Schiedam en om Verzwakking van onaan vaa r dbaar defensie is Minimumsterkte van het „schild" is thans nog niet bereikt Nederlandse kritiek op de Verenigde Staten m Rusland haalt achterstand op Amerika zeer snel in MeumnE3 Aanval op. min.-president Beel en Romme chalet! Krachtige storm brengt schepen in nood Demagogie 2 ZANGHULDE VOOR CHURCHILL JHH KAAS Koopt op tijd uw zekerheid Dr. Haveman: Amerika speelt een dominerende roV Bom gevonden in Zierikzee Waarschuwing van Allan Dulles Economische machtenzoude/i achter de ministers aan het werk zijn Enkele buien MEMORIE VAN ANTWOORD AAN DE KAMER Coede resultaten in La Courtine 1 In commissie voor Europese migratie gjPf Minister Luns wenst Nehroe geluk Mr. Burger op het P.v.d.A.-congres S.O.S.-SEINEN DOOR ELKAAR HEEN Het weer in Europa NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK Dragline stoot tweemaal tegen projectiel llllllllllf# -oio'; 4» 4. .j. 4» 4»4* 4* 4» 4* 4* 4* Vrijdag 23 oktober GRATIS KOOPDAG GRATIS KOOPDAG A 4* 4* 4* Zwitserse uitstekend houdbaar. Y 1s alleen echt met het merk CHALET! - - - - csamsc (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, li nov. Minister Vis- (Defensie) heeft de hoop uitgespro- Se" dat het Nederlandse volk, voorge- 'cht door de verantwoordelijke politie e leiders en door de pers, voldoende in Vkheidsbesef zal opbrengen om ,n te zien, dat een verzwakking van de '®tensie onaanvaardbaar zou zijn, juist P net ogenblik waarin uit de bereikte venwiehtspositie tussen Oost en West nderhandelingen worden gevoerd. De- .e uitspraak van de minister komt voor r.,1 de Memorie van Antwoord aan de ting6^0 ^anier °P de defensiebegro- jqPe nota over de defensiepolitiek 1961 .abu is, naar de minister meedeelt, in eerste helft van 1960 te verwachten, deze nota zal ook het regeringsstand- Jjjht worden uiteengezet over do moge- Ukheden tot verkorting van de dienst- ud. Mr Visser verklaart echter nu eeds dat een versterking van de ^schild"-strijdkrachten tot het in de A-T.p, aanvaarde peil in ieder geval ringend geboden is. Het is voor de con- nnentale N.A.T.O.-landen en dus ook vo°r Nederland gevaarlijk een te grote ™'ssel te trekken op het „zwaard" van de grote vernietigingswapens, aldus de t, siuie vermenging bewindsman. Reeds bij beperkte con- Üicb en zouden deze wapens dan moeten worden gebruikt met alle risico's van dien. Volgens mr. Visser is de minimum- sterkte van het „schild" thans nog niet bereikt. De Nederlandse defensie-uit gaven in geid zijn in de afgelopen jaren gelijk gebleven, waardoor zij, uitge drukt in percentages van het groeiend nationaal inkomen, in feite een steeds geringere last vormden. In België zijn de uitgaven gestegen met 8 pet in 1959 en met 9 pet volgens de ramingen van 1960. Organisatie Departement Minister Visser is uitvoerig ingegaan op de vragen van de Kamer over de organisatie van het ministerie van de fensie sinds de samenvoeging van „oor log" en „marine". Hij meent dat de thans gekozen vorm de beste mogelijk heden biedt voor een geleidelijke inte gratie van de diensten der beide voor malige ministeries. Hij meent dat het geven van een afzonderlijke positie bin nen het departement aan de Koninklij ke Luchtmacht een ongewenste split sing van de departementale diensten nodig zou maken. De bestaande legeronderdelen zullen moeten worden aangepast aan de zich steeds wijzigende (verwachte) oorlogs omstandigheden. De minister is echter niet van plan een nieuwe, ingrijpende reorganisatie te doen plaatsvinden. Het gebruik van de Franse oefen terreinen te La Courtine heeft uitste kend voldaan. De hogere reiskosten tlaanschoten, het meisje dat enige jaren geleden op de voorpagina's van a"e kranten verscheen toen bij een medische behandeling een radioactieve naatdpunt in haar neus bleef zitten wordt vandaag zeven jaar. Met haar Zusje Sieneke (9) mocht zij vrijdagmiddag naar de speelgoedwinkel in Putten, om reeds een cadeautje uit te zoeken. GjENèVE, 14 nov. (DPI) Volgens I "ingelichte bronnen heeft de Neder- 'andse afgevaardigde naar de Intergou- ernementele commissie voor Europe- migratie, dr. B. W. Haveman, gis- ,Pren een aanval gedaan op het feit de Verenigde Staten een domine- ,ehde rol in de gang van zaken van ve commissie spelen. Hij zei dat het J'tfoiiwen van zijn regering was ge knokt. Volgens de bronnen had de aauvaf plaats tijdens de ochtendzitting an de jaarlijkse vergadering van de a,nmissie. Dr. Haveman had ge- om deze zitting met gesloten Uren te houden. riiPe voornaamste kritiek gold de Ame- 'kaanse voorzitter Marcus Daly en ®i feit dat de Nederlandse repatrian- uit Indonesië zo onelegant door de Qrnrnissie worden behandeld. De De mocratische afgevaardigde van het uterikaanse Congres Francis E. Wal- V®U die de grondlegger van de nu ze ur11 jaar bestaande commissie is, ver jaarde tegenover een verslaggever - n United Press International ervan ertuigd te zjjn „dat de Nederlandse Jgevaardigde met de bedoeling had fne"ad om iemand in de organisatie in 0' discrediet te brengen." Walter zei jJk dat „het voor de hand lag dat er U1hite voor verbetering was". ,j Dij n0emde twee redenen, waarom v® intergouvernementele commissie ■j°0r Europese migratie (die volgend ET1 haar miljoenste Europeaan naar h nieuw tehuis over de oceaan hoopt v® brengen) moeilijkheden had onder- "hden. „.Je ene moeilijkheid was dat het echtelingen probleem kritieker was men oorspronkelijk had gedacht en j> tweede werd veroorzaakt door de o^hgaarse revolutie. Verder wees hij net tekort op de begroting van vol- tj fjd jaar van meer dan drie miljoen hiii Watter zei dat „het probleem -AJ Was om meer geld te krijgen. aar om iedereen zo ver te krijgen dat r?? hij ook betaalt wat is overeengekomen en dat hij dat ook op tijd doet". Walter weigerde om in dit verband namen te noemen. Hij uitte echter zijn optimis me dat het tekort zou worden aange vuld. ZIERIKZEE, 13 nov. Vanmiddag is nabij de Platteweg te Zierikzee een bom gevonden van 1,45 meter lengte en een omvang van 50 centimeter. Het pro jectiel weegt naar schatting 1000 kilo gram. De bom werd ontdekt door een drag line-machinist die er bij werkzaamhe den plotseling op stootte. Hij deed van zijn vondst aangifte bij de rijkspolitie, die het terrein afzette, een permanente bewaking instelde en het ministerie van Binnenlandse Zaken op de hoogte stel de. Tweemaal is de ongeveer 600 kilo zwa re bak van de dragline waarmee de dragline-machinist A. Bron aan het werk was op de boni neergekomen, zon der dat het projectiel ontplofte. De eer ste maal raakte de bak de bom, die recht overeind in de bodem stond, bo ven op de staart. De tweede maai werd de bom in de flank geraakt. Bü die ge legenheid bemerkte dc heer Bron pas wat het voor een „obstakel" was. werden voor een deel goedgemaakt door de lagere huur van de terrei nen. De Duitse terreinen in Hohne en Munsterlager waren trouwens niet ge schikt voor optreden van infanterie wegens de grote aantallen niet-ge- sprongen artillerie- en tankprojectie len. Bovendien kon in La Courtine langer worden geoefend. Begin 1960 zal een Nederlands onder deel voor Nike, Ajax en Hercules geleide projectielen in Duitsland worden gesta tioneerd. Er wordt verder naar ge streefd eind 1961 een periodiek wisselen de Nederlandse gevechtsgroep van be perkte samenstelling in Duitsland te legeren. De extra-kosten hieraan ver bonden zjjn 14,5 miljoen. In de materieel-sector zal worden overgegaan tot beperkte aanschaf van D.A.F.-gepantserde personeelswagens, tot vervanging van de thans in gebruik zijnde lichte tanks en de aanschaf van geleide anti-tankprojectielen. Al deze aanschaffingen zullen echter geleidelijk kunnen plaatsvinden. Het nieuwe super sonische straalvliegtuig, dat geschikt moet zijn voor verschillende taken, zal eerst omstreeks 19621963 kunnen worden ingevoerd. De minister deelt mee, dat een begin is gemaakt met het slopen van de 77.000 granaten die een controle van de Algemene Reken kamer heeft uitgewezen vóór 1 ja nuari 1950 verbruikt hadden moeten zijn. Verdediging Nieuw-Guinea Voor de verdediging van Nederlands Nieuw-Guinea zijn in het begin van dit jaar bijzondere maatregelen getroffen maar de minister van defensie acht het ongewenst hierover gedetailleerde ge gevens te verstrekken, In het algemeen kan worden gezegd dat deze bijzonde re maatregelen ten laste komen van het marine-gedeelte van de defensiebe groting. De minister zegt verder dat niet zon der meer kan worden beaamd dat de verdediging van Nieuw-Guinea beter en doelmatiger zou worden als daarvoor in Nederland militairen met een be paalde verbandakte werden geworven. De resultaten van de normale werving zijn overigens zodanig, aldus de minis ter, dat van pogingen tot het werven van extra vrijwilligers weinig kan wor den verwacht. Het inschakelen van Papoea's is nog in voorbereiding. V V- Sir Winston Churchill heeft, de dichte mist ten spijt, weer zijn jaarlijks bezoek gebracht aan zijn oude school te Harrow. Een koor, dat door leerlingen werd ge vormd, deed de oud-premier uitgeleide. DEN HAAG, 14 nov De minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, heeft de Indische minister-president, Nehroe, in een door Radio Nederland Wereldomroep uitgezonden boodschap gelukgewenst met diens zeventigste verjaardag. Minister Luns noemde pre mier Nehroe één van de grote staats lieden van de wereld, die geïnspireerd door hoge beginselen, zijn land heelt geleid vanaf het ogenblik waarop het zijn onafhankelijkheid terugkreeg. De bewindsman zei, dat men in Ne derland bewondering voor Gandhi's po litieke erfgenaam en opvolger heeft. WASHINGTON, 14 nov. (Reuter) De directeur van de Amerikaanse cen trale inlichtingendienst, Allan Dulles, heelt gisteren voor een Congrescommis sie verklaard, dat de Amerikaanse eco nomische voorsprong op de Sovjet-Unie in 1970 in gevaarlijke mate zal zijn ver kleind, tenzij Amerika snelle vorderin gen maakt. Hij deelde mee, dat in de afgelopen tien jaar de economische groei van de Sovjet-Unie tweemaal zo groot is geweest als die van de Verenig de Staten. Onbetwistbaar is de Sovjet- Unie thans de tweede industriële mo gendheid van dc wereld en ook kan wor den gezegd, dat de waarde van de mi litaire inspanning der Sovjet-Unie onge veer geljjk is aan die van de Verenigde Staten. Dulles verklaarde evenwel de wat hij noemde overdreven beweringen van de Russische premier, Khroesjtsjev, te wil len tegenspreken. Hij zei, dat het zeer zeker niet waar is, dat de Sovjet-Unie in 1970 de hoogste levensstandaard ter wereld zal hebben, zoals Khroesjtsjev heeft beloofd. Volgens Dulles is dit een grove overdrijving. Naar zijn mening zal de industriële produktie van de Sov jet-Unie in 1970 ongeveer zestig procent bedragen van de Amerikaanse produk tie, indien de groei van de volkshuis houdingen der beide landen in het hui dige tempo aanhoudt. Op het ogenblik bedraagt de industriële produktie der Sovjet-Unie ongeveer veertig procent van de Amerikaanse. Dulles voegde hieraan toe, dat Ame- Adverten tie is door Notaris E. Bennink Bolt aangewezen als onze eerste De gelukkigen ontvangen onzerzijds bericht en waarde bon. WEDEROM EEN KANS OP EEN ter viering van ons 75-jarig jubileum en wel als u koopt op: 20, 23, 27 nov., 2, 7, 8, 10, 12, 14, 15, 16 en 17 dec. Trekking 21 december a.s. Grijp uw kans door op een der aangegeven dagen in een onzer 19 zaken uw inkopen te doen 8 ij rpp QttAU.' 'WBRVfM kunt u uitstekend terecht! 4* 4» 4- 4- 4* 4- 4- 4» 4- 4* 4* 4* 4» 4- 4» 4- 4* 4- 4* 4» 4* 4- 4- 4* rika eerlijk de zeer krachtige vooruit gang onder ogen dient te zien, die de communisten in de afgelopen decennia hebben geboekt. De economische ont wikkeling van de Sovjet-Unie, haar groot technologisch kunnen en haar hulpbronnen zijn hoofdzakelijk gericht op gespecialiseerde industriële, militai re en nationale machtsdoeleinden, ter wijl in Amerika een groot gedeelte van het economische vermogen wordt ge bruikt voor de vervaardiging van ver- bruiksgoederen en diensten, die weinig toevoegen aan Amerika's nationale kracht. Daarom kan noch de omvang van het bruto nationaal produkt noch die van de industriële produktie der beide landen worden gebruikt als een betrouw bare maatstaf van hun relatieve natio nale machtspositie, aldus Dulles. (Van onze parlementaire redacteur) AMSTERDAM, 14 nov. De voorzit ter van de socialistische fractie in de Tweede Kamer mr. J. Burger is van middag op het congres van de P.v.d.A. in een politieke beschouwing tot een reeks uiterst negatieve beoordelingen gekomen van het huidige kabinet. Hü ging ervan uit dat de P.v.d.A. bij de kabinetsformatie ten onrechte buiten de regerng is gesteld. Een serieuze gedftch- tenwisseling was volgens hem op het laatst met de heren Beel en Romme niet meer mogelijk. Mr. Burger leeft in de veronderstelling dat prof. Romme nu voortaan loopt te treuren om het verloren gaan van de brede basis, hoe wel toch iedereen had begrepen dat het daarmede gedaan zou zijn. Volgens mr. Burger lijdt de regering het ene échec na het andere. Hij noem de de loonvorming met de kans op zwarte lonen, maar ook punten die niet controversieel waren tussen kabinet en oppositie, zoals de Mammoetwet, de kinderbijslag, het landbouwbeleid, de prioriteit van huurverhoging en subsi die-afschaffing boven looncompensatie en de voetbalpool. Het kabinet is volgens, mr. Burger „het resultaat van confessionele machtswil". De regering zou ook on dermijning van de publieke moraal in de hand werken, omdat zjj de wet inza ke de huurblokkering niet uitvoert. Hjj noemde nog het beleid inzake de Lau- werszee, de Benelux-zaken en de dienst- tjjdverkorting die „niet kan plaats vin den wegens geldgebrek". In het Nieuw Guineabeleid ziet hij „onbegrijpelijke verblindheid door iedere poging te ver- Advertentie DEN HAAG, 14 nov. Verscheide ne schepen hebben gisteren tengevolge van het zware weer op zee met moei lijkheden te kampen gehad. Een krach tige storm, waarbij aan de Britse kust windsnelheden van 150 km, werden ge meten, bracht hagel cn sneeuw in vele delen van West-Europa. Ook op de Mid dellandse Zee cn het Italiaanse vaste land woedden de elementen. Hevige stormen en wervelwinden kwamen gis teren ook elders in de wereld voor. Zij veroorzaakten overstromingen cn stormschade in Australië en Japan. Een tyfoon teisterde Okinawa en stelde de Japanse kustwacht voor zware taken. Langs de Nederlandse kust woedde de storm gisteravond in alle hevigheid. Op de radiokamer van 't ANP in Den Haag was de ontvangst op de noodband moei lijk doordat vele SOS-senen door elkaar heen werden gezonden. In het Kanaal kampte de Griekse vrachtboot „Evros" (7224 ton) met een gebroken roer ten z.o. van Hastings met de zware storm die haar naar de kust dreef. Later is gemeld dat de „Jean Bart" een Franse sleepboot het schip heeft bereikt. In de Ierse Zee vroeg vrijdagmiddag het Nederlandse ms. Ador (288 ton) om sleepboothulp toen het zich op vijf mijl uit de Engelse kust nabjj Sharpnose bevond. De Engel se sleepboot Mariana voer ter assisten tie uit en nam het schip, dat een de fecte stuurinrichting heeft, op sleep touw naar Milford Haven. kreeg op Ne De Poolse treiler Sova de visserijgronden 60 mijl ten Noord westen van IJmuiden machineschade, waarvoor de sleepboten Titan en Hol land ter assistentie uitvoeren. Ook het hospitaalkerkschip „De Hoop" bood hulp aan. De Titan zou tenslotte de trei ler naar IJmuiden proberen te slepen. Een ander Pools schip, de Gliwice (1446 ton), onderweg van Engeland naar Polen, dreigde op Cornwails rotsige kust te slaan en vroeg sieepboothulp. Het Britse vrachtschip „Lough Fisher" is met vijftien man aan boord bij de zui delijke punt van het Zweedse eiland Oeland aan de grond gelopen. Een Zweedse reddingboot is in de buurt. De Britse kustvaarder „Lochwood "(851 ton) dreef gisteravond aan een sleepan- ker in het kanaal van Bristol. Twee Britse sleepboten wilden dit schip te hulp komen, maar waren gedw'ongen naar de haven terug te keren. Men vreest dat de Franse treiler „Menez Sant Yann" is vergaan. Het schip heeft gemeld dat het ter hoogte van St. Ives (Cornwall) in nood verkeerde. De red dingboot van St. Ives heeft de treiler niet kunnen vinden. In Zwitserland strandden vier oefen helikopters bij Martigny in de bergen. hinderen om op redelijke wjjze een eind te maken aan onhoudbare koloniale verhoudingen. Uit het niet aan de orde stellen van de kwestie Spanje in de NATO concludeerde mr. Burger, dat het kabinet blijkbaar maar alles over zich heen laat komen. Plet deed hem denken aan de tijd van ..Miinchen" vlak voor Hitler's aanval op Tsjechoslowakije. Pogingen van prof. Romme om met de protestants-christelijke partijen een een heid te vormen, legde mr. Burger uit, alsof prof. Romme de politiek van de drie confessionele partijen reeds gerui me tijd zou dirigeren. Het was hem nu wel duidelijk geworden: in de laatste kabinetten Drees was de verhouding niet 5-5-2-2 geweest maar 5-9. De socia listen hadden alleen moeten staan. Er was een vrije jacht op hen geopend. Mr. Burger achtte niettemin het aanbod van prof. Romme belangrijk, omdat het een stap is op de weg naar een twee-par- tijen-formatie. De P.v.d.A. heeft nog wel geen kans op een meerderheid bij zo'n formatie, maar zij komt toch in een toestand waarin in toenemende ma te de keuze bepaald zal worden door uitsluitend politieke overwegingen. Mr. Burger citeerde prof. Schlichting en prof. Gerbrandy om deze veronderstel ling nog meer kracht bij te zetten. Hij concludeerde: de ware strijd om een werkelijk vrije en democratische keuze van iedere kiezer is op mars. Te genover Gerbrandy's „gave conserva tisme", dat men een boodschap moet hebben voor heel het volk, zal prof. Romme's elfde gebod: „Gij zult niet doorbreken" machteloos blijken. Serie charges. Prof. Romme was in de ogen van mr. Burger de eerst verantwoordelijke man voor de „avontuurlijke rit", die de re gering thans maakt. De brave prof. De Quay maakte op mr. Burger de indruk alsof hij steeds tot Romme zegt: „Je hebt me hier nu neergezet. Nu maar eens zien hoe lang het duurt." Mr. Burger voerde nog een serie char ges uit tegen het kabinet. Er zitten vier vroegere secretarissen in van het groots bedrijf cn dat laatste domineert dus in toenemende male, aldus de socialisti sche spreker. Zelf hebben de heren geen behoefte aan een ministersfunctie. De werkelijke macht wordt nu echter niet meer door een minister maar door de economische machten achter hem uit geoefend. Onmiddellijk daarop volgde de vraag: of dacht u dat Beel zijn commissaria ten gekregen zou hebben als hij nog op de secretarie in Eindhoven zat? En ver volgens nog een insinuatie, dat, naar mate men meer commissariaten heeft, men door het maken van koerswinst wegens inside informations belangrijke kapitaalswinsten kan boeken die in dit land belastingvrij zijn.... Volgens mr. Burger is er een demo cratische controle nodig om te zorgen dat het bedrijfsbelang niet boven het al gemeen belang gaat. Maar de regering staat sterk onder de indruk van werk- geversgroepen. Het kabinet-De Quay meent volgens mr. Burger het landsbelang te dienen door de consument meer lasten op te leggen. Men werkt echter onrechtvaar dige beloningen in de hand en ontwricht de economie en maakt de arbeidsvrede kapot. Aldus het oordeel van de fractie leider van de P.v.d.A. in de Tweede Ka mer. De heden gehouden redevoering van de P.v.d.A.-fractievoorzitter mr. Burger op het zojuist te Amsterdam gesloten driedaagse congres van zijn partij, is een dieptepunt van dema gogische misleidingskunst geworden. Zij kwam na het in menig opzicht voortreffelijke betoog van prof. Ban ning, die gisteren het ontwerp van het nieuwe beginselprogram van de P.v.d.A. verdedigde, dat de laatste ja ren onder zijn leiding is opgesteld. Men behoeft het geenszins met alle conclusies van de theoloog en socio loog Banning eens te zijn om met vrucht van zijn visie op de dynamiek der maatschappelijke ontwikkeling en op de politieke consequenties daar van kennis te nemen. Of prof. Ban ning met zijn karakteristiek van de evolutie van het socialisme, als ge volg van de zich ingrijpend wijzigende omstandigheden, de eigen aard van het moderne socialisme scherper heeft bepaald, is voor ons intussen een vraag waarop een ontkennend ant woord gepast blijft. Het socialisme lijkt er eerder een ongrijpbaarder grootheid door geworden. Wij hopen hierop nader terug te komen. Tegenover deze ernstige poging om de maatschappelijke ontwikkeling te verstaan, stak de lange reeks van mr. Burger's tirades schril Daar waren de oude verzinsels van de 11- decembercrisis en over de formatie moeilijkheden; maar de heer Burger had bovendien een geheel nieuwe se rie valse pasmunt aangemaakt. Terwijl prof. Banning betoogt, dat een voortgaande verzwakking van de oude klassetegenstellingen plaats heeft, en dat bij de leiding der on dernemingen een versterkt sociaal bewustzijn heerst, kortom dat de we reld van de „two nations" verdwijnt, tracht de heer Burger de maatschap pelijke tegenstellingen, niet door scru puleuze waarheidsliefde gehinderd, nieuw leven in te blazen. Terwijl prof. Banning poogt duide lijk te maken, dat moderne inzichten niet het monopolie zijn van het socia lisme al ziet hij de invloed van het socialisme daarbij naar onze smaak overdreven en eenzijdig - en dat thans andere dan sociaal-economische aan gelegenheden evenzeer, zo niet meer de aandacht vragen, bedrijft de heer Burger demagogie door zwart-witte- keningen te maken van sociaal-eco nomische tegenstellingen. Terwijl prof. Banning oproept tot een hoog cultuurbesef, staat de heer Burger 'n voorbeeld te geven van po litieke grofheid en onwaarachtigheid, dat uitzonderlijk mag heten, waarbij rijn „fijne" humor culmineert in het sollen met, de Tien Geboden. Als symp toom van mr. Burger's oppositie-ran cune is dit optreden verontrustend, als graadmeter voor onze politieke cul tuur gênant. Gedurende het week-end zal het weer in ons land worden bepaald door de resten van een stormdepressie, waar van het centrum boven Midden-Enge- land ligt. Deze depressie komt nog iets dichterbij, zodat er vooral langs de kust nog een harde tot stormachtige wind blijft waaien. De lucht die ons land na het regenfront van gistermid dag heeft bereikt, is onstabiel, zodat er verschillende buien tot ontwikkeling komen. Enkele van deze buien gaan van onweer vergezeld. De temperatuur die gisteren in ons land tussen vier en zeven graden C. schommelde, is er tij delijk iets op vooruit gegaan, en steeg vandaag tot acht a negen graden. Rond de depressie wordt weer iets kou dere lucht aangevoerd, zodat de tem peratuur zondag weer iets lager wordt. Er komen tussen de buien door ook op klaringen voor, zodat het algemene weerbeeld wisselvallig blijft. Boven noord-Rusland handhaaft zich een sterk hoge drukgebied waarin lich te tot matige vorst voorkomt, maar er zijn nog geen aanwijzingen dat zich dit hoge drukgebied naar West-Europa gaat uitbreiden. max. min. neersL Station Weer temp. temp. afgel. gisteren 24 uur Den Helder onbewolkt 5 4 5 Ypenburg licht bew. 6 5 4 Vlissingen licht bew. 8 7 4 Eelde zwaar bew. 6 4 5 De Bilt onbewolkt 5 4 7 Twer.te zwaar bew. 6 4 5 Eindhoven zwaar bew. 7 5 4 Zd.-Limburg zwaar bew. 6 6 3 Stockholm geheel bew. 7 5 3 Oslo regen 6 Kopenhagen geheel bew. 8 7 0.3 Londen weerlicht 10 7 5 Amsterdam onbewolkt 6 5 6 Brussel onbewolkt 7 5 2 Luxemburg regen 5 2 10 Parijs licht bew. 10 6 3 Nice zwaar bew. 17 8 0 Berlijn onbewolkt 6 5 0.1 Frankfort regen 7 4 1 München mist 6 2 0 Zürlch mist 6 -1 0.1 Genève regen 10 2 1 Wenen geheel bew. 8 5 0 Innsbruck mist 7 -2 0.4 Rome zwaar bew. 16 10 1 Lissabon zwaar bew. 17 WEST-DUITSLAND. De bondsre gering heeft de Sovjetregering in een nota gevraagd of zij iets weet over de twee Westduitse jachtbommenwerpers die sedert 22 oktober worden vermist. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken te Bonn deelde gisteravond mee, dat de regering te Moskou nog niet heeft geantwoord. Advertentie Ion op Zon onder

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1