DE KRANT I HET POPPENHUIS VOOR MOOIE POPPEN EN ELEKTRISCHE TREINEN Koningin Juliana verdeelt het nationale geschenk m w MUREN STORTEN IN verstopping Kampioener r" !r5'°-8'° £9". 14" ABDIJSIROOP voor Jurgens-Hoogslr.il7 §TJE$ 695 - 1075 25753475 2975-4675 Driesumse bank lijdt verlies van f 450.000 „Ding" in Wormers gat zit erg diep Holida on Ice slaat een jaar over Y' f Tg?*»*, II ir?ir* PAGINA DINSDAG 3 NOVEMBER 1959 OLIEH AARD Gerichte Warmte verwijderd met WONDEROLIE .JRu/ge ruiten" meisjesparka, geh. gevoerd met wollen teddy! Div. fleurige kleurcomb. 4-13 jr. „Ru/ge mohair I Zware zuiver wol. Naarj775»7A75 2r- Naar £90.090 4475-3675-2750 Juwelier BLOM SINGEL 163b - SCHIEDAM MET KES-PUNTEN 'n Juweel van 'n jurkje en goed gedragen, omdat Wex 't figuurtje zo'n charme gaf tussen twee hoestbuien door ...dan vertrouwen ze op uw hulp. Laat ze niet in de steek: geef ze meteen een lekkere lepel Abdijsi roop. Uit de vertrouwde fles die u al vanaf het meest onschuldige kuchje bij de hand hebt. Want u weet: hoest komt meestal onver wachts, en 's nachts. Abdijsiroop lost meteen het slijm op, verzacht en geneest, zodat die hoest ook niet kan ontaarden in iets minder on schuldigs. Door de fraude Aanbod tot overneming (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, 2 nov. De Coöpe ratieve Boerenleenbank te Murmerwoude zal wellicht de Coöperatieve Boerenleen bank voor Driesum, Wouterswoude en omstreken G.A. overnemen. Zoals bekend is voor deze laatste bank surséance van betaling aangevraagd in verband met de fraude tot meer dan tweeëneenhalve ton. gepleegd door de directeur van de bankinstelling. De bank te Driesum heeft door de fraudes, waarvan de vroegste al dateert van enkele decennia terug, een verlies van zeker f 450.000.geleden. Tot deze conclusie is men gekomen bjj liet accountantsonderzoek, dat nog steeds niet is beëindigd. Primeur bij N.E.H. Prijs gebonden f 8.90 Apparatuur knapt af Afwijkend grondpatroon aangetroffen (Van onze verslaggever) WORMER, 2 nov. De ingenieurs van Rijkswaterstaat die met behulp van ambtenaren van Grondmechanica nu al geruime tijd bezig zijn met sonderingen rondom de krater, die in het weiland van de boer Grevers in Wormer is ge slagen, hebben thans voor het eerst een afwijkend grondpatroon in de bodem aangetroffen en wel op twintig meter diepte. De verstoring was van dien aard, dat men het nodig vond autoriteiten uit Den Haag te waarschuwen. Onder hen bevond zich de hoofdingenieur Eggink van Rijkswaterstaat. U kunt nu zonder moeite afkomen van Tientallen keren per week zegt U: nu wat Vim! U wrijft of boent even en dan verdwijnt het moeilijkste vuil. Alles helder schoon! En dubbelvlug. Dat doet Super Vim. Dubbelkrach- tige Super Vim, in de nieuwe, fonkelgroene, vochtwerende bus. Centrale Volksbank in oktober VIM schuimt en kan niet krassen! M';i Ideaal door zijn uitvoering met opklapbaar bovendeksel en kookplaat. Slechts 198.- het enige merk met meer aan stralings- en vloer- warmte dan andere haarden. een besparing van ca 25 aan brandstoffen. DAAROM HET MEEST GEVRAAGD jutyvu. at .'jyjit.i if Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloei bare D.D.D. De jeuk be daart in enkele secon den, de ziektekiemen worden gedood, de huid geneest, fl.20 p. flacon. Tel. 66603 Alleenverkoop voor Schiedam JIJWELEN, GOUD ZILVER INKOOP n. via UHHihv I geneest uw huid Kruisstraat 19 - Haarlem (b.d. Ridderstr >- Tel 16910 Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie, Jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.60 bespaart U veel ellende. Gevraagd naaisters en leerlingen en leerling-knipster. Aanmelden: Wortelboer's Confectietbedrijf, Nwe Binnenweg 310, Rotterdam. Op de drukkerij van dit blad kan een flinke leerjongen geplaatst worden. Ongeveer 16 jaar oud. Aanmelden: Kortenaerstraat 1. Rotterdam. Te koop: een haard, kachpls, ka chelpijpen, ellebogen, kachelrin- gen en -plaatjes. W. Netten, adres Kamperfoelielaan 10, pakhuis. Open van 24 uur. Grofbaan no. 36. Tel. 63492. Hoest? Keelpijn? Nattermann's Bronchicum Elixir helpt, lost taai slijm op, neemt de prikkel weg. Flacon 2,- bij elke drogist. 14 dagen gratis op proef alle merken televisies, compleet ge plaatst. Min. 1ste betaling; .ver der 7,- p.w. Eigen technische dienst. Tel. K 1800—123153 tot 6 uur. Ook radio's en bandrecor ders. Ru/ge Aabe ruiten meisjescoat, geheel met warme „schapenvacht" ge voerd! 4-13 jaar. J~§p1deale sporttrui. winterduffel m. orig. in grove parel- aangeweven ruit! steek! 5 winter- Extra zware winter- kleuren! 2—13 jr. kwaliteit! 5-13 jaar. N. fCfQ 1*350 gr. i# Zware Bedford Poolvaste cordu- cord pantalon, roy pantalons in 4 zakken met écht nieuwste modekleu- leer afgebiesd, ren o.a. mosgroen! 5-13 jaar. Op en top modieuze meisjespullover in wel 5 verschill. flat teuze herfsttinten. 3-13 jn Naar grootte „Ruige" rokken, dé grote wintermode. In 6 gloedvolle kleur combinaties. 5-13 jr. grootte V e Beeldig meisjes jurkje, origineel importmodel, van de allernieuwste struc- tuurstof, bijzonder leuk met tinneroy gegarneerd5 Mo dieuze wintertinten! 60-105 cm. Naar grootte Moderne autocoatsin „ruige" multicolor mohair duffels en ve lours! 5-13 jaar. Naar grootte, 10 jaar Wol/7®«^a pantalon in moderne rib- cotelé o.a. in multi color! Warm en ijzer- sterk! 5-13 jaar. in- en verkoop occasion.*- goud. üJver en briljant uljnbaan 40 (naast Thalia Theater) Tel 13KB73 R'darr Mod. meisjespan- talonmet grappig voorstuk en galgen! Tal van leuke ruit jes en strepen Rib-cotelé "Jéü/enka pantalon, onver woestbaar! Metcein' tuur! 4-13 jaar. Naar «atc Meisjespantalon: nauwsluitende pijp met splitje! Binnen' daks-sluiting! 4-13 jn^ooJWS (AKKER SIROOP) met de 23 genezende bestanddelen i. M. OESTERRE1CHEB 's-GRAVENHAGE, 2 nov. Zoals men zich zal herinneren is ter gelegen heid van haar vijftigste verjaardag aan Hare Majesteit de Koningin als nationaal geschenk een bedrag van rond een mil joen gulden aangeboden, bijeengebracht door inwoners van ons koninkrijk en bui tenslands levende Nederlanders. De ko ningin had de wens te kennen gegeven dit bedrag naar eigen inzicht te mogen besteden voor goede doeleinden. De rijksvoorlichtingsdienst deelt mede. dat H. M met betrekking tot de verde ling van dit nationaal geschenk in de eer ste plaats heeft bepaald, dat aan de Ne derlandse Antillen en aan Suriname elk een bedrag van 80.000 ten goede zal komen. Ook voor Nederlands Nieuw- Guinea is een bedrag van 80.000 uit getrokken. Vervolgens heeft .de koningin adviezen Ingewonnen met betrekking tot de aan wijzing van de doeleinden waartoe deze bedragen zouden worden aangewend. Na ontvangst van deze adviezen heeft de koningin nader bepaald dat het bedrag bestemd voor Nieuw-Guinea zal worden aangewend voor het jeugdwerk in de ste delijke centra en dat het bedrag voor de Nederlandse Antillen zal worden be stemd voor de opgroeiende jeugd. Wat betreft Suriname moet de bestemming nog worden vastgesteld. De voor Nederland resterende som heeft de koningin gesplitst in een viertal bedragen voor door haar aangewezen ge bieden van maatschappelijk werk en volksgezondheid. De door de Koningin met betrekking tot de nadere verdeling hiervan ingewonnen adviezen zullen in de loop van november worden uitgebracht, zodat voor het einde van het jaar de toewijzing haar definitief beslag zal kunnen hebben. Na aftrek van f 150.000.de opbrengst uit het faillissement van de directeur, die zijn vader opvolgde zonder een cent te bezitten, blijft er nog een tekort van om streeks f 240.000.—. Daarvan komt f 160.000.— ten laste van de spaarders en deposanten wanneer het aandelenkapitaal weer zou zijn volgestort. De boerenleenbank te Murmerwoude wil de gehele BOAZ-bank te Driesum nu overnemen. Alle vorderingen op de bank zullen volgens het aanbod tegen een zeer hoog nader te bepalen percen tage worden overgenomen. Het gehele voorstel, dat voor de aandeelhouders en ook voor de persoonlijk aansprakelijke bestuursleden van de bank te Driesum veel voordeliger is dan voortzetting van de bank, zal 12 november nader in dis cussie komen. Dan zal men tevens een beslissing nemen over de eventuele voort zetting van de bank. Zeven Joodse filosofen vinden de weg naar Christus: Henri Bergson, Max Picard, Edmund Husserl, Paul Landsberg, Max Scheler, Adolf Reinach en Edith Stein. Met een voorwoord van Jacques Maritain. Een standaardwerk, dat elke ontwik kelde leek met interesse zal lezen. In de boekhandel verkrijgbaar N.V. DRUKKERIJ DE SFAARNESTAD HAARLEM 'n Charmant evenwichtig figuurtje is voor de meeste vrouwen weggelegd, als ze maar zorgen voor de Juiste verhoudingen.Nooit sprietig, schonkig, mager - maar ook geen overtollig vet dat de innemende vrouwelijke contouren vervaagt. Zorg voor 't ge wicht in evenwicht - lie ver, laat Wex daarvoor zorgen. Bij mannen zo min als bij vrouwen die 'tf hóu den op Wex, iedere mor gen dadelijk na het op staan, krijgt overtollig vet een kans. U moet 't eens proberen, alleen al om 't weldadige wonder te be leven om TT weer fit, lenig en behagelijk te voelen, van overdaad ontdaan. Heerlijk! Dat ruisend, bruisend glas jgjrSjP dadelijk na WMB I het opstaan- fij een blij begin .als van 'n f*® lentedag. g|| Een gedeelte van de kostbare appara tuur is afgeknapt doordat men op een gegeven moment op een dusdanig harde laag' of voorwerp stuitte dat men niet verder kon. Dit heeft de theorie beves tigd van kapitein Blommaart, hoofd van de Explosieven Opruimings Dienst te Cu- lemborg, die reeds voor de aanvang van de werkzaamheden te kennen had gege ven, dat het voorwerp met het vijfkan- tige staartstuk met enorme kracht door twee zandlagen heen in de bodem is ver dwenen. en op de oerplaat lichtelijk is teruggeveerd waardoor een afwijkende baan in het diepe trechtergat is ontstaan. Het vinden van die baan was de eerste opdracht voor Grondmechanica. Daar het voorwerp op ruim twintig meter diepte zit, is de kans zeer gering dat men tot opgraving overgaat hoewel er een bepaalde afdeling op het ministe rie van Defensie is, die spoed achter de zaak wil zetten. Van de teruggekeerde lichting Nederlandse militairen die in Amerika een opleiding voor geleide pro jectielen en raketten heeft ontvingen zijn enige personen in Wormer geweest. Op de Ned. Economische Hoogeschool te Rotterdam wordt gedurende de maan den oktober tot en met maart, vrijwel wekelijks een zgn. Studium Cénérale gehouden. Op- dit Sutdium Générale worde non- derwerpen behandeld, welke niet recht streeks met de studie in de economische wetenschappen te maken hebben. Het, wil de studenten opwekken tot het verbre den van hun belangstelling tot andere terreinen dan die van de vakstudie. - In het lopende studiejaar zijn er voor bet eerst ook concerten in dit Studium dinsdag om half 12 zal in de aula van de Hogeschool het eerste universitaire pau ze-concert plaats vinden, waar de painis- te Margaret Olivier zal optreden. Een tweede concert zal gegeven worden op 23 februari 1960 door Koos Verheul, flui tist, begeleid door Jan van der Meer. De programma's zullen worden afge stemd op het gehoor, maar geleidelijk aan zullen ook moeilijker toegankelijke werken, zonodig met een toelichtnig op genomen worden. Ook voor de moderne muziek zal een plaats ingeruimd worden. Het zullen in de eerste plaats de jon gere kunstenaars zijn, die zullen worden uitgenodigd om voor de academische jeugd op te treden, zodat gezegd kan worden, dat het hier gaat om „de jeugd voor de jeugd". De Amerikaanse IJsrevue Holiday on Oce zal dit jaar Rotterdam overslaan. De tournee door Europa is met vele ste den uitgebreid en duur nu ongeveer an-t derhalf jaar, zodat Holiday on Ice de traditie van het jaarlijkse terugkeren met een nieuwe show heeft moeten ver breken. De nieuwste show. die in september j.l in. Parijs is gestart komt nu pas in d<* ccmber 1960 naar Rotterdam. grote flacon voldoende voor 2 weken 1.63 dubbele flacon 2.65 houdt Uw gewicht in evenwicht. Zó kunt u deze lastige en on gezonde kwaal op eenvoudige wijze kwijtrakenNeem eerst een week elke avond twee CARTERS pilletjes - 2e week elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want CARTERS Leverpille tjes zorgen voor de galtoe- vóer die nodig is om bet voed sel beter te verteren en de darmen te ontlasten: ze maken bovendien dat de in gewanden daarna op eigen kracht regelmatig blijven werken. Zó helpen CARTERS Leverpilletjes u helemaal van hardlijvigheid af. u is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten, overver moeidheid of gebrek aan be weging toch nog eens ver stopt raken, dan zijn een paar CARTERSpilletjesvoldoende om u vlug weer op gang te helpen. Per flacon 1" 1.35. UTRECHT. 2 nov.,In oktober werd bij de "Tentrale Volksbank ingelegd 1.967.000 en terugbetaald ƒ1.292.000. Het spaaroverschot was 675.000 (voor lopig). In september was het overschot (definitief) ƒ713.200 cn in oktober 1958 ƒ576.800. Het totaal uitstaand spaarsaldo per 31 okt. 1959 bedraagt 85.621.600.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 8