Tussen Kerstbout... en oliebollen Cafetaria De Leede Lager Voetbal op eerste zondag in het nieuwe jaar Schiedamse tafeltennis kampioenschappen Vergiftiging van boezemwater in Rijn- en Delfland Geheugen-hulp Excelsior'20 krijgt HVV op bezoek Gaat „RAP" de verenigingsbeker winnen Bestrijding van verontreiniging vindt intensief plaats DE MOL JANSEN S.C.V. De Postduif houdt grote tentoon stelling K. F. A. BURGERLIJKE STAND Gem. bekendmaking Sportschool Bislioff Aanrijding Christ. Film Actie AUTOMOBIELEN, TRACTOREN, SCHEEPSVERLICHTING Onze voetbalgroten Het accu-probleem vergemakkelijkt DE KRANT KUNT GIJ NIET MISSEN, GEEN DAG! R.-K. M. H. Avond school J S.V.V.-nieuws Nieuwjaar Hermes-DV C Kapitein gaf te vage bevelen aan jonge stuurman Jan Iienderikse naar Triënnale van Milaan Films in Rotterdam Vrachtenmarkt NSC WOENSDAG 30 DECEMBER 1959 PAGINA 3 'winkelen. WASDAG..? Groot aantal inzendingen verwacht Rubensplein 21 - Telef. 63698 ALLES VOOR DE OUDEJAARSAVOND zoals bitterballen, diverse sa lades, croquetten en O Kay ijstaarten. Aangifte ter inschrijving voor de dienstplicht lichting 1960 Derdeklasser DHS niet naar Leonidas Krachtproef voor Schiedam GEVESTIGD Accumulatorenf a brie k ROSKO Couwenhovenstr. 80 - Schiedam - Tel. 68032 - b.g.g. 69990 - 63664 ACCUMULATOREN VOOR: H.D.V.'S. naar Leeuwarden nieuwe schleJamsche couram - - Berisping van Raad van Scheepvaart Mwraii-i ui— drank-keuze uitoefenen. De omzet van advocaat stijgt geleidelijk en nu het een ieder duidelijk gaat worden dat Hol landse likeuren alleen in prijs met de import-merken verschillen, wordt de vraag steeds groter. Opmerkelijk is ook dat de heren weer steeds meer de voor keur gaan geven aan de jonge jenever de „White Label" viert dan ook bij Rijn bende dezer dagen hoogtij. Hoewel nog steeds een oudejaars arti kel, geraakt de rum- en citroenpunche wat op de achtergrond. Er is een tijd geweest, dat warme punch het drankje was om het nieuwe jaar in te toasten. Hiertegenover moet gesteld worden dat de wijn een steeds grotere plaats in de huisbar is gaan innemen. Een andere tak in de genotsmiddelen branche is het bedrijf dat ons de tegen woordig ook onmisbaar geworden harti ge hapjes levert. Croquetten. bitterbal len en gevarieerde salades behoren ook bij de jaarwisseling op tafel te staan. Wij hebben met onbescheiden blikken bii cafetaria .,De Leede" aan het Rubens plein eens achter de schermen gekeken waar de orders voor oudejaarsavond bin nen stromen en waar nu reeds voorbe reidingen worden getroffen om alle af nemers op tijd van het nodige te voor zien Zijn er mensen die het nieuwe jaar meteen koel hoofd in willen gaan? zij kunnen hier ijstaarten bekomen uit de diepvries; je kan ze zo onder je arm mee nemen want ze zijn zo hard als een bik kel. Zo wijzen overal de tekenen er op. dat de Schiedamse bevolking zich op maakt om het oude jaar op feestelijke wijze uitgeleide te doen. Het nieuwe schuift er weer voor in de plaats en laat ons hopen dat hot voor ons Schiedammer» een gezegend en goed jaar mag worden waaraan eenieder die zijn verantwoor delijkheid voelt zal willen meewerken om dit te verwezenlijken. Aan de lopende hand worden datin dag uit by Simon Rijnbende de flessen met hun aanlokkelijke inhoud voor verzending door het gehele land gereed gemaakt. Indien het eenmaal Kerstmis geweest is zit voor een groot deel van de mensen hét jaar er feitelijk reeds op. De luttele dagen die er tussen de Kerst en Oudjaar liggen moeten wjj nog door en plichtsge trouw doen we natuurlijk ons werk, maar de gang is er al zo goed als uit. Voor een hoop mensen is de vergelijking met het uurwerk van een klok waarvan de veer bijna is afgelopen, een zeer juiste maar eveneens toepasselijk op het Oude jaarsavond je wat ons weer te wachten staat We gaan weer enkele uren achter elkaar alle mogelijke lekkere dingen eten en drinken, wachten gespannen op de klok van 12 uurworden sentimenteel gaan wensen en zoenen en kruipen uitein delijk dodelijk vermoeid onder de wol. Wij nemen ons vast voor dat het de eerste maanden afgelopen is met het eten van alle mogelijke lekkers en het drinken van geestrijke drankjes. We hebben genoeg van de heerlijke braad- geuren die vanaf voor de Kerstdagen in onze huizen gehangen hebben en zijn culiniar voldaan in de meest volle zin des woords. Voor de levens- en genotmiddelenbran ches ebt het jaar niet zo geleidelijk weg en voor hen die er een bestaan m vinden wegen de laatste loodjes van elk jaar telkens opnieuw het zwaarst. Het 's na tuurlijk onbegonnen werk om te trachten te benaderen voor welk een bediag aan artikelen er voor de Kerstdagen door de plaatselijke winkeliers en bedrijven op allerlei gebied werd omgezet. Luisteren wij alleen maar naar de verzuchtingen AT KAN WBIKH V TJB BESPAART LANGE KERKSTR. 66 TEL. 68570 Als laatste van de Schiedamse post duivenverenigingen houdt de SCV „De Postduif" haar jaarlijkse tentoonstelling waaraan tevens een hokkenshow is ver bonden Deze wordt gehouden op 2 en 3 januari van het komende jaar en voor de eerste maal in de plaatselijke post duiven-geschiedenis wordt er nu geëx poseerd in i'h-'t Pand waarin vroeger ja ren de „Griffioen"-brouwerij was ge vestigd de tegenwoordige sportschool van Reinier Hulsker, Westvest 19. Nu men e- toe overgegaan is een dergelijke gro te ruimte aan te trekken, staat het te vens vast, dat het ditmaal een tenoon- stelling gaat worden van grote omvang waar de liefhebbers aangesloten bij deze vereniging ditmaal bijzonder goed voor de dag willen komen. Ook de hok- kenshow waafbij elk lid zijn beste jonge- en oude vogels van beider ge slacht te pronk mag zetten, belooft een omvang te krijgen zoals er nog nooit een in Schiedam te zien is geweest. De tentoonstelling zal in veertien klas sen worden ingedeeld en is daarom aan trekkelijk zowel voor de oprechte lief hebber als voor de leek. Door de inzen ders zijn bijzonder fraaie en tevens nut tige prijzen te verdienen en ook hier is weer aan de huisvrouwen gedacht die immers hun steentje bijdragen in deze tak van spectaculaire sport. van moeder de vrouw dan moet dit bijna alleen in astronomische cijfers zijn uit te drukken. De grootste stoot kregen ge noemde zaken voor de Kerstmis op te vangen maar er zijn bedrijven voor wie de jaarwisseling top-omzetten met zich mee brengt. Wij denken hierbij nog niet eens aan de kruideniers en banketbak kers hoewel het toch ook wel eens inte ressant zou zijn om alleen al te weten hoeveel kilogrammen bloem, bakmeel en andere ingrediënten er ten behoeve van de oudejaarsavondviering in bakke rijen en keukens werden verwerkt. Naast de traditionele oliebollen of ap pelbeignets speelt 't kostelijk nat in vele variaties waaraan onze stad een we reldnaam te danken heeft een grote rol. Kerstfeest en meer nog de jaarwisseling vieren zonder een lekker drankje is te genwoordig bijna niet meer denkbaar; het is dan ook zoals gewoonlijk bij de plaatselijke distillateurs weer enorm druk geweest. Hier geen wegebben van het oude jaar maar topspanning tot op het moment, dat de laatste orders en nabe stellingen de deur uit waren. Wij menen niemand te kort te doen wanneer wij behorend tot de mensen voor wie het oude jaar zo zoetjes weg ebt een kijkje zijn gaan nemen bij de aloude „Simon Rijnbende" om eens te zien wat er daar voor de feestdagen alzo de deur uitgaat. Uit de grote hoeveelhe den valt geen verhoging van het drank- verbruik op te maken maar wel de aan tallen van de verschillende soorten gaan een merkbaar verschil aan de dag leg gen. Op de eerste plaats is het merk baar, (lat de dames ook invloed op de De filmvoorstelling die voor de K.F.A. op maandag 18 januari in het Monopole theater zou worden gegeven, kan niet doorgaan wegens verbouwing van het Monopole theater. De eerste K.F.A. filmavond is op 15 februari met de Amerikaanse film „Het bataljon der schaduwen". GEBOREN: Hendrikus, zoon van H. Jansen en J. Geveke; Nicolette, dochter van D. Reitsma en M. G. Wentzel. OVERLEDEN: P. Mak, 89 jaar: Smits, 92 jaar; G. Baas, 77 jaar; J. van den Berg 75 jaar. De in 1940 geboren mannelijke perso nen, die in een Nederlands bevolkings register zijn opgenomen of daarin beho ren te zijn opgenomen en geen bewijs van inschrijving voor de dienstplicht nog een bewijs van niet-inschrijving hebben ontvangen, zijn verplicht zich vóór 1 ja nuari 1960 aan te melden ter gemeente secretarie van hun woonplaats of gewone verblijfplaats. De aanmelding geschiedt door de be doelde personen zelf, bij hun verhindering door hun wettelijke vertegenwoordger. Is een rechtspersoonlijkheid bezittende vereniging, een stichting of een instelling van weldadigheid wettelijk vertegen woordiger, dan rust bij verhindering de J verplichting tot aanmelding op de be stuurders. Schiedam, 29 december 1959. DE BURGEMEESTER. ■J. W. PEEK. In de maand december zijn de volgen de leerlingen van sportschool Bishoff voor hun examen geslaagd: jeugdjudo gele slip meisjes: J. de Vries. Jeugjudo gele band: B. Dijkdrenth, R. de Jong. Heren judo gele band: A. Heynen, Oranje band: D. Kruysifix, A. Lap. Blauwe band: J. Kleyheeg, B. Lupker. De 50-jarige heer H. Edwards uit Rot terdam is gistermiddag omstreeks kwart voor zes op de Overschieseweg tegen een stilstaande motorcarrier gebotst. Hij liep een lichte hersenschudding op. De G.G.D. heeft hem naar de Dr. Noletstichting ge bracht, waar hij is behandeld. De oorzaak van het ongeval was waarschijnlijk de slechte verlichting op dit gedeelte van de weg en het regenachtige weer. Op 9 januari zal in gebouw Irene, van wege de Christ. Film-actie de film „Moederkruistocht" vertoond worden. Lang niet alle plaatselijke voetbalclub krijgen de gelegenheid om op de eerste voetbalzondag van het nieuwe jaar de gemaakte goede voornemens in daden om te zetten. Bij het lager voetbal draait alleen de KNVB en dan nog met uitzon dering voor SVDPW 'en SFC, die beide de jaarwisseling thuis mogen navieren. Voor Excelsior '20 is opnieuw een thuis wedstrijd vastgesteld en nu komt HVV naar „Thurlede" dat het gedurende het Kerst-weekeinde bij CVV, zoals te ver wachten was, niet heeft kunnen bolwer ken. De krappe 2-1 overwinning door de leiders behaald moet voor de zwartwitten toch wel een ernstige waarschuwing in houden De hoop js echter herleefd na het tegen VUC bereikte resultaat. Een kleine overwinning durven wij dan ook met een gerust hart tippen, al zijn met ons misschien heel wat stadgenoten nieuwsgierig naar de opstelling van de zwartwitte ploeg. Ook DHS blijft zondag op eigen grond nu de wedstrijd tegen Leonidas is afge last ep nu het uitgestelde treffen met „Schiebroek" hiervoor in de plaats is ge komen. onze mening over de uitslag is inmiddels ongewijzigd gebleven. Bij de vierde klassers kan Martinit door van DUNO te winnen enkele plaatsen op de ranglijst stijgen. De punten moe ten in Schiedam kunnen blijven; de vraag is echter of het terrein aan de Bosrand zondag bespeelbaar zal zijn. De eerste weken van het nieuwe jaar zullen in de afdeling 4 E een spannend duel te zien geven tussen Schiedam en SFC met als inzet de beste klassering en misschien wel de eerste plaats. Schiedam moet zon dag naar DINDUA terwijl SFS thuis DDC ontvangt. De kans om te struikelen is voor Schiedam .ongetwijfeld groter dan voor de Boshoekers. In 4 H trekt UR SUS naar Poortugaal en wij hebben zo het gevoel, dat de roodwitten ook nu weer voor een verrassing zullen zorgen. Vanzelfsprekend werd de vreugde het Hermes-kamp na de 1-0 overwinnir op het leidende V.S.V .danig geler perd door het ongeval van Aad van Die' waardoor deze populaire doelman vot geruime tijd is uitgeschakeld. Het was een sensatievolle match, o op technisch behoorlijk peil stond. H- was jammer, dat enige Velsenaren tooi den slechte verliezers te zijn wat voor tot uiting kwam bij een incident, waar! Jan ten Braak ternauwernood aan e' ernstige verwonding ontkwam. Ongetw feld zal deze wedstrijd ook voor V.S. minder prettige gevolgen hebben, wa K.N.V.B. zal hard toeslaan. In ieder geval heeft de uitslag tot g< volg. dat Hermes weer aansluiting hec: en daarom is de uitwedstrijd voor a zondag tegen het hoger geklasseerch Leeuwarden van bijzonder belang. O' onze stadgenoten kans hebben? Welze ker, wij voorspelden het vorige week reeds. Tegen gerenommeerde clubs is Her mes het sterkst en onze stadgenoten zullen zich optrekken aan de 5-2 over winning in de thuiswedstrijd tegen dit Leeuwarden. Het 2e elftal is vrij en het derde team gaat op bezoek bij O.N.A. in Gouda en zal moeten winnen. Het vierde elftal tenslotte gaat op sport park „Harga" om 12 uur proberen haar ongeslagen record te handhaven tegen Spartaan '20 3. hetgeen nog niet zal mee vallen. Tot op heden moesten automobilisten, garage-bedrijven enz, die accu's nodig hadden buiten Schiedam terecht. Sedert vandaag is aan de Couwenhovenstraat 80 het accubedrijf Rosko gevestigd. i Dit bedrijf kan in de plaatselijke be- nor ftr a la minute voorzien, doordat men jer niet minder dan 61 soorten accu's ver- j vanrdied. Wij wisten niet. dat er nog zo veel op accugebied door b.v. de automo- ...„,„11 werd geëist. Voor één erk utomobiel zagen wij bij Rosko 3 1 .crschillende accu's staan. Omdat de utofabriek in enkele jaren tijds de voor 'ezelfde wagen benodigde accu-sterkte at driemaal toe wijzigde. Rosko heeft ',e noodzaak ingezien, dat om te beginnen 'oor de tweeduizend auto's die in Schie- lam thuishoren, een „accu-dokter" vlak aij huis geen overbodige luxe is. Ook mo torrijders kunnen terecht. Rosko is niet alleen vervaardiger en verkoper van accumulatoren, doch stelt zich op het standpunt van het geven van een ruime service, als b.v. gratis con trole van iedere accu en het geven van adviezen op onderhoudsgebied. Door een goed gebruik wordt de levensduur van accu's verlengd. Op de laatste schoolavond van het jaar hebben personeel en leerlingen van de r.-k. M.H.-avondschool afscheid genomen van de heer C. C. H, Swinkels, die met pensioen gaat. Öp hartelijke wijze hebben directeur, leerlingen, een der leraren, de heer Klelss als oud-leerling en de heer L. A. v.d. Toorn als voorzitter van ge committeerden de verdiensten laten uit komen van de heer Swinkels, die ruim 34 jaar bij het katholiek avondonderwijs is werkzaam geweest. Hun wensen voor de toekomst lieten zü vergezeld gaan van geschenken, die de historicus Swinkels veel deugd deden, terwijl een der meis jesleerlingen aan mevrouw Swinkels bloe men aanbood. In zijn dankwoord legde de heer Swinkels er de nadruk op, welk een pracht kans de katholieke jeugd van Schiedam, die zich administratief wil be kwamen, heeft ih de handelsavondschool. Niet alleen door de degelijkheid van het onderwijs, maar ook vanwege het gerin ge schoolgeld. Voorwaarde is echter, dat men stevig aanpakt, want men krijgt het diploma niet cadeau! De lessen van de heer Swinkels worden overgenomen door de heer J. P. A. Brokx leraar Engels M.O., die reeds in de examenklassen lesgeeft en door de heer N. W. Rust. eveneens leraar Engels M.O., die aan de school verbonden is als leider van de vervolgcursus Engels voor het Associatie-examen. Bij het begin van het nieuwe schooljaar hebben ook enige veranderingen plaats gevonden. De heer J. Timmers, leraar Nederlands M.O., die tijdens het ziekte verlof van de heer Van der Poel als waar nemend directeur fungeerde, is benoemd tot directeur, terwijl de heer F. Pörtzgen, onderwijzer bij het r.-k. ulo te Rotter dam, aangesteld werd tot tijdelijk leraar Nederlands. De cursus machineschrijven mag zich verheugen in een groeiende belangstel ling. Het eerste leerjaar, dat met een be hoorlijk aantal leerlingen was begonnen, heeft dit eerste kwartaal door ziekte en achterraken nogal wat leerlingen verlo ren, zodat ook na de kerstvakantie zich hiervoor nog leerlingen kunnen opgeven; is een tijdrovend j zonodig kunnen die worden bijgewerkt. Op de Zandvlakte was de jeugd al druk bezig met het opstapelen en verslepen en aanbrengen van oude kerstbomen voor het vuur op 2 januari. Met veel energie haalden de kinderen van heinde en verre bomen naar de zandvlakte. Gisteravond werden de wedstrijden bereikten de laatste vier waar hun club- om het tafeltenniskampioenschap in de j genoot H. Meyer zich reeds dc avond te- Korenbeurs voortgezet met de selecties I voren onder geschaard had. Het wordt in de verschillende klassen. Uit vereni-1 hier dus een overwegertd Kethelse aan- gingsoogpunt gezien deed de r.-k. t.t.v. gelegenheid. In E-groep met 5e klassers ,RAP" uitstekend werk en het laat zich 1 is nog niet veel verspeeld alleen H. Dron- aanzien dat de verenigingsbeker van hou der (momenteel Noad) gaat verwisselen In de hoogste klasse werden ook twee poules verspeeld en voor de halve fi nale plaatste t zich reeds J. Meuldijk van Noad terwijl de afgevaardigden van Service in deze groep t.w. kap. van Dijk en H. Eikmans na veel spanning uitge schakeld werden. In de tweede klasse zijn reeds drie spe lers tot de halve finale doorgedrongen: Massen. v. d. Brink (WF), R. Hoogwegt (RAP) en W. de Raay (Noad). In de der de klas bereikten Beek (MAF) en mevr. Mak-Zuidgeest (WF) de halve finale ter wijl v. d Wiel (TSF) de tegenstand in zijn poule wist te overwinnen, In "de groep met vierde-klas-spelers Het opmaken van de diverse salades in cafetaria „de Leede werkje. Dit bij een goed borreltje of een glas wijn is een facet van de jaarwisseling Voor het overige zie de advertentie el- voerden de RAP-spelers de boventoon dat de mens de moed geeft het nieuwe jaar met optimisme te beginnen. ders in dit blad. |Van Slobbe en de jeugdige Klcinekoort Ooobl'wT onut'em» 81ste Jaargang No. 24174 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 o— advertenties f 0.15 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. ingezonden mededelingen f 0 30 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. kampioenen tet 20 woorden 1 0.50 bij vooruitbe taling Elk woord meer 3 ct_ Maxi mum 60 woorden^ wordten atge. Oe^ Regelen voer het Advertentie- wezen. o— abonnement en f 7.40 per kwartaal, 1 maand en f 0.58 per per Zondag gaat S. V. V. de verre reis naar het noorden maken om daar Veendam te ontmoeten. Deze reizen zijn niet bepaald bevorder lijk voor de conditie van de spelers. Het is daarom dat S.V.V. een zware uitwedstrijd tegemoet gaat. Thuis werd van Veendam met overtui gende cijfers 3-1 gewonnen. Indien de Rood Groenen van begin af aan de bal het werk laten doen en speci aal de binnenspelers snel terug komen wat dikwijls veel te wensen overlaat dan, is S. V V. niet kansloos. Het tweede elftal speelt zondag om 2 uur thuis tegen ADO 2. Na het verdien stelijke gelijkspel tegen Feijenoord 2, moet ook tegen A.D.O. zeRer 1 punt ver overd worden. Het derde elftal speelt uit tegen Gouda 2 om half drie. Gezien de resultaten van het 3e zit er winst in. Het vierde elftal speelt thuis op Sport park Harga om 10 uur tegen Spartaan '20 2. Om uit de gevaarlijke zone te blij ven, zal het zaak zijn, de 2 punten in Schiedam te houden. HermesDVC wil. er een traditie van gaan maken om op Nieuwjaarsdag een wedstrijd tussen cricketers en commissie en bestuursleden te spelen. Deze voetbal match begint om half drie op het hoofd terrein in Sportpark „Harga". Bekende voetballers uit vroegere jaren zullen hieraan meespelen: c.a. Stolk, Lex Janse, Tottelaar, Melief, v. d. Tuijn, Stouthan- del, Van Dijk en wellicht ook Van der Griend en Goumare. Na afloop daarvan zal het bestuur in het clubgebouw „Harga" een Nieuwjaars receptie houden. In de openbare wateren kan vissterfte optreden als gevolg van zuurstofge brek Zuurstofgebrek kan een gevolg zijn van verontreiniging van de boezem door organische (afval)stoffen; het kan ook een gevolg zijn van noodgedwongen inlaten van zuurstofarm rivierwater (slechte kwaliteit van het Rijnwater, speciaal bij lage afvoeren) of van hoge temperatuur van het boezemwater (afgelopen warme zomer), aldus Ged. St. aan de Prov. Staten van Zuid-Holland. Voorzover het zuurstofgebrek wordt veroorzaakt door het lozen van organi sche afvalstoffen (huishoudelijk en in. dustrieel afvalwater) op de boezem, wordt het mede tegengegaan door maat regelen, die worden getroffen om de waterverontreiniging te bestrijden. Eensdeels kunnen deze maatregelen bestaan uit het inrichten van zuiverings installaties, anderdeels uit het afvoeren van het afvalwater naar rivier of zee. Voor wat betreft de verontreiniging van de boezem van Rijnland delen Ged. St. mede, dat in de gemeente' Leidschem bouw is, de gemeente Leiderdorp een in stallatie gaat bouwen en de raden van de gemeenten Leiden en Zwammerdam besloten hebben tot resp. uitbrei ding van de bestaande installatie en stichting van een zuiveringsinstallatie. Omtrent de goedkeuring van beide laatstgenoemde raadsbesluiten hebben zij nog geen beslissing kunnen nemen, daar het onderzoek ter zake nog niet is be ëindigd. De raden van de gemeenten Al phen aan den Rijn en van Noordwijker- hout hebben besloten om ontwerpen voor zuiveringsinstallaties te doen opmaken. Met betrekking tot de boezem van het hoogheemraadschap van Delfland zijn in 1959 in verband met het nog steeds voort durende overleg binnen het hoogheem raadschap, geen maatregelen geëffectu eerd. Het aantal maatregelen, dat ter bestrij ding van de verontreiniging van het pol derwater in voorbereiding of in uit voering is, niet onaanzienlijk. Het tempo, dam een zuiveringsinstallatie in aan- waarin deze maatregelen kunnen worden verwezenljkt, wordt voor een belangrijk deel bepaald door de mate, waarin fi nancieringsmiddelen beschikbaar zijn. Bij de behandeling van de gemeentelijke uitbreidingsplannen wordt mede aan dacht besteed aan de wijze waarop 't af valwater van de in die plannen geprojec teerde bebouwing zal worden afgevoerd. Met waardering constateren Ged. St., dat de laatste jaren de bestrijding van de verontreiniging van de Zuidhollandse wateren intensief plaats vindt, al moet er op dit gebied nog veej gebéuren. Het college blijft ter zake van de ver ontreiniging van de wateren diligent. Met betrekking tot de stand van de re glementering inzake de zuivering van af valwater delen Ged. St. mede, dat het hoogheemraadschap van Rijnland terza ke een voorstel tot aanvulling van zijn reglement met bepalingen omtrent de zui vering van het afvalwater heeft doen toe komen. De technische aspecten van dit voorstel van Rijnland zijn momenteel bij de provinciale waterstaatsdiensten van Zuid-Holland en Noord-Holland in studie. Voor het hoogheemraadschap van Delf land is een reglementswijziging inzake de afvalwaterzuivering voorwerp van intern beraad. Het overleg dienaangaande bin nen dit hoogheemraadschap heeft nog niet tot een concrete vormgeving geleid. kers (Noad) kwam zonder kleerscheuren uit de poule. Bij de jeugdspelers werd H. de öruyn, poulawinnaar en verder werd de halve finale bereikt door B. en F. Meyer, allen spelers van RAP dat ook hier dus weer van zich doet spreken. Vanavond hebben de laatste schiftingen plaats in een drukbezet program en dan heeft men rust tot zaterdagavond wanneer de finales verspeeld zullen worden. AMSTERDAM 29 dec. De Raad voor de Scheepvaart heeft de 33-jarige kapitein T A B. uit Schiedam schuldig bevonden aan het stoten van diens motorschip „Wie- ma" (265 brt.) bij het vuur van Sandsan- ken nabij Norrköping in Zweden. De raad straft de kapitein mitsdien overeenkom 6t:g het voorstel van de hoofdinspecteur voor de scheepvaart door het uitspreken van een berisping. Kapitein B. heeft fouten gemaakt, die hij had kunnen en behoren te vermijden zo zegt de Raad. De voornaamste grief ;s dat hij bij het geven van orders aan de jongt onervaren stuurman te vaag ts ge weest. De fouten bij het geven van deze orders zijn mede oorzaak geweest van het stoten van het schip. „De kapitein voerde de navigatie zon der deze in kaart te zetten. Dit is op klei ne schepen niet. ongebruikelijk, doch dit is een verkeerde praktijk, die de kapitein niet tbt 'verontschuldiging kan strekken Als er in het onderhavige geval een koerslijn in de kaart was afgezet zou een gerezen misverstand niet zijn voorgeko men", aldus de Raad. De Delftse kunstenaar Jan Henderikse heeft een uitnodiging ontvangen om in de zomer van '60 deel te nemen aan de triënnale van Milaan, een tentoonstelling van werk van beeldende kunstenaars van de gehele wereld beneden de dertig jaar. Behalve Henderikse is uit ons land uitge nodigd de schilder Armando, die met Henderikse deel uitmaakt van de groep, welke in ons land en West-Duitsland ten toonstellingen van informele kunst hield. Passage-Theater: „En dat we toffe jon gens zijn (a.l.) Donderdag (Oude jaarsavond 2 en 7 uur. Nieuwjaarsdag. Zaterdag en zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag, dinsdag en woensdag 2 en 8.15 uur. Donderdag 7 jan. alleen 2 uur. Monopole Theater: De vrouw met de zweep (14 j.); 2, 7 en 9 uur. Stedelijk Museum: dag. 1017 uur, z*>n- dags 1217 uur. ZONDAG: R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL S.-LIDUIN'A Openingsoren! Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en Leeszaal voor volwassenen: dl do. za Uitleenpost Kerkweg 46 Kethel: zo 11 3U -12 30 uur Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke thel: di. 48 uur. Filiaal: Rijnstraat 1: volw.:, dl 8 308 uur; vr. 7—8 uur: teugd: wo 25 uur Filiaal Nieuwland Wijkgebouw Dr Wl- nautplem (zijingang): leugd. wo 1308 uur: volw.: wo en vr 78 30 uur Uitleenpost Emmaktraat 3 ma 78 uur NACHTDIENST APOTHEEK Deze week Apotheek van Westendorp, Singel 81. FILMWEEK 24 T.M. 30 DECEMBER ARENA: En dat we toffe jongens zijn, a. 1. CAPITOL: Hgt- geheim der Watusi 14 jaar. CENTRAAL: Czardaskoning, a.l. CINEAC A.D.: Kop op, kiezen op el kaar, a.l. COLOSSEUM: Tarzan en zijn vijanden, 18 j; matinees: You're never too young a.l. HARMONIE: De zevende reis van Sin- bad, 14 jr.; di. en wo. Mensen zoals jij en ik 14 jaar. LUMIERE: Analyse van een moord, strikt volw. LUXOR: Du bist wunderbar a.l. METRO: The 39 steps. 14 jaar; PASSAGE: En dat we toffe jongens zijn, a. 1. PRINSES: De slag in de koraalzee, 14 jaar. REX: Alibaba en de 40 rovers a.l. THALIA: The five pennies a.l. 't VENSTER: Simon en Laura, 14 jaar. VICTORIA: Teenager Melodie a.l. ROTTERDAM, 29 december 1959. 28 december n.m. 120 en 250 ton stukg. Am sterdam; 100 ton granen Deventer; 152 ton granen Zwolle; 150 ton granen Veghel; 150 ton schroot Leeuwarden; 130 ton maïs Helmond; 550 ton cellulose Maasbrachl; 175 ton kunstmest, Leeuwarden; 203 ton gerst Deventer; 70 ton Ijzer Alblasserdam; 200 ton schroot Andel; 500 ton milocorn Weespercarspel. Totaal 85 reizen. 29 deóember v.m. 250 ton stukg. Amsterdam; 100 ton granen Hengelo: 120 ton sisal Leider dorp; 550 ton mais Amsterdam; 450 ton lijnzaad Zaanstreek; 81 ton kunstmest Groningen; GO ton schroot Knollendam; 305 ton milocorn Weesper carspel; 102 ton mais Venlo; 135 ton kunstmest Hoogezand; 100 ton railletzaad Assen; 125 ton kunstmest Heerden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 3