Vondst in fret zoeklicht Goed koffiezetten hoort bij een huweiijksuitzet Een sprekend en proevend bewijs Meer activiteit op Zestienhoven Of het koffie en thee of chocolade is, of het peulvruchten zijn of soepen, jams of kindermeel: U kunt er rotsvast van op aan, dat U bij de Gruyter altijd kers-verse levensmiddelen koopt. Èn betere waar en... 10 °/0 alléén Superieur in de wereldruimte Caltex pijplijn door Onde Maas 5 pet loonsverhoging VB VRIJDAG 9 OKTOBER 1959 PAGINA 12 „Kijk, Els, langzaam en voorzichtig op schenken, de tuit dicht bij de koffie, dus met ineens een plons water er op; want anders maak je een gat in de koffie en drink je water. - Zie je het bruisen van het opkomende schuim? Nu geduldig wachten tot het water door de* koffie gezakt is. En dan wéér kokend water opschenken. „Koffiezetten" kun je nooit uit een kook boek leren. Je moet Moeder de kunst afkijken en haar koffiegeheimpjes mee nemen naar je eigen gezin. Elke moeder heeft haar speciale koffiegeheimpjes. Breek eens een paar repen De Gruyter's puur in stukjes en laat Uw huisgenoten en gasten eens op treden als smaakexperts: proeven met de ögen dicht, eerst vóór in de mond, dan tegen het verhemelte. Weet U, dat het eenstemmig oordeel dan luidt: chocolade van bijzonder fijne kwaliteit! De Gruyter's chocolade is inderdaad van hoogfijne kwaliteit. Waarom dan zoveel voordeliger en boven dien 10% korting? Omdat De Gruyter eigen, zeer moderne chocoladefabrieken heeft en de chocolade dus rechtstreeks naar de eigen winkels gaai Aantrekkelijke sortering in flikjes moccaboontjes napolitains - musketflikken - pastilles - kattetongen oublies tabletten bonbons en... repen natuurlijk. Bij Van der Heem N.V. I :WPwm"% w .Een in héél het land bekend geheim is: De Gruyter's koffie is wel de dankbaarste vanallekoffiemerken. Altijd voller en krach tiger van smaak en altijd verser dan wel ke andere koffe ook! Met de Gruyter's koffie is het goed koffie zetten! 1 De versheid en frisheid kunnen alleen volkomen onder controle worden gehouden, wanneer - zoals bij De Gruyter de levensmiddelen elke week rechtstreeks uit eigen fabrieken naar eigen winkels vervoerd worden. Eigen fabrieken - eigen winkels, dat is ook het geheim van de gulden, welke De Gruyter U voor elke f. 10.- aan cassabons uitbetaalt. ft LANDS R O O T S T E L E V E NSMIDDELEN - BEDRIJF 591009 ENGELSE PSYCHIATERS hebben iets heel interessants ontdekt. Terwijl men in de Verenigde Staten en vermoedelijk ook in Sovjet-Rusland maar daar roept men pas hoera, als alles gelukt is, na vele ongelukken bezig is met het testen van proefpiloten voor de raketten, die door de wereldruimte moeten vliegen, om daarna weer behouden op onze aar de terug te komen, hebben zij proeven genomen niet alleen met 'mannen, doch ook met vrouwen. Ze deden hun .proefkonijnen" dezelf de experimenten ondergaan als die, welke voor de echte piloten in elkaar worden gezet. Ook zij werden in een hermetisch gesloten kabine gestopt. Ook zij kregen zwarte brillen voor de ogen, zodat ze niets konden zien. Ook bij hen werd het gehoor door middel van een vernuftig apparaatje buiten werking ge steld. Ze kregen eveneens een bijzonder soort kleding aan, speciaal wat betreft schoenen en handschoenen, waardoor el ke impressie van buiten geëlimineerd werd. Wat dit laatste aangaat ging men uit van de stelling, dat de geestelijke reacties van de mens in belangrijke mate door fysieke ervaringen bepaald worden. De smaak werd eveneens uitgeschakeld. Kortom de geëxperimenteerden konden alleen nog maar denken en dan nog zo, da ze slechts over een beperkt herinne ringsvermogen beschikten. Het gevolg was, dat nadat ze enkele dagen aldus opgesloten waren geweest het is me een ervaring ze aan ver schrikkelijke hallucinaties begonnen te lijden, allerlei schrikbeeldenzagen. Men sen waren geen mensen meer, dieren kregen afschrikwekkende gestalten en het gevolg was eeh vreselijke angst. NU BLEEK INTUSSEN, dat van de ne gen mannen, die, deze proefnemingen on dergingen, alle hegen reeds na twee da gen waren uitgeschakeld. Ze konden niet meer, waren door angst volkomen uitge put en ze bevonden zich op de rand van krankzinnigheid. Van de elf vrouwen, die aldus getest werden dus op hun geschiktheid voor de ruimtevaart en het toerisme langs en naar de andere planeten, waren er tien, die het zowaar vier dagen uithielden. Hiermede bewezen ze een grotere ge schiktheid voor de ruimtevaart dan de mannen. De condities, waarin de .proef konijnen" waren gebracht, kwamen overeen met die, welke in de wereld ruimte heersen, wanneer de wet van de zwaartekracht is opgeheven en door allerlei omstandigheden verschillende or ganen van de mens niet meer werken, hij in een heel andere toestand verkeert dan waarin hij zich op aarde normaal bevindt. De psychiaters waren het er niet over eens, wat de oorzaak van deze grote ge schiktheid van de vrouw is. Ze hebben allerlei gissingen gemaakt en een aantal theorieën opgesteld, de ene na de ande re verwerpend. Maar tenslotte werden ze het er over eens, dat de oorzaak moet worden gezocht in een grotere, gemid delde evenwichtigheid van de vrouw. De man is onevenwichtiger, kan zich niet zo goed beheersen. Of de vrouw een sterkere geest bezit, hierover konden ze het niet eens worden, ook niet, of ze 1 lichamelijk over een groter uithou dingsvermogen beschikt. DE EXPERIMENTEN WORDEN even wel voortgezet. Want zoals met alles wat de ruimtevaart aangaat, staat de weten schap nog aan een begin en is het nog steeds een grote vraag, hoe de mens in de wereldruimte uiteindelijk reageren zal. andaar, dat de Sovjet-geleerden heb ben verklaard, pas een mens in een raket rond of nhar de maan te zullen sturen wanneer ze er zeker van zijn, dat hij ook zal terugkeren. Al zal de eerste ruimtevaart-piloot wellicht zelf niets behoeven te beslissen, omdat zijn „schip" van de aarde uit bestuurd zal worden, men zal toch dienen te weten, of de mogelijkheid bestaat, dat hij bij on voorziene omstandigheden op bevredigen de wijze zal kunnen reageren. Tenslotte zal hij, wanneer hij bijv. op de maan door levende wezens zal worden ont vangen, hun groet moeten kunnen beant woorden en niet met een mond vol tanden dienen te staan. Ten aanzien van 't laatste zal de vrouw wellicht eveneens haar superioriteit to nen Overigens, zonder hatelijk te willen zijn, de geconstateerde superiori teit belooft veel voor ons vrouwenover schot. Het mannetje op de maan is al zo lang alleen geweest..,,, Volgende maand zal met de komst van de K.L.M. een nieuwe periode aanbreken in het drie-jarige bestaan van het Rot terdamse vliegveld Zestienhoven. Zoals wij reeds meldden zal de Nederlandse luchtvaartonderneming op 2 november een lijndienst openen van Zestienhoven af op Londen. De komst van de K.L.M. heeft de reeds gevestigde Engelse maatschappijen aan gezet tot grotere activiteiten. Air Charter Ltd. heeft besloten zijn zomerdienst van vier retourvluchten per dag ook in de wintermaanden te handhaven. Deze on derneming die ook de auto's van zijn pas sagiers over het Kanaal zet, heeft boven dien zijn tarieven voor het transport van automobielen aanzienlijk verlaagd. De B.K.S. die hedert kort een succes rijke lijndienst onderhoudt tussen New Castle en Rotterdam en een minder luc ratieve tussen LeedsRotterdam en Dus- seldorp zal eveneens in de wintermaan den blijven vliegen. De bloei van het Rotterdamse vliegveld in de afgelopen 3 jaar, welke dank zij de komst van de K.L.M. ongetwijfeld ver sneld wordt, laat zich duidelijk aflezen uit de toeneming van het verkeer. In 1957 werden in de periode van ja nuari tot en met september bijna 1200 ton goedtyen op de luchthaven behandeld. In 1959 was deze hoeveelheid toegenomen tot meer dan 2600 ton. Het passagiersvervoer omvatte in de zelfde periode van 1957 bijna 4500 perso nen. Dit jaar maakten in de eerste negen maanden ruim 10.000 passagiers gebruik van Zestienhoven. In de periode van 10—18 oktober Zal het deel van de pijplijn van Europoort naar de Caltex raffinaderij dat de Oude Maas kruist, ter plaatse worden gelegd. De lengte van dit deel bedraagt 350 me ter. De totale lengte van de pijplijn is 23 k.m. Het Oude Maasdeel wordt nu reeds ge legd in verband met de minder gunsti ge weersomstandigheden, die gedurende het winterseizoen kunnen optreden. Naar ons van de zijde van de n. v. Van der Heem te 's-Gravenhage wordt mede gedeeld is tussen Van der Heem n. v. en de vertegenwoordigers van de erkende werknemersorganisatie overeenstemming bereikt over de nieuwe c.a.o. voor de handarbeiders. Naast een aantal verbete ringen van de secundaire arbeidsvoor waarden betekent deze overeenstemming, dat de lonen zullen worden verhoogd met vijf procent dat de huurcompensatie 1957 in de uurlonen wordt verwerkt en dat tij dens de looptijd van deze nieuwe over eenkomst de werktijd zal worden verkort tot 45 uur per week. Deze voorsteilen zijn inmiddels ter goedkeuring voorgelegd aan het College van Rijksbemiddelaars, met het verzoek de nieuwe c.a.o. met in gang van augustus 1959 van kracht te verklaren met een looptijd tot 1 januari 1963 De directie heeft besloten ook aan de werknemers met week- er maand loon een loonsveroging van vijf pro cent te geven met ingang van de datum waarop het College van Rijksbemidde laars de c.a.o. voor de handarbeiders van kracht zal verklaren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 12