Dagblad voor Schiedam en omstreken Topconferentie op een andere datum Iihroesjtsjev aanvaardt alle overige voorstellen Schade van ruim één miljoen op scheepswerf Paus geeft Eerste Kerstdag zegen aan stad en wereld Storm vernielt twee kranen op werf Wilton Fijenoord „STARFIGHTER" voor Nederlandse luchtmacht Belgisch verwijt: „Knoop te vroeg doorgehakt" Hakenkruisen en leuzen op synagoge te Keulen Aantal leden van „Deutsche Reichspartei gearresteerd WESTELIJK BERAAD Jongen in Rotter dam vermoord Darul Islam weer actief in Atjeh? ENORME RAVAGE IN SCHIEDAM Geen persoonlijke ongelukken Industrie wordt ingeschakeld Aviolanda en Fokker voldaan mm -mm Rockefeller is geen kandidaat Het weer. MMNDAG 28 DECEMBER 1959 Dader gearresteerd wm Grote defensie-order voor Engeland? IS Nixon lijkt zeker van Republikeinse kandidatuur Los Angeles pleit voor KLM-luchtbrug Zaligverklaringsproces van Peerke Donders Gunstige reacties uit Rome gekomen Vrouw in brandend huis omgekomen Nu en dan opklaringen Het weer in Europa nieuwe scmeaamscne uranf LONDEN, 28 dec. (AFP, Reuter, UPI) De regeringen van de Verenig de Staten, Groot-Brittannië en Frank rijk plegen op het ogenblik langs de ge wone diplomatieke kanalen overleg over de vaststelling van een definitieve da tum voor het topgesprek met de Russische minister-president, Nikita Khroesjtsjev. De drie westelijke rege ringsleiders hebben hun Sovjet-collega vorige week uitgenodigd tot een reeks topconferenties, waarvan de eerste op 27 april te Parijs zou moeten beginnen. Khroesjtsjev heeft op Eerste Kerstdag geantwoord, dat hjj het denkbeeld van een reeks topconferenties met instem ming begroet en dat hij ook gaarne naar Parijs wil komen, maar dat de datum 27 april hem niet convenieert. Ee woordvoerder van de Russische rege ring heeft later gezegd, dat de Sovjet premier de 1-mei-viering te Moskou persoonlijk wil bijwonen. Khroesjtsjev stelt in zijn antwoord nu twee andere data voor, namelijk 21 april of 4 mei. Sir Patrick Reilly, de Britse ambas sadeur, moest op de morgen van de (Van "een verslaggever) ROTTERDAM, 27 dec. Spelende kinderen hebben vanmorgen onder een spoorwegviaduct aan de Laanslootse- weg het stoffelijk overschot gevonden van de twaalfjarige Jan Uitenbogerd uit de Justus van Effenstraat. Het lijk je was gedeeltelijk bedolven onder zand. Uit het onderzoek is gebleken, dat de jongen zaterdagavond om het leven is gebracht. De dader, een 21-jarige ha venarbeider is vanavond gearresteerd. Onmiddellijk na de gruwelijke vondst is sectie op het lijkje verricht. Wurging bleek de doodsoorzaak te zijn. Tevens ontdekte men verwondingen aan de schedel. De recherche van het bureau Marco niplein ontving in de loop van de dag een waardevolle tip tengevolge waar van zjj tot arrestatie kon overgaan. De havenarbeider werd in de ouderlijke woning in de nabijheid van het huis waar zijn slachtoffertje woonde, aange houden. Hij heeft inmiddels een beken tenis afgelegd, waaruit blijkt, dat cr sprake is van een zedenmisdrijf. Uit angst voor ontdekking heeft de man de jongen om het leven gebracht. Zaterdagavond heeft hij de jongen achterop de fiets meegenomen. Zij heb ben in een cafetaria iets gebruikt en zijn vervolgens naar de Laansiootseweg gereden. In de buurt van een volks tuincomplex is toen de moord gepleegd. De man heeft het lijkje op de fiets naar het viaduct vervoerd en daar gedeelte lijk begraven. Eerste Kerstdag worden weggeroepen uit een Kerstdienst in de Britse ambas sade om Khroesjtsjevs antwoord van minister Gromyko in ontvangst te ne men. Ook vele buitenlandse corresponden ten moesten hun Kerstviering onderbre ken om de persconferentie van de Rus sische regeringswoordvoerder te kun nen bijwonen. Deze woordvoerder zeil ,,Het spijt mij, dat ik sommigen van u op uw rustdag moest storen, maar ik heb goed nieuws en dat wilde ik dade lijk met u delen". De beide data, die door Khroesjtsjev worden genoemd, zullen de westelijke re geringsleiders niet bijzonder gelegen ko men de 21ste april schikt Eisenhower en de Gaulle niet, omdat de Franse president enkele dagen tevoren in Wash ington wordt verwacht. Dei 4de mei past slecht in de plannen n de Britse regering, omdat op 3 mei de opening is bepaald van een confe rentie van ministers van buitenlandse ™en, ult de Gemenebest-landen. ,_,,g°pg selooft men in diplomatieke kringen niet, dat de vaststelling van een definitieve datum lange tijd in be slag zal nemen. Men toont zich in westelijke kring zeer verheugd over de vlotte aanvaar ding door Khroesjtsjev van de gezamen- hj uitnodiging van Eisenhower, de Gaulle en Macmillan, De Britse regering is zeer ingenomen met de instemming die Khroesjtsjev betuigt met het van haar afkomstige voorstel om een reeks topconferenties te houden. Algemeen wordt aangenomen, dat het westelijke antwoord aan Khroesjtsjev nog deze week, mogelijk morgen al, te Moskou wordt overhandigd. De enorme ravage, aangericht door de twee grote kranen op de werf van Wilton-Fijenoord te Schiedam. LONDEN, 26 dec. Vertegenwoordi gers van de luchtmachten van België en Nederland zouden onderhandelingen voeren i iet Ferranti, een Engels elek trotechnisch bedrijf, over de aankoop van materiaal ter waarde van twintig miljoen ponden sterling (ruim tweehon derd miljoen gulden), aldus heeft een woordvoerder van de directie volgens U.P.I. medegedeeld. Het betreft hier richtapparatuur dat geschikt is voor zo wel kanonnen ais geleide projectielen, bekend onder de naam AIRPAS Airborne Interception Radar and Pilots Attack System. België en Nederland zouden al dus dit U.P.I.-bericht de aankoop van vierhonderd stuks AIRPAS overwegen, KOETARADJA, 28 dec. (Rtr.) Gouverneur Ali Hasjmi van Atjeh heeft zaterdag op een vergadering van ge westelijke ambtenaren buitenlandse elementen" verantwoordelijk gesteld voor gewelddaden die blijkbaar kortge leden in Atjeh zijn gepleegd, zo meldt Antara. Ali Hasjmi sprak over een nieuwe golf van terreur in het gebied. Leden van de Darul Islam zouden o.m. huizen hebben geplunderd, een politie man hebben doodgeschoten en op een voorbijrijdende trein hebben gevuurd. Hasjmi zei volgens Antara, dat de ac tiviteit in het buitenland van Pasan Ali, de leider achter de schermen van de re bellen, door de „Nederlanders is toege juicht". DUITSLAND Tijdens de Kerstda gen hebben 575 inwoners van Oost-Duits- 'and asyl gezocht in West-Berlijn. (UPI) VATICAANSTAD, 28 Jee. (K.N.P., A.F.P., Reuter, U.P.I.) Eerste Kerst dag heeft de Paus na afloop van de Heilige Mis in de St.-Pieter zich nog maals tot de katholieke wereld gericht met een korte, maar hartelijke toe spraak. Hierin wenste hjj allen toe, dat hun Kerstfeest een feest zou mogen zijn van licht, vreugde en vrede. Tot besluit van zijn toespraak, die tien minuten duurde, gaf hjj aan de stad Rome en aan de wereld zijn apostolische zegen, de zegen Urbi et Orbi. De Nachtmis van Kerstmis heelt de Paus opgedragen in de Paulinische ka pel voor de leden van het corps diplo matique. De Dageraadsmis droeg hij op in zijn particuliere kapel. Om half elf begaf hij zich naar de St.-Pieter om daar voor de Romeinen er waren slechts weinig pelgrims de Dagmis op te dragen aan het altaar boven het graf van St.-Petrus. De Paus begaf zich lopend door de St.-Pieter. Er was echter geen gejuich; de Paus had de gelovigen dringend verzocht dat niet te doen, maar in plaats daarvan het Credo te bidden. Hij wilde zo luidde zijn motivering met afgeleid worden van zijn aandacht L°01", "et offer, dat hij zou opdragen. /Li Heilige Mis besteeg hij de draag- d!°,„ en °nder gejuich werd hij de St.- Pieter uitgedragen. Hij begaf zich rechtstreeks naar de Zaal der Zege ningen, waar hij wachtte totdat op het at.-Pieterplem alles gereed was voor ts t0.espi'aak on zegen. iL?LLLgen voor Kerstmis hebben de Vaticaanse posterijen dagelijks meer dan een ton brieven en ca. 2.000 paket- 'JLLiLL e'L verwerken. Het telegraaf- UUr bezet Seweest om alle fe behlnde?enaan P&US J°amles XXHI BONN, 28 dec. Bondskanselier Adenauer van West-Duitsland heeft in zijn Kerstboodschap gezegd, dat. de be vrijding van de Oost-Duitsers het „fun damentele vraagstuk in het internatio nale leven der volkeren blijft." LONDEN, 28 dec. Koningin Eliza beth van Engeland heeft een Kerst toespraak voor de radio gehouden die zeven zinnen telde. Volgens „The Ob server" duurde de voorlezing van deze toespraak precies één minuut. (Van een verslaggever) SCHIEDAM, 38 dv. Het grillige winterweer heeft op 'Ie avond van twee de Kerstdag in enkele minuten tijd meegeholpen de scheepswerf „Wilton Fijenoord" een mat» riële schade te be rokkenen van nieei r<an een miljoen gulden, doordat twee enorme hijskra nen door de storm uiver werden ge gooid en vernield. <>fti ongeveer negen uur ontlastte zich hoven Brabant een hevig onweer, waarbij windstoten zich met een snelheid van ver boven de zestig kilometer per uur voortplant ten over ons kustgebied. De bulderende wind greep de tachtig tons armkraan, die aan de oostelijke zijde van het ter rein van de scheepswerf het dichtst aan de Waterweg stond. Ondanks het feit, dat het stalen gevaarte in zijn asrem- men gekluisterd stond, kreeg de storm, die even de, kracht van een orkaan be naderde, de overhand en knarsend be- gonnen de wielen over de rails te glij Twee Starfightersvan de Ameri kaanse luchtmacht. Bij het. onderste vliegtuig is de vreemde vorm van ae korte vleugels - stomp en niet pijlvormig - duidelijk zichtbaar. (Van onze Haagse redactie DEN HAAG, 28 dec. De Neder landse regering heeft in principe be sloten voor de luchtmacht de Ameri kaanse „Starfighter" van Lockheed aan te schaffen. Aan dit, in enkele edi ties van ons blad van donderdag j.l. nog gepubliceerd bericht, dat een ein- de heeft gemaakt aan alle deining rondom deze zo belangrijke keuze van het kabinet, is na de Kerstdagen maar weinig nieuws toe te voegen. Nog niet is vastgesteld hoeveel „Starfighters' de luchtmacht zal krijgen. In België heeft het bericht wel enig opzien ge baard. De Belgische regering heeft nog geen beslissing genomen over het nieu we type straaljager. „De beslissing van Nederland houdt niet in, dat ook wij met de Starfighter in zee gaan", zo kon men zondag in Belgische rege ringskringen vernemen. Omdat de bei de Beneluxlanden een gezamenlijke keuze overwogen meer dan één keer hebben de Nederlandse minister van Defensie, ir. Visser en zijn Belgische collega Giison deze kwestie besproken schrijven sommige bladen in België over „een vroegtijdig doorhakken van de knoop door Nederland". In Den Haag hoopt men de eerste „Starfigh ters" eind 1961-begin 1962 in gebruik te kunnen nemen. Bij de produktie van de „Lockheed r KMg", die als vervanger van dc hui dige jachtvliegtuigen voor de luchtver dediging en de jagerbommenwerpers van de tactische luchtstrijdkrachten dienst moet doen, zal de Nederlandse industrie in ruime mate worden inge schakeld. zo heeft de luchtmachtvoor- lichtmgsdicnst bekend gemaakt. Over de wjjze waarop deze inschakeling Ge schiedt, is nog niets naders te zeggen. Men moet nog onderzoeken wat de ver schillende Nederlandse industrieën kun nen leveren. Van het antwoord op deze vraag zal o.m. afhangen, in hoeverre men lot licentiebouw kan komen. Het spreekt echter van zelf dat de direc ties van Fokker op Schiphol en van Aviolanda in Papendrecht erg tevreden rijn over de toezegging van de Ned. regering vooral over „de ruime mate" waarin een beroep op liet Ned. bedrijfs leven zal worden gedaan. De dag voor Kerstmis is de Neder landse keuze direct nog in de Belgische kabinetsraad ter sprake gekomen. Ne derlandse en Belgische luehtvaartdes- kumligen zouden voor de keuze al na gemeenschappelijk overleg de wens hebben uitgedrukt gezamenlijk de „Starfighter" aan te schaffen. lie Bel gische regering is echter, zoals reeds eerder is gemeld, niet alleen geïnte resseerd in de technische kwaliteiten van het toestel, doch ook in de financi ële aspecten van de keuze. Een besluit van de Belgische regering kan in de loop van januari worden tegemoet ge zien. den. Het schaven van staal op staal deed een regen van vonken opspuiten Hoog op zijn voetstuk stond een hon derd meter verder een bijna tachtig meter hoge wipkraan; een kolos waar. in met honderd ton beton als contra ge. wicht driehonderd ton staal was ver- werkt. Op haar had de de wind geen vat, maar de armkraan kwam toeglij- den en ramde haar omver. Diep boor den zich de poten van de wankelende reus in de grond. Toen gleed hjj lang zaam naar rechts en stortte neer in volle lengte; vermorzelde de omheining van het scheepswerfterrein en die van de aan de overzijde van de Admiraal de Ruijterstraat gelegen terreinen van de Gulf Oil (Nederland) N.V. De top en het op zich zelve al ander halve ton zware schijvenblok miste op slechts vjtt meter een grote tank, waarin zich op dit moment een miljoen liter gasolie bevond. Dit alles ging ge paard met een oorverdovend geluid alsof zoals later omwonenden vertel den een groot vliegtuig neerstortte, Slechts verwrongen staal bleef er over. Van alle kanten toesnellend werf- personeel trachtte in een eerste poging de juiste toedracht en schade te over zien. Onmiddellijk kon worden vastge steld, dat zich geen persoonlijke onge vallen hadden voorgedaan. Er was even te voren een taxi gepasseerd om schepe lingen aan de oostpoort van de werf af te zetten. Slechts voetgangers konden zich vlak langs de omheining van de Gulf Oil een weg zoeken door de nauwe opening, die er gebleven was. Onmiddellijk werd personeel opgeroepen om de oprui mingswerkzaamheden ter hand te ne men. Ook de gemeentelijke dienst voor drinkwatervoorziening was snel ter plaatse om de door den der poten van de kraan doorboorde hoofdhuis van de waterleiding te repareren. In de loop van de nacht werd een begin gemaakt met het in stukken branden van de kraan. In overleg met de Gulf Oil trof de brandweer de nodige maatregelen. Het gevaar was immers niet denkbeel dig, dat de rondvliegende vonken, ver oorzaakt bij het stukbranden van de stalen binten, de rond de gevulde tank hangende gassen, tot ontbranding zou den brengen. Gistermorgen was de rijweg weer voor een gedeelte vrij gemaakt. ALBANY, 28 dec. (AFP, Reuter, UPI) De gouverneur van de staat New Vork, Nelson A. Rockefeller, heeft be kendgemaakt, dat hij geen zal doen de kandidatuur tij de Republikeinse pogingen van zijn par- partij te ver werven voor het presidentschap van de Verenigde Staten. Volgend jaar zal het Amerikaanse volk de opvolger van president Eisenhower kiezen en het heeft daarbij de keuze uit één Republi kein en één Democraat. Rockefeller heeft gezegd, dat hij evenmin een be noeming zal aanvaarden tot Republi keins kandidaat voor het vice-presi- dentschap „ook al zou men mij de eer van een dergelijke benoeming verle nen". Rockefeller, die zijn besluit zaterdag jl. wereldkundig heeft gemaakt, stelt vast, dat hij, om tot Republikeins kan didaat te worden gekozen, een grote strjjd zal moeten voeren. Dat zou zo veel tijd en energie van hem vergen, dat hij onmogelijk aan zijn verplichtin gen als gouverneur van New York zou kunnen voldoen. Bovendien heeft hij er zich rekenschap van gegeven, zo zegt bij, dat er bij de meerderheid van de toekomstige afgevaardigden naar de republikeinsche partijconventie verzet bestaat tegen een felle wedijver binnen de partij. Twee mogelijke verklaringen worden aangevoerd voor het besluit van Rocke feller. De eerste is, dat hij op een tocht, die hij de afgelopen weken door het land heeft gemaakt, tot de ontdekking is gekomen, dat de tegenwoordige vice- president, Richard Mulhouse Nixon, zo goed als zeker is van de benoeming tot Republikeins kandidaat voor het presi dentschap in 1960. Een tweede verkla ring is deze, dat Rockefeller het tij gun stig acht voor de verkiezing van een Democratische president en dat hij zijn kruit droog wil houden om in 1964 te kunnen optreden als een niet-versla- gen kandidaat. LOS ANGELES, 24 dec. (Reuter) De gemeenteraad heeft met algemene stemmen een resolutie goedgekeurd, waarin een beroep wordt gedaan op het Amerikaanse ministerie van Buitenland se Zaken, met welwillendheid een ver binding AmsterdamLos Angeles door de KLM in overweging te nemen. „De KLM zou een luchtbrug tot stand kunnen# brengen tussen het zuiden van C'alifornië en het hart van Europa", al dus de resolutie waarvan afschriften ge zonden zijn aan president Eisenhower, de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Herter en de leden van de wetgevende macht in Californië. TILBURG, 24 dec. (KNP) Sinds de nationale novene van 18 tot 26 okto ber voor het verkrijgen van een spoedi ge zaligverklaring van Petrus Donders, is in Rome aan de bevoegde kerkelijke instanties een genezing ter beoordeling voorgelegd. De eerste reacties waren van dien aard, dat de generale postula- tor van het proces het verantwoord acht om tot de Riten-Congregatie een suppliek te richten ten einde voor de bisschop van 's-Hertogenbosch een of ficiële opdracht te krijgen voor een apostolisch proces. Om deze reden zal er wederom een nationale novene wor den gehouden, deze keer voorafgaande aan de sterfdag, donderdag 14 januari, dus van dinsdag 5 januari tot en met woensdag 13 januari. De hoofdintentie daarvan is dezelfde als de vorige keer nl. het verkrijgen van een spoedige zaligverklaring. No veengebedje is verkrijgbaar bq de ad ministratie van de Pater Donders Ver eniging, St. Josephstraat 13, Den Bosch. Bovendien wordt de herdenking van de sterfdag voorbereid door vier smeek- uren van 14.45 tot 15.45 uur in de Pa- ter-Donders Kapel te Tilburg-Heikant, en wel woensdag 30 december, 6 en 13 januari en zondag 10 januari. Op de sterfdag zelf een extra-smeekuur op dezelfde tijd en plaats. Op de genoemde dagen rijdt er van het station Tilburg (halte van lijn 1, richting Heikant) af om 14.25 een extra-bus naar de kapel vice versa. Persoonlijke intenties voor deze smeekuren en voor de nationale novene kan men inzenden bij pater directeur van de Pater Donders Vere niging op bovengenoemd adres. IJLST, 27 dee. Donderdag is de 74-jarige weduwe B. in haar woning om het leven gekomen toen, waarschijnlijk door een omgevallen petroleumstel, 'in haar huis brand was ontstaan. Buren, die het vuur bemerkten, droegen de be jaarde vrouw ijlings naar buiten, doch zjj bleek toen reeds te zijn overleden. De brandweer wist te voorkomen dat het huis geheel uitbrandde. Het alleenwonende slachtoffer was hulpbehoevend en zeer slecht ter been en placht daarom met haar stoel door de kamer te schuifelen. Zij, moet te gen de kachel gevallen zijn en daarbij een petroleumstel hebben omgetrokken. Het vermoeden bestaat dat haar dood niet een direct gevolg van de brand is, maar dat zjj aan een hartverlamming is overleden. (Van onze correspondent in Bonn) KEULEN, 28 dec. In dc stilte van de Kerstnacht hebben twee leden van de neo-nazistische „Deutsche Reichs partei", de bakker Arnold Strunk en de winkelbediende Paul Schoenen (beiden 25 jaar oud) een daad gepleegd, die over al in West-Duitsland grote verontwaar diging heeft gewekt. Zij besmeurden de op 20 september j.l. door bondskanse lier dr. Adenauer ingewijde nieuwe sy nagoge in de Roonstrasze (een geschenk van de stad Keulen aan de Joodse ge meente in de domstad) met de antise mitische leuze „Wij Duitsers eisen, dat de Joden er uit worden gesmeten". Zjj hebben deze leuze aangebracht in wit te verf en enkele hakenkruisen in zwar te verf. Bovendien verfden zij het schild naast de deur rood. zwart-wit-rood wa ren de Duitse staatskleuren tijdens het naziregime)Pas later bleek, dat zij ook het gedenkteken voor de Gostapo-slacht- offers op de Hansaring hadden beklad. Doordat een scholier, die uit de Nacht mis naar huis terugkeerde, de schand daad ontdekte en de politie waarschuw de, kon men reeds enkele minuten later met de opsporing van de daders begin nen. Binnen 20 uren had de Keulse re cherche succes. De daders hadden het haar gemakkelijk gemaakt: zij hadden in de verf vele vingerafdrukken achter gelaten. Deze afdrukken bleken al voor te komen in de politieannalen. Men behoefde Strunk en Schoenen die beiden al eens wegens fraude heb ben gezeten toen alleen nog maar thuis te gaan afhalen. De minister van binnenlandse zaken van Noord- rjjniand-Westfalen en de stad Keulen hadden inmiddels beloningen van tien en vijfduizend mark uitgeloofd. Bij de opsporing van de daders heeft de be volking van Keulen zeer veel mede werking verleend. Volgens de politie zjjn ook de eerste voorzitter van de afdeling Keulen van de „Deutsche Reichspartei" en „verscheidene ande re personen" gearresteerd. In telegrammen hebben bondspresi dent dr. Lübke en bondskanselier dr. Adenauer de Joodse gemeente in Keu len verzekerd, dat zjj „met diepe af schuw" van de besmeuring van de sy nagoge kennis hebben genomen. De mi nister van biimenlandse zaken van Noordrqnland-Westfalen heeft toegezegd het onderzoek vooral uit te strekken tot de eventuele politieke achtergronden van de daad. Hij ontkent evenwel, dat er in het rijkste land der bondsrepubliek een herleving van bet antisemitisme te constateren zou zijn. De „Deutsche Reichspartei" heeft verklaard de mis daad van Strunk en Schoenen af te keu ren. Beiden zijn uit de partij verwijderd en de Keulse D.R.P.-afdeling is opge doekt, vanwege de „aan de dag getre den antisemitische instelling". Het ge denkteken voor de Gestapo-slachtoffers is inmiddels schoongemaakt. Vele Keu lenaars hebben rabbijn dr. Zwi Azaria hun spijt over het gebeurde betuigd. De rabbijn heeft besloten de opschriften op de synagoge nog niet dadelijk te laten verwijderen; hij wil, dat zoveel mogelijk mensen kunnen zien, waartoe verblinde medeburgers anno 1959 kunnen komen. Voor de synagoge is een politiepost ge plaatst. Juist voor de stad Keulen is de schanddaad zeer betreurenswaardig: gisteren is n.l. een 50 man sterke dele gatie onder leiding van de C.D.U.-burge- meester Schwering op een goodwillreis naar Israël vertrokken. Aangenomen mag worden, dat deze reis, alsmede de aankondiging dat Alfried Krupp von Bohlen und Halbach aan de Joden, die gedurende de oorlog als dwangarbei ders in zijn fabrieken moesten werken elk vijfduizend mark schadevergoeding zal betalen, Strunk (die heeft bekend) en Schoenen tot hun wandaad hebben gebracht. Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Nu en dan opklaringen, maar ook plaatselijk enkele buien. Aanvanke lijk tijdelijk krachtige of harde, later overwegend matige wind tussen west en noordwest. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. Zon: 8.48-16.35. Maan: 7.53-16.51. DE BILT, 28 dcc. Krachtige noord westelijke winden zullen ook morgen ietc minder zachte lucht aanvoeren, waarin aanvankelijk nog enkele buien zullen voorkomen. De opklaringen zul len echter talrijker worden, omdat mor gen in de loop van de dag een rug van hoge luchtdruk, die een uitloper vormt van een hogedrukgebied boven Spanje, ons land zal naderen. Station Weer temp. temp. afgel. gisteren 24 uur Den Helder regenbui 9 5 9 Ypenburg licht bew. 8 5 2 VTissingen regenbui 8 6 3 Eelde regenbui 4 4 2 De Bilt half bewolkt 9 9 4 3 Twente licht bew. 5 7 Eindhoven onbewolkt 9 5 6 Zd.-Limburg regen 9 5 3 Stockholm geheel bew. 4 3 3 Oslo onbewolkt 2 1 6 Kopenhagen regen 7 5 3 Londen regen 9 5 1 Amsterdam licht bew. 9 5 4 Brussel licht bew. 9 6 6 Luxemburg geheel bew. 8 3 7 Parijs regenbui 9 6 4 Nice onbewolkt 15 10 0 Berlijn onbewolkt 9 4 1 Frankfort regenbui 11 4 6 München half bew. 30 1 0 Zurich zwaar bew. 31 1 14 Genève regen 30 1 5 Wenen zwaar bew. 9 2 0 Innsbrück geheel bew. 1 3 Rome regen 1 31 2 Madrid motregen 31 5 1 Lissabon motregen 17 9 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1