Dagblad voor Schiedam en omstreken TOT NU TOE 270 DODEN GEBORGEN Watermassa heeft een gebied van 25 vierkante kilometer overspoeld Hartverscheurende tonelen Echtpaar achter kinder wagen weggerukt Drie doden; baby behouden Parijs belooft diepgaand onderzoek naar oorzaak Eisenhower wereldreis vangt aan vrede Boodschapper van vriendschap in vrijheid en Braziliaanse officieren doen poging tot opstand VORSTIN EN MOEDER Drie miljoen voor Fréjus Helikopterpiloot gedood De ramp bij Fréjus Wervelstorm over Prieska Hun oproep tot rebellie vindt echter weinig weerklank Het weer DODELIJK ONGEVAL TE BEVERWIJK Bagblad „Aurore" spreekt van „een misdaad" II In Zuid-Afrika H Minder wind Temperatuur wat lager Het weer in Europa VRIJDAG 4 DECEMBER 1959 ■^amaoiictenYJ J I hieuweiscnieaamscne courant Ruim 500 slachtoffers bij Franse overstromingsramp I FRéJUS, 4 dec. Toen vanmorgen <le reddingsploegen in alle vroegte naar het dal van de Reyan trokken om het '■oeken naar de vermisten en het ber- Ken van de doden voort te zetten, woed de een barre mistral boven het ramp- Kebied van Fréjus. Het reddingsleger van meer dan tienduizend militairen, gendarmes, brandweerlieden en bur gers, dat de hulpverlening vannacht voor enkele uren had stopgezet, onder vindt grote hinder van het slechte weer. Ook de operaties van de piloten van helikopters en verkenningsvliegtuigen, die onafgebroken boven het overstroom de gebied vliegen, worden er door be moeilijkt. Hot dal biedt een troosteloze en verlaten aanblik. Vrijwel alles is Verwoest. De ramp blijkt een veel gro tere omvang te hebben dan men aan vankelijk vermoedde. Tot nu toe heeft 'hen 270 doden geborgen, er zijn 60 ge- honden en van 50 bewoners van Fréjus 's het lot onbekend. Het staat echter hel vast dat het dodencijfer nog zal stijgen. De situatie is bijzonder onover zichtelijk, omdat men nog in onzeker heid verkeert over de bewoners van de talrijke boerderijen en kleine gehuch ten in het dal van de Keyan. Een func tionaris van het Franse Rode Kruis verklaarde vanmorgen te verwachten, dat het aantal doden tot boven do 500 zal stijgen. De breuk in de dam, waarbij 50 mil joen kubieke meter water woensdag nacht een dood en verderf zaaiende Zondvloed vormden, is daarmee de erg ste ramp die Frankrijk in vredestijd ge troffen heeft sedert de treinontsporing hij Lagny op kerstavond 1933, waarbij 230 mensen de dood vonden. Vanmid dag worden in Frcjus de eerste 90 slacht offers begraven. Tot dusver heeft men slechts onge veer de helft van het aantal lijken, dat met vrachtwagens naar verzamelplaat sen wordt gebracht, kunnen identifice ren. Het geweld van het water heeft ve len onherkenbaar verminkt. In totaal heeft het water een gebied van 25 vier kante kilometer overstroomd. In Parijs heeft de Nationale Vergade ring haar debatten verdaagd als teken Van rouw. President De Gaulle heeft Sisteravond de bevolking opgeroepen de slachtoffers alle mogelijke hulp te verlenen. In de baai van St.-Raphaël zijn verscheidene Franse oorlogssche pen voor anker gegaan om o.a. met he likopters deel te nemen aan de hulpver lening. Ook de Amerikaanse zesde vloot heeft hefschroefvliegtuigen beschikbaar Besteld. Tankwagens van het leger voorzien de bevolking van drinkwater. Geniesol daten overbruggen de gaten, die het V-'ater in de wegen naar Fréjus heeft gevreten. In Fréjus is men vandaag biet het opruimingswerk begonnen. Hijskranen en bulldozers maken de sPoorlijn en de hoofdwegen vrij, de wa- 'erleiding wordt onderzocht, de telefoon v-'erkt alweer. Een van de zware kar weien die de opruimers wachten is een stoomhijskraan met een gewicht van 26 '°n, die door de vloedgolf opgetild en in tweeën geslagen is. De stad lag van nacht nog steeds in het donker, maar vandaag in de loop van de dag is men. er in geslaagd het elektrische net in Fréjus en St. Raphael voorlopig te her stellen. De stroomtoevoer is afgetakt uit Draguignan. De elektrische centrale, die ongeveer vier minuten voor het water Fréjus trof, uitviel, is uiteraard nog bui ten werking, omdat de apparatuur pas kan functioneren als de dam weer ge dicht is. Het is echter de vraag of de dam hersteld zal worden. Waarschijnlijk zal besloten worden een geheel nieuwe dam te bouwen. In het hoog gelegen deel van Fréjus begint het dagelijks leven zijn loop weer enigszins te hernemen. In het lage deel hangt de stank van dood en verrotting, 1500 meter STUWMEE inhoud miljoen RUK 5RASSE Stuwdam s verdwenen DAM VAN MALRASSET MIJN VAN 80 ION Centrum der hulpverlening R.N.7 KOM [IN SU Wegen gestre md KAPEL VAN o ST.BilMTE WATER OVER- SPOEL',' DE VALLEI SAMIUTAIR Z±J KERKHOF ILLA A tl REU ENNE AMPHITHEATER FRÉJUS LANTERNE TER A VUECVELO. Lafayette ST. AYGULF voor anker die opstijgt uit de rode modder, waar van de vloedgolf een dikke laag heeft achtergelaten. Hartverscheurend waren de tone len die zich in het Zuidfranse ramp gebied hebben afgespeeld. Een spoor wegarbeider vertelde het volgende relaas van de wijze waarop hij, zijn vrouw en zijn 83-jarige schoonmoeder aan de dood ontsnapten: „Wij lagen in diepe slaap toen we door een oor verdovend lawaai gewekt werden. Ik besefte meteen wat het was en schreeuwde tegen mijn vrouw dat de dam doorgebroken moest zijn. Op dat zelfde ogenblik al klapte de deur naar binnen. We sprongen uit bed en ston den tot de knieën in het water. Ik probeerde naar de keuken te komen, maar het water reikte al tot mijn nek. Mijn vrouw rende naar haar moeder. Met zijn drieën gingen we rechtop op het drijvende bed staan. We dreven nog op tien cm van de zoldering en waanden ons verloren. We baden, ik weet niet hoe lang. De kleine adem- ruimte tussen water en plafond raak te uitgeput, maar juist toen wé alle hoop hadden opgegeven zagen we dat het water langzaam zakte. Niet lang daarna kwam er hulp van buiten." Een 25-jarige boer die met, zijn moe der op een boerderij nabij Puget Sur Argens op enkele honderden meters af stand van de vlakte van Reyran woon de, vertelde: „Het was half tien en ik was even naar buiten gegaan. Moeder was in de keuken. Plotseling hoorde ik een verschrikkelijk gerommel en merk te een lichte grond trilling, vergezeld van gekraak uit nabije rotspartijen die het begaven- Ik rende het huis in want ik begreep dat de dam was bezweken. Ik gilde naar mijn moeder naar boven te gaan, maar het water was er al en steeg schrikwekkend snel. De eerste golf was zeker vier meter hoog en over stroomde ook de eerste verdieping. Wij moesten naar de tweede verdieping vluchten en tenslotte zelfs op het dak. Maar het water blaef in het midden van de eerste verdieping staan en zak te na twintig minuten aanzienlijk. We zagen het slijk van 'de trap glibberen. We bleven de hele nacht op de eerste verdieping wachten op hulp. Uit de ver te hoorden we kreten. Bij de dageraad zag ik kans naar buiten te komen. De grote houtzagerij die ivlak bij onze boer derij stond aan de oêver van de rivier, was verdwenen. Er was niets van over." De watermuur had slechts korte tijd nodig om de zee te ijereiken, na huizen en een kazerne te hebben vernield, bomen te hebben ontworteld, vrachtau to's te hebben omgeworpen en overal dood en verderf te hebben gezaaid. Men vreest dat vele slachtoffers door het water zijn meegevoerd naar zee. .PARIJS, 4 dec. In Parijs is offi- C|eei aangekondigd, dat er een diep gaand onderzoek zal worden ingesteld 'Jaar de oorzaak van de ramp te Fré- Jl's. Verscheidene Parijse bladen heb- de vraag gesteld hoe het mogelijk kon zijn, dat de nieuwe dam niet tegen (,e druk van het water uit het stuw meer was opgewassen. De rechtse •Aurore" verklaart in een hoofdartikel de eerste pagina: „Het is een mis- 'laad en een misdaad mag niet onge straft blijven". De pro-communistische ••Libération" meent dat de hoge prijs "'e de bevolking van Fréjus betaalt ••krachtige maatregelen tegen de ver antwoordelijke personen eist". Een ho fje functionaris van het ministerie van "'nnenlandse zaken noemde de ramp ••onbegrijpelijk". Het blad ..Aurore" verklaart voorts, nat de publieke opinie niet zal aanvaar den dat er niemand voor de ramp ver antwoordelijk wordt gesteld. „De dam H niet door het noodlot gebroken doch door het water", aldus het blad. De onafhankelijke „Parisien Libéré" acht de ramp des te verbazingwekkender |?ngezien de dam gebouwd is door ranse ingenieurs die de beste ter we- 'eld heten te zijn. De linkse „Combat" stelt dat de dam Teds de eerste maal dat de maximaal l°egestane druk van net stuwmeer thoest worden doorstaan, is bezweken. Gedurende de afgelopen dagen is een Onderzoek ingesteld naar de toestand van de dam, waarop op het laatste Ogenblik, voorzorgsmaatregelen wer- ?en genomen die helaas ontoereikend oleken te zijn. Paris-Presse meldt dat damwachters "IS uur voordat de 100 meter lange Oarn in het centrum bezweek, scheuren ®an de voet hadden ontdekt. ..France Soir" roept in herinnering Oftt in de algemene raad van het de partement Var herhaaldelijk vragen ■Tin gesteld gedurende de vier jaar dat 0e dam in aanbouw was. Verscheidene aannemers zijn tijdens de bouw failliet Begaan. Raadsleden hebben de vrees uitgesproken dat de rieus gebouwd werd. dam weinig se- Pierre Chatenet, de minister van binnenlandse zaken heeft verklaard het niet uitgesloten te achten dat enke le sloten, die ten behoeve van een ver keersweg zijn gegraven, het weer standsvermogen van de dam hebben geschaad. Door deze sloten heeft het water aan de voet van de dam kun nen komen. Het reservoir bevatte woensdag voor de eerste keer de maxi maal toegestane hoeveelheid water, al dus de minister. De firma Coyne en Bellier lieeft de Malpasset-dam gebouwd, volgens een constructie die op vele andere plaatsen ook al is toegepast. De dam was bere kend op 50 miljoen ton water. Volgens Paris-Jour" heeft de hoofdontwerper van Coyne en Bellier, André Coyne, ver klaard dat hij geen enkele verantwoor delijkheid draagt omdat de overheid zijn plannen officieel heeft goedgekeurd. De huidige Franse wetgeving stelt fouten, welke door ambtenaren „in goed ver trouwen" begaan zijn, niet strafbaar. Coyne heeft erop gewezen, dat de in genieurs en arbeiders in dienst van zijn onderneming nog nooit een fout hebben gemaakt. Zij hebben in Frankrijk tien en in het buitenland wel veertig stuw dammen gebouwd en er is bij deze werken nooit een mankement aan het licht getreden, zo verklaarde hij. Hij acht het nog te vroeg om de oorzaak van de ramp te kunnen vaststellen, maar een bcrekeningsfout in het ont werp noemde hij „niet uitgesloten". Zou het gebruikte materiaal niet goed zijn? „France Soir" wijst erop dat de begroting der bouwkosten 700 miljoen francs beliep, terwijl de dam ondanks de gestegen prijzen voor 580 miljoen francs gereedgekomen is. Er zijn be richten over scheuren in de betoncon structie, al 48 uur voor de dam door brak. André Ferraud, de man die de wacht had op de dam in de nacht van de breuk, heeft dit echter tegengespro ken. (Van onze verslaggever) BEVERWIJK, 4 dec. Op het spits uur gistermiddag is op de Alkmaarse- weg ter hoogte van de Kuikensweg een ernstig ongeluk gebeurd. Een militaire vrachtauto rukte het jonge echtpaar A. Postel achter de kinderwagen weg en doodde het op slag. De zestigjarige wielrijder C. H. Zuurbier werd zo ern stig gewond, dat hij enige uren na aankomst in het Roode-Kruisziekenhuis te Beverwijk overleed. Een vaandrig van de A.A.T. werd licht gewond, ter wijl een andere militair een shock op liep. Ei- heerste een zeer grote drukte op de Alkmaarseweg, toen rond half vijf donderdagmiddag A. Postel (32 jaar en werkzaam bij de Hoog ovens) en T. Postel-v.d. Oort (26 jaar) uit de Staringstraat te Heemskerk, met de kinderwagen waarin hun negen maan den oude eerste kindje zoontje Ro nald Jan in de richting Beverwijk over de Alkmaarseweg liepen. Bij de Kui kensweg kwam de zestigjarige heer C. Zuurbier uit het St. Jozefhuis te Be verwijk, naast het echtpaar fietsen. Op dat moment moest een in dezelfde richting rijdende militaire vrachtauto krachtig remmen om een met betonblok ken geladen vrachtauto uit Haarlem te ontwijken. De militaire auto slipte, bot ste tegen de vrachtauto, werd wegge schoven, draaide een halve slag om en maaide de fietser en het echtpaar weg. De gevolgen waren verschrikkelijk. De vrouw heeft in een snelle reflex beweging de kinderwagen van zich af geduwd, zodat deze wegreed van de plaats van het ongeluk. Daardoor bleef de baby ongedeerd. Het echt paar was meteen dood. De wielrijder werd ernstig gewond en overleed la ter, terwijl de naast de chauffeur van de militaire auto gezeten 22-jarige vaandrig C. II. van Looyen uit de wa gen geslingerd werd en lichte ver wondingen opliep en eveneens naar het ziekenhuis werd overgebracht. De chauffeur, de 21-jarige vaandrig II. Praalder kreeg een shock. Geestelijken en doktoren begaven zich direct naar de plaats van het ongeluk en spoedig waren ook ziekenauto's en politiewagens ter plaatse. Maatregelen voor het verkeer werden genomen. Beide autos w'aren zo zwaar bescha digd, dat men ze later op de avond moest wegslepen. Geruime tijd verkeerde men in onze kerheid omtrent de identiteit van de slachtoffers, die pas kort in de IJmond gevestigd bleken te zijn. De man is af komstig u Enkhuizen, zijn vrouw uit De Rijp. De politie heeft zich over de baby ontfermd en heeft het kindje zolang bij de familie K. aan de Alkmaarseweg ondergebracht. In de gisteravond te Heemskerk ge houden raadsvergadering heeft burge meester H. Hielen de raad, die zeer onder de indruk was, mededeling ge daan van het tragisch ongeluk. Colonne soldaten aangereden Gisteravond is een colonne soldaten te voet, die op weg was van Harskamp naar de legerplaats Wittenberg, aange reden door een personenauto. Vier sol daten raakten hierbij gewond. De militaire colonne behoort tot het 108 verbindings-bedieningsbataljon. Zij had juist schietoefeningen achter de rug in het schietkamp. De koninklijke mare chaussee, die het ongeval in onderzoek heeft, concludeerde dat de chauffeur van de personenauto verblind moet zijn ge weest door een tegenligger. Hij week uit en raakte de achterste vier soldaten van de colonne. Drie gewonden werden Een luchtopname van het rampgebied in Zuid-Frankrijk, waar bij het plaatsje Fréjus een stuwdam bezweken is. Hon derden huizen zijn overstroomd door het water dat uit het stuwmeer gegolfd is. naar het militair hospitaal te Arnhem vervoerd. Een van hen is licht gewond, de twee anderen zijn ernstig gewond. Er is voor geen van hen levensgevaar. Botsing op onbewaakte overweg Op een onbewaakte overweg tussen Hoogkerk en Zuidhorn zijn gistermid dag om 17.20 een trein en een vracht auto met elkaar in botsing gekomen. In de auto zaten acht personen, van wie er één, de 22-jarige J. de Jong uit Sftrundel door verdrinking om het leven is gekomen. De anderen zijn gewond. Drie van hen zijn opgenomen in het academisch zie kenhuis in Groningen. Een van deze drie is er ernstig aan toe. Na het onge luk is de auto in de vrij diepe sloot langs de spoorbaan geslingerd. Trein grijpt auto Onder de gemeente Lichtenvoorde is gisteravond op een onbewaakte over weg tussen Winterswijk en Groenlo een personenauto door een goederentrein gegrepen en over een grote afstand meegesleurd. De bestuurder van de auto, de 31-jarige vertegenwoordiger B. Vonk uit Deventer, werd met zware verwondingen in het ziekenhuis te Groenlo opgenomen. Daar is hij kort na aankomst overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een kind. Doordat de trein de overweg blok keerde, is het verkeer op de rijksweg tussen Winterswijk en Groenlo gerui me tijd gestremd geweest. Auto rijdt water in Gistermorgen is de 26-jarige J. Schrauwen uit Breda verdronken toen hij met zijn auto bij Standdaarbuiten. naast de brug de rivier de Mark in reed. Het slachtoffer was eerst veertien dagen getrouwd. WASHINGTON, 4 dec. (UPI) Presi dent Eisenhower van de Verenigde Sta ten is gisteravond vertrokken voor zijn goodwill-bezoek aan drie continenten. Voor zijn vertrek hield hij een radio- en tv-rede waarin hij verklaarde een boodschap „van vrede en vriendschap in vrijheid" bij zich te dragen. Het „in vrijheid" was een toevoeging aan de boodschap die de Russische premier, Khroesjtsjev, pleegt uit te dragen op 'zijn wereldreizen. De president zei dat hij overal tijdens zijn reis van drie we ken, die hem naar elf landen zal voeren, zal trachten de diepst gewortelde wens van Amerika toe te lichten: vorming van een wereld waarin alle naties ge dijen kunnen in vrijheid, recht en vre de, ongemolesteerd en zonder angst. De eerste voorwaarde om dit doel te berei ken, aldus zei Eisenhower, is een begin te maken met ontwapening. Hij heeft er nota van genomen dat Khroesjtsjev deze opvatting deelt. In zijn korte speech sneed de Ameri kaanse president geen bepaalde proble men of situaties aan, welke hjj van plan is op te nemen in hoofdsteden die hij gaat Jpezoeken of op de Westerse topconferentie van eind december in Parijs. Veeleer sprak hij in algemeen filosofische termen over de behoefte aan samenwerking in het eigen land en daar buiten, om een beter en veili ger wereld tot stand te brengen. De president vertrok met een gevolg van 21 personen, onder wie zijn zoon en schoondochter, van de luchtbasis An drews, nabij Washington, voor een reis die negentien dagen zal duren en waar bij 35.790 kilometer zal worden afge- PARIJS, 4 dec. Particulieren en Franse firma's hebben tot nu toe drie miljoen gulden samengebracht voor de slachtoffers van de ramp in Zuid-Frank rijk. Radio en televisie hebben gisteren de gehele avond verzoeken om steun uit gezonden en de Franse premier heeft een oproep tot de bevolking gericht. Gistermiddag werd de piloot van een helikopter, die was ingeschakeld bij de reddingswerkzaamheden, door de rotor van zijn toestel onthoofd. Hij had juist zeven mensen van een dak gered. legd met bezoeken aan elf landen in Europa, Azië en Afrika. Op (Je startbaan waren in het licht van felle schijnwerpers kabinetsleden en buitenlandse diplomaten aanwezig om de president goede reis toe te wen sen. De laatsten die bij de hand drukte waren zijn minister van buitenlandse zaken, Herter, en vice-president Nixon. In het vliegtuig nam de president af scheid van zijn vrouw, die hem niét op zijn reis vergezelt. Voor Eisenhower in het toestel verdween, draaide hij zich boven aan de passagierstrap om en riep hij, met een brede armzwaai, „Welterus ten allemaal". Rome is de eerste plaats, die de pre sident aandoet. Hij zal daar ook op een hartelijk welkom van de communisten kunnen rekenen. De Romeinse afdeling van de Italiaanse communistische partij heeft de stad volgeplakt met biljetten waarin de kameraadschap van Italiaan se partisanen met Amerikaanse en Rus sische troepen tijdens de oorlog in her innering wordt gebracht. De communis ten hopen dat Eisenhowers bezoek, dat drie dagen zal duren, zal bijdragen tot beëindiging van de koude oorlog en het bereiken van een vreedzame co-existen- tie. Bij het lezen van de ontstellende berichten uit Fréjus gaan onze ge dachten terug naar de ramp waar door ons land in februari 1953 werd getroffen. De tonelen die zich nu in het Zuid-Franse rampgebied afspe len vertonen grote overeenkomst met de verschrikkelijke gebeurtenissen van bijna zeven jaar geleden in het zuid-westen van Nederland. Daarom kunnen wij zo goed meevoelen met de Franse natie, die plotseling in rouw gedompeld werd door de afschuwe lijke consequenties van de instorting van de Dam van Malpasset. Van ons medeleven met de slachtoffers 'ban de overstroming kunnen wij blijk geven door bij te dragen aan de hulpverle ning sactie van het Nederlandsche Roode Kruis of aan eventuele andere acties. Laten wij helpen, zoals de Fransen ons in de dagen van onze Ramp geholpen hebben. PRIESKA, 4 dec. (Reuter) Een wervelstorm, die met slagregens ge paard ging, heelt de plaats Prieska, in de Zuidafrikaanse Kaapprovincie, ge teisterd, hetgeen twee kinderen het le ven heeft gekost. Meer dan driehon derd personen werden gewond. De toe stand van een honderdtal van hen is ernstig. In Prieska wonen geen blan ken. De slachtoffers zijn kleurlingen. Een recente opname van Koningin Elizabeth van Engeland met haar dochtertje prinses Anne tijdens hun verblijf op Windsor Castle, RIO DE JANEIRO, 4 dec. (AFP, Rtr„ UPI) Een kleine groep officieren van de Braziliaanse luchtmacht is gisteren in opstand gekomen tegen het bewind van president Juscelino Kubitschek. Reeds zijn enkele van de rebellerende militairen gearresteerd, maar de over blijvende nochtans kleine groep heeft de beschikking over enkele vliegtuigen en spaart zijn krachten vermoedelijk nog om straks te kunnen toeslaan. Pre sident Kubitschek heeft overigens ge waarschuwd dat de regering „geen wanordelijkheden zal tolereren, zelfs geen minuut, wie ook de aanstichters mogen zijn. De natie staat geheel ach ter de regering, achter orde en recht. De wet zal met maximale kracht wor den toegepast op allen die verantwoor delijk zijn." De rebellie tegen het bewind van Ku bitschek is begonnen op de basis Ga- leon nabij Rio de Janeiro's internatio nale luchthaven. Twee militaire toe stellen uit het noordelijk van Rio gele gen Belo Horizonte hebben gisteren op de basis Galeon getankt en zijn daarna, met drie transportvliegtuigen, zonder toestemming weer opgestegen, moge lijk om zich ergens in het binnenland bij andere toestellen te voegen. In een officieel communiqué werd later mee gedeeld dat de opstandige luchtmachtof ficieren die zich van de vliegtuigen na bij Rio hadden meester gemaakt het plaatsje Aragarcas in de staat Goias hebben bezet en de bevolking tot op roer hebben aangespoord. De bemanning van een Braziliaans passagiersvliegtuig van de Panair do Brasil is gistermiddag gedwongen een landing te maken bij hetzelfde plaatsje Aragarcas. De vliegtuigen die het verkeerstoestel tot landen dwon gen zouden volgens de eerste berich ten onder leiding van kolonel Harol- do Velloso hebben gestaan, de leider van een luchtmachtopstand in de rim boe, in 1956. De militairen hebben al le inzittenden laten uitstappen en zijn met het toestel verdwenen. De rebellerende luchtmachtofficieren hebben een manifest uitgegeven, maar de daarin gedane oproep tot opstand blijkt weinig effect te sorteren op de rest van de luchtmacht en de andere strijdkrachten. Het leger is waakzaam en rustig. De marine heeft gemeld dat de situatie normaal is. De kruiser Almi- rante Barroso heeft stelling genomen in de baai van Rio als voorzorgsmaatregel. De regering heeft ook een beperkte censuur op alle binnenlandse radio-sta tions ingesteld. Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Half tot zwaar bewolkt met voor namelijk in de kustprovincies aan vankelijk enkele buien. Aanvankelijk krachtige tot matige, later meest zwakke wind tussen zuid en oost. Iets lagere temperaturen. Zon: 8.30-16.31. Maan: 12.21-22.55. DE BILT, 4 dcc. De wind zal af nemen en uit richtingen tussen zuid en oost gaan waaien. Daarbij zullen de temperaturen iets dalen en neemt de kans op neerslag af. Een belangrijke vorstgrens strekte zich vanmorgen uit over zuid-Zweden en noord-Polen naar midden-Rusland. max. min. neeral. Station Weer temp. temp afgel. gisteren 24 uur Den Helder regen 9 5 1 Ypenburg regen 8 6 2 Vlissingen regen 9 6 4 Eeide regen 8 4 1 De Bilt regen 8 5 1 Twente regeji 7 6 0 Eindhoven onbewolkt 8 4 1 Zd.-Limburg onbewolkt 8 4 1 Helsinki zwaar bew. 1 -5 0 Stockholm geheel bew. 2 2 0.1 Kopennagen regen 6 5 0 Aberdeen regen 9 4 5 Londen regen 8 5 1 Amsterdam licht bew. 9 4 5 BrusseJ geheel bew. 4 3 2 Luxemburg zwaar bew. 10 4 9 Parijs zwaar bew. 17 9 0 Nice geheel l ew. 4 1 0 Berlijn zwaar bew. 2 0 1 München regen 8 6 41 Wenen mist 6 3 0 Rome regen 15 10 7

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1