De BRAND aan de WESTVEST Vier personen ternauwernood aan liet vuur ontsnapt H GEVEKE VIVKO CEVEKE RADIO JURGENS "ïiAsm r EfumtiT Lager voetbal in komende weekeinde ONZE VOETBALGROTEN JURGENS Een cadeau voor hem TELEVISIE W. F. BOOT— TELEVISIE FOTOGEBIED St. Nicolaas Heren-mode-artikelen BADKAMERVERWARMING de MOL JANSEN REBERS, Hoogstraat 146 HAARD Twee van hen met brandwonden naar ziekenhuis gebracht RADIO Excelsior 20 gaat bij VCS op bezoek OVER DE DAM RECTIFICATIE Banketbakkerij M. J. Vlug, Singel 222 e abusievelijk vermeld boterletters 3.75 DIT MOET ZIJN natuurlijk van HERENMODEMAGAZIJN Spoorwegen en spaarwegen! Broersvest 56-Tel. 69642 Luxe verpakking V. gratis .J ("en... Jurgens Service^) ST. NICOLAAS Broersvest 6 Tel. 68206 Voor cle Kerstmis Aan de Damlaan: HDVS-DHC Interessant initiatief Damwachter SPECIALE ST. NICOLAAS- AANBIEDINGEN! i Koninklijke onder scheiding Jubilé De voute van Sinterklaas VULPENNEN (hl Jurgens Service^) Het feest van St.-Radboud (Vervolg Stadsnieuw.- elders in dit blad) NSC VRIJDAG 27 NOVEMBER 1959 PAGINA 3 «■KW? De St. Imelda bewaarschool staat in brand Duizenden kilogrammen papier, kaarsen en verf in brand VOOR BROERSVEST 58 TEL. 68447 nieuw» seliiedamscli® courant Brandweer kon het gebouw niet binnendringen Vlammen hielden zich schuil Hoe de brand ontdekt werd BROERSVEST 58 TEL. 68447 In Musis Sacrum UURWERKEN - BRILLEN GOUD EN ZILVER TROUWRINGEN GERO-ARTIKELEN Voor en (ERRES - PHILIPS) NATUURLIJK Hoogstraat 117 Hoofdstraat 189 - Tel. 66603 - Tel. 68387 v"-^foto film geeft graag iets voor Uw hobby op Kleine en grote geschenken Zie onze speciale etalage Tuinlaan 98 - Tel. 67464 Het worclt voor W. F. weer moeilijk Zaterdag-voetbal koopt alle bij „De Herenmodezaak van Schiedam" Luxe verpakking gratis Apen van jongens stelen kippen en konijnen Unieke collectie Kantoorboekhandel jongens-en meisjes jasjes 2-8 jaar V JjSE "JL Melton broeken ROTTERDAM: vrouw en haar dochtertje het leven wel gered. Om acht uur zou de heer Bolle van hier in de toonkamer zijn keuze ko men maken voor de aankoop van Kerst artikelen. Met ditzelfde doel voor ogen was de Delftse zakenvrouw eveneens naar Schiedam gekomen. De directeur van de groothandel, de heer N. P. Rieborn, was met zijn magazijnbediende en be drijfsleider bezig met het gereedmaken van de talrijke Kerstorders. Om ongeveer acht uur belde de heer Bolle aan en hij was het die het vuur ontdekte. De show room van de „Gimanex" was toen al een ware vuurzee. De heer Bolle had wer kelijk niet veel later moeten komen, want het vuur was de trap naar beneden al bij na genaderd. Samen met zijn magazijn bediende, de heer Chr. Pelgrim, heeft de directeur nog getracht met een schuim- blusapparaat het vuur te stuiten. Dit was echter onbegonnen werk. Bovendien ontstond er een kleine explosie, waardoor de vlammen beide heren in het gelaat sloegen, waardoor zij ernstige brand wonden opliepen en later per auto naar het ziekenhuis vervoerd moesten worden. Ook de eerw. zusters van het klooster in de Tuinlaan maakten door deze brand nog enkele benauwde uurtjes door. Van- j uit Huize Liduina werd per telefoon de mededeling gedaan, dat de St.-Imelda- bewaarschool gelegen naast het j pand ..Malmo" in brand stond. Met Moeder Overste en enkele medezusters kwam het hoofd van de school, Zr. Ansberta, overhaast naar 1 de Westvest om tot de gelukkige ont- dekking te komen, dat het haar schooi niet was en dat deze ook niet het minste gevaar liep. Vooral kort na het uitbre ken van de brand was er veel belang stelling maar toen het eenmaal goed ging I doorregenen werd het aantal kijkers al- lengs minder. De wethouders mr. Van Kinderen, v. d Berg en Sabel waren op het terrein van de brand aanwezig. La ter voegde zich burgemeester mr. J. W. In het St. NicoUasgedeelte van deze krant staat in de ADVERTENTIE van Het 'eerste optreden van de brandweer bij de brand aan de Westvest, toen het vuur nog geheel binnen woedde. Het was één van de hardnekkigste bran den, welke in Schiedam ooit gewoed heb ben, die van gisterenavond kwart over acht tot diep in de nacht de brandweer in volle actie bracht. In het aan de West vest gelegen oude branderspand „Malmö", recht tegenover de fabriek van de N.V. Th. J. L. v.d. Berg, waarvan op II maart vorig jaar een gedeelte uitbrandde, heeft de rode haan opnieuw gekraaid. En flink. Toen in de eerste oorlogsjaren de eige naar. P. Soeters, dit pand nog als een Advertentie De Nederlandse spoorwegen melden ons in verband met de zomerdienst- regeling 1960 aanzienlijke tijdwinsten op een aantal 'treintrajecten. Tijdsbe sparing voor reizigers. Het Rijk der Nederlanden wijst nieuwe spaarwe gen. Spoorwegen en spaarwegen. En als U nog op spéurwegen gaat en een verantwoord adres zoekt voor het ko pen van St. Nicolaasgeschemken denk dan eens aan Dijkstal. Wij „sporen" u aan onze kollektie te komen zien. Wij „spaarden" tijd noch moeite om deze voor allen aantrekkelijk te maken. Speur eens rond bij Dijkstal waar U veilig koopt, vlug slaagt en voordelig uit bent. 't Silvere Laersje, Broersvest 135, Tel. 68492. graandrogerij gebruikte, vernielde een brand de kap van dit solide gebouw. Bij het herstel werd een nieuwe gevel aange bracht, terwijl de greenhouten zoldervloer tot plat dak werd omgewerkt. Het pand werd na het herstel betrok ken door de „Gimanex" N.V., een groot handel in papier, carton en etalagearti- kelen Het grootste deel werd echter on derverhuurd aan de Papiergroothandel „N.P.R." (Nederland Papier Rotterdam). Enorme voorraden papier, kaarsen en Onablod «on» ^rhi»rfom «r> wmitrtw 81ste Jaargang No. 24148 DAM 18 S C B I E D A M TELEFOON 8 8 18 2 POSTREKENING NR. S 8 fl 9 4 I ADVERTENTIES f 8.15 per mm-hoogte. Bil contract speciale tarieven. ingezonden mededelingen I o.ao per mm-ncogte- Bij contract speciale taxieven- kampioenen tot 20 woorden f 0.50 bij vooruitbe taling. Elk woord meer S ct. Maxi mum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden afge sloten en uitgevoerd overeenkomstig de Regelen voor het Aqvertervtie- wezen- ABONNEMENT EN f 7 40 per kwartaal, 1 2.54 per maand en t 0.59 per week. 1 andere licht brandbare etalagemateria len waren op de twee verdiepingen opge slagen. De N.P.R. zat midden in de druk te voor de Kerstorders, die dezer dagen de deur uit moesten. Grote hoeveelheden golfkarton en crêpe-papier waren in het gebouw voorhanden. Vorige week kwam nog vijftig ton bruin pakpapier binnen met achttien ton andere papiersoorten. Voegen wij hierbij de voorraad van de N.V. „Gimanex", waaronder verf en lak ken, dan kan men zich een voorstelling vormen hoe het daar aan de Westvest gebrand heeft. Toen de brandweer met groot mate riaal ter plaatse verscheen, brandde de eerste etage en de parterre-ruimte en zware rookwolken gulpten uit de kleine vierkante vensters. Een poging om via een dubbele deur op de eerste etage te komen, moest de brandweer opgeven. Tegen de achterzijde van deze deuren la gen stapels papier gestouwd. Brandweer commandant D. de Jager gaf zijn man nen geen toestemming om via de trap naar boven te gaan. De vloeren van dit overbelaste pand zijn op verschillende plaatsen dun en bovendien moesten zich op de eerste etage zuurstofflessen bevin den. Het enige wat te doen viel was het vuur te omsingelen en dit gebeurde met meer dan twintig stralen, gevoed door twee auto- en een motorbrandspuit. Enor me hoeveelheden water werden op deze wijze in het vuur geworpen, maar des ondanks vrat het zich een weg naar de voorzijde van het pand, terwijl ook de bo venste verdieping van de achterbouw wel dra één vuurpoel was. Aan deze achterzijde bestreed de brand weer de zich al maar schuil houdende vlammenzee vanaf het dak van de oude kegelbaan van „Musis Sacrum", waar in momenteel de vlaggenfabriek van de N.V. Bingham Co. is gevestigd. Vanaf de zolder van „Musis Sacrum" werden toneelschijnwerpers gericht op de muren van het brandende pand. Aan de linker zijde bestreed de brandweer het vuur vanaf het terrein van de N.V. Meijer Stegman en rechts kon vanaf het dak van het aannemersbedrijf C. Leenders en op de hierachter gelegen binnenplaats water gegeven worden. Een nadeel was, dat de zware balken van dit solide gebouw het hielden en de met trekankers versterkte muren het niet begaven. Om ongeveer half elf sloegen aan de voorzijde van het gebouw de vlam men naar buiten. Hier stond van 't be gin af aan de stalen magirusladder op gesteld en later werd hier ook vanaf de houten Magirus water gegeven. Eerst om tegen middernacht brandde op ver schillende plaatsen het platte dak door, maar toen had de brandweer het vuur grotendeels onder de knie. Men slaagde erin de houten Magirus aan de linker zijde van het pand te brengen en aldus kon de brandweer wat meer van dichtbij h§t laatste vuur te lijf gaan. Tot diep in de nacht is men nog bezig geweest en naar het zich laat aanzien, zal het nog wel geruime tijd duren voordat het vuur defi nitief gedoofd is. Een afspraak door de vertegenwoordi ger, B. Wanbach uit Rotterdam met een van zijn afnemers gemaakt, heeft mis schien de directeur van de „N.P.R.", zijn bedrijfsleider en een magazijnbe diende alsmede genoemde vertegenwoor diger en een uit Delft afkomstige zaken- brandweer voor het eerst in het gebouw doordringen, hetgeen tot dan door het ge vaar voor instorting onmogelijk was ge weest. Toen ze er weer nauwelijks uit was, stortte de achterzijde van het dak in. Het vuur was hedenmiddag nog niet geblust, aangezien het al smeulend voortwoekert in, in hoeken liggend papier. Er werd om streeks elf uur nog met vier stralen water gegeven. Hel staat vast, dat de hele bo venverdieping zal moeten worden afge broken. Het kantoorpersooneel van de N.P.R. is nu bezig, na te gaan, wat er nog van het archief overgebleven is. Alle twee de bedrijven zjjn verzekerd. Hoe groot de schade is, kon nog niet becijferd worden, terwijl het overigens niet onmogelijk is, dat deze toch niet geheel door de verzeke ring gedekt wordt, aangezien bij de N.P.R. in verband met de Kerstdrukte grote ex tra voorraden lagen opgestapeld, waarvan een gedeelte misschien niet door de polis gedekt werd. Het produktieapparaat van de NPR is VOOR gevestigd aan de Lange Achterweg. Dit werk stagneert daar, aangezien men er afhankelijk is van het hoofdkantoor. Wat -de dame betreft, waarvan we bo ven melding maakten, ze is mevr. de wed. Post uit Delft, eigenaresse van een boek handel-papierzaak. Ze is met haar doch tertje door een noodwachter van de B.B. per auto naar Delft gebracht. Er werd, toen de brand gemeld werd, in de brand weerkazerne juist een cursus voor nood- wachters van de B.B. gehouden, waarvan een viertal zich met de brandweer naar de Westvest gespoed had. In Delft kon ze evenwel haar woning niet binnenkomen, omdat ze bij haar vlucht uit het branden de pand haar tas had laten liggen, waarin zich de huissleutel bevond. De politie heeft gezorgd, dat ze toch binnen kwam.... Wat de voorstelling in Musis Sacrum be treft, waar Wilton-Fijenoord een perso- neelsavond gaf, deze kon, nadat de com missaris van politie een onderzoek had in gesteld, rustig doorgaan. Alleen de arties ten, die aan de achterkant van het toneel de brand konden zien, werden uiteraard enigszins afgeleid, hetgeen o.a. aan een goochelaar te merken viel, die een truc weieens moest overdoen. Hedenmorgen Is nog een gedeelte van Peek zich bij hen. Rijksinspecteur Legro van het Nederlandse Brandweerwezen was naar Schiedam gekomen, terwijl ook van de zijde der Rotterdamse Brandweer belangstelling bestond voor deze hard nekkige brand. De schade voor de N.V. „Gimanex" bedraagt ongeveer een ton. Wat er bij de N.P.R. aan waarde verlo ren is gegaan valt nog niet te schatten. Het moet in elk geval aanzienlijk zijn en het ergste is dat de gehele administra tie en ook het order-dossier is verloren gegaan. Van deze orders kan nu verder niets meer worden uitgevoerd, zodat ook verschillende afnemers door deze brand mede zijn gedupeerd. Voor de omliggende gebouwen bleef de schade beperkt tot hier en daar wat water. De vlaggenfabriek van Bingham Co zal wel de meeste waterschade heb ben. De oude kegelbaan van Musis Sacrum" ligt betrekkelijk laag. Het ge bouwtje ligt maar ongeveer twee en een halve meter van het uitgebrande pand af. Dat dit pand niet ingestort is, is dus voor de N.V. Bingham een gelukkige omstandigheid, temeer daar in de vlag genfabriek voor een grote waarde aan ma chines staat. Vannacht omstreeks drie uur kon de Mr. Horlogemaker en Opticien Dr. Wibautplein 15 - Tel. 66905 Betaling ook eventueel in overleg Tweede klasser Excelsior '20 gaat a.s. zondag bij VCS de eerste helft van de competitie volmaken. Wel is het zo dat de positie op de ranglijst nog niet direct bedenkelijk is, maar weet de voor hoede opnieuw niet tot scoren te komen dan heeft de elftalcommissie reden ge noeg om zich zorgen te maken. Voor zondag staat C. de Gier op de linksbuitenplaats opgesteld en misschien kan dit wel een versterking betekenen. Het is al lofwaardig, dat men het al thans op deze wijze weer eens wil pro beren. Derde klasser DHS trekt zondag naar „Schoonhoven" en het zal daar toch uit een ander vaatje moeten tappen, wil niet meer terrein verloren gaan. Bij de vierde klassers is Martinit enkele piaat- sen omlaag geduikeld. In Rijswijk moet tegen de club van die naam toch wel winst te behalen zijn, zodat de roodwit ten zich in de kopgroep kunnen handha ven. Nu leider Tediro vrij is, ligt voor SFC de eerste plaats op de ranglijst open. Hiervoor dient echter „Naaldwijk" opjënderaan, maar dit "is dan ook alles, eigen grond geklopt te worden. De blauw- j Lukt dit inderdaad, dan ban het tweede j treffen tussen deze twee plaatselijke ri- valen met spanning tegemoet gezien j worden. DRZ krijgt bezoek van Herman-1 dad en mocht dit weer op een nederlaag uitdraaien, dan is er altijd nog de stroo- halm Saturnus, die vorige week uit pure vriendschap een eerste puntje werd ge- j schonken. Voor Ursus wordt de toestand i bedenkelijk, wanneer er zondag uit het treffen met DZB geen winst komt- Wordt het een overwinning, dan kunnen de rood- witten weer even op adem komen. Na het gebeuren van de vorige week zal W.F. wel met loden schoenen naar j Radio trekken. Alleen wanneer een men taal goede ploeg binnen de lijnen ge- bracht kan worden, is er kans op een gunstig en eervol resultaat. Ook voor De mos wordt het zoetjes aan tijd om de ba kens te verzetten. Voorlopig bengelt in deze afd. VND met zes punten verschil zwarten krijgen de steun van hun club genoten en aanhang. Ook „Schiedam" kan een behoorlijk toontje blijven meezingen als er tenmin ste van DDC gewonnen kan worden. Schiedamse Boys brengt een tegen bezoek aan Blijdorp en hier is weer winst te behalen. De boys blijven in hun afde ling aardig volgen en moeten nog steeds tot de kanshebbers gerekend worden. Bij het zaterdagvoetbal komt alleen HBSS in het strijdperk. De oranjehem den gaan Capelle revanche bieden en na het herstel zit er een goede winstkans in. Onze stadgenoten zijn inmiddels naar de vijfde plaats opgerukt, al leven ze hier momenteel wel een beetje boven hun stand. KREUGER A.E.G. - Philips - Daalderop - Invention - Sinus vanaf f 33, LANGE KERKSTRAAT 66 - TEL. 6.8.5.1.0. een zijmuur ingestort. De voormalige ke gelbaan van Musis Sacrum, waarin een opslagplaats gevestigd was, is zwaar be schadigd. Een deel van het dak zakte door, mede als gevolg van de enorme watermassa's die op het brandende pand zijn geworpen. Beide bedrijven zijn, naar wij vernemen, ook tegen bedrijfsschade verzekerd, zodat het personeel een half jaar loon gewaarborgd is. De schade bij de N.P.R. wordt op 250.000 geschat, zo dat de totale schade dus, mede die in het pand zelf is aangericht, wel op een half miljoen kan worden geschat. Twee jongens van tien jaar zijn giste ren door de politie aan de tand gevoeld over een diefstal van kippen en konij nen bij een boer aan de Noordvest. De jongens hadden een klein handeltje op touw gezet om de gestolen dieren aan de man te brengen. Drie kippen en zes konijnen konden aan de eigenaar worden truggegeven. Of ook voor Hermes D.V.S. bij Alk maar de victorie begonnen is,lijkt een vraag, die de Hermes-aanhangers deze week wel moet bezighouden. In ieder ge val was het een knappe prestatie van Hermes, Alkmaar zijn eerste thuisne derlaag en zijn tweede nederlaag in dit seizoen toe te brengen. En dit heeft tot gevolg, dat de uitzichten voor de 3e plaats aanmerkelijk zijn verbeterd, vooral nu in deze wedstrijd is gebleken, dat Her mes de cadans heeft teruggevonden. Het was een beste wedstrijd, die perspectie ven opent voor de toekomst. Het elftal had enkele wijzigingen ondergaan, Zo speelde de jeugdige Kiela linksback, ter wijl v. d. Sloot naar de linkshalf- en v. Zuylekom naar de midvoorplaats ver huisden. Deze omzettingen hebben goed voldaan en blijven voor zondag a.s. gehandhaafd. Verder is het welhaast zeker, dat v. d. Tuyn ook weer van de par- tij is. waardoor de opstelling van de voor hoede wordt van rechts naar links: v. d. Burg, v. d. Tuyn, v. Zuylekom ten Braak en Henke. En in deze opstelling ontvangt Hermes zondag aan de Damlaan D.H.C. De Delftenaren hebben na gepromoveerd te zijn voor het eerst weer in de le divisie wat tijd nodig gehad zich in te spelen Vorige week klopten zij Limburgia met maar liefst 4-1, hetgeen wijst op herstel. Voor Hermes is dit het sein „Weest op uw hoede en terecht, want de Delftenaren zullen fel van zich afbijten. Het 2e elf tal verloor vrij ongelukkig en gaat zon dag ïiaar Eindhoven 2 met een kans het rechte pad terug te vinden. Het derde elftal werd een halt toegeroepen en kan zich zondag op „Harga" herstellen tegen D.C.L. 2. Het vierde vergrootte haar voorsprong op no. 2 tot 6 punten, maar moet zondag oppassen in de uitwedstrijd tegen C.V.V.4. SCHIEDAM, DE JENEVERSTAD, heeft altijd toch wel enige belangstel ling voor wijn gehad. Vooral na de catastrofe van Rotterdam groeide deze belangstelling tot een actief deelnemen op vrij grote schaal aan de wijnkoperij in het algemeen. Er zijn nu onder nemingen, die op de oude, beproefde wijze hun wijnen behandelen en lan ceren en er zijn er ook, die de wijn als een soort volksprodukt zien en hem als het ware en gros verwerken, als een soort merkartikel. Tussen deze twee uitersten het ene, waarin het begrip wijnkelder over heerst en het andere, dat meer naar op slagplaats overhelt zijn er nog an dere mogelijkheden. Eén daarvan is de gulden middenweg, die zich tot het individu richt, dat er een aparte voorkeur op na houdt. Deze gulden middenweg kan men overal terugvinden. Het is waarlijk niet toe vallig, dat in de Verenigde Staten in de schaduw der gi-ote department- stores, waarin eindeloze mensenmassa's worden verwerkt, zich kleine detail zaken bevinden, waar de individuele klant met al zijn verlangens en eisen, tot de onredelijke toe, oppermachtig koning is. Ook in de tijd der grootbedrijven blijft de kleine man om het eenvou dig uit te drukken toch nog een per soonlijkheid, indien hij daartoe geaard is. En dit geldt niet alleen voor de klant, maar ook voor de ondernemer. ALDUS IS HETGEEN de heer Hos- man gedaan heeft een logische conse quentie van een ervaring, beslist niet door hem alleen opgedaan. Hij is de nog jonge opvolger in een zaak aan de Lange Haven, die door zijn groot vader gesticht werd. Welke Schiedam mer kent niet de delicatessenzaak van Hosman? Misschien maken de mensen, die van elders gekomen zijn en een steeds groter percentage van onze stadsbevolking vormen, hierop een uit zondering. Maar het zal niet aan de heer Hosman liggen, wanneer dat niet gauw verandert. Hij heeft er zich rekenschap van ge geven, dat de houding van ons Neder landers en dus ook van de Schiedam mers tegenover de wijn aan het ver anderen is en men niet hooggehoed meer behoeft te zijn, om wijn te kun nen waarderen. Aangezien zijn omzet van wijn ge stadig steeg, besloot hij bijzondere zorg aan de verkoop ervan te besteden. Eerste voorwaarde hiertoe is een goede en aantrekkelijke opslagplaats, er op berekend, het kopende, doch vaak wei felende publiek de mogelijkheid te bie den, een rustige keuze te maken, na een inzicht gevend advies. HIJ RICHTTE EEN KELDER IN, waarin reeds wijn opgeslagen lag, doch die verder tot bergplaats diende, hele maal als een echte wijnkelder. Deze wijnkelder is op zichzelf al een merk aangekleed, met toepasselijke wijn attributen. Trouwens, de knop van de deur is vervaardigd uit een kurketrek- ker, gesneden van een zwaar stuk win gerd, zoals die bij de wijnconfrèries in zwang zijn. Er werd een aantrekkelijke sfeer ge schapen. Langs de wanden liggen de flessen opgetast, in stalen stellingen. Hier en daar staat een pronkstuk ten toongesteld. Het geheel mag beschouwd worden als een aanwinst voor Schie dam. Reden, waarom we er hier uit voerig melding van maken, want het gaat immers om een interessant initiatief en een stap verder op de weg, die onze stad voert naar een ge differentieerd en daardoor bekoorlijk naar buiten treden op het gebied, waar op nog een aantal passen zal moeten worden gezet, wil ze op één lijn staan met wat hier en daar elders te waar deren valt. Haar goede naam in het milieu der het gehemelte strelende vochten zal er door versterkt worden. Doublé dameshorloges, 10 steens vanaf 23.50 idem, 17 steens ancre met on breekbare veer, vele chique modellen, vanaf 37.50 Jongenshorloges, Kienzle vanaf 19.25 idem met datum 27. Herenpolshorloges, waterdicht schokvrij, 21 steens ancre v.a. 36.50 idem met kalender en onbreek bare veer 47.50 In 25 st. met automatische opwinding 69.50 Reiswckkertjes met versterkt etui vanaf 13.75 Wekkertjes, vele vlotte model len vanaf 9.75 Wekkers, in beslist de grootste kollektie vanaf 5.75 Alle uurwerken met schrift, garantie HORLOGER - JUWELIER EDELSTEENKUNDIGE ROTTERDAMSEDIJK 268, SCHIEDAM Wij geven Zwarte Pietjes Onze stadgenoot de heer J. H. Hendriks is wegens langdurige en trouwe dienst begiftigd met de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud. De onderscheidene was op 26 dezer veer tig jaar in dienst bij de N.V. Vroom en Dreesmann te Rotterdam. Het is zeer te betwijfelen of iemand zoveel naar radio geluisterd en naar te levisie heeft gekeken als de heer H. Heij- Maar hij deed dat niet bij wijze van tijd- vedrijf. doch als zeer gewaardeerde me dewerker van Van der Heem N.V. in Den Haag. het bedrijf waaraan hij maandag 30 november a.s. 25 jaar zal zijn verbon den. Op die dag zal de heer Heij kunnen terugzien op een levensloop die getuige nis aflegt van zijn vele kwaliteiten. Als jongeman deed hij zijn intrede in de spui- terij. maar dank zij zijn Zfcldzaam door zettingsvermogen en een even opmerke lijke toewijding is 'hij nu al weer vele jaren chef van de afdelingen radio- en televisiemontage. Daarvóór was hij be last met de fabricagecontrole. In beide funcües nu heeft de heer Heij in de loop der jaren bij wijze van spreken de radio- en televisie-apparaten bij honderdduizen den aan zich voorbij zien gaan. Tot de factoren die bijdroegen tot het slagen van deze loopbaan moet zeer be slist ook worden gerekend de natuurlijke aanleg van de jubilaris om met mensen om te gaan. meer in het bijzonder zijn ta lent eigen medewerkers te bezielen en tot maximale prestaties aan te zetten. Het laatste dan zeer bewust ook in 's mans eigen belang. Deze karaktertrekken, tezamen met de eigenschap te allen tijde op de bres te staan voor het bedrijf dat zijn hart heeft en voor „zijn mensen" vormden hem tot een man die ten zeerste wordt gewaar deerd zowel door zijn superieuren als zijn ondergeschikten. De zilveren jubilaris, die hier ter stede woonachtig is. zal a.s. maandag na werk tijd worden gehuldigd in de kantine van de kastenfabriek van Van der Heem N.V., Saturnusstraat 12 te Den Haag. De route van Sinterklaas' grote rijtoer op zaterdag a.s. is als volgt: Hotel Beijers- bergen, Nw. Damlaan, Mgr. Nolenslaan, dr. Wibautplein, P. J. Troelstralaan, Rem- brandtlaan, Westfrankelandsestraat. Anth Muysstraat, St.Liduinastraat, Warande, Schoolstraat, L. Nassaulaan, Prins Mau- rltsstraat, Stadhouderslaan, Nw. Brug, Willemskade, Groenelaan, Wm. Brou werstraat. Hoofdstraat. Lange Nieuw- straat, Gerrit Verboonstraat, Koemarkt plein, Hoogstraat, Dam, Vlaardinger- straat, Hotel Beijersbergen, waar Sin terklaas om halfvijf zal terugkeren. Wij vestigen er nog eens de aandacht op, dat de winkels op de a.s. koopdagen waardigheid, omdat hij gedeeltelijk des avonds tot 9 uur geopend blijven, onder de straat doorloopt en slechts 4 meter verder 't water van de Lange Haven stroomt. De kelder werd aardig Een koopt U bij de VAKMAN, dus bij DE ZAAK MET ERVARING Hoogstraat 117 - Tel. 66693 Rotating ook eventueel »n overleg Zondag 29 november a.s. om 8.30 uur wordt er een H. Mis tot intentie van de levende en overleden leden van de ver eniging opgedragen. Hierna gezamenlijk ontbijt. Van 2.304 uur receptie in het verenigingsgebouw aan de Kerkweg en dit dan alleen voor hen die een schriftelijke aankondiging van het bestuur ontvingen. Tijdens deze receptie worden de nieuwe uniformen, namens de burgerij, aan de vereniging overgedragen. Van 45 uur is er dan nog receptie voor verdere belang stellenden. 's Avonds in de zaal is er een feestavond voor de leden en hun dames. euke kinderjasjes van een prachtige, heerlijk warme, wol- en stof. Geheel teddy gevoerd (ook de capuchonDeze kin derjasjes, in de nieuwste herfst kleuren, met leren L, knopen en onberispelijke afwerking, kosten normaal 29.75. Voorradig 2-8 jr VEILING Hedenmorgen zijn ten overstaan van notaris A. Hoek in Gebouw Arcade, Lan ge Haven 71, Schiedam, de volgende per celen ingezet: Westfrankenlandsestraat 115a-b 11.000, Westfrankenlandsestraat 119a-b 11.200, Brugmanstr. 36a-b 5400. Oostsingel 35 7200, Villastraat 56 3200, Kreupelstraat 6 f 1300. Zolang de voorraad strekt: in een weergaloze prijsstunt. ALLE MATEN voor jongens en meisjes. Tot 8 jaar ALLE MATEN Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse- singel Katendr. Lagedijkhk. Dorpsweg West-Kruiskade 35 a- LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 f

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 3