St.-Rosa Kleuterschool vierde veertigjarig bestaan Groots huldeblijk voor de Eerw. Zuster Siegberta Weinig winst bij het Schiedamse Lager Voetbal S.V.V. en Excelsior deelden na zeer zwakke wedstrijd Rennersclub „Schiedam" vierde 25-jarig bestaan 1.28 1934-1954 Geheusren-hnln EERST ETEN POOT's Keurslagerijen r Nog steeds geen toezegging van wielerbaan kJ to s c Schakend Schiedam S. V. s. Excelsior '20 deelde met HBS de punten „Gemengd Koor" Kath. Vrouwengilde Nieuwland-Kethel Af zwemfeest in het Sportfondsenbad Gem. Bekendmaking Tafeltennis iM I MAANDAG 19 OKTOBER 1959 PAGINA 3 o Dank RENAULT' agent jj DHS struikelde op Schiebroek Martinit en Ursus verloren opnieuw Toen het Excelsior gelukte in de tweede helft van de wedstrijd SVVExcelsior te scoren, een doelpunt dat echter niet toegekend had mogen worden door arbiter Genissen, waren er maar weinig SVV-fans, die geen nederlaag verwachtten. Want men zag SVV-'s onmachtige aanval niet in staat de goed sluitende Rotterdamse defensie te doorbreken. Zeven minuten voor het eindsignaal gelukte het Könemann toch en daarmee was een bevredigende uitslag ver kregen voor een kwalitatief slechte wedstrijd, waarin men kennelijk twee van de zwakste clubs van de le divisie vruchteloos zag pogen aanvaardbaar voetbal te plegen. F O TO AL BU M S D ie uwe sdiieJamscU courant Art. 5 Wegenverkeers reglement In afdeling Rotterdam winst voor Demos Zatërdagmiddagvoetbal 2.95 TER BRAAK - r A duor'e»n ''o' .De jubileumviering van het veertig ja- riï bestaan der St.-Rosa-kleuterschool baarbij tevens het veertigjarig profes- siefeest van het hoofd van deze schooi, de eerw. zuster Siegberta, werd herdacht is een gebeurtenis geworden waarover de kinderen en tevens hun ouders nog 'ang zullen napraten. Als kerkelijke viering droeg donder dagmorgen pastoor L. Beekman O.P in de Singelkerk een H. Mis van dankbaar heid op waarbij het schoolhoofd, leer krachten alle kleuters en tevens een groot aantal ouders tegenwoordig wa- ren. in de middaguren was er feest voor de kinderen op school waar hun een pro- Srammma aangeboden werd, dat klonk als een klok. Zaterdag- en ook gistermiddag deel den de ouders en tal van genodigden in de feestvreugde met het bijwonen van de grote jubileum-revue, opgevoerd door de kinderen zelf en die werd samenge steld en ingestudeerd door het gezamen lijke personeel. Beide middagen was de grote zaal van „Arcade" zo goed als geheel bezet eh werd er genoten van het ongedwongen sPel der kleuters, waarbij het bravoure en de schroom vaak om voorrang stre den. De samenstelling van de revue Xvas een knappe vondst. De verschillende taferelen werden voorgesteld als foto's hit het album: het verleden en heden van de school, waarin de laatste ontbrak. Dit was de foto die gemaakt werd ter gelegenheid van het schooljubileum en het professiefeest van zuster Siegberta 6n hield tevens de hulde en dank in van kinderen en personeel. De revue had hatuurlijk een proloog en hierna «et de eerste „foto" de school zien in de bange oorlogsjaren toen deze als nood ziekenhuis was ingericht. Het drama van de verzakte school werd nog eens tot 'even gebracht en bijzonder aardig wa- Zen ook de vertellingen, waarbij de meest hekende sprookjes ten tonele gebracht berden. De demi-finale was een grote eowboy-show met rennende mustangs en veel gezwaai van lasso's. Tijdens het ®erste tafereel na de pauze, waarin de Poppenkast tot leven werd geroepen, kreeg Katrijntje „Maria Callas" neigin gen en weigerde verder te spelen. De regie had echter aan alles gedacht want °en double naam haar taak over en blaakte van de koddige hoedenpasserij een groot succes. Het meest geslaagde hummer werd „In Dromenland", een staaltje van verfijnde onderwerp keu«e, hat voortreffelijk van enscenering, door he kleuters op bewondernswaardige wij- Ze werd weergegeven. Wat het ijsco- hiannetje op bepaalde tijden voor de kin- heren betekenen kan werd op suggestie- ve manier gedemonstreerd. Dat ook de Zusters bij tijden een ijsje niet versma- hen weten wij nu tevens ook. De finale „Winterpret" droeg weer het karakter van een grote show, waar bij de arreslede en sneeuwballen niet Ontbraken. Hierna werd dan de ontbrekende foto "Hoor 't herinneringsalbum door een klei- he fotograaf genomen. Alvorens het zo- ver was werd zuster Siegberta op het to- heel gehaald en door de kinderen toege zongen ter gelegenheid van haar 40-jarig Professiefeest. Mej. C. Volk bood haar Advertentie Dinsdag: HACHé COMPLET biet kruiden behalve de gelukwensen namens het ge hele personeel tevens geschenken aan, waarvoor de benodigde gelden door de ouders der kinderen werden geschon ken. Zo voerde een slede een enorme fruitmand aan en tevens mocht het schoolhoofd een horloge en een cadeau onder couvert in ontvangst nemen. Zuster Siegberta bracht hierna dank aan het personeel voor alles wat zij ge daan hebben om dit feest zo voortreffelijk te doen slagen. Het ontwerpen en instu deren van deze revue, waarvoor de da mes ook de kostuums vervaardigden, menteel is en bracht tevens dank aan de ouders voor het steeds in de school ge stelde vertrouwen. Bijzondere dank ook voor de verschillende vaders die de no dige rekwisieten maakten. Ingrid Staarming begeleidde de kinde ren in zang en dans aan de vleugel. Zo nu en dan kreeg zij assistentie van ge conserveerde muziek vanachter de scher men, dit om het revue element hier en daar wat te accentueren. Als voorzitter van de St.-Wlllibrordus- stichting richtte de heer John Lindeman zich tot zr. Siegberta en bracht haar en het personeel dank voor de steeds be toonde toewijding voor het kleuternon- der wijs. Met zuster Siegberta dankte hij tevens de gehele commauniteit van de zusters Dominicanessen, die nu al in zo'n lange reeks van jaren ook bij dit soort onderwijs een zeer belangrijke.taak ver vuld heeft. De parochiegeestelijkheid van de Singelkerk gaf blijk van belang stelling voor dit grote schoolfeest. Pastoor L. Oorsprong O..P sprak gistermiddag heeft veel tijd in beslag genomen. Heteen openingswoord. Zaterdagmiddag ver schoolhoofd zak in dit alles een bewijs welkomde zuster Siegberta de ouders hoe uitstekend de geest op de school mo-1 en talrijke genodigden. Zuster Siegberta temidden van haar personeel en de kleine revue- artiesten, die gezamenlijk het veertigjarig jubileum van de St.-Rosa- kleulerschool tot zulk een groots feest maakten. Donderdag 22 oktober a.s. gaat voor de SV Schiedam de competitie beginnen. Dan speelt het derde tiental in het ge bouw voor Chr. Soc. Belangen, Lange Ha ven 73 een thuiswedstrijd tegen Onesimus 2 uit Rotterdam. De volgende avond, vrij dag 23 oktober krijgt het eerste tiental zijn eerste ontmoeting, een uitwedstrijd tegen Shell 1 in het sportpark De Vijf Sluizen te Vlaardingen. Dit is méteen al een krachtmeting, want het eerste tien tal van Shell heeft sterke spelers. Het tweede tiental heeft nog even ge legenheid om zich op de competitie voor te bereiden. Dit team krijgt op donder dag 29 oktober Charlois 4 op bezoek. De uitslagen van de huishoudelijke winterwedstrijd luiden: H. den UijlA. R. Malkus liA. NoordegraafJ. Stahlie 10, A. A. van Etten Chr. Slag- moolen Sr. 01, J. S. J. M. HaringA. Leerentveld 10. S. KoeterA. R. Kok 'iVï, H. A. M. SwartzC.M. Smits 10, J. van GrootveldJ. Mar'bus 10. A. L. AlfaremsG. G. Brouwer 1—0, J. G. RoozenP. Seij liP. Kleinen- dorstA. ter Steege liH. Pietersen H. Boele liA. ScheeleH. van Straaten 10. Gedurende het eerste weekeinde, waar in de herfst zich aankondigde zonder echter spelbreker te zijn is er door de diverse Schiedamse ploegen maar weinig winst binnengehaald. Tweede klasser Excelsior '20 deelde met HBS de punten en met een beetje meer geluk zou het zelfs voor de zwartwitten ondanks HBS gedurende de eerste helft de betere ploeg is geweest een 20 overwinning geworden zijn. Nu scoorden de kraaien al in het begin van de wedstrijd een buitenspel-doel punt en enkele minuten voor tijd werd een opgelegde kans op een tweede tref fer nog maar net gemist., Hoe het ook zijn moge, met dit 1—1 resultaat mag Excelsior uiteindelijk tevreden zijn. De gastheren startten in een hoog tempo en onze stadgenoten moesten hierop bijna de gehele eerste helft het antwoord schul dig blijven. Geluk hadden zij toen uit een door v. Oers veroorzaakte vrije trap de bal tegen de staander werd gescho ten. Ook de eerste poging van Zuiderwijk en Janse om aan de overzijde op ver kenning uit te gaan leverde de Haagse doelman slechts een doeltrap op. Vrij spoedig had HBS meer succes toen midvoor Oor na een ver doorgevoerde combinatie met zijn rechtervleugelman v. Veen wist te passeren. Behalve scheids rechter Voorn had iedereen gezien, dat de rechtsbuiten de bal in volkomen bui tenspelpositie kreeg toegespeeld. De Ex- celsior-achterhoede bleef staan wachten op het fluitsignaal, dat wel kwam. maar met de verwijzing naar het midden. HBS bleef domineren maar hield het spel te veel in de breedte, wat de Groot en zijn mannen steeds de gelegenheid gaf tijdig in te grijpen. In laatste instantie was doelman v. Veen steeds paraat zo dat met deze stand werd gedraaid. Een „warming up" bij de thee had on ze stadgenoten blijkbaar goed gedaan, want na de hervatting vlotte het beter in de aanval. Al in de tweede minuut was het prijs, toen uit een inworp Janse de bal voor zijn goede voet kreeg en deze ineens voor doel zette, waarop Zuiderwijk op fraaie wijze inkopte 11. Aan weers kanten werd hard gevochten voor 't win nende puntje maar de met 3 man ope rerende Schiedamse voorhoede, die steeds verzuimde de rechtervleugel in het spel te betrekken, wist tot kort voor tijd de Haagse veste niet meer -te belagen. Ook HBS vond steeds een uitstekend spelen de verdediging op de juiste plaats, zo dat het bij een puntenverdeling bleef. Ondanks dat DHS bij „Schiebroek" het enig doelpunt scoorde, verloor het met 10 in Rotterdam-noord. Gudde kreeg n.l. in de dertiende minuut van de eerste helft een voorzet zo ongelukkig op «ijn schoen, dat de totaal verblufte Soudijn niets anders wist te doen dan het leder uit het net te vissen. 0—1. Voor de rest werd het een machteloze strijd tussen twee slechte voorhoeden en ster ke verdedigingen en aangezien de Rot terdammers nog de minst slechte waren was de kleine overwinning voor hen nog verdiend ook. Hoewel Martinit aan de Bosrand tegen DUNO een klasse beter voetbal speelde. Boersveld 159 - Mgr. Nolenslaan 846 De Schiedamse Opera- en Operettever- 0l"Uging Gemengd Koor zal op zaterdag 24 °ktober in gebouw Arcade een revue op hoeren onder de titel „Het is weer zo!". deze revue zijn o.a. fragmenten opge komen uit „De Zigeunerbaron" en De Roemen van Hawaii". De muzikale lei ding berust bij Joop Schroder. Voor ouden van dagen bestaat de gele genheid kaarten te ver^"R|en feSen de Gereduceerde prijs van f 0.45 aan de vol lende adressen: Oosterstraat 111, P. J. ^oelstralaan 29 en Westfrankel.straat 77b Op dinsdag 20 oktober is er voor de barnes van het Vrouwengilde een bakde- 'honstratie in de toonzaal van de Tech nische Bedrijven, Broersvest 95. Aanvang 7-45 uur. PASSAGE Adv«rtentle SCHIEDAM Z U I D-HOLLAN DSC H E kantoorboekhandel Onder grote belangstelling van de zij de der wielersportwereld herdacht de Rennersclub „Schiedam" zaterdag het 25-jarig bestaansfeest. Tijdens de recep tie, in het clubgebouw gehouden, werd namens de sportraad het woord gevoerd door vice-voorzitter J. Bijloo, die tevens met de heren .T. Kloos en L. v. d. Kraan de S.B.L.O. vertegenwoordigde. Deze twee instanties kunnen er trots en treurig om zijn, dat de R.C. „Schie dam" als lid wel gedelijk meetelt, maar ondanks dat niet krijgt wat hij verdient, n.l. een wielerbaan. Het is gedurende de bestaansjaren voldoende bewezen, dat hier in Schiedam een wielerbaan verant woord was. Deze werd haar direct na de oorlog ontnömen, maar ondanks dat is de club blijven bestaan. Spr. releveer de al het goede, dat de R.C. „Schie dam" vooral voor de jongeren heeft .ge daan. Behalve zijn gelukwensen gaf de heer Bijloo de toezegging dat met de sportraad ook de SBLO alles zal doen om de club te geven wat zij zo vurig wenst. Met de heren P. F. v. d. Ploeg en W. Nieuwstraten vertegenwoordig de de heer M. van Dijk de S.G. en de Vereniging Nationale Feest en Gedenk dagen. Namens deze laatste vereniging bood de heer van Dijk een geschenk on der couvert aan en zegde de renners ook in de toekomst alle steun en hulp toe. De Wielersport Federatie Zuid Holland werd vertegenwoordigd door de heer Kusters die voorzitter H. Brfeur een fraai her inneringsvaantje aanbood. Een groot aan- Ooohkwt «on» amsfeke» 81ste Jaargang No. 24114 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 I ADVERTENTIES f 0.15 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven- mrFZONDBN t S?E^ £T-l*>ogt*. Bil contract Bpeciaie tarieven- ttaMPIOENEN tot 20 w<£r£npf taling. Elk woord meer 3 ct. Maxt mum go woorden. Alle advertentie-orders wardajg; sloten en uitgeweid overeenkomstig het Adwrteotöe- t 1.40 abonnement en per kwartaal, i 3-54 en 1 OJS» per Ruim tweehonderd vijftig jonge zwem mers en zwemsters hebben zaterdagavond in het Sportfondsenbad weer proeven van bekwaamheid afgelegd im in het bezit te geraken van de vereiste zwemdiploma's Toen de directeur van het bad om half acht de aanwezigen welkom heette was er op de grote tribune geen plaatsje on bezet en ook aan weerszijden van het bassin hadden velen een plaatsje gezocht. De heer F. A. Putto wees er in zijn toe spraak o.m. op, dat er een tijd is geweest, dat jaarlijks 80.000 bezoekers van het- bad gebruik maakten. Mede door het school zwemmen is dit aantal gestegen tot 300.000 hetgeen toch wel een bewijs is hoe de zwemsport in populariteit is toegenomen. Hierna voerden de kandidaatjes hun voorgeschreven oefeningen uit, die wer den afgewisseld door nummers kunst- en showzwemmen uitgevoerd' door dames van de zwemvereniging W.F. Dries Peute demonstreerde met zijn geselecteerde trainirtgsploeg van SZC om te laten zien, dat het behalen van een zwemdiploma voor de jeugd niet het einde van de zwemmerij behoeft te betekenen. Onder leiding van de heer A. Figee liet een team van de Schiedamse Reddingsbrigade weer eens zien, hoelang mensen die per auto te water raken het in een gezonken wagen uit kunnen houden. Ook nu bleek weer hoe nuttig het kan zijn wanneer autorijders weten hoe te handelen, wan neer het ongeluk hen treft met hun wa gen te water te raken. Het nummer ko misch springen van Alex de Raay en Herman Bouman blijft altijd een aan trekkelijke en vrolijke afwisseling an der gelijke programma's en ook nu oogstten de waaghalzen wederom veel succes. Van de honderdnegenveertig kandidaaatjes voor het diploma 1 behoefde er slechts 1 te worden afgewezen. Voor het diploma 2 slaagden drieënvijftig, gegadigden, twee mogen het in het voorjaar nog eens over doen, tal bestuursleden van zusterenigingen was tevens aanwezig en het bleef niet alleen ij vriendelijke en waarderende woor den, want verschillende bekers en an dere geschenken waren de bewijzen hoe «root de saamhorigheid in de wféler- wereld is. Een bijzondere verrassing voor de Schiedamse renners was, dat ook de commissaris van politie, de heer K. Rijpma, zijn gelukwensen kwam aan- Aan het begin van de in het „Musis Sacrum" gehouden feestavond verscheen het bestuur op het met bloem stukken versierde podium en hier heeft de heer J. Blaazer zijn voorzitter een persoonlijk herinneringsgeschenk over handigd. Natnens de jubileum-commis sie droeg Wim de Jong hierna de nieuwe stencilmachine over, die met het ver zamelen van oude postzegels bijeen werd gespaard. Ook de veteraan en medeop richter Toon Koevermans, kwam nog even ten tonele en bood het bestuur een fraaie beker aan. Als besluit van het officiële gedeelte reikte de voorzitter van de wedstrijd-commissie Kees Proost, aan de clubkampioenen van het jaar de wisselbeker uit en tevens de prestatie bekers ter gelegenheid van het jubileum dit seizoen uitgeloofd. Bij de amateurs ontvingen F. Albers (wisselbeker) en B. Callegari (prestatiebeker). Nieuwelin gen: F. Jantschik (wisselbeker) J. van Geest (prestatiebeker) B. Junioren: D. Valk, prestatiebeker). Hierna kreeg Ro land Wageter jr. het woord, die een uit stekend cabaretprogramma inleidde, waaraan medeweekten. The Jacksons, Cora Ville, The Snapshots en 'n keur van andere artiesten. Het feest werd besloten met een bal, waaraan „The Musis Stars" een extra feestelijk tintje gaven. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat zij in hun vergadering van 6 oktober 1959 beslo ten krachtens artikel 5, le lid, sub c van het Wegenverkeersreglement vast te stel len de" volgende: „Wijziging van het Ver- keersbesluit voor de Gemeente Schie dam (Gemeenteblad 1957, no. 17; 1958, nrs 1, 6, 15 en 18; 1959, nrs. 3, 4, 7, 10, 11, 12, 13 en 14)." Enig artikel. Onder het hoofd „Geslotenverklaring van wegen" wordt tussen de rubriek „Gedempte Baansloot" ingevoegd de volgende rubriek: „Fabriplein in een andere richting dan die, welke de pijlen aanwijzen, alle voer tuigen, rij- en trekdieren en vee, num mer 15" (bor model W.V.R.) Van dit besluit staat voor ieder belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan H.M. de Koningin gericht, maar ingedind bij de Commissaris der Koningin in de provin cie, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Dit besluit is in afschrift verzonden aan de desbetreffende hoofdingenieur-direc teur van de Rijkswaterstaat, aan de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Nederlandse Automobielclub. de Koninklijke Neder landse Motorrijders Vereniging en aan Gedeputeerde Staten dezer provincie. Het besluit ligt gedurende de genoem de beroepstermijn ter visie ter Gemeen te-secretarie (Stadhuis, afd. Algemene Zaken). Schiedam, 17 oktober 1959. Burgemeester en Wethouders voor noemd. De Burgemeester, J. W. PEEK. De Secretaris, N. J. POST. Vooral in de eerste helft waren goed opgezette aanvallen op de vingers van één hand te tellen. Beide stormlinies van louter kleine mannekes waren wel hart- veroverend dartel, maar tot intelligente combinaties kon men niet komen. Stoere verdedigers, zoals Lagerwaard, Dörr, Van Kampen en Romeyn staken steeds de no dige stokken effectief in de wielen. Ex- celsior-doelman Janssen had het nog het moeilijkst, dank zij de hem pal in het gezicht blazende, harde wind. Dat deed hij goed, want hij redde prachtig bij een Van Pelt-kans. Aan de andere kant deed Corpeleyn nog wel eens loffelijke pogingen. Uit een voor zet van Weber kopte hij echter over en toen Wink hem eens een kans bood, kogelde hij hard over. Goed werk van Könemann bood De Groot een kans. maar ook diens schot vond bij Janssens geen genade. Na een half uur werd Van kampen bij een wegwerken van Romeyn geblesseerd (De bal trof hem hard in de nek). Hij poogde daarna in de voor hoede nog wel mee te komen, maar hij liet zich kort vóór rust door Offerman vervangen. Tussen die bedrijven door benutte Van Pelt een vrije schop kort bij het vijande lijke doel slecht, maar een ouderwetse kogel kort daarop was prijzenswaardig. Jansen stopte echter keurig. Net voor de pauze dacht men de Rot-1 terdammers te zien scoren. Hekman liet Corpeleyn ontsnappen, waarna Weber een kans. kreeg op enige meters van doel. Zijn afwerking faalde echter schromelijk. Wel kreeg Corpeleyn de bal opnieuw voor zijn schietvoet, maar Wink wist de bal van de lijn te werken. Tegen de wind in begon S.V.V. na rust j met een offensief, maar good-old Dörr bleek nog een degelijk struikelblok en La gerwaard lukte het een kogel van De Groot af te weren. De S.V.V.-attaques ble ken echter steeds te kort om hun opponen. ten in paniek te brengen. Na een kwar tier poogde Excelsior door te drukken. Na een foutje van de overigens uitstekend verdedigende Romeyn wist Heesbeen goed voor te zetten, maar Delwei schoot rakelings naast. Goed stopte Tap een schot va.n Slui, waarna Romeyn op het nippertje een treffer van Corpeleyn wist te voorkomen. In de 29e minuut ontving Slui in zuivere buitenspelpositie de bal uit een pass van Oorschot. Zijn harde schot wist Tap nog weg te slaan, maar de terugstui- tende bal schoot Slui in het net (0-1). Fel gaf SVV repliek. Lagerwaard bracht eenmaal goed redding, maar zeven mi nuten vóór tijd bood Van Pelt aan Mo- werd het een 20 zege voor de gasten. In de 30e minuut scoorde Zwart voor Duno en ondanks het goede werk van rechtsachter C. Schrmpf, die een uitste kende wedstrijd speelde herhaalde deze .Zwart in de tweede helft dit kunststukje en hiermede was Martinit een geslagen j ploeg. Pech hadden de roodwitten doo\ dat midvoor Corster zijn bril verspeelde en hierdoor zwaar bleek gehandicapt. „Schiedam" is er in een voortreffelij ke wedstrijd in geslaagd koploper Dindua een 11 gelijkspel af te dwingen. Met de wind in de rug was de aanval van de zwartwitten al direct gevaarlijk, maar midvoor v. Huet mikte te hoog. In de twintigste minuut lukte het beter, want toen rondde de aanvalsleider een goede combinatie goed af door een pass van Koning feilloos in te schieten 10, Zeven minuten in de tweede helft werd rechtshalf Barendrecht in het doelgebied I ten val gebracht, waarna de bal tegen I zijn arm werd gespeeld. De scheidsrech ter wees naar de beruchte stip en het werd I1. Barendrecht had bij deze bot sing zijn enkel geblesseerd en werd ver vangen door G. Kok. Tot tweemaal toe zag van Huet hierna nog zijn inzetten op de doellijn weggewerkt en onder grote spanning kwam het einde met een voor „Schiedam" onverdiend gelijk spel. In de afd. 4.-H. begint bij „Ursus" op nieuw het onfortuin de kop op te steken. Ditmaals werd met 34 van leider „Poor- tugaal verloren in een harde wedstrijd. Door midvoor Huygen nam de thuisclub in de 20e minuut een voorsprong, maar toen tien minuten later doelman Monster de bal liet glippen was het weer gelijk 1—1. Uit een dubieuze strafschop kwa men de bezoekers op 12 maar nu was het v. d. Pol. die de balans weer in evenwicht bracht. Twee minuten voor rust maakte Huygen er 32 van. Een agressief „Poor- tugaal" stelde in de tweede helft alles in het werk de achterstand weg te wer ken. Dit lukte ook in de 30e minuut, na dat hun linksbinnen de bal met zijn hand had meegenomen. 33. De gemoederen raakten verhit en toen vijf minuten la ter bij een vrije trap aan doelman Mon ster mede door de scheidsrechter het uit zicht werd ontnomen brachten de bezoe kers de stand op 34. Ursus heeft ech ter tegen deze laatste twee doelpunten protest aangetekend. Na met 20 voorgestaan te hebben is W. F. bij Dilettant uiteindelijk met 52 onder gegaan. Hierdoor krijgen de scheeps bouwers opnieuw de rode lantaarn te dra gen. Demos deed het beter en klopte Hek- kesluiter VND met 30. De twee Tet- teroo's zorgden bij de thee voor een 20 voorsprong en Huksloot zorgde later voor nummer drie. Schiedamse Boys leed de eerste nederlaag en wel in eigen huis tegen naaste concurrent RVVB. Een in de eerste helft verkregen 20 voorsprong werd door de bezoekers met succes ver dedigd. HBSS kreeg opnieuw een fikse-neder laag te slikken en nu op eigen veld van Sportlust 1940. Eerst in de laatste minuten wisten de oranjehemden als nog de eer te redden. PPSC verstevigde de fraaie leiderspo sitie door ZBVH in eigen huis met 20 te verslaan. De verdediging der gast heren zorgde zelf voor 10 en van Veen maakte er een koppel van. GTB liet zich bij RSM weer een kost baar jfuntje ontfutselen. De gas- en licht mannen hadden steeds het beste van het spel, maar wisten niet tot scoren te komen. In de 25e minuut van de tweede helft maakten de gastheren het enigste doelpunt en zij wisten de voorsprong met lendijk een schietkans. De bal trof hard succes tegen een zwaar aanvallend GTB de staander, waarop de toesnellende1 ,^e, ?r'gen- ------ - Ook GSS verloor opnieuw en nu bij „Rhoon". Voor rust deelden onze stad genoten de lakens uit, maar na de thee profiteerden de gastheren maar al te graag van een door de Schiedamse spil gemaakt foutje, 1-0. Könemann juichend mèt de bal in het net dook (1-1). Bijna sleepte S.V.V. nog een zege uit het plots oplaaiende Schiedamse vuur, maar Janssen stopte op magnifieke wijze een scherp schot van De Groot, pal in de hoek. f A «1 verten tie) Turn- en ballet- kleding. Ritmische schoentjes Spitzen Spo-rthuis GROTE MARKT 3 .V,-.>.-.vv.-.-.vXv. De jonge keeper Janssen van Excelsior in een fraaie „vang in de vlucht '- Twee Rotterdamse verdedigers en een S.V.V.-aanvaIIer plus de scheids rechter (op de achtergrond) kijken in volle bewondering naar dit staaltj van knap doelverdedigen. Het bestuur van de jubilerende rennersclub „Schiedam mmssm In de overgangsklasse heeft Noad na zaterdag al drie wedstrijden achter de rug, en het puntenaantal is na de laatste wedstrijd niet vergroot, want er werd tegen De Maasstad 2 een 6—4 nederlaag geleden. Na het gelijke spel dus tegen H.T.T.C. waarin H, Aben en C. Marijnen een groot aandee] hadden, was er ditmaal voor de Schiedammers geen winst weggelegd. Noad heeft dus geen geweldige start gdhad en alle zeilen zullen bijgezet moe ten worden, wil men zich on de over gangsklasse handhaven. Maasstad 2 kwam uit met Stas, Eerland en Bouman. De Noad-punten kwamen alle van het z.g. sandwich-bat van H. Aben, die evenals tegen H.T.T.C. ook nu weer ongeslagen bleef en in goede vorm schijnt te zijn. j Noad was ditmaal zonder invallers maar het bleek dat, althans wat tafeltennis be treft, de militaire dienst aan Allmendin- ger en Aaldijk geen goed heeft gedaan. Het dubbelspel was eveneens voor Noad dat a.s. zaterdagavond DOS uit Den Haag in de v.m. Korenbeurs ontvangt. Deze week gaat ook het lagere tafel tennis van start. De r.-k.t.t.v. Service is ingedeeld in de eerste klasse C. Op het eerste gezicht lijkt deze afdeling ons met teams als Centrum, Xerxes 1, Germinal en Feijen- oord lang niet zwak. Donderdagavond speelt Service thuis tegen Eendracht 2 en we hopen dat Service in deze ontmoeting beide punten in Schiedam zal weten te houden. TSF in de 3e klas gaat op be zoek bij Eendracht 6 en gezien het spel van dit team in het vorig seizoen, lijkt het ons geen verrassing als TSF aan het langste eind trekt. R,A,P, uit Kethel begint in de 4e klas met een thuiswedstrijd tegen TAVA 3. Ook RAP heeft tegenstanders van be hoorlijke sterkte, maar het vertrouwen Passage-theater: Glüklichste Frau der Welt (a.l.) Dagelijks 2 en 8.15 uur, z. en zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, do. één voorstel ling om 2 uur. Monopole-theater: K. F.A.-voorstellin gen „The Lady Killers" 7 en 9.15 uur. Stedelijk Mue'um D-* zondags van 125 uur. Tentoonstelling werken van Lucebert. Koopmansbeurs: B.B.-ten toonstelling tot 22 oktober van 14 tot 22 uur. Zon dags gesloten. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL S.-LIDI'INA Openingsuren! Hoofdgebouw Dam 8 Uitieenbureau en Leeszaal voor volwassenen. di„ do. za Uitleenpost Kerkweg 46 Kethel: to 113" 12 31) u u r Uitleenpost Molensingei Noodkerk Ke thel: di 48 uur Filiaal: Rijnstraat 1: volw.: dl 6 30—s uur: vr 78 uur: jeugd wo 25 uur Filiaal Nieuwland Wijkgebouw Dr Wl- Oautplein (ztjingang) ïeugd wo 1 30 uur: volw wo en vr 78 31* uur Uitleépnosi Emmastrant 4 aia '-8 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN Deze week Apotheek C. Jansen. Swam- merdamsingel 41: Apotheek Nieuwland, dr. Wibautplein 17. n'(/l I W Arena: Some like it hot 18 jaar; Ca pitol: Jagade, de onruststoker. 14 jaar; Centraal: Vliegende tijgers, 18 jaar; Cine- na-NRC: Actualiteiten, a; 1.; Cineac-AD: Tea for two str. volw.; Coloss-eum: vr. t m wo.: Hunde woilt Ihr ewig leben, 14 jaar; do. Ciske de rat, 14 jaar; Har monie: Warlock, 18 jaar: Lumière: The in H. Meyer c.s. is wel zo groot, dat RAP nun's story, 14 jaar; Luxor: Vier meis- in deze klasse ook wi»T »n»ri Lies en een miljonair, a.l.; Metro: Al in deze klasse ook wél goed voor de dag ies en een miljonair, zal komen. De wedstrijd is a.s. vrijdag- Capone, str. volw.; Prinses: Gangsters avond om 8.15 uur in het Verenigings- van 14 jaar; Rex: Tanganyika. 14 gebouw. jaar; Thalia: Room at the top. str. volw.; In de Koopmansbeurs wordt deze week 't Venster: Mijn beste vijand, a.l. Vic- niet gespeeld i.v.m. een tentoonstelling toria: De tien geboden, a.1.; zo.: 12.30: van B.B. De hofnar, a.1.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 3