De financiële positie onzer gemeente Buiten onze enorme collecties speelgoed (fenol; NIEUWS UIT KETHEL B[rmanT fïWïFTrrnn Van het tafeltennisfront 10 Geheugen-hulp Reclame MOEDER! REBERS, Hoogstraat 146 BOEKHANDEL P. HANOU FOTOGEBIED W. KLEIN Wetsontwerp financiële verhouding is teleurstellend OVER DE DAM GRATIS thuisbezorgd Drukbezochte receptie van St.-Radboud Geen St.-Nicolaas zonder boek Eerste zege van NOAD voor Uw zaak 3-2 Damwachter Wereldreis van president Eisenhower Winkels 4 december langer open Burgerlijke stand St.-Liduina-comité Monopole Theater Wilt U EEN BOEK cadeau geven SINT-NICOLAAS CADEAU NEDERLANDSE WERELD ATLAS ST. NICOLAAS Jaarfeest W.S.V. Wandelvrienden Nederlaagserie Entre Nous Sint-Nicolaas bij de R.-k. Zwemclub „Start" R.-k. Bond van Bejaarden in één brochure 1 ;v - Wat Schiedam verloor en vond GESCHENKEN, die welkom zijn! Maakt NSC DINSDAG 1 DECEMBER 1959 De firumciele verhouding tot, het Rijk Teleurstelling Het tekort op de begroting hebben wij een grote sortering cadeaux, ook voor Het gehele sortiment van Brabantia o.a. STRIJKTAFELS MOUWPLANKEN TRAPKRUKKEN KEUKENTAFELS met formica bladen. DE NIEUWSTE WASBOX enz. enz. Grote sortering WASMACHINES: Erres, Edy, Miele, Acme. Zie onze etalages. Wij geven Zwarte Pieten Alles wordt op ieder gewenst uur Dam 40-42-44-46 Tel. 68598 Eucharistisch Triduum van 8 tot 10 juni In de dezer dagen door het St.-Liduina- comité gehouden algemene jaarvergadc- werd definitief besloten tot het houden van een Eucharistisch Triduum voor de zieken in de St.-Liduinakerk van 8 tot 10 juni 1960, dus in de week j van Pinksteren. „Het rijstmeisje nieuwe sehiedamsche courant Het avondfeest De Nationale Atlas op internationaal niveau BOEKHANDEL geeft graag iets voor Uw hobby op Kleine en grote geschenken Zie cmze speciale etalage Tuinïaan 98 - Tel. 67464 CAVhXAA 1, "j C Weer zege voor RAP Junioren Badminton Heren vesten v.a19.45 Heren overhemden 6.95 No iron overhemden 9.95 .Zelfbinders2.95 Terlenka zelfbinders 3-50 Damesvesten, Draion v.a. 13,95 Damesjumpers v.a. 5-95 Nylons, ook naadloos.1.98 Ga naar Manufacturen, speelgoederen huishoudelijke artikelen F ABRISTRAAT 29 ROZENBURGERPLEIN 3 r Ti v l i Na het bestuderen der door B. en W. Ingediende begroting van het jaar 1960 hebben de raadsleden hun opinie over de verschillende onderdelen daarvan ge- Keven en tevens een aantal vragen ge steld. in totaal niet minder dan 161. B. en W. zijn nader op deze vragen in ge- Kaan, in hun z.g. memorie van antwoord, fcit het lijvige stuk, dat een en ander bevat, lichten we allereerst, dat door de raadsleden waardering wordt uitge sproken voor het vele en accurate-werk. hetwelk nodig was om de begroting 1960 samen te stellen. Dank wordt ge bracht aan het College van Burgemees ter en Wethouders voor de tiidige_ indie ning en voor het gevoerde beleid, zijn activiteit en de wijze waarop het contact met de raad is onderhouden. Voorts Wordt waardering uitgesproken voor het Personeel, dat zich, in welke functie ook, in dienst van de gemeente heeft gesteld. B en W. verklaren zich hiervoor zeer 'ueTzal zo blijkt verder gewaardeerd HET COLLEGE VAN B. en W. wordt gevormd door drie niet-Schiedammers en twee Schiedammers. Dit college heeft de vorige week in de gemeenteraad een overwinning gehaald, die men in voetbaltermen met 3-2 zou kunnen omschrijven, ,ooo„n Terwijl het verre van ons is te zeggen, dat de niet-Schiedammers geen open oog voor de belangen van Schiedam zoud™ hebben integendeel en g«n open hart voor een historisch gegroeide tradi tie de burgemeester heeft zich daar voor meermalen als een vurig kampioen opgeworpen mogen we er toch wel de aandacht op vestigen, dat het 3-2 als een symbool kan worden beschouwd van een veranderende, zo niet van een veranderde S1 DeGrern van oude, geboren en getogen Schiedammers, die sinds geslachten bin nen deze veste woonde, slinkt langzaam maar zeker, alhoewel haar invloed zich nog op tal van gebieden uitstrekt en nier en daar zelfs overheersend is. Steeds groter wordt het getal der Schie dammers. wier wieg hier niet stond of die geboortig zijn uit ouders, van elders S?k°" men en die dus anders tegenover Schie- dam en zijn traditie staan dan de oer- Schiedammers. Vanwege die oer-Schiedammers zijn in de raad naar aanleiding van het ver plaatsen van de naam Spoelingbrug har de woorden gezegd. Het was een compro- misvoorstel van B. en W„ dat ten slotte door de meerderheid van de raad ge steund werd. HET VALT NIET GEMAKKELIJK uit te maken, hoe de draad, van ^Schie dammers en om 't even simpel te zeggen, nieuwe Schiedammers door die stemming liep. Er waren oer-Schiedammers, die om niet-traditionelé redenen met B. en W. akkoord gingen, o.a. uit esthetische overwegingen. Spoelingbrug is zon lelijk Tot troost van de oer-Schiedammers. die het pleit verloren, zal een andere Spoelingbrug nog heel lang aan dit merk waardige debat blijven herinneren. Maar zij en vele anderen zullen er toch goed aan doen, uit dit debat en de felle Woordenstrijd, welke er in ontketend werd een conclusie te trekken. En wel, dat men voorzichtiger dient te worden met het naar voren schuiven van een Schiedam, dat een geheel eigen leven zou leiden, een zich sterk van de omgeving onderscheidende gemeenschap zou ajn. DIT WAS NOG GEEN mensenleeftijd geleden inderdaad het geval. Thans staan de zaken kennelijk anders. Het is goed, zich hierop te bezinnen, zulks te meer, daar steeds duidelijker wordt, welk een scheidslijn er bestaat tussen de kern en de aanwas. Er gaapt een kloof tussen, welke heel moeilijk te overbruggen zal blijken, of het nu door een Spoelingbrug is of niet. Strijden voor de traditie is natuurlijk iets moois, maar het mag geen vechten tegen windmolens worden en geen strijd voor een verloren zaak, waarna men dan maar bij de pakken neer blijft zitten. De 3-2 overwinning moge 'n inzet wor den voor een strijd, over een breed front, nl alle Schiedammers nader tot elkan der te brengen, door het bevorderen van een algemene belangstelling voor de ge meenschap, waarin ze leven, die overi gens een heel andere is, dan sommigen nog menen. Wie hier een synthese zou kunnen for muleren en er een gedragslijn uit zou kunnen distilleren, om een traditionele term te gebruiken, zou voortreffelijk werk Veel voorbereidend werk is door het gemeentebestuur via diverse enquetes, als bijv. het Jeugdonderzoek, verricht. Maar dit alles was toch eigenlijk slechts grondwerk. Het wachten is op degene(n), die het klaar zal (zullen) spelen, ten be hoeve van de samenbundeling van alle krachten een pad te effenen, dat geen oorlogspad mag zijn en waarlangs geen bittere woorden mogen vallen. worden, wanneer het college van B. en W zich bij het beantwoorden van de gestelds opmerkingen van de zijde der raadsleden, naar aanleiding van bij de behandeling gestelde vragen, tot een zakelijk ant woord wil beperken. B. en W. antwoor den hierop: In het verleden is de opmerking wel ge maakt, dat de antwoorden te beknopt waren, zodat wij erop bedacht moeten zijn dat aan alle vragen en antwoorden de no dige aandacht wordt geschonken; de za kelijkheid zal voorzover de vragen zulks mogelijk maken, niet uit het oog worden verloren. Door raadsleden werd opgemerkt en ge vraagd: In de geleide brief wordt er terecht door B. en W. op gewezen, dat de uitbreiding van de stad noodwendig tot verhoging van de uitgaven van de gewone dienst moet leiden. De uitgaven stijgen sterker dan de inkomsten. Het College verwacht, dat de nieuwe finan ciële regeling tussen het Rijk en de gemeenten verbetering van inkomsten zal brengen. Waarop berust deze verwach ting? Voorts werd gevraagd: Behoort de gemeente Schiedam, bij de in het wets ontwerp financiële verhouding door de regering gekozen uitgangspunten, inder daad tot de gelukkigen onder de gemeen ten, die hogere inkomsten mogen ver wachten? Kan het college een globale be cijfering gesplitst naar de afzonder lijke factoren geven van het te ver wachten voordeel? Zo neen, waarom niet en waarop zijn dan de optimistische verwachtingen, uitgesproken bij de be spreking van het huidige nadelige saldo, gebaseerd? En tevens werd opgemerkt: Nu de nieuwe regeling inzake de finan ciële verhouding Rijk-gemeenten nog geen vaste gestalte heeft gekregen is het verstandig geweest met het opstellen van de begroting hierop niet te wachten. Af gewacht dient te worden wat uiteindelijk uit de bus komt. In ieder geval zal het een regeling dienen te zijn, waardoor het de gemeenten mogelijk wordt gemaakt haar plicht te vervullen betreffende de Advertentie Deze wordt grondig voorbereid. Het presidentiële straalvliegtuig zal de hele 30.000 km lange route een keer gaan proefvliegen. Omstreeks 4 december zal de president vertrekken en dan naar Italië, Turkije, Pakistan, Afghanistan, In dia, Iran, Griekenland, Frankrijk en Ma rokko gaan. U trekt er toch al eerder op uit om Uw St.-Nicolaasinkopen te doen bij Dijkstal? Als elk jaar is ook nu weer de gehele sortering bij Dijkstal grondig voorbereid. Stralende gezichten van allen die enthousiast kopen bij Dijkstal bewij zen dat de verkoop elk jaar een „hoger vlucht" neemt- Koopt tijdig want de tijd vliegt! 't Is zo weer 5 december, 't Silvere Laersje Broersvest 135. handhaving van een behoorlijk verzor- gingspeil en de behartiging van die be langen, welke een snelle maatschappij ontwikkeling nu eenmaal meebrengt. Hier antwoorden B. en W.: Een van de teleurstellingen van het wetsontwerp is, dat de gezamenlijke middelen, welke de gemeenten ten goede komen, niet toe nemen. Het wetsontwerp beoogt slechts een herverdeling onder de gemeenten tot stand te brengen van eenzelfde bedrag, hetwelk reeds thans aan de gezamen lijke gemeenten wordt toebedeeld. In de memorie van toelichting wordt op de voorgrond gesteld, dat bij het be leid van de gemeenten de tering naar de nering moet worden gezet „ook al zou dit gaan ten koste van het niet ver vullen van op zichzelf gerechtvaardigde verlangens". Het is duidelijk, dat dit wetsontwerp Schiedam niet zal maken tot een ge- meente, die in een reeks van jaren bij handhaving van een redelijk verzor- gingspeil geen financiële moeilijkheden zal ondervinden. Wij verwachten, wel stij ging van inkomsten, doch niet in aanzien lijke mate. Hierbij zij opgemerkt, dat de verhoogde uitkering in I960 slechts voor 2/5 deel, in 1961. voor 3 5. in 1962 voor 4/5 en eerst in 1963 geheel aan de gemeente ten goede zal komen. Een globale bereke ning, zoals is gevraagd, is bezwaarlijk over te leggen, aangezien het wetsont- werp voor verschillende onderdelen van de uitkeringen geen exacte maat- staven geeft. Zo zijn met betrekking tot de vooruitfceringen ten behoeve van het onderwijs geen normen bekend gemaakt. De factor „bijdrage in de jaarlijkse kos ten van sociale zorg" is afhankelijk van het landsgemiddelde van die kosten. Onze verwachting is gebaseerd op de indertijd gemaakte proefberekening aan de hand van het voorstel der commis- sie-Oud, waarna de af te trekken en bij te tellen bedragen zo goed mogelijk zijn geschat. Niet ontkend kan worden, dat wij ons hierbij door een zeker intuïtief inzicht hebben laten leiden Tenslotte nemen wij in aanmerking, dat het wets- ontwerp niet die bijval heeft gevonden, die de regering onbegrijpelijkerwijze heeft verwacht. De Vereniging van Nederlandsche Ge meenten heeft onverholen haar misnoe gen kenbaar gemaakt en dit heelt weerklank gevonden in het voorlopig ver slag. Het is dus stellig niet uitgesloten, dat de wet gunstiger zal zun dan net wetsontwerp. Het tekort van de begroting ten be drage van f 302.194 vervult vele raads leden met zorg. Sommige leden stellen de vraag, of hiertegen geen maatrege len zijn te nemen door verhoging der inkomsten en verlaging der u tgajen? Het antwoord van B en W. luidt als volgt: Wanneer de vraagstellers menen, dat door verlaging van de uitgaven iets van betekenis kan worden bereikt, zal ons college gaarne vernemen, welke uit- gaven huns inziens achterwege kunnen blijven. Verhoging van de inkomsten zal alleen kunnen worden verkregen door verhoging van de bestaande en of invoe ring van nieuwe belastingen Dit onder" werp heeft onze aandacht Wij merken hierbij op. dat de woonplaatsbelasting, die in het ontwerp der Commissie-Oud in het vooruitzicht werd gesteld, met in het wetsontwerp voorkomt. Afgewacht dient te worden of zij tijdens de behan deling in d£ Tweede Kamer wederom zal worden opgenomen. Uiteraard kunnen we niet alle vragen en antwoorden pu bliceren. We beperken ons vandaag overi gens tot het financiële aspect en stellen ons voor, de rest van het vaak interes sante document in gedeelten weer te geven. B. en W. hebben besloten om, even als dit in Rotterdam het geval is, op vrijdag 4 december a.s. het avondslui tingsuur voor winkels te bepalen op 10 uur, onder voorwaarde, dat de win kels tussen 6 en 7 uur nam. voor het publiek gesloten zullen zijn. GEBOREN: Petrug L.. zoon van M. Roo- denrijs en M. A. Burgering; Cornells T„ zoon van W. J. Koudenburg en E. van der Graaf; Paulus I. M„ zoon van W. G. Kien- huiis en J. J. van der Mespel; Ary, zoon van J. Pannekoek en L. Strijibos; Willem, zoon van P. Touw en H. Trouw; Pieter, zoon van P. Joustra en J. M. de Mol; Wii- helmina H. M., dochter van H. A. Win kel en A. W. M. van der Stam; Ronald, zoon van G. Christensen en W. A. Venze- laar; Marga-retha T. F. J„ dochter van H. J. Verdel en I. Svendsen. OVERLEDEN: R p. de Wit 7 maanden; A. Jongbloed 71 j; e. S. Heij 69 j.. wed. van P. de Bruin. Bijzonderheden en inlichtingen, in yef" band met de aanmelding, zullen tijdig worden gepubliceerd. Het jaarverslag van de secretaris, in deze vergadering uitgebracht, wees op de wenselijkheid van een intense propaganda voor de Liduinaverering en de gebruikelijke devotieoefeningen, vooral in de nieuwe stadswijken met- een veelal geïmmi- greerde bevolking. Welwillende mede- werking had in het afgelopen jaar, om streeks het feest van St.-Liduina, het comité al de beschikking gegeven over een volle bladzijde van het Schiedamse „Sursum Corda", die benut is tot het plaatsen van belangrijke artikelen over. St.-Liduina, de Stille Omgang en dc be staande devotiekapel. Volgens het ver slag. is er alle uitzicht, dat dit het volgend jaar weer mogelijk zal zijn. Aan het slot stelt het verslag het de Schie dammers als erezaak voor, het aloude historische liefdewerk „de Beurs van St.-Liduina" in stand te houden en te be vorderen. Bijdragen voor dit doel zullen dankbaar worden aanvaard door het be stuurslid-administrateur van de „Beurs de heer Th. J. Koevermans, Rijnstraat 39b, die gaarne bereid is tot alle inlich tingen. De film „La Risain" (Het Rijstmeisje), die tot en met donderdagavond in het Monopole Theater gaat, is kennelijk ge ïnspireerd op het succes van „Riso Amaro" (Bittere Rijst), Het verhaal speelt zich eveneens in de rijstvelden van Lombardije af. Een betrekkelijk simpel gegeven, maar goed gespeeld en typisch Italiaans. De bekende, thans zo in op komst zijnde actrice Elsa Martinelli speelt er de rol van het rijstmeisje in. Toegan kelijk voor personen vanaf 18 jaar. Dan naar BOEKHANDEL DnohWwf «v Vhirdo»*. 81ste Jaargang No. 24151 AM 18 SCHIEDAM TELEFOON M!ü postrekening nr. sum ADVERTENTIES f 0.15 per mm-hooffte* Bij contract speciale tarieven- INGEZONDEN MEDEDEimNGMJ Ojq per mam-hoogte. Bij contract speciale tarieven. tt A. M P I O E N E N tot 20 woorden f 0.50 bti vwruttoe- taJtog. Elk woord meer J et. Maxi mum 80 woorden. jute adwertenUe-orders worden slooen en ultgewerdowr^^^^ de Regelen voor het Adverrennae- abonnementen f 7 40 per kwartaal, x en 1 0.50 per week. Een met palmen en slingers versierde zaal. Verschillende bloemstukken van di verse corporaties. Schuin vóór, het ju bilerende bestuur achter de groene tafel. Daarachter en uitgespreid het meters grote prachtige nieuwe vaandel. De gordij nen van het toneel gesloten, 'n Spreekge stoelte. De heer A. van Mil, als ceremo niemeester, taxeert de gcleidcUjk-aan vol lopende zaal. Langzaam luwt dc eerste drukte en dan wordt door hem de eerste spreker aangekondigd. Het is de heer L. J. Lansbergen, het vroegere raadslid, die als lid van het uni formencomité namens de burgerij van Kethel de uniformen aan de feestende vereniging gaat overdragen. Hij doet dit, nadat hij eerst de vereni ging aller felicitatie overbrengt, haar tevens complimenteert met de saamho righeid en de goede sfeer en dankt voor de burgerschapszin van Radboud bij ju bilea en andere festiviteiten in de Kethel- se gemeenschap ontplooid. Dan gaan de gordijnen van het toneel open en staat onze R..K Muziekvereni ging „St.-Radboud" in haar geheel, am- fitheatersgewijze opgesteld, in een prach tig nieuw uniform. 'n Storm van ovaties klatert los. In donker grijs serge met gouden belegsels, de uniformpet met muziekembleem, wit overhemd, met grijze das, staat een daar als het ware herboren muziekkorps, trots en stram. Gedurende de hele lange rij van sprekers, want daar ontkomt men niet aanhebben ze daar gestaan Pastoor Van Kampen sprak weer. De voorzitter van de Zuidhollandse Bond van R.K. Muziekverenigingen, de heer C. A. Volgering. sprak, duidend op de uni formen: één van buiten, blijvend één van binnen. De heer A. Rademaker sprak namens de Kethelse voetbalvereniging. N. v.d. Water namens de Kethelse Oranjever- 1 eniging. Een van de firmanten van de I Firma Esders en Bayens, die de uni formen leverde, vond het bestuur van i Radboud gezien de samenwerking, zeer j pretttige opdrachtgevers. Radboud kreeg van hem een passend cadeau als toegift, een fraaie tamboer-maitre stok. De heer v.d. Water gaf nog een cadeau onder couvert, namens de Oranjever- eniging. Evenzo gaf ook de voorzitter van Bel Canto, de heer H. Dries, met zijn beste wensen namens B.C. een cadeau önder couvert. De heer C. Landsbergen sprak namens de Schiedamse muziekfederatie, waarbij Radboud aangesloten is. Ook namens de Schiedamse Gemeen schap. Van hem kwam eveneens een cadeau onder couvert. Dan kwam dokter P. v.d. Kuy, die het zo gemoedelijk en leuk zeggen kan. Ver volgens de heer J. Boks, de voorzitter van de zustervereniging „St.-Cecilia" uit Schipluiden. De heer P. J. Beekman sprak namens de r.-k. lagere school, die door Radboud vroeger financieel gesteund werd. Ten slotte de oud-wethouder van Kethel, de heer J. Poot, namens de Ke thelse Brandwaarborgmij. Het' was allemaal veel en overvloedig en vooral hartelijk, een bewijs van de good-will, die Radboud in onze gemeen- i schap verworven heeft en vast van plan is te behouden. De secretaris-penning meester van het uniformencomité, de heer H. Schouwenburg, liet ons nog een schrijven lezen van 't Anjerfonds in Zuid- Holland. Ofschoon prima geslaagd met haar actie had het comité nog een te kort. Het Anjerfonds heeft f 1.000,— toe gezegd om dit tekort te verminderen. Toen ging de Boerenkapel op het to neel vrolijke muziek blazen en daarna begon het défilé van de gasten langs het jubilerende bestuur. '6 Avonds vond in het Verenigingsge bouw het gezellig samenzijn plaats voor de leden met hun dames en verschillende genodigden. Bij hef begin van de avond werden twee trommen aan de vereniging overgedragen. Een geschenk van enige le den van St.-Ranboud zelf. De omlijsting van de avond was opge dragen aan het trio van Gerard Brehm uit Delft. Op de paden der muziek is het zeker zo thuis, als zijn roemruchte Duit se naamgenoot op dc paden der wilder nis. Het zijn twee voortreffelijke musici op het accordeon, dat nu en dan ook elek tronisch bespeeld kon worden. Als derde man een drummer, die in het beste jazz- gezelschap op z'n plaa% zou zijn. Daar bij verfijnde humor, van het soort, waar bij je nadenken moet. voordat je 't snapt... maar dan lacth je o°k. en hoe! Ze speel den enige amusante een-actertjes en er werd gegoocheld. Een -all-round stel. Er is door het jubilerend bestuur op royale schaal getrakteerd. Van wijn tot limonade en wat daar zoal tussen ligt. Van gebak even-zo tot hartige 'hapjes. Als afwisseling een dansje. De jonge-lui natuurlijk, da ouderen bleven niet achter. Wij-felaara werden onontkoombaar in d-e kring ge haald. Menige prominent van de vereniging ging de 'hoogte i.n. Een onvergetelijke dag en avond voor de jongens, een veelzijdigs en grondige dank waard en dan ook mi- nitieus bij het slot door voorzitter Lans bergen uitgesproken. Het mooiste De wereld in kaart, woord en beeld. Deze atlas bevat; 52 overzichtskaarten van de wereld 40 kaarten van Nederland 12 kaarten van België en Luxemburg. 31 kaarten van de overige Europese landen 11 kaarten van Afrika. 27 kaarten van Azië 8 kaarten van Australië. 25 kaarten van Noord- en Zuid-Amerika. Prettig, royaal formaat 22 x 31 cm. Gedrukt op speciaal houtvrij kaartpapier. Stevig gebonden in buckram linnen. Intekenprijs, geldig tot 31 decem ber a.s. f 34.50. Ga hem vandaag nog zien bij RU8ENSPIEIN 16 TEL69513 SCHIEDAM Bij HOOGSTRAAT 50 TELEFOON 69663 Slaagt U het best voor: KINDERBOEKEN - ROMANS - GjEDICHTEN - POCKETS - ALG. EN KATH. UITGAVEN - MISSAALS - KERKBOE KEN - RELIGIEUZE ARTIKELEN enz. Alles in ruime sortering St.-Radboud, in de nieuwe uniformen. In een goed bezet „Arcade" hield de W.S.V. Wandelvrienden haar jaarlijkse feestavond, waarvan het programma verzorgd werd door een cabaretgezel schap van de wandelsportvereniging D.S.O. uit Overschie. Vooral het trio de Amoquita's droeg belangrijk bij tot het welslagen van dit bonte programma, dat in een loffelijk tempo werd gepresen teerd, De leider van dit trio bespeelde met grote virtuositeit zijn elektrisch ver sterkt accordeon, waarop hij een aantal muziekinstrumenten knap wist te imite ren. Ook een vocale groep deed het lang niet onverdienstelijk, terwijl er tevens enkele aardige schetsjes werden opge voerd. Voorzitter H. Huijken verwelkomde de leden en gasten, waaronder zich be stuursleden bevonden van W.K.R., ver schillende zusterverenigingen, alsme de leden van de Gusto-drumband. In de jubileum-nederlaagserie ont moette „Entre Nous" de biljartvereni ging „de 'Sluis", die uit de zes wedstrij den negen punten wist te behalen. De uit dagers noteerden drie punten en een per centage van 93,75 procent. Door de neder laag van M. Kooij tegen Schikhof geleden, kwam het team van „de Sluis" tot 83,36 procent, zodat het verliespercentage van de gasten uiteindelijk 10,39 procent be droeg. Persoonlijke resultaten: Schikhof 322- 322-36, 2 pnt.; M. Kooij 233-130-36, 0 pnt.; P. den Brinker 9589-26, 0 pnt. C. van Duikeren 138-138-26, 2 pnt.; T. Weeland 93-79-30, 0 pnt.; W. v.d. Steen 96-96-30, 2 pnt.; P. Eggelmeijer 59-59-31, 1 pnt.; P. van Buuren 62-62-31, 1 pnt.; J. Heijns- broek 54-48-33, 0 pnt.; H. v.d. Berg 7-57- 33, 2 pnt.; Borrani 33-18-25, 0 pnt; A. Be-- zemer 33-33-25, 2 pnt. Gisterenavond bracht Sint-Nicolaas het aangekondigde bezoek aan het Sport- fondsenbad waar op maandagavond de r.-k. Zwemclub Start zijn trainings- en lesavonden houdt. Ik was mét de leden en het bestuur eveneens een groot aan tal ouders naar het bad gekomen om de Sint te begroeten. Deze werd door voor zitter F. Jansen verwelkomd en toege sproken, die de goedheilig man o.m. ver telde dat ook dit jaar weer een groot aantal kinderen bij Start het zwemdiplo ma gehaald hebben. Het was meer be scheidenheid dan een verzuim- dat de heer Jansen Sint-Nicolaas niet mededeel de dat vorige week bij Start het vijf honderdste lid werd ingeschreven. Smt- Nicolaas uitte zijn tevredenheid over het werk van Start en onderhield zich met enkele kinderen. Er moesten door hem ook nu wel weer de nodige vermaningen "egeven worden maar de goede wil en het goede voornemén bleek toch ook wel aanwezig te zijn. Ook mej. Til v. d Berg genoot de eer bij Sint-Nicolaas ontboden te-worden. Deze zwem-instructrice ver wierf over het jaar 19a8 de titel „Het meest verdienstelijke lid" hetgeen de ho ge gast natuurlijk bekend was. Voor alle leden was er een versnapering en met de toezegging het volgend jaar terug te komen, vervolgde de Sint zijn tocht door Schiedam. Het jaar 1960 wordt voor Start het jubileumjaar want dan bestaat deze zwemclub vijfentwintig jaar en dat gaat natuurlijk op grootse wijze gevierd wor den. Donderdagmiddag van 25 uur vindt in Arcade een feestelijke middag plaats voor de leden, met het programma, dat de vorige week voor de donateurs is ge geven. Vraag deze gratli aan bij uw BH fotohandelaar of rechtstreeks m bij FODOR, Hoogstraat 29, Rotterdam tel. 11.89.25 (5 f.) De eerste zege van Noad in de tafel- tenniscompetitie is deze week een feit geworden. In de uitwedstrijd tegen U.S.V. 2 werd een kleine maar welver diende overwinning behaald met de cij fers 46. In deze ontmoeting zorgden H. Aben en invaller J. Meuldjjk ieder voor twee overwinningen en Th. Pieterse le verde met één winstpartij een zeer nut tige bijdrage. In zijn partij tegen Spek lag voor hem zelfs een 2e zege voor het grijpen maar een 2018 voorsprong in do derde game ging waarschijnlijk door ge brek aan overgangsklasse-routine jam merlijk verloren. Hoewel de zege pas in het dubbelspel tot stand kwam, is deze toch geen enkel moment in gevaar geweest. Toch lieten onze stadgenoten bij een 52 voorsprong de teugels wat te veel vieren, waardoor geheel onnodig U.S.V. tot 54 terug kwam. In verband met 5 december is er in de overgangsklasse deze week geen pro gramma vastgesteld. Noad kan na deze laatste wedstrijd wat geruster pauzeren want het heeft zich nu iets verder van de laatste plaats gedistancieerd. Service maakte de trip naar Baren- drecht en moest aldaar helaas toezien dat alle partijen door de gastheren in winst omgezet werden. De eindstand werd zodoende 100 voor B.T.T.C. De Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 912.30 uur en 2—6 uur; ring met sleutels. Te bevragen bij de vinders: schuim rubber zadeldek, C. Ruts, St.-Liduina- straat 40b; gekleurde sjaal, J. Hoek. Vlaardingerdijk 357c; broche (camé), W. Kok L. de Collignystraat 24; bedrag aan geld', P. Nesse. Houtstraat 12; aktentas, F. van Kan, Nieuwe Haven 3c; 1 pak colovinytegels, B. v. d. Hoek, Bas Junge- riusstraat 28b, Rotterdam; 1 stapel plank jes, J. Laurens, Rotterdamsedijk 425a; zwart glacé dameshandschoen (linker), N. Bos, Klaaswaalsestraat 7a; gebreide herenwant, Smits, Grote Markt 11; vul pen, Kats, Belgischestraat 27a, Rotter dam; ring met sleutels, A. Teeken, van Ruysdaellaan 22; vulpen, Zeelenberg, Tuinlaan 66. volgende ontmoeting gaat tegen 't Cen trum en wel in de kantine van de Kar- tonnagefabriek a.s. donderdag. Zonder pessimistisch te zijn geloven we toch dat de tafeltenniskost van de tegenstander de Service-mensen wat zwaar zal vallen. T.S.F. hervond het pad der zege en bleef met 9—1 de baas over het zwakke E R 1. De puntenmachine draaide weer ouderwets op volle toeren en bij de partijen van Lindeman en Bouwen was er geen enkele nadelige hapering. Alleen captain Zuidgeest liet zich een keertje verschalken. Zeer belangrijk is de strijd die T.S.F. deze week gaat voeren tegen Germinal in het T.T.-centrum. In deze ontmoeting gaat het er om en de over winnaar zal wel lijstaanvoerder worden. Mogelijk is Germinal in eigen huis favo riet, maar de komende week staat im mers geheel in het teken der surpri ses R.A.P. 1 uit Kethel behaalde ook weer een klinkende zege. Nu was Germinal 8 het slachtoffer dat aan de zegekar ge bonden werd. De geboden tegenstand was wel niet zo groot maar een 100 score mag er toch altijd wel zijn. In het r.-k. verenigingsgebouw komt a.s. vrijdag E R 2 op bezoek en R.A.P. zal er hopelijk voor waken zich een minder prettige sur prise te laten bereiden en we houden het dus maar weer op twee winstpunten. Dat de junioren van R.A.P. en Service er deze week wel erg fel om gestreden hebben blijkt uit de uitslagen. Nergens is het tot een beslissing gekomen want alle wedstrijden eindigden in een gelijk spel. Van de Service-junioren een klein tegenvallertje maar dat is „all in the game". De uitslagen waren dan: Servi ce 1Onderduikers 4 5—5; R.A.P. 1 en R.A.P. 2 tegen respectievelijk Elan 2 en Elan 3 beide 55. Uitslagen van lagere teams: Noad 2Shell 1 37: H. en P. 1 Noad 3 73; Nebaro 1Noad 4 46; S.V.A. 5R.A.P. 2 28; 't Centrum 6 RAiP. 3 28; Zuid 2Service 2 72; Service 3Berro Boys 28. T.S.F. speelde tegen Reflex en het re sultaat was een 5—2 zege voor de Schie damse spelers. In het 'eerste herenenkel spel verloor H. Mak echter met 154 en 1511 van de sterk spelende Zimmer man. Daarna echter begon de strijdba- lans naar een voor T.S.F. gunstige stand te hellen, want na winst van A. Bezemer op Joossen met 154 en 1511 werden de damesenkelspelen vrij royaal gewonnen. Mej. de Rooy versloeg mej. van Delft met tweemaal 11—0. Mej. den Hartog 1 klopte mej. Lindeboom met 11—3 en 14— 10. Het herendubbel bracht ook winst maar het 2e tegenpunt van Reflex kwam 1 er doordat een gemengd dubbel verloren ging. Al met al een verdienstelijke zege. In dit eerste seizoen boekt T.S.F. al di rect redelijke resultaten wat een stimu lans zal zijn om door te gaan. De derby tegen Shell staat voor deze week gepland en wellicht kan T.S.F. in eigen „huis" revanche nemen voor de ne derlaag in de uitwedstrijd. De wedstrijd wordt gespeeld a.s. vrijdagavond om 8 uur in het gymnastieklokaal aan het t Frans Halsplein. Passage Theater: De Zwarte Orchidée (14 jaar) dag. 2 en 8.15; zat. en zond.. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Monopole Theater: Het Rijstmeisje (14 jaar). Stedelijk Museum: Kunstverzameling H. L Straat t'ra. 13 dec.; Een dichter schil dert t/m. 6 dec.; Nederlandse meesters na 1900 t/m 6 dec. Dagelijks van 10—17 uur, zondag van 1217 .uur. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL B.-LIDDINA OpenlngiarcDi Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en Leeszaal voor volwassenen; dt, do., za. Uitleenpost Kerkweg 46. Kethel: zo 11.30 -12.30 uur. Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke thel: di. 4—8 uur. Filiaal: Rijnstraat l: volw.: dl. 6.30—8 uur; vr. 7—8 uur; jeugd: wo. 3—8 uur. Filiaal Nieuwland Wijkgebouw Dr. Wl- Bautplein (zijingang): Jeugd: wo. 1.30—8 uur: volw.: wo. en vr. 78.80 uur. UitleenDosl Emmastraat 8 ma 78 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN Deze week: Apotheek Westendorp, Singel 81. BIOSCOPEN ROTTERDAM Week van 27 nov. tot en met 3 dec. Arena: Some like it hot, volw.; Ca pitol: Brigade des doods, 14 jr.; Cen traal: Bittere Rijst, str. volw.; Ci- neac-AD; Een vrouwenleven, volw.; Colosseum: Loving you, a.l. De man die te veel wist, 14 jr.; Harmonie: Flitsende degens, 14 jaar; di. wo. do: Mars door de hel, 18 jr.; Lumière: Spookhuis op de heuvel; Luxor: Herberg van het zes de geluk, a.l.; Metro: De vrouw met 3 levens, str. volw.; Prinses: De hel van Tarawa, 14 jr.; Rex: Achtervolging in Alaska, 14 jr.; Thalia: De man die verdwijnen moest, 18 jr.; 't Venster: Les enfants du Paradis, str. volw.; Victoria: Die glücklichste Frau der Welt, a.L De 41ste, 14 jr.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 3