Oe Gruyter favoriet Bruid in verkiezingstijd Drie maanden gevorderd tegen moeder die baby verwaarloosde 1e <-1 rr m e Sk pittiger in uit Mrs Courtaulcl trouwt met de voorzitter der conservatieve partij Alles ivat ik deed was toch niel goed" Kind 11a drie maanden reeds overleden A/*aakt voor Uw zaak i sappiger 1 verser EEBSSSlQ) Super Gelderse 0.96 Is het een wonder, dat ook De Gruyter's Oploskoffie favoriet is? Natuurlijk niet. Koffie is nu eenmaal de specialiteit van De Gruyter. waarin niemand De Gruyter evenaart. Ook niet in Oploskoffie. Niet altijd hebt U tijd en geduld om zelf koffie te malen en te zetten. Dan doet De Gruyter dit voor U op vakkundige wijze. Eén theelepeltje in het kopje, heet water, meik en suiker er bij, en U bent la minute kant en klaar. Minstens 35 heer lijke kopjes uit een bus van f. 2.05. Coffeïne-vrije Oploskoffie f. 2.40 wordt De Gruyter's Weekreclame in de kranten en in de winkels bekend gemaakt. Honderd duizenden huisvrouwen profiteren er wekelijks van Zij laten de wekelijkse buitenkansjes echt hun neus niet voorbijgaan, want zij be sparen er jaarlijks een flink bedrag mee op het huishoudgeld. Begint ook U er deze week eens mee? DE GRUYTER'S Extra Gelderse f. 1.10 Gelderse f Bij aankoop van f. 4 - De Gruyter's artikelen een Gelderse rookworst (naar keuze) 25 cent goedkoper 1 Deze week geniet U - zoals U hiernaast kunt zien - verschillende voordeeltjes bij de aan koop van Gelderse rookworst, kalfsbouillon soep, pindakaas en margarine. Rekent U maar uitéén of twee gulden hebt U gauw gespaard I 2 Bovendien krijgt U ook bij aankoop van de Weekreclameartikelen de 10°/0 kassabon (voor elke f. 10.- kassabons betaalt De Gruyter f. 1- contant uit) 3 En nóg eens bovendien: als U voor f. 4.- koopt, hebt U elke week voor slechts 15 cent recht op... het snoepje van de week r' Ir waarbij U. nóg eens bo* "*o j) vendien, altijd één of an- >T J dere leuke verrassing voor /IUw kinderen cadeau krijgt. Hl De Gruyter's heerlijke en laag-geprijsde boterham-artikelen: 16 soorten jams, appelstroop, honing, chocolade-pasta en -hagel, gestampte muisjes - half Nederland heeft ze op tafel Deze week een bijzondere aanbieding: een pot prima pindakaas (van 85 cent) 15 cent goedkoper f. 1.3S kalfsbouillonsoep 55 cent lO cent goedkoper Geldig van woensdag 21 dinsdag 27 october a;. Als margarine kers-vers is. dan is ze werkelijk veel lekkerder. Bij De Gruyter kunt U er van op aan. dat ze kers-vers is. Behalve de 10% kassabon krijgt U deze week bij aankoop van elke 2 pakjes margarine of vet (extra margarine uitgezonderd) een reep chocolade gratis WOENSDAG 21 OKTOBER 1959 PAGINA 6 (vacuum verpakt) Bruine-bonensoep preisoep tomatensoep met rijst kippebouillonsoep erwtensoep vermicellisoep groentesoep koninginnesoep ossestaartsoep: Slle De Gruyter's soepen zijn vers, krachtig en smakelijk. Laat Uw huisgenoten de eens keuren. Die is deze week t/m TOT DE VERRASSINGEN van de En gelse verkiezingen behoorde het aange kondigde huwelijk tussen mr. R. A. But ler, de Home Secretary en voorzitter van de conservatieve overwinnende partij en mrs. Molly Courtauld ondanks haar Franse naam een rasechte Engelse en weduwe van een bekend Poolvorser, mr. Augustine Courtauld, die maart jl. gestorven is. De bruidegom, een man van grote be tekenis In de Engelse politiek en orga nisator van de Tories na 1945, dus in de eerste moeilijke oorlogsjaren, heeft zopas zijn bruid voorgesteld aan de employés van het hoofdkwartier der conservatie ven, een imposant gebouw rp Smith Squa re niet ver van Westminster gelegen. Hij wandelde vrolijk lachend door de lange gangen en kantoorlokalen, waarin het personeel stond opgesteld, om de bruid en hun „boss" te begroeten. Ze was nogal zenuwachtig, vooral toen radio- en televisiemensen eraan te pas kwamen en tientallen persfotografen ook nog hun camera's op haar richtten. In te genstelling met mr. Butler is ze niet aan publiciteit gewend. Maar door haar aan staande aangemoedigd, weerstond ze de algehele belangstelling met een glim lach en veel handgewuif. Toen vertrok ze opgelucht weer naar haar rustige land huis Great Yeldham in Essex, waar ze al tientallen jaren woont, op enkele tien tallen kilometers verwijderd van mr. But lers landhuis, Stanstead Hall In Hall- stead. De Courtaulds hebben op hun buiten goed altijd een rustig leven geleid. Wan neer haar man zich in de Poolstreken bevond, wijdde mrs. Courtauld zich met des te meer energie aan de opvoeding van haar zeven kinderen die thans evenwel met uitzondering» van de negenjarige Susannah, of getrouwd, of op een pen sionaat zijn. Haar romance kwam voor de meeste Engelse kiezers, de conservatieve incluis, als een verrassing. We kunnen niet spre ken van een donderslag bij heldere he mel. Dat doet men niet als het gaat nm een beminnelijke figuur als mrs. Molly Courtauld. De mensen in Great Yeldham wisten inmiddels reeds sinds geruime tijd dat er iets op til was. Men sprak er in de enige dorpsherberg telkens weer over. Voor hen was het bericht van de verlo ving desondanks minstens zo belangrijk als dat van Peter Townsend, hetwelk overigens vanwege de verkiezingsuitsla gen door de Engelse bladen niet op de voorpagina werd geplaatst. Men vond die veel belangrijker. En thans wordt veel aandacht gewijd aan de bruid in de ver kiezingstijd, die wekenlang haar aan staande nauwelijks zag. Voor het bezoek aan het hoofdkwartier had ze samen met mr. Butler in diens appartement te Londen gedineerd. De kleine Susannah was er bij. Ze is nu blij weer in het rustige Great Yeldham terug te zijn. Wat de mensen daar betreft, ze hebben het als het ware zien aankomen. Ze wis ten, dat mrs. Molly Courtauld een nicht is van mr. Butlers gestorven vrouw, van wie hij drie, inmiddels reeds volwassen kin deren heeft. En dat er steeds een har telijke verhouding tussen de Butlers en de Courtaulds had bestaan. Er zal nu nog beslist moeten worden, waar het paar zijn intrek zal nemen, na 't huwelijk. In het grote, in de z.g. kolo niale stijl gebouwde, witte landhuis van mrs. Molly Courtauld of in het statige .Stanstead Hall van mr. Butler, een eeuwenoud buitengoed, dat met prach tige tuinen vol bloemen omringd is. In Great Yeldham meent men, dat mrs. Molly Courtauld wel naar Stanstead zal verhuizen, omdat daar in de buurt een van mr. Butlers zoons een grote farm beheert en wellicht tot de weinige kinde ren behoort, die dicht bij huis zullen blij- vèn. Omdat mr. Butler vooral als voor zitter van de conservatieve partij veel werk wacht, zal het „jonge paar" slechts enkele dagen op huwelijksreis kunnen gaan. Susannah vindt dat wel prettig. „Alles wat ik deed was toch niet goed". En daarom had een 24-jarige moeder, die gisteren voor de rechtbank te Rotter dam terecht stond, niets aan de verzor ging van haar baby gedaan, zodat dit zoontje, drie maanden oud, stierf aan uit putting en verwaarlozing. Uit het verhoor bleek, dat de vrouw in '5G getrouwd was, en toen al een zoontje van twee jaar had. Men ging bjj haar moeder in Vlaardingen inwonen, die voor alles zorgde. In '57 werd weer een zoontje geboren; de vrouw hield toen op met bui tenshuis te werken, maar in haar eigen gezin bleef haar moeder toch het meeste doen. „Alles wat ik deed was toch niet goed"... zei verdachte. Toen in '58 het derde zoontje werd ge boren kreeg het echtpaar een eigen huis in Schiedam. En daar stond de vrouw, die zoals de president het uitdrukte „tot on zelfstandigheid was grootgebracht", al léén voor alles. Haar man had haar aan geraden met de baby eens naar zuigelin genzorg of een dokter te gaan, maar ze had het niet gedaan Het kindje kreeg niet de juiste voeding en hem werd ook medi sche en hygiënische zorg onthouden. „Het was tenslotte uitzonderlijk mager en ge heel vervuild", zei de officier van justitie, jhr mr F. A Groeninx van Zoelen. Toen het ook nog longontsteking kreeg, was het gauw gebeurd. „Het is onbegrijpelijk", aldus de officier ..het is tegenwoordig voor iedereen moge lijk, desnoods gratis, hulp en raad te krij gen". Gezien het psychiatrisch rapport, waar in de vrouw niet geheel toerekeningsvat baar werd genoemd, eiste hij drie maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Het Leger des Heils had reclasseringssteun geadviseerd en het echtpaar was bereid zich daaraan te on derwerpen. Er was geen raadsman. Over veertien dagen doet de rechtbank uitspraak

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6