L Schiedams Lager Voetbal Puntloze draw voor tweede klasser Excelsior 20 K.R.O. te gast bij Instuif Tempo verhoging bracht Hermes Dvs zege op ZFC Over half-verharde velden Excelsior in semi-derby tegen SVV laat gelijk K.N.V.B. AFD. ROTTERDAM Reclame Uitzending op 20 februari Keeper uit 6e elftal was prima Een unicum voor Nederland in Schiedam Nervositeit beheerste de ivedstrijd K.F.A.-voor stellingen op donderdagavonden BURGERLIJKE STAND DE KRANT KUNT GIJ NIET MISSEN, GEEN DAG! Schiedamse Jeugdraad Museumconcert 25 jaar veteranenclub THOR (Vervolg Stadsnieuw? elders in dit blad) Maakt voor Uw zaak MAANDAG 15 FEBRUARI 1900 PAGINA 3 RENAULT Houw» scliieclamsctie courani Wezeï^' .J ExcelsiorHBS 00 DHS—VDL MartinitSVDPW 42 RockanjeSchiedam 11 SFSThe Rising Hope 32 WaddinxveenDRZ 2I HekelingenUrsus Achter de coulissen van Musis acrum" was het zaterdagavond een B^mde bedoening. Een uitgebreide echnische apparatuur en een wirwar draden gaven de ruimte achter de u«ne het uiterlijk van een volslagen Pname-studio. Dit alles diende ertoe om et mogelijk te maken dat de K.R.O., ais gast van de r.-k. Instuif „Jong Schie- APT', enige opnamen vervaardigde ten ehoeve van haar radio-programma's, eze opnamen deden tegelijk dienst als achtergrond en omlijsting van een door Instuif georganiseerd groot bal, dat ..oor velen bezocht en hoog geapprecieerd werd. Gedurende en afwisselend met het dan- werden verschillende „takes" ge- j?a,akt, die tijdens twee radio-program- uitgezonden zullen worden. In het Pringpiankprogramma van zaterdag Y februari a.s. zal het optreden van de oiverse amateur-musici in Musis-Sacrum beluisteren zijn. Begeleid door het Pringpiank-orkest o.l.v. Jo Budie kon j?®n. deze artiesten tijdens het Instuif- in levenden lijve horen en zien. Met y pt enthousiasme beluisterden de in- tuivers de prestaties van Kees van Dijk 'ptuoos bespeler van accordeon en cla- jjletta, de liedjes van Yvette Chantal en ■^arry van Dongen, de temperament- oile Zuidamerikaanse zang van Los Ca sinos en de close-harmony-singing van e Marions, j Tussen deze bedrijven door werd er Ustig gedanst bij muziek van een ande- e formatie van Jo Budie: Het Instuif- extet, met vocale medewerking van An- ,y Palmen en Marcel Tielemans. Van Fjze ball-room-muziek werden eveneens Pnamen gemaakt, dieop vrijdag 18 "aart uitgezonden zullen worden. De vele bezoekers amuseerden zich aet deze attracties zeer goed en een arm applaus viel de K.R.O.-mensen gcri uur' toen bet door hen verzorgde de i 'te van de avond voorbij was, ten PI* Hierna was het. wnnrrl de Hierna was het woord, of liever touziek, aan de mensen van The Har- agent bour Jazz Band, die op de van hen wel bekende wijze, voor goede begeleiding en uitstekende stemming zorg droegen. Dat de Instuif na dit zeer geslaagde bal niet op haar lauweren gaat rusten, bleek wel tijdens een gesprek dat wij met de voorzitter, de heer Renirie, voer den. Onze katholieke jeugd-sociëteit maakt vele toekomst-plannen, vernamen wij. Om te beginnen staat de jaarlijkse carnaval-viering weer voor de deur. Dit feest zal plaats vinden op 28 februari in het wijkgebouw aan het Wibautplein. De carnavalsreputatie van de Instuif staat er borg voor, dat dit festijn weer een hoogtepunt in het seizoen zal gaan vormen. Op wat serieuzer terrein gaat de In stuif zich bewegen, door in samenwerking met de K.F.A. in de maanden april en mei een filmcursus te organiseren, waarvoor men veel animo verwacht. Voor het lopende seizoen staat verder no gde jaarlijkse uitstuif op het programma. Voor het komende seizoen zijn er grote veranderingen op til, waaromtrent de heer Renirie helaas nog niets kon losla ten. Hoe dan ook. aldus de Instuif-voor- zitter, de r.-k. Instuif „Jong Schiedam" is voor de katholieke jongeren van on ze stad een waardevol bezit, een feit dat door de toekomstige veranderingen slechts versterkt kan worden. De directie van het Monopoletheater heeft kortgeleden besloten aléén de don derdagavonden beschikbaar te stellen voor culturele doeleinden. Ook het KFA- bestuur werd hierdoor genoodzaakt zijn avonden van maandag te verzetten naar donderdag, zodat de voorstelling van he denavond is komen te vervallen. De eerstvolgende voorstelling vindt plaats op donderdagavond 25 februari in het Monopoletheater, aanvang 7 uur en 9.15. De verplaatsing van de avonden heeft ook wijziging in het jaarprogramma van GEBOREN: Rudolf z. v. T. Ravensber- gen en M. Dijkstra. John z.v. J. de Kleijn en H. J. de Snaijer. Martha M. d. v. C. L. Verhagen en H. A. Blok. Chris tina A. d. v. J. J. Swaerdens en A. M. Vorstenbos. Maria J. d. v. A. L. J. Bus ker en G A. C. de Lorijn. OVERLEDEN J. B. Lourens, 79 jr. Ook in het achter ons liggend week einde is de winst bij het lager KNVB- voetbal niet bijzonder groot geweest. Tweedc-klasser Excelsior '20 maakte in de returnmatch tegen H.B.S. wederom één puntje buit, dit in een van beide zijde zeer onproduktieve wedstrijd; hiervan is de brilstand waarmede deze in het sportpark „Tur lede" gespeelde wedstrijd eindigde, wel het duidelijkste bewijs. Destemeer kunnen de zwart- witten verheugd zijn met dit resultaat, nu ook lotgenoot V.C.S. tegen leider C.V.V. een gelijk spel uit het vuur wist te slepen. De geestdrift waarmee de ploeg vandaag de Hagenaars tegemoet getreden is, mag als een extra winst puntje genoteerd worden en houdt een belofte in voor de zware eindronde. In de derde klas is ook D.H.S. er niet in geslaagd op V.D.L. revanche te ne men. Verloren de geelzwarten in Maas sluis met 32, nu werd het een duide lijke 30 nederlaag, waarmee de gas ten wel wat meer kregen dan ze werke lijk verdienden. Volle winst werd be haald in de vierde klas waar in de plaatselijke derby Martinit nu met 42 over S.V.D.P.W. zegevierde. Ook S.F.C. slaagde er in The Rising Hope er met 32 onder te houden. DRZ moest bij Waddinxveen het onderspit delven ter wijl Ursus nu, door met 21 van He kelingen te verliezen, moederziel alleen rode lantaarndrager is geworden. In de afdeling Rotterdam klopte De mos het Berkelse TOGB met 2—0. Za terdagmiddag kreeg GTB in Baren- drecht lelijk de kous op de kop door maar even met 4o van de ploeg met deze naam te verliezen. GSS deed het beter want de Gusto-mannen stuurden Sunlight met een 32 nederlaag naar de haringstad terug. SCHIEDAM, 14 febr. Een met inval lers voor Henke en Rijke aantredend Hermes DVS, waarbij zich kort na de pauze nog een vervanger voor reserve doelman Van der Tuyn voegde, speelde tot een kwartier na rust een mat partij tje. waardoor het de zeer correct spelen de Zaanse gasten te gemakkelijk gemaakt werd. Maar toen gingen de Schiedam mers plots het wapen van het enthousi asme hanteren. Het tempo vloog omhoog, waardoor de verdediging van roodwitte reuzen, waarin vooral linksback Kabel uitstekend speelde, het zeer moeilijk kreeg. Een fraai, maar fortuinlijk doel punt van debutant Kemper was het loon van deze krachtsinspanning. Tijdens de eerste helft gaf ZFC veelal de toon aan. De forse doorstoot en het secuurder plaatsen schiep gevaren voor de Schiedamse verdediging, waarin inval ler-doelman Van der Tuyn zijn nervosi teit echter kennelijk de baas was en enige malen goed ingreep. Ook De Groot plukte weer lauweren. Tweemaal redde hij bijna zekere doelpunten voor kanshebber Hel j de K.F.A. gebracht. In plaats van „Batal-verdt. die met midvoor Van der Linden jon der Schaduwen" zal 25 februari a.s. wel de gevaarlijkste was in de gasten- vertoond worden de Amerikaanse film aanval. Van de Hermesaanval ging te wei- „On the Waterfront". nig uit. De sporadische schoten kwamen bel1? maand augustus 1959 heeft het sam der NJG, afd. Schiedam een ^menwerking tot stand gebracht met Sectie Jeugd van de Schiedamse Ge- de nst:haP, met het doel te komen tot ga 0Prichting van één overkoepelend or- harf' Schiedamse Jeugdraad. Gaarne fhen reeds in 1959 de officiële op- (ja| Imgsvergadering belegd, doch om rent 0Pstellen van een ontwerp-regle- Paeer tijd vergde dan was voor- ig h is men daarin niet geslaagd. Thans oprichtingsvergadering bepaald op andag 29 februari a.s. 20 uur. vat e agenda van deze vergadering om- een bestuursverkiezing. Kandidaat 5esteld worden: R. J. S. Goettsch (VCJC) sA" voorzitter K Scholten sr. (COJ) h, 'ós. E. 'J. M. v. Dijk (KJE) penningmeester. W. de Wolff (CJV), d6ll v' Oordt (Oranje Garde, alsmede le- van Moderne J. R. en NPV. Van°orts het vaststellen van de Raad tiv-p Afgevaardigden, (elke vereniging lin„ vertegenwoordigers) en behande- Sj^.Van het werkprogramma van de hiirP Zaterdag 20 februari des avonds 8 MuSP!Vor(i:t in de aula van het Stedelijk Ie do een concert gegeven door Jol- vioo? wit. dwarsfluit, José Stordiau alt- Ddw en viool, Victor Bouguenon cello, ■^esiri Witsenburg, harp (leden van het w C^ntie-orkest). Uitgevoerd worden janveii,Van Garl Stamitz, Marcel Grand- Clatïa Albert Roussel, Lu aUde Debussy. Ludwig Ofcten en öoohUyJ voor Schledom «o omstreke» 82ste Jaargang No. 24213 DAM 18 SCHIEDAM Telefoon 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 f -ADVERTENTIES per mm-hoogte. Bij contract tarieven. f Fil'EZONDEN MEDEDELINGEN snir" Per mm-hoogte. Bij contract tarieven. tot ^.kampioenen tai,iJ~ woorden f 0.50 bij vooruitte- mui-I®Elk woord meer 3 et. Maxi- "nan 60 woorden. Alle ^eten advertentie-orders worden alge. en uitgevoerd overeenkomstig voor het Advertentie- t mMA SONNEMENTEN ~iÈ, 1 Per kwartaal, 1 2.54 I 0.5# per week. per Men heeft kortgeleden kunnen lezen, dat de Nederlandse Sport Federatie en meer in het bijzonder haar technische raad de aangesloten veldsportbonden geadviseerd heeft een aantal wedstrij den voor adspiranten en junioren te la ten spelen op zgn. half-verharde vel den. De technische raad van de N.S.F. heeft zich bij het geven van dit advies laten leiden door de terreinnood en het tekort aan accommodaties, ontstaan door de toeneming van het aantal sportbe oefenaren gedurende de laatste jaren. Deze toeneming vindt zijn oorzaken in de grote trekkracht, die de sport op de hedendaagse jeugd uitoefent, en die gro ter is dan die van de jeugdbeweging, en in de geboortegolf van vlak na de oorlog. Wij, hier in Schiedam kennen reeds enige jaren zo'n half-verhard veld. Schie dams tuinarchitect J. J. Schipper heeft in het sportpark „Harga" een unicum voor Nederland gecreëerd. Toen er eni ge jaren geleden plannen bestonden, dat Hermes D.V.S. en S.V.V. samen een stadion zouden gaan bespelen, moest daarbij vanzelfsprekend een groot par keerterrein komen, mede ook nog, om dat verscheidene andere verenigingen hier hun velden hebben. Een echt stadion is er niet van gekomen, men kent de redenen. De complexen van onze beide voetbalgroten worden nu gescheiden door het oorspronkelijk geprojecteerde par keerterrein. Tuinarchitect Schipper heeft aan dit parkeerterrein van niet imnder dan 3 hectaren een andere bestemming gegeven. Zelf ontwierp hij een nieuwe samenstelling voor een half-verharde bo venlaag en op die laag liet hij het gewo ne straatgras groeien. Dit gras vormt een ideale bekleding voor een trainings veld, waarvan Hermes D.V.S. dan ook een dankbaar gebruik maakt; gemiddeld kan men per week op dit veld de ver schillende voetballers gedurende 30 uur zien trainen. Zo worden de gewone vel den gespaard en het parkeerterrein wordt intensiever gebruikt door zijn tweeledige bestemming. Er is ook geble ken, dat deze half-verharde velden niet meer nadelige gevolgen voor de voet ballers opleveren dan de gewone vel den, doordat de bewegingstechniek zich gemakkelijk liet aanpassen. Nauw contact. Trainer Tinus v. d. Pijl van Hermes D.V.S. is zeer tevreden over de training op dit veld, in ieder geval veel meer, dan over de, wat hij noemt, modderpoelen op de zandvlakte. In zijn training past deze oud-trainer van de Nederlandse ama. teurs drie scholen toe, t.w. de loop van de voet van <je linksmidden spelende Ter Braak, waarbij eenmaal Plekker de bal met moeite over de lat kon werken. Maar ook de veelvuldiger aanvallen van ZFC misten het beslissende schot. Helvert en Cornelisse konden de bal slechts in het zijnet brengen. In de 25e minuut profiteerde De Graaf van een foutje van spil Kuyper, maar doelman Plekker bleek een sta-in-de-weg voor de Schiedamse midvoor. Pal voor rust kwam de Schiedamse verdediging in een paniekstemming. De vuist van Van der Tuyn kon bij een schot van Helvert ternauwernood redding brengen. In de tweede helft, die geopend was met een goede kopbal van Eykenbroek uit een hoekschop, stichtte Helvert wederom ge vaar. Het liep op een hoekschop uit. Uit het daaruit ontstane geharrewar kwam Van der Tuyn geblesseerd te voorschijn Sportief weigerde ZFC toen een hoek schop te benutten. Van der Tuyn stopte nog een knal van Cornelisse, maar liet zich toen dóór Kuiters (doelman van het 6e elftal) vervangen. Even leek de Schiedamse defensie daar door aangeslagen, maar toen deze doel man met zelfvertrouwen optrad, gordde men zich in het Schiedamse kamp tot fel ler verweer. Een kogel van Kemper te gen de paal was het eerste gevolg. Feller en sneller werd de strijd. Plekker verloor het leer na een schot van Ten Braak, maar had geluk, dat de bal naast de paal belandde. Een schot van Cock van der Tuyn stopte deze doelman niet safe, waar door weer een hoekschop ontstond. Ten Braak schoot daaruit in het zijnet. Een goede actie van De Graaf wist Van den Berg niet te benutten. Maar tien minuten vóór tijd wist deze laatste de bal uit een pass van Van der Tuyn nog net binnen de lijn te houden. Daaruit kreeg Kemper het leer, die uit een onmogelijke hoek hoog inschoot en Plekker volkomen ver- In de afd. KNVB-zaterdag kwam HBSS bij Sportlust '46 niet verder dan een 11 draw, waarbij onze stadge noten, door tegen het onthouden van een strafschop te protesteren, het laat ste woord aan de protestcommissie laten. Zoals reeds gezegd wisten in de ont moeting Excelsior '20HBS beide voorhoeden niet tot scoren te komen. De kraaien staken niet in grootse vorm en ook de zwartwitte aanval zag geen kans de vaak aardig opgebouwde aan vallen met treffers af te ronden. Als aanvalsleider fungeerde ditmaal A. van Oers en op de vleugels opereerden als van ouds Martin v. d. Ven met op links v. Buytenen. Ondanks dat vooral v. d. Ven er weer behoorlijk voor vocht, werd hij weinig in de aanval betrok ken en dit is toch wel een van de fac toren waardoor de Schiedamse score blanco is gebleven. Op de spilplaats maakte W. Stegman een verdienstelijk debuut en ook v. d. Kamp speelde weel een back-partij die klonk als een klok. Dicht zijn onze stadgenoten aan een doelpunt geweest wanneer v. d. Ven er goed doorheen sjouwde. Eenmaal ging zijn boogtoalletje via de lat over; een goede kans bood hij Vermaas, maar diens schot ging voor langs het Haagse doel. Ook de lange HBS-midvoor heeft tot tweemaal toe de kans gehad de strijd in het voordeel van zijn ploeg te beslissen, al dient gezegd, dat Stegman het hem deze wedstrijd wel erg moei lijk heeft gemaakt. Alleen voor van Veen gekomen knalde hij het leder hard over de lat en kort voor tijd vond hij na een algemene Haagse aanval de Schiedamse goali op de juiste plaats. Uiteindelijk kunnen beide elftallen met dit resultaat tevreden zijn. Was het destijds in Maassluis met een dragelijke 32 stand dat DHS van VDL verloor, nu werd het een 30 nederlaag en weer in een wedstrijd waarin onze stadgenoten het meest in de aanval waren. Direct in het begin knalde van Unen hard over de deklat maar ondanks deze veelbelovende start waren het de gasten die de score open den. Toen in de tiende minuut de geel zwarte verdediging bleef staan voor vermeend buitenspel, passeerde de Maassluise linksbinnen de DHS-doel- man voor de eerste maal, 01. In de twintigste minuut kopte spil Struik on der een hoge bal door en nu was het de midvoor die nummer twee liet aan tekenen, 02. Gelijk op ging de strijd nu met wisselende kansen. Nog voor de thee slaagde de VDL-rechtsbinnen er in met een striemend schot de drie vol te maken, 03. Nog ongebroken tracht te de thuisclub in de tweede helft de achterstand in te lopen. Bij een Schie damse aanval werd Roozen unfair ten val gebracht waarvoor scheidsrechter Arts zeer terecht een vrije trap toe kende. Zijn bevel aan de Maassluise speler de zaak met Roozen door mid del van een handdruk in het reine te brengen, werd door deze opgevolgd, maar Roozen weigerde dit excuus te accepteren. De woordenwisseling die hierbij ontstond, werd voor de arbiter aanleiding Roozen naar de kleedkamer te zenden. Met tien man moest DHS nu verder, en tot overmaat van ramp moesten Degeling en later ook Struik wegens opgelopen blessures het veld ruimen. Dit betekende voor DHS na tuurlijk de definitieve nederlaag. Eindigde het eerste treffen onbeslist, in de return aan de Bosrand gespeeld heeft Martinit met 42 over SVDPW gezegevierd. Een talrijk publiek was getuigen hoe een vlot spelend Martinit de bezoekers al direct onder grote druk plaatsten. Tegen de verhouding in opende toch SVDPW in de zesde mi nuut de score. Vier minuten later kopte echter Bos, hoog opspringend, de ge lijkmaker in het SVDPW-doel om een kwartier later na een flitsende rush de stand op 21 te brengen. Na de thee trokken de bezoekers het intiatief tot zich maar Martinit hield stand en wist later het spel weer te verplaatsen. Uit een voorzet van Post maakte Bos er 31 van en korte tijd later bracht Koppenhagen de stand op 41. De thuisclub deed het nu wat kalmer aan waardoor SVDPW kans kreeg v. Haas- terens heiligdom wat meer te belagen. ,Acht minuten voor tijd slaagde SVDPW-midvoor er in hem te passeren 42, waarmee het einde kwam. Op een zeer effectvol terrein is Schie dam er bij Rockanje niet in mogen sla gen de volle winst binnen te halen. Kans kregen de zwartwitten vooral in de eerste helft hiertoe wel. De vele schoten die v. Huet echter afvuurden gingen steeds rakelings over of naast het doel. Twee minuten voor rust na men de gastheren nog onverwachts de leiding. Vanaf de aftrap gingen onze stadgenoten echter onmiddellijk ten aanval en hierbij plaatste de zich vrij spelende Koning het leder naar v. Huet, die nu de roos trof, 11. Schiedam trachtte nu door te drukken maar de gastheren vochten als leeuwen en met succes. Het zo broodnodige puntje bleef aan de kust. In een matige wedstrijd heeft SFC kans gezien The Rising Hope met 32 te slaan. In de vijfde minuut werd doelman Jung met een lage schuiver, afgevuurd door de Rotterdamse mid voor, gepasseerd, 01. SFC pakte wat feller aan en in de 20ste minuut profi teerde Kriek van een slechte uittrap van de doelman, om de balans weer in evenwicht te brengen. Zwaar kre gen de gasten het nu te verduren. Dit leidde tot een strafschop, die door Schell werd benut, 21. Nog voor rust maakte Kriek er 31 van. De tweede helft gaf een ander spelbeeld te zien. Nu waren het de bezoekers die de toon aangaven. Met een goede kopbal werd de achterstand tot 32 teruggebracht. Na de wedstrijd tekende TRH protest aan tegen het toekennen van de straf schop. Ondanks een technisch overwicht trok DRZ bij Waddinxveen aan het kortste eind. Slecht wegwerken van de verdediging kwam onze stadgenoten in de eerste helft op een 10 achterstand te staan. Een te zachte terugspeelbal werd oorzaak dat de thuisclub zelf tot 20 kon uitlopen. Eerst vijf minuten voor tijd maakte Colla er 21 van. Door met 21 van Hekelingen te verliezen is Ursus nu alleen op de on derste plaats terecht gekomen. Werd met een brilstand gedraaid, kort in de tweede helft sloegen de gastheren tot tweemaal toe. Uit een voorzet van Van Strien wist Huygen een 2I stand te bereiken. hij echter op het half-verharde veld laten schieten. Toch benadert de training zo dicht mogelijk die van op een gewoon """A xï'°Un' veld. raste' u' De vinding van J. J. Schipper, die j Natuurlijk kreeg de thuisclub het toen voor de Schiedamse sportraad alleen oog moeilijk. Een trits hoekschoppen werd reeds zijn gewicht in goud waard is,1 op het Hermesdoel genomen, maar de heeft landelijk allerwegen sterk de aan- laatste kansen waren toch weer voor de dacht getrokken. Het is begrijpelijk dat ook de N.S.F., vooral in deze dagen, nauw contact houdt met Schiedams eer ste tuinman. gastheren. Schoten van Van der Sloot en De Graaf brachten Plekker nog in actie, terwijl Kemper een fraaie kans net naast de paal afrondde. ROTTERDAM, 14 febr. Ongeveer 3500 toeschouwers, die de semi-derby ExcelsiorS.V.V. gisteren bijwoonden, hebben goezien hoe in de laatste span nende minuten van de wedstrijd Slu zjjn club naar het gelijke spel bracht. Hoe hij dat deed, weet misschien hij alleen maar. Volgens velen sloeg hij uit de voorzet van Librechts de hal met de vuist in het doel. terwijl ande ren volhielden, dat de linksbuiten van Excelsior de bal met het hoofd in het doel sloeg. Hoe dan ook de scheidsrech ter, de lieer Verkerk kende het doel punt toe en zo kwam de thuisclub dan nog aan een gelijkspel, dat in de laatste minuut zelfs nog een overwin ning had kunnen worden indien Dórr niet net iets te hoog mikte. De eerste helft was er één met ma tig voetbal en veel zenuwen. Vooral bij SVV. dat door slordig plaatsen heel wat aanvallen zag afgebroken. De Rotterdam mers hadden weer een beroep gedaan op De Hartog. die op de rechtsbackplaats een zeer nuttige partij speelde evenals Van de Polder, die als amateur weer vol komen in het eerste elftal terug was en zijn plaats als rechtshalf volkomen waard bleek. Dörr, als rechtsbinnen faalde vol komen en al veroverde de thuisclub een veldmeerderheid, doelpunten bleven uit, omdat de versterkte defensie van SVV, midvoor Clarijs was meer in de verdedi ging te vinden dan in de voorhoede, daar geen kans voor gaf. In de tweede helft trok S.V.V. direc't "e- -an leer en het had in de tiende ]ut succes. Een fel. hard schot van spring- en vaischóol." Deze 'laatste 'moetI Van Pelt, was'doelman Kouters te mach- tig en de bal sprong uit zijn armen via de paal in het net, 0-1. Excelsior bleef niet bij de pakken neer zitten en hoewel S.V.V, nu betèr ging spelen dan in de eerste helft, ver scheen de voorhoede van de thuisclub nu herhaalde malen voor het heiligdom van doelman Tap, die echter met veel bravour zijn veste verdedigde. Tot even voor het einde na een herhaald offen sief van de thuisclub de gelijkmaker viel. Op 6 januari 1935 scheidde zich een groep leden van de Gymnastiekvereni ging ,,Thor" af en richtte een eigen afde ling op. Het betrof hier gymnasten wier eerste jeugd achter de rug was, maar die toch de gymnastieksport wens ten te blijven beoefenen. Besloten werd elke week bijeen te komen om dan, zo ver als dit mogelijk was, te blijven spor ten. Zo ontstond de veteranen-club van „Thor" voor wie de maandag zo in de loop der jaren een heel gezellige dag is geworden Van veteranenclub werd het in de afgelopen vijfentwintig jaar een vriendenclub. De „Thor"-mensen zijn misschien wel de enige in onze stad die het zaal-hockey beoefenen. Dit is na melijk een vast programma-nummer van hetgeen er' elke maandag in de Rijks-HBS wordt afgewerkt. Zaterdagavond hebben de „Thor"- vrienden het 25-jarige bestaan van hun club in „De Kroon" feestelijk herdacht. Een gezellig samenzijn werd met een diner besloten en ditmaal maakten ook de dames van de yeteranen deel uit van het gezelschap. A.s. zondag geeft „Thor" dat dateert uit 1904 in het Passage Thea ter een uitvoering. Ook de veteranen zul len bij deze uitvoering tegenwoordig zijn, hoewel natuurlijk alleen als toeschouwers Hef doelpunt waarmee Excelsior gelijk met SVV kwam. Heeft Slui de bal in derdaad gekopt, of heeft hij het leer met de hand gestompt? Een feit is, dat kee per Tap misgrijpt. lste klasse A: DOKDilettant 40, Bloem hofSteeds Hooger 21; B: Hurricanes— Florissant/OBR-21; C: DemosTOGB 20 WRWDJS 3— 2e klasse A: GEMSportiefia 21; B: SoagPechvogels 20, PantserboysFios 04: C: AVO/ZVC—Groen Witten 0—2. 3e klasse A: SCRr-TSB 2—1. Res. Ie klasse A: Sparta 5Excelsior '20 4 4—0. Xerxes 4—VFC 3 0—2; B: RFC 5— RKWIK 2 3—1; C: DHZ 3—Leonidas 3 5—3; D: Feijenoord 8Rockanje 2 40, DRL 2 Rising Hope 2 213, Neptunus 6LMO 2 33, Sparta 8DZB 2 1—3, St. Volharden 2—EDS 2 0—2; F: DDC 3—Tediro 3 5—3, Dindua 3—Dirksland 2 3—3; G: DJS 2—WF 2 2—0 gest.; H: Hurricanes 2WRW 2 31, VND 2—Florissant/OBR 2 0—2, Zuiderster 3—Put- tershoek 2 3—1; I: DESV 2—Groen Witten 2 22, RET 2Noorderkwartier 2 37, SVDP 2—Hellevoetsluis 2 0—1, TOGB 3—Wico 2 5—2, USC 2—Nestoro 2 1—2. Res. 2e klasse A: Excelsior 8Sparta 10 12; C: Feijenoord 11HOV 4 33; D: Feijenoord 12—MOC 4 2—2; E:Overmaas 6 FSV/Pretoria 3 7—1; F: LMO 3—Rockan je 3 Rock. n. o., SVDPW 3—Progress 3 8—0, DZB 3—Dindua 4 2—7, DRZ 3—EDS 3 8—2; I: Belvedère 3Florissant/OBR 3 2—0, Put- tershoek 3—NRC 3 5—1; K: Blydorp 2— Siod 2 1-3. Res. 3e klasse A: Feijenoord 14—Fortuna 6 14, Spartaan '20 6HDVS 7 22; B: Spar taan '20 7—Excelsior '20 6 5—4; C*. Neptu nus 8Spartaan *20 8 32, RFC 8—VFC 5 2—2 Xerxes 7Musschen 8 42; D: VOC 5-j^ODI 3 53; E: Hollandiaan 5Spartaan 20 9 5—4, Leonidas 5—Nieuwenhoorn 2 3—5; F: DHZ 6—CKC 5 2—2, Musschen 9—RFC 10 1—5, VOC 7Neptunus 10 61; H: EDS 5—Mar- tinit 4 4—4, SVDPW 4—Rising Hope 4 2-5, DZB 4—St. Volharden 4 1—5; I: EDS 6— DZB 5 0—2; K: DBGC 2—S. C. Maas 3 6—0. Soag 2—DPB 2 1—0, USC 3—Activitas 3 3—1; - N: Blijdorp 3—SCR 2 1-2, RVVB 2 —Singelkwartier 2 12. Res 4e klasse A: Excelsior 12—Feijenoord 15 o—l" B: CVV 9—Xerxes 9 2—1, Excel sior '20 8—HDVS 9 5—2, Neptunus 11—Spar taan '20 11 14, VDL 4—Feijenoord 16 1—3; C: DCL 6Transvalia 5 24, Musschen 11 —CVV 10 2—9, ODI 5—Excelsior '20 9 90, Spartaan '20 12-RKWIK 4 1—11; - D: DCV 6HDS 6 31, ODI 6—Hollandiaan' 6 1—0, Transvalia 6Spartaan '20 13 28; E: Leo nidas 7—Coal 7 1—6, Transvalia 7—ODI 7 61; F: CVV 12—Transvalia 8 5—3, Spartaan '20 14 —Coal 8 1—5; G: LMO 4—DRZ 4 5—2. Nado/V 4Xerxes 10 50, Progress 4Satur- nus 4 2—2; H: DDC 5—Nado/V 5 1—1, Hil- lesiuis 6Dindua 6 013, Martinit 5St. Vol harden 5 01, Schiedam 6LMO 5 23. SVDPW 5—CVV 13 8—5; J: DRZ 5—St. Lodewijk 4 S. n. o., Demos 4WF 4 41, SVDPW 6—Voorwaarts 4 4—3; K: Belvedere 5Aeolus 5 62, Bloemhof 4St. Lodewijk 5 40, Germinal 5Zuiderster 5 73, TOGB 5 —EDS 8 71, Voorwaarts 5Schiebroek 6 31: L: AVO/ZVC 2—Aeolus 6 10, Demos 5— Spartaan '20 15 50, Zuiderster 6Belvedere 6 0—4; M: GLZ 3—Soag 4 14—5, DOZ 3 —SVDP 3 00, Pechvogels 3Demos 6 141. Zuiderster 7DJS 7 0—<1; N: Sportief ia 3 —Varkenoord 3 132; O: Siod 4SVDP 4 52; P; SC Delta 3—RET 4 5—2, Groen Witten 5—VVOH 2 3—4, Smeetsland 3—DESV 5 90; Q: Bolnes 3Noorderkwartier 5 0—6, Crooswijk 2—TSB 2 3,1, SVDP 5—USC 5 50, SVO 3Afrikaander BoyS 2 42* R: FSV/Pretoria 6Het Noorden 8 15, St. Volharden 6Hillegersberg 5 18; S: DJS 8SCR 5 32, Noorderkwartier 6Radio 3 10, Roga 4Hillegersberg 6 8—0, Zwart W't 4RKWIK 6 4 1 -1. De standen luiden nu: Zuiderster Radio 15 17 DOK 13 16* Dilettant 15 16 Puttershoek 14 15 WF =2 punten in mindering lste KLASSE A: 14 25 St. Lodewijk Bloemhof Eureka Steeds Hooger 15 15 15 15 13 11 15 11 9 7 NRC Belvedere A VS 15 18 Aeolus 14 16 Oud-Betjerland 15 16 lste KLASSE B: 15 23 14 18 Bolnes 14 14 Roga 15 14 HWD 15 10 Hurricanes 15 10 Florissant/OBR 17 7 DJS Swift Boys HillegersBerg WRW Voorwaarts Siod GEM Wico DBKC DESV lste KLASSE C; 15 23 Demos 15 14 14 18 Germinal 15 13 15 18 TOGB 13 12 14 17 SMV 15 12 15 17 VND 15 2 2de KLASSE A: 14 22 Varkenoord 14 12 16 22 GVMD 14 11 13 20 RET 15 11 14 20 SSAVR 13 5 13 16 Sportiefia 14 1 2de KLASSE B: 14 22 Soag 14 14 14 22 DOZ 13 11 15 18 GLZ 15 9 15 18 Pechvogels 14 7* 12 15 Pantserboys 14 2 VOB Activitas DPB USC Fios =2 punten in mindering 3de KLASSE B: Groen witten WCR Hellevoetsluis Spel. Maas Noorderkw. 2 punten in mindering 15 24 SVDP 14 11 15 23 ASB 14 10 15 21 AVO/ZVC 14 9* 14 20 Nestoro 14 5 14 15 Abbenbroek 15 4 OHVV SCR TSB HBB VVOH 2de KLASSE C: OML TOGZ Afrik Boys Singeikwartier 13 22 13 20 13 14 12 14 12 10 12 10 13 10 12 7 12 3* =2 punten in mindering

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 3