termijnmarkt. Deze overwegingen maken een be sluitvorming voor de Nederlandse ver eniging voor de termijnhandel in aar dappelen zeer moeilijk en daarom stelt deze organisatie zeer veel prijs op een advies van het bedrijfsleven zelf. Het bestuur heeft daarom besloten een commissie in het leven te roepen, die de opdracht zal krijgen het pro bleem te bestuderen en de vereniging van advies te dienen. Om zoveel mo gelijk met beide stromingen in het be drijfsleven rekening te kunnen houden, heeft het bestuur bij de benoeming van de commissieleden getracht beide stro mingen tot uiting te laten komen. Te vens werd besloten als voorzitter van deze commissie een neutraal persoon te benoemen. Leden van de commissie zjjn prof. Hacou (voorzitter), en de heren Anema, Ir. Bekius, drs. Blallas, drs. van Dis, Ir. Horsman, Jorritsma, de Kok, van der Lans, Lodewijk, Meijer, Otten. ir. i jitrwtt^nkamp «b drs. ZÜJstip. Q ^bettalauA, jnfatyvtm&at Buis van vertrouwen Wiinen - Gedistilleerd Telfoon 66821 Oleic Oeltker Vogels, bomen, bloe men, planten «n dieren om ons beenl Hol boekje voor do wandoleer, groot ol klein, do trokker en de kampeerder. Eenvoudig, duidelijk, bandig, in vele kleu ren, spiraalband. 2e druk Slechts f 2.10 Ven deselfde auteur i* so (vist verschenen IN DB OPBN LUCHT f 2.10 Verkrijgbaar in de boekhandel en bij N.V. DRUKKERIJ Ut SPAARNESTAD - HAARLEM tt T r W .v. U soms van dienst kan zijn) Gij kunt deze kleine ad- verten tl ën voor allerlei doeleinden gebruiken Zij hebben daarenboven de reputatie, het opge dragen werk te verrichten. S-. .tSif&VS xtjAxaOg: SCHIEDAM HOOGSTRAAT 3ft-«2 AMSTERDAM - MfEUWEMOIJft III ROTTERDAM 8IMHENWEQ 42 (City Centrum) H Zie onze speciale etalage ORANJEGALERIJ 11 Tel. 67844 63844 N. CARELS Hef spannend* verhaal van de bekende Haar lemse Sikko. een boogschutter uit het grote kruis- vaardersleget. Ben verjaardag* codeou tot on met I 1015 jaar OE BOOGSCHUTTER N.V. DRUKKIRIJ Dl SPAA«NEST*P HAARLEM A De grote kraag gegarneerd met het nieuwe ambros-bont is een sieraad op deze mooie ledervelours mantel. Moderne kleuren o.a lila, Diorblauw, paars en mosgroen. A 7R Extra scherpe prijs Wol-mouseline is de prettige dracht voor de moderne vrouw. Dit vlotte model in mooie kleurschakeringen, wijde rok met petty-coat en lederen ceintuur maten 36-46 Speciale voordelige prijs In de boekhandel verkrijgbaar f *r~*- 57.50 149.- ■*-- ij mm - i Modieuze mantel met moderne overgestikte mouwinzet. De kraag met een pracht kwali teit Indisch lam. De stof is van superieur velours-melee m beige en grijs. Maten 40-48 149.- Veiligwarm en heerlijk om te dragen, deze zui ver wollen wevenit japonIn een prachtige blauw/groene fantasie en verscheidene uni modekleuren. Met leu ke contrasterende ceintuur. Maten 38-46 57.so Jeugdig - koket model van zuiver wollen mantelstof. Keuze uit drie verschillende soorten bontkraagjes en vijf moderne modekleuren. Maten 38-46 La Plata f 89.50 Indisch lam of Persianer f 99.50 Ocelot ROTTERDAM-C. BULGERSTEYN (BIJ ERASMUS) ROTTERDAM-Z. BE IJ ERLANDSE LA AN -SCHIEDAM-DELFT C Montycoats, warm en sportief Eén uit onze enorme sortering 1e Kwaliteit duffel. Kleuren zwart, marine en anthraciet, goedvallende capuchon, Alleen bij ons slechts voor kinderen v.a. 21.75 De snelheid waarmede het nieuw» de lezer» bereikt Is belangrijk Immers nieuw» moet nieuw zijn Een bericht heet van de naald wordt gele,en Kers-vers van de pers ontvangi i<so«-re dagbiauabonnee zljb kram ui de bus vol nieuws. Elke dag wordt de kraot met een zekere spanning tegemoet gezien. Nieuw, trekt altijd, iedere dag Ook hel advertentie-nieuws. Dagbladreclame ta bijzonder etfectiel door de aandacht, die iedere lezer Iedere dag zoor ..zijn" kram heeft Verover en verdedig uw debiet met dagbladreclame. Door de hoofdbesturen van de C.B.T.B., de L.T.B. en de Holl. My. van Landbouw ls een schrijven gericht aan de agra riërs van Goeree-Overflakkee met het verzoek om hulp te verlenen aan de vee houders op de gemnede zandbedrijven, wier bestaan door de aanhoudende droog te bedreigd wordt. By de hoofdbe sturen is de idee opgekomen, dat het Westen iets zou kunnen doen voor de mensen In het oosten, wier oogsten van rogge, haver en aardappelen nog niet de helft van normaal oplevert. Verzocht wordt thans om een inzamelingsactie op het eiland op touw te zetten voor de le vering van bietenkoppen en bietenblad. terwfll men ook meent wel te mogen re kenen op wat balen lucerne, op pakken hooi en erwtenstro. Via de Plaatselijke Bureauhouder te Middelharnis, de heer K. H, Kievit, wordt de Flakkeese landbouw gevraagd zich voor deelneming aan deze actie te melden en op te geven welke produkten en hoeveelheden men beschikbaar kan stellen. Alhoewel de regeling nog niet ge heel rond is, ligt het in de bedoeling, dat de ontvangende boeren zelf voor het transport zullen zorgen, dat de boeren- organisaties men denkt met name aan die der jongeren mankracht voor het verzamelen en laden van bietenblad en koppen zullen zenden en dat de bieten koppen tijdelijk zullen worden ingekuild om eerst over enige tijd te worden afge voerd. Het adres van de P.BJL te Mid delharnis is: Secr. Nijghstraat 6, Middel harnis, tel. 2132 (01870). Behalve het in het bovenstaande ver melde wordt nog een tweede hulpactie ingezet nl. tot inscharing van jongvee uit de bedreigde gebieden op Flakkeese bedrijven en dit jongvee tot het voorjaar belangeloos te verzorgen. „Daar op Flakkee na de ramp van 1953 is ondervonden, wat het zeggen wil in moeiiyke tijden hulp van elders te ont vangen" aldus brengen de standsorgani saties hun leden onder ogen, „menen de organisaties dat de Flakkeese landbou wers zich het een eer zullen rekenen om hun zwaar getroffen collega's elders In het land hulp te bieden". Alle risico's, die aan deze hulpverle ning zijn verbonden, worden door verze kering gedekt, zo wordt nog nader ge meld. De verkeersregeling ter gelegenheid van de interland-voetbalwedstrijd Neder land-België op zondag 4 oktober a.s. te 14.30 in het Feijenoord Stadion zal in gro te lijnen gelijk zijn aan die bij vorige in terlandwedstrijden. wordt met klem geadviseerd zoveel mo gelijk gebruik te maken van de openbare vervoermiddelen. In verband met de te geringe capaciteit van de oeververbin dingen en de parkeergelegenheden bij het stadion wordt gewezen op de mogelijk heid de auto in de binnenstad te parkeren en per tram naar het stadion te gaan. De R.E.T. zal een groot aantal trams van het Centraal-Station naar 't stadion laten rij den, waar men vlak voor de ingang kan uitstappen. De Nederlandse Spoorwegen hebben voorts een aantal extra treinen ingelegd met als beginpunten Amsterdam, Den Haag, Utrecht, Hoek van Holland, En schede, Eindhoven, Groningen en Leeu warden. Deze treinen brengen de pas sagiers vlak voor het stadion. De route naar het stadion is aange geven met geel-zwarte pijlen. Automibilis- ten die Rotterdam binnenkomen uit de richting Gouda, worden via de Maasbrug gen naar het stadion gedirigeerd. Voor hen die uit de richting Den Haag komen is de tunneltraverse de aangewezen route. Het doorgaande verkeer uit de richting Dordrecht zal via de secundaire rijbaan van de Stadionweg worden geleid. In verband met de werkzaamheden aan de Rijksweg 13 (Rotterdam-Den Haag) is het noodzakelijk bijzondere maatregelen te treffen om de verkeersstroom vlot te verwerken. Van 12 tot 14 uur zal het verkeer van Rotterdam naar Delft en Den Haag via het stadsdeel Overschie worden geleid, hetgeen met borden en pijlen is aange duid, om het verkeer gaande in de rich ting van Rotterdam in twee files te kun nen laten rijden. Van 16.15 tot 18 uur zal het verkeer over deze weg, komende uit de richting Delft ter hoogte van de Hofweg naar de secundaire rijbaan worden gedirigeerd, zodat het verkeer komende van Rotter dam in twee files kan worden afgevoerd. De aandacht van de automobilisten komende uit België en de zuidelijke pro vincies, wordt gewezen op de werkzaam heden aan de Rijksweg nabij de Moerdijk- brug waardoor vertraging onvermijdelijk zal zijn. Automobilisten wordt nadrukkelijk ver zocht de aanwijzingen van de politie on- SCHEVENINGEN. I oktober. Hedenmorgen waren aan de markt 25 kuatvissers met tesa- hen 29 985 aan verse vis. Notering per kg.: grote tong /4.80—5.30, groot middeltong 1 3.25— 3.88, klein middeltong f 2.98—3.15, tong I 2,70 —2.90, II 1,80—1.95, tarbot I ƒ3.183.50 II 1.80—2.20. Ill ƒ1.50—1.60, IV 1.30—1.50, griet 1 1.451.55, II 1.251.45: notering per 40 kg groot middelschol f 3440, middelschol 36—46. kleine schol 22.8035, groot middel» schelvis ƒ.4042, klein middelschelvis 44—411 schelvis I 44.50—4i3 20. II f 82 -29. wij tin* 11.8025, schar 2529. hode poon t 14 —38, pieterman 5258. kabeljauw I 3947, II ƒ3538, III ƒ2429; notering per 50 kg.: verse haring 14.5028.10,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 4