Kerstbrood en roomboter horen bij elkaar Kampioenen Fresh Up" Freddie zegt-. alleen Hu Seven-Up voor gezinsgebruik W I Kind door ouders ten dode mishandeld Recreatiecentrum voor Delft? wsmmm Van schuldbewustzijn tot voor rechtbank geen sprake Lange-afstandsradar op Schiphol Naar voorbeeld van Tivoli te Kopenhagen m M DAGBLAD-RECLAME OVERWINT! vmm Kerstmis en nieuwjaar bij de parate troepen Auto slipt en botst tegen vrachtwagen Gebrek aan roepingen Jury koninklijke subsidie Dodelijke botsing van slippende auto Ambtenaren verduister den duizenden guldens Overeenstemming lonen bloembollenbedrijf Priesterwijding van Colnmbiaanse ex-premier Geen ambtsgeheim voor recepten Winkelbedienden ver kochten goederen voor halve prijs NSC WOENSDAG 23 DECEMBER 1959 PAGINA 6 Een snee heerlijk geurig kerstbrood, natuurlijk met roomboter het heerlijkste van het heerlijkste voor elke leeftijd! Cï 4 x zoveel Seven-Up in één grote fles voor slechts 65 cent Feest ook in kazernes en legerplaatsen DEN HAAG, 22 dec. De verlofrege ling voor de parate troepen is, zoals men weet ook ditmaal weer zo, dat de ene groep militairen op de 18e december met verlof is vertrokken en op de 29e terug keert, terwijl het andere gedeelte op de 30e vertrekt tot 7 januari, dit om hen in staat te stellen tenminste een der feesten in huiselijke kring mee te maken. Voor hen, die op Kerstmis of Nieuwjaar in een kazerne of legerplaats moeten verblij ven is, zoals gebruikelijk, een program ma ontworpen om hen dit gemis van thuis zo licht mogelijk te doen vallen. Functionaris Hoogovens omgekomen Particulier initiatief De plannen Hoest uw kind? Natter mann's j Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon 2 bij elke drogist. Tobt u nog steeds met die hard nekkige hoest? Bronchicum Elixir helpt u er snel en zeker af. Fla con 2 bij elke drogist. Te koop gevraagd: Antiek op elk gebied, ook curiositeiten. Tevens gebruikte meubelen. H. Stein- gröver, Copernicusplein 8b. ROOMBOTER is boter! Moffelen van rijwielen, gedemon teerd, gemonteerd met bij leve- j ring van nieuwe.jfeettingkast, spa ken spatborden en jasbeschermer f 40 Frans Waltman, Rotterdam- j sedijk 240, telef. 68948. Huurt voor uw feesten etc. mo derne klapstpelen en tafels. Glas- j werk kop en schotel, koffieketels i 10 liter enz. bi.i de le Schiedamse Verhuurinrichting, Simon Rosman j Frans Halsplein 43-45. Tel 65800 i Locostar rijwielén van Locomotief rijwielfabriek v.a. f 135. Ook gem. bet. Motor- en rijwielhandel En gelen, Celsiusstraat 4'2, hoek P. K. O.laan, Schiedam. Schoonmaak! Schoonmaak! Laat nu uw schoorsteen elektrisch ve gen. geen roet of stof meer. Elek- i t.risch Schoorsteenveegbedrijf Ro- lista, Noordvestsingel 89, telefoon 68788. i Schoonmaak! Schoonmaak! Laat J nu uw oliehaard of kachel vak kundig schoonmaken. Oliespecia listen N. V. Rola afd. Rolista, Noordvestsingel 89, tel 68788. Schoonmaak! Schoonmaak! Laat nu uw haard vakkundig schoon maken! Prijzen v.a. 6,50 Spe cialisten op dit gebied N. V. Ro la Haardenfabriek afd. Rolista. Noordvestsingel 89, tel 68788. Nu kunt U nog vaker, nog overvloediger genieten van die heerlijke, sprankelende, verfrissende Seven-Up. Nu kunt U Uw gezin en Uw gasten nog vaker trakteren op Seven-Up. Autorijschool ..Climax" Ant. Muysstraat 50, Schiedam. Erkend gediplomeerd BEA-instructeur, te- lefoon 62720. Kerstboomsnoeren (Philips) 12 kaarsjes, v. a. 7,25 de Mol en Jansen, Lange Kerkstraat 66, tel. 68570.I Gevraagd op de drukkerij van dit blad een leerling. Aanmelden Kortenaerstraat 1, R'dam. Oudejaarsavondhumor! Haal voor deze gezellige avond een grap in huis!! Bij ,,Het Masker" vindt u alles. Bierpoeder, een nieuw lachsucces! De gillende mosterd pot, suikerklontjes, waaruit een spin, vlieg, tor, worm of zelfs een baby komt. Knalsigaren of -sigaretten. Bonbons met peper of zout. Niespoeder, ijswater, windelaters enz. enz. Kom even bij ons aan!! Voor betere humoi naar de grootste fcestspeciaai- zaak Het Masker,, alleen Broers- yeld 125, Schiedam, telef. 6429b. Kamervuurwerk!! Volkomen on gevaarlijk! Zeer leuk voor 12 uur. Spooklichten, confetti, bommen, serpentine, trekbom- men, nies- en huilbommen. sneeuwtorpedo's, Bengaa-ls ka- j mervuur. Proost Nieuwjaar met i diverse attracties. Een sortering, I die u alleen vindt bij Het Mas- I ker, in Schiedam. Super vuurwerk! Keiharde rotjes 7 ct., piraatbommen 10 ct., ka nonslagen, maanraketten, atoom bommen, luchtkogels, zonnen, enz. enz. Het nieuwste. Het mooiste. Verkoop vanaf heden, doch boven 18 jaar. Het Masker, i Broersveld 125, Schiedam, telef. 64296. HET NEDERLANDS ZUIVELBUREAU - RIJSWIJK (Z.H.) mm W8M AWL "êtfttfOtovtó UTRECHT, 22 dec. Vanmorgen is voor de rechtbank in Utrecht de behan deling begonnen van de zaak tegen de 31-jarige fabrikant Joh. D te Voorthui zen en zijn 31-jarige echtgenote Joh. C. van der L. Beiden worden verdacht van zware mishandeling, de dood ten gevolge hebbende, van de ruim 4-jarige Hette L. het zoontje van de verdachte Van der L. In de dagvaarding, worden zij ervan beschuldigd, het kind meermalen te heb ben geslagen en getrapt, terwijl het in een ondervoede toestand en in slechte lichamelijke conditie verkeerde. Het jon getje werd, aldus de dagvaarding, her haaldelijk in een met koud water gevul de teil of wasmachine geplaatst en tegen het lichaam getrapt. Ook werd bij deze mishandeling vaak een stuk hout gebruikt. Op vele plaatsen kreeg 't kind verwondingen en bloeduitstortingen, on der andere in de hersenen. Het kind overleed op 17 juni jl., tengevolge van een hersenschudding. Op die dag zou het van een stenen trapje zijn gevallen. De president van de rechtbank, mr. P. van Dijk, nam allereerst met de verdach te D. het verloop van de zaak door. Aan vankelijk leverde Hansje, zoals het kind werd genoemd, geen moeilijkheden op. Hij was een half jaar oud, toen verdach te met zijn moeder trouwde. Volgens zijn verklaringen zou hij erg op het kereltje gesteld zijn geweest. Later, toen er een broertje van hem in het gezin was opge nomen, begon hij lastig te worden. Ver dachte meende dit met geweld te moeten beteugelen. Het kind werd gedwongen urenlang rondom de zandbak achter het huis te lopen, het kreeg brood met zout of mosterd en bovendien veel slaag en schoppen. Tien dagen voor 17 juni, de dag, waar op het kind overleed, werd het door verdachte ernstig geschopt. Hij was nl. kwaad, omdat Hansje overdag sliep en 's nachts verdachte en zijn vrouw wakker hield. Op 17 juni was het kind, dat in de keuken moest slapen, gewikkeld in een deken en aan handen en voeten gebon den, 's morgens nat. Verdachte haalde het uit de deken, nam het over de knie en sloeg het met een stuk hout tot bloedens toe op het zitvlak. Het ventje moest zich daarna aankleden, maar kon niet meer op zijn benen staan. Verdachte bracht het weer naar bed en gaf het een paar lepels bes senjenever. Tegen de avond is het kind overleden. Verdachte zag het verkeerde van zijn handelingen niet in. Het kind zou uit wraak inzindelijk zijn ge- een kind is". De verdachte verweerde zich met de opmerking, dat hij en zijn vrouw nachten achter elkaar niet kon den slapen, waarop de president repli ceerde, dat wanneer iemand eenmaal een kind heeft, hij verplicht is daar zo goed mogelijk voor te zorgen. De moeder van het kind, die vervol gens werd gehoord, ontkende, van de mishandeling op 17 juni te hebben afge weten. Ze lag al sinds 2 juni in bed. Ze zei echter niet onwetend te zijn van de vroegere mishandelingen. Zelf had zij het kind meermalen getrapt en het in een wasmachine met koud water gestopt, om het op deze wijze van de onzindelijkheid af te helpen. De verdachte ontkende, op een vraag van de president, dat ze bewust of onbe wust iets tegen het kind had. Zij trachtte vol te houden, dat Hansje niet anders behandeld was dan de andere kinderen, maar kon geen nadere uitleg geven over de kwestie van de vreemdsoortige brood belegging. Volgens haar zou het jongetje graag brood met mosterd hebben gege ten, iets wat de rechtbank maar moeilijk kon aannemen. De psychiatrische rapporten die over beide verdachten waren uitgebracht, con. cludeerden, dat D. in sterk verminderde mate toerekeningsvatbaar moet worden geacht, terwijl zijn vrouw de feiten ver minderd moeten worden toegerekend. ,Een typisch hysterisch persoon", aldus de deskundige. Hij meende, dat zij niet in staat is geweest het snel opeenvolgend aantal kinderen geestelijk te verwerken Van de zijde van de verdediging waren vier getuigen a décharge opgeroepen. De huisarts P. J. van Garden te Voorthuizen beschreef Hansje als een kind roet een afwijkende structuur. Van mishandeling had hij nooit iets bemerkt. De arts F_ Kehrer, die op 17 juni als huisarts werd geraadpleegd, verklaarde, dat hij de doodsoorzaak niet heeft kunnen vaststel len en daarom geen verklaring voor de burgerlijke stand had afgegeven. Uitvoerig ging de officier van justitie, mr. Roscam Abbing, in op de feitelijk heden van de dagvaarding. Hij meende, dat het causaal verband tussen de mishan deling van het kind, dat in ondervoede tosstand verkeerde en de dodelijke afloop zeker aanwezig is. Beide verdachten acht te hij schuldig aan mishandeling, de dood tengevolge hebbende. Alle factoren tegen elkaar afwegende, meende mr. Roscam Abbing tegen beide verdachten vijf jaar gevangenisstraf te moeten eisen, voor verdachte D. met, af- trek van voorarrest. Voorts voor beiden voorwaardelijke terbeschikkingstelling .—..,„4 van de regering met een proeftijd van drie weejlg, zo vertelde hij voor de rechtbank. f onder toeziciu van de Dr. Meyers- „Zou dat met om belangstelling te wekken te doen zijn geweest?" vroeg de president. „Ik begrijp niet, dat u zich het kind in de zaak zou worden betrok ken. Volgens pleiter is de moeder de drijf veer tot verdachtes houding geweest. Zij wordt in het rapport een onbetrouwbare, hysterische en infantiele persoonlijkheid genoemd met een geldingsdrang. Ook zou Hansje zijn debiele broertje André her haaldelijk hebben geplaagd, wat een ge prikkelde stemming in het gezin opriep. Mr. Vermeulen drong er op aan, zijn oliën» een gecombineerde straf op te leg gen met psychiatrisch toezicht. Voor mevrouw D.Van der L. trad als raadsvrouw op mevrouw mr. Felhoen Kraal-Otto uit Wormerveer. Naar haar mening was er geen sprake van mishan deling, maar van „strafmaatregelen" ge weest. Op grond hiervan concludeerde zij tot vrijspraak, subsidiair ontslag van rechtsvervolging van haar cliënte. Uitspraak 5 januari a.s. niet schaamt, een kind van vier jaar bessenjenever te geven". „U bent wel een eerste klas pedagoog en psycholoog geweest", hield de presi dent hem voor, „U schijnt nog altijd niet in te zien, dat dit geen behandeling voor vereniging. De raadsman van D„ mr. W. Vermeulen, schetste in zijn pleidooi uitvoerig de ach tergronden en omstandigheden. De moei lijkheden thuis zouden, volgens hem, te vermijden zijn geweest, als het kind in een inriclV'ng was geplaatst, maar hier van heer.' v srdachte geen werk gemaakt, omdat dan de familie van de vader van Op de eerste Kerstdag zullen vrijwel in ieder legerplaats of kazerne Kerst nachtdiensten worden gehouden en nachtmissen opgedragen. Daarna zullen de militairen in de kerstnacht aan een fees telijk ontbijt in de versierde eetzalen aanzitten. Toneelgezelschappen zullen gedurende de beide dagen kerstspelen opvoeren in de legerplaatsen, terwijl ook koren en zanggroepen zullen optreden. Ook zijn er speciale filmprogramma's. Waar zulks mogelijk is zullen officieren, onder-officieren en manschappen geza menlijk aan een kerstdiner aanzitten. De patiënten in de militaire hospitalen en het militair sanatorium in Amersfoort, alsook militairen in de burgerziekenhui zen en thuisverpleegden zullen door toe doen van de dienst welzijnszorg leger een kerstpakket ontvangen met een per soonlijke wens van de chef generale staf. WOLVEGA, 22 dec. Vanmorgen om 10 u. is bij 'n auto-ongeval onder West stellingwerf omgekomen de chef van de afdeling onderwijs van het Hoogovenbe- drijf te IJmuiden, de heer A. Scherer. Zijn mede-reizigers, de heren Joustra en Hessel, eveneens werkzaam op deze af deling, zijn ernstig gewond. De auto waar mee zij reisden moet door de gladheid van de weg geslipt zijn, waardoor een frontale botsing met een vrachtwagen volgde. De wagen werd in twee delen ge reten. De chauffeur van de vrachtwagen is niet gewond. SCHIPHOL, 22 dec. De afdeling luchtverkeersbeveiliging van de Rijks luchtvaartdienst op Schiphol heeft offici eel de beschikking gekregen over een nieuwe radarinstallatie, een z.g. lange-af standsradar, die het de verkeersleiders op de Amsterdamse luchthaven mogelijk maakt het luchtverkeer op het radar scherm tot op een afstand van 300 km te volgen, waarmede men het gehele Ne derlandse verkeersgebied in het beeld kan krijgen In restaurant „Aviorama" van het stationsgebouw heeft ir. Th. P. Tromp, vice-president van de raad van bestuur van N.V. Philips Gloeilampenfabrieken met een korte toespraak de installatie overgedragen aan de heer J. W. F. Backer, directeur-generaal van de Rijks luchtvaartdienst. Schiphol heeft thans vier radarinstalla, ties in gebruik, nl. een rondzoekradar op het gebouw van de K.L.M.-verbindings- dienst ten behoeve van de naderingsver keersleiding. een landingsradar voor de banen 19 (mistbaan) en 23, een buienra dar op de hangar Louis Bleriot (welke ge bruikt wordt door de meteorologische dienst van het K.N.M.I. te Schiphol) en de lange-afstandsradar in het gebouw van het Amsterdamse Bos ten behoeve van de algemene verkeersleiding. De nieuwe installatie komt tegemoet aan de snel groeiende ontwikkeling van het luchtverkeer. Voor het straalverkeers- tiidperk is de nieuwe apparatuur een be langrijk hulpmiddel om de bewegingen van de steeds sneller en hoger vliegende toestellen te kunnen leiden. OVERVEEN, 22 dec. De zusters J.M.J. zullen met ingang van 1 septem ber I960 Overveen verlaten, waar zU sinds ruim drieënzestig jaar gevestigd zijn. Aan haar was destijds de oprich ting van de beide Maria-scholen. de kleu terschool en de lagere meisjesschool te danken. Gebrek aan roepingen heeft de algemeen overste van de J.M.J.-zusters te 's-Hertogenbosch doen besluiten de zusters uit Overveen terug te roepen, s-GRAVENHAGE. 21 dec. De jury voor de koninklijke subsidie voor vrije schilderkunst deelt mede, dat H.M. de Koningin op voordracht van de jury in de plaats van het reglementair af getreden lid H.H. Kamerlingh Onnes heeft benoemd de kunstschilder Jan Dij ker te Moergestel. WOLVEGA, 22 december Vanmorgen om tien uur is bij een autoongeval onder Weststellingwerf omgekomen de chef van de afdeling onderwijs van het hoogoven- bedrijf te IJmuiden, de heer A. Scherer. Zijn mede-reizigers, de heren Joustra en Hessel, eveneens werkzaam op deze afde ling. zijn ernstig gewond. De auto, waar mee zijn reisden, moet door de gladheid van de weg geslipt zijn, waardoor een frontale botsing met een vrachtwagen volgde De wagen werd in twee delen ge reten. De chauffeur van de vrachtwagen is niet gewond. Indien de plannen kunnen worden ge realiseerd zoals de initiatiefnemers zich dit voorstellen, zal Delft over zes tot acht jaar eert enorm recreatie- en vermaak- centrum hebben, dat slechts zal kunnen worden vergeleken met het bekende „Ti voli" in Kopenhagen. De plannen zijn reeds in een vergevorderd stadium. Een tekening in hoofdzaken is gereed en de financiering, waarmee enige miljoenen guldens zijn gemoeid, zou zeker zyn ge steld. Het terrein waarop het vermaak- centrum zal worden gesticht is ongeveer 100 ha groot en ligt ten oosten van Delft. Aan de westzijde wordt het begrensd door rijksweg 13 (Den HaagRotter dam). Het initiatief tot het stichten van dit recreatie- en vermaakcentrum is niet in de eerste plaats uitgegaan van het ge meentebestuur doch van een particulier, die samen met een tweede financier het voornemen heeft het centrum zelf in ex ploitatie te nemen. Hij heeft zijn plannen reeds voorgelegd aan het college van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland, dat er zeer welwillend tegenover zou staan. Omtrent de identiteit van de initiatief nemer neemt men officieel in Delft nog enige geheimzinnigheid in acht, doch aa genomen wordt, dat het de heer A. Ho- genboom te Delft is, die na de oorlog in binnen- en buitenland bekendheid heeft verworven als de stichter van tal van bungalowdorpen en andere vakantiecen tra. De heer Hogenboom heeft tezamen met een architect en aannemer een be zoek gebracht aan bet vermaakcentrum „Tivoli" in Kopenhagen, dat in grote lij nen wel als voorbeeld voor het Delftse plan heeft gediend. Er is nog een andere reden om aan te nemen, dat de heer Ho genboom initiatiefnemer is. Toen enige maanden geleden het Delfts buitencen trum de grote Bunte in Nunspeelt werd geopend, dat door de gemeente van de heer Hogenboom was gekocht, zei de heer H. C. Grundel, sprekende namens het Centrum Jeugdvorming Delft, dat er een groot plan bestond dat zeer ver tegemoet zou komen aan de behoefte aan recreatie in West-Nederland. Daarbij keek hij veel betekenend in de richting van de heer Hogenboom. Bij de opzet van de plannen is, zo ver namen wij, gedacht aan iedere groep van de bevolking. Zowel kinderen als volwas senen, zowel de gewone man als de met veel aardse goederen bedeelden, zullen in dit centrum hun ontspanning kunnen vinden. Een groot deel van het complex zal worden bestemd voor zeil- en kano- meer, waarin op een eiland een exclu sief restaurant komt. Verder komen er een groot en eenvoudig restaurant, een kinderboerderij, een rolschaatsenbaan, speeltuinen enz. Langs de oevers van dit meer komen vuurtorens, een watermolen, een waterrad etc., die alle als vakantie verblijven zullen worden ingericht. Langs de rijksweg wordt bovendien een groot motel gebouwd, dat nu reeds voor tien jaar gedurende de wintermaanden aan de stichting is verhuurd. Wat het vermaak betreft: Zowel in een theater als in de open lucht zullen ge durende het seizoen artiesten van naam optreden. De restaurants en het vermaak centrum zullen ook 's avonds geopend zijn en van een attractieve illuminatie worden voorzien. Het parkeerterrein zal voorlo pig plaats bieden aan tien- tot vijftien duizend auto's. Bij navraag bij de bevoegde autoriteiten wilde men niet ontkennen van deze plan' nen iets af te weten, maar in het huidige stadium konden er geen nadere medede lingen over worden gedaan. ARNHEM, 22 dec. Hedenmorgen heeft de rechtbank terzake van fraude bij de dienst voor sociale zaken alhier de 47-jarige J. van K., conform de eis ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 12 maanden, waarvan drie maanden voor waardelijk en de 50-jarige P. V., tot drie jaar met aftrek. Beiden waren als ambtenaar werkzaam bij de gemeentelijke dienst van sociale zaken te Arnhem. V. zou volgens de ten lastelegging van 1952 tot en met 1958 in 857 gevallen een totaal bedrag van 75.500,- aan zichzelf hebben uitbetaald. Evenals zijn toenmalige collega van K. zou hij hiertoe in de gelegenheid zijn ge weest door het creëren van posten ten eigen bate op naam van mensen, die recht op bepaalde ondersteuningen hadden, doch daarop geen aanspraak maakten. Beiden voorzagen de regu's van valse handtekeningen. Het bedrag, dat van K. in dezelfde periode zou hebben verduis terd, is circa 7.500,-. DEN HAAG, 22 december Partijen bij de C.A.O. voor het bloembollenbedrijf hebben in beginsel overeenstemming be reikt over een loonsverhoging voor de ar beiders in deze bedrijfstak. Op grond van deze basis-overeenkomst, die van de ver schillende organisaties nog de definitieve goedkeuring behoeft, zal over enige tijd een nieuwe CAO aan rijksbemiddelaars ter goedkeuring worden voorgelegd. Volgens deze basis-overeenkomst wordt het weekloon voor de vakarbeiders met ingang van 1 maart vastgesteld op f 80, in clusief de huurcompensatietoeslag. De overige lonen zullen hierop worden afge stemd. Het huidige loon voor de vakar beiders bedraagt 72,50 per week (exclu sief de huurcompensatietoeslag), terwijl tevens bij het thans geldende contract vrijwel algemeen een toeslag van 2 pro cent op het loon wordt betaald. ROME. 21 dec. (UPI) In de kapel van de Oblaten van het Onbevlekte Hart van Maria te Rome heeft Dome- nico kardinaal Tardini de vroegere pre mier van Columbia, de 65-jarige Luis Algnacia Andrade Diaz, tot priester ge wijd. De plechtigheid werd bijgewoond door de meeste Latijns-Amerikaanse di plomatieke vertegenwoordigers bij de Heilige Stoel. Behalve premier is Andrade ook mi nister van openbare werken, minister van binnenlandse zaken, vertegenwoor diger van zijn land bij de Verenigde Naties en ambassadeur bij de Heilige Stoel geweest. Zijn premierschap heeft geduurd van september 1949 tot augus tus 1950. Zijn novicaat is Andrade op 19 maart 1957 begonnen in het klooster te Antodoco. UTRECHT, 22 dec. De centrale raad van beroep heeft vanmorgen uitspraak gegdaan in het conflict tussen dr. J- W., te Wassenaar en het bestuur van het Instituut ziekenkostenvoorziening ambte naren (I.Z.A.) in Zuid-Holland. Het instituut had vergoeding voor de door dr. W. gebruikte medicijnen voor zijn dochter geweigerd, omdat de arts bu overlegging van de rekening opzettelijk in gebreke was gebleven de vereiste op gave van de aard van de medicijnen }e verstrekken. Hij achtte dit namelijk in strijd met zijn ambtsgeheim. De raad wees het beroep van dr. W- tegen de weigering van het I.Z.A. af, om dat hij naar de mening van de raad, niet aan de rechtmatige eisen van het insti tuut tot specificatie van de rekening had voldaan. DEN HAAG, 22 december 'Anderhalf laar lang hebben twee verkopers in e®" Haagse herenmodezaak ten eigen bal goederen verkocht, meestal voor de ben van de prijs en altijd voor een rond be drag. Bij de indiensttreding van een nieu we verkoper kwamen hun praktijken aa het licht en gisteren zijn zij door de P°1J tie aangehouden. Het waren de 23-jarig L. van R. uit Den Haag en de 29-jarig J. van der P. uit Voorburg. Zij hebben be kend zich voor een waarde van 3.000 hebben toegeëigend, maar hun patro° geeft op een schade van f 8.000 te hebben geleden. Naar zijn zeggen hebben de v® kopers behalve kleine stukken ook ach tien costuums buiten de kassa om kocht. De verkopers ontkennen dit. De R. was met deze verkoop begonnen en Van der P. die JH al spoedig ontdekt^ sloot zich direct 'oh zijn collega aan, i deelden de winst voortaan samen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6