woonwagenkamp betrokken Hermes Dvs weerde zich lang maar moest toch zwichten Lager Voetbal in afgelopen weekeinde Het nieuwe werd Een rustige verhuizing SIEBEL mm Ook zaterdag ging St.-Nicolaas nog nog weldoende rond Eindhovens beter spel werd beloond Excelsior '20 verloor met 2-1 van „De Musschen <-eheiiweti-hn!n Verhuizing S. V. V Broederschap van O. L. Vrouw van Kevelaer Spaarbank Anno 1820 K.A.V.-Stad VFC speelde Fluks naar 3-0 nederlaag Westlandse B. B. Mater Amabilisschool Westland-adopteerde Huize Groenestein 750ste lid BURGERLIJKE STAND MÜÉÜ S C MAANDAG 7 DECEMBER 1959 PAGINA 3 RENAULT Er zijn nog wensen en bezwaren 'VERLOVINGS RINGEN] Bij de kinderen van St.-Willibrordus DHS versloeg VOC met 10 SEC deelde met Tediro de punten Kostbare verdedigingsfoutjes bij SchiedamEDS SVDPW herstelde zicli tegen Duno Martinit door Quick Steps Jubilarissen bij DRZ Ursus verloor met grote cijfers van Dirksland lliuwe seliledamsclie couranl :{wwK De verhuizing van SVV naar het sport park Harga brengt in 1960 en 1961 veel werk met zich mee. Leden die SVV trouw zijn en natuurlijk mee willen helpen aan het voorbereidende werk van deze ver huizing zijn van harte welkom. De sup porters van Door Weer en Wind kunnen zich opgeven bij de heren G. van Tilburg, Geervlietsestraat 14a en C. Schenk, Geer- vlietsestraat 10b. die in de werkkring heb ben zitting genomen. Zaterdag zijn de bewoners van het Woonwagenkamp verhuisd. Ze betrok ken het enkele kilometers oostelijker belegen nieuwe kamp, aan de Schie- kade, ter hoogte van de scheepswerf Ue Hoop. Het zou eenvoudiger geweest sijn wanneer de wagens gewoon de Oudedijk hadden kunnen volgen maar deze was zo abominabel slecht dat er biet aan te denken viel, hierover met de woonwagens te trekken. Zelden 'agen wij een weg zo vol putten en kuilen. We kregen medelijden met de hiensen die nog dagelijks van deze weg Gebruik moeten maken, die de meest directe verbinding tussen Overschie en ket uiterste westen van onze stad vormt. De kampbewoners namen dus geen Usico's en voerden hun rijdende wo- bingen door het centrum, hetgeen over het algemeen weinig moeilijkheden op leverde. Het nieuwe viaduct aan de Overschieseweg kostte een der wa gens een schoorsteen, maar verder ver liep alles normaal en rustig. Het is °ok geen massale overtocht geworden ender politie-geleide; de verhuizing ge schiedde wanneer de eigenaar van de Wagen er zin in had en nam op deze Wijze de gehele zaterdag in beslag. Het nieuwe kamp Er behoeft geen twijfel over te be staan dat de bewoners tevreden kunnen zijn met het nieuwe kamp. Het met Puin verharde terrein kreeg een boven laag van aarde bedekt met fijn grint. Er zijn kampstraten waarin de wagens agent I I Aan belangstellenden wordt medege deeld. dat morgen, op het feest van Ma- ria Onbevlekte Onvangenis de H. Mis tot 'btentie van alle leden van de broeder- Schap van O. L. Vrouw van Kevelaer, in Havenkerk, niet zoals gebruikelijk om degen uur, maar om half negen zal op gedragen worden. Bij de Spaarbank anno 1320 werd in dovember f 188.823,71 meer ingelegd dan terugbetaald. Ingelegd werd namelijk f 916.523,94 en terugbetaald f 727.700,23. Ultimo november 1959 was aan 46.903 spaarders f 26.524.194,63 verschuldigd. Op november 1958 telde de spaarbank J5.384 spaarders met een tegoed van t 23.043.335,80. In een jaar tijds dus een t°eneming van het aantal spaarders met *519 en van het inleggerstegoed met 1 3-480.858,83. Het aantal deelnemers aan het sparen 'dgevolgde de Jeugdspaarwet steeg in no- v«mber tot 1195, met een gezamenlijk te- ?°ed van f 212.206,71. Het tegoed van in- eggers en de reserves waren per 30 no- yernber 1959 als volgt belegd: Affecten f 17.253.815,36 (30 november 1958 13.561.890,83). Onderhandse leningen 7.545.842,36 (30 november 1958 7.472.254,26).. Hypotheken f 4.403.347,— 30 november 1958 f 4.169.875, op nummer een plaats kregen toege wezen. Er is een riolering terwijl een zestal lantaarns het kamp bij avond verlichten. Op verschillende plaatsen staan slangenkasten ter brandbeveili ging en aan de uiterste westzijde ligt 't toiletgebouwtje met voor de vrouwen, kinderen en mannen een aparte ge legenheid. Hier is ook het waslokaal met eeh drietal waterkranen en alles is keurig in de verf. Rond het gehele kamp is een diepe sloot gegraven. Een brede dam vormt de toegang. Aan de oostzijde ligt de moderne Don Bosco- school en hier vlak achter werd het kerkje geplaatst. Tussen school en kerk is een betegelde speelplaats ter wijl links van de school een ruimte is gereserveerd voor het aanleggen van een kleine speelweide voor de kinderen. Er zal nog wel het een en ander moe ten gebeuren voordat alles klaar is, maar dan beschikken de bewoners over een goed geoutilleerd kamp. Momen teel staan er een dertig wagens, terwijl er plaats is voor 44. Men verwacht nog meer wagens uit Den Haag, Dordrecht en Pernis, zodat het kamp binnenkort mudvol zal zijn. Voor hen, die dit wensen is een aan sluiting op het elektrische lichtnet mo gelijk; de kosten hiervan komen echter voor rekening van de wageneigenaar. Als kampbeheerder is C. Rokven jr. aangesteld tevens de verbindingsman met de gemeentelijke instanties. Men wil er op toezien dat het kamp ordelijk en netjes blijft en dit kan onder de huidige omstandigheden gemakkelijk. Hoewel de bewoners eenparig moeten toegeven, dat het nieuwe kamp een enorme verbetering betekent, zijn er nog bezwaren en een aantal wensen. Een groot bezwaar achten de bewo ners het, dat de gemeente het staangeld van 1,25 per week tot 3.20 wil verhogen. Nergens in Nederland wordt een dergelijke prijs betaald, beweert men. De diepe gracht met de schuin af gestoken walkant is gevaarlijk voor de kleine kinderen, een afrastering zou hier zeer gewenst zijn. Het grote be zwaar voor Rokven sr. is dat de stal voor zijn hit het enige paard in het kamp nog niet gebouwd is. Voor lopig geniet het dier nog onderdak in de stal van het oude kamp. Komt er niet gauw een stal, zegt de oude baas, dan geef ik m'n hit een plaatsje in het schoolgebouw. Het washok achten de bewoners te klein en bovendien is het geheel open, zodat geen enkele huis moeder het in het hoofd zal halen hier in de winter de was te doen. De groot ste wens is dat de handelaars in tweedehands auto's een ruimte ter be schikking krijgen die als sloopplaats kan dienen. Waar iedereen trots op is, dat is het mooie schoolgebouw en bo- Op het feest van Maria's Onbevlekte Ontvangenis, dinsdag 8 dec., is er in de Havekerk om 7 uur een gezongen Avond mis voor de leden en overleden leden van de K.A.V. U wordt verwacht. Ook niet leden wordt deze Mis aanbevolen. Woensdag 9 december houden wij in zaal 6 van Arcade 's avonds om 8 uur onze traditionele Sinterklaasavond met medewerking van Cor Don, en zijn part ner. die U allen wel bekend zijn. De on kosten bedragen 1,per persoon. Wij houden dit jaar geen tombola. Dit jaar hebben wij op verzoek van veel leden ook een kerstavond georganiseerd. Op 20 dec. j wordt in de grote zaal van Arcade door i het A.R.K. toneelgezelschap uit Rotter dam het kerstspel Kermisvolk op Kerst mis opgevoerd. Dit prachtige kerstspel moet U zeker niet missen. Kaarten hier voor zijn a 0.75 per stuk voor ieder ver krijgbaar. Voorts is op de ledenvergadering van de supportersvereniging in de vacature van -de 'heer C. van Putten gekozen de heer H. Pronk, zodat het bestuur als volgt is samengesteld: Jae. Vorstentoos voorzit ter, N. Zagwijn secretarisipenningmees- ter, H. van Alphen tweede secretaris, H. Pronk, tweede penningmeester en H. Spoor Advertentie ''STADHUISPLEIN 24-26J 'COOISihgEI 50 (Btertlj N BINNENWEG 227-ROTTERDAM IANGE POTEN tl DEN HAAG KAL VERSTRAAT 123 AMSTERDAM Opa Kostering, 108 jaar, te Delft, neemt deemoedig een reprimande in ontvangst van zijn onverslaanbare mededinger in leeftijd St.-Nicolaas. Ook zaterdag ging Sint-Nicolaas met zijn knechten nog door de stad om vele brave en goede kinderen naar ver diensten te belonen. De pupillen van Excelsior waren in de gymnastiekzaal van de St.-Thomasschool bijeen en hier had de goedheilig man deze fuim tweehonderd aspirant voetballertjes wel het een en ander te vertellen. Uiteinde lijk gaf hij hun toch ook met gulle hand. Een spannende film over twee jongens op het detective pad vulde met een filmpje over de kunstschaatssport het verdere feestprogramma. Met de geestelijk adviseur, kapelaan Smit, was het bestuur van Excelsior aanwezig om de Sint te begroeten. De elftalcommis sie in haar geheel achtte het maar veiliger thuis te blijven. In de bovenzaal van gebouw „Arcade" bracht de grote kindervriend een bezoek bij de kinderen van de Bond van Werknemers in de Industriële be drijven St.-Willibrordus. Ook hier werd de wachttijd verkort met het geven van een uitgebreid filmprogramma. De kleurenfilm „Willem Teil" was hiervan de mooiste maar het was toch Charley Chaplin die voor de meeste vrolijkheid zorgde. Eenmaal in hun midden, had de Sint voor elk kind een vermanend woord doch tevens een aardige verras sing. De voorzitter, de heer C. Plooy, ver welkomde de hoge gast en trad op als woordvoerder van de ruim 170 kinde ren die dit grote feest meemaakten. VFC heeft beter spel laten zien dan Fluks vermocht op te brengen en zo werd het dan ook een verdiende over wining voor de Viaardingers. Vooral het veldspel der Viaardingers was beter verzorgd en dit leidde er dan ook toe dat na 'n goede pass van Ruys de debuterende Van Weezei VFC de leidig gaf 1-0. Kort voor de rust moest VFC zijn aanvoerder Groeneveld missen. Hij werd op unfaire wijze door de Dordtse spil De Vries ten val gebracht. Groeneveld werd zodanig geblesseerd dat hij het veld moest verlaten. De scheidsrechter kende VFC een strafschop toe, doch Seen miste deze kans. Na de pauze bleef VFC het beste van het spel behouden, doch de Dordtse de fensie liet zich niet gemakkelijk passe ren. Eerst na een half uur bracht De Wild de stand op 2-0. Met een prachtig doelpunt van Van Rees die in zijn eentje zeven Dordtse spelers passeerde werd kort voor het einde de score tot 3-0 opgevoerd. Met behoud van de Rode-Kruisstatus heeft de goedgeoefende Rode-Kruiscollon- ne van Naaldwijk zich thans bij de Be scherming Bevolking in het Westland ge voegd. Men heeft thans de beschikking over vier uitstekend geoefende mobiele teams, t.w. Hoek van Holland, Maassluis, Wateringen en Naaldwijk. Wil men op volledige sterkte zijn, dan moet men ze ven van deze teams hebben. ,:t 4 Het nieuwe woonwagenkamp gezien vanaf dr Schiekade. Achter de school kreeg het kerkje, dat van de Oudcdijk werd overgebracht, een plaats. Een gedeelte van het torentje is op onze foto nog net zichtbaar. (Van onze sportcorrespondent) Eindhoven 6 dec. Tot vijf minuten voor rust wist Hermes-DV.S zich staan de te houden tegen de al maar storm lopende Eindhovenaren. Toen was de druk op het doel van Van Diest zo zwaar geworden dat Snoek een vol komen vrjje schietkans kreeg en deze met succes benutte 10. Eindhoven mocht dan al gesteund door de wind direct een offensief inzetten, veel perspectief bood dit niet. Want de Schiedamse verdediging weerde zich uit stekend en hield de gevaarlijke Louwers Volkomen in bedwang. Bij een uitval kreeg Ten Braak, on- Wat de elftalcommissie er toe gebracht mag hebben de voorhoede, die vorige week in staat bleek drie goede doelpunten te scoren, nu tegen „de Musscen" opnieuw te wijzigen zal menig supporter wel een raadsel zijn. De gevolgen zijn dan ook niet uitgebleven, want het resultaat werd een 21 nederlaag waardoor de gastheren een revanche werd toegestaan voor de destijds in Schiedam met dezelfde cijfers geleden nederlaag. Hoe uitstekend v. Oers als halfspeler voldoet en hoe nuttig hij als verbindings speler vaak fungeert, een aanvalsleider is hij niet, vooral nu hij ditmaal door de Rotterdamse spil volledig in bedwang werd gehouden. De vleugels werden we derom te weinig in het spel betrokken, zodal alle Schiedamse aanvallen in het centrum vastliepen. Onfortuin werd oor zaak dat twee opgelegde scoringskansen onbenut werden gelaten en ook de verde diging toonde zich om onverklaarbare redenen onzeker, al moet gezegd worden dat Zuiderwijk zich een goede vervanger van v. d. Kemp toonde. Dat dit elftal een „de Musschen"-in-opmars niet wisten te stuiten mag dan ook geen wonder he ten Nadat v. Oers in de vijftiende minuut van de wedstrijd verzuimde te profiteren van een slechte uittrap van de Rotterdam se doelman, namen de gastheren uit een over rechts geleide aanval een voorsprong 1—0. De zwartwitten wisten het tempo niet te volgen maar ook het teamverband van de gastheren was stukken beter. In de tweede helft werd het 20 na een halve misser van Zuiderwijk, maar uit een van de weinige passes waarmede de Gier werd bedacht, ontstond korte tijd later het enige Schiedamse doelpunt. De linksbuiten zag zijn schot door de lat- kruising gekeerd maar Janse schoot de tcrugstuitende bal resoluut in: 2—1. Dt kans op de gelijkmaker liet de in middels op de rechtsbuitenplaats opere rende A. Bierhuizen verloren gaan toen hij in vrije schietpositie het leder langs de verkeerde kant van de paal joeg. Het is voornamelijk doelman Dobbinga van VOC geweest die lange tijd een Schiedamse overwinning in de weg heeft gestaan. Op voortreffelijke wijze wist hij het grote aantal op zijn heiligdom afge vuurde schoten onschadelijk te maken en het is daarom voor hem alleen al jammer dat in de laatste viji minuten een van zijn verdedigers hem tot capituleren dwong. Deze gaf nl. bij een schot van Krommenhoek op aangeven van Roozen het beslissende tikje dat DHS alsnog een kleine maar verdiende overwinning be zorgde. Vooral voor rust hadden de geel zwarten voortdurend storm gelopen met slechts het boven omschreven resultaat. In een enerverende en vooral in de eerste helft aantrekkelijke wedstrijd heb ben Tediro en SFC de punten gedeeld. Onze stadgenoten hebben nu eenmaal op een 11 resultaat patent en kunnen nu hier ook weer vrede mee nemen, deste- meer daar Martinit in Den Haag met 20 van Quick Steps verloor. Kansen deden zich voor al in de eerste helft voor de blauwzwarten genoeg voor maar zij slaagden er niet in de wat onzekere ver dediging der leiders te passeren. In de tiende minuut van de tweede helft nam Tediro de leiding en het werd korte tijd later zelfs 20 maar dit doelpunt werd door de arbiter zeer terecht niet toege kend. SFC herstelde zich en na een serie goede aanvallen schoof Bosman de bal door. naar Schell die hard inschoot. Het leder stuitte echte rvan de paal terug maar de goed meegekomen Kriek trof nu de roos 11. Na een wederzijds verkennen opende Molenaar voor „Schiedam" de score 10. Vijf minuten later stompte bij een EDS- asnval de doelman de bal voor de voeten van een der aanvallers en het was alweer gelijk 11. Toen zeven minuten voot rust dezelfde Reep de bal liet glippen moesten de zwartwitten zelfs met een 21 ach terstand thee gaan drinken. Nauwelijks was het spel hervat of Van Gent benutte op fraaie wijze een pass van Koning 2—2. Goed vrijgelopen wist Oost hoek een minuut later zijn club opnieuw een voorsprong te bezorgen 32. Twintig minuten voor tijd werd de „Schiedam"- doelman bij een aanval aan z'n trui vast gehouden hetgeen de arbiter ontging. Hierdoor werd het 33 en hierin kon een zwaar slotoffensief, waarbij paal en lat de bezoekers te hulp kwamen, geen verande ring meer brengen. Met het opstellen van v. Mullem en v. Schie inplaats van Bonefaas en Voets heeft CVDWP het in de thuiswedstrijd tegen DUNO weer tot een overwinning weten te brengen. Uit een goede combi natie opende v. d. Vlist in de tiende mi nuut de score maar zeven minuten later sloeg de doelman van de thuisclub bij een hoekschop de bal in eigen doel 11. In de tweede helft zorgde v. Schie voor een tweede treffer, maar opnieuw bracht Duno de partijen weer op gelijke voet. Het was tenslotte v. Mullem die voor het beslissende doelpunt wist te zorgen 32. Met fris en doortastend spel zette de thuisclub Martinit onder druk, hetgeen een groot aantal hoekschoppen tot gevolg had. De Schiedamse verdediging wist echter dit geweld aardig het hoofd te bieden en hierin had de goed spelende A. de Jong een groot aandeel. Van de tegenstoten der bezoekers ging door kort spel en onzuiver plaatsen voor de Hagenaars weinig gevaar uit. Na rust gmg. het bij Martinit iets beter maar toen sloegen de gastheren twee maal toe 20. Aan het begin van de wedstrijd tegen „Woerden" heaft voorzitter A. de Visser van DRZ twee spelers gehuldigd. Rechts buiten J. Molendijk stond voor zijn 250- ste en aanvoerder J. v. 't Hof voor zijn 350-ste wedstrijd voor het eerste elftal. Voor beiden waren er waarderende woor den en geschenken terwijl hun dames een bloemenhulde in ontvangst kregen te ne men.'Het bezoekende „Woerden" werd de dupe van de feeststemming want het werd 21 voor de thuisclub. Voor de rust scoorde Wigman en Molendijk bracht in de tweede helft de stand op 20. Een misverstand in de Schiedamse verdedi ging leidde tot een tegenpunt voor „Woer den" 21. Van hetzelfde „Dirksland" waartegen de eerste wedstrijd in de vierde klas KNVB werd gespeeld en toen een gelijk spel het resultaat was, verloor een danig in moeilijkheden verkerend Ursus met 6—1. Ook nu was het spel van de rood- v.'itten weer te kort om tegen de stugge verdediging der thuisclub succes te boe ken Bovendien werden drie doelpunten van de gastheren in buitenspelpositie ge scoord en toen in de tweede helft M. Huy- gen niet terugkwam en vervangen moest v/orden door Waas was Ursus in feite reeds geslagen. Van Kampen scoorde het enige Schiedamse doelpunt waarmee hij de in de 15e minuut door „Dirksland" ge nomen voorsprong weer onggedaan maak te. Tot overmaat van ramp hielp de danks een felle tackle van Feyen, een open kans. maar hij schoot over. In de 20ste minuut scoorde Van Melis, doch de scheidsrechter annuleerde het doel punt wegens buitenspel. Daarop knalde Louwers #uit een vrije trap tegen de paal. Bij een tegenaanval van Hermes-DVS kwam Ten Braak in botsing met doel man Gerberink als gevolg waarvan hij van het veld gedragen moest worden; hij werd vervangen door Ris. Achteraf bleek de blessure van Ten Braak nogal mee te vallen. Na dit incident laaide geleide lijk de strijdlust weer op, totdat Snoek 10 kon maken. Pal voor rust kreeg HermesD.V.S. nogmaals een goede scoringkans, maar nu schoot van Zuylekom uit vrije positie hoog over. In de tweede helft vlotte het in de Eind- hovense gelederen minder goed. Gelei delijk kwam Hermes-D.V.S. tot een licht overwicht, waarbij Van der Tuyn zich als de strateeg en Van den Burg zich als de schutter aandienden. Maar toen het er naar uit ging zien, dat de gelijkma ker niet lang meer op zich zou laten wachten bracht Louwers nieuw leven in de Eindhovense aanval. De strijd werd feller en de scheidsrech ter zag zich genoopt tal van vrije trappen uit te delen. Tien minuten voor het einde gaf Snoek een hoge voorzet, waarna Louwers onhoudbaar inkopte 20. Daarmee stond de zege der thuis club wel vast al bleef Hermes-D.V.S. vol houden. In de laatste minuut kregen de gasten reden tot juichen doordat de Eindhoven- se linksback Rutjens zó hard op zijn uitgelopen doelman terugspeelde, dat de ze de bal langs zich heen zag gaan en in doel terecht komen 21. De M(Rer Amabilisschool Westland vierde haar Sint-Nicolaasfeest met veel jolijt en plezier. Andere jaren hadden de leerlingen voor elkander onderling pak jes gemaakt, doch dit jaar had men hier van afgezien en waren de leerlingen er toe over gegaan om speelgoed te vervaar digen voor de kinderen van huize Groe- nenstein aan de Loosduinseweg in Den Haag. Zaterdagmiddag trok een deputa tie van de school, vergezeld van de leid sters en bestuursleden naar den Haag om in Groenestein hun gaven rond te delen. Het gezelschap werd hier hartelijk ver welkomd door de Moeder-Overste en na dat de cadeaus op daarvoor geserveer de tafels waren uitgespreid en in zeven porties van ieder veertien waren verdeeld werden de afdelingen bezocht. Drie Westlandse zwarte Pieten zorgden daar bij voor de nodige opschudding, doch ze waren in buitengewoon goede stemming, want reprimandes werden er niet uitge deeld. Een groot cadeau bleef in de refter achter, want dit kan nl. niet worden ver deeld. Het was een complete poppenkast met alle bekende figuren zoals wij oude ren die uit onze kinderjaren kennen en waaraan al de kinderen nog menig vro lijke middag kunnen beleven. Omstreeks vier uur vertrok het gezel schap met de zwarte Pieten weer rich ting Westland met de indruk, dat zij deze middag bijna honderd kinderhartjes zeer gelukkig hadden gemaakt. Die indruk was o.i. wel juist, want de Eerwaarde Moeder vertelde ons na afloop, dat de rechtsachter v. Veen de gastheren nog j kinderen nog nimmer zo'n goede Sinter voor de rust opnieuw aan een voorsprong. I klaas hadden gehad als dit jaar Het vertrek uit het oude kamp. Scheiden deed zelfs daar wee vendien ïs men zeer erkentelijk voor alles wat het r.-k. Woonwagenliefde werk voor het kamp heeft gedaan en nog doet. -j De kampen in 's-Hertogenbosch en Maastricht mogen dan door de bewo ners als voorbeelden van ideale woon oorden gesteld worden, het kamp Schiedam mag er toch werkelijk wel zijn. Een menswaardig bestaan is hier mogelijk en dit kon van het oude kamp niet gezegd worden. Zaterdagmiddag werd bij Hermes—DVS het 750ste lid ingeschreven. Het was Leo van Gerdingen, die in het bijzijn van de Juniorscommissie, en enkele bestuursle den, door de voorzitter de heer A. Stout- handel werd toegesproken, hem werd een clubspeldje, en een Hermes-schirt overhandigd. GEBOREN Johanna d. v. J. Goud zwaard en P. J. Jongerius; Maria J. A. z. v. L. de Lange en J. Lobry: Adrianus z. v. L. Descendre en J. M. Rokven. Passage Theater. Het licht aan de over kant (KFC ontoelaatbaar); Monopole Theater: De laatste storm loop (KFC 14 jaar), 2, 7 en 9 uur, zat. en zond. 2, 5, 7 en 9 uur. Stedelijk Museum: Kunstverzameling H L. Straat t/m 13 dec.; Een dichter schil dert t/m 6 dec.; Nederlandse meesters na 1900 t/m 6 dec. Dagelijks van 1017 uur, zondag van 1217 uur. R.-K.. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL S.-LIDUINA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitieenbureau en Leeszaal voor volwassenen: dl., do., za Uitleenpost Kerkweg 46. Kethel: zo 11.30 —12.30 uur. Uitleenpost Molenslnge) Noodkerk Ke thel: dl. 4—8 uur. Filiaal: Rijnstraat 1: volw.: dl 6 308 uur; vr. 78 uur; jeugd: wo 2S uur. Filiaal Nieuwland Wijkgebouw Dr. Wl- bautplein (zijingang): leugd: wo 1.308 uur: volw.: wo. en vr. 78.30 uur. Uitleenpos! F. mrr as trast 3 ma 7—8 uur. NACHTDIENST APOTHEKER Deze week; apotheek C. Jansen, Swam- merdamsingel 4, en apotheek Nieuwland Dr Wibautplein 1. i.i if' alt 4 M BIOSCOPEN ROTTERDAM Arena: Some like it hot (volw.); Capi tol: Anna (volw.); Centraal: Bittere rijst (str. volw.); Cineac A.D.: Ontvoerd door de contra-spionage (14 j.); Colosseum: De zoon van Robin Hood (14 j.); do.: De vrouw die de liefde ontdekte (volw.); Harmonie: Terreur over Dublin (18 j.); di„ wo. en do: Getuige a charge (18 j.); Lumière: Het spookhuis op de heuvel (18 j.); Luxor: De hel van Noord-Afrika (14 j); Metro: Drie Franse katjes (ontoelaat baar); Prinses: De wraak van Franken stein (str. volw.); Rex: Bloedige vergel ding (14 j.); Thalia: De man die verdwij nen moest (18 j.); 't Venster: Les enfants du Paradis (str. volw.); Victoria: Zo lang er mensen zijn (18 j.); do: Maggie (a.l.) A. en C. als waaghalzen (a.l.), - OrvoMnd «on* bJiMom o»n«»r#lrc» 81ste Jaargang No. 24156 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON H 1 5 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 8 ADVERTENTIES f 0J.5 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven- INGEZONDEN t 0.30 per mm-hoogte. eooteart tarieven. ■te A.MPIOSNEN tot 20 woorden t OM bij taling. Elk woord meer 3 et Maxi mum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden afgn- sloten en uitgevoerd overeengomstog de Regelen voor bet Adwerteffloe- abonnement ew f 7.10 per kwartaal, I z-a» wand en 0.59 per, weelc. De nestor van het kamp, Offenberg, was een der eersten, die vijfendertig jaar ge leden met zijn wagen een plaatsje in het Sterrebos kreeg toegewezen. Daarna werd het de Buitenhavenweg en later de Oudedijk. Het nimwe kamp is een grote verbetering maar de gemeente heeft be paalde verplichtingen ten opzichte van de woonwagenbewoners na te komen; hierin voorziet de wet

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 3