Hier woonde Charles Dickens V ondst in het zoeklicht AFRIKA IS OP MARS met fm is het STERREN-PUZZEL Voor 't zelfde geld Garage „WALDO een elecirisch lasser ervaren koperslagers JONGEMAN verwarmingslechnici tekenaars r EEN BAAS VOOR DE GEREEDSCHAPMAKERIJ aankomende tekenaar „UNIQUE" Wat staat er achter! KROON RADIO Nieuws trekt altijd - Iedere dag In Doughty Street schreef hij „Olivier Twist" (a&ax etc Hondemeppers Dr. O. Baenki treedt af als voorzitter der federatie Suriname rouwt om gevallen vliegers Haagse politie pakt oplichter Geen quorum bij de Ned. Overzee Bank „TROUWEN MERCEDES-TAXI's AUTOMONTEUR r~"S De Nederlandsche Klinknagelfabriek (16 a 17 jaar) r ELEKTR0M0NTEURS MONTAGEBANKWERKERS EXPEDITREKNEGHT (sjouwer) EMBALIEÜR AANKOMEND SCHILDER N.V. Werf Gusfo, v/h Fa. A. F. Smulders AUTOVERHUUR 'm -1 mÊʧm óók advertentie-nieuws NSC ZATERDAG 10 OKTOBER 1959 PAGINA n Mededogen Gezellige sfeer Hans Roest Verwachtingen der zwarten Cor Klcisterlee Hongaarse vluchtelingen Stoffelijke overschotten naar Paramaribo overgebracht PR1JSPUZZEL .J N.V. Frits M. Beukers' Verwarmingsmïj. te Schiedam WSÊÈm M1 m M 2000 JAAR WONEN HOOGSTRAAT37-SCHIEDAM-TEL.62564 Doughty Street ligt in een van die merkwaardige Londense buurten, welke, terzijde van een drukke en woelige hoofdstraat, een bijna provinciale rust ademen De huizen, die er haast allemaal eender uitzien, zijn al oud maar blijken goed onderhouden te zijn. Men kan zich voorstellen, dat Doughty Street een honderdtal jaren geleden een nogal aanzienlijke straat is geweest. In de gevel van nummer 48 is een eenvoudig rond steentje geplaatst, waarop staat dat de grote Engelse schrijver Charles Dickens enkele jaren in dit huis heeft gewoond. Het is thans als museum ingericht; vele herinneringen aan de schrijver en zjjn gezin zijn bier bijeengebracht en elke belangstellende is welkom om rustig de handschriften, portretten en curiosa te bezichtigen. Toen Dickens in 1837 dit huis betrok, was hjj 25 jaar en pas getrouwd. Hij had al naam gemaakt als de schrijver van de eerste „Pickwick Papers", die een onverwacht succes waren geworden. Ze waren in een maandblad verschenen, maar aanvankelijk onopgemerkt gebleven. Juist toen de jonge schrijver ca zijn uit gever de wanhoop, nabij waren, keerde het tij De vraag naar het maandblad werd zo groot, dat de oplage moest worden verdub beld tot het voor die tijd ontzaglijke aan tal van 40.000. Iedereen die lezen kon en gevoel voor humor-had. wilde deze koste lijke beschrijving van het goede leven in het Engeland van die dagen lezen. Het verhaal gaat, dat een dokter aan een dood ziek patiënt de troost gaf: „Tegen de pijn kan ik n:ets doen maar wees tenminste blij, dat je nog maar vier dagen op de vol gende aflevering van de Pickwick behoeft te wachten". Van een onbekende journalist was Di ckens plotseling een gevierd schrijver ge worden. Zijn levensomstandigheden wer den gunstiger en op 2 april 1836 trouw de hij met Catherina Hogarth, de oudste dochter van een collega aan de „Morning Chronicle". Na de huweliiksplechtigheid in de St.-Luke's Church, Chelsea, bracht het jonge paar een vakantie door in het dorpje Chalk iKent), maar na een dag of twaalf moest Charles haastig terug naar Londen om de volgende aflevering van de Pickwick Papers te schrijven. In "februari 1837 huurde hij het pand Doughty Street 48. waar hij zich met zijn vrouw en haar zusje Mary," op wie hij zeer gesteld was, vestigde. Hij werkte hard aan het vervolgverhaal, maar de dood van Mary, op 7 mei 1837, schokte hem zozeer, dat hij een paar maanden de pen liet rusten. In juli ging hij echter weer aan de slag. Hij voltooide de „Pick wick Papers", het boek vol zon en humor en schreef daarna het triestige verhaal van 't weeshuisjongetie Oliver Twist Had j hij. zijn lezers met zijn kettingverhaal aangenaam bezig willen houden, met deze eerste roman wilde hij hun een schokkend beeld geven van de ellende en misdaad in de talrijke achterbuurten van de groei ende wereldstad. Aan het huis Doughty Street 48 Is maar heel weinig veranderd. Men kan zich voorstellen hoe de jonge, dandy-ach- tige schrijver door deze korte gangen stormde, van zijn werkkamer'boven naar de eetzaal beneden en terug want als hij bezig was, had hij voor niets of nie mand tijd. Maar in de vrije uren ontving het jonge paar hier vrienden en kennis sen journalisten en schrijvers, teke naars en toneelspelers en er heerste dan een gezellige intieme sfeer in het buis. Overal vindt men herinneringen, veel portretten van de schrijver, maar ookl tekeningen van de figuren die hij heeft geschapen. In vitrines ziet men brieven van Dickens, zijn vrouw en kinderen. Er ligt een Bijbel, waarin de namen van Dickens' tien kinderen zijn gecalligra- feerd. Henry Fielding Dickens, genoemd naar de bekende romanschrijver Fielding, heeft het langst geleefd en heeft een tijd lang in dezelfde straat gewoond, vlak tegenover het huis van zijn vader. Zijn kleindochter is de bekende schrijfster Monica Dickens. In de kleine woonkamer, beneden, staat een fauteuil, waarin de grote schrijver menigmaal heeft uitgerust van zijn werk. Er boven hangt een schilderij, waarop hij is afgebeeld, zittend in dezelfde fau teuil. In de werkkamer, boven aan de straat kant, hangt een groot schilderij, waarop Dickens slapend wordt voorgesteld en hem in de droom ai zijn figuren verschijnen. Men ziet om hem heen schetsjes van Oliver Twist en Nicolas Nickleby, David Copperfield en vele anderen. De schil der heeft zijn werk echter niet kunnen voltooien. In een vitrine ziet men het tafeltje, dat Dickens meenam als hij lezingen ging geven. Zonder dit tafeltje was het hem niet mogelijk zijn ..rol" goed te vervviUtn. Dickens had werkelijk iets van een to neelspeler: zijn gebaar was tot in de tails bestudeerd en aan een vreemde les senaar zou hij zich eenvoudig niet op zijn gemak hebben gevoeld. Het is een klein tafeltje met dunne poten en bekleed met rood fluweel, waarvan de randen nu kaal zijn. Op een tafel ligt een vensterraam. On ze begeleidster vertelt ons wat het te betekenen heeft. „Dickens schreef altijd naar levend model. Ook de huizen, waarin hij zjjn verhalen liet spelen, hebben in werkelijkheid bestaan. herinnert zich wel, dat Oliver Twist werd gedwongen door een raampje een huis binnen te krui pen om er te stelen. Dit is een venster raam van het huis, dat Dickens voor de geest had. Men kan dus zeggen, dat Oli ver in de verbeelding van de schrijver door dit raam is gekropen." In de achterkamer, waarin Mary Ho garth is gestorven, staan vlak naast el kaar, gescheiden door een schoorsteen, twee schrijftafels: de ene is een afschu welijk, zwartgeschilderd gevaarte, de an der een eenvoudig, maar fraai meubel van geverhist hout. Het zijn de eerste en de laatste lessenaar, waaraan Dickens heeft geschreven. Toen hij vijftien jaar was, werd hij klerkje op een advocatenkantoor en hij bracht een jaar aan de zwarte les senaar door. De andere tafel is die uit zijn werkchalet in Gad's Hill, waar hij is gestorven. Tenslotte nemen we nog een kijkje in de uitgebreide Dickens-bibliotheek. Alle werken, in verschillende edities èn ver talingen, zijn hier samengebracht vele honderden delen. De verscheidene Neder landse edities bewijzen, hoe populair Dickens meer dan honderd jaar in ons land is. Onder deze titel teerden in de afge lopen week in de prachtige Franse kust plaats Cannes besprekingen gevoerd tussen Afrikaanse en Europese parle mentariërs. De heerlijke, kleurige kust met haar volle rijkdom aan natuurschoon vormde wel een hevig contrast met alles wat door de Afrikaanse sprekers werd opgesomd aan nood en problematiek van het Afrikaanse continent. Twee begrippen kwamen in vrijwel alle redevoeringen van de Afrikanen naar voren: onafhankelijkheid en sa menwerking met Europa. Het is een gelukkig initiatief geweest van de Fransman Montagne om deze conferentie te beleggen en het was nog gelukkiger dat het initiatief in de prak tijk zo is uitgevoerd, dat niet de Euro peanen de grote redevoeringen hielden die kwamen er bij de discussie aan te pas) maar dat het de zwarte Afrikanen zelf waren, die frank en vrij konden vertellen, wat zij van Europa verwach ten nu het zwarte continent, op zulk een beslissend moment van zijn geschiede nis, maar evenzogoed van onze geschie denis is aangeland. De Afrikanen hebben op die conferen tie niet alleen een gelijkberechtigde po sitie ingenomen (hoelang hebben zij daarop moeten wachten?), zij waren bevoorrechte mensen bovendien Afrika is op mars op vrijwel alle fronten. Maar die opmars kan niet tot een goed einde gebracht worden, als wij Europeanen niet bereid zijn de behulp zame hand te bieden, geen kruimelt jes- hand, maar een royale hand. Afrika vraagt allereerst begrip voor de grote strijd om menselijkheid en ge lijkberechtiging met de andere beschaaf de volkeren, maar het vraagt ook om deskundige nieosen, die mee kunnen helpen de landbouw te verbeteren, de industrieën te vestigen en uit te breiden liet onderwijs van de grond af op te bouwen en ga zo maar voort. Het gunt niet aan om daarvoor op dit moment van de geschiedenis tegenpres taties te verlangen; wij Europeanen heb ben nog iets te verdelen, de Afrikanen hebben pp dit moment niets. Hel zijn diep-christelijke overwegin gen, die ons moeten brengen tot een zo snel en effectief mogelijke hulp. Euro pa zal moeten beseften, dat, wanneer het niet zelf snel tot intense hulpverlening overgaat, de Hossen en Chinezen Europa vóór zullen zijn. IN PARIJS WORDT de Salon d'Auto- mobile 1959 gehouden. Naar aanleiding hiervan haalde een auteur in „La Vie catholique illustrée" het een en ander op over de eerste automobielwedstrij den in Frankrijk. In het jaar 1889 werd de eerste „Cou pe Gordon Bennett"-wedstrijd op de weg gehouden. Over het parcours Parijs-Lyon de toenmaals als halsbrekend beschouw de rit reed de man aan de kop over vijf honden heen. De man achter hem had reeds zes honden voor zijn rekening geno men Kort voordat hij het einddoel be reikte, werd de winnaar in zijn auto door een grote Sint Bernard besprongen, zo dat hij de macht over het stuur verloor en tegen twee bomen opreed. Het was toen zes tegen zes wat de overreden hon den betrof In die tijd telden de boeren niet eens meer hun dode kippen, maar de automobilisten verwierven zich in het bijzonder de bijnaam van hondemep pers. Het eerste dodelijke ongeluk tijdens een automobielwedstrijd gebeurde in 1898 Op een betrekkelijk gemakkelijke weg groette bij het passeren de ene concurrent de andere. Het gevolg was een botsing. Een der bestuurders kwam hierbij om het leven. Na het grote succes van de wedstrijd Parijs-Wenen organiseerde men er een van Parijs naar Madrid, in drie etappes. Men vertrok midden in de nacht en des ondanks stonden duizenden bijde start en langs de weg. LOUIS RENAULT BEHOORDE tot de snelste rijders, met 88 kilometer per uur. Maar tal .van pannes maakten, dat hij, ofschoon sterk favoriet en een goed rijder in de eerste etappe bij lange na niet de eerste was. In die etappe kwa men drie deelnemers om het leven en werden zes toeschouwers dodelijk gewond Zijn broer Marcel Renault sloeg over de kop en stierf later aan zijn verwon dingen. Toen Louis bij aankomt te Bor deaux de dood van zijn broer vernam, staakte hij onmiddellijk de wedstrijd. Zijn mededingers zouden hem uitein delijk niet voorbijstreven. Want na een optelsommetje van de slachtoffers ver bood de minister van binnenlandse za ken de voortgang van de wedstrijd en sindsdien mochten er geen autoraces op de weg meer worden georganiseerd. Behalve dit, hebben we dezer dagen in de buitenlandse pers nog enkele an dere interessante dingen bijeengelezen. En wel, dat de Amerikaanse Indiaan gemiddeld slechts veertig jaar oud wordt, terwijl de gemiddelde leeftijd van de blanken 61 is. De Roodhuiden weigeren, een blanke medicijnman ofwel dokter te raadplegen. Ze worden door t.b.c., longontsteking en de griep gedecimeerd. Nog ruim zeshonderdduizend Roodhuiden houden taai aan hun oude gebruiken en geloof vast. EN DE HAAT TEGEN DE blanken is bij vele stammen nog steeds zo sterk, dat ze weigeren, hun kinderen naar school te sturen. Van de Alonquins in het noord-westen tot de Comanchen en Sioux, in het zuiden loopt een rode draad van stille weerstand, waarop slechts enkele stammen, als de Navajos, een uitzondering maken. De Amerikaanse regering heeft elke Indiaan, om een land bouwer van hem te maken, een flink stuk grond toegewezen, maar wanneer de eigenaar sterft, neemt de stam het over. Het vee, dat door de regering beschik baar wordt gesteld, wordt niet gebruikt, als fokvee, als hoedanig het bedoeld is, maar direct opgepeuzeld Vissers hebben kort geleden een mo del opgevist van de pakketboot „Georges Philippar". Dit schip is in 1932 in de Rode Zee in brand geraakt en gezonken. Bij deze ramp kwamen 53 personen om het leven. Het model was enkele maan den geleden ergens langs de Finse kust ingevolge de wens van Georges Philippar de reder van het schip na diens dood in zee geworpen. Op verzoek van zijn we duwe is het door de vissers weer aan de zee toevertrouwd. lAdverter.uej Naar het A.N.P. verneemt, heeft het be stuur van de federatie van Hongaarse vluchtelingen het ontslag van dr. O. Bank1, zenuwarts te Roermond, als voorzitter van de federatie aanvaard. De federatie van Hongaarse vluchtelin gen deelt mede, dat dr. O. Banki reeds eerder de wens te kennen heeft gegeven zijn voorzitterschap neer te leggen. Zoals bekend is de persoon van dr. Banki in op- I spraak gebracht in verband met zijn plot seling verdwijnen naar Oost-Duitsland. Arbeiders die werkzaam zjjn aan een „Airstrip" nabij Paloemeu zijn er in ge slaagd, het wrak te bereiken van de „Aerocommander" van de Surinaamse luchtvaartmaatschappij, die daar dinsdag middag was neergestort. Nu is ook be kend geworden, dat toen het ongeluk ge beurde, het toestel laag vloog. Het had eerst een ronde ter oriëntatie gevlogen en wierp in drie ronden pakken met goede ren uit. Enkele arbeiders meenden on middellijk na de derde ronde een onregel matigheid te hebben gehoord in de wer king van een der motoren. Het raakte daarna uit het gezicht van degenen, die aan de „Airstrip" werkzaam waren Deze hoorden even later een doffe slag en von den het wrak op ongeveer 3 km afstand. Het vliegtuig was zwaar gehavend en lag ondersteboven. Beide piloten lagen op korte afstand van het vliegtuig. Onmiddellijk werd begonnen met het vervoer der stoffelijke overschotten naar het Sloemanseiland, vanwaar het over brenger! naar Paramaribo per vliegtuig geschiedde. Suriname is over het ongeval in de rouw en iedereen is diep onder de in druk, overal hingen na het bekend wor den van het ongeluk de vlaggen half stok. bioscopen werden gesloten en de radio-uitzendingen werden gewijzigd. Minister-president mr. Emmanuels hield een radiotoespraak. De eerste piloot, Vincent Fajks was een Pool, geboren in 1914. Tijdens de oor log was hij in Engeland Spitfire-piloot, daarna in Brits Guyana vlieger bij de British Guyana Airways. Hij trad in 1957 in dienst van de Surinaamse luchtvaart maatschappij. De tweede piloot, Rudi Kappel, werd in 1926 geboren op Trinidad, was later woonachtig op Curacao en richtte in 1952 de Surinaamse luchtvaartmaatschappij op. Later trad hij in dienst van de Suri naamse aluminium cy. Hij was ook een kunstenaar, wiens schilderstukken en ver zen de aandacht trokken. De Haagse politie heeft een 33-jarige meubelmaker aangehouden wegens oplich ting. Deze man zou er een gewoonte van hebben gemaakt, bij gerepatrieerde Ne derlanders uit Indonesië te komen met offertes voor gesmokkelde sigaretten. Hij nam daarvoor voorschotten in ontvangst, maar kwam nooit met de sigaretten op dagen. Hij wist zozeer het vertrouwen van zijn „clientèle" te winnen, dat hij daar soms hele dagen als- gast werd beschouwd en er de maaltijden meegebruikte Onder andere speelde Hij dat klaar door er op aan te dringen dat zijn gastheren mee gingen als hij voor hen g®ld moest wis- selen In Den Haag zijn 24 aangiften bin nengekomen. In twee van deze gevallen is het bij een poging gebleven. De totale schade bedroeg ongeveer 800. Verder waren er nog enkele aangiften van buiten 's-Gravenhage. o.a. uit Leiden. Gouda en Rotterdam. Aan 's mans activiteiten kwam een eind toen een rechercheur hem op het Spui in Den Haag kegenkwam en hem, dank zij hpt opgegeven signalement, her kende. In de buitengewone vergadering van aandeelhouders in de Nederlandsche Overzee Bank, waarin een statutenwijzi ging aan de orde kwam, o.a. inhoudende enige wijzigingen in de winstverdeling, tweede vergadering nodig zal zijn. Een der aandeelhouders vroeg de di rectie bij de rondvraag of er al iets naders beslist was over de bouwplannen van de maatschappij. Het bestuur kon echter nog niets concreets zeggen. Over wogen is diverse alternatieven open te houden teneinde t.z.t. een besluit te kun nen nemen. De maatschappij heeft op korte termijn dringend behoefte aan ver ruiming van de accommodatie. Daarom wordt de top van het huidige gebouw aan de Herengracht vervangen door twee werklagen. Met algemene stemmen heeft de verga dering op diens verzoek eervol ontslag verleend aan de heer drs. H. J. Manschot, directeur. 110 plaats in België. 212 kapi taal, 3—11 rijk in Europa, 49 wereld deel. 413 plaats in Utrecht, 511 eiland in Europa, 67 verbindingsrpid- del, 78 oorlogsslachtoffers, 9—18 eensgezindheid, 1020 hinder, 1117 Nederlandse stad, 1119 deel van de week, 1221 getal, 1318 vogel, 1415 begin van de dag, 1516 hoeveelheid Oplossingen kunnen tot donderdag middag ingezonden worden. Geen briefwisseling over de puzzel. De oplossing van de kruiswoordpuz zel van verleden week is: Horizontaal: 1 adoptie, 7 plafond, 13 pose, 14 nevel, 16 Ampr, 1? ik, 18 dr.. 20 rok. 21 e.k„ 22 N.O., 23 rede, 25 pril, 27 aal, 28 I.o„ 29 ar, 30 ren, 32 pad, 33 R.-K., 35 Ee, 37 fez, 39 al, 40 ja, 41 kap, 43 m.o., 44 uw, 45 b.v„ 46 diadeem, 47 ir.. 48 Po. 49 si, 50 rat, 51 es. 52 ia. 54 pro. 56 op, 58 en, 59 her, 60 gok. 62 ar, 63 as. 64 dun, 66 romp, 69 pion 72 ad, 74 la, 75 keg, 77 n.n., 78 a.p„ 79 kano, 81 Nubië, 83 nota, 85 Erasmus, 86 Libanon. Verticaal: 1 apis, 2 dok, 3 os, 4 pe del, 5 in, 6 eer, 7 pek, 8 1.1., 9 fakir, 10 om, 11 non, 12 drom, 15 vod, 19 R.D., 21 er, 23 rad, 24 elk, 25 pre, 26 lef, 27 Aalborg, 31 neuriën, 32 pa, 33 radio, 34 radar, 36 Emmen, 38 Z.W., 41 kar, 42 pet 48 p.p., 53 ar, 55 oor, 57 pap, 58 esp, 59 Hun, 61 kolos. 64 donna, 65 wake 67 ma, 68 leb, 70 in, 71 span, 73 dar, 75 kus, 76 gil, 78 Ato, 80 na, 81 nu. 82 ei. 84 on. De prijs gaa* naar A J. Gebbe-Wubben. Voltastraat 21b. Schiedam. Postwisseltje volgt. rijdt u met onze luxe i'l gevraagd voor onderhoud in bedrijf met eigen vervoer. Bekend met SCANIA-VABIS. Brieven onder no. 40206 S bureau van dit blad. Telefoon 64.65 0 <3 Rjnen) SINGEL 41—45 j te Schiedam vraagt voor haar Technische Dienst Jm mr*.Fabriek van Apparaten en H 1 ÖUS Pijpleidingen N.V., II* V1IJ Oudcdijk 185 - Schiedam fOverschieseweg bij de rolbrug Kethel), vraagt voor de buitendienst met N.V X.-diploma en enkele bekend met leidingw^rk. Aanmelding schriftelijk of mondeling tothalf zes. voor opleiding tot een technisch-administra- tieve functie. Liefst met Mulo-A opleiding: kunnende typen of bereid dit op korte termijn zich eigen te maken. Aanvangssalaris 150.per maand. Indiensttreding zo spoedig mogelijk. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan Afd. Personeelszaken, Noordvestsingel 121. Electriciteit Maatschappij Electrostoom N.V. Electroweg 22 Rotterdam-Noord vraagt voor de buitendienst (montage van hoog- en laagspanningsinstallaties): leerling, aankomend en volslagen min. leeftijd 18 jaar; voor de afdeling expeditie: (met rijbewijs); voor de werkplaatsen: leeftijd ca. 21 jaar; Mondelinge sollicitaties maandag t/m vrijdag van 9-15.30 uur, zaterdags 9-11.30 uur. Schriftelijke sollicitaties aan het Personeelbureau, postbus 301, Rotterdam. heeft op haar projectenafdeling moge lijkheid tot plaatsing van en Sollicitaties met opgave va nopleiding, praktische ervaring en verlangd salaris te richten aan post- bus- 25, Schiedam. Ill«V. De TE SCHIEDAM vraagt voor haar Machinefabriek De te benoemen functionaris moet op de hoogte zijn met de fabricage, het onderhoud en slijpen van alle voorkomende snij gereedschappen en leiding kunnen geven. Hij kan enige tijd door de huidige functionaris, die binnenkort gepensioneerd wordt, worden ingewerkt. Sollicitaties onder vermelding van leeftijd, opleiding en ervaring te richten tot de Afd. Personeelszaken van de Werf Gusto te Schiedam. PETROLEUM MAATSCHAPPIJ zoekt voor haar afdeling TEKENKAMER, een Bij voorkeur met enige bouwkundige scholing. Br. no. S 1261. Nwe Schied. Crt„ Dam 18, Schiedam. IVIet auto's van UNIQUE „trouwen zal U nooit berouwen". Burg Knappcrtlaan 10—12—14—18 Tel. 68817 - Schiedam Charl Kerbslngel 66 Tel. 73051 - R'dam Oouvernestraat 20 Te! 30597 R'dam «sUlc$3 IPUI s$' Sf) 3 V' -.y' C'y fsBjipl wkkwi Ép* Hè Dr. A. MELCHIOR derde druk 1 Tijdens een leerzame en plezierige ver kenningstocht laat dr. Melchior de ver schillende woningen van onze voorouders der laatste twintig ecuwen aan ons oog Voorbijtrekken. Met vele prachtige tekeningen. f 6.25 'Uitvoerige prospectus van da werken vin dr. Melchior op aanvraag. In de boekhandel verkrijgbaar. N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESIAD HAARLEM Een belangrijke vraag Want U weet het zelf veel te goed een T.V. toestel is niet iets, wat U iedere dag kooptI U besteedt vee! geld en hiervan wilt U ook voor de volle 100% plezier hebben. Kies daarom.... een merk, waarachter éen fabriek staat, die uitsluitend produkten van wereldklasse vervaardigt en die zich Yoor de hoge kwaliteit daarvan volledig garant stelt: Philips Koop daarom.... bij een zaak, die zich in de loop der jaren een gedegen reputatie heeft opgebouwd en die groot genoeg is om een perfekt functionnerende service organisatie achter zich te hebben: Kroon Radio. We bespreken graag met U de vele mogelijkheden van onze gemakkelijke betalingsregeling. P,m Twee begrippen in Schiedam verenigd - Schiedamseweg 11 7, Tel. 3271 7-55669, Rotterdam-West Beyerlandselaan 8, Tel, 73181Rotterdam-Zuid

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 12