pagina m Nieuws uit stad en omtrek De omgewaaide kranen bij W ilton-Fijenoord Adjudant B. van Noort nam afscheid van politiekorps Maakt Ift e c i o m. e HUI2ÜV mmm Uit het dagboek van de politie I Nota over activiteiten in kringen van K.V.P. de Geheugen-hulp FOTO's of SMALFILM P Er valt nog wel het een en ander te redden Besluitennota betreffende werkzaam- heden in komend jaar Gem. bekendmaking Sluiting Leeszaal De tram op Oude Jaar K.A.V.-stad hield een stemmige kerstavond T» voor Uw zaak PRETTIGE JAARWISSELING! MAAK DAAROM foto film Een ongewone overdracht Burgerlijke stand Opgepast voor Broeder Hubertus Rook Brand Wegpiraat Aanrijding V Fietsen gestolen Inbraak DE KRANT KUNT GIJ NIET MISSEN, GEEN DAG! Monopole Theater Eerste wedstrijden om liet Schied. tafeltennis- kampioenschap Eind wedstrijden V.V.-beker K Eindwedstrij den 3e klas libre Wat Schiedam verloor en vond Resultaten over 1959 weinig veranderd Films in Rotterdam NSC DINSDAG 29 DECEMBER 1959 Zij die het eerste ter plaatse waren vertellen Sluitingsuur van cafébedrijven op zaterdagavond Receptie burgemeester wordt U van harte toegewenst. „Oud en Nieuw is zo snel vergeten". van die gezellige jaarwisselingsmomenten TUINLAAN 98 - TEL- 67464 De „Victoria" in een zware storm aanvaard Het m. s. „Victoria", de voormalige •.Dunnotar Castle" van de Union Castle tine, die zoals bekend bij Wilton-Fije- hoord geheel omgebouwd werd tot een cruise-ship, is in de nacht van zaterdag op zondag overgedragen aan de eige nares. Deze overdracht was wel heel bij zonder, want ze vond in volle zee Plaats, ver van Nederland, ergens tussen Southampton en Le Havre en op 'n nog- al ongewone tijd, nl. om één uur. Bo- t'endien woedde er een zware storm, Waarin de „Victoria" overigen bewees een goed schip te zijn. De overdracht Was een kort en zakelijk gebeuren, waar bij de heer Van Dalen de directie van tVilton-Fijenoord vertegenwoordigde, Deze reis was eigenlijk en soort offi ciële proeftocht, welke laatste niet had bunnen plaats vinden vanwege de grote haast, welke de eigenaars hadden om hun prachtige, nieuwe ship zo snel mo gelijk in de vaart te brengen. Daarom Was een aantal functionarissen van W. F. ®an boord, voor een laatste controle en teneinde zich een indruk te vormen van he door hen bereikte resultaten, welke de vrucht waren van een maandenlange sa menwerking van alle afdelingen en een even lange hoogspanning, frr Was eveneens een aantal werk- heden aan boord, teneinde eventuele man. homenten aan elektrische installaties, Stoffering, meubilering etc. etc. te ver helpen Omdat het vertrek van het schip juist op de eerste Kerstdag viel, had de teder ook de echtgenoten van al deze tünctionarisssen en technici voor de reis haar Le Havre uitgenodigd. Een dertig tal dames had hiervan gebruik gemaakt, be reis is vlot verlopen en ging voor de hteeste Wilton-Fijenoord mensen na darijs terug. Enkelen bleven aan boord de cruise naar Madeira en Casablan ca. mee te maken, welke door de rederij georganiseerd was, alvorens de cruises van New York te beginnen. „De vrouw met de zweep In het Monopole Theater gaat vanaf heden tot en met donderdag 31 dezer de film „De vrouw met de zweep11, welke onder de bonthandelaars van het Verre Westen speelt. De hoofdpersoon is een halfbloed Cheyenne-Indiaanse en het nogal ingewikkeld verhaal wordt op spannende wijze verteld. Rhonda Fleming speelt de rol van de halfbloed, die op haar manier een versie van de getemde feeks geeft. Toegankelijk voor personen vanaf de veertien jaar. Goede start van de „R.A.P. spelers uit Kethel Kon. Gist en Spiritus De opruimingswerkzaamheden in de Admiraal de Jtuyterstraat zijn nu zover gevorderd, dat verkeer weer mogelijk is. Wet verder demonteren van de wip- kraan zal verder tijdens de normale kerkuren geschieden. Naar wij verne men is het de bedoeling de nog bruik bare onderdelen aan te wenden bij de bouw van een nieuwe kraan. De brand weer is zondagavond om zeven uur in gerukt daar nu het stukbranden van de spanten en binten op een wat veiliger afstand van de olietanks kan geschie den, Hieronder laten wij het relaas vol gen van hetgeen er zich zaterdagavond in het oude Sterrebos afspeelde Wij hebben niet kunnen achterhalen of er werkelijk mensen zijn geweest, die de kranen zagen neerstorten. Ontbreken dus de ooggetuigen, oorgetuigen zijn er des te meer. Wachtslieden op de werf bebben het onheilspellende geknars van de slepende kraanwielen op de rails ge boord en misschien gevoeld, dat er iets ernstigs ging gebeuren, zonder echter te vreten wat zich onder huilende windvla gen en zware slagregens bezig was te yoltrekken. De chef van de Gulf Oil installatie, de heer L. Vinke is zater dagavond toen de hevige windstoten zijn dienstwoning deden sidderen naar het Venster gelopen. Hij heeft lichtflitsen ge zien en een angstaanjagende geluid ge hoord. dat overging in een zwaar ge rommel. Het was net alsof er een zwaar vliegtuig neerstortte. Met hem is ook de terreinmeester, de heer J- Blokland haar buiten gesneld en zij kwamen er toen gauw achter wat er gebeurd was. Zij waren het ook die het eerst tot de ontdekking kwamen, aan welk een groot gevaar de Gulf Oilinstallatie in feite Was ontsnapt. Wat de gevolgen geweest zouden zijn indien de top van de kraan of het zware schijvenblok de tank getroffen had? Een miljoen liter licht ontvlambare gasolie zou vrijgekomen zijn en staal op staal maakt vonken. Het zou een ramp betekend hebben waarvan de gevolgen niet te over zien zouden zijn geweest. Het is de heer Vinke geweest die op brandbeveiliging aandrong en even later was de brand weercommandant, de heer D. de Ja ger dan ook ter plaatse en werden de voorbereidingen onmiddellijk en tevens afdoende getroffen. Niet alleen een taxi moest noodgedwon gen de nacht op het geïsoleerde schier eiland doorbrengen. Hij kreeg gezelschap van een personenwagen, waarin een vier tal jongelui een knus ritje maakte naar wat er nog van de oude Maaskant over is. Ook zij werden opgeschrikt door de re gen en wind en het donderend geraas door de neerstortende kranen veroorzaakt. Het viertal wurmde zich door het gras kantje naar de vrijheid. Een aan de po litie gericht onderzoek om met de jeep naar de stad gebracht te worden moest afgewezen worden. zelfs al was het nu tweede Kerstdag. De politie had overi gens werk genoeg om de nodige hulp krachten overal vandaan te trommelen, want dat was harder nodig. Op 22 mei j.l. verleende de Burgemees ter bij wijze van proef een algemene ont heffing met betrekking tot het sluitings uur voor inrichtingen tot het verbruiken van eet- en drinkwaren. Het sluitingsuur voor deze inrichtingen werd nl. voor de nacht van zaterdag en zondag bepaald op 1.30 uur. De ontheffing gold slechts tot 8 november 1959 waarna zou worden bezien of de ontheffing voor verlenging in aan merking kon komen. Aangezien in de praktijk met het verlate sluitingsuur van café-bedrijven op zater dagavond geen moeilijkheden zijn gerezen heeft de Burgemeester bovengenoemde ontheffing tot wederopzegging verlengd, onder bepaling: 1. dat de ontheffing te allen tijde kan worden ingetrokken; 2. het ten gehore brengen van muziek, behoudens bijzondere ontheffingen, in de nacht van zaterdag op zondag slechts geoorloofd is tot 1.00 uur. De burgemeester van Schiedam en Me vrouw Peek-Linthorst zullen op Nieuw jaarsdag van 12 uur tot 1.15 uur n.m. in de Aula van het Stedelijk Museum reci piëren. Zaterdag 2 januari zal de r.-k. Open bare Leeszaal en Bibliotheek St.-Liduina gesloten zijn. De trams en bussen zullen op Oude jaarsdag, 31 december volgens gewij zigde dienstregeling rijden. De tijden van aanvang van de dienst zijn als op werkdagen, terwijl 's nachts tot 1.30 uur wordt gereden. Om ongeveer 1.30 vertrekken trams en autobussen van de beginpunten voor het maken van een volledige rit, waarna naar de garage en de desbetreffende re mises wordt gereden. Een uitzondering hierop maken de laatste autobussen van lijn 38 (door gaand naar en van Vondelingenplaat) en lijn 55, welke als volgt vertrekken: Lijn 38: om 0.45 van de Jongkindstraat naar Vondelingenplaat; om 0.45 van de Vondelingenplaat naar Jongkindstraat. Lijn 55: om 1.00 van Pernis naar Caltex- veer; om 1.45 van Pernis naar Hoogvliet. Na 1.30 zullen geen autobussen over het traject van lijn 2 rijden. Op Nieuwjaarsdag, 1 januari, zal wor den gereden als op zondagen 8.00 - 24.00, doch de dienst zal worden versterkt. In verband met het feit, dat op zater dag, 2 januari 1960, in vele bedrijven niet wordt gewerkt, zal op vrijwel alle lijnen volgens een speciale dienstrege ling worden gereden. Hierdoor zal de In de grote zaal van het gebouw ■•Ar cade" hield de K.A.V.-stad gisteravond een Kerstavond die werd opgeluisterd door de r.-k. toneelvereniging Ar dalion uit Rotterdam. Voor het voetlicht werd gebracht het bekende maar nog steeds mooie en zinvolle toneelspel van Henrie Ghéon, „Kermisvolk met Kerst mis1' hetwelk ook zondagavond met groot succes in het St.-Willibrord-clubhuis aan de Maasdijk door dit zelfde gezelschap werd opgevoerd. Dit werk van Ghéon vraagt van de ver tolkers niet alleen toneelspel maar te vens een diepe beleving van het grote Kerstmysterie welke als het ware ovei- drachtelijk moet werken op de toeschou wers die dan de plaats dienen in te ne men van de gesuggereerde dorpsbewo ners waarvoor de kermisgasten hun spel spelen. Hieraan hebben de Rotterdam mers inderdaad voldaan in een uistekend verzorgde voorstelling. Regissseur Wim Gerla wist met zijn decor de juiste dorps sfeer aardig te benaderen terwijl hij goe de aandacht aan grime en kostumering dienst tijdens 'de spitsuren minder fre- besteedde. Van de vijf medewerkenden quent zijn, doch daarentegen buiten die1--'"- Harpo Tel" uren versterkt zijn. De tijden van aan vang en einde van de dienst zijn dezelfde als op andere zaterdagen. ümHT lieuwe scliieJamsclie courani OooMfM* -WV ►•■«•rtoK «r nn.«tr«fcf» 81ste Jaargang No. 24173 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 O— advertenties f 0.15 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. ingezonden mededelingen f 0.30 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. kampioenen tot 20 woorden f 0.50 bij vooruitbe taling. Elk woord meer 3 ct. Maxi mum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden afge sloten en uitgevoerd overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie- wezen. De cabine van de kraanmachinist, die uiteraard ook zwaar beschadigd werd maar waaruit waarschijnlijk nog wel enkele kostbare apparaturen bruikbaar zullen zijn voor de bouio van een nieuwe kraan. Onder deze cabine borrelde het water op dat uit de gebroken lioofdwaterleidingsbuis stroomde. De politie waarschuwt het publiek voor een ongeveer 23-jarige jongeman met een tamelijk mager uiterlijk, die zich uitgeeft, voor r.-k. geestelijke. Bij de fam. de J in de Nieuwe Maasstraat kwam hij onlangs als „broeder Hubertus" een beloofde gift van twintig gulden opha len. De jongeman kreeg het geld niet, maar speelde het klaar dat hij enkele avonden naar de televisie mocht komen kijken. Bij andere gezinnen zwendelde hij met missiebusjes. „Broeder Hubertus" draagt een grijze demi over zijn geeste lijk kleed. De brandweer rukte gistermorgen uit naar het pand Broersveld 19, bewoond door de heer J. A. de G., die gealarmeerd had voor een schoorsteenbrand. Van brand bleek geen sprake te zijn: de enorme rookontwikkeling uit de schoorsteen was te wijten aan een lekkage. Op de tweede verdieping van de Was serij Noordhoek aan de Nieuwe Haven is gisteravond omstreeks halftien brand uit gebroken en 2 zakken met poetslappen. De heer A. v. d. Linden, die tegen die tijd binnenkwam voor controle, ontdekte het vuur en bestreed dit meteen met blusapparaten. Hij spoot vier van deze apparaten leeg en had het vuur toen na genoeg geblust. De brandweer onder lei ding van de heer Struyck voltooide het blussingswerk met twee nevelstralen. De zakken met poetslappen gingen ver loren. Door de hitte sprong er een ruit en de muur werd geblakerd. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De heer A. R. is gistermorgen omstreeks kwart voor acht op het rijwielpad in de B.K.-laan aangereden düor een achterop komende bromfietser, die na de aanrij ding is doorgereden zonder zich bekend te maken. De heer R. kwam met zijn bromfiets te vallen en liep een hersen-. schudding en een hoofdwond op. Hij is in het Gemeenteziekenhuis behandeld en daarna naar huis gebracht. De politie zou het zeer op prijs stellen indien ge tuigen van dit ongeval zich willen mel den op het hoofdbureau in de Lange Nieuwstraat. ABONNEMENT E_N f 7.40 per kwartaal, f 2.54 per nvaamd en. f 0.59 per week. Een Grieks zeeman van het schip ,.Li- bertat", dat in Vlaardingen ligt, is van nacht omstreeks twaalf uur op het rij wielpad in de Gerrit Verboonstraat aan gereden door de bromfietser F. Ph. G. de A. v. E., toen hij onverwachts over stak. Beiden kwamen bij de aanrijding te vallen. De Griek kneusde zijn linker onderbeen. Hij is in het Gemeentezieken huis behandeld en daarna naar zijn schip gebracht. De bromfietser klaagde na de aanrijding over hoofdpijn. Na in het Ge meenteziekenhuis te zijn behandeld, kon hij naar huis terugkeren. De schipper J. K. vermist zijn fiets, dl ehij aan de Sohie had neergezet. Van de heer C. V. verdween de fiets, die op slot stond voor zijn woning in de Goereesestraat. Gisternacht is ingebroken in het kan toor van de metaalhandel Jac. van Gel deren aan de Jan van Riebeeckweg. Een ruitje van het kantoorgebouwtje werd ka pot geslagen en zo kon de inbreker bin nenkomen. Er wordt een klein Pbujps radiotoestel vermist en een aantal fles jes limonade! GEBOREN: Johanna M. E., dochter van S. van Buuren en C. J. Hendriks; Maria C. L., dochter van F. J. M. Hengst en R. C. Swarte; Robert W. G„ zoon van J. Hoornweg en H. van Wijk; Wilhelmi- na C., dochter van L. Poldervaart en A. C. Feelders; Monica, dochter van P. Prein en A. B. van Houten; Petrus, zoon van C, P. van den Berg en C. H. J. van den Ham; Jacobus H„ zoon van C. J. A. v. Daalen en B. J. Schot; Bernar- dina M., dochter van A. M. Beukers en P. A. Heinsbroek; Bernardus A„ zoon van H. H. van der Linden en A. M. Ho- genboom; Maria, J. B., dochter van P. S. M. van Dijk en A. J. Lansbergen; Pe- tronella A., dochter van K. T. den Her der en A, van Gelderen; Leendert B., zoon van C. F. Jacobs en L. B. Liebrechts; Hermanus A., zoon van H. A. Onstenk en M. E. Meerburg; Marinus, zoon van M. van Popering en H. Lammers; Everdi- na, dochter van P. G. van der Wagt en M. C. J. van Waardenburg; Gerardus J. M., zoon van J. M. M. Vermin en E. J. Laarman; Maria E. L., dochter van W. J. J. Vroom en A. E. Beuman. OVERLEDEN: A. E. Groeneveld, 86 jaar, echtg. van H. C. Bras; W. van der Kruis, 83 jaar; E. van der Reijden, 87 jaar wd» van A. Prins; A. H. van Vliet. 71 jaar; N. W. de Jong, 12 dagen; M. G. van Zanten, 82 jaar, wed. van P. J. Krommenhoek; C. den Boogert, 77 jaar, wed. van H. L. Burkx; J. C. F. Hillenaar, 61 jaar echtg. van J. C. van der Knaap; A. L Geijp, 64 jaar echtg. van L. Win kelman. willen wij allereerst noemen Harco Tel linger die in stemgeluid en gebaar een patriarchale grootvader Melchior wist te creëren. Fijn besnaard was ook het spel van Jos van Reenen als Mercedes die samen met Koos den Hals een tref fend Maria en Jozef paar uitbeelden. Als de oude Sara kreeg Rie Willemse volop de gelegenheid haar speltalent te ont plooien. Onbevangen was ook 't spel van een Bruno meer geslaagd als herder dan als de aardsengel waarbij Wil Goeman in manuaal en dictie iets te kort schoot. Het geheel was boeiend en treffend, ter wijl de door Win Gerla gehouden inlei ding er aan meewerkte, dat de toeschou wers des temeer begrip kregen van de diepere bedoelingen van Ghéon en als zo danig het Kerstspel van de zigeuners, ,Het H. Geheim van Jesus Kindschap", 'in de volste zin van het woord konden mee beleven. Na een kort openingswoord van toer- nooileider, de heer J. Visser startten gis teravond in de Koopmansbeurs de wed strijden om het tafeltenniskampioenschap van Schiedam. Hoewel in de hoogste klas se nog niet gespeeld werd, was er toch een redelijke belangstelling en er werd ;met veel animo gestreden. 1 In de tweede klasse schakelde Maas- sen v. d. Brink (WF) de Noad-spelers Wigmans en Joustra uit en plaatste zich daardoor in de volgende ronde In de derde klasse werd in vier poules strijd geleverd en kwamen er dus vier winnaars uit de bus nl P ten Kortenaar (NOAD) de Schiedamse dameskampiocne mevr. Mak, H. Meyer (RAP Kethel) en Beek d e na veel spanning met minimaal ver-" schil Bouwer (TSF) en Hoogwegt iRAP) de baas bleef. In de vierde klasse deed vooral RAP weer van zich spreken want van deze vereniging qualificeerden zich H. Mey er, J Kleinekoort en J. v. Slobbe voor de verdere strijd, alsook mevr. de Wilt van WF. Bij de junioren kwamen in de volgende ronde B. Meyer (RAP), N. Slavenburg en Eikmans (Service) Vanavond om zeven uur worden de wedstrijden voortgezet en in het drukbe- zeUe wedstrijdschema staan enige zeer interessante en mogelijk goede partijen op het programma. Bij de B. V. „B-ellevue" te Maassluis zijn de beslissingswedstrijden gespeeld tussen de koplopers van de 4 poules; het waren: Poule 1 Bellevue met een totaal van 94.5 pet., Confiance a met 95.5 pet., Volksgebouw a met 96,12 pet. en DGL met 83.91 pet. In de 9 te spelen partijen bleek Con fiance a de sterkste; 7 part. werden ge wonnen, 1 remise en 1 verloren. Het be haald aantal punten werd 15; Bellevue won 6 partijen en verloor er 3 en had dus 12 punten; DGL won 5 partijen, speelde er 1 remise en verloor 3 partijen; het totaal aantal punten werd 11, terwijl Volksgebouw eveneens 5 partijen won doch er 4 verloor. De eindstand is dus geworden: 1. Con fiance a; 2. Bellevue; 3. DGL; 4. Volks- geb. De commissaris van politie, de heer K. Rijpma, nam afscheid van adjudant B. van Noort en overhandigde hem )iamens het korps enkele geschenken. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd gaat adjudant B. v. Nooit de politiële dienst verlaten en gis termiddag nam hij in de kantine van het hoofdbureau afscheid van chefs en korps. In zijn toespraak schetste de commissa ris, de beer K. Rijpma, de kwaliteiten van adjudant van Noort als politieman wiens heengaan spijtig is voor het korps. „U werd niet alleen gewaardeerd bij ons maar door de gehele burgerij wiens be- In de vergadering van het bestuur van de Kring Dordrecht met de be sturen van de Statenkringen Delft, Dordrecht en Ridderkerk, gehouden op zaterdag 28 nov. jl. in het Groothan delsgebouw te Rotterdam, werd tussen de besturen in beginsel overeenstem ming bereikt over de in de navolgende besluitennota vermelde onderwerpen, 1. Over het verenigingsjaar 1959-'60 zullen de Statenkringen uit de kring- kas een afdracht ontvangen van 5 cent per lid, voor wie door de afdeling con tributie is afgedragen. De hoogte van deze afdracht wordt bepaald door het aantal leden, per Statenkring, voor wie op 1 oktober 1960 contributie ?al zijn afgedragen. De Statenkringen iDordrecht en Rid derkerk zullen uit de kringkas een aan vullende subsidie ontvangen tot een zo danig bedrag, dat afdracht en subsidie tezamen 200 bedragen. 2. In beginsel zijn de Statenkringen vrij tot het bedrijven van die activi teiten binnen hun gebied, welke zij in het belang van de partij nuttig of nodig oordelen. De Statenkringen zullen het kring- bestuur bij voortduring op de boogie ■u len van de activiteiten, welke zij voornemens zijn te (doen) ondernemen. 3. De navolgende werkzaamheden, welke tot nu toe door de kring ter hand werden genomen, worden voorlopig voor het verenigingsjaar 1959-1960 aan de Statenkringen overgedragen: a. de activering op elk gebied van het politieke werk van de afdelingen; b. de ledenwerving door de afdelingen en in het bijzonder het terugwinnen van die leden, die voor het lidmaatschap van de partij bedankt hebben; c. de her opleving van slapende werkgroepen en de oprichting van werkgroepen in die afdelingen, waar deze nog niet bestaan. De oprichting van jongeren-werkgroe pen in overleg met de nieuwe of be staande kring-jongeren-organisatie. d. de voorlichting aan gemeenteraads leden, zulks in overleg met het kring- bestuur en de daartoe aangewezen leden van de commissie voorlichting gemeenteraadsleden, e. de organisatie van regionale kaderdagen, in overleg met het kringbestuur, een en ander i.v.m. de daaraan verbonden kosten, welke door de kring zullen worden ge dragen. f. de organisatie van andere •rmen van regionale bijeenkomsten: c.q. de splitsing van bestaande afdelin gen, indien dit in het belang van de werkzaamheden t.b.v. de partij nodig wordt geacht. Aangezien de oprichting van een nieuwe (of gesplitste) afdeling de goed keuring van het kringbestuur behoeft, is vooroverleg met het kringbestuur ge wenst. 4. Na iedere vergadering van de cen trale propagandaraad zullen de drie statenkringpropagandaleiders met de kringpropagandaleider bijeenkomen ter bespreking van het behandelde in de C. P. R. De algehele leiding van en de verantwoordelijkheid voor het propa gandawerk blijft berusten bij de kring- propagandaleidér. 5. De dagelijkse besturen van de kring en van de drie statenkringen zul len eenmaal in de 3 of 4 maanden bij eenkomen ter bespreking van alle on derwerpen, welke daarvoor in aanmer king komen. 6. Aangezien de verantwoordelijkheid voor de gang van zaken in de kring bij het kringbestuur blijft berusten, is het kringbestuur mede op grond van de desbetreffende reglementsbepalingen te allen tijde bevoegd die maatregelen te treffen, welke het in het belang van de partij nodig ordeelt. Het kring bestuur c.q. het dagelijks bestuur van de kring zal zo enigszins mogelijk in voorkomende gevallen overleg ple gen met het bestuur van de betrokken de rq i«h'ing van nieuwe afdelingen j Statenkring(en). De eiindwedstrijden om het persoon lijk kampioenschap 3e klas libre, in het district Schiedam van de KNBB, zijn gis terenavond bij de B. V. „Bellevue" in Maassluis, begonnen. In deze eindstrijd hebben zjch geplaatst A. Kooij (Sluis), W. Jacobs, C. v. d. Brug ge (H.V.O.), C. Stadhouder O.B.K.), M. v. Kempen. B. v. Reevep (LEV). J. v. d. Graaf (Karseboom) ep. J. de Winter (Sun). De O.B.K.-speler Stadhouder heeft zijn beide partijen, resp. tegen v. d. Brugge en Jacobs gewonnen, waardoor hij de eerste avond met de winst ging strijken. De Sluis-speler Kooij had in de eerste partij zijn handen vol aan de H.V.O.'er Jacobs. Het was eeen gelijkopgande partij, welke in remise eindigde en waar mede beide spelers zich wel kunnen ver zoenen. Het aantal beurten van 46 drukte begrijpelijk het moyenne. In zijn volgende partij tegen v. d. Brug ge was Kooij betef in zijn spel en had slechts 29 beurten jodig om zijn partij te winnen waar tegenover v. d. Brugge slechts 70 kon plaa:;en. In deze partij was het moyenne. 3.4« voor Kooij aanmerke lijk beter. Jacobs was niet fortuinlijk in zijn 2e partij, die tegen Stadhouders, hoewel hij 't toch nog tot 92 bracht, met een moyenne van 2.19. Te bevragen aan het hoofdbureu van Politie te Schiedam tussen 912.30 uur en 26 uur. Etui met foto's; etui met vulpen; herenportemonnee met inh.; 1 p. lederen wanten; hoofddoek. Te bevragen bij de vinders: 1. blauwe sjaal, Kulik, Bm. vap Haarenlaan 1205; rood kinderjasje, W. Kersen, Mariastr. 40; witte sjaal, G. v. Heijnen, Molensin gel 9, Kethel; geblokte sjaal, S. v. Lint, Harreweg 8, Kethel: zwarte maillot, N. Westhuis, Da Costastraat 39; doublé oorknopje, Donkersloot, v. Ostadelaan 32a; herenpolshorloge, M. v. Dels, Bm. van Haarenlaan 911; bruine hond, J. Schermer, Gasstraat 7; bruine hond met zwart dek. H. Jongeneel, Burg. Ver veenstraat 11, Kethel; bruine kinderhand schoen, H. v. d. Pluijm, Buitenhavenweg 3a; rood kinderwantje, M. Barzilay, Rot- terdamsedijk 84; grijs lederen heren handschoen (R.), N. v. d. Touw. Lek straat 71a: groen tasje met inh. M. Kie- la, Gr. Florisstraat 62a; groene dames portemonnee met inh. S. Brökling, Kor te Kerkstraat 6; kindertasje met inh. J. Leer in 't Veld, Aleidastraat 113b; bruine portemonnee met inh. M. Otte, Nassaulaan 26a; portemonnee met inh. J. Blom, IJsselmondesestraat 35b; fiets- sleutel, T. de Vette Lekstraat 43; snip- perdagenkaart, L. Koning, Nwe. Maas straat 81a; rol stalen pakking, A. Kerdel, Singel 109-2; kist met sinaasappelen, R. Wassenaar, Rotterdamsedijk 66c; wan delwagentje, R. v. d. Meer, Steenstraat 14; leesboek, St.-Liduinahuis, Nwe. Ha ven 225 (bij plantsoentje). Te bevragen aan het hoofdbureau var politie te Schiedam tussen 9 en 12.30 en 2 en 6 uur. 1 p. zwarte glacé dameshandschoenen; 1 bruin lederen dameshandschoen (L.) 1 paar bruine glacé herenhandschoenen; 1 grijze herenhandschoen (L.) groene portemonnee met inh.; kinderparaplu; ring met sleutels; bril; bosje planken. Te bevragen bij de vinders: Bedrag aan geld, Apotheek Nieuwland, Wibautplein; doos met ijzeren ringetjes, v. d. Drift, Groenelaan 43; bruin hondje dierenasiel St.-Annazusterstraat; kin- derbril in etui. Metz, Schoonderloostraat 53a, Rotterdam; portemonnee met inh. J. Visser, Geervlietsestraat 30b; dames tasje met inh., Hogendoorn, Damlaan 14; damestasje met inh., A. Marcus. Nieuwlaan 46, Vlaardingen: kindertasje J. Rissema, Beyerlandsestraat 7b; porte monnee met inh.. C. Boomsluiter, Nic. Beetsstraat 39b; kinderportemonnee met inh.; Robberegt, Boerhavelaan 114b; tas met werkkleding, v. Noordennen, v. Ruys- daellaan 46 (na 1 jan. 1960 af te halen); 1.grijze sjaal, Broeren, Colijnstraat 32; dameshoed in zak. Feelders, Nieuwstraat lb; plastic regenjas v. d. Burg, Phil v. Bougondiëstraat 17; zwembroek met hand doek, Overheul. Aleidastraat 81b; zwarte glacé dameshandschoen (R.), Koetsveld Havendijk 214; zw. dameshandschoen, Heijster, Schietbaanstraat 19 Kethel; 1 p. dameshandschoenen, half wol, half leder, Bouman, Rotterdamsedijk 207a; witte kin- derwant, Winkes. Dr. Schaepmansingel 52; 1 p. witte balletschoentjes, v. Vliet, St.-Liduinastraat 3. langen u in een lange reeks van jaren op voorbeeldige wijze hebt gediend", al dus de heer Rijpma. Adjudant van Noort zal niet alleen gemist worden als politie man maar tevens als onderdirigent van het Politie Muziekgezelschap. De commis saris zou het prettig vinden als deze band met het korps behouden bleef, het zou de gemeenschapsband slechts ten goede ko men, Adjudant van Noort blijft dan ook altijd welkom op het hoofdbureau, zo be sloot de heer Rijpma en gaf hem de ver zekering mee, dat hij door hoog en laag in het korps altijd zeer gewaardeerd is ge worden. Als afscheidsgeschenk bood de com missaris de scheidende adjudant een boe- kenbon alsmede een korpsfoto aan. Als voorzitter van de Politie Sport vereniging richtte hierna adjudant M. J. Geeratz nog enkele woorden tot zijn col lega en schonk hem met de dank van de vereniging een rokertje voor gepensio neerden. In een genoegelijk thee-half uurtje was er gelegenheid voor een per soonlijk afscheid nemen. DELFT, 28 dec. - De eindresultaten van de Kon. Ned. Gist- en Spiritusfa briek te Delft over 1959 zullen, naar het zich laat aanzien, slechts een gering ver schil vertonen met die van 195S. aldus de president-directeur ir. F. G. Waller in de traditionele bijeenkomst tegen het einde van het jaar met ondernemings raad en leden van de staf. In zijn beschouwing wees de heer Waller op de nog steeds voortdurende moeilijkheid om voldoende personeel van het gewenste kaliber aan te trekken, waardoor de ontwikkeling wordt ge remd. Betreffende de gang van zaken in het bijna afgelopen jaar werd meege deeld. dat kan worden teruggezien op een jaar, waarin zowel in het gist- en spiritusbedrijf, als in de farmaceutische afdelingen een hoog produktieniveau werd bereikt. Wat de laatstgenoemde af delingen betreft heeft de inzinking van het laatste kwartaal van 1958 zich in het eerste kwartaal van 1959 nog voortgezet, waarna de afzet is gestegen, vooral door toegenomen export, tegen iets aantrek kende prijzen, zij het dat deze nog steeds niet bevredigend zijn en beneden het niveau blijven dat vóór de inzinking gold. Passage-Theater: „En dat we toffe jon gen zijn (a.l.) dagelijks 2 en 8.15 u. Monopole Theater: De vrouw met de zweep (14 j.); 2, 7 en 9 uur. Stedelijk Museum: dag. 10—17 uur, zon dags 12—17 uur. ZONDAG: R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL S.-L1DUINA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en Leeszaal voor volwassenen: dL, do., za. Uitleenpost Kerkweg 46, Kethel; zo 11.30 —12.30 uur. Uitleenpost Molenstngel Noodkerk Ke thel: dl. 48 uur. Filiaal: Rijnstraat 1: volw.: di. 6.30—8 uur; vr. 7—8 uur; 'jeugd: wo. 25 uur. Filiaal Nieuwland Wijkgebouw Dr. Wl- oautplein (zijingang): 1eugd: wo. 1.308 uur: volw.: wo. en vr. 78.30 uur. Uitleenpost Emmastraat 3 ma. 78 uur, NACHTDIENST APOTHEEK Deze week Apotheek van Westendorp, Singel 81. FILMWEEK 24 T.M. 30 DECEMBER ARENA: En dat we toffe jongens zijn, a. 1. CAPITOL; Het geheim der Watusi 14 jaar. CENTRAAL; Czardaskoning, a.l. CINEAC A.D.: Kop op, kiezen op el kaar, a.l. COLOSSEUM: Tarzan en zijn vijanden, 18 jaar; matinees: Jou're never too young a.l. HARMONIE: De zevende reis van Sin- bad, 14 jr.; di. en wo. Mensen zoals jij en ik 14 jaar. LUMIERE: Analyse van een moord, strikt volw. LUXOR: Du bist wunderbar a.l. METRO; The 39 steps, 14 jaar; PASSAGE: En dat we toffe jongens zijn, a. 1. PRINSES: De slag in de koraalzee, 14 jaar. REX: Alibaba en de 40 rovers a.l. THALIA: The five pennies a.l. 't VENSTER: Simon en Laura, 14 jaar. VICTORIA: Teenager Melodie a.l.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 3