Indië en Duitsland blijven aan de top Nederlands hockey-prestige heeft een diepe deuk gekregen Huidige situatie stelt geen spoedige verbetering in het vooruitzicht Oranje Zwart heeft geen ontzag voor Be Fair Theo Messidor gemakkelijke winnaar van herfsttitel ïrrs.sfsi';';; Duitsland - Indië, de beste wedstrijd van „München" POOLSE EN BELGISCHE PLOEG IN DE FINALE *immm)t Alle partijen afgebroken Te veel mensen bemoeien zich met het elftal en de spelers Ook LHC gewipt in bekerstrijd BLANKENHEYM Courses Mereveld Gelijk spel na enerverende strijd De Maas wint Delft-Den Haag Goede prestaties van Scheeren Basketbaltoernooi van DED Hockey-surprise op Crailose heide Nieuwe triomphen voor Van Looy 25 renpaarden door brand omgekomen 5 l»x<juise MAANDAG 19 OKTOBER 1959 Kandidatentoernooi (Van onze sportredacteur) München, zondagavond. Het internationale toernooi ter gelegenheid van het gouden jubi leum van de Duitse Hockeybond de laatste wapenschouw voor de Olympische Spelen te Rome is ten einde. Dat toernooi heeft met de Olympische krachtmeting in het nabije verschiet duidelijke vingerwijzingen gegeven. Het heeft bijvoorbeeld aangetoond, dat de zesvoudige Olympische kampioen Indië nog altijd sterker is dan welk Europees land ook. Het feit dat de Indiërs hun surplus aan techniek en virtuositeit niet steeds hebben kunnen uitdrukken in een spreken de positieve score wijst er echter ook op, dat hun aanvalskracht min der geworden is. Het toernooi heeft tevens uitgemaakt, dat Duitsland onbetwist Europa's best spelende hockeyploeg is en dat het op een eenzame hoogte staat nu zowel Nederland als Groot-Brittannië aan kracht ingeboet hebben. Het sprekendste feit van het toernooi is echter en dat is vopr de Nederlandse kolonie een zeer onprettige gewaarwording dat het Oranjeteam zó diep gezonken is, dat het onherkenbaar geworden is. Vrijwel niets van alle kwaliteiten, die het Nederlandse hockey zo'n vermaarde klank in de internationale sportwereld gegeven hebben, vindt men terug in de huidige nationale ploeg. Zover is het team teruggevallen, dat er geen enkele reden is om nog te kunnen hopen op een herstel vóór de Olympische Spelen te Rome. Oranje's hockeyprestige heeft in München een diepe deuk gekregen. die goeie ouwe heeft de sleutel van de gezelligheid UW KINDEREN ZIJN ER STAPEL OP! Roeiwedstrijd op De Vliet Vraag FYFFES bananen met het blauwe etiket Recordsnelheid in de Ronde van Lombardije Op concours te Brussel DUBBEL CEBDD ROTTERDAM ide Oud# BI: ma, een Mijnarends, een Van Vroonho ven en een Voigt. Zij hebben allemaal laten zien, dat zij aanleg hebben om een speler van internationaal gehalte te worden. Dat zijn natuurlijk winstpun ten. De vreugde over die ontdekkingen wordt echter getemperd doot het feit dat spelers als Dekker, De Beer, Van Djjck en van Erven Dorens beneden hun normale kunnen gebleven zijn, soms zelfs ver beneden. Zondag is in Belgrado de 22ste ronde van het kandidatentoernooi gespeeld. Alle par tijen werden afgebroken. Het waren de ontmoetingen TalSmislov, waarin Tal d-s beste kansen heeft, FischerKeres, waarin Fischer zeer zwak staat, OlafssonPetrosjan, die een licht overwicht voor Olafsson te zien geeft, en de partij GligoricBenkoe, waarin Gligoric betei staat. Na de 22ste rónde luidt de stand: 1. Tal, Rusland, 15V2 pnt. en 1 afgebr. partij; 2. Keres, Rusland, 14 pnt. met 1 afgebr. partij; 3. en 4. Petrosjan en Smislov, beiden Rus land, ieder 11 \'2 p. en 1 afgebr. partij; 5. Gli goric, Joegoslavië, lO'/a pnt. en 1 afgebr. partij; 6. Fischer, V. S., 8.V2 pnt. en 1 afgebr. partij; 7. Benkoe, statenloos, 6y2 pnt. en 1 afgebr. partij; 8. Olafsson, IJsland, 6 pnt. en 1 afgebr. partij. Duidelijker nog dan in de wedstrijden tegen befaamde tegenstanders als Indië en Duitsland is dit weekeinde aange toond, hoe diep het Nederlandse hockey gezonken is. Dat met 2-2 gelijk gespeeld is tegen Spanje en met 3-0 gewonnen van Frankrijk mag op papier nog niet zo slecht lijken een half jaar gele den werd Spanje overigens nog kans loos met 4-1 verslagen toch zijn juist in die wedstrijden de onvolkomenheden het scherpst aan het licht getreden. Men merkte op hoe weinig eenheid er in de ploeg is, hoe vrijwel al het ver band tussen de linies ontbreekt. Men zag ook de vele technische en taktische onvolkomenheden. Telkens weer werden dezelfde fouten gemaakt. Men zag te vens hoe slecht het met veler lichame lijke conditie gesteld is. Het ergst van alles was echter het ontbreken van de heilige wil om te strijden en dat laat ste duidt op een gevaarlijke mentale instelling. Dit elftal mag dan, zoals Ce leiders het zeggen, een gezellig team met een goede onderlinge verstandhou ding zijn, het is echter bovenal een bij zonder kwetsbaar team. Eerlijk gezegd, het verbaast ons niets. Wat mankeert er aan dit Neder landse hockeyteam, dat het zo diep kon zinken? Dit elftal is een onrustig elftal. Het telt vele jonge spelers, die een onmiskenbare aanleg hebben. De kans, dat zij nooit de internationa le top zullen bereiken, is echter bij zonder groot. Men kan namelijk niet ongestraft jonge, onervaren spelers bijeenbrengen en ze laten optornen te gen geroutineerde tegenstanders. De jongeren kunnen slechts in een ploeg ingepast worden als zij omringd wor den door enkele ouderen, die hen in spireren en die hen vertrouwen inboe zemen. Dat vertrouwen van de jongeren wordt nog meer ondermijnd als een handvol mensen zich langs de lijn en tussen de wedstrijden met hun spel bemoeit. Her haaldelijk hebben wij in het tournooi van München gezien hoe vier, vijf lei ders rond het veld liepen en aanwijzin gen gaven of tijdens de rust de een na de ander de spelers bestormde en in structies gaf. Het gebeurde zelfs, dat behalve de officiële leiders ook nog anderen, bestuursleden bijvoorbeeld, meenden het hunne te moeten zeggen. Van een team, dat zo geleid wordt, kan men moeilijk verwachten, dat het gecon centreerd, geïnspireerd en met een ver beten vechtlust strijdt. Vandaar, dat er ook in een wedstrijd tegen een vrijwel gelijkwaardige tegenstander, zoals bij voorbeeld zaterdag tegen Spanje, en zelfs tegen een duidelijk zwakkere ploeg, zoals het door vier invallers ge handicapte Frankrijk zondag, ronduit slecht gespeeld wordt. Sombere woorden van Kallat Wij spraken na afloop van het tour nooi de uit Pakistan gehaalde trainer Kallat. H(j was teleurgesteld. „Deze ploeg moet vrijwel alles leren, zowel technisch als tactisch. Eerst echter moet de fysieke conditie veranderd wor den. De spelers hebben veel aanleg, maar men zal de belofte nooit realise ren, als zij lichamelijk onvoldoende ge schoold zijn en dus steeds gehinderd worden in hun bewegingen. Als de voor bereiding op de huidige basis wordt voortgezet, zal dit Nederlands elftal het in Rome niet ver brengen en beslist niet noemenswaard sterker zijn dan op dit ogenblik. Zoals het nu gaat, kan ik niet veel bereiken. Ik krijg bepaalde opdrachten en voer die zo goed moge lijk uit, maar dat zal niets uithalen zo lang ik in mijn activiteit geremd wordt en zolang zoveel mensen zich met hel elftal en alles wat daarbij hoort bemoei en". Die woorden klinken somber, maar wij vrezen, dat het de harde waarheid is. Laten de Nederlandse hoekeyleiders, aan wier goede bedoelingen wij geen ogenblik twijfelen en wier ijver en lief de voor de hockeysport wij bewonderen, zich ernstig beraden. Het is te hopen, dat zij het dan over een andere boeg gaan gooien, zoals in het buitenland en in andere takken van sport reeds ge beurd is. Het lijkt ons, dat dit mogelijk is zonder dat de opvattingen welke in de Nederlandse hockeywereld leven omtrent een verantwoorde sportbeoefe ning geweld aangedaan worden. Men bedenke daarbij, dat amateurisme geen synoniem voor dilettantisme is. Het is ook geen woord, waarmee men een ver ontschuldiging uitdrukt. Eine Mannschaft Tot slot dan nog iets over de wed strijden van het Nederlandse team in het Münchener toernooi. Het heeft geen zin om uitvoerig stil te staan bij de veranderingen, welke telkens in de opstellingen aangebracht zijn. Die wijzigingen zijn immers onderge schikt aan de andere, reeds genoem de oorzaken voor de onvolkomenhe den in het oranjeteam. Zij zijn daar om slechts kunstgrepen, hoe interes sant de proefnemingen op zich ook ge weest zijn. Zo speelde tegen Spanje De Spaanse verdedigers heffen bezwe rend de armen omhoog bij een van de Nederlandse aanvaller. Het scheen te helpen, want een doelpunt leverde deze situatie niet op. de Amsterdammer Coster van Voor hout op de plaats van midvoor De Beer. Hij maakte bepaald geen on aantrekkelijk debuut, want reeds in de vierde minuut van zijn eerste lan- denwedstrijd deponeerde hij de bal 'in het doel. Dat zo'n snel verkregen doel punt, zo'n moedgevend begin dus, niet heeft geleid tot e i geïnspireerd gespeeld vervolg, was bepaald teleur stellend. De Duitse toeschouwers be grepen niets van dit alles. „Holland war doch eine Mannschaft und jetzt.." hoorden wij zeggen. Genoeg talent, maar te onervaren In de wedstrijd tegen de Fransen kwam eindelijk de jonge Van 't Hooft, die het vorige seizoen zijn debuut ge maakt heeft, in actie. Zijn spel in de eerste fase van de strijd was een wel kome afwisseling voor hetgeen er in de voorgaande dagen in de aanvalslinie te zien gegeven is. Zonder voldoende steun kon ook hij er echter niet voor zorgen, dat de ploeg zich nu eindelijk eens optrok naar- een hoger niveau. Het spel van Van 't Hooft was een laatste bevestiging van wat wij in de afgelopen dagen meermalen geschre ven hebben: er is talent onder de jonge ren. Neem de debutanten als een Yke- (Van onze hockeymedewerker) Naast de competitiestrijd kennen ook de hockeyers de jaarlijks weerkeren- de bekerwedstrijden, waarin Oost. en West, Noord en Zuid elkaar bekampen met als inzet bij de heren van de eer ste overgangs- en promotieklasse de H.T.C..C.-beker en bij de dames van dezelde klasse de J. D. Treslingbeker. De lager geklasseerde hockeyclubs spe len bij de heren om de Amsterdam-beker en bij de dames om de Parnassia-prijs, terwijl ook de veteranen hun eigen tita nenstrijd leveren en wel om de vetera- nenbeker. Zond eg j.l. was de dag waarop met de eerste ronde oen aanvang werd gemaakt en wanneer we ons in dit beknopt over zicht beperken tot de afdeling Heren, waar. om de HTCC-beker gestreden wordt en slechts een greep doen uit de 41 wedstrijden die voor zondag j.l. waren vastgesteld, dan komt weer overduide lijk de suprematie naar voren die de Westelijke hockeyers aan de dag heb ben gelegd. Voor de uitzondering op de regel zorgde dit keer de zuidelijke promotie- klasser Oranje Zwart dat op de Crailose heide Be Fair een verdiende 43-ne- derlaag toebracht. Be Fair dat vorig jaar nog tot de naive finale was door gedrongen en twee jaar geleden zelfs bekerhouder werd, was niet opgewas sen tegen het enthousiaster en beter spelende Oranje Zwart dat de voor rust opgelopen 21 achterstand in de tweede helft reeds spoedig in een 32- voorsprong omzette. Bij Be Fair stak alleen linkshalf Bianchi boven de middelmaat uit en de steun die hij aan de Be Fair-voorhoede verleende, leverde nog enige gevaarlijke situaties voor het doel der Zuiderlingen op, waar uit J. Terlingcn via een lange corner 15 min. voor het einde de ploegen weer in evenwicht kon brengen. 33. Het moreel van Oranje Zwart was hierdoor geenszins aangetast, want het frisse cn onbevangen spel dwong Be Bair, dat de zaken waarschijnlijk iets te licht had opgenomen, kort voor het i eindsignaal op de knieën 43. De kracht van het Westen is voor namelijk tot uiting gekomen in het 3—3 gelijke spel waarmee het onlangs naar de overgangsklasse gepromoveerde Hur ley koploper LHC de hockeytrots van het Noorden voor de tweede ronde uit schakelde. Voor de bekerwedstrijden geldt n.l. de bijzondere bepaling dat indien een wedstrijd na 2 x 35 min. spelen on beslist eindigt de speeltijd met 2 x 7'i min. verlengd moet worden. Indien de stand hierna nog gelijk is dan komt het elftal uitkomende in de lagere klasse in de volgende ronde; zijn beide elf tallen gelijk geklasseerd dan gaat het bezoekende elftal naar de volgende ronde. De Westelijke promotieklasser Pinoké behoefde van deze regel zelfs geen ge bruik te maken, want met liefst 50 werd de Noordelijke eerste klasser GHBS verslètgen; ruststand 10. Amsterdam moest het zonder spil Chr. Mijnarends en midvoor Chr. Coster van Voorhout, die momenteel in Mün chen vertoeven, tegen de Zuidelijke eerste klasser Breda opnemen. Hoewel onze Zuiderburen dit seizoen vanwege de droogte der velden nog vrij onge traind zijn, hebben zij het de Wagener- stadionbewoners bijzonder lastig ge maakt. De zwaarbevochte 4—3-zege die Amsterdam behaalde dankt men voor namelijk aan de subliem spelende J. Janssen van Schoonhoven, die zich een waar schutter toonde en alle doelpunten van de thuisclub op zijn naam bracht. HTCC zelf werd door een 1O-neder laag tegen HGC uitgeschakeld. Lands kampioen SCHC behaalde een gemak kelijke 4O-zege op PW, terwijl ook Delftse Studenten zich via een zege van 71 op Zwart Wit van een plaats in de tweede ronde verzekerde. Advertentie (met de baard) k (Van onze paardesporlmedewerker) Het moge dan geen officiële titel zijn: „Mereveld's herfstkampioen", iedere eigenaar ziet zijn draver er toch gaarne mee vereerd. Nu alle op de gelijke af stand van 2200 m startten, was het vrij zeker, dat Théo Messidor zou winnen. Dat is dan ook gebeurd en daarvoor heeft hij zich helemaal niet behoeven in te spannen. Toch verdienen de vijf eerste prijs van f 1200, toch aan de koers deelnamen. Voor hen ging het er dan ook in In de openingskoers werd over het algemeen slecht gedraafd. Walmut Ere bus won gemakkelijk voor Xenocraat. Young Bonni B was in de eerste afd. van de Maarssenprijs de beste, zij won op het nippertje voor Yellowbird van Miramus. De tweede afdeling had evenmin veel te betekenen. Yashmir had van het veld geen concurrentie te duchten. Bij de amateurs bleek G. v. d. Wal met X dig aan kop wist hij de aanvallen van Vauban B en Xema S flink af te slaan. De vièr-kilometerprijs had een span- - -nend verloop. Tu Ciel d'Or ging aan- noofdzaak om, wie een der plaatsgel- I vankelijk aan het hoofd, gevolgd door fiPil 7H11 hpmanhticfon Dnnhla Qi v 1\T T? 1 w*/r:n_ mn i den zou bemachtigen. Double Six M. bleek de sterkste. (Van onze sportredacteur) MÜNCHEN, zaterdagavond. Het hoogtepunt van het internationa le toernooi van Oe jubilerende Duitse hockeybond, het treffen tussen Euro pa's sterkste team Duitsland en de zes voudige Olympische kampioen Indië, heeft een enerverende strijd en op pa pier geen beslissing gebracht. Een ge lijk spel (1-1) is het geworden, nadat de Duitsers met de rust zelfs de weelde van een voorsprong hadden. Maar, al wijzen de cijfers dan geen verschil in kracht aan, in het veld lagen de ver houdingen toch anders. Met man en macht, met de moed der wanhoop soms en vaak ook met brute kracht hebben de Duitsers zich moeten verdedigen te gen het superieure spel van de Indiërs. Er moet echter wel aan toegevoegd worden, dat de Indiërs in hun aanvals- spel, gezien hun reputatie van groot meesters, ernstig tekort geschoten zjjn. Veel kansen op een doelpunt, veel kansen op een gevaarlijke aanval zelfs, hebben de Duitsers niet gehad. Deson danks is het geen spel van kat en muis geworden. De Indische aanvalsgolven mochten dan perioden lang onophoude lijk op de Duitse verdediging aanrollen, in hun afweer gingen de Duitsers niet op goed geluk af te werk. Zij verweer den zich met overleg en trachtten voort durend uit elke onderbroken Indische aanval een actie van de eigen voorhoe de op te bouwen. In het begin van de strijd slaagden zij daarin soms wonder wel. Vooral als zjj zich bedienden van de pijlsnelle rechtbuiten Wöller, ont stond er nog wel eens gevaar voor de Indische verdedigers. Daarom was het ook niet zo verwonderlijk, dat zij door Advertrnce hun aanvoerder Budinger de leiding na men. Budinger's doeltreffende schot uit een lange corner was weliswaar niet onhoudbaar, maar toch wel een ver diende compensatie voor het feit dat h(j eerder bepaald onfortuinlijk was bij een snelle reactie op een fout in de Indische verdediging; een fout die de doelman Desha Mathu slechts met moeite kon herstellen. Het Duitse openingsdoelpunt is voor de Indiërs uiteraard aanleiding geweest om nog feller in het offensief te gaan. De Duitse verdediging kwam daardoor vooral na de rust nog meer onder druk en net was eigenlijk een wonder, dat die overigens bekwaam strijdende de fensie slechts één keer capituleerde. Keihard ingeslagen strafcorners wer den gestopt en telkens weer was er al tijd nog wel een Duitser die de gevaar lijke Indische aanvallen kon onderbre ken. Daardoor bleef de strijd boeiend en enerverend tot de laatste seconden en kon ha afloop met recht gezegd wor den, dat deze ontmoeting de beste van het toernooi geweest is. De vier met stuurman van De Maas heeft zondagmiddag de lange af- standsroeiwedstrijd over 4 km van Delft naar Den Haag gewonnen in 16 minuten 41.7 seconden. Daarmee werd De Maas voor een jaar eigenaar van de wisselbeker. De uitslag luidt: Eerste klasse: 1. De Maas 16.41.7: 2. Proteus 16.54.2; 3. Willem III 16.58.7; 4. De Laak I 17.04.5. De Belg Rik van Looy, de vorige week winnaar van Parijs-Tours, heeft nu ook de Ronde van Lombardije ge wonnen. In de eindsprint versloeg h(j een vijftigtal renners. Van Looy vestig de een nieuw record voor de Ronde van Lombardije door tot een gemiddelde snelheid te komen van. 40.899 km per uur. Het oude record stond op naam van de Italiaan Defilippis met 39.705 km per uur. De uitslag was: 1. Rik van Looy (Belg.); 2. Vannitsen (Belg.) z.t.3. Poblet (Spanje) z.t.; 4. Fautini (It.) z.t.; 5. Galeaz (Spanje) z.t.; 6. Darrigade (Fr.) z.t. De Duitse ruiter M. H. Schridde, die met zijn paard Fugosain de Belgische hoofdstad de prijs van de stad Brussel verwierf. De derde dag van het concours be gon met een internationaal springcon cours om de prijs van de centaur. De wedstrijd werd gewonnen door de Bel gische combinatie Vanderhaegen en J. Seynaeve met de paarden Islam en Simple Simon. Als derde volgden de Nederlandse ruiters Velstra met Char mante en Scheeren met Berenice. Onze landgenoot Willie Scheeren is zaterdag op de tweede dag van het Indoor Chi te Brussel met het paard Berenice vierde geworden in een jacht- springconcours. Het nummer werd ge wonnen door de Franse kapitein Quy Lefrant met Caballero 2. De Vughtse manege-directeur reed een te laag tempo. Zijn t(jd was 56 seconden. De andere Nederlander in dit jacht- springen, T. Velstra met Ferner bracht het er niet zo best af. Hij werd achtste. Het tweede en laatste internationa le springnummer van het concours was het springconcours om de „prix des habits rouges". Het werd een over winning voor F. Thiedemann met Me teor, specialist in dergelijke concoursen. W. Scheeren bezette met Baltimore (690 pt) de 7e plaatSp In het puisancespringconcours kwa men 17 deelnemers uit. Grayston (Z.-Afrika) met Captain Bligh en de Ier T. Wade die Dundrum bereed, ble ven foutloos en zij besloten de eerste prijs te delen. T. Velstra die acht strafpunten opliep, werd vierde. Schee ren die met Baltimore in de tweede barrage uitgeschakeld was, eindigde ex aequo zesde. Roi de Cinq Mille en Tilda O. Met een korte tussensprint kwam Sandra voor aan. In de derde ronde kreeg deze een aanval van Hetman te verduren. Prach tig hield de achtjarige dochter van The Saint Hetman achter zich. Deze kwam als tweede binnen, werd echtei wegens onregelmatig draven uitgeschakeld, waardoor Tilda O. het tweede geld toe viel. Goede koers van Roi de Cinq Mille, die derde werd. Sammy Mars viel tegen. De uitslagen: Amersfoortprijs: 2140 m. 11 deelnemers. 1. Walmut Erebus (Hof) 1.31.3, 2.50, 1.30. 2. Xenocraat 1.40, c 5.10; 3. Xavero 1.50, koppel 4.40. Maarssenprijs I: 1260 m. 10 deelnemers. 1. Young Bonni B <Hey- man) 1.28.5, 14.70, 4.70; 2. Yellowbird van Miramus 2.30, c 7.40; 3. Ylinotte 4.60, koppel 13.80. Maarssenprijs II: 1260 m, 9 deelnemers. 1. Yashmir (J. Oosting) 1.28.2, 3.70, 1.70; 2. Yellow Rose 2.30, c 8.80; 3. Y Zella 4.30, koppel 12.50. Oudenrijnprijs; (amateurs) 2120 m, 10 deelnemers. 1. X Ologie M (G. v. d. Wal) 1.29.3, 7.20, 2.10; 2. Vauban B 1.50, c 4.10; 3. Xema S. 2.30, koppel 8.10. Prijs vierjarige stayers: 2600 m, 8 deel nemers. 1. Way Jewel (Smit) 1.26.4, 1.90, 1.40; 2. William Z 2.70, c 5.90; 3. Winston Hanover 2.10; 4. Willémarie G.S. koppel 3.20. Soestprijs: 2100 m, 16 deelnemers. 1. Wendy Hollandia (Heijnen) 1.27.7, 2.80, 1.70; 2. Veratonka 4.9Ó, c 11.30- 3. Vrolijke Frans 3.90, koppel 6.-. Mere veld's Vier Kilometer: 4000 m. 9 deel nemers. 1. Sandra (Knijnenburg) 1.25.5, 7.20, 1.90; 2. Tilda O, 3, c 8.90; 3. Roi de Cinq Mille 2.70; 4. Sammy Mars koppel 29.- Zuilenprijs: 2100 m, 16 deelnemers. 1. Valencia (Wagenaar jr.) 1.25.9. 9.40, 3.70; 2. Vincent Hollandia 1.70, c 5.60; T Sir Spencer 2.50, koppel 5.-. Mereveld's Herfstkampioenschap: 2200 m, 6 deel nemers. 1. Théo Messidor (Eerenberg: 1.24.7, 1.10, 1.10; 2. Double Six M 1.10, c 1.90; 3. Sonja Zora; 4. Quick Hol landia G koppel 1.80. Amersfoortprijs: 2140 m, 11 deelnemers. 1. Xcrophyt (J. Oosting) 1.29.9, 17.70, 3.30: 2. X Straal W 2.90, c 7.80; 3. X Goudenrijder 1.50, koppel 16.20. Toto-omzet t 169.049.50. Vijfentwintig volbloed-paarden vonden za terdag in de Verenigde Staten de dood, toen te West Greenwich, In de staat Rhode Island, een complete renstal uitbrandde. De eigenaar kon nog vier paarden uit de vlammenzee redden, vóór de rook en het vuur hem beletten bij de dieren te komen. Het meest bekende paard dat in de stal om- Park Dandy- winnaar van bijna 200.000 dollar. u heeft zondag in Gelsenkirchen net Nienhausen rennen over 3200 meter ge wonnen met een km-tijd van 1.22.1. De Franse hengst werd gereden door W. H. Geersen. Onze landgenoot Gerrit Schulte is zondag te Gent als derde geëindigd in een uit drie manches bestaande wedstrijd achter derny- motoren. Het Noordelijke hockeyteam heeft zater dag te Groningen met 41 gewonnen van het elftal van Hannover. Tsjechoslowakije heeft door een overwin ning met 51 op Denemarken in de tweede wedstrijd van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landenploegen de kwart finales bereikt. (Van onze basketballmedewerker) Zaziko-Polonia wordt de finale van het internationale basketballtoernooi van DED. De twee buitenlandse deel nemers aan dit jubileumtoernooi zijn in hun poule op de eerste plaats ge ëindigd. Vanavond zal worden uitge maakt welk van beide teams het sterk ste is. Wij vermoeden Zaziko, daar de Belgen vanavond ook de beschikking zullen hebben over hun fenomenale in ternational Willy Steveniers, die tegen Landlust en Blue Stars niet beschikbaar was. De derde buitenlandse ploeg, he' Duit- st Düsseldorf, is zeer zwak, en verloor zowel van DED als van Polonia met groot verschil. Toen DED zaterdag avond reeds een 140 voorsprong op Düsseldorf had veroverd, scoorden de Duitsers pas hun eerste punt. Opvallend was dat de Duitsers, die „man to man" speelden, aanvallend volkomen vreemd tegenover deze speelwijze stonden. Met de rust stond DED met 33—18 voor en bij het eindsignaal, nadat DED in de tweede helft zeer veel had gewisseld met 70—39. Topscorers bij DED Boot 917. Smit 131 en De Jonge 48. Landlust, dat aanmerkelijk enthousias ter speelde dan vrijdagavond, was machteloos tegen het hoge tempo van Zaziko, dat vooral in Wagner (6—16), en in Goysens (103) scherpschutters had. Rust 25—11, eindstand 58—39. Polonia kon zich tegen Düsseldorf zeer veel wissels permitteren. Slechts in de slotfase kwam de basisploeg in actie. Rust 2434 en bij het eindsignaal was het verschil 4074. De aantrekkelijkste wedstrijd van dit weekeinde was ongetwijfeld het duel Blue Stars-Zaziko. Tot 23—23 hielden de Nederlandse kampioenen de Belgen voortreffelijk bij. Blue Stars stond zelfs nog met 1310 voor. Maar door het razendsnelle spel van Wagner was het verschil bij de rust toch reeds 2331. In de tweede helft was Zaziko superieur en liep tenslotte uit tot 46—77. Topsco rers waren Wagner 16—19 en Hillen 97. Bjj Blue Stars waren Alberda 82 en Perrier 4—14 het produktiefst. Vanavond 7 uur Landlust-Düsseldorf; 8 uur Blue Stars—DED; 9 uur Zaziko Polonia.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 8