Kraanponton die kan zinken en wandelen, voor Niger-delta Gedeserteerde Belg overviel bediende in opticienswinkel ag Reclame uw Al USTlN iii fivi f i Curieuze tewaterlating in Bolnes Stapelloop was een brandende kwestie Vijftien maanden tegen hem geëist Bus 54 (Hoogvliet) vri ringlun Tilburg financiert Kartuizerkluis Vrachtenmarkt Taki, zeldzame merrie, geboren VERKOPER Morgen komt u overal in huis! Maakt voor Uw zaak staat voor U gereed.,. PIETERSEN H. yam Dijk 40 jaar bij n.v. Van der Spek Mzn. Produktie „Willem Barendsz" Unitas Provinciale prijzen voor „Floriade" Negentien werknemers met vervroegd pensioen Overleg over de waterwegen Spoedige uitspraak in Egyptisch kennisproces Kazerne werd bouwvallig Suikerfabriek opgelicht voor twintig mille Tienduizend gulden uit auto gestolen SP0EDVEILING TE SCHIEDAM /-.SIMON DE WIT N.V.-\ Vijfde exemplaar in „Blijdorp" Alleenstaande vrouw bedrogen Vismarkt OVEKSCHIE K|pi NSC WOENSDAG 20 JANUARI 1960 PAGINA ff Soort booreiland Engelse kraan Beschouwende orde keert in ons land terug Produktschap Akkerbouw NASSER BEMIDDELT Ned. exploitanten sturen gevolmachtigde naar Cairo EEN GROTE COLLECTIE MEUBELEN EN TAPIJTEN RUIM 200 TAPIJTEN De wereld telt er 59 Gezocht oplichter in politie' handen SrTr miiftalw Atjui SCHIEDAM Bolnes, 19 jan. Een merkwaardig bouwsel werd vanmorgen in alle vroeg te op een merkwaardige wijze te water gelaten. Het bouwel was een uniek vaartuig, dat binnenkort voor de kust van West- Afrika „to zinken" zal worden gebracht en daar over de zeebodem zal rondwan delen. De stapelloop was een kwestie van door branden van twee dikke staaldraden, waarmee de ponton aan de wal was ver ankerd- Die twee staaldraden fungeer den dus bij dit unieke gebeuren als de laatste beletselen. Op het platform van de werf Boele be vond zich behalve de werfdirectie een aantal deels gesnorde Engelsen, de geestelijke vaders van dit vaartuig, waar mee zij uit Nigeria aan de monding van de Niger-delta een haven gaan aanleg gen. De constructie, welke vanmorgen het water inging, laat zich vergelijken met die van een booreiland voor oliewinning in zee. Doch inplaats van de basis boven het zee-oppervlak te verheffen, laat men dit ponton tot op de zeebodem zinken om de golfslag te ontwijken. De ponton van 25 meter lengte en 25 meter breedte kan met behulp van de in gebouwde ballasttanks tot zinken worden gebracht. Aan de hoekpunten zijn ankers aangebracht, waarmee het gevaarte wanneer men het iets op laat drijven zich over de zeebodem kan verplaatsen. Op de ponton, welke vanmorgen dus te water ging. zal een kraan worden gemon teerd. welke een last van 15 ton kan hef fen over een afstand van 36.50 meter. Met deze kraan, lopend over een circel- vormige rail, zullen de Engelsen zware rotsblokken uit voor de kust gelegen zee waardige lichters halen en op de juiste plaats in zee deponeren. De opdrachtgevers, die nogal geheim zinnig zijn met hun naam, noemen deze werkzaamheden voor de Nigeriaanse kust, het Escravos-project Alleen de pon ton wordt in ons land gemaakt, want de kraan die erop komt. is besteld in Enge land zelf en zal eerstdaags in Bolnes ar riveren. De ontwerper van het geheel is de naval-architect Lyndsay, die vanmor gen de stapelloop bijwoonde en alleen maar van zijn ontwerp vertelde, dat niet zo'n tweede bouwsel op de wereld te vin den is. Waarschijnlijk zal de kraanponton in het Rotterdamse havengebied nog wor den beproefd en gedemonstreerd. In de tweede helft van februari zal dit vreem de geval dan naar de bodem van een van de havens zinken en hopelijk ook weer boven komen. Het transport van de ponton wordt ver zorgd door het bureau Wijsmuller uit IJ- muiden, die van de Engelse onderne ming nog meer vervoersopdrachten heeft ontvangen. Dit was vanmorgen „Het wegnemen der laatste beletselen'', het doorbranden van staaldraden. ROTTERDAM, 19 jan. Hedenmorgen werd in een intieme bijeenkomst van directie en personeel der N.V. Handel maatschappij v/h A. van der Spek Mzn. te Rotterdam het feit herdacht, dat het 40 jaar geleden was dat de chef de bu reau, de heer H. van Dijk als jongste be diende bi.i deze N.V. in dienst trad. De jubilaris en zijn vrouw werden op hartelijke wijze toegesproken door de directeur, de heer ir. C. van der Spek en door de procuratiehouder, de heer Joh. Hajer. Tevens werden daarbij door directie en personeel bloemen en diverse geschenken aangeboden. De heer Van Dijk dankte mede namens zijn vrouw voor de huldiging. AMSTERDAM. 19 jan. Naar de Mij voor de Walvisvaart meedeelt zijn de pro- duktiecijferg van de „Willem Barendsz" per 2 januari 1960 als volgt: traan 27 029 barrels (4505 ton), leverolie 1035 kg., vlees meel 888 ton. De jacht op baleinwalvissen werd door de W. Barendsz op 16 decem ber aangevangen (zie ook de financiële pagina). ROTTERDAM, 18 jan. De directie van de Beleggingsmaatschappij „Unitas" N.V. te Rotterdam deelt mede, dat de intrinsieke waarde van de aandelen op 15 januari I960 511,- bedroeg. Dit komt overeen met een pro forma afgirteprijs van 532,-. Een woud van stangen op een platform met tanks aan de zijkanten. Dat ivas het merkwaardige bouwseldat dinsdagmorgen bij Boele het water in ging. Boven op dit gevaarte zal nu nog een (Engelse) kraan worden gemonteerd. De naam van deze unieke kraan wordt „Cormorant" ROTTERDAM, 19 jan. De officier van justitie heeft vandaag tegen dc 19-jarige gedeserteerde Belgische militair V. J. M. van den B. uit Bercndrecht, in het dis trict Antwerpen, een jaar en drie maan den gevangenisstraf met, aftrek geëist. De man stond te Rotterdam terecht, om dat hij op 12 augustus van het vorig jaar, met de bedoeling geld te stelen, in een opticiennszaak aan dc Mauritsweg, de win kelbediende met een stuk betonijzer op het hoofd had geslagen. De man, de 41- jarige H. Stolk, raakte echter niet bewus teloos, maar richtte zich op. De overval ler wilde vluchten, maar de gewonde man hield hem tegen en er ontstond een vecht partij. Een voorbijganger, een glazen wasser, zag het en greep in. Tot de poli tie kwam hield hij de Belg vast. Uit het verhoor op de zitting bleek, dat de (beroeps)militair begin augustus na een .verlof geen zin meer had naar zijn onder deel in Duitsland terug te keren. Hij week uit naar Nederland en kwam op 9 augustus in Rotterdam aan. Hij nam zijn intrek in een hotel, maar raakte al gauw in geldnood. Toen hij langs de opticiens zaak liep, kwam het plan voor een over val bij hem op. Eerst liet hij zich binnen wat artikelen tonen en toen hij bemerkte dat de bediende er maar alleen was, ging hij weg om een hard voorwerp te zoeken. Met een betonnen staaf keerde hij later terug. Op een moment, dat de bediende zich omdraaide, sloeg de Belg toe. De officier zei in zijn requisitoir, dat de verdachte eerder zachtmoedig en week, dan een agressief iemand genoemd kan worden. Volgens mr. Hoek was hij op fa tale wijze naar dit misdrijf gegroeid. Door moeilijkheden raakte hij inleen conflict situatie. Een psychiatrisch onderzoek leid de tot de conclusie dat hij in geringe mate toerekeningsvatbaar is. De zwaarste straf heeft de jongeman al gehad, zei de officier. Zijn moeder, met wie hjj een te sterke binding had, de oorzaak van veel moeilijkheden is tij dens zijn detentie gestorven. Geprobeerd is nog hem toen zij ernstig ziek werd naar België over te brengen. Maar dit was ad ministratief niet mogelijk. De raadsman, mr. A. Korthals Altes, was dankbaar voor het getoonde begrip jegens zijn cliënt. Hij achtte alleen ge weldpleging bewezen en vroeg een lich tere straf. Uitspraak over veertien dagen. (Van onze correspondent) TH,BURG, 19 jan. Zoals bekend, beoogt men de Kartuizer-orde, welke sedert het einde van de achttiende eeuw uit ons land verdween, binnen niet al te lange tijd te doen terugkeren. Het ligt in de bedoeling de Nederland se communiteit, die thans verblijf houdt in het eeuwenoude Italiaanse klooster te Calci bi.i Pisa, naar hier over te brengen. Naar alle waar schijnlijkheid zal het klooster, met in de nabijheid een aantal „kluizen", ergens in Twente worden gebouwd. De mon niken, die een uitsluitend contemplatief leven leiden, bewonen geen gewone kloostercel, maar hebben als echte klui zenaars elk voor zich als verblijf een z.g. kluis, waar zij bidden, studeren, slapen en ook wel hun maaltijden ge bruiken. In Tilburg worden thans, onder lei ding van de pastoor-deken T. L. van Oort, stappen gedaan om gelden in te zamelen voor de financiering van een kluis in de nabijheid van het klooster. Teneinde de belangstelling van de ka tholieke bevolking te winnen, zal een aantal reguliere geestelijken van ver schillende orden 31 januari en 7 februa ri in alle kerken der stad predikaties houden over de waarde en de beteke nis van het beschouwende leven. De H. Bruno Van Keulen stichtte de Kartuizerorde in 1084. Het eerste moe derhuis was de „Grande Chartreuse" bij Grenoble (Fr.). Paus Innocentius erkende het in 1123. In vroeger eeuwen telde Nederland negen kartuizenkloos- ters. Tijdens de Hervorming in de zes tiende eeuw, overleefde alleen het klooster van Roermond die godsdienst strijd, totdat de Franse revolutie ook aan die nederzetting een einde maakte. De leefregel van de Kartuizers, ge baseerd op de voorschriften van de H. Benedictus, is zeer streng. De monniken onthouden zich van vleesspijzen en ver schillende zuivelprodukten en onderwer pen zich nog aan andere verstervings middelen, o.a. het stilzwijgen, dat slechts een paar maal per jaar mag worden onderbroken. Vroeger sliepen de Kar tuizers zelfs in hun doodkist- Hun kle ding bestaat uit een witte soutane met kap. Zij dragen een wit scapulier. Met ingang van vrijdag zal autobus lijn 54 in Hoogvliet als ringlijn in exploi tatie wordt genomen over het traject Hoogvliet (Curcumastraat)Meeuwen plaat (Lengweg)Hoogvliet (Curcuma straat). De route wordt dan als volgt: Hoog vliet (Curcumastraat) Curcumastraat Korianderstraat Max Havelaarweg Mosoelstraat Oude "Wal Noord- zijsedijk Dorpstraat Groene Kruis weg Aveling Baarsweg Steurs- weg Lengweg Posweg Baarsweg Aveling Groene Kruisweg Dorps straat Noordzijsedijk Oude Wal Mosoelstraat Max Havelaarweg Alsemstraat Curcumastraat Hoog vliet (Curcumastraat). Aangezien evenwel enkele van de bo vengenoemde straten op de Westpunt in Hoogvliet nog niet voor het verkeer zijn opengesteld, zullen de autobussen van ge noemde lijn met ingang van 22 januari 1960 tot nader bericht via de volgende ge wijzigde route rijden: Hoogvliet (Alsemstraat hij de Kaarde- bolstraat) Alsemstraat Max Have laarweg route naar en van Meeuwen plaat zoals hierboven genoemd Max Havelaarweg Wijnruitstraat Kaar- debolstraat Hoogvliet (Kaardebol- straat bij de Alsemstraat). Op lijn 54 geldt het stadstarief. Van maandag tot en met zaterdag rijden de eerste buseri om 5.50 van Hoogvliet Westpunt en om 6 uur van Meeuwen plaatBaarsweg. De laatste bussen ver trekken resp. om middernacht en om 10 minuten na middernacht. Op zondag rij den de eerste bussen om 7.50 van Hoog vliet en om 8 uur van Meeuwenplaat, de laatste vertrekken opdezelfde tijden als op de werkdagen. DEN HAAG 19 januari. In hun' hedenmorgen voortgezette zitting hebben de Pronvicale Staten van Zuid-Holland zonder hoofdelijke stemming aanvaard het voorstel van Gedeputeerde Staten om hen te machtigen voor de van 25 maart tot en met 25 september a.s. in Rotter dam te houden internationale tuinbouw- tcntoonselling „Floriade" prijzen en be kroningen beschikbaar e stellen tot een bedrag van 5.000,De here nA. Vlas blom en H. van Rossum, beiden staat kundig Gereformeerd, wensten geacht te worden te hebben tegengestemd, omdat de tentoonstelling ook 's zondags geopend zal zijn. ROTTERDAM, 20 januari 1960 _19 januari n.m.: 92 ton granen Aarle-RixteL 150 ton stukgoed Amsterdam; 110 ton peilets Wijk bij Duurstede; 150 ton milocorn Beringen; 100 ton milocorn Zaanstreek; 469 ton milocorn Weesperkarsppel; 128 ton veevoeder Delft; 120 ton schroot Amsterdam; 100 ton schilfers Maarssen; 150 ton granen Meppel; 363 ton mais liggen/varen. Totaal 93 reizen. 20 januari v.m.: 78 ton schroot Hoogeveen; 205 ton milletzaad Delft; 280 ton mais Weert; 290 ton mais Beringen; 416 ton mais liggen/ varen; 80 ton veevoeder Veghel; 250 ton stuk goed Amsterdam; 50 ton mais Vreeswijk. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 19 jan. B« het pro duktschap voor akkerbouwproducten zjjn per 1 mei negentien werknemers van zestig jaar en ouder ontslagen met behoud van salaris tot hun pensioenge rechtigde leeftijd. Bovendien heeft een zestal jongere personen met Ingang van dezelfde datum reorganisatie-ontslag ge kregen. Een en ander is het gevolg van het wegvallen van werkzaamheden op het gebied van de in- en uitvoer. Aanvankelijk zouden per 1 oktober vijfentwintig werknemers van wie de leeftijd varieerde tussen de vijfenveer tig en vijfentwintig jaar, moeten worden ontslagen. Men was er zich van bewust, dat deze mensen, gezien hun leeftijd, moeilijk een nieuwe functie bij andere overheids- of serpi-overheidsdiensten zouden kunnen krijgen, zodat rekening moest v/orden gehouden met een lang durige wachtgeldregeling. Bovendien hadden deze personen in de meeste ge vallen een gezin, dat ongetwijfeld door het ontslag zou worden getroffen. Men heeft toen gezocht naar een oplossing om zoveel mogelijk aan die consequenties te ontkomen. Bij het produktschap was een aantal pesonen werkzaam, waarvan de leeftijd dicht bij de pensioengerechtigde lag. Zij kwamen echter, gezien hun functie en taak niet voor reorganisatie ontslag in aanmerking. Deze werkne mers wilden echter wel in hun ontslag berusten, als zij/er financieel niet op achteruit zouden gaan. Becijferingen wezen uit, dat volledige salarisbetaling van deze categorie personen tot hun pensioengerechtigde leeftijd, voor de in stelling minder zware lasten met zich meebrengt, dan het betalen van wacht geld aan degenen, die door het wegval len van hun functie eigenlijk zouden moeten worden ontslagen Bovendien is gebleken, dat van de groep ouderen nog verscheidenen voor invaliditeitspensioen In aanmerking zullen komen, waar mee dus hun salaris zal worden vermin derd en waardoor de lasten voor het pro duktschap nog lager zullen worden. Men heeft bij deze ontslagregeling de grens gelegd bij personen, die dit jaar zestig jaar zullen worden, omdat het ontslag per 1 mei dit jaar ingaat. In totaal be treft het negentien werknemers die ge middeld nog drie jaar hun salaris ont vangen. Bovendien heeft een aantal jon gere personen op de gebruikelijke wijze reorganisatie-ontslag gekregen met het daaraan verbonden wachtgeld. BRUSSEL, 19 jan. De Belgische mi nister van openbare werken en van ver bindingen, de heren Vanaudenhove en Segers, zullen zaterdag in Den Haag be sprekingen voeren met de Nederlandse minister van verkeer en waterstaat, de heer H. A. Korthals. De kwestie van de waterwegen, de ver bindingen en het verdrag over de verbe tering van het kanaal Gent-Terneuzen in het bijzonder zouden, naar in Brussel wordt vernomen, de onderwerpen van het overleg zijn. SCHIPHOL, 18 jan. Vanmiddag vertrok van de Amsterdamse luchtha ven de heer H. Biegnolé, voorzitter van de katholieke bond van kermisexploi tanten met het KLM-toestel naar Cairo om als gevolmachtigde op te treden in het proces tussen de fiscus en het Ne derlandse Lunapark van de heren N. Hommerson en C. Vermolen, dat In 1947 naar Egypte kwam. Dit proces duurt reeds twaalf jaren, maar nu zal op kor te termjjn een uitspraak worden gedaan, nadat het lunapark de bemiddeling van president Nasser heeft ingeroepen. Het lunapark vertrok in 1947 naar Egypte op uitnodiging van de Neder landse regering. De Egyptische tussen persoon Ali Hassan ontpopte zich ech ter als een ras-oplichter en er ontston den weldra vele moeilijkheden. Hassan gaf o.a. aan de belastingen een veel te grote winst op, waardoor de aanslag dermate hoog werd, dat de kermisex ploitanten niet meer aan hun verplich tingen Iconden voldoen. Inmiddels is de zwendelaar het land uitgevlucht, maar niettemin was hij er in 1948 de oorzaak van. dat het 87 personen tellende ge zelschap naar Nederland moest terugke ren, met achteflating van alle bezittin gen in Alexandrië. Bij zijn vertrek deel de de heer Biegnolé mede, dat hij een goede hoop heeft, dat de uitspraak van het proces voor de Nederlandse kermis exploitanten gunstig zal luiden. Is dat zo, dan zal hij het aanwezige kermis- materianl in Egypte verkopen, omdat transport naar Nederland zeer veel kos ten met zich zou meebrengen, terwijl een groot deel van de attracties voor Neder landse begrippen reeds verouderd is. SCHOONHOVEN, 19 jan. In de gis termiddag gehouden gemeenteraadverga dering heeft burgemeester Aten meege deeld, dat bij een onderzoek door de ge nie gebleken is, dat de bovenverdieping van de havenkazerne in zulk een bouw vallige staat verkeert, dat dit gedeelte afgebroken moet worden. De kazerne da teert van 1863 en wordt thans nog be woond door een gedeelte van het instruc tie-bataljon van Heutz. Het bouwvallige gedeelte is reeds enige tijd ontruimd. De rest van het gebouw verkeert nog in goe de staat. DEN HAAG Op 25 jan. zal van 17.00 tot 19.00 uur in hotel Wittebrug in Den Haag het bestuur van de Belgische- Luxemburgse Kamer van Koophandel voor Nederland een afscheidsreceptie aan de heer dr. D. O. Tanghe aanbieden. Dit ter gelegenheid van het neerleggen van zijn functie als directeur van deze Kamer en zijn vertrek uit Nederland. GRONINGEN, 19 jan. Door de Gro ningse recherche zijn aangehouden een 53-jarige magazijnmeester van de Fries- Groningse coöperatieve beetwortelsuiker fabriek en een 40-jarige fabrikant alhier. De magazijnmeester, die het beheer had over zakken en filterdoeken, stuurde deze geregeld naar het bedrijf van de fabri kant om gerepareerd te worden. Hij vul de echter op de bonnen hogere aantallen in dan er gerepareerd werdén en de fa brikant bracht de nota's in overeenstem ming met deze bonnen. Naar schatting is op deze wijze over een periode van vijf tot zes jaar de suikerfabriek voor 20.000,- benadeeld. AMSTERDAM 18 jan. Het gerechts hof heeft de 21-jarige auto-elektricien P. K. uit Laren, die samen met een vriend op 15 juli jl. in Barneveld tienduizend gulden uit een voor een café geparkeer de auto stal, overeenkomstig de eis 'n jaar gevangenisstraf opgelegd, waarvan 4 maanden voorwaardelijk. De rechtbank had hem een hogere straf opgelegd, dan geëist was, nl. een jaar, waarvan "twee maanden voorwaardelijk. Het voorarrest, dat thans een half jaar geduurd heeft, zal van de straf in min dering worden gebracht. Op donderdag 21 januari, des n.m. 2 uur zullen t.o.v. Deurwaarder P. C. van Duin door de Beëdigd Makelaar A. H. Zellenrath in Ge bouw „Irene", Nieuwe Haven 155 te Schiedam publiek worden verkocht Hierbij zijn: enige bankstellen (Parker en Lancaster), diverse fauteuils, mimi-, bijzet-, salontafels, klepbureau, commodes, boeken kast, theemeubel, emaflle keukenuitzet, enz., enz. waaronder Perzische- (groot Afghanistan, Herez, Meched tapijt), Smyrna-, Oosterse- en andere tapijten in alle prijsklassen, maten en soorten. Lopers (afgepast en per meter), bed kleedjes, halkleedjes, tafel- en divankleden, kussens, enz. Voorts uit liquidatie van hotelgoederen lakens, kussenslopen, ontbijt- en tafellakens, bad doeken, thee- en handdoeken, matrassen en wtat verder ter tafel zal worden gebracht. BEZICHTIGING: Alléén donderdagmorgen 21 januari, van 1012 uur. Des n.m. om 2 uur begint de Veiling. Tijdens de veiling worden alle goede ren getoond. heeft in een van haar fSMalèn te Schiedam plaats voor een (18—22 jaar) Goede loonregeling. Degelijke opleiding tot winkel verkoper en bij gebleken geschiktheid tot filiaalchef. Persoonlijk aanmelden op donderdagavond 21 januari van 7-8 uur in het filiaal Broersvest 60c-62a te Schiedam- Het grootste probleem van ieder, die raken doet ls: „Hoe breng lk cnljD artikel onder de aandacht van het publiek?". Overal aanbellen en uw waar tonen? Nee. tet dat maar uit uw hoofd, kunt echt niet overal tegelijk ?Un met zelf tenminste. Doch uw naam. uw aanbie ding die kunnen er wél zijn. Overal tegelijker tijd. in een pakkende vorm! in advertentievorm! Met uw advertentie !n de dagbladen komt overal tn huls en in heel wat hulzen aeeft men uw advertentie nodig. ,.Dle aaam moeten we onthouden", „dat gaan we kopen", soortgelijke reacties krijgt uw adver tentie. In tien. honderd, misschien wel duizend huizen tegelijk. Adverteren in de dagbladen dat ls overal !n huls zijn. aandacht trekken, klanten winnen. Doe er uw voordeel meel Moeder Walski met haar dochter Taki i® Blijdorp. ROTTERDAM, 19 jan. Vanmorgen werd in de Kon. Rott. Diergaarde „Blij' dorp" een Przwalskipaardje geboren. He* kreeg de naam Taki. Daarmede is nie* alleen „Blijdorp" met een zeldzaamheid verrijkt, maar ook de gehele fauna, wan* het Przwalskipaard is een welhaast "uit stervende diersoort; in de dierentuinen doet men zijn best, dit paard voor ver dwijnen te behoeden. Men schat, dat er in vrijheid nog slechts zeven voorkomen- In 1954 kreeg „Blijdorp" van de Praag se dierentuin, die als tussenstation fun geert, twee van deze paarden. De soort was in 1879 ontdekt door Nikola* Przwalski tijdens zijn verblijf in het eni ge gebied ter wereld, waar deze paarden- soort leefde: Mongolië. De beide schen kingen werden in Rotterdam met blijd schap ontvangen, want Nederland haf tot dan toe dit paardje nog niet ge had. Vader Iwan en moeder Arna krege** in 1956 een veulen, de merrie Walski, ge volgd door de hengstjes Kertag in 195' en Tichno in 1959. Walski verhuisde naai Artis in Amsterdam, welke dierentuin- evenals die in Tilburg, één bezit. Taki, de nieuwe aanwinst, heeft Wals ki als moeder en Taki als vader. Van de 52 Przwalskipaarden, die nog over de ge hele wereld verspreid in dierentuinen voorkomen, heeft „Blijdorp" er thans vij*- DEN HAAG, 19 jan. In verband n ettelijke diefstallen, oplichtingen en ver duisteringen, waarvoor hij al maanden werd gezocht, is gisteren alhier de 5» jarige A.J. de H. aangehouden. De man heeft geopereerd in Den Haaa» Rijswijk, Delft, Gouda, Haarlem en Lel den, althans voorzover nu bekend, wan' het is mogelijk, dat er meer gedupeerden zijn dan de politie op dit ogenblik ken*' De H. wendde zich over het algemeen to» alleenstaande vrouwen, wie hij naar êe' lang van de situatie een verhaal vertel de, waarbij hij zich beurtelings voorde®® als bemiddelaar bij het huren van k®" mers, als vertegenwoordiger van een kerkgenootschap, waarbij de betreffend® was aangesloten of waarbij hij zich a* huwelijkskandidaat opwierp. Als hij als huurbemiddelaar kwan*1 vroeg de H. handgeld. In de andere vallen concentreerde hij zijn aanda®®. meestal op portemonnees, die men b*?, laten rondslingeren. Uiteraard moest zich meestal met kleine bedragen tevr®l den stellen, maar door de veelvuldig!*®* van zijn optreden was het „werk" toe* wel lonend. Een bromfietshandelaar hij nog een bromfiets afhandig te make®; Daarmee kon hij zich gemakkelijker v®f, plaatsen, zodat hij ook buiten Den Ha®® en Rijswijk naar slachtoffers kon zoek®®' ROTTERDAM, 20 janmari. Heden werden aan de visafslag alhier van IJmuiden en elders 200 kisten zeevis en 270 kg. spiering aangevoerd. Prijzen: tarbot klein ƒ1.201.60, heilbot ƒ2.40 3, kuit ƒ0.8011, spiering ƒ0.951. alles per kg.; schol klein 40—42, schelvis middel 59-*- 66, kabeljauw middel 4550, klein ƒ3541, makreel 25—28, wijting 28—31, haring verse 3033, alles per kist. WATEIIWEELDE De aquariumbezittersverenigin.g „Water- weelde" houdt de verenigingsavonden in het vervolg in het clubhuis aan de Delft- weg. De eerste avond is maandag 25 ja nuari a.s. met als spreker de heer P. J Zoutewelle te Den Haag die fraaie kleu renfilms zal vertonen en daarbij de nodige toelichtingen zal geven. Elke vrijdagavond worden in het eigen clublokaal aan het Aöhterdijk visverkoop. en ruilavonden ge houden. 0 7 iv De nieuwe Austin A 55 styled by Farina. AUSTIN PERSONEN en SPORTWAGENS: AUSTIN SEVEN. AUSTIN A40. AUSTIN A55. AUSTIN A99. AUSTIN HEALY 3000, AUSTIN HEALEY SPRITE. Natuurlijk moet U eisen hoge eisen - stellen aan de wagen van Uw keuze. Gelukkig kunt U dat, want onverschillig wat U wenst, wal U eist - Austin voldoet er aan Sublieme creaties die snelheid en kracht, zui nigheid en comfort op ideale wijze combi neren: AUSTIN BESTELWAGENS: AUSTIN A35, AUSTIN A55 1 AUSTIN A152 OMNIVAN, AUSTIN A152 OMNITRUCK. AUSTIN A152 OMNICOACH. AUSTIN LD 1,8 TON. AUSTIN VERHEUL 3.6 TON AUSTIN TRUCKS BENZINE- OF DIESELMOTOREN FRONT OF NORMAAL STUUR VAN 2 TOT 12 TON TREKKERS TREINGEWICHT TOT 20 TON Gaarne geven wij. U deskundige voorlichting, óók na de aanschaf is de service bij ons in goede handeni PIETERSEN STAAT VOOR U GEREED. AUTOMOBIELBEDRIJF Nw. Mathenesserstraat 79 - Schiedam Telefoon 64880 In 1 1 1 - .-. i*LJH

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 6