maandag 15 februari i960 Dagblad voor Schiedam en omstreken Kard- Stepinae bijgezet in Zagrebs kathedraal Toestand van kardinaal König verbetert gestaag Eigenaar van vlieg bedrijf in arrest Op zettelijk een vliegtuig laten verongelukken Ambtenaar gaf voorschotten op kinderbij slaglij sten Knoeierijen in Dantumadeel ten bedrage van rond f 45.000 Franse plannen Hiroshima hellwinkel valt in zwijm bij het horen van zwaar vonnis overtroffen maakt zich kwaad Conny zingf voor „tieners" Heldentenor Verzekeringssom van 30 mille niet uitgekeerd Het weer Politie graaft twaalf mille op '5Blauwbaardveroordeeld tot twee maal levenslang tuchthuis Dode kikvorsman gevonden Niet- geïdentificeerd voorwerp in de Caraïbische wateren Nederlandse marine had sonar-contact DEN HAAG. 15 febr. - Op last van de officier van justitie neeft de dienst Luchtvaart tan de rijkspolitie de 42-jarige eige naar van het Iuchtreclamebedrijf ,,lreb-Air J. S., in Maastricht in zijn woning aangehouden op vermoeden van 'iet doen veron gelukken van de PH-SIK, de één- motorige l okker S 11, die met de 23-jarige vlieger Bernard Kleijn aan de stuurknuppel 22 januari in het Kanaal is gestort. De piloot kwam toen om het leven. Met getrokken zwaard toeschouwer te lijf Eerste groep Chinezen uit Indonesië Lichte vorst Mikoyan in Oslo Ook China te zijner tijd atoomwapens Deel van erfenis verduisterd? Raadsels rond gear res teerd ech tpaar De jacht op duikboot in Golfo NuevO' oom. Tijdens Olympische Spelen KONINKLIJK GEZIN NAAR ROME nieuwe schiedamsche courant Dit meisje Conny, dat zich met de onuitsprekelijke naam Froböss heeft getooid, was dit weekeind in ons land. Dat heeft, zoals verwacht werd, de leeftijdsgroep, die op ini tiatief van een warenhuis wordt aangeduid als de „tieners" (teen agers), in onrust gebracht. Want Conny is een „tiener" met een stemmetje en een temperamentje en een vader, die weet hoe men een dochter op het Romy-Schnei- der-spoor moet brengen. Zij heeft in Amsterdam gerecipieerd voor „tieners" met de voorziene gevol gen: vitrines ingedrukt, kinderen onder de voet gelopen en zo voort. Verder heeft ze ook voor de tele visie gestaan en het moet gezegd worden, het meisje kent haar vak. En toch is ze heus pas „sechzehn" zegt haar vader. ZAGREB, 15 febr. (KNP, Reuter, UFI) Onder zeer grote deelneming van de katholieke bevolking van Zagrtth en Kroatië zijn zaterdagmorgen de stof felijke resten van Alojzije kardinaal Ste pinae in de grafkelder van zijn kathe draal bijgezet. President Tito had vooi deze plechtige begrafenis toestem min» gegeven. Wijlen kardinaal Stepinae heeft sedert in 1946 zijr. veroordeling tot zes tien jaar gevangenisstraf was uitge sproken ook nadat hij in 1951 voor waardelijk was vrijgelaten zijn func tie niet meer kunnen uitoefenen. Het stoffelijk overschot was vrijdag reeds in de kathedraal opgebaard. In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben duizen den gelovigen de laatste groet gebracht, Bij het begin van de rouwplechtigheden was de kathedraal tot de laatste plaats gevuld, terwijl op h'et kerkplein de gelo vigen dicht opeengepakt stonden. Alle tweeëntwintig Joegoslavische bisschop pen waren in de kathedraal aanwezig. De rouwplechtigheden werden opge houden, omdat men nog wachtte op kardinaal König, de aartsbisschop van Wenen, die de H. Requiemmis zou opdragen en de absoute verrich ten. Toen het bericht doorkwam dat de kardinaal bij een auto-ongeluk was betrokken geweest, begaven zich on middellijk twee Joegoslavische bis schoppen en de Oostenrijkse consul in Zagreb naar het ziekenhuis van Va- rasdin, waar kardinaal König en zijn ceremoniarus, dr. Kratzl, zijn opge nomen. In plaats van kardinaal Kö nig verrichtte mgr. Seper, die tot apostolisch administrator van Zagreb is benoemd, de absoute. Kardinaal Stepinacs zetel links van het altaar, sedert 1946 niet meer ge bruikt, was met zwart floers omhangen en bedekt met bouquetten witte anjers die met linten in de Joegoslavische na tionale kleuren rood-wit-blauw waren samengebonden. Aan het voeteinde van de met purper gedrapeerde katafalk stond gedurende de plechtigheid een lauwerkrans van priesterstudenten. Naast de baar Jagen nog meer kran sen. In een korte preek gewaagde mgr. Se per niet van de gevangenschap van de kardinaal. Hjj zei wel dat Stepinae in de laatste wereldoorlog een actie had georganiseerd om Joden te helpen die door de Duitsers werden vervolgd. Mgr. Seper zei dat een Serviër hem had be zocht die vertelde, dat de kardinaal in de oorlog zijn leven had gered. De Weense chirurg prof. Herbert Kraus, die zaterdagmiddag met een heli copter van het Oostenrijkse leger naar de Oostenrijks-Joegoslavische grens is gebracht, vanwaar hij met een auto van het aartsbisschoppelijk ordinariaat naar Varasdin werd vervoerd, heeft gister avond verklaard dat de toestand van kardinaal König gestaag verbetert. Mis schien is het mogeljjk de kardinaal over een week naar Wenen te vervoeren. Voor het ogenblik is die overbrenging echter uitgesloten. Ook de toestand van de ceremoniarus van de kardinaal, dr. Kratzl, gaat goed vooruit. Kardinaal König heeft ernstige lichaamswonden opgelopen, een schedelfractuur en breu ken van hoofdbeenderen. De ceremo niarus lijdt aan fracturen en inwendige verwondingen. De chauffeur van de kar dinaal, die sedert 1 januari 1933 in dienst is van het aartsbisdom Wenen, heeft bü het ongeluk de dood gevonden. Volgens een verklaring van het re- gerings-voorlichtingssecretariaat alhier heeft de auto van de kardinaal aan de verkeerde kant van de weg gereden met een snelheid van negentig kilometer per uur, terwijl er een dichte mist heerste. De vrachtauto waar de wagen van de kardinaal tegen opbotste reed met een snelheid van 25 kilometer per uur. Volgens het Oostenrijkse persbu reau Kathpress heeft de chauffeur van de kardinaal moeten uitwijken voor een fietser die voor hem reed. DEN HAAG, 14 febr. Naar wij van de Marinevoorlichtingsdienst ver nemen heeft gisteren een flottielje van de Nederlandse Koninklijke marine, die oefeningen houdt in de Caraïbische Zee. sonar-contact gehad met een niet- geïdentificeerd voorwerp. Aangenomen wordt, dat het een onderzeeboot is ge weest. De flottielje bestaat uit de tor- pedobootjager „Groningen", het fregat „Van Amstel" en de onderzeeboot „Walrus". Het contact via de onder- waterapparatuur zou tot stand zijn ge komen op 25 mijl ten westen van Wil lemstad. Uit Curasao vernam het ANP nog dat het marinecommando op Cura-cao de bij de waarnemingen verkregen ge gevens eerst zal onderzoeken en dat eerst dan conclusies zullen worden ge trokken. Dat er sprake zou zijn van een „onbekende duikboot" berust op speculatie. De waarnemingen geschied den ver buiten de territoriale wateren. Als inderdaad een duikboot werd waargenomen, zou het er een op oefe ning kunnen zijn, en van elke nationa liteit, aldus werd van de zijde van het Marinecommando in de Ned. Antillen medegedeeld. LEEUWARDEN, 15 febr. Daar ambtenaren van het bureau van de Be drijfsvereniging voor Het Agrarisch Be drijf zich erover verwonderden, dat er zo weinig kinderbijslaglijsten uit de ge meente Dantumadeel binnenkwamen, is men er achter gekomen, dat een 35-ja- rige adjunct-commies van Sociale Zaken te Murmerwoude in jarenlange knoeie rijen op grote schaal die gemeente voor een bedrag van rond 45.000 heeft be nadeeld. Bij informatie naar het uitblijven van de kinderbijslaglijsten kreeg men van verschillende kanten te horen, dat deze aan de ambtenaar ter hand wa ren gesteld. Deze was beiast met het uitvoeren van de sociale wetten en deed o.a. uitkeringen in het kader van de werkloosheidswet. Hij gaf de mensen voorschotten in ruil voor van een n.cchtiging voorziene kinderbijslaglijs ten, met het geld waarvan hij dan later het kastekort aanvulde. De gemakkelijke voorschotregeling viel bij de belanghebbenden wel in de smaak en de ambtenaar kreeg hoe lan ger hoe meer aanvragen (de mensen kwamen hem zelfs 's avonds thuis op zoeken). Hij raakte met zijn boekhou ding hoe langer hoe meer in de put en verviel van kwaad tot erger, vooral, toen hij de kinderbijslaglijsten niet meer binnen de vereiste tijd opzond, waardoor ze kwamen te vervallen. Twee hoofdverificateurs van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten te Den Haag hebben enkele weken nodig gehad uit de grote chaos in de administratie wijs te worden. Eind vorige week is de man op last van de officier van justitie te Leeu warden in zijn woonplaats aangehou den. Hij heeft inzake de knoeierijen een bekentenis afgelegd, maar houdt vol nimmer iets van het geld te eigen bate te hebben aangewend. Uit de levenswijze van de ambtenaar is dit ook niet gebleken. Om de tekor ten weg te kunnen werken heeft hij op de uitbetalingslijsten vele keren hogere bedragen 'ngevuld dan in werkelijkheid uitbetaald werden en deed hij gefingeer de, uitkeringen, waartoe hij zelf zijn per sonen bedacht en een handtekening plaatste. De ambtenaar zou kortgeleden nog bij zijn superieuren hebben geïnfor meerd, of ze wei tevreden waren over zijn werk. Zijn manipulaties, aanvanke lijk opgezet om anderen in hun finan ciële problemen te hulp te komen, strekken zich uit over een tijdvak van minstens vier jaar. DJAKARTA, 15 febr. De Indonesi sche regering heeft zondag bekend ge maakt dat 13 voormalige Nederlandse verzekeringsmaatschappijen in Indone sië, Indonesische namen hebben ge kregen. Dit vliegtuig, dat voor reclamedoelein den werd gebruikt, was verzekerd tegen een bedrag van dertig mille. De dienst luchtvaart van de rijkspolitie, die on middellijk na het raadselachtig veronge lukken van het toestci een uitgebreid onderzoek instelde, beeft het vermoeden dat de Fokker S 11 is verongelukt met de bedoeling dat de eigenaar de uitke ring van de verzekering in handen zou krijgen. De verzekering heeft echter tot nu toe geen aanleiding gevonden om het bedrag aan de eigenaar van het veronge lukte vliegtuig uit te betalen. Bernard Kleijn, die in dienst stond van de heer S. zou voor zijn vertrek, 22 januari, van het vliegveld Beek (Limburg) in zijn pension te Maastricht een brief hebben achtergelaten, welke echter sedert die dag onvindbaar is. Desgevraagd verna men wij van de dienst Luchtvaart van de rijkspolitie dat men van die zijde het bestaan van een dergelijke brief noeh wenst te bevestigen, noch te ontkennen. In dit stadium van het onderzoek, aldus deelde men ons mede, kunnen geen na dere bijzonderheden worden verstrekt. NAPELS, 14 febr. (Reuter) In de San Carlo-opera is zaterdagavond de heldentenor uit „II Trovatore" met ge trokken zwaard de zaal in gespron gen om een toeschouwer te lijf te gaan. Het incident deed zich voor toen de tenor Franco Corelli en de sopraan Fe dora Barbieri aan het eind van een be drijf samen applaus oogstten. Een jon ge Napolitaan riep uit de zaal dat Co relli van het toneel af moest gaan om dat hij mej. Barbieri alleen wilde toe juichen. Corelli ontstak in woede, trok zijn zwaard en stoof de zaal in. Andere toeschouwers en zaalwachters moesten er aan te pas komen om ongelukken te voorkomen. DJAKARTA, 15 febr. (Reuter) - Meer dan duizend Chinezen, de eerste groep van de 3000 tot 4000 Chinezen die uit Indonesië naar China wensen te repa triëren, zijn zaterdag aan boord van het Nederlandse schip „Tjitjalengka" naar zuid-China vertrokken. Zij gingen, be laden met tassen en keukengereed schap, na afscheid te hebben genomen van wenende familieleden, onder gelei de van gewapende politie-agenten aan boord. Drie schepen die de communis- tisch-Chinese regering voor het ver voer van de Chinezen uit Indonesië naar China heeft gehuurd, liggen op de rede om nog ongeveer 2200 anderen te repatriëren. Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Opklaringen, maar ook plaatselijk enkele buien. Vannacht in het bin nenland lichte vorst, morgen tem peratuur enkele graden boven het vriespunt. Matige af en toe krach tige wind tussen zuidwest en noord west. Zon: 7.56-17.54. Maan: 22.32-9.24. DE BILT, 15 febr. De eerstkomende dagen blijft ons land in de koude lucht. In verband hiermee zal het 'snachts overwegend licht gaan vriezen, maar overdag stijgt het kwik tot enkele gra den boven het vriespunt. Af en toe kun nen er met de westelijke tot noordwes telijke wind buien van zee het land bin nendrijven. Er zullen echter ook opkla ringen voorkomen. max. min. neersl. Station Weer temp temp afgel. gisteren 24 uur Den Helder hagelbui 4 1 7 Y penbujg half bew. 4 1 6 Vlissingen onbewolkt 4 1 8 Eelde sneeuwbui 2 0 4 De BiJt sneeuwbui 4 -0 5 Twente sneeuw 2 0 4 Eindhoven sneeuw 4 0 5 Zó -Limburt sneeuw 2 0 2 Helsinki mist -12 -26 0.1 Stockholm geheel bew. -5 -13 0 Oslo sneeuw -6 -6 0.4 Kopennager sneeuw -1 -4 1 Londen onbewolkt 4 -2 1 Amsterdam licht bew. 4 0 10 Brussel sneeuw 4 0 3 Luxemburg zwaar bew. 2 0 2 NU OOK H-BOM? OSLO, 15 febr. (UPI) De eerste vi- Premier van de Sovjet-Unie, Miko- t'l an> heeft gisteravond alhier verklaard 3' China „wellicht te zijner tijd over "imwapens zal beschikken... wanneer overeenstemming wordt bereikt '*r het staken van proeven met kern- aPens." Mikoyan sprak op een bijeen- ^.""ist die was belegd door de Noorse 'dentenvereniging. Ongeveer duizend j'-i'sonen, voor het meerendeel studen- a maar ook leden van het kabinet als iremier Gerhardsen en de minister van '"tenlandse zaken, Halvard Lange, wa- 6,1 aanwezig. De drie Franse generaals, die nauw Sahara zijn betrokken; v.l.n.r. dt bij de ontploffing van de Franse bom in de generaals Buchalet, Ailleret en Lavaud. in in in in i ii i H in in in mi ii iiuni ii Minimi ii mil in in li in lil mi j e7nier Nkrumah van Ghana heeft bekendgemaakt, dat de activa van alle Franse vFla's tn Ghana onmiddellijk bevroren zijn tot de gevolgen voor de bevolking ei. Ghana van de kernontploffing van zaterdag en toekomstige proeven, waarvan j, u|iom van ae kernontploffing van zaterdag franse eerste minister heeft gewaagd, bekend zijn geworden. Na het bekend rden van de atoombomontploffing demonstreerden grote groepen Ghanezen voor de Franse ambassade in de hoofdstad Accra. (V an onze correspondent In Bonn) ZeKl^PELD, 15 febr. Een ndemlo- *a»l te hing zaterdagochtend in de t<2' van het „Schvvurgericht" alhier, Se ae president van het hof mr. Ro- ïiip61-jarige directeur van het ge tto,!*"d'jke bouwbedrijf in Kempen Vinu E'i"). „Obc-baurat" Ludwig Bell- bekend geworden als de de D^haard van Kempen" wegens h>a ,?orden op zijn eerste vrouw Al- op J,n december 1944 in Berlijn) en Sent'lJn tweede echtgenote Ruth (in 'ah£ er 1958> tot tweemaal levens kern tuchthuisstraf veroordeelde en itltiia"e burgerlijke rechten voor 1 ontnomen. pk^dwig Bellwinkel stortte bij het ripy, ,van het vonnis in elkaar. Tij- Éos de voorlezing van de motivering .'het vonnis kwam hij weer wat kennis en moest tenslotte, terwijl hij met gebalde vuisten om zich heen- zwaaide en de rechters bezwoer dat zij een dwaling hadden begaan met geweld worden weggeleid. Bellwin kel heeft na een aanvankelijke be kentenis (zowel in zijn cel tegenover twee mede-gedetineerden die kroon getuigen tegen hem werden als te genover een inspecteur van politie) stijf en strak volgehouden, dat Alma en Ruth zelfmoord hadden gepleegd, omdat hij niet kon nalaten ook in zijn huwelijk talloze liaisons te heb ben, die hij via advertenties in de kranten aanknoopte. Dr. Rose zei dat het hof zijn sckuld aan beide moorden bewezen acht. Meer dan vijftig getuigen werden gehoord in dit sensationele proces, dat twee we ken heeft geduurd. Volgens dr. Rose was de oorspronkelijke bekentenis een der belangrijkste bewijsstukken, omdat zij „geloofwaardig" is geweest. (Van onze correspondent) DEN HELDER, 15 febr. Recher cheurs van de gemeentepolitie uit Den Helder hebben in samenwerking niet politiemannen uit Veldhoven (N.B.) in de tuin van een inwoner van Zeelst een ijzeren bus opgegraven, gevuld met een bedrag aan twaalf mille. De bus was geheel met plastic omwikkeld. Hiermede is het aantal raadsels rond de arrestatie van een Helders echt paar met één vermeerderd. Vorige week werd een gewezen kap per tezamen met zjjn echtgenote ge arresteerd in Veldhoven. Dit geschied de op verzoek van de Helderse politie. Het echtpaar werd namelijk verdacht van verduistering van oen bedrag van plm. 60.000. Dit bedrag zouden zij verkregen hebben van een bjj hen in wonende oude lieer, de vroegere boer T. uit Julianadorp. Deze man is enke le weken geleden op 72-jarige leeftijd overleden. Zijn kinderen, met wie hij in onmin leefde, misten dit geld bij de erfenis. Dc juiste grootte van de erfe nis is weliswaar niet bekend, maar de erfgenamen hebben een schatting ge maakt van de bedragen, die hun va der de laatste jaren moet hebben ont vangen door verkoop van zijn vrij uit gebreide bezittingen. Na verhoor is het echtpaar voorge leid voor de officier van justitie te Alkmaar en het verdere onderzoek is nu in handen van de rechter-commis- saris mr. J. Markus, eveneens te Alk maar. De ontdekking van het geld geschied de op aanwijzing van de gewezen kap per zelf, die de plaats nauwkeurig had aangegeven. De man zegt op volko men rechtmatige wijze aan het geld te zjjn- gekomen en verschillende rede nen te hebben om het kapitaaltje op deze wijze op te bergen. Man en vrouw ontkennen nog steeds hardnekkig, dat zij over geld van de boer zouden heb ben beschikt zonder diens toestem ming. Dit valt moeilijk te weerleggen, aangezien de boer, de enige getuige, thans dood is. In deze duistere zaak is ook voor de politie nog zeer weinig licht. Men verstrekt dan ook zowel in Den Helder als in Veldhoven nog geen' officiële mededelingen. <Van onze Parijse correspondent) Darijs, is febr. op de perseon- 'C'entie, die zaterdag ter viering ven "®t heuglijke feit van de atoombom- 0t|tploffing in de Sahara te Parijs werd gehouden en waarvan u elders in blad meer kunt lezen werd be- "alye over het welslagen van het ex- '"rinient, op technisch plan weinig na- "er nieuws vernomen. Alle cijfers dien- ibuigaandc zijn „geheim". Als min of Pteer gezaghebbende schatting ter za- tfe van het vermogen van de bom van ~teggane circuleert echter het cijfer \an „tegen de honderd kiloton", meer "an vier maal de kracht van de boni ï'an Hiroshima. Gewicht en volume de bom zouden volgens zekere aan wijzingen aanzienlijk zijn geweest. Voor W'at betreft het proefcentrum van Beg ane werd ons meegedeeld dat daar "e laatste tijd in totaal 10.000 man W'erkzaam waren geweest: 6.500 Fran- feh en 3.500 Saharabewoners, en dat centrum uiteraard was aangelegd °°r meerdere proefexplosies. .Het vervaardigen van een H-bom is Dti overweging" en hoewel zulks niet y'Ord aangekondigd is de algemene erwachting dat zeer oinnenkort een iactische lichte A-bom zal worden °eProefd. De bom die zaterdag tot rhtpioffing werd gebracht behoorde ,ot het type van de strategische zware j Hen ter persconferentie van de lei- ver van het centrum, generaal Bucha- vernomen bijzonderheid aangaan- "0 omvang en samenstelling van het .Tganisme, dat belast was met de rea- 'satie van de A-bom, lijkt ons even ts nog belangwekkend: duizend man l orsoneel, waarvan 300 ingenieurs. Als bijzonder opmerkelijk moet ten slotte vooral de zeer beslist uitge sproken verklaring gelden die de mi nister der strijdkrachten, Messmer, vooraf had laten gaan' aan de ver scheidene technische exposees. Wij hebben een kapitaie etappe achter de rug, aldus Messmer, maar wij hebben °ns doel nog niet bereikt. „Wij zullen Voortgaan met werken teneinde Frankrijk uit te rusten met een „force de frappe" beschikkend zowel over de atoomkoppen als over de midde len die noodzakelijk zijn om ze te ver voeren. Onze legers zullen aldus in staat zijn om hun permanente op dracht te vervullen dewelke is: onder alle omstandigheden de nationale on afhankelijkheid doen eerbiedigen." Zoals bekend is het president De Gaulle geweest die zelf voor de eerste maal deze Franse wil heeft geuit en daarvoor de formule van „force de frappe" (kracht om toe te slaan) heeft gebruikt. En in het communiqué waar mee hij zaterdagvoormiddag het succes van de proefexplosie bekend maakte heet het dat Frankrijk thans „dank zij uitsluitend zijn eigen nationale inspan ning zijn verdedigingspotentieel kan uit breiden, dat van de gemeenschap en dat van het Westen." Dit klonk reeds met een enigszins andere nuance dan de verklaring twaalf uren later van minister Messmer. Maar het communiqué van de presi dent besloot bovendien nog als volgt: „Anderzijds is de Franse republiek thans beter in staat haar actie te doen gevoelen voor de afsluiting van akkoor den tussen atoommogendheden met het oog op de verwezenlijking van de nu cleaire ontwapening." Ongetwijfeld zul len de politieke exegeten er nog even maar moeten zoeken hoe hier precies de bedoelingen samen passen. Erop vooruitlopend, dat het wel niet tot inter nationale nucleaire ontwapening zal ko men en dat Frankrijk zich dus een eigen atomaire „force de frappe" zou willen aanschaffen, stellen deskundigen nu al vast dat Frankrijk, zo het geheel op zichzelf zal blijven aangewezen, ze ker niet voor 1965 over een enigszins redelijk voorzien atomair arsenaal zal kunnen beschikken BUENOS AIRES, 15 febr. (AFP) Ergens op het strand van de Argen tijnse Golfo Nuevo zou 't stoffelijk over schot van een onbekende kikvorsman zijn gevonden. Men vermoedt dat deze deel uitmaakte van de bemanning van de geheimzinnige duikboot, die nu al zes tien dagen door de Argentijnse marine in de golf is ingesloten. Op het stoffe lijk overschot en de uitrusting van de kikvorsman zou niets gevonden zijn dat tot identificatie kon leiden. Zelfs de op schriften op de zuurstofhouders bleken zorgvuldig weggehaald te zijn. De kikvorsman zou gedood zijn door een dieptebom toen hij bezig was her stelwerkzaamheden uit te voeren aan de geheimzinnige duikboot. Deskundi gen hebben naar verluidt uitgemaakt dat de herstelwerkzaamheden, gezien de uitrusting van de kikvorsman, tame lijk dicht aan de oppervlakte zijn uitge voerd. De Argentijnse marine heeft niets hierover willen zeggen. Er zijn nog strengere maatregelen genomen om de operaties van de marine geheim te hou den. DEN HAAG, 13 febr. Naar de RVD meldt ligt het in de bedoeling van het koninklijk gezin in het kader van de zomervakantie enige onderdelen bij te wonen van de Olympische Spelen. Daartoe zal men dan een villa in Ro me betrekken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 1