Daablad voor Schiedam en omstreken De scheuring Debré krijgt weer achter voor een behoed alle leden De Gaulle MAN SLAAT VROUW NEER Intocht van Sint-Nicolaas in Amsterdam Ruim duizend Batoetsi s naar gevangenkampen Westduitse vliegtuigen in Tsjechoslowakije geland Vrijere loonpolitiek gunstig voor laagstbetaalden Braziliaans v op Verolmewerf in hrand Jhr. mr. A. Feith Op congres te Bordeaux de opvolger van Karei Lotsy? Moskouse nozems voor de rechter Gevlucht over de daken In afgelegen streken schijnt de strijd nog voort te gaan Olievergiftiging in Marokko Eén toestel zou zijn ontploft Meer verhoging dan bij een algemene loonronde pe aaiing radio-activiteit Garagehouder vindt gestolen auto en daders Nehroe niet lang meer premier? Het weer Hangar geheel verwoest maandag 16 november 1959 IN ROEANDA OEROENDI RUSTIG WEER MEER DAN EEN TON SCHADE Voorzitter N.S.F. Zesduizend mensen verlamd Praag bevestigt eindelijk KAB-Verbondsbestuurder Van der Gun Hunter-str aal jager nog steeds zoek Duizend mensen speurden al vergeefs LUN1K lil door een meteoriet getroffen 35.000 op no. 13456. Zwakke wind Het weer in Europa nieuwe eaamscne rant bordeaux, is nov. (ufd De 500 afgevaardigden die het congres i!n de „Unie voor de nieuwe repu- "!lek". de U.N.R., bijwoonden hebben S'steren met algemene stemmen een Oiotie aanvaard, waarin het optreden *an generaal De Gaulle, „staatshoofd 0 leider van de natie" de vastbesloten steun van de U.N.B. wordt toegezegd 5? de eis wordt vastgelegd dat Alge- *11„nauw met Frankrijk in een unie ,'etbonden" moet blijven. Algerije is et hoofdthema van het congres ge- r'eest, en de gaullisten hadden aanvan- integratie, van Algerije bij Frank- 'Jk willen eisen. Premier Debré, een ?n de leiders der U.N.R., heeft deze 'tspraak voorkomen. j Het merendeel van de afgevaardig- aeh was kennelijk naar het Palais Beu- nauge in Bordeaux gekomen met de be- doeling integratie van Algerije als een ranse provincie te eisen. Een van de fdoeilijkste ogenblikken brak aan toen ^dterdagavond laat een der congressis- ttjh eiste dat vier leden der U.N.R., die ois lid van de Assemblée werden ge- Pt omdat zij zich van stemming ont gelden toen De Gaulles politiek voor pifierjje de vorige maand aan een ver trouwensvotum onderworpen werd, 'hans herberioemd zouden worden. „De minister van voorlichting, Roger ;rey, bond de strjjd aan tegen een con- 5res dat hem treiterend de namen van ae vier Assemblée-leden toescbveeuw- ae- Hij zegevierde. De vastbeslotenheid "Velke Frey en de andere gaullistische ?hnisters aan de dag legden heeft de ■N.R. voor een scheuring behoed. Gisteren zag de situatie voor Do Gaul- !e er kritiek uit. Michel Debré nam [pen op zich om in de commissie, wel- de slotresolutie opstelde, het verzet -Uah zijn collega Soustelle te breken. *°en deze tenslotte tegen de dageraad meedeelde dat hij akkoord ging ais in e resolutie gesproken werd van een •.nauwe unie", was het pleit beslist. De |5°0 congresgangers gaven de slotreso- utie allen hun stem en de situatie was --§?red. In de slotbijeenkomst Van het con* jj'cs heeft Debré in een toespraak ver- Haard dat Frans-Duitse vriendschap de r Het bestuur van de Nederlandse Sport- 'ederatie heeft jhr. mr. A. Feith, sedert ?6ein 1959 burgemeester van Voorburg, kandidaat gesteld voor het voorzitter- Schap van de N.S.F. Deze functie is i?cant sinds het overlijden van de heer J. J. Lotsy. ^hr. mr. Antoine Feith is op 20 sep tember 1916 in Den Haag geboren. Hij werkzaam ter secretarie van de ge beenten Voorhout, Warmond en Lei derdorp en bij de afdeling II b van de Pctie juridische zaken chef militair ge- *ag. Hij was waarnemend griffier bij de jr^ondissementsrechtbank te '-Graven- ra8e. Hij werd in 1946 benoemd tot bur gmeester van Zweeloo (Drente), daar- in deze functie te Coevorden en sinds kort burgemeester van Voor- Moskou, i6 nov. (a.f.p.) Een poep Russische nozems „stiliaguis". Voor een Moskouse rechtbank geleid Sf beschuldiging van ongeoorloofde ,'andel in deviezen en vervalsing van "hitenlandse bankbiljetten. Volgens de ..Litteraire Gazet" vroegen zij buiten- Janders om bankbiljetten waarvoor zij "phoenen dassen, enz. kochten die zij winst verkochten. Voorts waren zij gespecialiseerd in het vervalsen van ,ahkbiljetten, vooral van die van een ?°Uar. De waarde van de dollarbiljet ten werd echter door toevoeging van 'e nullen tot duizend verhoogd. Vol. gens het blad waren de nozems tot deze aden gekomen door hun „bewondering ,.9°r alles wat vreemd is", „de burger- Hike geld-cultus" en „de onverschillig heid van de mensen die hen omringen". re rechtbank heeft nog geen vonnis 8eWezen. garantie is voor vrede in Europa. Zon der een toenadering tot Duitsland is de organisatie van en de vrede in Europa onmogelijk, aldus verklaarde de pre mier. Frankrijk zal trouw blijven aan de NATO, die echter alleen kan blijven voortbestaan als de fundamentele be langen van de leden over en weer ge respecteerd worden. „De opkomst van het regiem-De Gaulle heeft de kansen op vermindering der internationale spanning verbeterd, en daarom moet het huidig bestel gehandhaafd worden als de vrede verzekerd moet worden," zo betoogde Del.-ré. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 16 nov. Vanaf van nacht zoekt <lc hoofdstedelijke politic naar een vijftigjarige koopman, die er van verdacht wordt z" 18-jarige echt genote met een hamer te hebben neer geslagen. In de buurt van de Jacob van Lennepkade is men urenlang op de. been geweest nadat men gealarmeerd was door de roep dat de koopman, die beschonken was, na zijn gewelddaad over de daken was gevlucht. De vrouw is met ernstige verwondingen naar het Wilhelminagasthuis gebracht. In alle. verwarring heeft een der huren aan de Jacob van Lennepkade nog een slag aderlijke bloeding aan dc arm opgelo pen. Woensdagavond is de koopman na een heftige scene de deur uitgelopen. Hij had geschreeuwd dat hij zou gaan drinken en zou terugkomen om zijn vrouw neer te slaan. Aldus konden van nacht do kinderen 19 en 23 jaar van de koopman aan dc politie verkla ren. Nadat de man, die eerder in een ze nuwinrichting verpleegd is, zondag avond nog niet teruggekeerd was, gin gen zjjn vrouw en haar. zuster hem zoeken in de café's van dc binnenstad. Zij vonden hem op de Zeedijk. De man had hen nog niet gezien of hjj rende weg, reed in een taxi naar huis en moet zich daar op de bovenverdieping verbor gen hebben. Toen enige tijd later zijn vrouw arriveerde, sprong hij te voor schijn. Hij schreeuwde wild. greep een hamer en sloeg daarmee zijn vrouw. Buren hebben gehoord, hoe hij riep: „En nu ga je eraanOnmiddellijk nam hij dc benen, de richting van het dak kiezend. Bij een van zijn buren, de familie L. Bonnet, trachtte hij door het zolder raam van het dak af te komen. De heer Bonnet echter verhinderde dat, maar sloeg daarbij met zijn arm door het glas. Dc politie en de zoons van de vluchteling maakten een speurtocht over de daken. Maar inmiddels had de man door een andere woning de wijk kunnen nemen. Een van de buurtbewo ners heeft hem zien vluchten, maar toen hij het aan de politie vertelde, was het al te laat. et moge dan zijn, dat verle den week reeds hier en daar een Sint Nicolaas ge signaleerd werd. de echte Sint is eerst zaterdagmiddag in ons land aangekomen, toen hij in Amster dam, tegenover dc Sint Nicolaas- kerk, voet aan ival zette. De naam van de stoomboot volgeladen met. Zwarte Pieten deed er geen twijfel aan bestaan, dat de grote kindervriend ook dit jaar weer uit Spanje kwam (foto hiernaast). Reeds op de Prins Hendrikkade begroette Sint Nicolaas enige jeug dige vereerders, op wier gezichtjes -zoals de foto hierboven laat zien- een vtengeling van vrees en blijde verwachting 'zich aftekende. Tien duizenden grote en kleine Amster dammers hebben Sint. Nicolaas een glorieuze intocht bereid, zoals men elders in dit blad kan lezen. BRUSSEL, 16 nov. (UPI) In Roe- anda Oeroendi is een bescheiden volks verhuizing begonnen: duizenden inlan ders zijn op weg gegaan naar de op vangcentra die het gouvernement heeft ingericht bij de steden Astrida, Ny- anza en Kigali, waar zjj zich huiten bereik weten van de Bahoetoes en Ba- toetsi's. In het noorden zijn duizenden hutten platgebrand. De tweeduizend man van de „Force Publïque" en de driehonderd Belgische RABAT, 16 nov. (Reuter) Meer dan zesduizend Marokkanen lijden aan verlamming van de benen na het ge bruik van spijsolie, die met smeerolie was vermengd, aldus heeft het Marok kaanse ministerie van volksgezondheid meegedeeld. Sedert 18 september, toen de eerste gevallen van vergiftiging wer den gemeld, zijn tienduizend mensen ziek geworden. Doden zijn er niet te be treuren. Het is nog niet bekend of de verlamming blijvend is of niet. Zevenentwintig kooplieden, die ver dacht worden van de verkoop van de on deugdelijke spijsolie, zijn aangehouden. Zij kunnen ter dood worden veroordeeld wegens het in gevaar brengen van de volksgezondheid. Ook verschillende merken haarolie, waarvan het haar gaat uitvallen, zijn uit de handel geno men. Men vermoedt dat ook deze met smeerolie zijn vermengd. De bevelhebbers der Amerikaanse luchtbases in Marokko hebben opdracht gekregen geen overtollige smeerolie meer aan Marokkaanse kooplieden te verkopen. Dc politie heeft beslag gelegd op acht honderd ton olie. UTRECHT, 15 nov. Du 300.000 werknemers die nu van de mogelijkhe den van dc vrijere loonpolitiek hebben geprofiteerd, ontvingen in de, sterkere bedrijfstakken meer dan bij het stelsel van een algemene loonronde mogelijk zou zijn geweest. De verhogingen zijn hier en daar meer dan de vier pet loon ronde plus de verwerking van de oude huurverhoging, waarvoor het N.V.V. had gepleit. Een ander groot voordeel is, dat naar verhouding de lonen van de laagstbetaalden het meest zijn ver hoogd. Dit deelde de heer F. van der Gun, lid van het verbondsbestuur van de K.A.B. cn lid van de looncommissic van de Stichting van de Arbeid, mede op de alhier gehouden bondsraad van de, Katholieke Metaalbewerkers Bond St.-Eloy, in zijn beschouwing over de praktijk van de vrijere loonpolitiek. De heer van der Gun zag dus beves tigd wat de K.A.B. altijd heeft beweerd, dat de laagstbetaalden bij een vrjjere loonvorming er beter af zouden ko men. Goedgekeurd zijn nu de collectie ve arbeidsovereenkomsten voor groot metaal, grafici en Philips. Bij de bin nenscheepvaart en het beroepsgoede- renvervoer is een uit 1956 daterende achterstand ingehaald. Enige tientallen voorstellen zijn bij de stichting aanhan gig. Twee voorstellen tot loonsverho ging heeft het college van rijksbemid- delaars afgewezen, omdat de prijzen reeds tevoren waren verhoogd. De heer van der Gun acht het in dit geval min stens noodzakelijk dat ook de prijsver hoging alsnog ongedaan wordt ge maakt. Hij zou het niet juist vinden dat, als men het in bedrijfstakken eens is, dan maar zonder meer goedkeuring zou vol gen. Dat zou geen vrijere, maar een vrije loonpolitiek betekenen, waardoor de werkgelegenheid in andere bedrijfstak ken wel eens kon worden doorkruist. De overheidsinvloed is niet zo groot als wel eens wordt gesteld. Hij hangt af van de mate van overeenkomst in de Stich ting van de Arbeid. Behalve het N.V.V. willen allen in de Stichting, ook de werkgevers, de vrijere loonpolitiek een kans geven. Zo heeft de Stichting een gunstig advies uitgebracht over een voorstel om in een bepaalde bedrijfstak 'tot ee nloonsverhoging van 3H tot 4 pet te komen .hoewel de produktiviteits- stijging 2 pet. bedraagt. DEN HAAG, 16 nov. In hel begin van het jaar kwam een geringe stijging van liet gehalte aan radio-actieve stof fen in de atmosfeer, de bodem, in wa ter en produkten voor. Nk mei trad een vrij scherpe daling in, die zich in dc volgende maanden voortzette. Het he- eindigen van kernproeven in het na jaar -an 1958 is daar de oorzaak van. Bovendien was door de voortdurende droogte de neerslag van radio-actieve stoffen uit de atmosfeer zeer veel min der, dan in een regenrijke periode liet geval zou zijn geweest, aldus de memo rie van antwoord op de landbouwbegro ting 1960. 's GRAVENHAGE, 16 nov. Tot en met zaterdag hebben meer dan dui zend mensen deelgenomen aan de na speuringen naar dc verdwenen Engel se Hunter Six straaljager. Engeland West-Duitsland, Nederland eu Dene marken verlenen hulp. Op verzoek van de RAF stegen zaterdag opnieirtv twee Nederlandse Neptunes op om ten Noor den van Texel te gaan zoeken, zonder resultaat. Scheveningen-radio heeft zaterdag avond een verzoek opgevangen, uitge zonden door het radiostation Norddeich en gericht aan de scheepvaart, waarin wordt verzocht scherp uit te zien naar een parachute, een rubberboot, een zwemvest of lichten in het gebied tus sen 54 en 57 graden noorderbreedte en van drie graden oosterlengte oost waarts. In dit gebied werden nl. radar reflecties opgevangen op het scherm van een vliegtuig. Desgevraagd deelde de Marine Voor- liehtings Dienst ons mede, dat van Ne derlandse zijde het zoeken zaterdag avond is gestaakt. MOSKOU, 16 nov. (AFP) Er is geen radiocontact met lief Russische „ruimtestation" Lunik III meer moge lijk, aldus heeft de Russische geleerde Leonid Sedov meegedeeld in een artikel in de Pravda. Sedov meent, dat liet mogelijk is dat de Lunik III door een meteoriet is getroffen. Hij deelt mee, dat een atlas van de van de aarde af gewende zijde van de maan gepubli ceerd zal worden na een verdere bestu dering van de foto's en andere gege. vens die door de Lunik III zijn ver strekt. (Van onze correspondent in Bonn) BONN, 16 nov. Na een week j lang te hebben volgehouden niets af te weten van de twee Westduitse piloten, die sinds 22 oktober op een oefen- vlucht langs de Westduits-Tsjechoslo- waakse grens verdwaalden, heeft de regering in Praag thans erkend, dat dc vliegtuigen op enkele tientallen kilo meters ten oosten van de Westduitse grens in Tsjechoslowakije een nood landing maakten en dat de vliegers zich (gezond) in gevangenschap bevin den. De Westduitse regering begon de vorige wec^c met behulp van de Ame rikanen een soort diplomatiek offen sief om de Tsjechoslowaakse regering tot deze erkentenis te brengen. De Westduitse geheime dienst had nl. reeds met zekerheid aan de Westduit se minister van defensie. Franz-Joseph Strauss, gemeld, dat zijn twee Luft waffe „Thunderstreaks" in slecht weet hun basis Memmingcn (in de Allgau, in Zuid-Duitsland) niet haddon kunnen terugvinden en in Tsjechoslowakije waren geland. De Tsjechoslowaakse regering kleed de haar bekentenis in de vorm van een verklaring waarin tevens ernstig werd geprotesteerd tegen de „herhaalde lijke" grensschendingen door de West duitse „Luftwaffe". De regering in Praag behoudt zich het recht voor van de Westduitse autoriteiten schade loosstelling te eisen voor de schade, die is aangericht bij de noodlanding der beide vliegtuigen, waarvan er een schijnt to zijn ontploft. Het Westduitse ministerie heeft uit Praag nog geen officii'Ie bevestiging ontvangen. Bonn wil thans door be- (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 14 nov. De Bussumse garagehouder Lokhorst heeft enkele uren nadat hij geconstateerd had dat een van zijn auto's was gestolen, de wagen in de hoofdstad langs dc Amstel teruggevon den. Aan zijn doortastend optreden was het ook te danken, dat de politie de vijf Bussumse jongelui in de kraag pikte, die met de auto waren gaan rijden. De garagehouder was niet zonder re den direct naar Amsterdam gereden na de diefstal. Eerder in de week was er ook een auto bij hem gestolen, die hij in Amsterdam (beschadigd) had terug gevonden. Hij raadde dat dezelfde daders zich zaterdagavond van een van zijn wa gens hadden meester gemaakt. Hij vond zijn wagen al vrij spoedig. Hij waar schuwde de politie, maar voor haar komst zag hij al enkele jongelui op zijn wagen afkomen. Snel lichtte hij een voorbijganger in en toen de jongelui iemand bij de wagen zagen staan, liepen zij door, gevolgd door de voorbijganger. Deze zag hen op het Rembrandtsplein neerstrijken, waar hij ze even later aan de politie kon overlaten. middeling van de Amerikaanse am bassade m Praag (West-Duitsland on derhoudt met Tsjechoslowakije geen di plomatieke betrekkingen, hetgeen door de voorstanders ongetwijfeld zal worden gebrandmerkt als de reden waarom Praag zolang heeft gezwegen) pogin gen doen om de beide piloten Kraus en Hofmann uitgeleverd te krijgen. NEW YORK, 16 nov. (Reuter) Pre. mier Nehroe van India heeft in een vraaggesprek met een. Amerikaanse te levisieverslaggever op de vraag of hij van plan is zich terug te trekken geant woord, daar op het ogenblik of in de naaste toekomst niet aan te denken. „Wanneer ik spreek over terugtrekken, heeft dit niets te maken met een terug trekken uit het openbare leven. Maar ik denk wei, dat het goed voor mij en het ]ünd zou zijn als ik liet ambt van eerste-minister zou neerleggen." Neh roe voegde er lachend aan toe: „Maar ik heb een hoge dunk van mijzelf, om dat ik weet, dat zelfs als ik geen pre mier meer ben, ik voor Indië toch van betekenis ben." parachutisten hebben op de hoofdwegen door Roeanda Oeroendi wegversperrin gen gebouwd. Zij hebben ruim duizend Batoetsi's wegens verboden wapenbe zit, plundering of brandstichting gear resteerd en afgevoerd naar gevangen kampen die inderhaast nabij de grote steden zijn ingericht. Tientallen doden, de meesten van hen zijn Batoetsi's, lig gen nabij de platgebrande negerdorpen. Het officiële dodencijfer van de strijd tussen Batoetsi's en Bahoetoes is 124, doch dat geeft slechts de doden weer die men onbeheerd heeft aangetroffen. De autoriteiten wagen zich niet aan een raming van het werkelijke dodencijfer. De meesten die naar de opvangcentra komen hebben al hun aardse bezittingen verloren. Dagenlang hebben zij zich schuilgehouden in het bos, terwijl de speerwerpers en pijlschutters van de oorlogvoerende stammen rondom hen een gevecht op leven en dood voerden. Koning Kigeri van de Batoetsi's woont in Nyanza. Sinds de afkondiging van de noodtoestand, vorige week donderdag, heeft hij een lijfwacht van Belgische parachutisten. Het Belgische leger en de „Force Pu- blique" zijn heer en meester in Roean da Oeroendi. Zij zijn er grotendeels in geslaagd de vechtende stammen te pa cificeren: in afgelegen streken schijnt de strijd nog voort te gaan. Naarmate grotere gebieden bestreken worden door de patrouilles keert echter de rust weer. De autoriteiten in de Congo en in Brussel geloven niet dat de vrede daar mee weergekeerd is: de mogelijkheid dat de Batoetsi's. die het grootste ver lies aan mensenlevens hadden, wraak nemen is niet uitgesloten. In de 545e staatsloterij. Se klasse, is een prijs van 35.000 gevallen op no. 13456. Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veranderlijke bewolking en op dc meeste plaatsen droog weer. In de nacht en ochtend plaatselijk mist. Overwegend zwakke wind. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. Zon: 8.02-16.48. Maan: 18.36-9.34. DE BILT, 16 nov. Een storing, af komstig uit Italië heeft de koude stro ming uit Rusland in West-Duitsland tot staan gebracht. Deze storing heeft in Noord-Italië in de Alpen en in Duits land plaatselijk veel regen gebracht. De begrenzing van het regengebied bevond zich vanochtend dicht bij onze oostelijke grens. De storing wordt morgen op de Noordzee verwacht. Ze wordt gevolgd door een rug van hoge luchtdruk. Daar door zal er in ons land de komende 24 uur over het algemeen maar weinig wind zijn, waarbij de temperatuur morgen dezelfde zal zijn als vandaag of iets lager. max. min. neersl. Station Weer temp. temp. af gel. gisteren 24 uur Den Helder geheel bew. 8 5 0 Ypenburg zwaar bew. 8 3 0 Vlissingen onbewolkt 8 6 1 Eelde mist 10 2 0 De Bilt geheel bew. 9 4 0 Twente geheel bew. 9 4 0 Eindhoven geheel bew. 10 5 0 Zd.-Limburg geheel bew. 10 5 0 Stockholm zwaar bew. 6 3 0 Oslo licht bew. 7 5 2 Kopenhagen half bew. 8 5 1 Londen zwaar bew. 7 4 0.5 Amsterdam geheel bew. 8 4 0 Brussel licht bew. 8 4 0 Luxemburg geheel bew. 7 4 0.5 Parijs zwaar bew. 9 6 1 Nice onbewolkt 14 6 0 Berlijn regen 8 2 2 Frankfort regen 9 4 2 München sneeuw 4 0 14 Genève regenbui 8 4 2 Wenen geheel bew. 7 5 4 Innsbruck regen 5 0 36 Rome weerlicht 15 11 6 (Van een verslaggever) ROTTERDAM, 15 nov. Voor meer dan een ton schade heeft een korte fel le brand zondag aangericht aan boord van liet Braziliaanse vliegdekschip „Mi- nas Gerais", dat op de Botlekwerf van liet Verolmeconcern wordt gemoderni seerd. Het schip is onlangs nog, zoals wü uitvoerig berichtten, in het Brazili aanse parlement onderwerp geweest van uitvoerige kritiek van de oppositie in verband met de hoge kosten welke de modernisering met zich mee zou brengen. De brand ontstond vroeg in de mor gen. waarschijnlijk tengevolge van kort sluiting, in de hangar op het ach terschip, waar verfwaren en planken lagen opgeslagen. Het vuur werd in korte tijd zo hevig, dat de vlam men zich door de liftkoker een weg zochten naar buiten. Een explosie ging aan het vuur voor af. De drie wachtslieden aan boord alarmeerden de bedrijfsbrandweer," die binnen zeer korte tijd op de nagenoeg verlaten werf arriveerde. Ook de brandweer van Rozenburg was spoedig present, maar kon geen water geven daar de opzuighoogte te groot was voor haar zwakke pomp. Assistentie werd ingeroepen van de Rotterdamse brand weer, die o.m. met een blusboot het vuur hielp bestrijden. Hoewel de brand binnen een uur be dwongen was, loopt de schade volgens schattingen van de bedrijfsdirecteur, de heer A. Bogert, in de zes cijfers. De hangar is verwoest. Tengevolge van de hitte werden platen verbogen en krom getrokken waardoor het dek is gaan golven. Ook elektrische leidingen wer den vernield. De directie prees zich ge lukkig dat vitale onderdelen als vuur leiding en schakelkasten van verbran ding zijn gevrijwaard. De hoofddirecteur, de heer C. Verol- me, die in de loop van de morgen de schade kwam opnemen, meende dat de datum van oplevering door deze tegen- - valler niet behoeft te worden verscho ven. In de afgelopen dagen hadden juist de machines van dit zusterschip van de „Karei Doormap" proefgedraaid. In mei zouden de technische proeftochten een aanvang nemen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1